کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

رازهاي موفقيت در استخدام

کدخبر:۲۷۸۳یکشنبه، ۸ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۴:۰۶۲۴۸۳ بازدید

استخدام شدید. تبریک می گوییم،اما حتما می دانید که این تنها آغاز یک روند طولانی برای طی کردن مراحل رشد و رسیدن به موفقیت است.

برای اینکه در محیط کار موفق باشید ابتدا باید مورد پذیرش سایر همکارانتان قرار بگیرید  و به اصطلاح عضو تیم باشید، بعد باید قابلیت های خود را به اثبات برسانید و کم کم جایگاه خود را پیدا کنید. در این گزارش به چند تکنیک اساسی که باید به کار بگیرید و در واقع قوانین نانوشته کارمندی است  آشنا می کنیم. 
 
1. وقت طلاست 
 
یک کارمند و همکار خوب باید بداند که نخستین اصل برای قابل اعتماد بودن آن است که سر موقع مقرر در محل کارحاضر شود و همین طور به موقع محل کار را ترک کند. حتما درک حضور به موقع برای شما راحت تر است اما چرا باید به موقع از محل کار خارج شوید؟ وقتی کارتان تمام شد و زمان اداری هم به پایان رسید در اتاق ها و راهرو ها پرسه نزنید حتی اضافه کاری هم حدی دارد اگر بیش از حد معمول اضافه کاری کنید در نظرهمکارانتان فردی جلوه می کنید که برای رئیس چرب زبانی می کند! 
 
2. سخت کوش باشید 
 
نه همکاران و نه مدیر شما از کارمندی که دائما در مورد  موفقیت در انجام وظایفش نا امید است و یا اینکه شاید و اگر می آورد خوشش نمی آید. حتی اگر تازه کار هستید و در اموری چندان هم وارد نیستید لازم نیست دائما این موضوع را جار بزنید وقتی کار تازه ای به شما واگذار می شود بگویید که تمام تلاشتان را به کار خواهید بست و البته به وعده تان عمل کنید. 
 
3. اجتماعی باشید 
 
بین اجتماعی بودن و اعصاب خورد کن بودن مرز باریکی است!! رعایت ادب، دلنشین بودن، رعایت فرهنگ سازمانی مجموعه تان برای موفقیت شما ضروری است اما فراموش نکنید حد نگه دارید افراط در هر امری زیان بار خواهد بود. همکاران شما کسی که دائما دور و بر رئیس می چرخد و می کوشد توجه او را جلب کند تحمل نخواهند کرد. پرحرفی و کنجکاوی بیش از حد در امور همکارانتان مانند بمب ساعتی جایگاه شما را تهدید می کند و نهایتا اینکه سلام و لبخند را فراموش نکنید معجزه ایست که در کنار قدردانی از زحمات سایرین شخصیت شما را درخشان خواهد کرد. 
 
4. قرارداد موقت 
 
اغلب شرکت ها پس از انتخاب کارمند جدید به صورت موقت با او قرارداد می بندند تا از مهارت های او اطمینان حاصل کنند. در این مدت شما نباید رفتاری کنید که در ظاهر دیگران موقت به نظر برسید یا اینکه رفتارتان نباید به شکلی باشد که دیگران دائما استرس و تنش را در شما مشاهده کنند. خودتان باشید و به روی وظایفتان تمرکز کنید این روش کمک می کند از فکر های بیهوده و سوال خطرناک نظیر اینکه: آخر این قرارداد موقت چه می شود؟ آیا قرار داد من تمدید خواهد شد؟ دور شوید. 
 
5. فضولی ممنوع 
 
در مورد سابقه شرکت ، موقعیت شغلی کارکنان اداری، روابط کاری آدم ها اطلاعات بدست آورید معمولا کشف این امور برای همه جذاب است اما مراقب باشید سوال کردنتان شکل فضولی به خود نگیرد چراکه همکارانتان را از شما فراری خواهد کرد. 
 
6.وقت ناهار 
 
باور کنید یا نکنید وقت ناهار بهترین زمان برای معاشرت با همکارانتان است! حتی زمان طلایی است که از همه امور جاری شرکت سر در بیاورید و کلی نو آوری کنید و برای آینده برنامه ریزی کنید. بهترین دوستان همکار ویا همکاران صمیمی دقیقا در وقت ناهار پیدا می شوند از این زمان نهایت بهره را ببرید.
 
7.اعلام نظر کنید 
 
روزهای نخست روزهای طلایی است که شما می توانید شخصیت، مهارت و توانایی هایتان را ثابت کنید پس در مواردی که از شما نظر خواهی می شود صادقانه جواب دهید اما این به آن معنی نیست که توانایی دیگران را زیر سوال ببرید و به بهای ابراز وجود به شخصیت دیگران توهین کنید اما در عین حال اگر پیشنهادی برای بهبود کار و پیشرفت پروژه ها دارید سریعا مطرح کنید حتی اگر به نظرتان چندان هم پخته نباشد. لطفا خجالت و رودربایستی را کنار بگذارید. 
 
8.مشورت کنید 
 
از افراد با تجربه و باسابقه شرکت نهایت استفاده را ببرید در مورد روند اجرایی کارها و برنامه ریزی ها با آنها مشورت کنید و احترام به پیشکسوت را به جا آورید. 
 
9.اجازه بگیرید 
 
برای استفاده از ابزار ها و وسایل موجود در دفتر از مسئولش کسب تکلیف کنید هیچ چیز را بدون اجازه مدیرتان جابه جا نکنید و لیست کلیه ابراز و وسایلی که برای انجام کار به آن نیازدارید تمیز و مرتب بر روی یک برگه بنویسید و در اختیار مدیرتان قرار دهید. 
 
10.ارزیابی کنید 
 
در پایان هر روز اداری عملکردتان را برای خودتان ارزیابی کنید نقاط قوت و ضعف تان را مشخص کنید و در جهت بهبود عملکردتان تلاش کنید. لیستی از کارهای روزانه تان داشته باشید تا کاری از قلم نیفتد و دفترچه ای داشته باشید تا هر وظیفه و کار جدیدی که به شما محول می شود، ساعات جلسات و رئوس مسائل مطرح شده مدیرتان را در آن یادداشت کنید.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

آدم: 1392/10/811:16:45،
84
23
جک سال...
استخدام شدید تبریک میگم...
آقا استخدام کجا بود...؟!!
این پارامترهایی هم که فرمودین تو ایران کاربردی نداره...یا اگه داشته باشه وقتی هست که آدم خودش آقای خودش باشه.
کلاه سر کی میگذاریم؟!
علی: 1392/10/811:20:55،
38
11
آقا چرا راهنمایی غلط میکنید،اینها مال کشورهاییه که حساب و کتاب دارند! تو ایران باید صاف برعکس اینها باشی وگرنه همکاران خودت که برعکس این مواردند،فورا زیرآبت را میزنند تا زیرآب خودشان نخورد!!
احسان: 1392/10/811:23:34،
47
21
با سلام و تشکر از مطلب جالبتون،به نظر من اکثر موارد ذکر شده قابل استفاده در ادارات داخل ایران نیستند.
احسان: 1392/10/811:33:20،
33
26
مورد 11دهم:اشنایی بده و مدیر بشو
سارا: 1392/10/811:58:15،
16
40
من معتقدم که ادم باید توانایی داشته باشه.من دو جا مختلف سر کار می رم و هر دو جا هم راضی هستم.هر وقت هم بتونم شاگرد خصوصی زبان می گیرم.ادم باید خودشو ثابت کنه نه اینکه همش ایراد بگیره و بگه کو کار کار نیست.
م: 1392/10/812:43:26،
35
28
ببخشیدا خیلی معذرت میخوام روم به دیوار میشه بگین شما چجوری و به کیا خودتو ثابت کردی
مرتضی: 1392/10/901:19:36،
12
22
م
شما خوشمزگی کن کار میخوای چیکار؟ کشور به امثال تو برای پرکردن قهوه خونه ها نیاز داره.شما آریاییه اصیل هستی لازم نیست کاری کنی. فقط به تمدن چندین سالت بناز!!!!
سارا: 1392/10/812:48:27،
17
37
به خودم با نشان دادن توانایی هام به دیگران
م: 1392/10/813:53:25،
25
29
بازم معذرت میخوام روم به دیوار منم من هی به خودم نشون میدم توانایی هامو ولی متاسفانه به دیگران خجالت میکشم ولی خوش به حال شما و اون دیگران موفق باشید
مرادی: 1392/10/813:12:55،
29
22
کار هست کارکن نیست
نماکارم 1 بچه 19 ساله افغانیه روزی 300 درامدشه التماسشم باید کرد
حالا برید دانشگاه چیز بازی
يک کارمند: 1392/10/813:51:23،
24
20
با سلام و تشکر-مطلب ارائه شده بسيار عالي و کاراست.بنده تجربه موارد فوق رو دارم وبا روش هاي بالا با توکل به خدا تا حالا موفق بودم.ياد بگيريم صادق و درست کار و با وجدان باشيم.
ناشناس: 1392/10/819:48:04،
34
21
ا-پارتي 2-پارتي ... 10-پارتي .
شاهین tehran: 1392/10/819:55:12،
23
24
با تشکر از ایران جیب به خاطر اطلاعات به روز و به درد بخور

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
ملاقات ایرانی با هیوندای سوناتا 2018
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما