کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

نامه قالیباف درباره املاک نجومی

کدخبر:۲۸۴۰۱دوشنبه، ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۹:۱۴۲۹۷۵ بازدید

«کاظم پالیزدار» از نامه شهردار تهران به این ستاد برای توضیح عملکرد شهرداری در مسأله واگذاری املاک نجومی خبر داد.

«کاظم پالیزدار» از نامه شهردار تهران به این ستاد برای توضیح عملکرد شهرداری در مسأله واگذاری املاک نجومی خبر داد.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از ایسنا، دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در نشست خبری با خبرنگاران درباره مسأله املاک نجومی و پیگیری‌های صورت گرفته در این زمینه اظهار کرد: ما از شهرداری خواسته‌ایم گزارشی در این زمینه به ما ارائه کند و شهردار تهران نامه‌ای داده که در آن تمام بندها و مجوزهایی که می‌توانسته با آن استناد کند را گزارش کرده است و ما هم در حال بررسی آن هستیم تا ببنیم این مصوبات با این نحوه اقدام چقدر شمولیت پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: در مسائل املاک شهرداری هم گزارش‌ها را بررسی کرده‌ایم و هم گزارش سازمان بازرسی را دیده‌ایم. این مسأله در دو بخش است که یکی واگذاری شهرداری‌ها به تعاونی‌هایی که وابسته به شهرداری هستند بوده و برخی تعاونی‌ها وابستگی نداشته اند. در مورد افراد هم همینطور است. یعنی یکسری کارمندهای شهرداری هستند و یکسری نیستند به همین دلیل بررسی می‌کنیم که شهرداری با چه مجوزی این املاک واگذار کرده است.

پالیزدار افزود:‌ نحوه واگذاری برای ما مهم است چون اگر روابط رعایت شده باشد این کار طبیعی است. اما این‌که این کار جزو اختیارات شهرداری بوده یا نه هنوز برای ما جای سوال است که در ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در حال بررسی پرونده هستیم. شهردار تهران یکی از معاونین خود را به عنوان رابط معرفی کرده و از دستگاه‌های نظارتی دیگر هم نظرات‌شان را اخذ کرده‌ایم تا به جمع بندی مناسب برسیم. قوه قضاییه هم به این مسأله ورود کرده است.

دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی هم‌چنین درباره برخورد با رسانه‌هایی که به این مسأله پرداختند، اظهار کرد: در جریان برخورد با رسانه‌ها هستیم و به سهم خودمان هم صحبت کرده‌ایم البته از طرفی انتظارمان از رسانه‌ها این است که دقت نظر لازم را داشته باشند و بی‌محابا نکته‌ای را نگویند که نتوان ثابت کرد و از طرفی فضا باید برای رسانه‌ها به گونه‌ای باشد که بتوانند مسأله را پیگیری کنند که این قضیه را از دستگاه قضایی هم درخواست کرده‌ایم.

وی هم‌چنین درباره پیگیری‌های صورت گرفته در پرونده بابک زنجانی و اینکه چه کسانی باعث به وجود آمدن چنین پدیده‌ای شده‌اند؟ یادآور شد:‌ این مسأله مطالبه ما هم هست؛ چراکه بابک زنجانی بخشی از یک کوه یخ به حساب می‌آید و یک دفعه منابع در اختیارش قرار نگرفته ما هم علاقه‌مندیم توضیحات و پاسخ‌های کسانی را که این منابع را در اختیار او قرار داده‌اند بشنویم که با چه اختیار و جراتی این منابع را در اختیارش گذاشتند.

دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی افزود: ارز هالک بهترین ارزی بود که به فعالین اقتصادی اختصاص می‌یافت؛ چراکه قابلیت نقدشوندگی و تبدیل پذیری راحت با نرخ پایین داشت. این ارز را با یک تکه کاغذ یادداشت که حتی سربرگ هم نیست بدون سند وثیقه و ضمانت در اختیار بابک زنجانی قرار دادند و به حساب موسسه‌ای که به نام او بود واریز کردند این مطالبه ماست که این آدم‌ها که امروز راحت می‌چرخند و حتی سمت دارند بیایند و پاسخ بدهند که چطور این اتفاقات افتاده است.

وی هم‌چنین درباره پرونده محمود بهمنی رئیس سابق بانک مرکزی و این‌که گفته تبرئه شده است، یادآور شد:‌ تبرئه آقای بهمنی در پرونده مربوط به برداشت شبانه سه هزار میلیارد تومان بابت مابه تفاوت نرخ ارز از حساب بانک‌ها است که ازسوی دیوان محاسبات تبرئه شده اما درباره پرونده بابک زنجانی هنوز بخش هایی باقی مانده است.

پالیزدار در پاسخ به سوالی درباره پرونده هشتصد میلیون دلاری بانک ملت و ارتباط آن با یکی از نزدیکان رییس‌جمهور تاکید کرد:‌ هیچ چیز متوجه ایشان نیست و فقط اسم ایشان در رسانه‌ها مطرح است. در آن پرونده مدیر عامل بانک ملت بازداشت شد و تخلف به جای خود بود اما این‌که این مسأله را به یک فرد خاص منتسب می‌کنند بحث دیگری است. اگر اثبات شود ایشان ذی نفع بوده بحثش جداست اما حتی هیچ شکایتی هم درباره این فرد صورت نگرفته است.

وی اضافه کرد:‌ هیچ‌کس نمی‌تواند نقش ایشان را بگوید چیست و ما هم دوست داریم اگر چیزی هست بدانیم. مرجع قضایی هم در حال رسیدگی به پرونده است و ضابط قضایی به صورت مستقل آن را پیگیری می‌کند و ملاحظاتی وجود ندارد و اما هنوز کسی نتوانسته نقش ایشان را توضیح دهد، غیر از این‌که درهیاهوی رسانه ها نام ایشان می‌چرخد چیز دیگری وجود ندارد.

پالیزدار در ادامه درباره پرونده صندوق فرهنگیان خاطر نشان کرد: در صندوق فرهنگیان گزارشی مبنی بر فساد نداریم البته بی نظمی وجود داشته است. در این پرونده بخشی ازسهام بانک سرمایه برای صندوق فرهنگیان بوده که در آن تخلفاتی بر پرداخت تسهیلات صورت گرفته ضمن اینکه آنجا فردی که ۳۸ درصد سهام دارد و تحت تعقیب قضایی است وجود دارد که در حال رسیدگی است. بازداشتی‌های پرونده نیز به خاطر جابجایی یکی از املاک در وثیقه بانک بوده که درست کارشناسی نشده بوده و گزارش کامل آن را داریم که در حال رسیدگی است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از نظر او حقوق های نجومی تخلف بوده است یا خیر و اینکه این پرونده به کجا رسیده است؟ بیان کرد: هر چیزی که خلاف قانون باشد تخلف حساب می آید اگر شخصی مجاز نبوده بیشتر از مبلغی حقوق بگیرد خلاف کرده است، اما مشکل اینجا است که بزرگترین آفت مبارزه با فساد سیاسی کردن آن است. ما هم قبول داریم برخی حقوق ها نامتعارف بوده اما پرداخت ها در همه جا باید کنترل شود. از نگاه مردم دولت یعنی حاکمیت اما از نگاه عده ای دولت تنها دستگاه اجرایی است.

دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در ادامه تصریح کرد: آنهایی متخلف هستند که ضوابط پرداخت را رعایت نکردند در آنجاهایی که در نحوه محاسبه حقوق تخلف کرده باشند برخورد صورت گرفته اما صرف اینکه فلان مبلغ را بگیرند طبق قانو ن خلاف نبوده با این وجود دولت با مصوبه حقوق و دستمزد این مسأله را هم محدود کرده است.

وی یادآور شد:‌ حتی برگرداندن همین مقولات هم جای سوال است که از چه زمانی محاسبه شود. چون قبل از اینکه این مصوبه تصویب شود معیاری وجود نداشته که روی آن بایستیم و همین کسانی هم که مبالغ را برگردانده‌اند توافقی بوده است. چون قانون عطف به ماسبق ندارد. حتی یکی از افرادی که به خاطر سیاسی بودنش حرف و حدیث درباره اش زیاد بود آمد و هر چه درآمد داشت برگرداند. وقتی موضوعی سیاسی می‌شود دو طرف آسیب می‌بینند.

پالیزدار با اشاره به تشکیل سازمان امور استخدامی بیان کرد: این سازمان احیا شد تا به صورت تخصصی چنین موضوعاتی را پیگیری کند از طرفی ما بیش از دو هزار نفر را احصاء کردیم که در مقایسه با دیوان محاسبات که جامعه آماری اش نزدیک به ۱۳ هزار نفر است از نظر درصدی تقریبا به یک عدد رسیده ایم که چند نفر این حقوق های نامتعارف را دریافت کرده‌اند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا موافق است این ستاد حالت سازمان پیدا کند؟ یادآور شد: اگر سازمانی شکل بگیرد سازمان عریض و طویلی خواهد بود که مسئولیت جمع آوری، رصد، نظارت، پیگیری و نقش ضابط، مرجع قضایی دادسرا و دادگاه را خواهد داشت و صفر تا صد موضوع در یک سازمان قرار می گیرد و همه افراد و سازمان ها موظف هستند اطلاعات خود را به آن بدهند.

پالیزدار با بیان این که «چه تضمینی وجود دارد که این سازمان خودش آلوده نشود؟» تاکید کرد:‌ وقتی فقط روی برخورد با فساد تکیه کنیم چنین مشکلی پیش می آید در حالی که اگر اقدامات پیشگیرانه انجام دهیم بعدا در برخورد با یقه سفیدها راحت تر عمل خواهیم کرد. رسیدگی به مفاسد سخت و پیچیده است چون با استفاده از قوانین فساد صورت می گیرد ضمن اینکه هر چه فضا پلیسی تر شود ابتکار عمل از مدیران سالم هم گرفته می‌شود درحالیکه مفسدین کار خودشان را در همین فضا ادامه می‌دهند.

وی به تاثیر وجود سمن‌ها در مبارزه با فساد اشاره کرد و گفت:‌ فعلا در این زمینه دو NGO داریم که یکی اساتید دانشگاه تهران و دیگری نماینده های مجلس هستند که آن‌ها باید به عنوان بخش های بی طرف و بدور از هرگونه نگاه سیاسی برای مبارزه با فساد فعالیت کنند؛ چرا که تمام اثرگذاری شان روی بی طرفی شان است. برای مجوز دادن به NGO ها و سمن ها هم با وزارت کشور در حال هماهنگی هستیم.


دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در ادامه تاکید کرد:‌ مطالبه برای مبارزه با فساد باید به این سمت برود که چه کار کنیم که دیگر شاهد این مسائل نباشیم. امروز شخصی که به عنوان مفسد اقتصادی در زندان بوده و آزاد شده است کلاس شم اقتصادی برگزار می‌کند و حتی برای وزرا و دولتمردان خط و نشان می کشد. این نتیجه برخورد است. اما برخورد در مرحله آخر قرار دارد و ما ابتدا باید جلوی اتفاق افتادن فساد را بگیریم که به این مرحله نرسیم هر جا سیستمی راه انداختیم فهمیدیم که تا به حال چه کلاهی سرمان می رفته است. مثلا وقتی سامانه چکاوک را در بانک مرکزی راه انداختیم متوجه شدیم فردی در یک شعبه ۹۰۰ هزار جاری داشته که سیستم بانکی پیش از آن متوجه نشده بوده است.

وی با اشاره به فرایند شکل گیری ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی خاطر نشان کرد: این ستاد در سال ۸۰ و بعد از فرمان هشت ماده ای رهبر معظم انقلاب تشکیل شد و سران سه قوه تصمیم گرفتند برای مبارزه بافساد با توجه به نیاز هماهنگی این ستاد را تشکیل دهند. ابتدا قوه قضاییه متولی آن بود و بعد به قوه مجریه ارجاع شد و در مقاطع سازمان مدیریت و وزارت اقتصاد متولی آن بودند. اما در نهایت اعضا تصمیم گرفتند که ذیل معاونت اول رئیس جمهور قرار بگیرند.

پالیزدار افزود: جلسات ستاد در دولت نهم بهتر بود اما در دولت دهم از قوه قضاییه هیچ کس در جلسات شرکت نمی کرد و حتی چیزی به عنوان دبیر خانه ستاد وجود نداشت تا محوریت داشته باشد و مصوبات را پیگیری کند و با روی کارآمدن دولت یازدهم معاون اول رئیس جمهور دستور پیگیری داد و دبیر خانه ستاد شکل گرفت. در گذشته رویکرد مقابله‌ای و انفعالی و فعالیت‌ها مورد محور بود و صبر می‌کردند اتفاقی بیفتد تا اقدام کند اما اکنون قرار شده هدفمند اقدام کنیم و پیشگیری از فساد را در اولویت قرار دهیم.

وی هم‌چنین بیان کرد:‌ وظیفه اصلی ستاد هماهنگی بین سه قوه برای مبارزه با مفاسد اقتصادی است. مشکل اصلی ما این است که فساد هوشمند، تخصصی، علمی و سیستمی شده و مانند موریانه به تمام بخش ها نفوذ کرده و این نشان می‌دهد تنها سیاست برخورد و مقابله کافی نیست و بخش های دیگری هم باید فعال شود به همین دلیل در این دولت روی اقدامات پیشگیرانه کار کردیم. محور اصلی هم روی دولت الکترونیک و سیستمی کاری کردن است. چون اگر سیستم ها جایگزین افراد شود و ارتباط افراد را از این طریق کنترل کنیم به ما برای جلوگیری از فساد کمک می‌کند.

دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی اضافه کرد:‌ از سوی دیگر نقش سمن ها تشکل های مردمی و NGO ها هم بسیار مهم است که آن را در تجربه برخی کشورهای اروپایی می بینیم که همین تشکل های مردمی اجازه ندادند افرادی که سوابقی از فساد داشتند به عنوان نماینده و رئیس جمهور مطرح شوند. یا در کشور خودمان NGOها در نجات دریاچه ارومیه نقش ایفا کردند به همین دلیل به NGO و رسانه هوشمند نیاز داریم که به دور از سیاسی و جناحی بودن برای مبارزه با فساد کار کنند.

وی با بیان اینکه «نزدیک به ۳۰۰ پرونده در این ستاد در حال پیگیری است» اظهار کرد: در پرونده ها ما ضابط و اقدام کننده نیستیم بلکه مطالبه گر و پیگیر موضوع هستیم. خودمان راسا ورود نمی کنیم اما هماهنگ کننده هستیم. مثلا در پرونده بابک زنجانی که یک پرونده فراملی و فراقوه ای است بخشی از آن در قوه قضاییه پیگیری می‌شود و بخش عمده ای از آن در حوزه اجرایی مثل بانک مرکزی، مناطق آزاد، وزارت صنعت و وزارت راه پیگیری می‌شود که درچنین مواردی ستاد به عنوان هماهنگ کننده عمل می‌کند.

پالیزدار در پایان گفت: این ستاد جایی است که مصوبات اش برای دیگران لازم الاجرا است؛ چرا که از هر سه قوه در آن وجود دارد و تحت نظارت سران سه قوه است. الان اولویت اصلی ما ن اقدامات پیشگیرانه به حساب می آید ضمن اینکه نقش مردم و تشکل ها را هم در مبارزه با فساد بسیار پررنگ می بینیم.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

یه نفر: 1395/7/1211:33:56،
123
24
چرا سهم و حق کودکان کار در هیچ کدام از تعاونی های شما نیست ؟؟؟!!!!!
چرا همه چیز برای مدیران ارشد است و کارمندان دون پایه هیچ وقت حقی ندارند ؟؟!!!!
مگر مملکت فقط برای شماست ؟؟؟!!!!
مگر نفت فقط برای شماست که حق کودکان کار را ضایع می کنید ؟؟؟!!!!
در آن دنیا باید پاسخگو باشید که مجالی نیست
ناشناس : 1395/7/1211:52:53،
118
36
تو کدوم دنیا؟!
نه دقیقا تو کدوم دنیا؟!
بهرام: 1395/7/1213:02:08،
67
20
زمان کرباسچی در دادگاه گفت در شهرداری خدا وجود ندارد که انزمان این سخن در روزنامه ها هم نوشته شد.
حالا دوست عزیز شما از اون دنیا صحبت میکنی.
زیزو: 1395/7/1214:38:12،
41
27
هر موضوعی رو اینقد کش میدن،که بی نتیجه تمومش کنن،که مردم بگن بی خیال ،اصلا عدالت نخواستیم.بابک زنجانی بعد 300 صفحه خوندن تو دادگاه چی شد،فیشهای نجومی چی شد،اینم روش،
بهادري: 1395/7/1216:26:42،
50
18
اول اون روزنامه نگاري كه موضوع رو افشا كرده آزاد كنيد
HAMED: 1395/7/1211:44:52،
112
23
خودشون به خودشون مجوز دادن برای خودشون قانون و تبصره صادر میکنن به عنوان سند و مجوز هم بهش استناد میکنن دست پیش رو هم میگیرن.
به روباه میگن شاهدت کیه میگه دمم
فا: 1395/7/1215:17:07،
34
25
قالیباف از 84 تا حالا شهردار تهران بس نیست دیگه بهتر نیست بره یکی دیگه بیارن تهران اینهمه نشست داشته آیا فکر اساسی نمیخواد حتما باید یه آپارتمان چند طبقه با سکنه اش فرو بره تا ایشون تعویض بشه خوشم میاد تو شهرداری وارد بشی(منهای کارگران زحمتکش شهرداری) پله های ترقیت پشت سر هم میاد ایشون برن هم رو زمین نمیمونن که از پستی به پست دیگه شهرداری قالیباف بر تهران با این مدت طولانی شهرداری آدم و یاد شیخ نشینهای امارات میندازه رکورد شهرداری رو فکرکن شکسته از بس طول خدمش زیاد بوده
حقیقته: 1395/7/1211:55:04،
61
18
یک عده خودشون باعزت احترام باید خودشون را بازنشسته
بکنند بسه دیگه بزارید یکی دیگه بیاد شاید مدیرییت
بهتری داشته باشه این خودش جهاد با نفسه که دست از پست مفام بکشی بری کنار با یاد و خاطره خوش
علی: 1395/7/1213:03:13،
49
28
فردی که برای خودش از بانک یا صندوق توسعه حقوق نچومی بریده قطعا جرمش کمتر از یک دزد نیست در ضمن املاک نجومی هم دزدی است مگر میشود کسی برای منافع خودش به هر میزان از بیت المال بردارد چرا در شرکت ما اینگونه نیست چون از بالا حقوقها تعیین می شود مگر میشود کسی که نگهبان هست هر چه دلش خواست برای خودش بردارد؟
مستمری بگیر بدبخت: 1395/7/1212:22:13،
64
29
مملکت حسین قلیخانی که میگن اینه 20 هزارتومن میخان به حق مسکن کارگرا وبازنشسته ها اضاف کنن هزار جور کش وقوس وعشوه وناز میان بعدش هم میزنن زیرش که بودجه نداریم و...ولی موقع حقوقای نجومی وواگذاریهای نجومی ودزدیهای نجومی وبخوبخورهای نجومی و.....نجومی میشه دنبال ماده وتبصره وقااااانووون میگردن ./ای دوصدلعنت براین تدبیرباد
حسن: 1395/7/1216:01:04،
40
21
اولشو خوب اومدی اما آخرش کارو خراب کردی؟؟
اینجا هرکسی از یه گوشه مملکت داره میکنه و میدزده ،همشون سرتاپا یه کرباسن.مقصر اصلی هم ما مردم هستیم.

علی: 1395/7/1212:34:15،
42
20
همش توجیه توجیه توجیه.اقدام منفی صفر
دیده بان: 1395/7/1213:00:31،
68
31
جناب آقای دکتر قالیباف ، آقا شما تو خط مقدم جنگ بودید و از این مرز و بوم دفاع کردید ، خیلی ازتون متشکریم و بنده به شخصه دست بوس شما هستم . اما برادر من از موقعیتتون سوء استفاده نفرمایید . شما مناسب هیچ پستی نیستید و لطفا بگذارید کاربلدان جای شما رو بگیرند .
ناشناس: 1395/7/1213:35:59،
56
26
عزیزم اونایی که تو جبهه ها از این مرز و بوم دفاع کردند خیلی هاشون یا لای خاکند یا روی ویلچر یا گوشه خونه دارن با خس خس نفس میکشند با چندتا عکس برای مردم سابقه جبهه درست نکنید!
پیر: 1395/7/1213:24:58،
36
22
چند روز پیش دیدم عروس یک پولدار معروف فوتبالیست طلاق گرفته و زن یک آدم معروف دیگر شده است/ آقازاده زن طلاق داده کلی هم از دولت لفت و لیس کرده آیا روی آرامش هم دیده؟ خیر! مال حرام رفاه و تجمل میاورد ولی آرامش هرگز/
سینا: 1395/7/1214:39:38،
28
24
دیروز با شهردار مونترال کانادا دیدار کرد اصلا صداشو در نیاوردن مثل این که توافق نامه هایی بام امضا کردن بعد میگن ما میخام با دنیا رابطه داشته باشیم از سر دشمنی با کانادا تو رسانه ها نشون ندادند
سهیل : 1395/7/1223:38:24،
19
20
در جواب دیده بان
بنده نه تنها دست بوس قالیباف نیستم بلکه معتقدم ایشان حتی در صف اول و خط مقدم حضور نداشته اند و یا حضور موثر نداشته اند و حتی خیلی هم برای مسئولیتشان کم گذاشته اند و خائن به این مرز و بوم هستند. و با کارهایشان نیز به شهرداری گند زده اند. از ایشان بپرسید آیا صرف اینکه اسم کسی در تعاونی شهرداری رفته یعنی ایشان صاحب مسکن یا مستفید شده اند؟ ایشان میتونن بگن چند درصد تعاونیهای شهرداری به نتیجه و سود دهی رسیده است؟ که اینچنین ملک قطعی به نزدیکانش از مال بیت المال میبخشد؟ حتی اگر مجوزهایی هم باصطلاح داسته باشند آیا رواست که بسیاری از کارمندان و کارگران شهرداری بدون امتیاز و تعاونی و فاقد مسکن باشند؟ آیا همین حدود 20 و اندی مدیر حاضرند املاک خود را و امتیازشان را با یک و فقط با یک تعاونی با ظرفیت اسمی مثلا 200 نفر عوض کنند؟ معلومه که نه. چون اونا نفد گرفتند ولی بعضی از تعاونیهای
مهدی: 1395/7/1305:55:03،
12
19
من کاری به مدیریتش ندارم ولی خورشید رو در روز روشن انکار نکنید
سهیل : 1395/7/1223:44:44،
19
18
ولی بعضی از تعاونیها بعد از گذشت بیش از 10 سال هنوز در حد امتیاز میباشد. آیا خود جناب قالی بااااف حاضرند این تعاونیها و امتیازاتشون رو بخرند؟ برای مدیرانشون... ؟آیا میتونند اینارو حتی معاوضه کنند؟ بعدش چطوریاست هنوز مورد ایشان رسیدگی نشده سایت افشا کننده فیلتر و مدیرانشون سر از اوین درمیارن؟ آیا این نشان دهنده همکاسگی و هم پیاله بودن قوه‌قضاییه و مستند بر سرپوش گذاردن از فساد در شهرداری و نیز در سطح نظام نیست؟ آفای قاضی القضات لطفا شما هم تشریح کنید و اینقدر تهدید نکنید وای بروزی که همین مردم دیگر طاقتشان طاق شود. تر و خشک با هم جزغاله میشوند

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما