کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

با مدرک لیسانس به هر شغلی تن نمی‌دهند

کدخبر:۲۸۳۹۹دوشنبه، ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰:۴۴۲۱۵۳ بازدید

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از اجرای طرح اشتغال فراگیر فقرزدا در کشور خبر داد و گفت: وزارت کار در خصوص حضور اتباع بیگانه سیاست ...

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از اجرای طرح اشتغال فراگیر فقرزدا در کشور خبر داد و گفت: وزارت کار در خصوص حضور اتباع بیگانه سیاست محدودسازی را در پیش گرفته و تلاش می‌کند تا فرصتهای شغلی در اختیار ایرانیان قرار بگیرد.

علی ربیعی، اظهار کرد: آن دسته از مهاجرین خارجی که در ایران به طور رسمی فعالیت می‌کنند تعدادشان بسیار کم است و شاید دو میلیون فرصت شغلی باشد که توسط اتباع بیگانه اشغال شده است با این حال وزارت کار در بحث اشتغال اولویت را به نیروهای داخلی می‌دهد.

وی که در برنامه پایش صحبت می‌کرد، افزود: متاسفانه فرهنگ کار در کشور ضعیف است و امروز عده‌ای با مدرک لیسانس حاضر نیستند در خیلی از مشاغل مشغول کار شوند لذا شاید راندن آنها عملی نباشد. با این حال محدودسازی آنها جزو برنامه‌های ما بوده تا در شهرهای خاص متمرکز شوند ولی سیاست ما این است که فضای اشتغال در اختیار ایرانیان باشد.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی بیکاری را پدیده‌ای ناشی از علل مختلف دانست و گفت: اینطور نیست که بیکاری را درک نکنیم من بارها اعلام کردم که هم وزیر تولیدگران و کارگران هستم هم وزیر بیکاران و در حال حاضر در وزارت کار برای بیکاری برنامه‌ریزی کرده‌ایم و با سیاست جلوگیری از ریزش نیروی کار و ایجاد اشتغال گسترده پیش می‌رویم به نحوی که در همین راستا، طرح اشتغال فراگیر فقرزدا را در طرح تکاپو دنبال می‌کنیم.

ربیعی درباره  ناکافی بودن مستمری بازنشستگان نیز گفت: متاسفانه در طول هشت سال گذشته ۶۷ درصد تورم بر حقوق بازنشستگان کشوری پیشی گرفته و اگر خط تورم را ببینیم قدرت خرید بازنشستگان پایین آمده است. بر همین اساس طی سه سال برای بازنشستگان تامین اجتماعی ۲۵ درصد، ۱۷ درصد و ۱۴ درصد دستمزدها را افزایش دادیم و درصددیم که به شکل پلکانی این دستمزد را بالا ببریم.

وی در ادامه این برنامه که به موضوع حاشیه نشینی می‌پرداخت، در پاسخ به این پرسش که آیا فقر و اعتیاد حاصل حاشیه‌نشینی است؟ گفت: امروز در ثروتمندترین نقاط تهران بیش از حاشیه‌ها با آسیبهای اجتماعی مواجه هستیم اعتیادی که در برج‌های فرشته و خیابان ولنجک است کمتر از مصرف مواد مخدر در حاشیه نشینی نیست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حاشیه‌نشینی فی نفسه آسیب به شمار نمی‌رود و مساوی با جرم و اعتیاد نیست، حاشیه‌نشینی را واکنش مردم به سیاستهای‌ غلط و عدم کفایت دولتها در پاسخگویی به نیازها دانست.

ربیعی افزود: استانهای البرز، ‌ تهران و اصفهان بیشترین میزان برخورداری از طلاق را داشتند ولی بحث حاشیه‌نشینی باعث این امر نشده است و بیشترین عامل طلاق در آنها، ‌عامل اقتصادی بوده است.

به گفته وی حاشیه‌نشینی در ایران در دهه ۴۰ به اوج خود رسید و عمدتا به دلیل تصرف زمین و مهاجرت از روستاها به شهرها در پی صنعتی شدن صورت گرفت.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سالار : 1395/7/1211:14:54،
144
37
همین وزیر و وزرا و اکثر کارمندان دولت اومدن در بدنه دولت با پارتی و سهمیه جذب شدن و بصورت غیرحضوری در رشته های نامرتبط تا مقطع دکتری با خریدن استاد و مدیر گروه مدرک گرفتن!!!
حالا اومدن میگن دانشجوهای امروزی کار بلد نیستن در حالیکه خودشون که از بصورت رسمی تعطیل تشریف دارن!!!
البته تقصیر دانشجوها هم هست!!!
مثلا دانشگاه آزاد واحد بووووق در حاشیه یک شهر یا روستا!!!!
متاسفانه الان برای ما که مدرک ارشد فنی از دانشگاه دولتی تهران هم داریم کار نیست!!!
بردیا: 1395/7/1211:21:31،
104
30
اگر کسی کار بلد بود یا تخصص داشت که الان این وضیعت کشور نبود ؟؟؟؟؟؟/
بی طرف: 1395/7/1211:23:33،
106
33
حرف دل ما فارغ التحصیلای دانشگاه های خوب دولتی رو زدی
حیف عمر و سختی که کشیده شد برای ورود به دانشگاه و خارج شدن از آن
علیمردی: 1395/7/1211:23:34،
77
38
مورد داشتیم دختر دانشگاه آزاد واحد بوق خونده و بعد 4 سال آزمون استخدامی؛
هنوز هم میخواد آزمون بده
نه کاری نه آبی نه نونی.
میشینه خونه فقط درس میخونه.
هیچ سهمیه ای به پسرها و حتی متاهل ها نمیدن!
ارژنگ: 1395/7/1211:31:03،
100
25
دقیقاً
اصولاً کاری در مملکت ما برای انجام وجود نداره و اصطلاح قدیمی " فارغ التحصیلای امروزی کار بلد نیستن " یه ترفنده برای شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت ایجاد اشتغال.
(البته حساب خودی ها جداست).
کوکی: 1395/7/1211:46:12،
74
30
کارگران باید واسه مطالبه حقشون جلوی وزارت کار تجمع کنن.
کارد به استخونمون رسیده
رضا: 1395/7/1212:15:12،
67
52
من نمیدونم فرق بین دانشجویان آزاد پیام نور وغیره با دانشجویان دولتی چیه؟؟؟ طرف تو دبیرستان درسش خوب بوده دانشگاه دولتی قبول شدهیا با سهمیه قبول شده... انتظار داره دانشجویان دیگر با سواد بهتر و معدل بهتر استخدام نشن و خودش قبول بشه چون تو دبیرستان درسش خوب بوده.... دانشجو دانشجو است فرقی نداره... جالبه بدونید رتبه یک آزمون وکالت 94 در کانون... دانشجوی دانشگاه پیام نور بوده( بدون سهمیه)... و اکثر قبولی های آزمون وکالت دانشجویان غیر دولتی هستند....
پاسخ به رضا: 1395/7/1213:39:36،
22
59
برید دعا کنید که این سیستم رو کار هست وگرنه فرقش رو تا عمق وجودت هر روز و هر جا احساس میکردی
علي: 1395/7/1213:54:54،
30
36
همه اين ها يه طرف مجلس حقوق متعارف رو براي مديران بيست ميلييون در ماه گرفت
محمد: 1395/7/1216:45:57،
39
38
شما هنوز از فاز اسم دانشگاه نیومدی بیرون ؟ ترم چندی عزیز دل ؟؟؟
کسی دنبال کار باشه می دونه همه جا اول به دنبال کسی هستند که کاربلد باشه. اسم مدرکت پشیزی ارزش نداره, نهایتش 0.5 نمره توی حداقل معدل قابل قبول تاثیر بزاره. بقیه برمیگرده به خود شخص و دانش و دانسته هاش.
rj: 1395/7/1211:24:59،
136
39
کار همیشه هست
با پارتی+++++++
با لیاقت ,مهارت-------
آریا: 1395/7/1211:27:59،
47
32
نمیدونم کی میخوایم فرق بین تمدن و آزادی با بی قانونی و هرکی به هرکی اداره کردن مملکت رو بفهمیم.چاره علاج این اوضاع اسفناک تحصیل و اشتغال جوانان گرید بندی کردن مدارک تحصیلی است.چگونه؟ببینید دنیایی فرق است میان لیسانس در رشته X با رشته Y یا دانشگاه های گرید 1 دولتی و آزاد با دانشگاه نماهای درجه دو و سه لذا در صورت ترتیب اثر این المانها در مدرک فارغ التحصیلی افراد هم جلوی برهم خورن نظامات اجتماعی را میگیریم هم به آن جوانی که یک رشته ناکارآمد در یک دانشگاه نمای بیشتر بسان دبیرستان خوانده اجازه نمیدهیم در باد مدرک خویش بخوابد و عمر و جوانی و نیروی خویش را به هیچ هدر دهد بلکه او متوجه میشود این مدرک صرفا جهت ارضای نیاز روحی وی بوده و بس و او می بایست برای گذران زندگی در شهر خود و به شغل خانوادگی خود مشغول گردد.
توامان بروزرسانی و استانداردسازی نظامات آموزشی در سیستم آموزش عالی نیز مورد نیاز است
سالار : 1395/7/1212:12:52،
62
35
ولله قسم میخورم
در یک اداره دولتی میخواستن قراردادی کنن؛
پسره دانشگاه آزاد بوق رشته فنی (هم رشته خودم) خونده بود (خودش شخصا بهم گفت و یه چند وقتی هم حتی باهم کار کردیم!!!) ولی در نهایت ایشون رو ترجیح دادن بمن با مدرک ارشد کامپیوتر دانشگاه تهران!!
بعد از این قضیه در هیچ آزمون و اداره ی دولتی کار نمیکنم،
ولله دلالی و شغل آزاد شرف داره به این حروم خوری ها و چاپیدن از بیت المال...
ایرانجیب خواست آدرس + تلفن طرف رو میدم بهش...
من من : 1395/7/1213:00:29،
36
53
سالار جان کاری ندارم داستانت واقعی هست یا نه...
ولی معمولا شرکت های نرم افزاری دنبال کسی هستن که تجربه کاری ازم رو داشته باشه ... یعنی تخصص داشته باشه...
یه نرم افزاری بالاخره یا باید فیلد برنامه نویسی یه زبان بلد باشه... یا یه ادمین بودن یه دیتا بیس درست حسابی رو بلد باشه یا تو شبکه و امنیت دستی داشته باشه... اگه توی یکی از اینا تخصص و تجربه ای نداشته باشه فقط به درد پشتیبانی می خوره...

نمی دونم شاید تو داستان شما طرف پارتی داشته ولی شرکت نرم افزاری نگاه می کنه ببینه طرف چی بلده حالا می خواد اصلا لیسانسم نداشت نداشت.. نمونه کارها و حتی دوره های فنی و کلاسایی که بیرون رفته مهمتره :)
خلاصه باید چیزی که کار شرکترو راه بندازه بلد باشی...
ارزنگ: 1395/7/1213:53:04،
49
26
جناب "من من":
گیرم که الان همه شرکتهای نرم افزاری لنگ یه متخصص کاربلد هستن و پیدا نمی کنند (که هرگز چنین نیست) امااین را آویزه گوش بنما: در کشور ما بیش از 5 میلیون فارغ التحصیل بیکار وجود دارد و باید مسئولین فکری به حال آنها بکنند. حال اگر مشکل این است که تخصص ندارند، می توانند یک دوره 6 ماهه برای آنها بگذارند.
منظور کلی:
گول زدن ملت موقوف !!! اصولاً کاری برای انجام وجود ندارد.
kambiz: 1395/7/1211:45:23،
90
21
لیسانس که چیزی نیست دکترا هم داشته باشی تو ابن مملکت باید دزد باشی تا بتونی زندگی کنی بقیه خودشونو الاف کردن حقیقت تلخه
فا: 1395/7/1215:21:28،
39
28
الان مثلا لیسانس برق بره کارگری تو ساختمون یا تو کوره آجرپزی کارکنه حداقلش اینه که بره برقکار بشه حالا رشته برق اینجوری که تازه یکی از سخت ترین رشته های دانشگاه است بعدش مگه کار در ایران به مدرک و ...است کسی رو میشناسم فوق دیپلمم نداره تو یه شرکت قطعه ساز خودرو کار میکنه با پارتی از یه استان دیگه اومده استان ما با مدرک دیپلم کار بلدم نیست فقط چون مدیرمالی قبلی اون شرکت فامیل این بابا بوده استخدامش کردن چند ساله داره زور میزنه از یکی از دانشگاههای درپیت فوق دیپلم بگیره اونم بدون کنکور که هنوز نتونسته حالا کلی فارغ التحصیل حسابداری و مدیریت که پارتی این و ندارن ول معطلن
سعید: 1395/7/1211:54:39،
79
30
جناب وزیر ، متاسفانه هر چقدر بیشتر توضیح بفرمایید و از هر طرف به قضیه نگاه کنیم به عدم لیاقت و کفایت مسئولین و مدیران این کشور می رسیم ... بیکاری ، مدرک گرایی و عدم تن دادن به هر شغلی ، اعتیاد ، طلاق ، ضعف اقتصادی ، بازنشستگان محترم و مظلوم و وجود اتباع خارجی مشغول به کار که عنوان کردید همه نتیجه سی و هشت سال بی تدبیری یک مشت مدعیست و مردم در این موارد شاید کمترین تقصیر رو دارن وقتی اجبارا فقط تابع تصمیمات تقریبا همیشه اشتباه دولتها و وزرا هستن! این کشور مسئول وطن پرست و انسان دوست می خواد ...
علی: 1395/7/1211:57:49،
51
42
وقتی کلی دانشگاههای الکی باز میکردین فکر اینجاهاشم میکردین فقط دکان مدرک دادن درست کردین زیر ساختای تحصیلی کشور در دوران احمدی نژاد نابود شد فکر این جا ها رو هم میکردین.دانشگاه فقطد باس ملی باشه اینو از سطح سواد فارغ التحصیلان ملی با بقیه میشه فهمید بقیه رو فنی کنن تا فوق دیپلم مثل خارج
علی: 1395/7/1214:03:33،
47
30
تورو خدا درس نخونید با مدرک پایین پارتی داشته باشی حله.فقط کافیه روابط عمومیت بالا باشه بتونی حرف بزنی عمل هم نکردی مهم نیست
محسن: 1395/7/1214:36:02،
50
37
اینا همه حرف مفته آقایونه. خواهر خودم توی آزمون سراسری سال ۷۷ رتبه ۱۶ کل کشور رو گرفت و دانشگاه فردوسی مشهد قبول شد و فوق لیسانس رو با رتبه یک توی دانشگاه تموم کرد (معدل ۱۸ و خورده ای و نمره پایان نامه ۱۸.۵). ولی دریغ از یک موقعیت شغلی یا حتی پیشنهاد کاری ساده. آخرش به زور یکی از آشناها توی دانشگاه آزاد مشهد حق التدریسی شروع بکار کرد. اونم هفته ای ۶ ساعت با حقوق ساعتی ۴۶۰۰ تومن !!! جالب اینه که شوهر خواهرم با فوق لیسانس کامپیوتر با معدل ۱۹.۳۸ و بالای ۱۰ مقاله علمی ISI که داشت همونجا حق التدریسی هفته ای ۲۴ ساعت و ساعتی ۴۶۰۰ تومن درس میداد !!! آخرش شوهرخواهرم از انگلستان بورسیه تحصیلی دکترا گرفت و بعد از پایان تحصیلات داره توی همون دانشگاه کار پژوهشی میکنه و حقوق نسبتا بالایی هم میگیره.
حالا آقای وزیر از تن بکار ندادن جوون ها صحبت میکنه. با پارتی بازی فرصت زندگی سالم رو از جوون ها گرفتید.
ابوالفضل: 1395/7/1215:02:52،
43
34
ما که با هزار و یک امید لیسانس it گرفتیم آخرشم شدیم نگهبان
امین: 1395/7/1219:06:56،
34
31
منم مث تو منتها شدم شوفر بیابون
شغل خیلی خوبیه تنوع داره فقط احتمال شاخ به شاخش با تریلی زیاده که اونم زیاد مهم نیست
نتورکر: 1395/7/1215:13:32،
27
35
جناب وزیر لطف کنه هزینه ای که بابت دانشگاه پیام نور کردم رو بیاد پس بده من میرم یه کار فنی یا هرکاری که ایشون میگه یاد میگیرم با حقوق ۸۰۰ تومنی میرم سرکار
جالبه که همه ناکارآمدیشون میندازن گردن کسی دیگه
پرهامک: 1395/7/1221:19:42،
26
36
وزیر بیاد هزینه ای که تو بابت تحصیل کرده ای را پس بده؟ چی با خودت فکر کردی این را نوشتی؟
حمید: 1395/7/1222:19:28،
33
31
فقط بلده بهونه بگیره کار بلد نیستی بکش کنار از وزارت
حامد: 1395/7/1223:33:18،
30
35
این لیسانسه ها حتی بلد نیستن گاو بچرونن
قلیزاده: 1395/7/1423:16:26،
27
22
هم موقعیت شغلی کمه، هم تقسیمش بسیار ناعادلانه و با پارتی و سیاست بازیه، هم نگهداری شغلت به زد و بندهای ناصواب بستگی داره،. اخیرا خودم شاهدبودم بسیاری از جوونهای کاربلد روکه در نزدیکی محل کار زندگی میکنن رد کردن و به چند نفربدون هیچ تخصصی که از شهرهای دیگه میخان بیان کاردادن!!!شاید هدف تراکم ایجاد کردن در بازار اجاره املاکه!!!شایدهم تقسیم بندی های سیاسی و مذهبی و تفرقه افکنانه شیاطین عاملشه؟؟

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار