کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

در شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای چه می‌گذرد؟

کدخبر:۲۶۱۲۴یکشنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۲:۳۲۳۷۵۴ بازدید

روزانه بسیاری از جوانان کشور با وعده‌ی زندگی بهتر جذب شرکت های مجاز و غیر مجاز بازاریابی چند سطحی می‌شوند اما آیا این بازاریابی‌های ..
در شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای چه می‌گذرد؟

روزانه بسیاری از جوانان کشور با وعده‌ی زندگی بهتر جذب شرکت های مجاز و غیر مجاز بازاریابی چند سطحی می‌شوند اما آیا این بازاریابی‌های چندسطحی یا شبکه‌ای در ایران سرابی از موفقیت است یا دروازه‌ای جادویی به روی ثروت‌ و پیشرفت؟

بازاریابی چندسطحی (Multi Level Marketing)  یک استراتژی بازاریابی فروش مستقیم است که در آن بازاریاب علاوه بر پاداشی که بابت فروش مستقیم محصول دریافت می‌کند بابت فروش افرادی که توسط او استخدام شده‌اند نیز درآمد کسب می‌کند. افرادی که توسط بازاریاب استخدام شده اند “زیر مجموعه” او نامیده می‌شوند و شخص بازاریاب بابت فروشی که زیرمجموعه‌های او داشته اند نیز پاداش دریافت می‌کند. این زیرمجموعه‌ها می‌توانند تا چندسطح نیز ادامه داشته باشند. فرد بازاریاب با داشتن زیرمجموعه‌های بیشتر می‌تواند سود بیشتری کسب کند.

طبق آمار وزارت صنعت،معدن‌‌‌ و‌ تجارت جمهوری اسلامی در حال حاضر 20 شرکت بازاریابی شبکه‌ای در ایران با مجوز‌های قانونی در حال فعالیت هستند. ناگفته نماند 5 شرکت زیر زمینی نیز که میراث همان شرکت‌های هرمی دهه 80 هستند هم‌اکنون در حال عضو‌گیری و فعالیت غیرقانونی هستند. برای درک بهتر آنچه در 20 شرکت مجاز بازاریابی شبکه‌ای در کشورمان می‌گذرد به صورت تصادفی به یکی از شعب این شرکت‌ها رفتیم تا در قالب یک تازه وارد از نحوه عضو گیری و آموزش مقدماتی بازاریابان ورودی آشنا شویم.


نگاه از درون: کلیه‌ات را بفروش و از ما خرید کن

ساختمان کلنگی چند طبقه بدون سر‌در و تابلو دفتر قانونی و مجاز یکی از شعب فعال بازاریابی شبکه ای در مرکز شهر تهران است؛ به داخل که پا میگذارم اولین نکته قابل توجه 300 نوجوان و جوانی هستند که با حرارت و انرژی در این ساختمان در حال تکاپو هستند. مهم ترین تجهیزات آنها در این ساختمان بزرگ و برای این کسب و کار 4 پایه‌های پلاستیکی است.

پس از دقایقی انتظار، کلاس آشنایی با حضور یکی از بازاریاب‌های قدیمی شروع می‌شود. بازاریاب قدیمی خانم جوان و مد روزی است که یکی از زیر مجموعه‌های بزرگ آن ساختمان را رهبری می‌‌کند و به عنوان لیدر در آن مجموعه شناخته می‌شود. پس از توضیحات اولیه درباره‌ شکل کلی کار و روشی که آن را «فروش مستقیم و گرم» می نامند، مشغول ارائه توصیفات مفصل درباره بازاریابی شبکه‌ای و معرفی آن به عنوان روش تازه و مدرن فروش کالا در جهان می‌شود و بارها این نکته را به تاکید مطرح می‌کند که در سال‌های آینده تمام ایران و دنیا به سمت این مدل فروش خواهند رفت.

وی شرکت amway را الگوی بازاریابی شبکه‌ای در جهان معرفی کرده و می‌گوید که این شرکت پس از گذشت سالها هنوز با بازده بالا مشغول به فعالیت است.

در ادامه این لیدر پر انرژی به توصیف بحران مالی اخیر آمریکا پرداخت و تا جایی پیش رفت که  بازاریابی شبکه ای را به عنوان نجات دهنده‌ اقتصاد آمریکا و تغییر دهنده زندگی هزاران نفر معرفی و تاکید کرد که این شیوه بازاریابی امروز در آمریکا و دیگر کشورهای پیشرفته بسیار پرطرفدار است.

این توضیحات مفصل تا جایی ادامه می‌یابد که تمام افراد حاضر در آن کلاس مجاب می‌شوند بازاریابی شبکه‌ای در دنیا کارنامه‌ قابل قبولی دارد و یکی از راه‌های خوب زندگی کردن در کشور‌های توسعه یافته همین بازاریابی شبکه است.

پس از دقایقی خانم لیدر نقشه‌های سود‌دهی موجود در شرکت را رسم می‌کند. وقتی خانم لیدر بازاریابی بر اساس نقشه یا به اصطلاح خود «پلن درآمدزایی» ظرف کمتر از چند دقیقه را با استفاده از قانون تصاعد و رشد نمایی در طرح «پلن» درآمد و سود دهی 50 میلیونی ظرف کمتر از 4 سال و بازنشسته شدن پس از گذشت 4 سال توضیح می‌دهد برای دقایقی کلاس در بهت و حیرت و تحیر فرو می‌رود و او که نگاه بهت زده حاضران را می‌بیند به تمسخر می‌گوید:« 50 میلیون هیچ. 20 میلیون هم نمی‌توانید دربیاورید؟»

او مصداق صحبت‌هایش را ماشین خاص و میلیونی یکی از اعضای بازنشسته عنوان کرد که دیگر در بازاریابی شبکه‌ای فعالیت نمی‌کند ولی ماهی 60 میلیون به حسابش ریخته می‌شود.

پس از پایان کلاس مقدماتی و توجیهی دو نفر به استقبال هر مراجعه کننده آمده و خودشان را لیدر مستقیم فرد معرفی و ضمن خوش‌آمد‌گویی آنها را با سازوکار خرید آَشنا می‌کنند. آنها حداقل خرید در مجموعه بازاریابی شبکه‌ای آن شعبه را برای عضویت 1 میلیون تومان اعلام می‌کنند.

در برابر اصرار‌های موکد بازاریابان بالا سری برای خرید کالا بهانه‌ای بهتر از ناتوانی در تامین هزینه اولیه به ذهنم نمی‌رسد. اما لیدر مستقیم من جواب را در آستین داشت و کسانی را مثال زد که برای تامین سرمایه خرید اولیه در‌صدد فروش کلیه، دست‌فروشی و یا قرض گرفتن بوده‌اند. او با این مثال ها ترغیبم می‌کند که هرطور که امکان دارد این مبلغ را فراهم کنم تا زندگی روی خوشش را به من نشان بدهد و این نکته قابل تامل است که با فروش کلیه آیا اعضاء خوشبخت خواهند شد؟ 


بازاریابان شبکه ای واقعا چقدر سود می کنند؟

شرایطی که به آن اشاره شد، همان اتفاقی است که هر روز برای صدها جوانی که خواستار عضویت در مجموعه های بازاریابی شبکه ای هستد رخ می دهد.

اما کدام یک از این مراحل را می‌توان اغواگری و کدام یک را می‌توان دعوت قانونی به کار تلقی کرد؟

آیا این ادعا واقعیت دارد که بازاریابی شبکه‌ای توانسته است زندگی مردم را در دنیا و یا ایران تغییر دهد؟

بازاریاب‌های قدیمی و لیدرها همیشه از جایگزین شدن بازاریابی شبکه‌ای به جای روش‌های دیگر فروش صحبت می‌کنند اما جالب است بدانید اولین بار بازاریابی شبکه‌ای در سال 1939 توسط شرکت amway  امتحان شد ولی این شرکت تا به حال نتوانسته به جایگاهی بهتر از صدمین خرده‌فروش جهان دست پیدا کند. به عبارت بهتر نه تنها این روش فروش پر فروغ نبوده بلکه حتی هیچ‌وقت نتوانسته با روش بازاریابی سنتی رقابت کند.

از دیگر مسائل مطرح شده توسط بازاریاب‌های قدیمی برای جذب افراد به عنوان بازاریاب جدید وعده‌ درآمد‌‌های بالا و کاربردی بودن این نوع فروش در تمام دنیا و ایران است، اما آیا بازاریاب‌های شبکه‌ای در این کار به درآمد حداقلی برای ادامه حیات می‌رسند؟ برای پاسخ این سوال به آمار پایین دقت کنید:

تنها 10 درصد بازاریابان شرکت amway (بزرگترین شرکت مبتنی بر بازاریابی شبکه‌ای جهان) در انگلستان موفق شده‌اند درآمدی کسب کنند.

تنها 14 درصد از میان 2.7 میلیون بازاریاب شرکت herbalife توانسته‌اند درآمد بالای 20 هزار دلار در سال داشته باشند که البته این درآمد در آمریکا یعنی چندین مرتبه زیر خط فقر زندگی. لازم به گفتن نیست 93 درصد فروشندگان هیچ سودی از محل فروش دریافت نکرده‌اند.

تنها از بین 33000 بازاریاب مورد بررسی از شرکت amway  تنها 90 نفر موفق به کسب درآمد در حد متوسط جامعه شده بودند؛ که معنی این آمار عدم موفقیت 99.7 درصدی این روش بازاریابی است.

طبق آمار منتشر شده توسط خود سایت های فعال در موضوع بازاریابی شبکه ای در ایران تنها 9 درصد بازاریابان شبکه‌ای موفق به دریافت سود شده‌اند که میانگین دریافتی سود آنها نیز کمتر از 16 هزار تومان بوده است و به طور میانگین 12.7 درصد از کل بازاریابان در طول سه ماه اقدام به حداقل یک بار خرید کرده اند.

بر این اساس اغلب کارشناسان بازاریابی این روش فروش را در ایران توصیه نمی‌کنند چنانکه در این باره شهریار عزیزی کارشناس بازاریابی شبکه‌ای می گوید: «این سبک فروش در ایران سود ناچیزی دارد و عملآ بازاریابی شبکه‌ای در ایران به همان سبک شرکت‌های هرمی در حال فعالیت است.»


بازاریابی شبکه‌ای از نظر فقه اسلامی  

سید مهدی نریمانی نویسنده کتاب فقه و بازاریابی چند سطحی در ارتباط با نظر مراجع گرامی گفت:

مقام معظم رهبری فتوا به حرمت داده اند و مقلدان ایشان  جایز نیستند به این فعالیت ها ورود کنند و آیات عظام سیستانی و وحید خراسانی به احتیاط واجب جایز نمی‌دانند و مابقی آیات عظام با قید و بند‌‌هایی و مشروط جایز می‌دانند.

در انتها در ارزیابی بازاریابی شبکه ای موجود در ایران باید گفت این روش فروش نه تنها توجیه اقتصادی ندارد بلکه باعث تاثیرات و تبعات اجتماعی مخربی از جمله مصرف گرایی کاذب، تخریب سرمایه اجتماعی و فرهنگی و تغییر فرهنگ کار، گسترش روحیه راحت طلبی، اتلاف نیروی انسانی توانمند، کاهش ارزش های اجتماعی در نهایت باعث کاهش اعتماد در جامعه و رویا پردازی در جوانان است.

مگر غیر از این است که در قرآن آمده است که « لیس الانسان الا ما سعی؛ جز از حاصل سعی و تلاش چیزی برای انسان نیست»

گزارش از محمد نجار صادقی

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سعید: 1395/5/1713:55:48،
157
24
جز علافی چیزی تو این کار نیست!
استاد: 1395/5/1714:14:40،
92
20
همشون دزد اند همش هم اسمش رو عوض ميكنن اسمش هرچي باشه همشون دروغ اينطوري نيست كه اصلش درست باشه اصلش هم دروغ هيچ وقت حساب دار درست حسابي اجازه حساب رسي نميدن هيچ وقت معصول برند مارك نميفروش همشون دزد اند بنده در مقاله ثابت كردم همه اين شركت ها دروغ اند البته تحقيق بنده هم بر اساس تحقيقات خارجي بوده
سلام: 1395/5/1714:15:50،
116
23
به کجا رسيديم که جوانان اين مملکت بعد از 35 سال بايد دنبال همچين شغلهايي باشند....

چرا در اين 35 سال جوانان بيکار هر روز و هر روز زيالدتر ميشند

1 - دزدي و بي کفايتي +‌+‌+‌+‌+‌+‌
2 - نبود کار و اقتصاد مقاومتي _‌ _‌ _ _

راي بدين
Rabolf: 1395/5/1806:48:43،
41
15
پنیر مجانی فقط تو تله موش گیر میاد.
ملا محمد: 1395/5/1714:04:13،
96
20
چیزی جز کلاه برداری نمیگذرد!
@: 1395/5/1714:14:46،
83
16
به اون خانم محترم که ميگه کليه بفروش يه تومنو جور کن بگو با همين پولا ماشين گرون قيمت ميخرين !؟

تا ابله در جهان هست مفلس در نمی ماند !
@: 1395/5/1714:16:44،
62
15
به جای اين حرف ها بايد جووون ها رو به نو آوری ابتکار تلاش و باز هم تلاش تشويق کرد ....

هرچند تو کشور ايران نو آوری داره به اين نتیجه می رسه که مهاجرت کنه !
گول خورده ساده بد بخت: 1395/5/1714:20:24،
56
17
ممنون بابت گزارش خوبتون
همش توهمه و دویدن برای به سود رسیدن بالاسری ها
محسن: 1395/5/1714:22:16،
34
94
سلام
هر کاری اگه درست و اصولی انجام بشه به نتیجه میرسه...
وقتی مغازه ای رو کسی باز میکنه به چند سال اولش به دید تجربه نگاه میکنه اما بعدش مغازه به سود دهی میرسه اونم اگه درست انجام بشه...
اما اونایی که میگن بازاریابی شبکه ای خوب نیست چون واسه ماه اول و دوم میخوان پول دار بشن
این اتفاق نمی افته...
اگه درست انجام بشه جواب میده...
قله اورست تا فتح نشده بود دست نیافتنی بود اما وقتی یک نفر فتحش کرد دیگران هم تونستن فتح کنن...
تو این کار خیلی ها به در آمد میلیونی رسیدن پس ما هم میتونیم اما اگه درست و اصولی و با صبر و حوصله انجام بشه...
ممنون
تهي مغز: 1395/5/1718:57:24،
44
18
كاري كه اصوالش بر مبناي دزدي از ديگران است اگر درست هم اجرا بشه بقيه ضرر ميكنن شما فكر كردي اصولي اجرا بشه همه پول دار ميشن ؟ بالاخره پول خلق نميشه كه بايد از دست يه بدبختي در بيارن ديگه
شایسته: 1395/5/1811:58:27،
17
17
آقا محسن متأسفانه درک این موضوع که هر کس با توجه به تلاش خودش از "شرکت" سودش رو می گیره و مراوده مالی بین "افراد" وجود نداره برای این دوستان سخته.. دیر یا زود تمام ایران قدرت این تجارت رو درک می کنن اما سختی و توهین هاش رو من و شما باید بشنویم..سخته ولی می ارزه :)
بابک : 1395/5/1813:37:49،
22
11
عزیز دلم من چون دلم برای جوونهایی مثل تو میسوزه اینو میگم
نمیدونم چقدر تاثیر می زاره یا نه و نمی دونم که چند سالته ولی

این کار سال 81 به من پیشنهاد شد یک سال و چند ماه هم فعالیت داشتم .

الان 14 سال میگذزه .
فقط میتونم بگم وقت خودتون رو با این جفنگیات و اشعار متوهم
شرکت های هالو یاب هدر ندید .
این محملات مال دهه 80 بود .
گاهی کمی از تجارب دیگران استفاده کنین !!!
سعی کنین در زندگی از افکار متوهم و امید های واحی
دوری کنین که بسیار زیان اور و خطرناکن .
با ارزوی خوشی
در جواب بابک: 1395/5/1814:26:04،
16
17
دوست عزیز کاری که سال 81 به شما پیشنهاد شد با کاری که الان داره انجام میشه خیلی تفاوت داره..سعی کن بیشتر راجع بهش اطلاعات کسب کنی..شرکت های هرمی تو همه جای دنیا کارشون اشتباهه اما بازاریابی شبکه ای خیر.
حامد: 1395/5/1714:23:34،
25
93
جادوی کار پاره وقته.من یکی واقعا قبولش دارم.در ضمن کسب وکار 4.5 ساله است.طول میکشه جواب بده
سجاد: 1395/5/1715:17:56،
82
23
۴ ، ۵ سال دیگه میبینمت
یعنی انقد بیکاری که ۵ سال از عمرتو میخوای الکی برای چن تا دزد مفتی بدوی
محمد: 1395/5/1716:08:56،
57
20
دو حالت بيشتر نداره يا در اينده در زندان خاهي بود يا فراري
عمو محمد: 1395/5/1716:38:50،
46
16
سیستم بازار یابی شبکه ای در ایران فقط و فقط هدف کلاه برداری را دنبال میکند . و کاملا بی فایده است و به هیچ عنوان گول حرفای قشنگشون رو نخورین . من چند تا از نزدیکترین دوست و همکارام تو این کار هستن و برای شرکت پنبه ریز کار میکنن . پارسال که وارد سیستم شدند چندین بار منو پرزنت کردن و اصرار داشتن که بیام تو کار ولی میدونستم که خربزه آبه . من تو این مدت یک سال از نزدیک کاراشونو دنبال کردم و هیچ چیزی جز تلف کردن وقت و اعتبار و انرژی ادم تو این کار نیست . همشون سعی در تخریب مشاغل دیگر دارن . یه نفر به اسم دکتر ز.... که از افراد پنبه ریز بود تو همایش میگفت من پزشک هستم و تا 18 ماه قبل سوار موتور میشدم و غصه میخوردم از وضع زندگیم ولی الان بعد از 18 ماه که با این سیستم اشنا شدم تو این ماه 300 میلیون فقط پورسانت گرفتم و لکسوس خریذم و پزشکی رو گذاشتم کنار . خلاصه مطلب اینه که همشون دروغگو ان......
عمو محمد: 1395/5/1716:39:06،
48
16
.... هزار نقش و کلک براتون بازی کینن . شما رو جوری نشون میدن که بدبخت و بیچاره هستین و باید برای ثروتمند شدن تو مدت زمان کوتاه فقط این کارو قوبل کنین. خلاصه اینکه خیلی چیزا تو این سیستم دیدم و هیچی رو از اینجور ادما باور نکنین
درجواب محسن : 1395/5/1717:25:41،
36
14
توهم نزن این شرکت ها جز ضرر برای مردم چیز دیگری نیست .حواستون جمع کنیید .تجربه نشون داده
مرتضی: 1395/5/1719:07:02،
22
45
مردم از چیزی می‌ترسند که نسبت به اون علم ندارند.
امام علی (ع)
این تجربه‌ مراجعه شما به یک شرکت بازاریابی شبکه‌ای و شرکت در جلسه معرفی کار مثل این میمونه که من برم اصفهان یه شهروند اصفهانی به من آدرس اشتباه بده و من بیام بگم که همه اصفهانی‌ها آدرس گمراه کننده میدن به مسافرا!!!
شما دوست عزیزی که اینقدر تند به شرکت‌های قانونی و نتورکرای مملکت حمله میکنید و آمارهایی رو ارائه کردید که هیچ سندی نداره و هیچ لینک منبعی براش نذاشتید واقعا چقدر اطلاعات از این بیزینس دارید! ؟ چند کتاب در زمینه بازاریابی شبکه‌ای خوندید! ؟ چند تا مقاله مطالعه کردید!؟ این آمار ها رو از کدوم منبع اوردید؟!
اینکه همه توو این بیزینس پولدار نمیشن کاملا درسته همونطور که همه‌ی دانشجوها فارغ‌التحصیل نمیشن و به مراتب بالای علمی نمیرسن و قطعا دانشجوهای اخراجی دلیل بر خوب نبودن دانشگاه نیستن.
محمد: 1395/5/1719:59:36،
28
52
خواهر من تونسته درآمد 5میلیونی کسب کنه اونم تو سال اول , کلی از بالاسری ها که همشون آشنان تونستن درآمد بالای 10 م داشته باشند
این مقاله واقعا کودکانه س فقط داشتم به این آمار و ارقام کذب می خندیدم
نتورک مارکتینگ یکی از بهترین کارای دنیاس و پایه و اساسش هم تجارت الکترونیک , اما از اونجایی که صاحب مقاله و 90% مردم ایران با این تجارت نوین آشنا نیستن پس شکی نیست که این کار رو به سخره می گیرن در ابتدا اما نهایتا" این صنعت بزودی باعث میشه ایران با تمام وجود از این صنعت حمایت عالی بکنه , در ضمن صاحب مقاله آقای نجار شما میتونی بری همون بقالی کالات رو خریداری کنی و این یادت رفته که هدف اولیه حمایت از تولید ملی و کارآفرینی در حوز مارکتینگ که باعث شده زندگی خیلیا عوض بشه
راستی من الان تو چهاردهمین ماه فعالیتم به در آمد 8م رسیدم
موفق باشید
خودتي : 1395/5/1720:56:32،
41
11
بس چرا انقدر از ديگران ميخوايي كه بيان تو كارت ؟ نميترسي دست زياد بشه انقدر اوضاع ات خوبه ؟
علی: 1395/5/1722:51:01،
32
14
خودتم میدونی تجارت نوین در ایران مفهومی نداره
برو از خواهرت بپرس ببین چطور از اسنا و رانت ایتفاده کرده..:*
Shahram: 1395/5/1722:57:56،
27
17
میتونم بپرسم بیست سال پیش در شرکت گلد کوئست دولت ایران اجازه داد که سکه ای را بزنند که عکس امام خمینی روش بود و اجازه فعالیت هم میداد اما بعد از مدتی به خاطر اینکه در صد بیشتری بابت کار این شرکت از اونها طلب کرد ولی اونها حاضر به پرداخت نشدند بعد اعلام کرد که کلاه برداریه و مسدودش کرد!!!!
علی: 1395/5/1805:15:46،
26
19
کسی دروغ کوچک را باور نمیکند،باید به اندازه ای بزرگ دروغ گفت که همه باور کنند، واقعا اگه ماهی60 میلیون درآمد داشت مردم مرض داشتن سالها درس بخونن و دنبال کار بگردن؟
این کسایی هم که کامنت میزارن که آره ما با این روش پولدار شدیم و این حرفا، باید بگم که اگه اینجا خودشون رو خالی نکنن کجا کنن؟ یه چیزی میگن که حداقل یکم آروم شن.
یکی از دوستام با تبلیغات یکی از این شرکت ها در تبریز گول خورد و وارد این کار شد و با تلاش شبانه روزی هنوز داره درجا میزنه، ختم کلام، نه تنها نتورک مارکتینگ بلکه هر چیز دیگه ای که دیدید خیییلی خوبه بدونید دروغه،
حمید: 1395/5/1806:29:59،
21
16
اینکه نوشته فقط 10 درصد به پول میرسن تو تمام کسب و کارا صدق میکنه (البته منظورم کار حقوق بگیری نیست )
لزوما هر کسی که کاری رو شروع میکنه به موفقیت و سود آوری نمیرسه
من خودم تجربه اینکارو دارم و تا حدودی موفق هم بودم ولی گذاشتم کنار اینکارا ارزش از دست دادن آرامش به هم خوردن روابط دوستانه و فامیلی رو نداره و از همه بدتر هر کسی سود نبره بالا سریشو مقصر میدونه
از نظر قانونی هم کلا شرکتها رو هوا هستند و به مجوزهاشون هیچ اعتباری نیست و به راحتی مجوزشون باطل میشه
بازاریاب: 1395/5/1807:10:36،
19
16
فعلا شرایط اقتصادی و نبودن کار برای جوانان ایران اقتضا می کنه این شرکتها باشن.
امید وارم شرایط کاری مملکت درست بشه تا جووونامون این جوری عمرشونو تو این کارا طلف نکنن .
دوستان مخالف شما هم به پروپای این قبیل کارا نپیچید.اون زمان که باید جلوشو میگرفتن که نکردن حالا که گسترش پیدا کردن .....

حس شخصی خودم(( هر جا که افراد نتورک کار توش باشن من از اون جمع دوری میکنم ))همون حسی بهم دست میده که میرم تو بنگاه معاملات مسکن...
علی: 1395/5/1807:31:44،
19
17
سلام به همگی .ظاهرا این بنده خدا اطلاعات کاملی نداره که این مطالب رو تو سایت میزاره .شما باید به یک شرکت دارای مجوز بری و اطلاعت کسب کنی .شرکتهای قانونی اصلا اینجوری پورسانت نمیدن .ما ایرانیا همیشه با اولین چیزی جدید آشنا میشیم همش جبهه میگیریم .همه افرادی که فعالیت درست دارند به پورسانت چشمگیری رسیدن .مطمئن باشید .یه خورده خودتونو بروز کنید .حتی خود شما یه روزی سمتش میرین پس چه بهتر زودتر اقدام کنین .نمیدونین جمعیت یه صورت سیل اسا دارن وارد سیستم میشن شما هم دست بجنبونید.والسلام
حقگو: 1395/5/1810:29:12،
22
14
من که هرکیو دیدم مال خودشم از دستش رفت با عضویت در این شرکتها
شایسته: 1395/5/1811:45:25،
20
23
دوستانی که توی این کار رفتن و موفق نشدن باید دلیلش رو از خودشون بپرسن.. چون این سیستم جدا از درآمدی که می تونه داشته باشه میتونه تو بعد شخصیتی شما هم تأثیر فوق العاده ای بذاره..اگر کسی این کار رو بهتون معرفی کرده حتماً تحقیق کنید..بهترین شرکت رو انتخاب کنید.. و به عنوان یک تجربه کاری جدید..هر چند پاره وقت حتماً امتحانش کنید..
ارش: 1395/5/1814:36:11،
20
12
دوستانی که دارید تعریفو تمجید میکنید
پر واضحه که مشغول فعالیتین یه کمی باهوش باشید
چطور میشه بدون کار فقط با خرید و معرفی همه پولدار شن یهویی!!!!!
یه جای کار میلنگه چی میشه بعد یه مدت به درامد رویایی برسی!!!! یعنی انقد اسون دنیا تا حالا نفهمیده؟ ژاپنیها نفهمیدن؟؟؟!!! مسلما اونا از ما کار درستترن
اون بالا دستیا خیلی اب زیرکاهن ساده نباشید
شایسته: 1395/5/1814:58:00،
17
22
من با حرف شما کاملاً موافقم..هرگز نمیشه با کار نکردن پولدار شد..اتفاقاً من میخوام اینو بگم..اوایل نتورک شما خیلی باید کار کنید..خیلی باید زمان بگذارید..اما درآمدتون اصلاً اون چیزی نیست که انتظارشو داشتید..درآمد این کار یک درآمد مرکبه...

هیچ وقت فکر نکنید کسی که درآمدی از این کار به دست آورده یک شبه و بدون زحمت به درآمد رسیده.

زمانی میتونید درمورد کاری قضاوت کنید که انجامش داده باشید.
كيان : 1395/5/1900:07:33،
18
13
1. Amway بهترين شركت نيست و رتبه ي ٢٨ ام و تو شركت هاي بازاريابي داره، پس حتي اگه ١٠٠ ام جهان باشه خيلي اماره خوبيه
٢. هر درامدي هم كه خانم ليدر مي گه بر اساس يه حجم فروشي مي گه كه اگر بازارياب هاي بيرون تو بعضي از شركت هاي برند نشده به تنهايي بفروشن بيشتر از اينا بهشون ميدن، پس اصلا مبلغ هاي عجيبي نيست ولي تنها اين حجم و فروختن كار هر كسي نيست
٣.خيلي از شركت هاي خيلي معروف الان از جمله كوكاكولا اولش از اين طريق يه سري از محصولاتشون و برند كردن،و با اين روش اول از همه خودمون با جنساي ايراني آشتي مى كنيم و بعد اروم اروم به دنيا معرفي مى كنيم پس بهترين راه براي رشد اقتصادي!
علی: 1395/12/118:32:45،
3
3
سلام خدمت دوستان .
ماهی 4 م درامد درسته . ولی درآمد چطور پول نقد که به حساب واریز نمی شه ! تو حساب ات هست و باید باز از شرکت خرید کنی و به عبارتی شرکت واریز حقوق نداره . بنده کارمند بانک هستم در تمام بانک های کشور استعلام گرفتم . هیچ بانکب حقوق به این صورت واریز نمی کنه .

بزارین کامل بهتون بگم 4 م تو حساب داری باید از شرکت خرید کنی خرید کردی محصول میاد به دست ات که رسید باید به مردم عادی بفروشی و پول نقد ات رو از جیب بقیه بکشی بیرون یعنی اگر سر کسی رو کلاه نزاری پول نداری .

و برای بار اول هم با عضو شدن در این شبکه باید خرید سنگینی داشته باشی تا حساب ات راه بیفته .

سود مال کسی هست که محصول آشغال تولید می کنه و در این شبکه وارد می کنه نه برای زیر دست هاش .

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار