کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

با امداد خودروهای متفرقه چه کنیم؟

کدخبر:۲۸۱۸۵سه شنبه، ۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۳:۴۹۲۱۱۲ بازدید

تلفن همراه زنگ می خورد و صدایی خوب و خوش برخورد که نام و نام خانوادگی و اطلاعاتی کامل در مورد نوع و مدل خودروی شخصی شما دارد، با شما وارد مکالمه ...

تلفن همراه زنگ می خورد و صدایی خوب و خوش برخورد که نام و نام خانوادگی و اطلاعاتی کامل در مورد نوع و مدل خودروی شخصی شما دارد، با شما وارد مکالمه می شود! این وسط ممکن است کمی هم از رُند یا جالب بودن شماره تلفن شما تعریف کنند!! 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بعد هم خود را از امداد خودرو مرکزی یا سراسری کل کشور یا ایران یا ... معرفی می کنند و می گویند: «کارت امدادخودروی شما به نشانی پستی شما ارسال شده و همکار ما الان پشت در ایستاده! زنگ نزدنذ چون خواستند تو مصرف برق صرفه جوئی بشود! درب رو باز کنید و کارت خودتون رو تحویل بگیرید و از هزار و یک مزایای اون استفاده کنید! یه کم پول هم بدید همکارمون بیاره برای ما».

بعد همچنان از مزایای داشتن این کارت تعریف می کنه که شما وسوسه می شوید که پاک کردن سبزی برای منزل را هم می شود به این امدادهای عزیز سپرد. 
 
چند روز یا هفته بعد... شما اواخر شب در خیابان یا جاده دچار مشکل می شوید اما نگران نیستید، آن کارت رویائی در داشبورد خودروی شماست. با شماره های اعلام شده تماس می گیرید اما کسی پاسخگو نیست! حتی ممکن است صدایی ضبط شده از شما بخواهد در ساعات اداری با این شماره ها تماس بگیرید و الان کسی در شرکت نیست تا با شما صحبت کند! 
 
گاهی هم یا در زمان اداری هم ممکن است کسی تلفن شما را پاسخ بدهد اما محدوده جغرافیائی، نوع مشکل خودرو شما، یا حتی همان شماره رُند تلفن شما باعث شود در شمول خدمات امدادی آن شرکت قرار نگیرید!! البته آنها می توانند به شما کمک کنند اما برای این کمک پولی جداگانه دریافت خواهند کرد! حالا دیگر نه از آن صدای خوب و خوش برخورد خبری هست نه از همکاری که پشت در ایستاده و نه از فهرست عریض و طویل خدماتی که در روز نخست وعده داده شده است.....
 
رشد روز افزون خودرو و سفرهای درون و برون شهری، نیاز به ارائه خدمات مطابق با استانداردهای جهانی به ویژه در حوزه تعمیرات، راه اندازی و یا حمل وسیله نقلیه امداد خواهان به محل مورد نظر را بیش از پیش ضروری کرده است، اما از طرف دیگر عدم وجود نظارت مناسب و کارا بر عملکرد امداد های متفرقه در کشور، بسیاری از هموطنان را در تشخیص امدادهای معتبر دچار مشکل کرده و منجر به نارضایتی و اتلاف هزینه و زمان آنها شده است. 
 
حال پرسش این است که اصالت و اصلی بودن شرکت امدادی در مقایسه با شرکت های متفرقه امدادی چگونه تشخیص داده شود؟ پاسخ این پرسش و این تشخیص کار دشواری نیست و فرآیند کاری امداد خودرو ایران ویژگی های بارزی دارد که به راحتی می شود، سره را از ناسره تشخیص داد.
 
امداد خودرو ایران سالها پیش با هدف امدادرسانی شبانه روزی در سراسر کشور به هموطنان عزیز ایجاد شده و دارندگان خودرو های ایران خودرو می توانند برای دریافت هرگونه خدمات امدادی صرفا با شماره سراسری 096440 - که برچسب آن روی شیشه عقب خودروها نصب و یا روی کارت اشتراک مشتریان درج شده - تماس بگیرند تا پس از دریافت مشخصات خودرو و محل امدادخواه، توسط مرکز تماس، هماهنگی‌های لازم برای اعزام امدادگر صورت گیرد. 
 
تماس احتمالی شما با امدادخودرو ایران یکی از 4500 تماس ورودی جهت دریافت امداد از این شرکت است. 
 
پس از تماس امدادخواه و دریافت کد پیگیری، از طریق شماره 300030 پیامکی با عنوان "امدادگر با کد -برای مثال V457- اعزام شده است" برای شما ارسال خواهد شد تا در زمان تقریبی اعلام شده توسط مرکزتماس، امداد در محل حاضر شود. لازم به توضیح است این زمان در شرکت امداد خودرو ایران با استاندارهای جهانی قابل مقایسه بوده و میانگین زمان رسیدن امدادگر بین 20 الی 30 دقیقه به محل مورد نظر امدادخواه خواهد بود. 
 
بنابر گزارش روابط عمومی ایران خودرو، این زمان با اتکا به 1460 ناوگان امدادی مجرب و متخصص در سراسر کشور میسر امکان‌پذیر شده است. 
 
بعد از ثبت و اعزام امداد به سوی امداد خواه، امدادگر دوره دیده با لباس و مشخصات به همراه کارت شناسایی معتبر با کد قید شده و دورنویسی امداد خودرو ایران بر روی خودرو در محل مورد نظر حاضر می شود. تمامی این امدادگران دوره های فنی عیب‌یابی امداد سیار و ضوابط و مقررات امداد و کارت طلایی و گارانتی را گذرانده و اشراف کامل به خودروی معیوب و در راه مانده دارند که قبل از ورود ایشان به ناوگان امدادی توسط اداره آموزش امداد خودرو ایران انجام می‌پذیرد.
 
تلاش و اولویت امدادگرن این شرکت برآن است تا در صورت امکان خودرو در محل راه اندازی و رفع عیب شود اما در صورت وجود ایرادهایی که رفع آنها احتیاج به زمان و ابزارآلات تخصصی‌تر داشته باشد، خودرو به محل مورد نظر مشتری حمل می شود. در صورت نیاز به حمل خودرو طی هماهنگی امدادگر با مرکز تماس و ثبت "امداد حمل" جهت هماهنگی خودروبر و در صورت تقاضای مشتری، تخصیص وقت نمایندگی برای امدادخواه انجام می‌شود. 
 
حمل خودرو نیز طبق تعرفه اعلام شده از سوی مرکزتماس انجام خواهد شد. از دیگر نکات حائز اهمیت، ارائه فاکتور رسمی امداد خودرو ایران به مشتری است.
 
پس از اتمام امداد؛ امدادگر موظف به ارائه یک نسخه از صدور برگه خدمات انجام شده به همراه هزینه انجام کار و قطعات تعویضی به مشتری است.
 
مشتری پس از دریافت فاکتور، در صورت نارضایتی از امداد انجام شده می‌تواند با شماره سراسری 096440 تماس و نارضایتی خود را اعلام تا توسط همکاران ثبت و کد پیگیری دریافت کنند.
 
به لطف فرآیندهای مدون امداد خودروایران در حوزه بازرسی و رسیدگی به شکایات، کلیه شکایات طی 2 روز کاری بررسی شده و راه حل مناسب در اختیار مشتری قرار خواهد گرفت. 
 
جهت اطمینان از اجرای کامل فرایندهای امدادی، کلیه فعالیت و عملکرد نیروهای این سازمان از قبیل امدادگر، کارشناس و غیره توسط بازرسان مجرب پایش شده تا قبل از بروز هرگونه آسیب و یا مشکل احتمالی برای مشتریان گرامی، موضوع مرتفع شده و بهترین خدمات به هموطنان عزیز ارائه شود.
بلیط هواپیمادیدگاه ها

سعید: 1395/7/614:49:03،
109
42
پمپ بنزین ماشینم خراب شده بود زنگ زدم به امداد خودرو ایران خودرو اومد گفت اصلی شو دارم 180 هزار تومن وبا نصبش میشه 240 هزار تومن به قیمتش شک کردم به لوازم یدکی تماس گرفتم گفت پمپ بنزین داریم از 20 تومن تا بهترینش که 60 تومنه!!!
به اون یاروامداد خودرو گفتم عجب دکون دستگاهی باز کردین والا من که ت. شهرم اگه اون بدبختی که تو جاده گیر شما میوفته چطوری پوستشو می کنین
رضا: 1395/7/615:56:23،
58
30
در تایید این دوست عزیزمون باید بگم تو جاده شمال هرچی استارت زدم ماشین روشن نشد. امداد اومد گفت باطری تموم شده و از این حرفها . گفتم حالا باطری به باطری کن من برم شهر باطری عوض می کنم ... گفت فایده نداره جواب نمی ده!!!! گفتم چیکار کنم گفت باطری نو دارم برات بذارم !!؟ گذاشت به قیمت 100 هزار تومن بالاتر از قیمت بازار !!!! اینو بعدا فهمیدم!!!!جایی که نظارت نباشه همینه از دزدی های کلان مملکتی تا این خرده پاها!!!!!
tomi: 1395/7/617:32:11،
23
55
واست باتری فضا پیما نصب کرده بوده که 100 تومان بالاتر از بازار بود.؟حداقل بگو 20 -30 تومان .
بهرام: 1395/7/620:43:27،
26
34
قیمت مغزی پمپ بنزین رو بهتون دادن شما با پمپ کامل مقایسه میکنی؟ پمپ کامل ۶۰ تومنی پیدا کردی بیار ۵۰۰تا میخرم‌ازت. ملت فقط میخوان‌ مخالفت کنن. امداد بهتر سراغ داری برو ثبت نام کن. همشون کلاه بردارن. درسته تعمیرکارای امداد خوردو زیاد وارد نیستن و فقط تعویض کار هستن.. اما تو این بلبشوی مملکت که هرکی میگه امداد داره لاقل کارای ابتدایی ماشین رو میتونن انجام‌ بدن.
بابک: 1395/7/700:13:41،
27
40
دوست عزیز نگفتی ماشینت از کدوم خانواده هست
اگه پرشیا یا سمند هست که اون امدادگر درست گفته و همین قیمتهاست
اخه برادر من پمپ 20 تومنی اگر هم باشه که وجود نداره یک ساعت هم کار نمیکنه برات
متأسفانه ما ایرانی ها فقط دنبال جنس ارزون و مفت هستیم تا جنس باکیفیت
من خودم ماشینم مدل 90 هست و کارت طلایی دارم و از امداد خودرو هم راضیم چون خیلی جاها واقعأ به دادم رسیدن
فرهاد: 1395/7/615:24:40،
43
31
همش دروغه.کافیه یه بار گیرشون بیوفتی تا بدونی چه بلایی سرت میارن.هزینه ها دوبرابر ازت میگیرن.ماشینم کارت طلایی داشت یه حادثه برام اتفاق افتاد سه ماه دوندنم.هرچی زنگ زدم شکایت کردم گفتن حق با نمایندگی وتعمیرکاراشه.آخر سرم با کلی نقص و ایراد ماشین تحویلم دادن که خودم بردم تو شهر ایراداشو برطرف کردم.وجدان ندارن.هر مکانیکی ماشین میدید تاسف میخورد.بهترین کار اینه که با جرثقیل ماشی ببری پیشه یه مکانیک منصف تا این دزدها.
احسان: 1395/7/617:01:24،
15
46
خودرو من کارت طلایی داشت دچار مشکل شدم و انصافا به موقع اومدن و تعمیر هم کردن و هیچ هزینه ای ازم نگرفتن از ایران خودرو بابت سرویس هاش متشکرم
نکونام: 1395/7/617:15:47،
30
58
ال 90 بخر تا دویست هزار تا بی دردسر برون.
امید: 1395/7/709:57:16،
25
26
5 سال پیش یه ال 90 گرفتم اولین و آخرین باری که بردم واسه تعمیر 20 روز پیش بود یک هفته رفته بودم ماموریت اردبیل انقدر دست انداز بود فقط بلبرینگ چرخ عقب خورد کرد که با 100 تومن درست شد تو ماشین های زیر 50 میلیون تومن ال 90 سالار جاده است
هوبور: 1395/7/623:38:11،
19
31
درود به شرف وهمتشون . نصفه شب تو جاده گیر افتادم سریع اومدن راه انداختن .

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار