کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

احتمال تغییر زمان پرداخت یارانه‌ها

کدخبر:۲۷۰۰چهارشنبه، ۴ دی ۱۳۹۲ - ۰۷:۵۷:۱۴۳۷۶۷ بازدید

محمود احمدی از تغییر احتمالی زمان پرداخت یارانه‌ها خبر داد، به نحوی که تداخل آن با دیگر پرداخت‌ها موجب اختلال در شبکه بانکی نشود.

محمود احمدی از تغییر احتمالی زمان پرداخت یارانه‌ها خبر داد، به نحوی که تداخل آن با دیگر پرداخت‌ها موجب اختلال در شبکه بانکی نشود. وی در این زمینه با اشاره به مشکلات به وجود آمده در پرداخت یارانه‌ها، به برنامه‌ریزی در جهت مدیریت ترافیک در شبکه اشاره کرد.

این گفته مقام مسوول در بانک مرکزی در حالی است که ماه گذشته در هنگام پرداخت یارانه، تراکنش‌های بانکی با مشکل روبه‌رو شد. به‌طور معمول زمان پرداخت یارانه‌ها هفته آخر هر ماه بوده است که این موضوع و تداخل آن با دیگر پرداخت‌ها باعث شده که تقاضای برداشت از شبکه بانکی در آخر ماه افزایش یابد. 

پیش‌تر نیز رییس‌کل بانک مرکزی در ارتباط با اختلالی که در شبکه شتاب در این دوره از واریز یارانه‌ها پیش آمد، گفت: افزایش قابل توجه تراکنش‌ها باعث کندی خدمات رسانی شد. به گفته سیف «تعداد تراکنش‌های شبکه بانکی دراین دوره از واریز یارانه‌ها به 91 میلیون مورد در روز رسید که 14 میلیون تراکنش بیشتر از دوره قبل و 10 میلیون بیشتر از اسفند ماه سال گذشته بود و به همین دلیل شبکه شتاب با مشکل مواجهشد.»

دبیرکل بانک مرکزی در گفت‌وگو با خبر گزاری فارس با اشاره به مشکلات به وجود آمده در زمان پرداخت یارانه نقدی برای خودپردازها، اظهار کرد: در آن روز میزان تراکنش‌های ناموفق افزایش یافت و مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورد.وی افزود: نقش شبکه بانکی گسترده شده است که به نوعی مردم جلوتر از سیستم بانکی در این زمینه حرکت 

می‌کنند. دبیرکل بانک مرکزی تصریح کرد: به همین دلیل با مسوولان مربوطه در حال برنامه‌ریزی هستیم، تا به نوعی با «مدیریت ترافیک در شبکه»، یارانه‌ها در زمانی پرداخت شود که با سایر پرداخت‌ها همزمان نشود. درصدد هستیم در ماه‌های پایانی سال این مدیریت ترافیک با همکاری سازمان‌های مرتبط به گونه‌ای باشد که دیگر این مسایل در حوزه بانکداری الکترونیک به وجود نیاید.

احمدی در خصوص اجرای طرح ایجاد درگاه واحد shaparak.ir برای فروشگاه‌های مجازی، گفت: این اقدام برای جلوگیری سوء‌استفاده‌های مالی و افزایش امنیت معاملات در فضای مجازی طراحی و از اول دی ماه طرح عملیاتی شده است. در حال حاضر این طرح تقریبا به‌طور کامل اجرایی شده و تنها در دو بانک مشکل فنی وجود دارد که در دو هفته آینده این نقیصه هم برطرف خواهد شد.


سهم 45 درصدی ایران چک از اسکناس

وی با بیان اینکه دقیقا همان فرآیندی که برای انتشار اسکناس انجام می‌شود، برای انتشار ایران چک هم لحاظ شده است، افزود: ایران چک زیر نظر هیات نظارت بر اندوخته اسکناس، چاپ، فرسوده‌گیری، ابطال می‌شود و زیر نظر آنها منتشر و به مردم عرضه می‌شود، همچنین زیر نظر این هیات معادل ریالی آن به عنوان اندوخته‌گیری بلوکه می‌شود.

دبیرکل بانک مرکزی تصریح کرد: تنها تفاوت ایران چک و اسکناس موجود در این است که تصویر حضرت امام خمینی‌(ره) در اسکناس‌ها است؛ اما در ایران چک نیست یا امضا وزیر امور اقتصادی و دارایی روی آن قید نشده که این دو مساله درست است. وی تاکید کرد: در زمانی که اجازه انتشار اسکناس درشت‌تر را بگیریم، متناسب با آن از حجم ایران چک می‌کاهیم و دقیقا این کار پس از انتشار اسکناس 10 هزار تومانی انجام شد.

 احمدی با اشاره به برخی نظرات مطرح شده در چند روز گذشته درباره ایران چک بانک مرکزی گفت: ما هم معتقدیم انتشار اسکناس درشت‌تر بهتر از ایران چک است، اما هم‌اکنون بیش از 45 درصد از اسکناس موجود در دست مردم، ایران‌چک است که جایگزینی اسکناس درشت‌تر با آن حداقل به دو سال زمان نیاز دارد. وی با اشاره به روند چاپ اسکناس و ایران چک، بیان کرد: بانک مرکزی برای چاپ اسکناس نیازی به لحاظ آن در بودجه ندارد و تنها تحت نظارت هیات اندوخته نظارت اندوخته اسکناس چاپ می‌شود؛ اما برای دریافت مجوز چاپ ایران‌ چک چهار سال است که به مجلس می‌رویم.

دبیرکل بانک مرکزی با بیان اینکه بعد نظارتی انتشار ایران چک حتی یک پله از اسکناس بالاتر است، افزود: به هر حال اگر اجازه انتشار اسکناس درشت‌تر را به بانک مرکزی بدهند، ما اقدام به چاپ آن خواهیم کرد.احمدی همچنین سیستم بانک کارگشایی برای تعادل‌بخشی در بازار سکه را سنتی و ناکارآمد خواند و از تغییر آن خبر داد و در خصوص ارایه پیشنهاد ادامه انتشار ایران چک بانک مرکزی در قالب لایحه بودجه سال آینده، اظهار کرد: براساس قوانین سالانه بودجه ما ایران چک را در برابر پشتوانه پول، تحت نظارت هیات ناظران و براساس شورای پول و اعتبار منتشر می‌کنیم. 


عرضه سکه بسته‌بندی شده برای کنترل بازار

وی در مورد عرضه سکه در قالب بسته‌بندی، اظهار کرد: «سکه‌های بسته‌بندی آماده شده» و نمونه‌های آن را به هیات‌ عامل بانک مرکزی هم ارایه کرده‌ایم.

وی افزود: این سکه‌ها در مناسبت‌ها یا در زمانی که لزوم ورود بانک مرکزی به بازار احساس شود، عرضه خواهد شد دبیرکل بانک مرکزی تصریح کرد: هنوز زمان مشخصی برای عرضه تعیین نشده است و با توجه به وجود «ثبات در بازار طلا و سکه»، فعلا قصد ورود به بازار را نداریم و این سکه‌ها در زمانی عرضه می‌شود که بانک مرکزی بخواهد برای کنترل بازار سکه بفروشد. 

در روزهای اعیاد و دوره‌هایی که تقاضا برای خرید سکه افزایش می‌یابد، امکان دارد به صورت محدود این سکه‌ها عرضه شود. احمدی در پاسخ به این سوال که آیا عرضه این سکه‌ها از طریق بانک کارگشایی انجام خواهد شد، گفت: خیر، سیستم کارگشایی روش سنتی بود که از نتیجه آن رضایت نداشتیم، زیرا سکه یا به دست متقاضی واقعی نمی‌رسید یا با تفاوت قیمت محسوسی توسط مشتری خریداری می‌شد.

 وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه الکترونیکی در بانک مرکزی برای فروش سکه، گفت: این سامانه در اختیار بانک تجارت قرار گرفت که اجرای طرح پیش‌فروش سکه در اسفند ماه سال گذشته رضایت بخش بوده و خریداران هم نظر مثبتی نسبت به این روش داشتند. دبیرکل بانک مرکزی تاکید کرد: اگر بانک مرکزی بخواهد سکه عرضه کند، قطعا از طریق این سامانه انجام خواهد شد. 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

دیگه بیدار شده: 1392/10/408:03:46،
52
14
بابا اگه روت نمیشه تا من به ملت بگم میخوای یارانه رو برداری ها...........
محمد: 1392/10/408:10:03،
60
16
حالا به بهونه ترافیک ونراکنش بالا یک هفته میندازنش عقب بجاش یکماه یارانه هم مالیده میشه میره اگه راست میگید بیاریدش عقب مثل اوایل پرداخت یارانه!!!!!
کارمند: 1392/10/408:36:57،
60
13
همیشه پای یک محمود در میان است
امانی: 1392/10/408:50:43،
53
14
یه ماه مالیده شد به همین بهانه !این بار بهانه ی بهتری پیدا میکردید خوب رک بگید $نداریم$$$$$$$$$$$$$$$نداریم
رضا: 1392/10/409:07:45،
41
16
سر مردم كلاه گذاشتن ديگه بهانه نياز نداره !!!!!
shahram: 1392/10/410:01:22،
24
13
اینا اگه داشته باشنم زورشون میاد به ما بدن !!!
mehdi: 1392/10/410:06:09،
31
13
یه پول ناچیز به مردم دارید میدید که حتی برای امور پرداخت آب و برق و گاز و.... هم نمیرسه هی بزنید تو سر ملت هر یه بهانه بیارید آقا بگید نداریم تمام من نمی دونم تو ممالک دیگه هم که پول و یارانه به مردم میدند اینقدر سرکوفت میزنند.
الی: 1392/10/410:13:24،
24
16
بابا خودتونین
هفته اول ماه نمی شه اواسط ماه هم که کخه هفته آخره ماه هم ترافیکه شبکه ............
حمید: 1392/10/410:25:54،
22
21
سیستم بانکی باید قوی بشه تا با تعداد تراکنش بالا هنگ نکنه!
باید مشکل حل بشه نه که صورت مسئله رو پاک کنیم.
مهدی: 1392/10/410:28:54،
59
12
زکی! شما که از اولش که روزهای شروع ماه بود هر دفعه 2-3 روز عقب انداختید! بازم میگید مشکل داریم! پس هیچ روزی نیست که مشکل نداشته باشیدخب!!! راهش اینه که توی مثلا 7 روز تقسیم بشه و پرداخت بشه که شبکه به بنیه شما هم مشکل پیدا نکنه
مجتبی: 1392/10/410:57:35،
33
12
اول ماه ترافیک زیاد، وسط ماه ترافیک زیاد، اخر ماه که ترافیک زیاد. بابا دست بردارین دیگه ملت رو چی فرض کردید!!!
نیما: 1392/10/414:00:27،
16
15
مردم از دست این بازیهای شما چل شدند قطع کنید شر کنده بشه اینقدر با اعصاب مردم بازی نکنید
خانه دار: 1392/10/415:19:06،
16
17
به خداخسته شديم ازگروني اين ملت گناه دارن/بس چطوره كه توي راهبيمايي ها وانتخاباتشركت ميكنن/شماهم يه كاري براشون بكنيدنه اينكه بيايدحق خودشونوهم بهشون نديد
Z: 1392/10/421:51:26،
21
16
شما اين چندرغاز يارانه ها رو واريز كن نگران ترافيك شبكه نباش.
اون ما خودمانيم بلديم چكارش كنيم مثل ترافيك تهران كه باهاش زندگي مي كنيم.
واقعیت: 1392/10/423:38:09،
19
30
زمان احمدی نژاد که یک ماه یارانه را خوردند الان هم میخوان این دوره یک ماه یارانه را حذف کنند بهانه های الکی میگیرند
ایرانی45: 1392/10/502:13:31،
13
15
به امیدخداتا چندوقت دیگه قطع میشه ای مردم همیشه درصحنه......
پ: 1392/10/502:23:46،
21
12
من موندم این یکی دو نفری که منفی میدن واسه چی به همه منفی دادن؟ از رو غرضه یا مرضه ایا؟

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار