کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

جزئیات تغییر ساعت کارکنان در برخی شهرها اعلام شد

کدخبر:۲۵۸۵۷یکشنبه، ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۸:۴۷۳۶۰۵ بازدید

یک مقام مسئول با اشاره به آغاز تغییر ساعت کاری کارکنان برای مدیریت مصرف برق تابستانی گفت: در برخی استان‌ها ساعت کاری کارکنان به ...

یک مقام مسئول با اشاره به آغاز تغییر ساعت کاری کارکنان برای مدیریت مصرف برق تابستانی گفت: در برخی استان‌ها ساعت کاری کارکنان به 6:30 تا 13 بعداز ظهر تغییر کرده است.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از مهر، محمودرضا حقی‌فام در تشریح مهمترین سناریوهای مدیریت تولید، انتقال و مصرف برق تابستانی، گفت: مهم‌ترین راهکارهای عبور از پیک مصرف برق تابستان مدیریت مصرف بوده که برای نخستین بار در کل کشور اجرای یک روش جدید در دستور کار قرار گرفته است.

معاون هماهنگی توزیع توانیر با اعلام اینکه این کار نخستین بار در کشور برای بارهای دیماندی در سال جاری اجرا شد ه است، تصریح کرد: سال گذشته در استان یزد این روش به‌ صورت آزمایشی انجام شده و با انجام  این برنامه در یزد، امسال اجرای آن در تمام کشور توسعه یافت و این به آن مفهوم است که با رعایت مقررات و دستورالعمل‌ها، زمان‌های پیک استان‌ها را به گونه‌ای تغییر دادیم که با تجمیع آن‌ها بار کلی کاهش یابد؛ در واقع طی این برنامه با کمک صنایع، توانستیم زمان پیک استان‌های مختلف را برای مشترکان دیماندی تغییر دهیم.

این مقام مسئول، افزود: با این کار و در صورت همکاری هم صنایع منتفع می‌شوند و هم با جابه جایی بار در ساعات مختلف در طول روز، پیک بار مورد کنترل قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه، این روش در سطح جهانی شناخته شده است، تاکید کرد: این روش تاکنون در ایران به‌صورت عمومی اجرا نشده بود و از آذر سال گذشته مقدمات کار آغاز و در اسفند، طراحی‌ها انجام و به استان‌ها ابلاغ شد.

حقی فام استفاده از مولدهای خود تأمین را دومین روش مؤثر برای کنترل و کاهش پیک مصرف دانست و اظهار داشت: مولدهای خود تأمین که در بخش مشترکان و بارهای صنعتی وجود دارند، سال گذشته برق تولیدی آن‌ها را صنعت برق هر کیلوات ساعت ۹۰۰ ریال خریداری و سوخت آن‌ها را هم تأمین می‌کرد، ولی امسال یک جهش بزرگی ایجاد شد و رقم خرید هر کیلووات ساعت با ابلاغ وزیر نیرو به ۱۵۰ تومان رسید.

وی از طرح ذخیره عملیاتی به عنوان سومین سناریوی مدیریت مصرف برق تابستانی یاد کرد و افزود: دیسپاچینگ ملی از طریق دیسپاچینگ‌های منطقه‌ای به دیسپاچینگ شرکت توزیع تهران بزرگ ابلاغ می‌کند تا ۱۰۰ مگاوات از بار خود را کاهش دهد، ما در این حال به‌جای قطعی دادن به مشترک، با صنایعی که با ما قرارداد همکاری دارند اعلام می‌کنیم که بار خود را در ساعت بخصوصی که دیسپاچنگ ملی انتظار دارد، چند درصدی کاهش دهد و چون از قبل به صنایع قرارداد بسته‌ایم، باعث می‌شود بدون اعمال خاموشی به مردم، و صنعت، با همکاری صنایع بتوان این کمبود را جبران کرد.

به گفته معاون توانیر برای اجرای این طرح ابتدا با صنایعی که اعلام آمادگی کرده بودند قرارداد امضا کردیم و سپس بین دیسپاچینگ ملی و دیسپاچینگ توزیع ارتباط سیستماتیکی ایجاد کردیم تا دیسپاچینگ ملی از طریق دیسپاچینگ توزیع، دستورات را به صنایع همکار ابلاغ کند.

معاون هماهنگی توزیع توانیر از اعمال اجرای برنامه تعطیلات و تعمیرات صنایع در زمان پیک به عنوان یکی دیگر از راهکارهای کاهش پیک مصرف یاد کرد و اظهار داشت : از صنایع خواستیم که تعطیلات و تعمیرات سالانه خود را به زمان پیک بار منتقل کنند و در قبال آن نیز، مورد تشویق قرار گرفتند.

وی در ادامه با اشاره به طرح صرفه‌جویی مصرف برق کشاورزی، توضیح داد: اگر مشترکی در زمان چهار ساعته پیک حاضر شود برق خود را قطع کند، بقیه ساعات را می‌تواند از برق رایگان استفاده کند، بارهای کشاورزی در برخی مناطق ما سهم عمده‌ای دارند مانند کرمان و فارس و در واقع مشترکان کشاورزی هم همکاری بسیار موثری را انجام دادند.

حقی‌فام با بیان اینکه یکی دیگر از کارهای قابل توجه، تغییر ساعات کاری و اداری است، تصریح کرد: این روش در مناطق گرمسیری تا حد زیادی به ما کمک کرد و در برخی استان‌ها ساعت کاری از ۶.۳۰ صبح آغاز شد و تا حدود ۱۳ ادامه یافت و با توجه به اینکه عمده پیک مصرف بین ساعات ۱۲ تا ۱۶ است و به طور دقیق، پیک بار در محدوده ساعت ۱۴ اتفاق می‌افتد، ما بارهای اداری را در ساعت یک، به کمترین میزان ممکن می‌رسانیم.

این مقام مسئول با اعلام اینکه اگر فقط ۱۰ درصد هزینه احداث و بهره‌برداری نیروگاه به ازای هر کیلووات توان در پیک و هر کیلوات ساعت در کل سال به صنعت توزیع اختصاص یابد، کاهش پیک ومدیریت مناسب مصرف را برای سال‌های متمادی تضمین خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: با صرفه‌جویی و اعمال مدیریت مصرف تا پایان تابستان پایداری شبکه برق کشور افزایش می‌یابد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

ک ش: 1395/5/1018:47:35،
84
45
بجای این کارا 120 ساعت اضافه کاری کارمندان رسمی شرکت گاز رو بدین بگین ساعت 4 به بعد نمونین تو مصرف همه چی صرفه جویی میشه چون کارمفید اینا در روز نیم ساعت هم نیست و ماندن آنها در اداره جز هزینه چیزی نداره با این کار دیگه گارمندان رسمی نیاز ندارن تا ساعت 21 تو اداره بمونن چای قند شکر کیک نسکافه برق آب مصرف کنن
مالك: 1395/5/1019:48:19،
57
62
مشخصه حسادت خاصي به كارمندان رسمي شركت گاز داري.شايد پيمانكار شركت گاز بودي يادلايل غيرمنطقي خودت.برق چيكار به گاز دارد واين همه اداره دولتي
جواب ک ش: 1395/5/1023:20:48،
48
45
دوست عزيز نميدونم چه کاره ای!!!!
کارمندی يا پيمانکار يا هر چی
عزيزم توی پرداخت همين حقوق هم موندن شما نفست از جای گرم در مياد!!!!!؟؟
بخدا بعضی وقت ها که به اجبار تا صبح ادارمو و صبح هم بايد تا پايان ساعت کاری اداره بمونم عذابه شما بيا به جا من بمون نصف حقوقم مال شما.
ک ش: 1395/5/1108:01:33،
49
33
نه داداشای گلم من ارکان ثالثم اصلنم عقده ندارم فقط حقیقت رو بیان کردم. مثلا کار مفیده کارمند رسمی چیه که 4700 حقوق بگیره؟ کارمند معمولی رو گفتم. فوق لیسانس کامپیوترم 1200 میگیرم کار هم از رسمیا بیشتر انجام میدم. چه فرقی بین من و توست؟
ک ش: 1395/5/1108:04:40،
50
30
آقای مالک نیاز هست تا ساعت 21 اضافه کاری بمونی آیا کولر روشن نمیکنی با اینترنت اداره ور نمیری آب مصرف نمیکنی ربطش همینه ساعت 4 بری خونت خیلی جلوی ضرر رو گرفته شرکت. حالا کارمندان رسمی بیاین هی منفی بدین
مهران: 1395/5/1109:36:47،
42
43
حقوق کارکنان شرکت نفت وگاز شامل
گاز کارت
نفت کارت
پاداش سه ماهه
پاداش وزیر
پاداش فصل سرد
پاداش ترازنامه
اضافه کار
وام مسکن50 تا 100 میلیونی
ودیعه مسکن15 تا 30 میلیونی
حقوق خوب
پاداش ماده 50
و.... یک کارمن معمولی خالص بدون کسورات بین4 تا 12 میلیون میگیره
وام اضطراری 5 تا 10 میلونی
نعد شما بدو دنبال وام قرض الحسنه 2 تومنی تا کفشت پاره شه
محسن: 1395/5/1111:10:17،
43
45
توی رقم های اعلامی حداقل دوبرابر بزرگنمایی کردی.من با یه فوق لیسانس دو تا لیسانس و هشتصد کیلومتر فاصله از شهرم نصف این مبالغم نمیگیرم.دوست من وقتی ازمون استخدامی برگذار میشه تو هم میتونی ازمون بدی مثل بقیه اما یا سوادت در اون حد نیست که نمره بیاری یا میخای توی شهر خودت بشینی و کار کنی در صورتی که کار نفت حداقل بیست سال دوری از خانواده رو داره الانم که به لطف وزیر بهزیستی بیشتر از نفت حقوق میگیره ...
ک ش: 1395/5/1120:41:56،
34
36
برادر محسن کودوم آزمون رو میگین چندین ساله نه امتحانی هست نه چیزی با کلی پارتی از وزیر نفت حکم استخدام گرفتی میگی آزمون؟ تعدیل مدرک که میشین حال سوادتون رو میپرسم. دور از خانواده که نمیشه گفت دو هفته خونه هستی دو هفته زیر کولر در دور از خانه با کلی مزایا. حقوقهاتون رو دوست گرامی با ریزش اعلام کردن عین حقیقته. بیست سال دوری از خانواده!!!!!! به این میگن بزرگنمایی. یاداور میشم منم شرکت گاز کار میکنم خودشم خدمات کارکنان کار کردم. حقوق دستمزد کار کردم آموزش کار کردم رفاهی و غیره حداقل دوسال در مرکز آموزش در خدمت عزیزان بدو استخدام و تعدیل مدرک بودم و همه اینارو میدونم. اون چیزی که در ایران زیاده مدرکه اما سواد کمه و شمام شامل قشر دوم هستین
کارمندان رسمی منفی یادتون نره
یا مهدی: 1395/5/1120:46:55،
36
39
مهران جان خدمات رایگان بهداری یادت رفت. خدمات آموزشی برای کل خانواده نفتیها یادت رفت مجتمع رفاهی رایگان هتلهای رایگان کل کشور. هزینه سفر همه اینا یادت رفت
ک ش: 1395/5/1018:50:39،
52
50
اگر از. ساعت 6:30 شروع بکار بشه تا 13 حساب کنین از 13 تا 21 چند ساعت اضافه کاری میفته براشون؟
چقد مصرف و هزینه دارن؟
ساعتی 30000 تومن اضافه کاری کارمندان رسمی شرکت گاز است
مسعود: 1395/5/1019:25:58،
35
67
میگن تو جهنم تلفن ثابت گذاشتن و نرخ های زیر را برای تماس گذاشتن:
از جهنم به تهران دقیقه ای 200 تومان
از جهنم به مشهد دقیقه ای 150 تومان
از جهنم به تبریز دقیقه ای 180 تومان
...
...از جهنم به کاشان دقیقه ای 5 تومان!!!

جهنمی ها اعتراض می کنند که این چه وضعیه!!! آخه چرا کاشان را اینقدر ارزون حساب کرديد بقیه را گران!؟؟؟؟
بهشون میگن خفه شید... از جهنم به کاشان داخلی به داخلی حساب میشه!!!!!!
این جوک را گفتم تا بگم والله کاشان این روزها خیلی گرمه.... خواهشا ساعت کاریش را تغییر دهید.
محمد: 1395/5/1022:13:28،
90
42
خندم گرفت ,بیا خوزستان که بفهمی گرما یعنی چی درجه حرارت ۶۰رطوبت ۹۰درصد
dr: 1395/5/1023:19:41،
55
37
یه سفر بیا خوزستان بخصوص اهواز و ابادان خرمشهر ماهشهر ببین گرما یعنی چی اگه 1 ساعت تو افتاب قدم زدی من اسممو میزارم کاشان دما اینجا تو افتاب تا 64 درجه میرسه تو ماهشهر سال گذشته 67 شد بعد میگی کاشان گرمه خخ تازه رطوبت 99 درصد دیروز رو به گرما اضاف کن چی میشه جهنم خنکتر از اینجاس
karimi: 1395/5/1108:09:19،
36
29
ما تو بوشهر زندگی میکنیم زمستون ما مثله تابستون کاشانه انوقت شما میگی کاشان گرمه؟ اگه اونجا گرمه اینجا پس چیه
همتي: 1395/5/1109:22:03،
33
30
پيشنهاد ميكنم مشگين شهر سفر كنيد . باورتون نميشه ظهر 27 درجه شب20 درجه . طبيعت هم كه بهشته . همه چي هست جنگل . كوه . آثار باستاني . رودخانه .بزرگترين پل معلق خاورميانه . گرمترين ترين چشمه جهان و .... مردمان بافرهنگ و مهمان نواز . غذاهاي باكيفيت و ارزان ( كباب بره 2000 تومان )بيا حالشو ببر
هركي هم راهنمايي بخواد ايميل بده من در خدمتم

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار