کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

پایان تاخت‌و‌ تاز‌ بساز بفروش‌ها

کدخبر:۲۶۲۸۳پنجشنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۸:۴۷۵۲۰۴ بازدید

تاخت‌وتاز بسازبفروش‌ها در بازار مسکن به پایان راه رسیده است و این را می‌توان از خبری فهمید که معاون وزیر راه‌وشهرسازی می‌دهد و می‌گوید ...
پایان تاخت‌و‌ تاز‌ بساز بفروش‌ها

تاخت‌وتاز بسازبفروش‌ها در بازار مسکن به پایان راه رسیده است و این را می‌توان از خبری فهمید که معاون وزیر راه‌وشهرسازی می‌دهد و می‌گوید: «بیش از یک میلیون و 300 هزار خانه گران‌قیمت روی دست مالکان مانده است و مشتری ندارد.» در سال‌های اخیر به پشتوانه سود قابل توجه مسکن، سرمایه‌گذاران بسیاری وارد این بخش شدند، آنها آمدند تا آورده خود را چند برابر کنند و با این حضور، گرانی را به بازار که سرپناه نیاز اصلی مردم بود، آوردند. سال‌ها سوددهی و گرم‌بودن بازار بسازبفروش‌ها، حالا بازار مسکن را به راهی کشانده است که انتهای آن به ‌دلیل عدم توانایی مردم در خرید مسکن انتهایش بن‌بست است و خا لی‌ماندن خانه‌هایی که با هزینه‌های چند ده و حتی چند صد میلیونی ساخته شده‌اند. 

افزایش بهای مسکن در سال‌های اخیر و آب‌رفتن موجودی جیب مردم به پشتوانه بالارفتن نرخ تورم و عدم تعادل دستمزد دریافتی با نرخ تورم سالانه، حالا بازار مسکن را در رکودی فرو برده است که هیچ‌کس پیش‌بینی‌ای برای خروج از آن ندارد. 

تجربه سال‌ها سیاست‌های تأمین مسکن در ایران به خوبی نشان داده اصل «سی‌ویکم» قانون اساسی که می‌گوید داشتن‏ مسکن‏ متناسب‏ با نیاز، حق‏ هر فرد و خانواده‏ ایرانی‏ است همچنان در حد نوشته‌ای در صفحات قانون اساسی باقی مانده و مجالی برای تحقق پیدا نکرده است. داستان برهم‌خوردن تعادل عرضه و تقاضا در بازار ساخت‌و‌ساز که کوچک‌ترین تأثیر آن افزایش ناگهانی قیمت‌ها در بازار مسکن و دست کوتاه متقاضیان از خرید این خانه‌ها بود، به سال‌های تاخت‌و‌تاز بسازبفروش‌ها در بازار ساخت‌و‌ساز  مسکن بر می‌گردد؛ همان سال‌هایی که به‌دلیل سوددهی بیش از صددرصدی این  بازار،  هر سرمایه‌داری که به دنبال سرمایه‌گذاری‌ با بالاترین بازده در کوتاه‌مدت بود، به‌عنوان سازنده، شروع به ساخت‌وساز مسکن به صورت فردی یا مشارکتی می‌کرد. در واقع سرمایه‌ای شدن بازار مسکن از سال‌های دور در ایران همواره نفع یک‌طرفه‌ای را نصیب سازندگان مسکن کرده بود. در تمام این سال‌ها قیمت مسکن بالا رفت اما به‌دلیل تورم بالا، عدم افزایش دستمزدها مطابق با نرخ تورم و دیگر مشکلات اقتصادی که در نهایت منجر به ایجاد رکود تورمی در بازار مسکن شد، اکنون بسیاری از واحدهای ساخته شده روی دست سازندگان ماند. حالا یک طرف متقاضیانی بودند که حتی طرح‌هایی از جمله مسکن مهر و  ساخت مسکن‌های اجتماعی نیز دردی از بی‌خانمانی آنها دوا نکرد و در سوی دیگر، سازندگانی ماندند که واحدهای مسکونی‌شان زیر قیمت هم به‌سختی فروش خواهد رفت. 

ضربه مهلک رکود بخش مسکن به اقتصاد کشور

از این‌رو، نگرانی از تشدید رکود در بخش مسکن به جلسه اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری، با معاونان و مدیران وزارت راه و شهرسازی نیز کشیده شد. در این جلسه جهانگیری به صراحت عنوان کرد که رکود حاکم بر بخش مسکن به اقتصاد ضربه زده است. 

جهانگیری در این نشست گفته است: با توجه به کاهش بهای نفت، چشم‌انداز بودجه دولت در سال‌های آینده، چشم‌انداز روشنی نیست، از این‌رو لازم است سازوکارهای جدیدی برای تأمین منابع مالی مورد نیاز در اجرای این طرح‌ها پیدا کنیم. براساس این گزارش، جهانگیری با تأکید بر ضرورت ایجاد روش‌های جدید تأمین مالی پروژه‌های عمرانی در کشور گفت: حلقه مفقوده در اجرای این‌گونه طرح‌ها این است که تاکنون پروژه‌های زیرساختی کشور به منابع و بودجه دولت متکی بوده‌اند اما با توجه به کاهش بهای نفت، چشم‌انداز بودجه دولت در سال‌‌های آینده چشم‌اندازی روشن نیست، از این رو لازم است ساز‌وکارهای جدیدی برای تأمین منابع مالی مورد نیاز در اجرای این طرح‌ها پیدا کنیم. وی با اشاره به گزارش‌های ارائه شده از سوی معاونت‌های وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: گزارش‌ها حکایت از آن دارد که کارهای مهمی در سراسر کشور در بخش تکمیل زیرساخت‌ها در حال اجراست. معاون اول رئیس‌جمهوری با بیان اینکه وزارت راه‌وشهرسازی مأموریت بسیار مهمی در کشور بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که در اقتصاد مقاومتی مورد تأکید است، استفاده از ظرفیت‌های کشور برای فعال ساختن اقتصاد، توسعه و پیشرفت است؛ خوشبختانه ایران در بخش حمل‌و‌نقل، ترانزیت در بخش زمینی، هوایی و ریلی، دارای ظرفیت‌های فراوانی است که می‌تواند در خدمت توسعه کشور قرار گیرد. 

جهانگیری در ادامه سخنان خود به بخش مسکن نیز اشاره کرد و با تأکید بر اهمیت این بخش گفت: بخش مسکن، بخشی بسیار تعیین‌کننده در اقتصاد کشور است که متأسفانه در سال‌های گذشته رکود در این بخش لطمه‌ای جدی به میزان اشتغال و تولید کشور وارد کرد. معاون اول رئیس‌جمهوری اضافه کرد: هم‌اکنون نیز اگر به‌دنبال رونق اقتصادی، افزایش تولید و پاسخگویی به نیاز اشتغال کشور هستیم باید بخش مسکن را فعال کنیم. وی با بیان اینکه خوشبختانه در سال گذشته جلسات خوبی برای بخش مسکن برگزار شده است، افزود: گزارش‌های وزارت راه‌وشهرسازی از وضعیت تکمیل پروژه‌های طرح مسکن مهر، بیانگر برنامه‌ریزی و اقدامات خوب این وزارتخانه است و ما باید تلاش کنیم ضمن رفع نقاط‌ضعف طرح مسکن مهر، بخش‌های مثبت آن را تقویت کنیم. جهانگیری همچنین با اشاره به برنامه وزارت راه وشهرسازی برای ساماندهی بافت فرسوده گفت: رسیدگی به بافت‌های فرسوده در داخل شهرها و نیز حاشیه شهرهای بزرگ از جهات گوناگون دارای اهمیت است، به‌خصوص که این موضوع در حاشیه برخی شهرهای بزرگ نظیر تهران می‌تواند به آسیب‌های اجتماعی و بحران تبدیل شود. 

جهانگیری با اشاره به گزارش مدیرعامل بانک مسکن مبنی بر افزایش تسهیلات‌دهی این بانک در سال جاری افزود: افزایش ارائه تسهیلات بانک مسکن و مجموعه اتفاقاتی که در معاملات مسکن رخ داده، نشان‌دهنده ایجاد تحرک در بخش مسکن است. معاون اول رئیس‌جمهوری در ادامه سخنان خود با یادآوری اینکه برای سال جاری، ۱۲۰ طرح در قالب سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به‌عنوان اولویت دستگاه‌های اجرایی تعیین شده است، گفت: این طرح‌ها حداقل‌هایی هستند که دستگاه‌های اجرایی باید تا پایان سال ۹۵ آنها را عملیاتی کنند. وی یکی از اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی برای سال ۹۵ را ۶ طرح ملی ابلاغ شده از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از جمله احداث ۵۹۰ کیلومتر خط ریلی در کشور عنوان کرد و گفت: البته محدودیت در بودجه و منابع مالی وجود دارد اما انتظار داریم این وزارتخانه با اولویت‌بندی و مدیریت صحیح بتواند تکالیف خود را به انجام برساند، البته به این موضوع نیز باید توجه کنیم که مجموعه تخصیص‌های کشور و تسهیلات نظام بانکی باید در وهله نخست به این طرح‌ها و اولویت‌ها که توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به تصویب رسیده‌اند، اختصاص پیدا کند. معاون اول رئیس‌جمهوری در بخش پایانی سخنان خود از مدیران وزارت راه‌وشهرسازی خواست به صورت هر دو هفته یک‌بار گزارشی از روند پیشرفت فیزیکی و اجرای طرح‌های اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی ارائه کنند تا ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بتواند گزارش جامعی از روند اجرای اقتصاد مقاومتی به رهبر معظم انقلاب و رئیس‌جمهوری ارائه دهد. 

محمدهاشم بت‌شکن، مدیرعامل بانک مسکن،  نیز در این نشست گفت: در چهار ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، تسهیلات مشارکت مدنی این بانک 91 درصد و تسهیلات خرید مسکن 61 درصد افزایش داشته است. مدیرعامل بانک مسکن از آمادگی این بانک برای کاهش سود تسهیلات از 11 به 9 درصد خبر داد و گفت: این بانک آمادگی دارد به‌تبع کاهش سود سپرده‌های بانکی، سود تسهیلات خود را از 11درصد به 9 درصد کاهش دهد. او  اظهار کرد: سرجمع پرداخت تسهیلات مسکن در این بانک در این مدت 75 درصد رشد داشته است. 

وی با بیان اینکه در این مدت 400 هزار تسهیلات فروش اقساطی و صد هزار تسهیلات ساخت مسکن پرداخت شده است، گفت: مجموع پرداخت تسهیلات برای واحدهای مشارکت مدنی از نظر تعداد که شعب این بانک در سراسر کشور برای ساخت مسکن پرداخت کرده‌اند، 44 درصد رشد داشته است. 

بت‌شکن گفت: بانک مسکن پرداخت صد هزار تسهیلات برای بافت فرسوده شهری را در دستور کار خود قرار داده است. سال گذشته موفق شدیم برای 55 هزار واحد، تسهیلات پرداخت کنیم اما تاکنون یارانه دو هزار میلیارد ریالی آن (200 میلیارد تومان) به بانک پرداخت نشده است. به گفته مدیرعامل بانک مسکن، اگر قرار است این یارانه به بانک مسکن پرداخت نشود، اجازه دهند تمام حساب‌های وزارت راه و شهرسازی و سازمان‌های تابعه آن در این بانک متمرکز شود تا بتوانیم قیمت تمام‌شده منابع مالی خود را کاهش دهیم. معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: یک میلیون و 300 هزار واحد مسکن گران‌قیمت در کشور خالی مانده است که به‌دلیل دلال‌بازی و سوداگری خریدار ندارد. حامد مظاهریان، شامگاه سه‌شنبه در نشست اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری اسلامی ایران با معاونان و مدیران وزارت راه و شهرسازی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در این وزارتخانه گفت: سهم مسکن در تشکیل سرمایه ثابت در کشور به 30 درصد و سهم آن در گردش نقدینگی کشور به 20 تا 30 درصد رسیده است. وی با بیان اینکه هم اکنون برای هر صد هزار واحد مسکن در کشور، 104 خانوار داریم گفت: اکنون در کشور 23 میلیون خانوار و 22 میلیون موجودی مسکن داریم که این نشان می‌دهد در این زمینه یک میلیون واحد مسکن در سطح کشور کسری داریم.  

19 میلیون نفر «بد مسکن» هستند

وزیر راه و شهرسازی نیز در این نشست با بیان اینکه سرعت رشد جمعیت چه در شهرها و چه در روستاهای کشور کاهش خواهد یافت، معتقد است که آنچه در حال حاضر بیشترین اهمیت را دارد، بهبود شاخص کیفیت زندگی است، زیرا بر اساس بررسی‌ها هنوز در ایران وضعیت مسکن ۱۹ میلیون نفر مثبت ارزیابی نمی‌شود. عباس آخوندی در ادامه تصریح کرد:  آنچه آمار سال‌های گذشته نشان می‌دهد، قطعی‌بودن کاهش سرعت رشد جمعیت در سطح کشور است؛ از این‌رو محور اصلی برنامه‌ها در این حوزه باید به سمت بهبود شاخص‌های کیفیت زندگی برود. پیش‌بینی ما این است بیش از آنکه تقاضای جدید برای مسکن به وجود‌ آید، بحث افزایش سرعت و شاخص کیفیت مسکن مدنظر متقاضیان قرار گیرد.

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به وضعیت مالی پروژه‌های زیربنایی در حوزه راه‌وشهرسازی، اظهار کرد: از آبان‌ سال گذشته تاکنون تخصیص مستقیمی از خزانه برای پروژه‌ها نداشتیم اما با این وجود با پیگیری‌های صورت‌گرفته برای انتشار اسناد خزانه در این حوزه، کارهای مثبتی صورت گرفته است. وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با اتخاذ سیاست‌های مالی جدید، هیچ کارگاهی در حوزه راهسازی تعطیل نشده است، اعلام کرد: در سال جاری اولین کاری که کردیم پیگیری اسناد خزانه بود، خوشبختانه با انجام اقدامات ابتدایی در این حوزه، گام‌های مثبتی برداشته شده و در آینده نیز امیدواریم همین روند ادامه یابد. 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

داوود: 1395/5/2121:35:37،
84
22
مقامات ما دست انگلیسی ها را در حقه بازی بسته اند و اگر بخواهند کاری میکنند که برای خرید مسکن مردم صف بکشند و تنها خواسته شان کوتاه کردن صف ها توسط دولت باشد . نمونه این قبیل کارهای دولت را بکرات دیده ایم . و خواهیم دید .
حسین: 1395/5/2208:51:20،
85
9
تو بقیه دنیا وقتی جنگ میشه ویا کشور تحریم میشه و مشکل سیاسی پیدا میکنه یا دچار خشک سالی میشه ... زمین و ملک و مسکن بشدت افت میکنه ... ولی اگر جنگ جهانی هم بشه ملت زرنگ و هر کی پولی داره ، میریزن بازار ملک میخرن که بعد جنگ گرونتر بفروشن !!! وملک زمان جنگ گرون و بعد جنگ ارزون میشه !!! ماشاالله همه ملت ایران زرنگ وبزینس من شدن !!! غافل از اینکه هر چیزی دورانی داره ... حتی زرنگی کردن !!!!
احسان: 1395/5/2209:43:43،
50
81
95% کسانی که پای ایرانجیب میشینند قشر متوسط به پایین و بدون مسکن هستند و تا مطلبی در مورد مسکن و خودرو درج میشد همگی هجوم میارند جهت کامنت گذاری که مسکن مرد و خودرو مرد و .....
خدایا همه را نجات بده .
م .م: 1395/5/2210:05:35،
43
19
ی تیتر روزنامه یادم هست که گفته بود:
خانه نسازید ما شما را خانه دار میکنیم
یکی از مردم: 1395/5/2214:14:20،
32
30
وای به حال ما مردم
هر جا مسئولی حرف زد بدونید برعکسش انجام میشه.
کرمانشاه: 1395/5/2214:14:20،
52
32
من خودم 6واحد خونه دارم که 8ماهه داره خاک میخوره
خریدار هم با قیمت کم میخواد که من نمیدم :)
ولی بلاخره متاسفانه باید فروشندگان کوتاه بیان
جواب به احسان: 1395/5/2301:27:49،
20
9
خیلی احمقانست ک فکر کنید در زمان قبل از گرانی اکثر معاملات بین قشر پولدارو ثروتمند جامعه صورت میگرفته.نخیر آقای دلال اینطورنیست.اکثر معاملاتو قشر متوسط انجام میدادن.والان هم همون قشر متوسط باید انجام بدن اما متأسفانه قشر نابود شده.پس بشین تا جون بگیره.
درضمن بنده این ۱۰روز گذشته رو توی کرج دنبال خونه گشتم.اما بشدت گرون بود.واز خرید منصرف شدم.
آقایون دلال بدانند گرانی به نفع هیچ کس نیست
MGH: 1395/5/2122:07:26،
65
25
بالاخره یه مقاله خبری منطقی در مورد مسکن خوندم
علی: 1395/5/2122:32:09،
73
35
پایان سوداگری ودلالی ملک برای همیشه ....
فرهنگی: 1395/5/2214:43:52،
13
28
در شهرهای کوچک فقط باید رو ملک تجاری سرمایه گذاری کرد.
حسین: 1395/5/2122:39:45،
69
22
الان فقط برای مصرف شخصی ساخت وساز خوب و به صرفه است و برای فروش اصلا صرف ندارد !!!!
نادر: 1395/5/2122:49:15،
62
13
ساخت و سازهای بی رویه و افزایش ناگهانی قیمت زمین ومصالح ساختمانی ازسال89به این طرف و از سوی دیگرافزایش تورم افسار گسیخته طی10 سال گذشته و روی آوردن سرمایه داران و برخی دستگاههای دولتی بخصوص بانکهای کشور به ساختمان سازی و ورود دلالان (که تقریبا در تمام امور کشور دخالت دارند) و در بخش ساخت و سازهم بسیار فعال بوده اند و همچنین عدم مدیریت و برنامه ریزی صحیح دولت و اجرای طرح بسیار اشتباه مسکن مهر که جیب دولت و بانکها را خالی نمود وهرساله بیش از 40درصد کل بودجه کشور را بلعیده ولی آنطور که باید مشکل مردم را مرتفع نکرد و علیرغم وجود جمعیت انبوه متقاضیان فاقد مسکن کار به جایی رسیده که متقاضیان مسکن توان خرید نداشته و مالکان نیز حاضر به پایین آوردن قیمتها نیستند و این مسئله منجر به رکود شدید درحال حاضر شده و به عبارت دیگر هم دولت و هم سازندگان و هم متقاضیان به یک بن بست واقعی و لاینحل رسیده اند.
رضا: 1395/5/2122:55:22،
37
40
خانه های سنگین قیمت بله ولی کساییکه زیر80و90مترساخته اند را توهمین بازار خراب میخرند.
علی: 1395/5/2123:23:55،
69
14
بساز و بفروش و بساز و بنداز شغل خیلی ها شده بود در ۲۰ سال آشفته بازار مسکن !!! حالا همه شون بلا تکلیف و بیکار شده اند !!!!!!
بیکاری: 1395/5/2210:00:40،
24
35
...و همراه با اونها، هزاران کارگر و شاغل بخش مسکن هم بیکار شدند
رضا19: 1395/5/2123:23:58،
57
14
آیا با 800 هزار تومان حقوق ماهیانه می توان وام 80 میلیونی با بازپرداخت دوبل گرفت ؟
خانه باید ارزان شود یا حقوق کارگر افزایش یابد . شما راه دیگری سراغ دارید؟
سعید: 1395/5/2200:03:53،
57
22
خیلی وضع مسکن خرابه برای خریدمغازه خواستم خونه رو بفروشم .2ماه گذشته 1نفرمشتری هم نیامده جلو.رفتم به بنگاه دارمیگم چه کارکردی اونم میگه فروش خونه درحدصفرشده قیمت 3سال پیشم نمیخرن
احسان ٤٠٥ : 1395/5/2200:08:27،
60
20
مسكن مرددددددددددددد ان هم با اين قيمت نفت و درامد كم اقتصادي مردم و عدم ازدواج جوانان و...، ولي بعضي دوستان كه سرمايه قفل شده در اين بخش دارند خود را به خواب زده اند
کروش: 1395/5/2200:12:14،
24
17
مقصر اصلی خود دولته وقتی تورم رو کنترل نمیکنه همینطورم میشه وقتی تولید داخلی حمایت نشه دلار که بکشه بالا رو قیمت همه چیزای وارداتی و صادراتی تاثیر میزاره کسی که وارد کننده باشه میگه گرون شده کسی هم که صادر کننده باشه سعی میکنه تو بازار خارجی بفروشه تا سود بیشتری گیرش بیاد مثل
آهن و سیمان ، کمبود کارگر و بالارفتن قیمت ابزار ساختمانی و جذاب بودن کار ساخت و ساز به دلیل سود و ... همه دست به دست هم دادن تا این اتفاق افتاد
ارشد: 1395/5/2210:04:17،
30
29
به دروغ نرخ تورم رو اعلام میکنن
نرخ تورم حداقل حداقل الان29%
ناصر: 1395/5/2200:20:45،
48
10
وقتی مدیریت نیست مشگل ایجاد می شود ما اگر مجلس داشتیم که جلوی اشتباهات احمدی نژاد را می گرفت به این روز نمی افتادیم سرمایه های مملکت به باد رفت
محمدخان: 1395/5/2200:24:33،
47
11
مردم همون روزهای اول ، همون سال 85-86 که عزیزی آمد و شیرهای خزانه رو بسوی جیب دوستان و قطراتش رو به سمت مردم روانه کرد ، فهمیدند که وامهای بیحساب کتاب باعث گرانی خانه شد . بعد از آن افزایش قیمت سوخت ، بعد از آن افزایش قیمت دلار ، پرداخت یارانه به مردم از ضعیف تا غنی و دست از کار کشیدن عده ای که به همین یارانه قانع بودند ، و درنتیجه کاهش نیروی کارگری و نایاب شدنش چون دُر و افزایش سال به سال هزینه کارگر و بنا و آ]ن و سیمان و .... ، اینها باعث گرانی خانه شد و پس از آن ضربه نهایی بر کمر مسکن و مسکن ساز ، مسکن مهربانی همین آقای عزیز بود . اما مسئولین خواب آلود ما بعد از سالها دارند علتها را کشف میکنند . شما کجایید؟کجا میخوابید؟ بیایید در بین ما.خبر ها بین ماست نه آنچه که عاشقان صندلی به گوش شما میرسانند .
کروش: 1395/5/2200:33:21،
31
16
تا زمانی که درآمد از نفت خوب بود دولت فقط به فکر صادر کردنش بود و این پول حاصل معلوم نیست کجا سرمایه گذاری شده ، حالا که دولت نمیتونه قیمت نفت رو کنترل کنه بدون تقویت زیر ساخت های کشور و ایجاد اشتغال برای جوان ها دل به گرفتن مالیات ها بسته وقتی دید مالیات هم مشکل رو حل نمیکنه حالا بعد از بازار خودرو میخواد مسکن رو هم در دست بگیره , تو مملکتی که پول حرف اول و آخر رو میزنه خدا به داد نسل جوان و بیکار این مملکت برسه که هیچ فریاد رس دیگری نیست
سعید: 1395/5/2202:04:18،
68
15
براحتی میشه بازار ملک رو رونق داد حتی براحتی میشه اقتصاد ایران رو رونق داد و با یه مقدار تلاش براحتی میشه ایران رو یک قدرت منطقه ای کرد. کافیه مسئولان رده بالا این راهی که ترکستان میره رو رها کنن با فساد مبارزه جدی کنن افراد کاربلد رو بیارن تو راس کارها و این سیاست دشمنی با جهان و اینکه ما خوبیم و همه بدن رو بذارن کنار.
مازیار: 1395/5/2203:50:33،
56
20
نیاز به ارایه تحلیل های آنچنانی نیست مسکن هم مثل خودرو و سایر صنایع دو مشکل اصلی داره :1- مردم (عوام!!!!) پول ندارن ،قیمت دلار بسیار بالا رفته درآمد ها ثابت مونده 2-هزینه تمام شده مسکن به دلیل استفاده از روش های سنتی ساخت،بسیار زیاد است.به عنوان مثال برید از اروپا نه،از همین شرکت های ترکیه ای خونه پیش ساخته بیارید.
اما افسوس و صد افسوس جیب های گشاد و طمع سیری ناپذیر خواص!! مگه اجازه میده ملت نفس بکشن
ملت: 1395/5/2208:33:00،
53
12
با این سبستم مدیریت وکشور داری وجنگ با دنیا وضع ازاینکه هست خیلی خیلی بدتر خواهد شد روزی رو می بینم که حتی به مردم کره شمالی هم با حسرت نگاه کنیم
مصرف کننده: 1395/5/2211:20:45،
13
34
هفته ی گذشته یه واحد 120 متری پیش خرید کردم با قیمتی که 400 تومن متری زیز قیمت پارساله . فروشنده شخصی ساز بود و بدلیل اینکه بی پول شده بود این قسمتو داد و منم راضی هستم چون نیاز به یه خونه دارم نه بیشتر و در شرایطی خرید کردم که فکر میکنم با توجه به ارزش زمین و تعداد واحدها و هزینه ساخت سود معقولی به طرف دادم. اگه این شرایط فراهم بشه همه میتونن خونه دار بشن . و شرطش فقط و فقط کم کردن توقع مالکین و پیمانکاران از میزان سود هست . مثلا اگه یه زبساز بفروش قیمت درستی برای واحد هاش بده راحت میفروشه و اگر این کار انجام بگیره قیمت زمینم میاد سر جای خودش و کسی که میخواد بسازه و بفروشه هم هزینش میاد پایین . اینجوری هم خدا راضیه هم خلق خدا
عباس: 1395/5/2215:42:16،
27
20
اشتباه کردی خریدی.روند بازار بهترین دوست معامله گر است.وقتی همه فروشنده اند هرگز نخرید.
جواب عباس: 1395/5/2219:31:40،
18
20
هر وقت چیزی کمیاب شد یا گرون شد یا درخواست واسش زیاد شد بدون هیچ بردی تو خریدش نیست هرچی آشغال و بونجل هست به قیمت گزافی بهت میفروشن مثل همین داستان مرغ یا شکر حالا خوددانید
مصرف کننده: 1395/5/2300:02:05،
13
17
خریدن یه خونه که لازم داری هیچ وقت . اشتباه نیست اگه قیمتا بره بالا اینم که خریدم میره بالا اگه بیاد پایین همه جا میاد پایین پس باز هم برای ارتقا ء همونقدر پرداخت میکنی که بازاره . حرف دوستان زمانی درسته که شما تو این بازار سرمایه گذاری بخوای بکنی ودر این صورت ضرر کردی . به نظر من الان بهترین فرصت برا خریده چرا ؟؟؟جوابش پایین اومدن سود بانکی و وام های 9 درصدی بانک مسکن هست . ممکنه تا شش ماهه دیگه همین وضع یاشه یا حتی افت قیمت در بازار مسکن باشه اما بعد از اون این رویه بدلیل خارج شدن نقدینگی از بانک ها و سرازیر شدن اون به سمت طلا و مسکن افزایش قیمت ها رو در پی خواهد داشت . الان تقریبا کف قیمت مسکن است یا در حال رسیدن به کف هستیم
آریا: 1395/5/2212:58:11،
37
11
انشاالله خدا از دهانتان بشنود و بساط این خانه خراب کنهای بساز بنداز مآب برای همیشه برچیده شود تا لااقل وضع شهرهایمان از اینی که امروز هست خراب تر نشه!
باسخ به احسان: 1395/5/2213:50:12،
25
12
از نحوه حرف زدنت معلومه سرمايه تو مسكن داشتي و ضرر كردي و داري ضرر ميكني،واقعيت رو ببذير امثال تو حاضر به نابودي و فلاكت مردم ميشوند كه ٢زار تو ملكي كه سرمايه كذاري كردند سود ببرند ولي افسوس كه به در بسته ميخوريد ههه
امین: 1395/5/2217:40:44،
27
23
فکر کنم امثال شما خطرناک ترند .
هیچوقت از دارنده سرمایه نترس
از فقر و فقیر بیشتر باید ترسید .
فرهاد: 1395/5/2223:35:19،
16
19
هر وقت رکور رفت تورم میآید. رکود تورمی کلا دراقتصاد ایران شکل گرفته.
چار ستون بدنم میلرزه وقتی میشینن دور میز میخوان یه تصمیمی بگیرن.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما