کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
دهکده ساحلی الیت
زیرپوش ضد عرق
ایکاپ
کانال تلگرام ایران جیب

گرفتن وام قرض الحسنه بانکی در چند گام + جدول

کدخبر:۲۸۳۳۵یکشنبه، ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۰۱:۰۳:۴۷۲۴۲۹ بازدید

زندگی اقتصادی همه ما جزر و مد دارد. در سال هایی وضعمان خوب می شود و سال‌هایی را با جیب خالی به پایان می بریم. در این سال‌های سخت ...

زندگی اقتصادی همه ما جزر و مد دارد. در سال هایی وضعمان خوب می شود و سال‌هایی را با جیب خالی به پایان می بریم. در این سال‌های سخت که پول به آسانی به دست نمی آید، دستیابی به وام قرض الحسنه می تواند کارگشا باشد. این وام می تواند مشکلات فعلی ما را حل کند تا بلکه فرجی حاصل شود. البته هرچند وام قرض الحسنه وام شیرین و لذت بخشی است اما دستیابی به آن سخت و دشوار است. با این حال، بانک هایی هستند که رقم های پایین را وام قرض الحسنه می دهند و با سهل گیری برای مشتریانشان امکان استفاده از این وام ها را فراهم می کنند. بانک رسالت و مهر ایران دو بانکی هستند که به صورت تخصصی در حوزه تسهیلات قرض الحسنه فعالیت می کنند. مطلب دخل و خرج امروز راه های دستیابی به وام قرض الحسنه را در این دو بانک و سایر بانک های دولتی نشان می دهد.

امروزه یکی از پر درخواست ترین تسهیلات بانکی، تسهیلات قرض الحسنه است. در نوعی از این تسهیلات بانک ها، وام هایی با سود پایین و اقساط نسبتا طولانی تر با توجه به حساب قرض الحسنه فرد به متقاضیان خود پرداخت می کنند. پرداخت این وام های ارزان با شرایط آسان تر از تسهیلات دیگر به راحتی می تواند مشکلات مالی بسیاری از مردم را حل کند. حتی برخی که به این وام ها نیاز ندارند با نیت دستگیری از دیگران با افتتاح حساب های قرض الحسنه امکان وام گرفتن را برای دیگران از جمله اطرافیان و کارکنانشان فراهم می کنند در این گزارش درپی آنیم تا با برخی شرایط این وام ها مثل سقف وام دریافتی، مدت نگهداری پول و... در بانک های مختلف بیشتر آشنا شویم.

بانک مهر ایران

بانک مهر ایران اولین بانکی بود که به صورت تخصصی به پرداخت وام های قرض الحسنه اقدام کرد. شرایط دریافت وام در این بانک روشن است. برای دریافت وام در این بانک باید ابتدا حساب قرض الحسنه باز کنید و پس از انتظار حداقل سه ماهه، بسته به میزان ماندگاری سپرده شما و مبلغ آن به شما وام پرداخت می شود. نحوه پرداخت این وام ها نیز در جدول زیر به نمایش گذاشته شده است. بر اساس جدول اگر معدل حساب شما در 6 ماه پانزده میلیون تومان باشد به اندازه یک برابر آن می توانید تقاضای وام پانزده میلیونی با باز پرداخت18 ماهه داشته باشید. در این نوع وام شما می توانید مبالغ کم خود را به مدت طولانی و مبالغ زیاد خود را به مدت اندک قرار دهید و وام دریافت کنید. حتی بین مدت زمان بازپرداخت و مبلغ وام نیز ارتباط وجود دارد. به این معنی که اگر وام را با ارقام بالا دریافت کنید، باید در زمان اندکی بازپرداخت نمایید.

برای مثال اگر 5 میلیون تومان را 5 ماه پس انداز کنید، می توانید وامی با دوره بازپرداخت 6 ماهه یا 18 ماهه دریافت کنید. در حالت اول 7.5 میلیون و در حالت دوم 4 میلیون و 150 هزار تومان وام دریافت خواهید کرد.البته در بانک مهر ایران که بانکی دولتی به حساب می آید، حداکثر مدت بازپرداخت وام 3 ساله تعریف شده است و معدل گیری از حساب بین 3 تا 12 ماه صورت می پذیرد. وام های پرداختی در این بانک به صورت خرد است و خبری از وام های کلان نیست.از نکات مثبت این وام این است که هنگام دریافت وام قادر هستید اصل سپرده را دریافت کنید. با این حال، برای دریافت وام به دو ضامن نیاز دارید. در بانک مهر ایران همچنین می توانید اعتبار حساب خود را به فردی دیگر در بانک انتقال دهید تا او از وام استفاده کند.با این حال، اطلاعیه های نصب شده در این بانک نشان می دهد که افتتاح حساب تضمینی برای دریافت وام نیست و تنها در صورتی که منابع موجود باشد، وام پرداخت می شود. با این حال، تجربیات مردم نشان می دهد که دریافت وام از این بانک ها بسیار آسان تر از بانک های دیگر است.

بانک رسالت

پرداخت وام های قرض الحسنه در این بانک نهایت تا سقف 20 میلیون تومان با کارمزد 2 درصد انجام می گیرد، که با توجه به مبلغ موجودی حساب و مدت خواب سپرده در بانک میزان وام متفاوت است مثلا بعد از حداقل خواب سپرده در بانک بین 17تا 18 درصد از مبلغ پول هر ماه به عنوان وام به فرد متقاضی داده می شود.بین یک تا پنج سال زمان باز پرداخت این وام است.حداقل خواب سپرده دربانک نیز سه ماه می باشد. برای تسهیلات کمتر از 10 میلیون تومان به یک ضامن معتبر و برای تسهیلات بالاتر از 10 میلیون تومان به یک تا سه ضامن معتبر نیاز می باشد. از نکات قابل توجهی که در شرایط دریافت این وام به چشم می خورد این است که این وام بدون شرط سپرده گذاری مدت دار پرداخت می شود و الزامی برای مسدود کردن پول نمی باشد. مدارک مورد نیاز برای دریافت این وام نیز، اصل و کپی شناسنامه ، کارت ملی وام گیرنده و ضامنین همچنین اصل و کپی فیش حقوق یا سنوات شغلی وام گیرنده و ضامنین می باشد.

وام سایر بانک‌ها

بعضی بانک های دیگر نیز همچون بانک های ملی و صادرات با عناوین مختلف اینچنین وام هایی را به مشتریان خود پرداخت می کنند. در بانک ملی مثلا برای وام خرید خودرو بعد از افتتاح حساب قرض الحسنه حداکثر تا سقف 70 میلیون ریال با نرخ سود طبق تعرفه بانک در عقود مبادله ای به فرد متقاضی داده می شود و حداکثر طی 60 قسط به صورت مساوی باز پرداخت صورت می گیرد. همچنین به عناوین دیگری همچون خرید لوازم منزل، کمک تحصیلی، کمک هزینه درمان، کمک هزینه ازدواج و... وام با شرایط خاص خود به متقاضیان پرداخت می شود.
 

بررسی شرایط دریافت وام قرض الحسنه

همراه مکانیکدیدگاه ها

مسافرکش لیسانسه: 1395/7/1103:04:55،
62
18
آخه ضامن کارمند دولت از کجام بیارم که وام بگیرم؟

من نمیدونم اونایی که وامهای میلیاردی میگیرن چندهزار نفر کارمند بعنوان ضامن میارن ؟ اگه سند گرو میذاشتن که فرار نمیکردن ....
رضـا: 1395/7/1106:24:05،
36
18
حالا به غیر از بحث ضامن که دوستمون هم اشاره کردن بهش، چک وثیقه و این قبیل چیزا هم هست...
ولی در کل از اونجا که یکی از آشناهای نزدیکم تجربه گرفتن وام از بانک رسالت رو داره (که سقفش 20 تومنه و ایشون 8 تومن فقط بهش تعلق گرفت)، به نظر بد نیس و کاش سود پایین در تسهیلات جا میفتاد ولی حیف که بقیه ی بانکا عادت کردن به سود های بالا !
عباس: 1395/7/1107:25:17،
37
24
اونا اصلا ضامن نمیزارن دادا
علی: 1395/7/1107:28:53،
31
18
رسالت که میگه هر چند ماه بمونه 2.5 برابر تعداد ماه بازپرداخت قسطشه و در ضمن حداقل 4 ماه میمونه!
سعید : 1395/7/1111:08:53،
20
21
بانک قرص الحسنه مهر ایران همین اواخر بنده یه وام گرفتم. راستش با خواب پولت سودش بیشتر از 4 درصد میشه ولی بنظرم بازم از وام های 18 درصدی که بانکای دیگه میدن بهتره.
علیرضا: 1395/7/1113:42:03،
21
19
قرض الحسنه که جوکه، اگر حساب و کتاب کنید میبینید هیچ بانکی وامی با سود زیر 15 درصد نمیده، اکثرا بالای 18 درصد.
ناجی: 1395/7/1117:06:25،
23
27
مردم ساده لوحی و بیسوادی داریم. یکم اگه دقیق به محاسبه ی سود و خواب پول و میزان سرمایه ی اولیه نگاه کنید متوجه خواهید شد که تمام وام ها در تمام بانکها سود یکسان و بالای 15 16 درصد دارند و با ترفندهای گوناگون به تبلیغ وام میپردازند.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
ایران تلنت
نگین خودرو
آیسان پرواز

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط فروش اقساطی ارديبھشت 96 محصولات ایران خودرو به مناسبت عید مبعث و اعیاد شعبانیه
شرایط فروش ويژه ارديبھشت ماه 96 محصولات ایران خودرو به مناسبت اعیاد شعبانیه
مبلغ سود سهام عدالت اعلام شد
شرایط پیش فروش کلیه محصولات ایران خودرو / اردیبهشت 96 + پیش فروش ویژه (به صورت محدود) به مناسبت مبعث
شرایط فروش نقدی ارديبھشت 96 محصولات ایران خودرو به مناسبت عید مبعث و اعیاد شعبانیه
موافقت با تعطیلات 2 روزه
پیش فروش عمومی محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - اردیبهشت 96
شرایط پیش فروش پلکانی ارديبھشت 96 محصولات ایران خودرو
جدیدترین رده‌بندی باکیفیت و بی کیفیت‌ترین خودروهای تولید داخل منتشر شد
قیمت پژو 2008 زیر 100 میلیون است
شیشه‌های خودرو را دودی کنیم یا خیر؟!
فروش نوبرانه های رنو در بهار توسط نگین خودرو
فروش رسمی هیوندای النترا جدید 2017 برای اولین بار در ایران + قیمت
گوشی‌های جدید S8 و S8 پلاس وارد بازار ایران شدند + قیمت
مشمولان سهام عدالت شماره حساب بانکی بدهند / آدرس سایت + راهنما
آسایشگاه خیریه
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
دیجی استایل