کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
نیسان
تاپیک شاپ

مرگ دلخراش در تصادف دو جت اسکی در نمک آبرود / عکس

کدخبر:۲۵۶۶۲دوشنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۸:۱۳۳۳۰۱ بازدید

تصادف شدید دو جت اسکی با یکدیگر باعث مرگ دلخراش یکی از راکبین شد.

در همین رابطه هفته گذشته روزنامه همشهری نوشته است: 

حادثه مرگبار در سواحل شمال كشور اينبار نه غرق شناگران مبتدي و گردشگران در آب هاي ساحلي كشور كه تصادف دو جت اسكي منجر به مرگ يك جوان شد،صورت گرفته است. اين حادثه البته تنها حادثه از اين جنس در سواحل جنوبي و شمالي كشور نيست اما با توجه به فضاي موجود در اين رشته ورزشي خاص،تاكنون رسانه ها به ابعاد اين مرگ هاي خاموش در سواحل كشور نپرداخته اند. 

ابعاد حوادث اينچنيني تنها به تصادف ورزشكاران و علاقمندان اين رشته ورزشي معطوف نمي شود چه آنكه براساس آنچه مركز فوريت هاي پزشكي استان مازندان عنوان كرده است،تصادف چت اسكي با شناگران در ساحل يكي از حوادث رايج در سواحل شمال كشور است. 

شايد يكي از تلخ ترين حوادث اين چند سال اخير  مرگ يك عضو  تيم ملي قايقراني جوانان قايقراني ايراني بود؛دستگاه جت اسکی زهرا فرجی به همراه رویا عباسی از قایقرانان عضو تیم جوانان کشورمان در حین تفریح  در سد چایی ارومیه واژگون شد. این حادثه منجر به فوت زهرا فرجی قایقران جوان کشورمان شد و پیکر وی پس از چهار روز جستجو پیدا شد. در این اتفاق ناگوار رویا عباسی با کمک حاضرین در محل نجات پیدا کرد و جان سالم به در برد.

 در حادثه اي ديگر نيز در سال 92 ر جريان اين حادثه چند ورزشكار و گردشكر با اجاره جت اسکي به عمق آب زده و مسابقه سرعت ترتيب دادند، در تصادف دو جت اسکي دختر جواني كشته شد. 

در حوادث مشابه ديگر در جزيره كيش نيز مرگ تلخ يك خانم ورزشكار كرماني و مجروح شدن يك زن وشوهر سال جاري مي توان رد پايي  از ناهماهنگي ها و دخالت ها برخي از نهادهاي غير مرتبط با اين رشته ورزشي را ديد.

در اين ميان اما در هفته گدشته نيز مرد 30 ساله‌ای به نام روح الله به طرز دلخراشی جان باخت و دایی‌اش نیزمصدوم شد.

براساس این گزارش، مسافرانی که برای تفریح به سواحل نمک آبرود رفته بودند و زمان وقوع حادثه در ساحل بودند دو دستگاه جت اسکی آبی و زرد رنگ را دیدند که در نوار ساحلی با سرعت زیاد درحال مسابقه بودند. این دو جت اسکی سوار با مانور‌های خود صحنه‌های خطر آفرینی را رقم زده بودند.در حالی که لحظاتی از آغاز این نمایش ترسناک می‌گذشت ناگهان دو جت اسکی با صدای وحشتناکی به هم برخورد کردند.

انجمن چت اسكي ايران زير نظر فدراسيون انجمن هاي ورزشي مسئول و متولي اين رشته ورزشي است؛با اين حال گرچه بر اساس قانون بالاترين مرجع رسيدگي به اين ورزش اين انجمن است اما برخي از نهادهاي غير مرتيط مثل سازمان بنادر و كشتيراني  و درياباني ناجا در سواحل كشور با توجه به برخي از ماموريت هاي خودشان اقدام فعاليت هاي موازي در اين ورزش دارند. به نظر مي رسد كه اختلاف موجود تنها با ضرر علاقمندان به اين ورزش و ايجاد فضايي غير استاندارد و حادثه ساز براي اين ورزش مي شود.

از سوی دیگر انجمن جت اسکی نیز در جوابیه ای نوشته است:

حوادث ورزشي چت اسكي كه منجر به فوت و حادثه در سواحل ايران مي شود 

حادثه مرگبار در سواحل شمال كشور اينبار نه غرق شناگران مبتدي و گردشگران در آب هاي ساحلي كشور كه تصادف دو جت اسكي منجر به مرگ يك جوان شد،صورت گرفته است. 

اين حادثه البته تنها حادثه از اين جنس در سواحل جنوبي و شمالي كشور نيست اما با توجه به فضاي موجود در اين رشته ورزشي خاص،تاكنون رسانه ها به ابعاد اين مرگ هاي خاموش در سواحل كشور نپرداخته اند. 

ابعاد حوادث اينچنيني تنها به تصادف ورزشكاران و علاقمندان اين رشته ورزشي معطوف نمي شود چه آنكه براساس آنچه مركز فوريت هاي پزشكي استان مازندان عنوان كرده است،تصادف چت اسكي با شناگران در ساحل يكي از حوادث رايج در سواحل شمال كشور است. 

شايد يكي از تلخ ترين حوادث اين چند سال اخير  مرگ يك عضو  تيم ملي قايقراني جوانان قايقراني ايراني بود؛دستگاه جت اسکی زهرا فرجی به همراه رویا عباسی از قایقرانان عضو تیم جوانان کشورمان در حین تفریح  در سد چایی ارومیه واژگون شد.

 این حادثه منجر به فوت زهرا فرجی قایقران جوان کشورمان شد و پیکر وی پس از چهار روز جستجو پیدا شد. در این اتفاق ناگوار رویا عباسی با کمک حاضرین در محل نجات پیدا کرد و جان سالم به در برد. در حادثه اي ديگر نيز در سال 92 ر جريان اين حادثه چند ورزشكار و گردشكر با اجاره جت اسکي به عمق آب زده و مسابقه سرعت ترتيب دادند، در تصادف دو جت اسکي دختر جواني كشته شد. 

در حوادث مشابه ديگر در جزيره كيش نيز مرگ تلخ يك خانم ورزشكار كرماني و مجروح شدن يك زن وشوهر سال جاري مي توان رد پايي  از ناهماهنگي ها و دخالت ها برخي از نهادهاي غير مرتبط با اين رشته ورزشي را ديد.

در اين ميان اما در هفته گدشته نيز مرد 30 ساله‌ای به نام روح الله به طرز دلخراشی جان باخت و دایی‌اش نیزمصدوم شد.براساس این گزارش، مسافرانی که برای تفریح به سواحل نمک آبرود رفته بودند و زمان وقوع حادثه در ساحل بودنـــــــــــد دو دستگاه جت اسکی آبی و زرد رنگ را دیدند که در نوار ساحلی با سرعت زیاد درحال مسابقه بودند. این دو جت اسکی سوار با مانور‌های خود صحنه‌های خطر آفرینی را رقم زده بودند.

در حالی که لحظاتی از آغاز این نمایش ترسناک می‌گذشت ناگهان دو جت اسکی با صدای وحشتناکی به هم برخورد کردند.

انجمن چت اسكي ايران زير نظر فدراسيون انجمن هاي ورزشي مسئول و متولي اين رشته ورزشي است؛با اين حال گرچه بر اساس قانون بالاترين مرجع رسيدگي به اين ورزش اين انجمن است اما برخي از نهادهاي غير مرتيط مثل سازمان بنادر و كشتيراني و درياباني ناجا در سواحل كشور با توجه به برخي از ماموريت هاي خودشان اقدام فعاليت هاي موازي در اين ورزش دارند. به نظر مي رسد كه اختلاف موجود تنها با ضرر علاقمندان به اين ورزش و ايجاد فضايي غير استاندارد و حادثه ساز براي اين ورزش مي شود.
 

تصادف دو جت اسکی

تصادف دو جت اسکی نمک آبرود
اخبار مرتبط

X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
کلینیک دی
جار میزنم
تورآنتالیا