کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

200 گرم طلا بدهید و وام 2 میلیونی بگیرید با سود 11 درصد

کدخبر:۲۶۱۶۴دوشنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۱:۰۸۷۲۳۰ بازدید

در اوضاع سخت معیشتی که نقدینگی جیب مردم هم ته کشیده، وام قرض الحسنه کیمیای نایاب است، در این شرایط بانک کارگشایی در ازای اخذ 200 گرم ...

در اوضاع سخت معیشتی که نقدینگی جیب مردم هم ته کشیده، وام قرض الحسنه کیمیای نایاب است، در این شرایط بانک کارگشایی در ازای اخذ 200 گرم طلا 2 میلیون تومان وام قرض الحسنه می دهد آن هم با سود 11 درصد!

دریافت تسهیلات بانکی آن هم در زمان نیاز همواره یکی از دغدغه‌های اصلی مردم بخصوص قشر مستضعف جامعه بوده است. در این میان برخی از مردم برای رفع نیاز ضروریشان به سراغ سیستم بانکی و برخی دیگر سراغ صندوق‌های قرض‌الحسنه خانگی و ... می‌روند. اما اگر شما هم جزو آن دسته از مردمی باشید که برای رفع نیاز ضروری به سراغ سیستم بانکی می‌روید حتماً با مشکلات دریافت وام و خوان‌های فراوان آن در بانک‌ها آشنا خواهید بود؛ برخی مردم از دیرباز روشی خاص را برای رفع نیاز ضروریشان انتخاب کرده‌اند و آن چیزی نیست جز دریافت وام به ازای قرار دادن طلا در بانک کارگشایی.

«کارگشایی» عنوان بانکی است که به منظور گشایش کار مردم سال‌هاست به ازای دریافت طلا وام پرداخت می‌کند و بعد از تسویه عین طلا را به تسهیلات گیرنده بر می‌گرداند. از آنجایی که دریافت تسهیلات در این بانک نیازی به ضامن و یا وثیقه خاصی ندارد عده‌ای از مردم ترجیح می‌دهند طلای خود را که نوعی سرمایه هم محسوب می‌شود برای مدتی (حداکثر یک سال) نزد بانک کارگشایی بگذارند و به ازای آن وام قرض‌الحسنه یا جعاله دریافت کنند.

مشتریان بانک کارگشایی البته علاوه بر طلا می‌توانند سکه هم به بانک بدهند تا در ازای آن وام بگیرند ولی شرط بانک برای دریافت سکه آن است که پلمپ سکه باز شود تا تقلبی یا اصلی بودن آن احراز شود. البته در اطلاعیه نصب شده شعبه تاکید شده سکه قبول نمی‌شود ولی منظور آن است که سکه وکیوم شده مورد قبول بانک نیست.

اما با توجه به سهولت دریافت تسهیلات با این روش و و همچنین نداشتن اقساط ماهانه نباید از برخی نکات که اتفاقا از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد، غافل شد.
 

200 گرم طلا بانک کارگشایی


وام قرض الحسنه با سود 11 درصد/ شرط دریافت وام داشتن 20 میلیون تومان طلاست

در بانک کارگشایی وام قرض‌الحسنه تا سقف 2 میلیون تومان با بازپرداخت یکساله پرداخت می‌شود ولی نکته اینجاست که این وام در ازای 200 گرم طلا پرداخت می‌‌شود ضمن آن که به مبلغ 2 میلیون تومان باید 4 درصد کارمزد و 7 درصد حق‌الحفاظه (هزینه نگهداری طلا در بانک کارگشایی) اضافه کرد.

بنابراین اگر فردی نیاز ضروری داشته باشد این بانک می‌تواند وام قرض‌الحسنه با سود 11 درصد به وی بدهد ولی شرط آن است که متقاضی برای وام 2 میلیون تومانی 200 گرم طلا یا به عبارت دقیق‌تر 20 میلیون تومان طلا به قیمت روز نزد این بانک برای مدت حداکثر یک سال به امانت بگذارد. که این تبصره خود جای سوال دارد که اگر فردی 20 میلیون تومان طلا داشته باشد در زمان نیاز مقداری از طلای خود را به پول نقد تبدیل می کند و دیگر نیازی به طی این مراحل نیست.

طبق قانون باید بعد از یکسال مبلغ وام به همراه سود و حق‌الحفاظه پرداخت شود. ولی اگر زمان سررسید فرا برسد و تسهیلات گیرنده به بانک مراجعه نکند قانوناً باید یکسال پس از سررسید طلا به حراج گذاشته شود هر چند هم اکنون طبق اعلام رئیس بانک کارگشایی تا چهار سال طلا نگهداری می‌شود.

سلیمانی مسئول بانک کارگشایی که میزبان خبرنگار تسنیم در شعبه این بانک در خیابان مولوی بود، می‌گوید: معمولا تمام کسانی که از بانک کارگشایی به ازای طلا تسهیلات گرفته‌اند در زمان سر رسید مراجعه می‌کنند مگر آن که تسهیلات گیرنده فوت شده باشد. در این حالت، طلایی که وی (فرد فوت شده) نزد بانک به امانت گذاشته، حراج می‌شود آن هم به بالاترین قیمت و بعد از فروش اصل وام کسر و مابقی‌ مبلغ به حساب بازماندگان واریز می‌شود.

وام بانک کارگشایی


وام جعاله با سود 20 درصد/ متقاضیان باید 3 ماه در صف باشند

اما در بانک کارگشایی علاوه بر بانک قرض‌الحسنه وام جعاله نیز پرداخت می‌شود که شرایط خاص خود را دارد؛ متقاضی این وام در قبال 186 گرم طلا می‌تواند مبلغ 3 تا 10 میلیون تومان وام برای رفع احتیاجات ضروری با سود 18 درصد به علاوه 2 درصد حق‌الحفاظه دریافت کند.

یکی از افرادی که در صف انتظار برای گرفتن وام به این روش بود به خبرنگار تسنیم درباره ایرادات دریافت وام با این روش می‌گوید، با توجه به کم بودن منابع مردم برای دریافت وام جعاله باید سه چهار ماه در صف انتظار باشند، اما از آنجایی که وضعیت دریافت تسهیلات در بانک‌های دیگر به شدت پیچیده شده حاضریم طلای زینتی خود را برای دریافت این وام در بانک بگذاریم، هرچند ارزش طلا بسیار بالاتر از وام دریافتی می‌باشد.

وی می‌گوید برای وام جعاله 17 مرداد ثبت نام کردم ولی 12 مهر نوبتم شده است. وی همچنین می‌گوید که خود و خانواده‌ام مشتری دائمی کارگشایی می‌باشندو طلای خود را در این بانک نگهداری می‌کنند. این فرد سال قبل 2 میلیون تومان وام در ازای 200 گرم طلا دریافت کرده است و امسال باید 280 تومان سود پرداخت کند.


افزایش سقف وام؛ خواسته اصلی مشتریان بانک کارگشایی است

آنچه در بالا آمد اشاره به بخشی از فعالیت‌های بانک کارگشایی است که روزانه میزبان 1200 تا 1300 نفر از هم وطنانمان می‌باشد. ولی هدف در این گزارش علاوه بر آشنایی یا بازخوانی فعالیت بانک کارگشایی طرح یکی از درخواست های مردم بوده و آن این است که سیاستگذار پولی و بانکی تغییری در سقف وام قرض‌الحسنه با روش سپرده‌گذاری طلا ایجاد کند. خواسته اغلب مردمی که مشتری بانک کارگشایی هستند، اجرایی شدن افزایش سقف وام است.

به گفته این افراد پرداخت تنها 2میلیون تومان وام به ازای به امانت گرفتن 20 میلیون تومان طلا اصلاً با منطق نمی‌خواند؛ بانک کارگشایی هرچند به ازای دریافت طلا وام پرداخت می‌کند، ولی دیگر از مشتری نه ضامن می‌خواهند و نه وثیقه و حتی سابقه مشتری را در اعتبار سنجی مشتری‌ها هم مورد ارزیابی قرار نمی‌دهد یعنی این بانک به راحتی به نیاز ضروری مردم پاسخ می‌دهد ولی مبلغی که پرداخت می‌کند به ازای طلایی که از مشتری می‌گیرد اصلاً با عقل و منطق نمی‌خواند.

این در حالی است که عمده مشتریان بانک کارگشایی طبق اذعان رئیس آن قشر مستضعف جامعه می‌باشند. البته این موضوع حضور اقشار مرفه در بانک کارگشایی را نفی نمی‌کند، چرا که اقشار مرفه هم برای نگهداشتن طلای خود معمولاً به خیابان مولوی سر می‌زنند چرا که این بانک طلا و اشیاء قیمتی مردم را به ازای دریافت حق‌الحفاظه در صندوق امانات خود نگه می‌دارد.


این بانک نیم ساعته وام می‌دهد

اگر قصد دریافت وام با روش به امانت گذاشتن طلا در نزد بانک کارگشایی دارید می‌توانید به این بانک در خیابان مولوی سری بزنید؛ به محض ورود اگر سراغ اطلاعات شعبه بروید با 2 خط زرد و قرمز مواجه می‌شوید. خط قرمز به معنی دریافت وام و خط زرد به معنی تسویه وام می‌باشد. که دنبال کردن این دو خط از ابتدای شعبه شما را با مراحل مختلف دریافت و پرداخت وام به ازای امانت گذاشتن طلا آشنا می‌کند.

وام 2 میلیونی  سود 11 درصد بانک کارگشایی

همانطور که در بالا اشاره شد خط قرمز یعنی دریافت طلا بنابراین اگر مشتری وارد شعبه شده و قصد دریافت وام را دارد باید سمت چپ مراجعه کند و بعد منتظر آن باشد که ارزیاب وی را نزد خود فراخواند؛ در این مرحله ارزیاب که اتفاقاً کارشناس خبره در کار خود می‌باشد، طلا را روی ترازو قرار می‌دهد و قیمت آن را ارزیابی می‌کند.

در ارزیابی که به طریق ماهرانه‌ای انجام می‌شود کارشناس بانک باید تمام دقت خود را به کار ببرد تا فریب برخی مشتریان که البته تعدادشان کم است را نخورد و طلای تقلبی به اشتباه دریافت نکند. چرا که طبق اعلام رئیس شعبه در برخی موارد طلای تقلبی در کار بوده و ارزیاب هم متوجه نشده و فرد وام را دریافت کرده و هنگام تسویه به خاطر تقلبی بودن طلا به بانک مراجعه نکرده است. در اینجا خسارت بر عهده ارزیاب می‌باشد. البته بعد از آن که طلا ارزیابی و بسته‌بندی می‌شود یکبار دیگر در خزانه هم صحت کار ارزیاب هم کنترل می‌شود تا در وزن و مقدار اشتباهی رخ نداده باشد.

در صورت موافق مشتری طلا بسته بندی و لاک و مهر می‌شود و بعد از آن به خزانه می‌رود تا بایگانی شود، در این مرحله مشتری پشت باجه پرداخت می‌رود و وام خود را به همراه اصل قرارداد دریافت می‌کند؛ طبق اذعان رئیس شعبه و البته گفتگو با مردم حاضر در شعبه تمام این فرایند 30 دقیقه طول می‌کشد.

اما اگر فردی قبلاً تسهیلات گرفته و الان زمان سر رسید آن باشد باید با دنبال کردن خط زرد به سمت احراز هویت برود این مرحله از طریق کارت ملی انجام می‌شود و کارمند بانکی که در این قسمت بعد از اطمینان از هویت تسهیلات گیرنده وی را به باجه دریافت راهنمایی می‌کند، در این مرحله مبلغ وام و سود آن تسویه می‌شود. بعد از آن مشتری راهنمایی می‌شود به سمت باجه خزانه طلا در این مرحله بعد از 10 دقیقه اصل طلا به مشتری تحویل داه می‌شود.


مردم راضی از عملکرد بانک و ناراضی از مبلغ وام

خبرنگار ما از مردم حاضر در شعبه درباره نوع وام گرفتن پرس و جو کرد که خوشبختانه عمده مشتریان از عملکرد این بانک رضایت داشته ولی مشکلشان در سقف مبلغ تسهیلات پرداختی بانک کارگشایی می‌باشد. یکی از مشتریان که در ازای 72 گرم طلا 750 تومان وام گرفته می‌گوید، من هر بار احتیاج فوری به پول داشته باشم، طلای خود را به این بانک می‌آورم و مبلغی هرچند کم دریافت می‌کنم که خیلی زودتر از سررسید آن را تسویه می‌کنم چرا که در این حالت سود کمتری در ازای وام می‌پردازم.

یکی دیگر از مشتریان که یک میلیون و 300 هزار تومان وام گرفته می‌گوید همان دقیقه که مراحل ارزیابی انجام شد مبلغ وام پرداخت می‌شود و این سرعت عمل و پرداخت تسهیلات در نظام بانکی بی‌سابقه است ولی بهتر آن است که مبلغ وام بالا برود تا رضایت مشتری هم جلب شود.وی می‌گوید در ازای یک میلیون و 300 هزار تومان باید یک میلیون و 660 هزار تومان به بانک برگرداند.

یکی دیگر از مشتریان حاضر در شعبه که خانمی سن و سال دار است، می‌گوید 150 روز قبل یک میلیون تومان وام گرفتیم الان باید 46 هزار تومان به آن اضافه کنیم و برگردانیم؛ درست است که بانک کارگشایی کار مردم را راه می‌اندازد ولی رقم تسهیلات پرداختی اصلاً قابل قبول نیست.


خانم های خانه دار مشتریان اصلی کارگشایی/ مردمی که لنگ وام 200 هزار تومانی هستند

مشاهده خبرنگار تسنیم از شعبه بانک کارگشایی حکایت از آن دارد که اکثر مشتریان این بانک خانم‌های خانه‌داری هستند که با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند و در زمان مشکلات اندک طلای پس‌انداز خود را به این بانک می‌آورند تا نیازشان رفع شود. این مردم می‌گویند هرچند مبلغ وام کم است ولی ما چاره‌ای جز آن نداریم.

سلیمانی رئیس شعبه کارگشایی می‌گوید مردمی هر روز به این بانک مراجعه می کنند که نیاز مبرم به 100 تا 200 هزار تومان دارند؛ بسیار پیش آمده که افراد مستأصل به شعبه مراجعه کرده و فقط 100 هزار تومان بیشتر وام بگیرند ولی متاسفانه به دلیل قوانین موجود پرداخت این تسهیلات برای ما مقدور نبوده است.

در پایان بار دیگر درخواست اکثر مشتریان حاضر در بانک کارگشایی را مرور می کنیم مبنی براینکه اگر بانک مرکزی اجازه افزایش سقف وام در این بانک را صادر کند، کار بسیاری از مردم راه می افتد. البته افزایش سقف وام آنهم در شرایطی که فردی 20 میلیون تومان طلای خود را در این بانک به امانت می گذارد انتظار بالایی نیست چراکه این مردم 20 میلیون تومان پول (ارزش روز طلای امانتی) به بانک می دهند و در ازای آن 2 میلیون تومان وام میگیرند.

تعرفه ارزیابی طلاآلات وتسهیلات اعطائی بانک کارگشایی درقبال آن: 

درحال حاضر هرگرم طلای17و 18 عیار، مبلغ 300.000 ریال ارزیابی شده و یک سوم آن یعنی 100.000 ریال تسهیلات پرداخت می شود.سقف تسهیلات فردی قرض الحسنه 20.000.000 درقالب حداقل دو فقره قرار داد و در ازاء  200 گرم طلای 17 یا 18 عیار می باشد.مدت قرارداد یکسال و یکبار نیز قابل تجدید می باشد. 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رضا: 1395/5/1812:04:58،
63
79
وای. اصلا این کار رو نکنید. پارسال 2 میلیون وام گرفتم و تو این یک سال ارزش طلا 20 درصد گرون شد...
اشتباه محضه. تازه اگه دو ماه قبل از تمدید نرید نوبت بگیرین میگن جریمه خورده و طلاها رو به هیچ عنوان بهتون پس نمیدن....
سر موعد هم باید اصل پول + سود بانکی رو برگردونین
امید: 1395/5/1812:36:16،
119
32
در اینکه نباید گرفت شکی نیست ولی شما معلومه الکی داری میگی چون طلا میگیرن و طلا برمیگیردونن دیگه چه فرقی داره 20% گرون شده خوب طلاهای شما هم گرون میشه
Armin: 1395/5/1813:59:45،
72
37
عزيز ضرر كه نكردي هم كارت راه افتاد هم ارزش مالت بالا رفت !!
هادی: 1395/5/1815:51:01،
48
52
با رضا موافقم. طلا اگه گرون بشه نمی تونی به طلاهات دست بزنی و انوقت باید جلز و ولز کنی !!!!
....: 1395/5/1816:00:19،
47
34
چقد خنگین بابا شماها ! تا ته همه چرت نوشتن
طلارو امنی نگه میداره و همون طلا رو بهتون پس میده و نمیفروشه فقط نگه میداره
عیب این وام : 11 درصد سود + چن درصد هم واسه نگهداری طلا میگیره که سود وام خیلی میشه
ولی خوب عرض نیم ساعت حله
مصطفی: 1395/5/1816:59:19،
41
28
از اون بسته بندی و مهر مومش مشخصه که هییییییییییچ بلایی سر طلا ها نمیاد.
نیما: 1395/5/1901:29:05،
34
27
اوج تکنولوژی رو در بسته بندی اون طلاها می شه دید !
احمد: 1395/5/1812:06:46،
55
103
دوستان بشتابید برای غر زدن و مثبت گرفتن از عوام
....: 1395/5/1900:02:40،
35
37
اول بیان خودتونو رو اصلاح کن بعد توقع از دیگری داشته باش . نظرتو مودبانه بگو اگه نمیتونی برای آموزش فن بیان ثبت نام کن
متين : 1395/5/1812:10:31،
62
37
بانك كارگشايي اعتبارت خود را با اين كار از دست دادي / متاسفم براي سيستم بانكداري ايران CRM
sh.sh: 1395/5/1812:13:19،
126
34
اونیکه ۲۰۰ گرم طلا داره دیگه لنگ دو میلیون نیست
امیر: 1395/5/1813:20:31،
45
62
sh.sh عزیز، اصلاً هم اینجوری نیست. من الان 40 گرم طلا دارم اما چون طلاهای سر عقد خانومم هست نمیگذاره که بفروشمشش. الان هم کلاً 10 هزار تومن تو حسابم پول دارم و باید واستم تا سر برج که بهم حقوق بدن. چه ربطی داره به طلا داشتن یا نداشتن؟؟؟؟!!!!! از اون حرفها زدی هااااااااااااااااا
جلال: 1395/5/1814:17:57،
68
33
نه اتفاقا آدمهای خسیس و طلا دوست زیاده. یارو داره میمیره از نداری اما حاضر نیست یه ذره از طلاهاشو بفروشه، اصلا مرض طلا دوستی دارن. کم هم نیستن. یه دو جینشو من فقط میشناسم!
مردمی که حاضر نیستن عقاید هزارسالشونو دور بریزن انتظار دارید طلاشونو بفروشن؟
سهیر: 1395/5/1816:34:57،
44
37
پاسخ به امیر...
کسی که لنگ بیست سی هزارتومنه واجب نیس زنش یه کیلو طلا اویزونش باشه. میتونی بفروشی باهاش کارکنی بعدطلاهاشو دوباره بخری.
نمیدونم این چه صیغه ایه شوهره بیکاروندار اونوقت زنه تا ارنج پر طلا
علی: 1395/5/1812:13:46،
88
21
چقد مضخرف
کوکی: 1395/5/1812:17:01،
75
45
>چشم فردا طلای زن و بچم رو میفروشم میارم میدم به شما و 10 درصدش رو وام میگیرم.بعدش بچه هاتون برن سواحل قناری عشق و حال کنن.

چرا اصلا بانک برید.بیاید پیش خودم 10 تومن پول بدید 2 تومن وام بهتون میدم.هم رو 2 اومن یه سود جزئی میگیرم هم 8 تومن مانده رو میبرم میزارم موسسه با نرخ 25 درصد روز شمار سود میگیرم.مابه التفاوتش میشه 8 تومن.حالا اگر 1000 نفر هم بیان ازم وام بگیرن.میشه 8 میلیارد تومن یعنی ماهی 16 میلیون تومن روزشمار موسسه نور.چیکار داری از خودش میگیرن به خودش میدن و یه حال تپلی هم این وسط به جیب خودشون میدن.

تا سطح آگاهی مردم ما افزایش پیدا نکنه این آقایون به این گونه کارهاشون ادامه میدن.
محمد: 1395/5/1813:03:09،
70
41
اگه درست متن رو خونده باشی میفهمی که نمیگه طلای زن و بچه ات رو بفروش وبیا وام بگیر، میگه دویست گرم طلا به بانک قرض بده و وام بگیر و بعد از تصفیه وام بیا طلای خود را پس بگیر
من دو سال پیش از همین طریق وام به مبلغ 750 هزار تومن گرفتم و بعد از تصفیه طلای خود را گرفتم ولی دوسال پیش بهره نداشت ولی الان بهره یازده درصد گذاشتن که این کار حال ادم رو بد میکنه ولی بازم کسی که خیلی به این مبلغ محتاجه یکم کارش راه میفته
ایشالا که هیچکس محتاج نباشه و همه در رفاه باشن
کوکی: 1395/5/1814:05:51،
47
33
"تسویه" دوست عزیز. نه "تصفیه".
تصفیه برای آب و فاضلابه.
به نظرت به چه دلیل باید واسه 2 تومن وام 20 تومن طلا بگیرن؟مگه وام شما بر فرض 6 ماه هم قسط ندی با سود و جریمه و و و و.....چقدر میشه؟؟؟؟؟؟صحبت من سر این هستش.
حشمت: 1395/5/1812:27:37،
81
39
یعنی واقعاً کسی که 200 گرم طلا داره محتاج 2 میلیون وامه ؟
بابک: 1395/5/1812:29:59،
80
26
اگه همچین طرحی تو کشورای غربی بدی همه میمیرن البته از خنده ولی متاسفانه آی کیو جلبک تو کشور ما زیاده آخه مرده حسابی 20 میلیون داری خوب 2 تومنشو بردار 18 تومنشو بذار سپرده با سود 20%(بعضی بانکا همچین سودی میدن) سر سال بانک بهت 3600 سود میده که درنهایت هم 2 تومنو برداشتی کارت راه افتاده هم 20 تومنت شده 21.600
امیر: 1395/5/1813:00:17،
42
31
این چیزائی که شما میگی بانک بهش عمل میکنه.خخخ
رضا: 1395/5/1813:11:10،
45
32
آره دقیقا همین کارو بانک میکنه 2 تومن از پولای طرفو میده به خودش باقیشو میذاره سپرده هم از طرف سود میگیره هم از پولای سپرده درصورتی که طبق گفته آقا بابک خوده طرف میتونه یکم تفکر کنه و درنهایت هم ضرر نکنه هم سود گیرش بیاد
امیر: 1395/5/1813:15:42،
49
40
اقای بابک و دیگر دوستانی که آیکیو خیلی ها رو به تمسخر میگیرید، اولاً که این بانک داره از مردم طلا میگیره و بعداً همون طلای شمارو بهتون بر میگردونه، خیلی ها دوست ندارن طلاشون رو بفروشن، مثل خانوم بنده که تحت هیچ شرایطی حاضر نمیشه که طلاهای سر عقد و عروسیشو بفروشه. خوب از طرفی هم نگهداری طلاها در منزل کار عاقلانه ای نیست. پس چه بهتر که بانک از طلاهام مراقبت و محافظت کنه و در قبالش یه پولی هم بهم بده و من هم بعد از یک سال پول نگهداری از طلاهام رو به بانک بدم. این چه اشکالی داره؟؟؟ تازه بعد از یکسال اصل طلاهات رو از بانک میگیری که تو این مملکت خراب شده طلا هات هم یکسال بعد گرونتر میشه. حالا فهمیدی؟
کوکی: 1395/5/1814:08:43،
36
38
امیر جان اگه همون یه روزی که میری طلاهات رو پس بگیری به جای بانک توی همون مغازه تعویض روغن باز شده بود بازم میای همین حرف رو بزنی؟؟؟؟؟؟
بانک کارگشایی دیگه چه داستانیه....ما به بانک دولتیش به زور اعتماد داریم.چه برسه این تعاونی هایی که از 4 تا عضو خانوادگی الان اسم بانک گذاشتن روش.
رضا: 1395/5/1814:36:26،
42
46
امیر خان شما که زندگیت لنگ 2 میلیونه و از طرفی بیشتر از 20 میلیون خانمت طلا داره و حاضر نیست بخاطر زندگی و شوهرش از یه النگوش بگذره بهتره طلاق بگیری چون آیندت خیلی مبهمه درضمن خیلیا سکه میذارن که بانک میفروشه و باهاش نجومی پول درمیاره و در موعد مقرر بجاش سکه میده
علی: 1395/5/1814:44:04،
36
35
داداش چرا متوجه نیستی من نمیخوام 200 گرم طلامو بفروشم اینو درک کن عزیزم
AHF: 1395/5/1812:34:04،
39
33
خسته نشن دوستان
20 میلیون طلا بدم 2میلیون وام بگیرم خدایشش حرفا خارجی میزنن
خوب اگه کسی انقد طلا داشته باشه ک حالو روزش بهتر ایناس و لند 2 تومن نیس
ارباب رجوع: 1395/5/1812:43:07،
50
29
تا حالا هیچ سیستم بانکی به نفع وام گیرنده عمل نکرده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!این گز افه گویی بیش نیست !!!!!!!!!!!!!!
kambiz: 1395/5/1812:44:19،
44
30
این بانک کارگشایی یه وقت ضرر نکنه 6 میلیون میگیره 2 میلیون وام میده مردمو گیر آوردنا
حميد: 1395/5/1813:29:11،
48
32
كسي كه ٢٠٠ گرم طلا داره بايد به عقلش شك كرد كه بره بزاره بانك ٢ تومن وام بگيره
بره ٢٠ گرم طلاشو بفروشه ١٨٠ گرمشم بزاره زيره سرش منت وام دهنده و سود بانكي و اسيري تو بانك و .... اينارو نكشه.
بي انصافا حداقل ٢٠ گرم ميگفتيد كه با قيمت طلا ٢٠ گرمش ٢٣٠٠ ميشد،به عنوان تضمين كافي نبود؟؟؟؟اصلا فرض كه ٢٣٠٠ كافي نبود ميكرديد ٣٠ گرم طلا نه كه ٢٠٠ گرم لا كردار!!!بعد سود پولتونم ميگرفتيد با عقل جور در ميومد.يارو از كجا ٢٠٠ گرم طلا بياره اخه واسه ٢ تومن وام!!!
فرزندشهيد: 1395/5/1813:48:23،
42
35
مملكت گل و بلبل به اين ميگن چي ميخاستيم چي شد!!!يه مشت مال مردم خور افتادن بجان مردم مردمم كه آگاهي كامل از موضوع دارن همچنان گول ميخورن!واين داستان سالهاست كه ادامه خواهد داشت...
m@jid: 1395/5/1900:08:36،
38
37
حماقت ما انسانها ادامه داره و هیچ وقت تموم نمیشه
ناصر: 1395/5/1813:48:35،
46
28
چه جالب !!!!
مردم خر فرض کردید؟؟؟
200 گرم طلا بدیم تا 2 میلیون تومن وام با سود 11 درصد بگیریم؟!!!
نمیدونم نظام بانکی حالیش نیست یا مردم خر فرض کرده!!
قیمت 200 گرم طلا طبق نرخ امروز 22600000 تومنه
اولا 22 میلیون مردم بگیرید که وام دو میلیونی 11 درصد بدید؟؟؟؟ نکنید اینکارو !ضرر می کنید ها !!!
این بانک کارگشایی خیلی قرض الحسنه کار میکنه !!!
معنی قرض الحسنه رو هم خراب کردید
علیرضا: 1395/5/1814:07:20،
41
30
بابا چرا شماها اینقدر خودتون رو میزنید به کوچه علی چپ؟؟؟؟؟؟ بانک داره از شما طلا میگیره، میفهمید؟؟؟؟ طلا میگیره نه پول. یعنی شماها فقط به بانک دارید طلا به امانت میذارید و 1 سال دیگه طلای خودتونو از بانک پس میگیرید. بانک 22 میلیون از شما نگرفته، 200 گرم طلا گرفته و پولی در کار نیست که از پول شما ها استفاده کنه. فهمیدید یا باز هم خودتونو به نفهمی میزنید؟؟؟؟؟؟!!!!!! دوباره میگم بانک از شما طلا میگیره و 1 سال بعد بهتون طلای خودتونو میده.
من من : 1395/5/1815:02:24،
36
25
جالبه که اصلا نمی خونید داستان چیه ...

مطمنا اگه قرار باشه 20 میلیون بدی و 2 میلیون بگیری احمقانه هست!!! اما
شما قرار نیست 20 میلیون بدی! شما طلای استفاده شده رو امانت میزاری و همون طلا رو هم اخرش پس می گیری...

این یعنی شما عملا پولی در اختیار بانک نمی زاری که حالا بخوای بشینی سود دریافتی از اون رو حساب کنی....
بانک هم حقی برای تبدیل اون طلا به پول نداره! مگه سال بعد و در صورت عدم باز پرداخت....

اگه قرار باشه عقلانیش رو نگاه کنی .. درست اینه که خود اون فرد طلاش رو بفروشه میلیون رو سپرده کنه و با نرخ درصد فعلی 245 تومن ماهی بگیره و استفاده کنه ...
اما خب طرف نمی خواد طلاش رو بفروشه....
عباس: 1395/5/1814:32:21،
34
34
200 گرم
خبر اشنباهه دادا
دویست گرم حداقل میشه 20 میلیون !!@
محمد: 1395/5/1814:33:57،
45
44
خیلی ها اصلا نفهمیدند این وام چطور هست و فقط نظر میدن
بانک طلای شما رو به عنوان ضمانت میگیره و بعد از تسویه همان طلا رو بر میگردونه
خیلی ها هستند که لنگ 2 میلیون برای درمان بیماری یا هزینه تحصیل فرزند هستند اما دوست ندارند طلاهایی رو که خیلی هاش هم هدیه هست از دست بدهند؛پس این گزینه خوبی هست
چون یک ریال از ارزش طلاها کم نمیشه اما شما 2 میلیون وام 11 دارید
علی: 1395/5/1814:59:03،
35
37
کسی که خونه بیمار داره یا فرزندش مونده طلاها سهله خودشم میفروشه:)
جالب: 1395/5/1815:44:35،
35
29
چه جالب، طلادوستی و مال دوستی را اسمش میزارن "هدیه"

غلام: 1395/5/1815:48:26،
38
33
مردم ساده دل توجه کنید که هدف اینا وام ندادن هست و برای همین با طرح این شرایط مسخره میخان تا کمتر کسی برای وام مراجعه کنه تا این منابع بانکی صرف یه سری وامهای دیگه بشه. متوجه هستین که؟!
بهرام: 1395/5/1816:15:50،
42
36
عزیزان این کار بیشتر برای حفاظت از طلا برای عدم دسترسی سارقین وحفاظت آن هست والاغیر.خودم دیدم دزدان نامرد را که درب گاو صندوق ۳۰۰ کیلویی را مثل درب قوطی پنیر با کلنگ باز کردند و۱۰۰ میلیون طلا را بردند حالا هی بگید ای چه کاریه بانک میکنه زن ومرد اون خونه از صحنه های سرقت افسردگی گرفتند
علی: 1395/5/1817:23:51،
33
31
خونه من از بانک هم امن تره هر کس خواست بیاره من نگه دارن:)
شیخ صنعان: 1395/5/1816:20:51،
36
25
چرا خبرهای سایت رو تو تلگرام کار نمیکنید؟!فقط چندتا بابا ما مسافرتیم نمیتونیم سایت رو باز کنیم فقط تلگرام
علیرضا: 1395/5/1816:53:03،
49
31
وای خدا، چقدر مردم ما کوته فکر هستن، حرف هایی میزنن که آدم شک میکنه که اصلاً مردم ایران به حرفهایی که میزنن فکر میکنن یا نه؟؟؟ یکی میگه بانک پول میخوره، یکی میکه بانک کارگشایی فردا میشه تعویض روغنی، یکی میاد میگه پول خودتو 2 میلیون میده بهت و 18 تومن میذاره تو جیبش، بقیه هم میان و مثبت میدن به این حرف ها.
واقعاً که برای شما مردم فهیم همیشه در صحنه باید تاسف خورد. هنوز فرق سرمایه پولی و مالی رو تشخیص نمیدید و میاید و اسم خودتونو میذارید ملت فهیم.
چیزی که شما نزد بانک میذارید سرمایه مالی هست، نه پولی.
تورو خدا این رو بفهمید. مالتون رو دارید به امانت تو بانک میذارید نه پولتون رو. خیلی ها مال دارن ولی پول ندارن، فرق این دو تا چیز خیلی روشن هست.
یعنی شخصی ممکنه مال داشته باشه( مثلاً آپارتمان، ماشین، ویلا و ....) که میلیاردی هم بیارزه اما تو اون لحظه سرمایه پولیش 100 هزار تومن هم نباشه.
محمد: 1395/5/1817:37:11،
33
33
علیرضا،خودت رو ناراحت نکن،ما مردم ایران همین هسیم
کارشناس همه چیز،مخالف همه چیز و غکرمون همیشه بر اساس تئوری توطعه هست؛
همبشه همه برای ما نقشه دارند و هیچ چیز خوب نیست!فقط خودمان خوبیم و آریایی هستیم و بقیه که در خیابان میبینیم با اینهمه بدی و ناملایمت از فضا اومدن

اصلا نمیخوانیم و نمیشنویم،فقط حرف میزنیم که البته بیشترش غر زدن هست؛
از همه چیز بدمان میاید،از همه چیز انتقاد میکنیم از همه بد میگوییم،اما انتظار.داریم این بدی ها خودش خوب شود و ما بشینیم پای نت و کامنت بزاریم
آه ملت: 1395/5/1817:47:22،
34
36
این چه نوع دزدیه؟راست میگن در جهان سوم دزدهادیگر از بانک دزدی نمی کنند بلکه خودشان بانک میزنند
محمد: 1395/5/1819:57:23،
43
32
کجاش دزدیه؟
از شما 200 گرم طلا بعنوان ضمانت گرفته میشه؛بعد از بازپرداخت همان طلا به شما برگردونده میشه
از طلای شما یک گرم هم کم نمیشه بلکه در طول مدت به ارزشش افزوده میشه

شما هم وام گرفته اید و مشکلتان حل شده و هم طلای شما سرجاش هست
اگر این روش نبود مجبور بودید طلای باارزش خودر روبفروشید


در جهان سوم مردم فکر نمیکنند و فقط حرف میزنند!
سعید: 1395/5/1822:28:28،
43
23
شرم اوره این همه مکافات واسه دو میلیون خلایق هر چه لایق
علی: 1395/5/1901:04:56،
39
28
وام قرض الحسنه !!!!!!!
تو ایران جدیدا به واما با سود 11 درصد میگن قرض الحسنه
بابا کل بانکای مملکت شدیم نزول خور بعد فیلم میسازان پول نزول بده خدایش به اعتقادات خودتونم پایبند نیستید وقتی حرف منفعتتون میشه
تتنبق: 1395/5/1902:34:04،
32
30
تو این مملکت گل و بلبل با دو میلیون....حالا اگه با این فرمول و در صورت امکان بخوای ۵۰میلیون وام بگیری باید دقیقا ۵کیلو طلا که ارزشش حدودا بالای ۵۰۰ میلیون میشه به بانک بدهی خب آخه کدوم مغز خر خورده ای همچین کاری می کنه..
محمد: 1395/5/1910:28:33،
41
34
سقف وام همین 2م هست؛با ضمانت 200 گرم طلا

اگر دقت کنید اسم بانک،کارگشایی هست،یعنی یکوقت مشکلی پیش اومد و دستتان تنگ شد،200گرم طلا گرو بزارین و 2 میلیون پول بگیرین،بعد از تسویه،همان طلا به شما برگردانده میشه،
بدون ضرر و زیان
شعبانی: 1396/3/2216:45:54،
1
1
یکی به ملا خرت را میدهی باهاش بارببرم؟ ملاگفت : رنگ خرم کبوداست !! گفت چه ربطی دارد؟؟ ملا گفت اگربفهمی یعنی نمیخواهم بدهم !!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما