کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

پرطرفدارترین شغل کشور چیست؟

کدخبر:۲۶۲۴۹چهارشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۷:۱۴۶۱۲۱ بازدید

نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد که خواسته اول و مهم خانواده‌ها برای اشتغال فرزندانشان، استخدام دولتی در وزارتخانه‌ها و بدنه دولت ...

نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد که خواسته اول و مهم خانواده‌ها برای اشتغال فرزندانشان، استخدام دولتی در وزارتخانه‌ها و بدنه دولت است و جامعه همچنان اعتمادی به اشتغال خصوصی ندارد.

نگاه جامعه و خانواده ها به اشتغال فرزندان و آینده آنها در حال تغییر است و حالا پدر و مادرها تلاش می کنند تا امکانات و روش های بهتری برای تحصیل و اشتغال فرزندان خود فراهم کنند. به صورت مشخص، فکر استعدادیابی و شناخت توانمندی های بچه ها، موضوعی است که در چند سال گذشته مطرح و بسیاری از خانواده ها را به دنبال خود کشانده است.حالا خانواده ها می خواهند بدانند که فرزندانشان در چه بخش های توانمندی و مهارت دارند و در آینده چه نوع مشاغلی می تواند برای آنها مناسب بوده و افراد در آن بخش ها موفق باشند. با این وجود، همچنان به دلیل اداره بازار کار ایران به روش سُنتی، انتخاب اول خانواده ها برای اشتغال فرزندان کار دولتی و استخدامی است.

به دلیل وجود ناامنی ها و مخاطرات اشتغال افراد در بخش خصوصی، بسیاری ترجیح می دهند برای جلوگیری از ریسک و هرگونه خطر کردن در آینده، شغلی دولتی به دست بیاورند. این مسئله باعث شده تا با وجود ظرفیت محدود اشتغال در این بخش، صف طولانی و ترافیک درخواست های شغلی در بدنه دولت شکل بگیرد.


صف تقاضای کار در بخش دولتی

کارشناسان عقیده دارند در ایران زیرساخت ها و ملزومات کافی برای هدایت شغلی افراد وجود ندارد، از اینرو حتی اگر استعدادیابی نیز انجام شود، افراد نسبت به آینده شغلی که انتخاب می کنند اطلاع چندانی به دست نخواهند آورد.

در برخی کشورها بانک هاب اطلاعاتی و سایت هایی وجود دارد که تمامی مشاغل موجود در جامعه را جمع آوری کرده، ظرفیت ها مشخص است، آینده شغلی، وضعت درآمدی و حتی تحلیلی از دورنمای کار نیز قابل دریافت است؛ از اینرو انتخاب شغل آینده و سرمایه گذاری در چنین فضایی قطعا با درصد موفقیت بسیار بیشتری همراه خواهد بود.

مسلم خانی با بیان اینکه اولین و مهم ترین گام در یافتن مسیر شغلی برای جوانان نهاد خانواده است گفت: این نهاد به عنوان بزرگترین نهاد آموزشی است که پایه های توسعه هر جامعه ای محسوب می شود را با موضوع کشف استعداد جوانان آشنا کنیم.

این کارشناس عالی کارآفرینی اظهارداشت: ممکن است پرسیده شود که چگونه و از چه راهی باید استعداد فرزندان شناسایی شود؟ آیا از طریق بازی هایی که انجام می دهد و یا بر اساس مهارت ها و تخصص های اجتمالی و یا ارتباطات با دوستان؟

خانی ادامه داد: در سایت وزارت کار آمریکا شناسایی استعدادهای افراد به این طریق است که اگر به عنوان نمونه فردی علاقمند است قصاب شود مشاوره های با ارزشی ارائه می شود. در اولین گام پراکندگی کل مشاغل قصابی در ایالات 52 گانه آمریکا به شما نشان داده می شود. کسانی که در این شغل هستند چقدر درآمد دارند و شرایط احراز این شغل چگونه است.

این کارشناس عالی بازار کار تصریح کرد: بنابراین در این سامانه یک تصویر کلی از شغل قصابی در آمریکا ارائه شده و شما می توانید وضعیت درآمدهای نسبی این شغل را بدانید. حال ما به عنوان نهاد خانواده وقتی ما می خواهیم فرزندانمان را هدایت کنیم که در چه رشته ای درس بخوانند و بعدا به چه شغلی در آینده برسند، این سایت ها امکان آشنایی با طیف گسترده ای از مشاغل را می دهند.


بروز پدیده «مدزدگی» اشتغال

وی افزود: یک از نکات با اهمیت و اطلاعاتی که در اینگونه سایت ها ارائه می شود دورنمای شغلی است که ما می توانیم درباره 5 تا 20 سال آینده شغلی که انتخاب می کنیم اطلاعات مفیدی را به دست بیاوریم. دورنمای شغلی به ما می گوید که برخی مشاغل هر روز روند رو به رشد و صعودی طی می کنند و تعداد تقاضاها نسبت به آنها در حال افزایش است. در عین حال، در برخی مشاغل مانند موادغذایی روند رشد خطی است و گرایش به آنها رشد چندانی ندارد و در برخی موارد گرایش به مشاغل رو به افول است.

به گفته خانی، بنابراین شما به عنوان یک دانش آموز و یا دانشجو باید اطلاعات کافی داشته باشید نسبت به اینکه در آینده ممکن است چه شغل هایی وجود نداشته باشند. اخیرا موضوع مهمی را در قالب تعیین الگوی شغلی بررسی کردیم که مشاغل نو را مورد تاکید قرار می دهد.

این کارشناس عالی کارآفرینی افزود: در طراحی مسیر شغلی و بررسی های انجام شده به این مسئله توجه شده که ما بنا به شرایط زمانی و مکانی مشاغلی را از دست می دهیم و از آنسو برخی مشاغل جدید نیز به وجود می آیند؛ بنابراین باید به این مسائل توجه داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: ما در بازار کار با «مدزدگی شغلی» هم مواجه می شویم و به عنوان نمونه در حال حاضر مُد شده که افراد به سمت کسب و کارهایی در حوزه واردات بروند. همچنین در حوزه پوشاک نیز فعالیت شغلی مُد شده است.

این کارشناس عالی کارآفرینی گفت: در کارآفرینی قهری مدل و الگو نداریم و این موضوع در کشورهای کمتر توسعه یافته و یا در حال توسعه دیده می شود. از آنسو امروز با دستگاه ها و وزارتخانه های متعددی در صدور مجوز کسب و کار مواجه ایم.

خانی تصریح کرد: یکی از دلایلی که با تکرار کسب و کارها مواجه می شویم و در نهایت آن شغل از رونق می افتد این است که مدل هدایت شغلی و طراحی نقشه شغل در کشور وجود ندارد و به این ترتیب صدور مجوزهای کسب و کار جدید هیچ رابطه ای با وضعیت و اشباع شدگی آن شغل در بازار کار و اقتصاد ندارد.

این کارشناس عالی بازار کار اظهارداشت: ما در حوزه اقتصاد دچار مشکل هستیم و نتوانسته ایم به بخش خصوصی اعتماد کنیم و میدان داری واقعی را به آنها بسپاریم؛ بنابراین مجموعه دُم اقتصاد دولتی ایران بسیار پهن شده است.

وی تصریح کرد: شما امروز به هر بخشی از اقتصاد دست بگذارید و حتی در صدور مجوزهای کسب و کار که ساده ترین نوع اقدامات کشورهای توسعه یافته است، باز هم با دولت و حاکمیت مواجه می شوید. بنابراین ما اگر بخواهیم نقشه راه کسب و کارها را به درستی بچینیم، یکی از الزامات این است که صدور مجوزهای قانونی را به نهادهای تخصصی واگذار کنیم.

این کارشناس عالی کارآفرینی بیان داشت: اگر ما توانستیم الگوهای توسعه کارآفرینی را از نهاد حاکمیت به نهاد ملت منتقل کنیم حتما راه درست را رفته ایم. ما اگر توانستیم موضوعی را به بدنه جامعه و نهاد مردم بسپاریم دولت ها مجبور خواهند بود خودشان را با آن مطابقت دهند.

به گفته خانی، در الگوی تعیین مسیر شغلی اگر به این باور برسیم که مدل های مردم ماندگارتر و کم هزینه تر هستند و اگر دولت ها بتوانند نقش مردم را بپذیرند و به حاکمیت آنها اعتماد کنند و سپس تصدی گری ها را واگذار نماید، بخش بزرگی از کارآفرینی واقعی در کشور اتفاق می افتد.

این کارشناس عالی بازار کار اظهارداشت: ایران در حال حاضر در مولفه صدور مجوزهای کسب و کار در بین سایر کشورها کمترین امتیاز را دارد و در بخش واردات و صادرات نیز با تعرفه های دولتی مواجه هستیم. شروع کسب و کار نیز در اختیار دولت ها است و آنها همه کاره هستند.


مدیران اتوبوسی و پرتابی

وی ادامه داد: اصل شایستگی نیز بسیار حائز اهمیت است. امروز ما در کشورهای توسعه یافته حتی وزر در سایه داریم و افراد برای سال های متمادی در مشاغل مختلف آموزش می بینند و کسب تجربه می کنند. ما در الگوی شایسته سالاری «مدیر اتوبوسی» و «مدیر پرتابی» نداریم که یک نفر بتواند از دانشگاه به یکباره بدون طی مراحل کسب تجربه و تخصص به یکباره در پُست مهمی قرار بگیرد.

این کارشناس عالی کارآفرینی گفت: در دنیا بزرگترین سرمایه انسان ها هستند و نفت، گاز و منابع به پایان می رسند؛ بنابراین در الگوی هدایت مسیر شغلی و مردمی کردن اقتصاد اگر بتوانیم مدل شایستگی را در کشور طراحی کنیم و به عنوان نمونه فردی که می خواهد در پسُتی قرار بگیرد، قبل از آن مراحل کسب تخصص را طی کرده باشد، به موفقیت خواهیم رسید.

خانی تاکید کرد: افراد باید از فیلترهای صلاحیت رد شده باشند و در الگوی هدایت مسیر شغلی با مدیرانی مواجه می شویم که سلسله مراتب قدرت را طی کرده اند و آموزش های لازم را دیده اند. بر اساس قانون برنامه چهارم و پنجم توسعه مکلف به کوچک سازی دولت بودیم.

به گفته وی، بررسی وضعیت فکری جامعه درباره شغل به نحوی است که به عنوان نمونه افراد می خواهند فرزندانشان در شغلی استخدام شوند با اولویت اشتغال در وزارتخانه های دولتی؛ بنابراین بخش خصوصی باید بزرگ شود تا مردم به آنها اعتماد کنند.

این کارشناس عالی بازار کار با تاکید بر اینکه امروز مهم ترین اولویت شغلی برای مردم استخدام در بدنه دولتی است گفت: پس اگر به شرایطی برسیم که در قالب الگوی شایسته سالاری افراد در جایگاه های واقعی خود قرار بگیرند آنوقت شاهد نقش آفرینی های جدی آنها خواهیم بود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

م: 1395/5/2011:49:57،
157
18
این که معلوم است اختلاس
وحيددد: 1395/5/2012:33:13،
97
19
متاسفانه نظام اموزشي ما مشكلات زيادي داره.بچه بايد تو مدرسه استعداد ، علاقه وتواناييش كشف بشه اما اموزش و پرورش ما هيچ كمكي نميكنه و اكثر خانواده ها در حق بچشون ظلم ميكنن و بدنبال راهي ميفرستن كه خودشون بخوان و در امد بيشتري داشته باشه
مجید.ح: 1395/5/2013:12:38،
98
20
یکی از بهترین شغلهایی که در ایران وجود دارد البته با داشتن بند پ مدیریت دولتی و پرشی است که در انتها به اختلاس و رانت و ........... ویلای دبی و ترکیه و اقامت کانادا و آمریکا و......... ختم میشود .
صدای ملت: 1395/5/2014:55:13،
67
20
عزيزم بخش خصوصی توی ايران نتيجه نميده!!!!!
چون که فساد در ايران بيداد ميکنه!!
هر کی فقط به فکر خودشه
ملت برا آينده پس انداز ميکنن ولی برا نسل آينده آيا قانع ميش صرفه جويی کنن؟؟؟؟
آب نابود شده و فکر به آيندش هيچ!
نفت نابود شده!!
گاز!!!
درختان و جنگل ها!!
مصرف بنزين!!
مصرف برنج و نان!!
اصلا دوستان تعريف فساد چيه؟؟؟
معنی فساد در يک جامعه يعنی هر شخصی منافع خود را به ديگر افراد جامعه ترجيح دهد!!!
که در ايران غوغا ميکنه!!!
من تو اداره عادت دارم اگر هر برگه که پيدا ميکنم سمت ديگرش سفيده نگهش ميدارم که از قسمت سفيدش به نحو احسن استفاده کنم!
بخدا اکثر دوستان و همکارام از اينکه اسم من مياد به عنوان ديوونه و عقب افتاده از من ياد ميکنن!!!!
بخدای يکتا قسم که اول هر شخص بايد خودشو اصلاح کنه و سر ديگران زرنگ بازی درنياره بعد از ديگران انتظار داشته باشه.
با تشکر از دوستان ايرانی عزيز
كيان: 1395/5/2014:57:06،
69
24
در حال حاضر بهترين كار رفتن به رشته پزشكي هست وقتي رشته هاي مهندسي و حقوق رو با خاك يكسان كردن دانشجوي سال چهارم دانشگاه صنعتي شريف بايد بين خروج از كشور و خواندن تنها رشته پولساز مملكت كه 70% بودجه كشور رو به پر كردن جيب اونها اختصاص دادن انتخاب كنه و با نتيجش نشون داد كه اگه بچه هاي قوي رياضي فيزيك ميخواستن الان اين پزشكا با درامدهاي دهها ميليوني بايد در ارزوي اين رشته سماق ميمكيدن!
ولي حيف از سياست هاي غلط كشور
رادمهر : 1395/5/2015:07:43،
49
37
هر شغلی بهتر از کار دولتیه
من شغلم اسانسوره هر ماه درامدم 5 برابر برادر فوق لیسانسمه
حالا درسته که کارمندی کار نمیکنی و همش چرت میزنی
حاشیه: 1395/5/2011:51:43،
113
23
دلالی.....
امیر: 1395/5/2012:00:29،
80
27
یعنی درخواست ملت غیرمنطقیه؟!!
کوکی: 1395/5/2012:01:56،
98
20
مشکل اینجاست که از همون روز اول که شغل خصوصیت رو شروع کنی ادارات دولتی اعم از تامین اجتماعی و مالیات و اماکن و و و........هزار و یک اداره دیگه کاری باهات میکنن که عطای کار رو به لقاش ببخشی و بری تو خونه بشینی.
شخصا صابون اداره مالیات به تنم خورده که این رو میگم.
یعنی تا حدی که مامور اداره مالیات خودش گفت درست میگید من اشتباه کردم.درآمد شما اینقدر نبوده.ناقابل مالیاتی که سر تاریخ و طبق درآمد مستندمون دادیم رو 8 میلیون تومن جریمه زد.
ساسان: 1395/5/2012:13:05،
60
16
در کنار مالیات
اداره کار
بهداشت
استاندارد
آب
برق
گاز
اماکن
غذا و دارو
بیمه
.....
اضافه کن هر روز یه مامور جدید یه درخواست جدید !
فا: 1395/5/2012:03:43،
79
18
استخدام در وزارتخونه ها بانکها شهرداریها استانداریها اینا شغلهای پرطرفدار و پول پاروکنه حالا باز بانکیا میان میگن نه بانک پول خوب نمیده و ...
تو: 1395/5/2012:32:11،
63
20
نمایندگی مجلس
جبار سینک: 1395/5/2012:34:24،
93
33
خب معلومه دیگه :دکتری و پرستاری
ماهی چند صد میلیون ناقابل دریافتیشونه و کلی هم رانت حمایتی دارن و هیچ مسولیتی هم ندارند
فقط پول می خوان
از این به بعد هم نخبه های واقعی در رشته های مهندسی جذب رشته های علوم پزشکی میشن تا یه عده دیگه انقدر نخبه نخبه نکنند .

نمونه اش هم رتبه 1 کنکور تجربی امساله که 3 ساله دانشجوی برق شریف بود.یعنی این که طرف اومده دکتر بشه .بقیه بزنن گاراژ

قبلا یه عده جوجه دکتر اینجا ادعای نخبه گی می کردند.حالا تحویل بگیرند که نخبه های واقعی در رشته های مهندسی هجوم اوردن برا دکتر شدن
البته این وضعیت جای تاسف داره.
چون اگه قدر و شان مهندسین حفظ میشد هیچ وقت جامعه به این سمت متمایل نمیشد و هر کسی درآمد منصفانه تو حوزه تخصصی خودش رو می داشت

میریم داشته باشیم اشباع تو رشته های دکتری و پرستاری و تا حدودی وکالت رو (چون مردم زیاد به جون هم می اوفتن بازار وکلا هم سکه اس)آریا: 1395/5/2014:08:50،
58
23
آره تو درست میگی حق مهندسین تو این مملکت بدجوری داره زیرپا گذاشته میشه اینو میدونم چون خودم مهندسم اون هم در تاپ ترین رشته و از یکی از دانشگاه های معتبر ولی من دشمن اصلی حیف و میل بیت المال و حقوقهای سرسام آور و بی دلیل رو شوتبالیست ها و تا حدودی اکتورها میبینم نه پزشکها چون اولا یه پزشک بهرحال هرچند نه در حد یک مهندس واقعی و ساعی اما درس خونده و زحمت کشیده در ثانی درصد پزشکهای میلیونر خیلی کمه و بیشتر به طبقه خاصی از جراحان یا فوق تخصص ها محدود میشه والا پزشکان عمومی یا حتی بسیاری از متخصصین اصلا حال و روز خوبی ندارند.ولی یه شوتبالیست که از سواد و فرهنگ بی بهره است و تنها هنرش توپ بازی وسط زمین چمنه و دیگر هیچ گردش مالیش چندین میلیارد در ساله!!واقعا چرا؟!؟
پت و مت: 1395/5/2018:14:09،
32
19
حداقل فوتبالیسته هر چقدر هم بیسواد باشه . سوادش و معرفتش بیشتر از آن مدیر دولتی هست که ماهانه 200 میلیون حقوقشه و هیچ کاری هم انجام نمیده....بازدهیش هم بیشتره..زحمت فراوانی هم برای تمرینات تیمش میکشه یعنی درست و حسابی عرق میریزه اگه مسدوم بشه تقریبا کارش تمومه...مدیر دولتی چی.....
جکی : 1395/5/2013:29:07،
47
29
چراکه کارنمد نشویم.پول مفت کار کم تعطیلی زیاد مزایای عالی.
من کاسبم شکر خدا مغازه مال خودمه و سرمایه ام داشتم شروع به کار کردم,وپسر خاله من بدون پول وسرمایه با پارتی کارمند بانک شد.من چون پارتی نداشتم کاسب شدم.من چیزی جز یک ماشین اضافه نکردم با توجه به ۱۲ساعت کار وسرمایه ولی ایشون بعداز ده سال بالای یک میلیارد ثروت دارن و مسافرتهایی که حتی یکیشونم من نرفتم
علی: 1395/5/2013:43:59،
57
25
اینکه واضحه رشته های پزشکی و دندون پزشکی که فقط پول پارو کنند و به هیچکیم جواب پس نمیدن
محمد: 1395/5/2014:21:33،
33
54
خوش به حالم؛
ضمنا ته اقازاده ام نه پارتی دارم نه سهیمه شاهد و ایثارگر؛
درس خواندم و زحمت کشیدم؛
زحمت بکشید و به جایگاه عالی برسید؛
كيان: 1395/5/2015:02:14،
48
22
جناب محمد ما زحمت كشيديم حتي بيشتر از شماها و در يكي از دانشگاههاي معتبر كشور فوق مهندسيمونم گرفتيم ولي اون مملكتي كه در طول چند سال پزشكا رو ميليونر كرد مهندسا رو به خاك سياه نشوند و الان دريافتي ما خيلي كمتر از شماست ولي درامد و ادعاي شما خيلي بيشتر از ما!
محمد: 1395/5/2018:03:17،
35
30
کیان جان،هرکه بامش بیش برفش بیشتر!
برای کشب ثروت تنها دانش و مهارت کافی نیست؛
آینده نگری و فرصت طلبی عامل بسیار مهمی هست؛

من نه حق کسی رو در قبولی در دانشگاه خوردم و نه دزدی کردم؛
انتخاب بهتری کردم و از فرصت پیش رو استفاده کردم؛
این که سما موقعیت نیافتی نقصیر ما نیست
یه نفر: 1395/5/2022:44:29،
32
18
به کیان
در این مملکت جهان سوم ... علم صنعت و فن مهندسی معنی نداره
چون ایران تولید کننده علم نیست و فقط مصرف کننده است
پاسخ به کیان: 1395/5/2023:37:07،
37
21
کیان جان این محمد راست میگه، شانس آورده راهنمای بهتری داشته ، انتخاب کرده زحمت هم کشیده حالا نونش تو روغنه.
تقصیر از اون نیست تقصیر از مسئولین بیکفایت مملکته.
کسایی که به جای اینک فکر صنعت و اقتصاد مملکت رو بکنند. خواب تشریف دارن تا هر دزدی مثل وزرای بهداشت بیان و پول مردم بدبخت بیچاره رو با عناوینی مثل تعرفه درمانی، حق بیمه که از حقوق کارگر و معلم و کارمند بیچاره کم میشه بگیرن، بریزن تو حلقوم همکارای بیکفایتشون که هیچ پاسخگویی هم در مقابل کارهای انجام دادشون ندارند.
آریا: 1395/5/2014:01:54،
51
23
وقتی بخش خصوصی همه رو از دم کارگر می بینه اونهم با حقوق پایه وزارت کار مشخصه همه سر و دست میشکنن واسه جذب شدن تو سیستم دولتی که به مراتب اوضاع بهتری داره البته مملکت ما متاسفانه هویت خودش رو از دست داده و نافرم جو گرفتش والا تو کشور باستانی و سنتی ما هیچ شغلی نباید همپای کشاورزی و دامداری و تا حدودی صنایع دستی جذاب باشه ولی الآن کاری کردن که بچه کشاورز رو بکشی حاضر نیست واسته سر زمین کشاورزی کنه چون راه های به مراتب آسون تر و پر سودتری مثل دلالی و حتی دستفروشی تو این مملکت شکل گرفته که بسیار وسوسه کنندس!
قادر: 1395/5/2019:21:08،
32
20
بهترین شغل داشتن پارتی هست
امید: 1395/5/2100:14:55،
28
19
(در حین خوندن شونهاتون رو هم مقداری تکون بدید)
شغل های دارای ف سام چو سامی
آقای مهندس. آقای دکتر. شوهرتون چیکارست مهندس (مدرک دانشگا آزادی) شوهرتون چیکارست دکتر متخصص داخلی (پایان نامه دور خیابون انقلاب)
مسعود: 1395/5/2100:36:40،
27
24
من مهندسم.
وضعم از خیلی از دوستانم که پزشک هستند بهتره.
تو خانواده مون پزشک هم داریم و دارم می بینم که زندگی ندارن.تعطیل و غیر تعطیل یه سره دارن کشیک و شیفت و آنکالی میدن.اونم پر از استرس.
درآمد یه روز شرکت من به اندازه یه هفته کشیک اوناس
به نظر من اون آقایون مهندسی که دلشون پره از بی عرضگی خودشونه.اکثرا از دانشگاههای آبدوخیاری یه مدرکی گرفتن.انتظار دارن که جامعه به پاشون پول بریزه.نه آقا باید قابلیت داشته باشی.مدرک بذار دم کوزه آبشو بخور
بنگاهی: 1395/5/2108:56:58،
32
24
و اصلا هم معلوم نشد که تو یه دکتری !

هه!

انشاء الله با هجوم نخبه های مهندسی به رشته های پزشکی و همچنین ورود مدارک پزشکی از خارج از کشور و بالا رفتن تعداد مدرک داران در دکتری و پرستاری ؛ حال شما ها رو خواهیم پرسید
در ضمن یاد بگیر به هیچ کس توهین نکنی حتی به همون مدرک دار از دانشگاه آبدوخیاری چون همون شخص هم کلی زحمت کشیده و میلیون ها تومان هم پول به حلقوم دانشگاه پول ریخته

هر چند شاید خودت از همون دانشگاههای آبدوخیاری یه مدرک مفتی بهت دادن که همه رو مثل خودت فرض می کنی
البرز: 1395/5/2108:05:01،
25
21
ما جوونا حالا حالا ها باس بشینیم تا اینا به شرایطی که این آقا گفت برسن
غلامعلی: 1395/5/2108:18:37،
33
19
از قدیم حقوق شغلهای دولتی به دلیل امنیت و ثبات بیشتر معمولا"حتی از نصف حقوق بخش خصوصی کمتر میشد ولی امروزه کاملا" برعکس شده حقوق و مزایای دولتی سه برابر حقوق بخش خصوصی شده آنوقت می خواهند بخش خصوصی با دولتیها رقابت کند معلومه حقوق بخش دولتی با منابع مفت خزانه تامین میشود .این بی عدالتی تا کجا می رود خدا می داند.
یه نفر: 1395/5/2108:35:53،
27
23
تو این مملکت تا وقتی مردم به فکر کار تولیدی نباشن هیچی درست نمیشه، متاسفانه مردم به تنبلی و مفتخوری عادت کردن، من خیلیارو میشناسم که تو یه کارگاه کوچیک کار خودشو شروع کردن الانم شکر خدا وضعش خوبه ولی در مقابل خیلیام هستن فقط انتقاد میکنن که کار نیست بله کار پشت میزی بدون زحمت نیست، باید زحمت بکشی تا نتیجه بگیری.
foad: 1395/5/2111:53:23،
26
24
اگه دوست داري تو ايران موفق بشي برو خارج
مسعود: 1395/5/2222:02:17،
27
20
تو ایران اکثر افرادی که میرند پزشک میشن از نوابغ و افراد باهوشن.اگه یه رشته دیگه رو بورس بود همینایی که الان پزشک هستن میرفتن اون رشته.اکثر کامنتها ناشی از حسادته.آقای مهندس و کارمند و بازاری وغیره غیره...مطمءن باش اگه اوضاع شغلی شماها خوب بود و پزشکی خراب.الان افراد باهوش جامعه شغل شماها رو داشتن و شماها پزشک بودین.دست از حسادت و عقده ای بازی بردارین.این چیزا واستون نون و آب نمیشه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - شهریور 96
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما