کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
ibshop
نیسان
تاپیک شاپ

تردد بدون محدویت خطوط کشتیرانی معتبر در بنادر ایران

کدخبر:۲۶۰۵۵شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۶:۳۲۶۹۳ بازدید

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی از تردد بدون محدودیت شناورهای بزرگ و خطوط کشتیرانی معتبر دنیا در بنادر ایران خبر داد.
تردد بدون محدویت خطوط کشتیرانی معتبر در بنادر ایران

محمد سعید نژاد در مراسم معارفه معاون جدید برنامه ریزی و توسعه منابع این سازمان با بیان اینکه در دوره پر از تحول و تغییرات در بخش تجارت بین المللی و بنادر بازرگانی کشور پس از فرایند «برجام» قرار داریم، گفت: این تغییرات و تحولات نیازمند برنامه ریزی و دقت کافی در انجام کارها و مأموریت های سازمانی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مشکلات ناخواسته و ظالمانه بر کشور ناشی از تحریم های یک جانبه خاطرنشان کرد: خوشبختانه الان در حال برون رفت از این شرایط هستیم. از این رو لازم است در بخش راهبری فعالیت های دریایی و بندری کشور از تدابیر کافی، هوش، ذکاوت و سرعت عمل مناسب برای تطبیق با این شرایط برخوردار باشیم.

سعیدنژاد با تبیین عملکرد بخش کانتینری بنادر به عنوان یک شاخص عمده و تاثیر تحریم های ظالمانه بر این بخش اظهار داشت: تا قبل از تحریم، عملکرد بنادر در بخش حمل و نقل کانتینری 2.3 میلیون کانتینر TEU بود. این میزان با پیشرفت در شرایط عادی و غیر تحریمی، پیش بینی می شد به رقم 6 میلیون TEU در سالهای آتی ارتقا پیدا کند که به جهت تحمیل شرایط تحریم، امروز به یک سوم رقم گفته شده رسیده است.

وی در بخش دیگری از سخنان‌ خود با اعلام اینکه در پی ایجاد گشایش در کشور و بنادر تجاری ناشی از توافقات هسته ای، هیچ تحریمی در بنادر ایران وجود ندارد، از تردد بدون محدویت شناورهای بزرگ و خطوط کشتیرانی معتبر دنیا در بنادر ایران خبر داد. معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تأثیر فضای جدید کشور پس از فرایند «برجام» در بخش توسعه ای بنادر، گفت: طی یک سال گذشته پس از توافق هسته ای، پروژه خرید تجهیرات بندری به عنوان بزرگ ترین پروژه دولت و کشور در جلوترین مرحله اجرا قرار دارد. 

سعیدنژاد با بیان اینکه قرارداد تجهیزات تخلیه و بارگیری بندر شهیدرجایی در مرحله نهایی شدن است، آن را ناشی از فرصت های ایجاد شده پس از گشایش سیاسی در کشور برشمرد.


اهمیت پرداختن به مسائل نرم افزاری سازمان بنادر 

معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان‌خود با تأکید بر اینکه مسائل نرم افزاری سازمان بنادر اهمیت به مراتب بیشتری نسبت به موارد سخت افزاری دارد، اظهار داشت: موضوع های جدی نرم افزاری مانند تهیه و تنظیم قوانین و مقررات، بهبود و اصلاح ساختار و روش های فعالیت های سازمان در بخشهای مختلف، ارتقای تکنولوژی های مرتبط به خصوص IT از جلمه مواردی است که باید به آن پرداخته شود. 


ابلاغ ساختار جدید سازمان بنادر و دریانوردی

مدیرعامل سازمان بنادر با اعلام خبر «تدوین و ابلاغ ساختار جدید این سازمان» به عنوان یک گام مثبت و مناسب جهت ارتقای بهبود عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی، موضوع منابع انسانی شامل گزینش و جذب، آموزش، تعیین مأموریت ها، انگیزش و تعیین مصادیق فعالیت ها را از جمله موضوعات مورد تأکید برشمرد که به برنامه ریزی متمرکز نیاز دارد. 

بنابر گزارش شبکه اطلاع رسانی مانا ، محمد سعیدنژاد با تأکید بر اینکه جذب نیروی انسانی در سازمان بنادر و دریانوردی باید متناسب با نوع مأموریت ها و مسئولیت ها در این سازمان باشد گفت : سازمان بنادر هم به جهت تعامل جدی با سازمان جهانی دریانوردی و به لحاظ حرفه ای و تخصصی ناشی از مسائل پیچیده فنی در دریا و هم به جهت مدیریت حمل و نقل دریایی و بخش تجاری از موقعیت بسیار مهمی برخوردار است.

به گفته سعیدنژاد، نیروهای فعال در بخش دریایی و بندری باید یک سر و گردن بالاتر از سایر بخشهای حمل و نقل کشور از حیث تخصص، دانش و توانمندی ها باشد. 

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ضرورت آموزش های سطح خارجه، آموزش های کوتاه و میان مدت جهت ارتقای نیروی انسانی، از اقدامات در چارچوب قوانین و مقررات موجود و استفاده از ظرفیت های قانونی جدید در این خصوص خبر داد. 


ارتقای فرهنگ سازمانی و توجه به کارکنان مناطق محروم

سعیدنژاد در ادامه با تأکید بر توجه جدی به موضوع «فرهنگ سازمانی» به عنوان یک کار سیستماتیک و فنی در سازمان، آن را یکی از مأموریت های محوری در بخش معاونت منابع انسانی سازمان بنادر برشمرد. 

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با تأکید خاص از توجه به «خانواده» و « نیروی سازمانی در مناطق محروم» به ویژه در سواحل جنوب کشور اظهار داشت: کارکنان بنادر باید اطمینان داشته باشند، هر تصمیمی در ستاد، اول از همه مورد خطاب کارکنان این سازمان در سخت ترین شرایط کاری خواهد بود. 

سعیدنژاد با اشاره به موضوع «انضباط مالی» به عنوان یک از مباحث مورد تأکید دولت و نظام، بر احتراز جدی از هر گونه تخلف مالی تأکید کرد و آن را بر سلامت سازمان و ارتقای فرهنگ سازمانی موثر دانست.

در این مراسم که اعضای هیات عامل و مدیران ارشد سازمان بنادر حضور داشتند، با حکم وزیر راه و شهرسازی ، منصور آرامی به عنوان معاون جدید برنامه ریزی و توسعه منابع این سازمان معرفی و از خدمات علی جهاندیده قدردانی شد.
اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
کلینیک دی
جار میزنم
تورآنتالیا