کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

تقاضای جدید تلگرام، ورود به ایران

کدخبر:۲۶۰۹۹یکشنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۶:۰۳:۴۷۲۶۷۰ بازدید

هنوز مدت زمان زیادی از انتشار خبر هک تلگرام و لورفتن اطلاعات 15 میلیون ایرانی نمی‌گذرد اما با این همه به نظر می‌رسد این موضوع ...
تقاضای جدید تلگرام، ورود به ایران

هنوز مدت زمان زیادی از انتشار خبر هک تلگرام و لورفتن اطلاعات 15 میلیون ایرانی نمی‌گذرد اما با این همه به نظر می‌رسد این موضوع همچنان ادامه دارد و هر روز بخش‌های تازه‌ای از این موضوع پدیدار می‌شود. البته بخش‌های زیادی از این موضوع مانند انتقال سرورهای تلگرام به داخل ایران مدت‌هاست که مطرح شده است. موضوع انتقال سرورهای پیام‌رسان‌ها ‌سال گذشته مطرح شد.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از شهروند، زمانی که برای حدود یک روز پیام‌رسان تلگرام قطع بود و سپس از اعلام شد که پیام‌رسان تلگرام باید برای حذف کانال‌های غیراخلاقی اقدام کند و همزمان سرورهایش را نیز به ایران منتقل کند. گفته شد که این شرط ایران برای ادامه فعالیت تلگرام در داخل ایران بوده است، اما مسئولان این پیام‌رسان در همان زمان هم اعلام کردند که قصد این کار را دارند و لازم است ایران برای این کار اجازه دهد. درمجموع موضوع ورود سرورهای تلگرام به ایران هر از گاهی مطرح می‌شود ولی دوباره به اغما می‌رود.

آخرین‌بار نیز در کمتر از یک‌ماه واعظی وزیر ارتباطات در مورد هک تلگرام و نحوه فعالیت این پیام‌رسان اعلام کرد: «سیاست دولت و شورایعالی فضای مجازی این است که اهتمام ویژه‌ای به مسأله انتقال سرورها به داخل ایران قایل شویم که مردم اطمینان داشته باشند، اطلاعات حریم شخصی آنها حفظ شود. موضوع انتقال سرورهای شبکه اجتماعی تلگرام، در شورایعالی فضای مجازی مطرح شده است و معمولا نوعی ارتباط بین‌المللی بین وزارت ارتباطات و افرادی که به نوعی درحوزه سایبر فعالیت دارند، وجود دارد. او درخصوص مطرح‌شدن شایعه طبقه‌بندی شدن کاربران شبکه اجتماعی تلگرام توسط این وزارتخانه اظهار داشت: چنین ایده‌ای تاکنون مطرح نشده است. این اطمینان در مورد شبکه‌های اجتماعی که سرورشان در خارج از کشور هستند، وجود ندارد. بنابراین در دولت تصمیم بر این گرفته شده که از شبکه‌های اجتماعی داخل کشور حمایت داشته باشیم.»

حداقل 10 میلیون مشترک

حال پس از همه اتفاق‌ها و شایعه‌هایی که در مورد هک تلگرام و تکذیب‌هایی که مسئولان داخلی و حتی مسئولان تلگرام انجام داده‌اند؛ روز گذشته فیروزآبادی دبیر شورایعالی فضای مجازی هم هک کاربران تلگرام را تأیید نکرد اما به یک نکته مهم‌تر اشاره کرد که آن انتقال سرورهای شبکه‌های اجتماعی به داخل کشور بود و این‌که این کار با طرحی در دستور کار قرار گرفته و دنبال می‌‌شود. البته انتقال سرورها به داخل ایران یک شرط هم دارد. دولت از انتقال سرورهایی حمایت می‌کند که حداقل به 10 میلیون مشترک خدمات‌رسانی کنند.

ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورایعالی فضای مجازی درباره وعده انتقال سرور پیام‌رسان‌های خارجی به ایران گفت: بعضی پیام‌رسان‌ها برای انتقال سرور خود به ایران اعلام آمادگی کرده‌اند، برخی کشورها ازجمله روسیه، کره و حتی خود تلگرام برای انتقال سرور به ایران اعلام آمادگی کرده‌اند. دبیر شورایعالی فضای مجازی همچنین درباره پیام‌رسان‌های داخلی نیز گفت: نظر ما این است که از هر تعداد پیام‌رسان داخلی که درکشور راه‌اندازی شود، استقبال می‌کنیم، ولی پیام‌رسانی که بتواند به حداقل ١٠‌میلیون مشترک سرویس‌دهی کند، مورد حمایت دولت قرار می‌گیرد.

وی افزود: وزارت ارتباطات درحال تبیین شرایط و مشخصاتی است که براساس آن بتواند از پیام‌رسان‌های داخلی حمایت کند. ٦ یا ٧ پیام‌رسان قابل توجه داخلی داریم ولی قابلیت این‌که بتوانند در سطح ملی تا ١٠‌میلیون نفر را پوشش دهند، ‌ندارند که امیدواریم با حمایت‌های دولتی بتوان این شرط را محقق کرد.

فیروزآبادی در مورد سرنوشت بازی پوکمون‌‌گو که خبرهای متفاوتی ازجمله فیلترشدن تا انتقال سرور آن به داخل کشور گفت: این بازی از نوع نسل جدید است و تا به حال چنین نسلی از بازی که بی‌پایان و به صورت فعال در محیط باشد،‌ نداشته‌ایم و چون بازی جدیدی است، مسائل جدیدی هم دارد که در بسیاری از کشورها با این نوع بازی با احتیاط برخورد می‌کنند و حتی در بعضی کشورهای توسعه‌یافته غربی این بازی منع شده است. وی با تأکید بر این‌که درباره این بازی باید با دقت برخورد شود، ادامه داد: مطالعاتی در این زمینه انجام شده و گویا در کارگروه تعیین مصادیق رأی به ممنوعیت این بازی داده شده است. درواقع این بازی احتیاط دارد و لازم است تا جوانب آن بررسی شود. البته خود کمپانی سازنده هم اعلام نکرده که ایران به‌عنوان کشور هدف مدنظر آنهاست.

هک، تا این لحظه تأیید نشده

فیروزآبادی، در مورد اقدام‌ها و مصوبات این شورا توضیح داد: مالکیت فکری و حریم خصوصی ٢ مطلب مهم درحوزه حقوقی هستند؛ وزارت ارشاد در زمینه مالکیت فکری اقداماتی انجام می‌دهد و ازسویی ما هم در مرکز ملی فضای مجازی بررسی‌هایی را شروع کرده‌ایم. او اضافه کرد: باید اقدام اساسی برای حریم خصوصی صورت گیرد. درحال حاضر اقدامات ما این است که سطح امنیتی را درکشور در سایت‌های ذخیره اطلاعات سازمان‌ها و موسسه‌ها بالا ببریم تا شاهد این اتفاقات نباشیم که حریم خصوصی افراد به خطر بیفتد.

دبیر شورایعالی فضای مجازی با تأکید بر این‌که هک تلگرام صحت نداشت و تاکنون هم این موضوع تأیید نشده است، گفت: با وجود تأییدنشدن هک، اما باید توجه داشت که نرم‌افزار تلگرام برای حمله مناسب است. این شبکه وب‌بیس است و قابلیت خزش دارد؛ همچنین نرم‌افزار تلگرام، اپن‌سورس است که همین موارد شرایط را برای نفوذ و به خطرانداختن حریم خصوصی مردم در تلگرام فراهم می‌کند. وی اضافه کرد: درواقع نرم‌افزارهای اینچنینی پلتفرم مناسبی برای هک هستند. لذا بایستی کسانی که از این پلتفرم استفاده می‌کنند، به حریم خصوصی‌شان توجه کنند. باید کاربران فرض را بر این بگیرند که اطلاعاتشان در دسترس دیگران قرار می‌گیرد.

او با اشاره به اشکال‌هایی که در پیام‌رسان‌های خارجی وجود دارد، یادآور شد: به دلایل گفته‌شده اصرار داریم طرحی را داشته باشیم که به وسیله آن به‌ زودی بتوانیم شاهد شبکه‌های اجتماعی بومی باشیم؛ یا این‌که شبکه‌های خارجی با رعایت استانداردها سرورهایشان را به داخل کشور منتقل کنند. آوردن این سرورها به کشور کار ساده‌ای نیست. متجاوز از‌ هزار سرور کار تلگرام را برای کشور ایران انجام می‌دهد؛ هماهنگ کردن 20 میلیون کاربر که اطلاعات صوتی- تصویری و متنی را برای مدت طولانی نگهداری و پردازش می‌کنند، دشوار است. فیروزآبادی با اشاره به این‌که برای ورود سرورها به ایران، نیاز به دیتا سنتر مناسبی است، گفت: شاید در داخل کشور به راحتی نتوانیم زیرساخت‌های مناسب را فراهم کنیم. این کار نیاز به زمان دارد. درحال حاضر تلگرام اعلام تمایل رسمی کرده که سرورش را به داخل کشور بیاورد.

دبیر شورایعالی فضای مجازی اضافه کرد: ما برای این کار زمان گذاشته‌ایم و امیدواریم که در این مدت زمان، تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی بتوانند به سطحی برسند که مطلوب ماست. البته به دنبال اعلام ما تعداد زیادی از شبکه‌های خارجی اعلام آمادگی کردند که سرورهایشان را به کشور بیاوریم اما چون این موضوع درحد مذاکره است، نمی‌توانیم نامی از آنها ببریم.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

Crystal: 1395/5/1706:47:56،
42
122
مشکل اصلی تلگرام واسه ما ایرانیا همین سروراست که توی ایران نیستن چون خیلی وقتا پیام که میدیم با وجود اینکه نت هیچ مشکلی نداره اما تیک دوم نمیخوره که صد درصد مشکل از سروره حالا کاری به عواقبش ندارم که بیاد تو ایران ولی به نظرم بهتره که بیاد . همین الانش چه تبلیغات بیخودی که توی کانال نمیزارن ! دیروز یکی برای تبلیغ کانال گفته ماسکی که امام زمان به فلان فرد برای جوش هاش گفته بود :| . استغفرالله ! یا هزارتا مطالب بیخود دیگه برای یه بازدید فقط ! متاسفام برای این ملت
خسرو: 1395/5/1710:20:50،
89
33
ما ساده نیستیم
همه میدونن که تلگرام ماله ایناس
یک پول به یک روس دادن
و تلگرام شده اولین و مهمتریم شبکه ایرانی

از تلگرام بهتر هم هست
اما مردم را عادت دادن به تلگرام
حالا کم کم /کمک میارنش توی ایران
و همه ایرانیها را زیر نظر میگیرن
بعدش هم مالیات و پول گرفتن شروع میشه
22 میلیون نفر: 1395/5/1710:52:37،
70
38
جناب آقای خسرو به محض اینکه سرورهای تلگرام بیاد تو ایران همون روز میلیون ها ایرانی از تلگرام خارج میشن و خودشون میمونند و حوضشون!
کسی مگه از جونش سیر شده که از پیام رسانی استفاده کنه که سرورهاش تو ایرانه؟!
در ضمن تلگرام هیچوقت نخواسته و قبول نکرده که سرورهاش رو به ایران منتقل کنه و یا حتی مکان سرورهاش رو به دولت ها لو بده اگر اینطوری بود که اون بدبخت خونه به دوش نبود!
مهدی: 1395/5/1711:02:51،
52
21
" که مردم اطمینان داشته باشند، اطلاعات حریم شخصی آنها حفظ شود." همینطوره که می فرمایید!
بهنام: 1395/5/1714:02:08،
54
30
چی بگم والا!!...همیشه برای من این سواله که چرا بالای 90درصد از کاربران این پیام رسان خوب تلگرام که هم سریعه و هم امکانات جانبی فراوانی داره ما ایرانیها هستیم و در بقیه جاهای دنیا خیلی استفاده نمیشه!!!
مجتبی هرمزگان: 1395/5/1714:58:43،
45
34
تلگرام خیلی هم امن بود......
اما یه گاف بزرگ امنیتی داشت....!
کد فعالسازی رو از طریق پیامک میفرسته....!
عزیزان هکر وطنی از طریق هک پیامک که معلومه مخابرات هم با اونها همکاری کرده....تلگرام رو هک کردن...!
سجاد: 1395/5/1715:44:55،
40
39
درمورد اینکه تیک دوم گاهی اوقات نمیخوره
این جزء api های خوده تلگرامه ولی خودش توی برنامش پیاده سازی نکرده ولی api برنامه رو برای توسعه برای برنامه نویسا عرضه کرده که نتیجش برنامه ای مثل موبوگرامه و بعضی افراد از موبوگرام استفاده میکنن که آنلاین بودن رو مشخص نمیکنه و تیک دوم نمیخوره و ربطی به سرور نداره
ممد: 1395/5/1706:59:51،
44
218

سرورها بیا ایران بهتره +
یا
سرورها نیا ایران بهتره -
سلام: 1395/5/1708:05:06،
74
35
مطمئنا بهانه ايي دست اينها افتاده و در آينده نزديک بسته خواهد شد...

حسن: 1395/5/1709:20:41،
75
31
سرور بیاد ایران یعنی کنترل بیشتر رد وبدل شدن اطلاعات مردم ..این باعث میشه مردم به راحتی از تلگرام کوچ کنن
کاوه: 1395/5/1707:30:29،
130
33
دست بردارین از این کارها . دنبال چی میگردین؟؟

دنبال دزدها و قاچاقچیان باشین و سعی نکنین با این چیزا فکر

مردمو منحرف کنین
کارن: 1395/5/1708:18:01،
73
39
تقاضای تلگرام برای ورود به ایران یا فشار ایران به تلگرام برای آوردن سرورها به ایران ؟؟؟؟؟
شاهین: 1395/5/1709:46:29،
62
32
تا خبر را شنیدم کلا اکانت تلگراممو پاک کردم.

ظاهرا فعلا Whatsapp یا imo بهتره.
ایمان: 1395/5/1709:46:58،
64
32
تلگرام امن نیست من که اصلا ازش استفاده نمیکنم حتی اپشم پاک کردم از گوشی
متین: 1395/5/1709:48:17،
66
43
آمدن سرور به ایران=کنترل اطلاعات
ياسر : 1395/5/1714:49:09،
37
37
ساده اید سرور مخصوص ایرانیا تو ایرانه ولی اگه بگن که هیچ موقع گفته نمیشود . همه ایرانیا از تلگرام میرند
علی: 1395/5/1717:24:52،
45
41
اگه سرور توی ایران باشه چه دلیلی وجود داره که سربازان گمنام با همکاری شبکه های تلفن همراه و دست یابی به کدهای تایید به حساب مردم نفوذ کنن؟ دوما وقتی سرورها توی ایران باشه خب نتیجش بگیر و ببند یک عده ای می شه مخفی که نمی مونه و مردم می فهمن ، سوما مسئولین تلگرام که جیگر نیستن و چنین ریسکی کنند چون می دونند با انتقال سرور به ایران خروج میلیون ها ایرانی یک روزه اتفاق می افته .

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار