کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

نمایندگان نیامده، به تعطیلات رفتند!

کدخبر:۲۵۷۰۸سه شنبه، ۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۶:۲۷۱۲۱۸ بازدید

مجلس دهم تازه نفس است اما ظاهرا هنوز در همین ابتدای راه خستگی نمایان شده است و نفس ها به راحتی روز نخست بالا و پایین نمی‌رود که ...

مجلس دهم تازه نفس است اما ظاهرا هنوز در همین ابتدای راه خستگی نمایان شده است و نفس ها به راحتی روز نخست بالا و پایین نمی‌رود که اگر این ادعا اشتباه است قفل زدن به درب پارلمان به مدت دو هفته به نام تعطیلات را چه باید معنا کرد؟ بر همگان روشن است که تعداد زیادی از نمایندگان مجلس دهم جوانانی هستند که برای نخستین بار بر کرسی نمایندگی مجلس تکیه زده‌اند. بنابراین باید از هر فرصتی برای آشنایی با ساز و کارهای خانه ملت آگاه شوند و در عین حال از زمان‌های موجود برای تعامل و آشنایی با دیگر نمایندگان استفاده کنند که اعلام تعطیلی دوهفته‌ای در حالی که زمان زیادی از آغازمجلس دهم نگذشته، سبب حیرت و البته تاسف آگاهان شد. فارغ از موضوع از دست رفتن فرصت‌ها برای مانوس شدن نمایندگان جدید با پارلمان، تعطیلی دو هفته‌ای در شرایطی که لوایح و طرح‌های زیادی در دستور کار است و از سوی دیگر برخی وزرا از سوی نمایندگان مورد سوال واقع شده‌اند چگونه قابل پذیرش است؟ این تعطیلی دو هفته‌ای به طور قطع جایگاهی در تصمیم مردم برای رای دادن به نمایندگانی نداشت که با وعده حل مشکلات آنها قدم به بهارستان گذاشتند و هنوز زمان زیادی از حضورشان نگذشته به تعطیلات می‌روند!

یاران دولت در مرخصی!

در خاطر همگان هست که کاندیداهایی که به اسم لیست امید یا اعتدالیون درصدد ورود به مجلس بودند شعار همراهی با دولت را سر می‌دادند اما اکنون چه شده است که به زمان باقیمانده تا پایان دولت یعنی فقط یکسال توجهی ندارند و نه تنها در مسیر همراهی با دولت گام بر نمی دارند بلکه اعتراضی هم به تعطیلی دو هفته ای مجلس ندارند ؛ دو هفته ای که با توجه به فرصت کم دولت یازدهم دارای ارزش بالایی است. این نمایندگان باید در خاظر داشته باشند که سکوتشان در این روزها از اذهان پاک نخواهد شد.

معاونان پارلمانی کجایند؟

از سوی دیگر معاون پارلمانی دولت به تازگی تغییر کرده و حسیتعلی امیری بر کرسی مجید انصاری نشسته است که این تغییر یک روی سکه است و در روی دیگر این سکه عملکرد ضعیف معاونان پارلمانی وزارتخانه‌ها است که مشخص نیست تا چه اندازه به وظایف محوله به خود آگاه هستند که اگر در راستای تحقق آن گام برداشته بودند اکنون شاهد احضار و حتی تهدید به استیضاح برخی وزرا نبودیم. مهم‌ترین وظیفه‌ای که برای معاونان پارلمانی وزارتخانه ها و دولت در نظر گرفته شده، تعامل با نمایندگان در راستای همراهی و کمک به دولت در جهت تصویب لوایح و هموار کردن مسیر اجرای طرح‌ها است اما چند زمانی است که نشانی از معاونان پارلمانی وزارتخانه‌ها نیست و تنها شاید در زمانی خود را فعال نشان دهند که وزیر وزارتخانه متبوعشان در آستانه استیضاح است که در آن هنگامه هم نمی‌توان اقدام کافی برای قانع کردن نمایندگان در جهت انصراف از تصمیم استیضاح خودشان داشته باشند.

مجلس قوی نیازمند کمک و یاری دولت است

مصطفی ایزدی فعال سیاسی اصلاح طلب دیروز درباره نقش معاونان پارلمانی به «آرمان» گفت : مجلس قوی نیازمند کمک و یاری دولت است. معاون پارلمانی دولت درحال حاضر یک حقوقدان مطرح است که اطلاعات خوبی در زمینه‌های مختلف دارد. وی ادامه داد: عموما وزارتخانه‌ها باید معاون پارلمانی‌های قوی داشته باشند تا بتوانند در مجلس تاثیرگذار باشند. وی ادامه داد معاونان وزرا نیز نقش مهمی درتقویت مجلس دارند و از این طریق دولت می‌تواند درتقویت مجلس نقش مهمی ایفا کند. این روزنامه‌نگار اصلاح طلب اعلام کرد: نمایندگان دولت می‌توانند در کمسیون‌های مختلف تاثیرگذار باشند. البته مخالفان دولت تلاش دارند که دولت را متهم به وکیل‌الدوله ساختن نمایندگان کنند که تحلیل درستی نیست زیرا هر دولتی باید از سوی مجلس مورد حمایت قرار گیرد. وی ادامه داد: زمانی که تصمیم مجلس و دولت تلاش در جهت بهبود اوضاع کشور باشد، طبیعتا این دو قوه باید از یکدیگرحمایت کنند و این حمایت ازطریق معاونان پارلمانی رئیس‌جمهور و مشاوران و معاونان پارلمانی وزارتخانه‌ها در مجلس امکانپذیر است. وی تاکید کرد که اگر نمایندگان مجلس با قدرت در برخی موارد با دولت همکاری کنند، مجلس قدرتمندی ر اشاهد خواهیم بود.

موفقیت دولت در گرو همکاری مجلس

محمد علی مشفق فعال سیاسی اصلاح طلب نیز در این زمینه به «آرمان»گفت: اکثریت نمایندگان مجلس دهم نمایندگان تازه نفسی هستند و تا این لحظه نتوانستند توانایی خود را به نمایش بگذارند. مجلس بر اساس قانون می‌تواند عملکرد دولت و نهادهای مختلف را بررسی کند. وی ادامه داد: مجلس دهم این توانایی را دارد که تصویر جدیدی در قانونگذاری و نظارت به نمایش بگذارد و نشان دهد که سایر نهادها باید زیر چشم نظارت مجلس باشند. وی ادامه داد: با توجه به تازه نفس بودن وکم تجربگی نمایندگان مجلس دهم می‌توان به ظرفیت‌های خانه ملت از سوی احزاب، دولت، معاونان پارلمانی رئیس‌جمهور افزود. وی با اشاره به تغییر جهت برخی از افراد راه یافته به پارلمان و تغییر موضع آنها در داخل مجلس، تصریح کرد: اینکه برخی از نمایندگان با هدایت حزب اعتدال و توسعه وارد مجلس شدند و بلافاصله تغییر جهت دادند، نباید موجب یاس نمایندگان شود و آنها باید به سوی هماهنگی با دولت گام بردارند. وی در انتها اشاره کرد: راه موفقیت این دولت از مسیر همکاری متقابل با مجلس است.

معاونان پارلمانی یاور نمایندگان در ارائه عملکرد

حشمت ا... فلاحت پیشه از نمایندگان سابق مجلس نیز دیروز نیز در مورد نقش نمایندگان پارلمانی دولت در مجلس به «آرمان» گفت: دستگاه‌های مختلف حاکمیتی درمجلس دارای نمایندگان پارلمانی هستند و اعمال مختلفی را در مجلس انجام می‌دهند. وی ادامه داد: از جمله اقدامات نمایندگان پارلمانی این است که نظر دستگاه‌های اجرایی را درکمیسیون‌های مختلف مطرح می‌کنند و حتی گاه درصحن علنی مجلس نظر دولت را هم به نمایندگان اعلام می‌کنند. وی در مورد وظیفه نظارتی نمایندگان نیز افزود: زمانی که نمایندگان از ابزار‌های نظارت مانند تذکر، سوال وتحقیق و تفحص استفاده می‌کنند، معاون پارلمانی تلاش دارد نظرات نمایندگان را به نهادهای مربوطه منتقل کند. وی اذعان کرد: نمایندگان درحوزه انتخابیه خود باید پاسخگو باشندکه نمایندگان پارلمانی در این زمینه به آنها کمک می‌کنند. وی در پایان اعلام کرد: البته نمایندگان فعلی می‌توانند به طور کلی از دولت در زمینه‌های مختلف کمک بگیرند و این به معنی تعاملات دولت و مجلس است.

آرمان- احسان اسقایی

بلیط هواپیمادیدگاه ها

1: 1395/5/510:44:23،
127
23
اینا سر کار بیانم فقط علیه مردم قانون وضع می کنن! همون بهتر برن تعطیلات! انگار نه انگار که نماینده ی مردمن
من: 1395/5/511:15:41،
87
85
مجلس اصلاحات هست دیگر......
MOHAMAD: 1395/5/511:53:00،
76
19
فک کن اگه مجلس نبود چه پولی تو خزانه باقی میموند
منم: 1395/5/513:51:47،
55
19
منم به مجلس اصلاحات برند فیلیپس رو پیشنهاد میدم.خیلی خوبه برای اصلاح
نیما: 1395/5/519:41:12،
39
29
نمایندگان کلا برن تعطیلات بهتره هر سال افزایش قیمت قبوض رو که تصویب میکنن حالا امسال مثلا تا حالا نکردن ولی قبض برق ما که این ماه وحشتناک اومد کجای دنیا هرسال انقدر میکشن رو قیمتها
علی: 1395/5/510:46:41،
103
24
بابا ببندید دره اون به اصطلاح مجلسو.جز پاچه خواری و باند بازی و اشنا بازی چی عاید مردم شده ؟ ایرانجیب بچاپ که دلم خونه
علی: 1395/5/510:47:04،
82
32
بندگان خدا از بس خسته شدن و مصوبه صادر کردند.... بهتر نیست همگی با هم برن اروپا ؟!!!

ما که راضی هستیما !!!
احمد: 1395/5/510:56:29،
64
39
بله لیست سی نفره امید که از توش حقوق های نجومی و حق فراغت پدر در میاد انتظار کار دارین ازشون؟ ملت ساده
REZA: 1395/5/513:10:25،
42
30
خوبه از این لیست میلیارد تومن در اومد.... از اون لیست که میلیارد دلار میلیارد دلار میومد بیرون چون همه خورنده بودن کسی حرفی نزد
Ali: 1395/5/510:57:43،
51
21
تعطیل هم نباشه فرقی به حال ملت و مردم نداره کدوم گرفتاری و مشکل مردم رو تا الان حل کردن و به فکر کدوم معضل در کشور بودن اگر هم در مجلس چیزی تصویب بشه الکیه و وقتی بری دنبالش میبینی تو همون مجلس مصوبات گم شد و به جایی نرسید و مشکلات همچنان باقی. خدا خودش هوای ما رو داره وگرنه با این اوضاع مملکت معلوم نیست چی بشه آخر و عاقبت ما.
ی: 1395/5/511:00:05،
58
34
به این یه کار گیر نده ایرانجیب، اگر تعطیل باشند بهتره هم برای خودشان هم برای ملت و هم برای زمین و آسمان . حداقل آلودگی هوا کمتر میشه.
مسعود: 1395/5/511:00:42،
55
33
من فقط یه چیزی رو فهمیدم
اونم اینه که تو این مملکت هر کس به فکر خویشه
وجدان کاری و خدمت به مردم معنایی نداره
امیر: 1395/5/511:43:15،
49
21
نمایندگان خسته نباشند جمیعا!!با طرحها و لوایحی که
نمایندگان در این سی سال ارائه و تصویب کرده اند به ابر
قدرت اقتصادی در منطقه تبدیل شده ایم!!!
Ali: 1395/5/511:50:50،
48
21
ایران جیب عزیزم با من قهری که نظرات منو چاپ نمیکنی؟باشه....
12: 1395/5/513:26:16،
42
19
با نیامدنشون بیشتر به مردم خدمت میکنن
مهدی: 1395/5/517:29:28،
40
22
کاش هیچوقت برنگردن!شاید وضع معیشتی مردم بهتر بشه.
M : 1395/5/518:30:28،
35
26
حالا اگر بانک یا اداره دارایی یا هر سازمان دیگری غبر اموزش و پرورش یک چنین تعطیلاتی میداشت بیا و ببین چه حنجره ها که در این مجلس پاره نمیشد چه احادیث و روایاتی از کسب پول بدون کار بیان نمیشد
خسته: 1395/5/608:08:32،
35
26
خسته هستن میفهمی خسته!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
ملاقات ایرانی با هیوندای سوناتا 2018
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما