کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

افزایش نرخ پارک خودرو در حاشیه خیابان

کدخبر:۲۵۶۰۷یکشنبه، ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۲:۵۰۱۳۲۲ بازدید

کمبود فضای پارک خودرو سال‌هاست گریبان راننده‌ها را گرفته است و بی رغبتی بخش خصوصی برای ورود به این حوزه این کمبود را حادتر ...

کمبود فضای پارک خودرو سال‌هاست گریبان راننده‌ها را گرفته است و بی رغبتی بخش خصوصی برای ورود به این حوزه این کمبود را حادتر کرده است.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از مهر، موضوع کمبود فضای پارک خودرو در تهران بویژه مناطق مرکزی این کلانشهر، بحث تازه‌ای نیست و این موضوع به حدی حاد شده است که گاه برای یافتن یک جای پارک، نیاز به چند ده دقیقه جستجو وجود دارد.

البته برای برون رفت از این شرایط در سال‌های گذشته کم و بیش اقداماتی صورت گرفت، اما افزایش حجم خودرو باعث شد همین محدود اقدامات، تاثیری در رفع مشکل نداشته باشد. از سوی دیگر بی رغبتی بخش خصوصی برای ورود در این حوزه، این موضوع را با پیچیدگی بیشتر همراه ساخته است.

محسن سرخو رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به لایحه جامع پارکینگ و آخرین وضعیت آن در شورای شهر گفت: در شورای فعلی ما چند مصوبه در زمینه پارکینگ داشتیم یکی از این مصوبات مربوط به امسال بوده و در حال حاضر طرح جامع حمل و نقل را در دستور کار داریم.

سرخو ادامه داد: این طرح آخرین مراحلش را طی می کند و مباحث مختلف در زمینه حمل و نقل را تا سال ۱۴۰۴ پیش بینی کرده است. در صورت نهایی شدن این طرح بسیاری از موارد مربوط به حمل و نقل و نظر شورا در این باره در آن دیده شده است.

کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: ما امسال مصوبه نرخ پارکینگ های مرکزی تهران، پارکینگ های حاشیه خیابان و ... را داشتیم و سیاست های شورای شهر تهران را نیز در آن اعمال کردیم.

سرخو تاکید کرد: بر اساس این مصوبه تلاش کردیم دارندگان وسایل نقلیه شخصی انگیزه کمتری برای توقف در حاشیه خیابان ها و ورود به مرکز شهر را داشته باشند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: در واقع ما هزینه پرداخت های حومه را ارزان دیدیم و هزینه های پارکینگ های مربوط به مرکز شهر و حاشیه خیابان ها را افزایش دادیم. وی با اشاره به اقدام دیگر شورای شهر گفت: همچنین مصوب کردیم افرادی که کاربری ملک شان خدمات شهری است و می خواهند پارکینگ احداث کنند برای دو طبقه همکف و بالاترین طبقه به عنوان مشوق مجوز تجاری داده شود.


بی رغبتی بخش خصوصی در ورود به احداث پارکینگ

اقبال شاکری رئیس کمیسیون عمران نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه مسئول تامین پارکینگ در تهران معاونت حمل و نقل و سازمان نوسازی شهر تهران است، گفت: شورای شهر با ایجاد پارکینگ در محدوده مرکزی تهران مخالف است، تلاش ما این است زمینه ای ایجاد شود تا مردم برای ورود در این محدوده رغبت بیشتری برای استفاده از حمل و نقل عمومی داشته باشند.

وی با اشاره به بی رغبتی بخش خصوصی برای ورود به احداث پارکینگ گفت: به دلیل اینکه سطح عوارض و تعرفه هایی که برای ایجاد پارکینگ در نظر گرفته شده جذاب نیست و بازده مورد نظر را برای بخش خصوصی ندارد، رغبت نیز برای آنها ایجاد نکرده است.

شاکری تاکید کرد: باید بهای پارکینگ متناسب با فناوری های ارائه شده توسط بخش خصوصی افزایش داشته باشد و تفاوت نرخ پارکینگ عمومی و خصوصی دیده شود.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران در خاتمه با اشاره به ایجاد ترافیک های بسیار شدید در بزرگراه ها و اطراف فروشگاه های بزرگ گفت: کمبود فضای پارک و نبود پارکینگ مناسب در اطراف مجتمع های تجاری و مال هایی که ساخته می شود یکی از مشکلات بزرگ در تهران است.

وی تاکید کرد: بر اساس قانون قبل از جانمایی برای ساخت یک مجتمع تجاری باید تحلیل ترافیکی صورت بگیرد و پارکینگ ها مشخص شود اما این اتفاق نیفتاده و زمینه بروز مشکل را فراهم ساخته است. ما در شورای شهر پیگیر این موضوع هستیم.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

ایرانی: 1395/5/308:15:18،
103
32
مردم نفس میکشنداااا. نرخ اونم مصوب کنید تا مدیون نشیم
رضا: 1395/5/310:11:11،
43
17
همش شده بساط غارت مردم که این پارک بان ها به راه انداختن و فقط برای جیب خودشون مردم رو غارت می کنند شهرداری هم اینقدر هرج و مرجه وقتی زنگ می زنی می گی پارک بان ها زیادی پول درخواست می کنند و قبض هم صادر نمی کنند دیگه بی خیال شده یاد اون مردی به خیر که نانوا رو انداخت توی تنور الان هرج و مرج شدید شده
حمیدرضا: 1395/5/311:19:59،
59
32
هر کیو میبینی یه لباس آبی پوشیده یه کلاه گذاشته سرش معلوم نیست پارک بان هست ، نیست چیه .فقط پول میگیرن از آدم
نیما: 1395/5/311:36:40،
36
25
نباید باج داد به اینا
چون برای ساخت همون خیابون به روش های مختلف چند برابر پول گرفن از مردم
نت: 1395/5/320:30:49،
28
24
این یه قلم در افزایش قیمت رو کم داشتیم.دولت راستگوی شما هم از تورم تک نرخی حرف میزنه ولی قیمتا روی محور ایکس ها دارند میرند بالا.
عليرضا: 1395/5/309:00:49،
65
26
چرا اين پاركبان ها تحت نظارت نيستند؟چرا قبض هايي كه صادر مي كنند هيچ اطلاعاتي نظير مبلغ ، رسيدگي شكايت و ... ندارند.روي چه تعرفه ايي پول مي گيرند؟آقايون شهرداري چي پاسخ لطفا
کیوان: 1395/5/309:02:36،
44
25
سالها است که همین حرف ها را می زنید و با شهرسازی ایرانی شده تمامی شهرها را قفل کرده اید. خواهش می کنم فکر نکنید و تصمیم نگیرید.
پوريا: 1395/5/309:13:14،
38
24
تو اين گزارش اينهمه پيچونديد تا بگيد قيمت پاركينگ كنار خيابون كمه و براي بخش خصوصي جذاب نيست!
هي فشار رو رو مردم بيشتر كنيد تورم كه داره ميره تك رقمي بشه و لابد مملكت داره شكوفا ميشه و صدايي از كسي در نمياد و همه چي آرومه!!!
حسنی: 1395/5/310:30:56،
33
29
در کل بعد از کلی جلسه و مذاکره و سفرهای خارجی برای کشف ناشناخته ها وفیش های حقوقی آنچنانی، تنها فکری که همه مسئولین محترم درنهایت به آن میرسند افزایش نرخ ها از جیب ملت بدبخت است. مثلا دیشب تلویزیون درمورد ترافیک جاده ها درایام تعطیل برنامه داشت کارشناس میگفت باید پول ازمردم بگیریم!!! درمورد علت تصادفات تو این جاده های محدود وناقص حرف زده میشد کارشناس میگفت باید جریمه بیشتر بشه!! همه مشکلات رو از جیب مردم حل می کنند
علیرضا: 1395/5/316:53:48،
25
24
اینجا رو: "وی تاکید کرد: بر اساس قانون قبل از جانمایی برای ساخت یک مجتمع تجاری باید تحلیل ترافیکی صورت بگیرد و پارکینگ ها مشخص شود اما این اتفاق نیفتاده و زمینه بروز مشکل را فراهم ساخته است" جناب سردار دکتر قالیباف در طول دوره شهرداریشون، تهران رو تبدیل کردن به یک شهر با برجهای بلند و بی سر و صاحاب. اون از غرب تهران که جلوی ورود هوا رو گرفت. اینم از داخل شهر که هرجا یه زمین خالی بوده توش برج رفته بالا. حال آدم بهم میخوره. دکتر نمیخوای بجای برجسازی بگی چرا چنارهای تهران همشون یا خشک شدن یا غیب شدن؟

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار