کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

افزایش شمار رنگین‌پوستان و کارکنان زن در کمپانی اپل

کدخبر:۲۶۰۶۳شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۸:۴۷۷۳۲ بازدید

گزارش اخیر کمپانی اپل نشان می‌دهد این شرکت در تلاش‌های خود برای افزایش تنوع نژادی و جنسیتی در طی سه سال گذشته موفق بوده ...
افزایش شمار رنگین‌پوستان و کارکنان زن در کمپانی اپل

گزارش اخیر کمپانی اپل نشان می‌دهد این شرکت در تلاش‌های خود برای افزایش تنوع نژادی و جنسیتی در طی سه سال گذشته موفق بوده است. اگرچه پیشرفت‌ها در استخدام افراد با پیشینه‌های نژادی اندک است اما نشان از تداوم تلاش‌ها دارد.
 
گزارش اخیر کمپانی اپل نشان‌گر آن است که این غول تکنولوژی همچنان در استخدام افراد از اقلیت‌های جنسیتی و نژادی در مقایسه با رقبایی نظیر فیس‌بوک و گوگل پیشتاز است. بر اساس این گزارش سالانه که روز چهارشنبه (3 اوت/ 13 مرداد) منتشر شد، اپل در ماه ژوئن امسال نسبت به سال قبل پیشرفت‌هایی در زمینه تنوع جنسیتی و نژادی در شرکت خود داشته است. هر چند این پیشرفت‌ها بزرگ نبوده است اما به اعتقاد ناظران نشانگر تداوم در حرکت رو به جلوی اپل در فراهم آوردن محیطی باز و متنوع است که خواهان گنجاندن هر چه بیشتر اقلیت‌های جنسیتی و نژادی در این شرکت است.

کمپانی اپل همچنین گزارش می‌دهد که از سال پیش تا کنون موفق شده است تا شکاف‌های درآمدی در موقعیت‌های شغلی مشابه را که معمولا بین زنان و مردان دیده می‌شود از میان بردارد. بر اساس گزارش "تنوع و دربرگیرندگی" سالانه‌ی اپل، این کمپانی از طریق بررسی حقوق و مزایا و کمک‌های مالی کارکنان خود در یک سال گذشته توانسته شکاف تبعیض‌آمیز درآمد را از میان بردارد.

در ماه ژوئن امسال ۵۶ درصد از کارکنان اپل در آمریکا از سفیدپوستان (که نسبت به سال پیش ۲ درصد رشد داشته است) بوده‌اند، ۱۹ درصد آسیایی‌تبار (با کاهش یک درصد نسبت به سال گذشته)، ۱۲ درصد اسپانیایی‌تبار (با یک درصد رشد نسبت به سال پیش) و ۹ درصد سیاه‌پوست (با یک درصد رشد) بوده‌اند.در فروشگاه‌های اپل در آمریکا ۱۲ درصد کارکنان سیاه پوست و ۱۷ درصد اسپانیایی‌تبار هستند. در رده‌های مدیریتی اپل، این رقم به ۵ درصد سیاه پوست و ۱۰ درصد اسپانیایی‌تبار می‌رسد.

کارکنان اپل در سراسر جهان همچنین در ژوئن امسال ۶۸ درصد مرد و ۳۲ زن بوده‌اند. در سال ۲۰۱۵ کارکنان مرد ۶۹ درصد و کارکنان زن ۳۱ درصد کارکنان اپل را تشکیل می‌دادند. از میان ۳۲ درصد زن، ۲۳ درصد در موقعیت‌های فنی مشغول به کار هستند که از سال گذشته یک درصد رشد داشته است. همچنین ۲۸ درصد در موقعیت‌های مدیریتی مشغول به کار هستند که این میزان از سال گذشته بدون تغییر مانده است.

آمار جدید اپل در حالی منتشر می‌شود که اپل در نخستین "گزارش تنوع و دربرگیرندگی" (Diversity and Inclusion Report) خود در سال 2014 خبر داده بود 70 درصد پست‌های این شرکت غول‌آسای شناخته‌شده‌ی حوزه تکنولوژی در اختیار مردان و 55 درصد آن در اختیار سفیدپوستان است.

تلاش‌های اپل منتقدان پیشین این غول دنیای تکنولوژی را نیز نسبت به خود خوش‌بین کرده است. به گزارش خبرگزاری رویترز، جس جکسون، سیاستمداری،که تیم کوک، مدیر عامل اپل، را پیش‌تر در مورد تنوع اندک میان کارکنان و تبعیض در پرداخت‌ها به باد انتقاد گرفته بود، در بیانیه‌ای از خوشبینی خود نسبت به پیشرفت‌ها در اپل گفته است. به گفته او اپل به وضوح در سه سال گذشته پیشرفت داشته است. او پیشرفت‌های اپل را نشانه‌ای از وجود اراده به تغییر و نه صرفا بیان خواست و آرزو می‌داند.

آمارها در حالی از پیشرفت اپل خبر می‌دهد که ماه گذشته فیس‌بوک اعلام کرد تنها ۲ درصد از کارکنانش سیاه‌پوست و ۴ درصد اسپانیایی‌تبار (هیسپانیک) هستند. فیس‌بوک به رغم تلاش‌های خود نتوانسته تا کنون وضعیت کمپانی خود را از لحاظ تنوع و تکثر نژادی و جنسیتی بهبود بخشد. با این‌همه اگرچه اپل از نظر میزان تنوع در میان دیگر کمپانی‌های فعال در حوزه تکنولوژی پیشتاز است اما هنوز به استانداردهای ملی در آمریکا دست نیافته است.

کمپانی آمازون یکی از شرکت‌های مطرح در حوزه تجارت آن‌لاین است که اواخر سال ۲۰۱۵ از دستیابی به استانداردهای آمریکا خبر داد. این کمپانی اعلام کرد که از میان کارکنانش، ۲۱ درصد سیاه‌پوست، ۱۳ درصد اسپانیایی‌تبار، ۱۱ درصد آسیایی، و ۵ درصد از دیگر نژادها هستند. با این‌همه تعداد این افراد در رده‌های مدیریتی از افت شدیدی خبر می‌داد. در آمازون تنها ۴ درصد رده‌های مدیریتی در اختیار سیاه‌پوستان و اسپانیایی‌تبارها و ۳ درصد متعلق به دیگر نژادهاست. البته ۲۰ درصد رده‌های مدیریتی در اخیتار آسیایی‌تبارهاست که موجب خرسندی ناظران را فراهم کرده است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

Empire of ICT: 1395/5/1614:13:28،
45
49
منتظر سقوط شدید ارزش سهام اپل و ورود این کمپانی به دوران سیاه تاریخ خود باشید درست مثل یاهو که از زمان حضور خانم میر در راس تیم مدیریتی خود یک روز خوش به خود ندیده است!!هر چند امید است لااقل اپل از تجربیات تلخ دیگران بیاموزد و به زنان در رده مدیران ارشد میدان ندهد.دقت کردید زنان هیچ گاه پیشاهنگ نبوده و نیستند و همیشه انتظار دارند آقایان آنها را بجایی برسانند؟!؟
درویش عرق بهدست ...: 1395/5/1614:28:49،
35
44
لروپا رو نیگاه شما ببین کی داره اروپای موفقو هدایت میکنه ؟ انگلا مرکل . امربکا رو هم اگر ترامپ دیوونه رییس جمهور بشه که دنیا رو میکشونه به سمت جنگو هرزگی اما اون طرف قضیه هیلاری کلینتون یه دموکرات صلح ظلبه.جنسیت و رنگ پوست هیچ وقت ضامن موفقیتنیست .
محمد: 1395/5/1614:40:02،
45
25
سقوط كنه يا سعود كنه به تو چي ميرسه انقدر ذوق ميكني
عل: 1395/5/1614:40:58،
45
17
ياهو سقوط كرد جاش رو كوگل گرفت مهم اينه همشون امريكايي اند نميزارن كشورش عقب بمونه
ایرانی: 1395/5/1614:57:48،
53
24
انگلا مرکل نمونه یک سیاستمدار زن هست که کشور امن و ارام آلمان رو به عراق تبدیل کرد اونم با پذیرش اون همه مهاجر وحشی الان روز نیست که انفجار نداشته باشه یا به کسی در خیابان حمله نشه بهمین دلیل مردم کم کم فهمیدن چی بسرشون اومده و محبوبیت آنگلا خیلی کم شده
صمصام : 1395/5/1616:24:59،
39
24
دوست عزیز شما فقط نوک بینیتو میبینی !! درسته انگلا مرکل یه سری مهاجره که یه سریا شونم به درد نخورن جدب کرد و شاید تا دو سال دیگه هم اونجا رو به گند به کشن و چاقوکشی کنن اما در نهایت مرکل برندس اون حساب نسل پیر و تراز منفی جمعیت المان رو کرد تا بوسیله مهاجر بتونه موتور صنعت و اقتصاد بزرگترین قدرت اقتصادی اروپارو روشن نگه داره
رضا: 1395/5/1614:24:03،
49
25
فقط دویست سال از استقلال و تشکیل ایالات متحده امریکا میگذرد و اگر این کشور توانسته است در اقتصاد و نظام سیاسی
از همه کشورها پیشی بگیرد حتما از ازدیهای مدنی و سیاسی
است که در سایه دمکراسی در این کشور تقویت شده است.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما