کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

جنبش کم اثر بازار مسکن تهران + جدول قیمت

کدخبر:۲۵۶۰۶یکشنبه، ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۳:۴۷۲۵۱۳ بازدید

بازار مسکن تهران به عنوان جزئی مهم از بازار کل کشور با اینکه در ماه‌های اخیر تحرکات ناچیزی را تجربه می کند، هنوز وارد رونق ...

بازار مسکن تهران به عنوان جزئی مهم از بازار کل کشور با اینکه در ماه‌های اخیر تحرکات ناچیزی را تجربه می کند، هنوز وارد رونق نشده است.

به گزارش ایران‌جیب به نقل‌از ایسنا، کاهش یا افزایش تعداد معاملات مسکن در مناطق مختلف شهر تهران همواره باعث کاهش یا افزایش متوسط قیمت در سطح کل کشور می شود و بر همین اساس تحولات مسکن شهر تهران اهمیت می یابد.

در شرایطی که بخش مسکن هنوز از خواب سه ساله بیدار نشده و پیش بینی می‌شود تا زمانی نامعلوم در رکود باقی بماند، وضعیت رشد معاملات و نیز قیمت مسکن در شهر تهران نسبت به کل کشور مقداری بهتر است. در حالی که در تیرماه سال جاری تعداد معاملات کل کشور با افت ۵۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه بود، مسکن شهر تهران اندکی افزایش در حجم معاملات را تجربه کرد و تعداد قراردادهای خرید و فروش ۱۶ درصد نسبت به تیرماه پارسال بالا رفت.

جدول زیر جدیدترین مظنه قیمت مسکن شهر تهران را نشان می دهد:
 

مظنه قیمت مسکن شهر تهران در ابتدای تیرماه

محله

متراژ

سن بنا

قیمت (تومان)

باغ آذری

۵۰ متر

۲ سال

۱۱۳ میلیون

جوادیه

۷۶ متر

۹ سال

۱۶۷ میلیون

تهرانسر

۷۴ متر

۷ سال

۲۰۲ میلیون

پیروزی

۶۹ متر

۱۳ سال

۲۲۱ میلیون

بلوار ابوذر

۷۶ متر

۳ سال

۲۴۷ میلیون

صادقیه

۶۲ متر

۱۴ سال

۲۵۵ میلیون

بهارستان

۶۹ متر

۴ سال

۲۸۰ میلیون

وحیدیه

۸۸ متر

نوساز

۳۱۵ میلیون

دروس

۵۲ متر

نوساز

۴۰۳ میلیون

مجیدیه

۹۷ متر

۵ سال

۴۳۵ میلیون

تهرانپارس

۱۰۰ متر

نوساز

۴۸۵ میلیون

پاسداران

۱۲۰ متر

۷ سال

۶۷۰ میلیون

 

با توجه به گزارشی که مرکز آمار در بهمن ماه سال گذشته ارایه کرده متوسط قیمت مسکن در نیمسال اول سال ۱۳۹۴ یک میلیون و ۴۷۵ هزار و ۸۰۰ تومان بود که نسبت به دوره قبل ۱.۲ درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳ درصد کاهش داشته است. آمار نیم سال دوم ۱۳۹۴ هنوز ارایه نشده است.

اما در شهر تهران اوضاع کمی متفاوت است. افزایش ۲۰.۴ درصدی معاملات شهر تهران در فروردین ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل می‌توانست نخستین قدم لرزان مسکن به سوی پیش‌رونق باشد، اما آمار اردیبهشت پیش‌بینی‌ها را با تردید مواجه کرد. در فروردین ماه ۱۳۹۵ شاهد ثبت ۵۹۱۸ قرارداد خرید و فروش مسکن در شهر تهران بودیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰.۸ درصد رشد داشت. در اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ نیز شاهد انعقاد ۱۵ هزار و ۴۳۱ قرارداد خرید و فروش مسکن در شهر تهران بودیم که نسبت به ماه فروردین نیمه تعطیل رشد ۶۱ درصدی را نشان داد، اما نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد نه چندان زیاد ۸.۲ درصدی همراه بود.

سپس در خردادماه تعداد معاملات ۰.۶ درصد نسبت به خردادماه سال قبل کاهش یافت و امیدواری‌ها را برای تحرک معنادار بخش مسکن تهران به یأس تبدیل کرد. همچنین در تیرماه بر اساس گزارش ارایه شده از سوی رییس اتحادیه مشاوران املاک تعداد قراردادهای خرید و فروش تهران ۱۶.۲ درصد نسبت به تیرماه سال گذشته بالا رفت. اما در بنگاه‌های املاک کل کشور خبری نبود؛ تا جایی که تعداد معاملات از ۸۴ هزار مورد پارسال به ۵۷ هزار مورد امسال رسید که کاهش ۵۷ درصدی را نشان می دهد.

همان‌طور که آمارها نشان می‌دهد، در حالی که تسهیلات خرید و ساخت مسکن به ترتیب ۱۹ و ۳۴ درصد رشد داشته است، در بنگاه‌ها خبری از مشتری نیست. البته بررسی‌های میدانی ایسنا از دفاتر مشاور املاک تهران افزایش ناچیز تعداد  مراجعات را تایید می‌کند؛ مراجعه کنندگانی که معمولا خرید نمی‌کنند اما برای آگاهی از قیمت‌ها به بنگاه‌ها سر می‌زنند.

متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی پایتخت به ترتیب ۳.۸۸، ۳.۸، ۳.۹۲ و ۴.۲۱ میلیون تومان در ماه‌های آذر، دی، بهمن و اسفند سال قبل بود. در فروردین ماه ۱۳۹۵ قیمت مسکن با افت همراه شد و به ۳ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان رسید. در اردیبهشت ماه نیز متوسط قیمت هر متر مربع مسکن شهر تهران ۴ میلیون و ۱۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱.۷ و ۲.۸ درصد افزایش داشت. در خردادماه نیز قیمت مسکن پایتخت ۴ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱.۲ و ۳.۵ درصد افزایش یافت.

 اما وضعیت ساخت و ساز در شهر تهران چندان مناسب نیست. در زمستان ۱۳۹۴ تعداد ۱۸۱۰ پروانه ساختمانی توسط شهرداری تهران صادر شده که نسبت به فصل قبل حدود ۴ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل از آن ۲۵.۱ درصد کاهش داشته است.

از سوی دیگر با توجه به رشد چند مرحله ای وام مسکن که اصلی ترین نسخه دولت برای درمان رکود مسکن محسوب می شود و نیز کاهش سود تسهیلات انتظار می رود بازار مسکن تهران جنب و جوش بیشتری به خود گیرد؛ کما اینکه در سه ماه اخیر تعداد افرادی که برای دریافت وام مسکن به بانک مراجعه می کنند از روزانه ۱۶۰ نفر به حدود ۲۲۰ نفر افزایش یافته که این مساله دلیلی شد برای اینکه وزیر راه و شهرسازی بگوید «مسکن از رکود خارج شده است». با این حال کارشناسان نظر دیگری دارند و معتقدند بخش مسکن هنوز از خواب چهار ساله بیدار نشده است؛ چرا که تعداد معاملات کل کشور به سیر نزولی ماهیانه خود ادامه می دهد.

همچنین بررسی بازارهای  تاثیرگذار  بر قیمت مسکن از جمله بازار خرید و فروش اوراق  تسهیلات مسکن (تسه) نشان می‌دهد کاهش نرخ سود بانکی به ۱۱ درصد اثر خود را بر قیمت اوراق تسهیلات مسکن (تسه) گذاشته و نرخ این امتیاز در روزهای اخیر تا ۹۲ هزار تومان رکورد زد و هم اکنون در محدوده ۹۰ تا ۹۱ هزار تومان قرار دارد. این در حالی است که اواخر خردادماه قیمت تسه در محدوده ۸۸ هزار تومان بود و اوایل خردادماه بر روی قیمت ۸۰ تا ۸۲ هزار تومان نوسان داشت.

بدین ترتیب در فاصله ۱.۵ ماه قیمت تسه ۱۰ هزار تومان افزایش داشته است که کارشناسان معتقدند این مساله واکنش طبیعی فرابورس به کاهش نرخ تسهیلات مسکن از ۱۳ به ۱۱ درصد بوده است؛ چرا که با کاهش نرخ سود وام مسکن تقاضا برای دریافت این وام بالا می رود و این بازار رونق می‌گیرد.

اما دبیر کانون سراسری انبوه سازان گفت: خیلی زود است که بگوییم بازار مسکن رونق گرفته است و شاخص هایی همچون افزایش ۳۰ درصدی فروش اوراق مسکن نمی تواند ملاک خروج از رکود مسکن قرار گیرد. شاخص واقعی تعداد معاملات رسمی املاک ثبت شده است که هنوز افزایش چشمگیری در این مورد مشاهده نمی شود.

آخرین تعداد معاملات شهر تهران نیز این نظریه را تایید می‌کند. پس  از آن‌که تعداد معاملات مسکن شهر تهران در اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قب ۸.۲ درصد افزایش یافت، ‌ در خردادماه با کاهش ۰.۶ درصد نسبت به سال قبل همراه بود که البته رییس اتحادیه املاک این افت را ناشی از قرار داشتن در ماه مبارک رمضان عنوان کرد.

البته متوسط قیمت مسکن شهر تهران در اردیبهشت و خرداد سال جاری به ترتیب 2.8 و 3.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل بالا رفت که با توجه به عقب بودن این رشد از تورم 9.8 درصد، رشد قیمت مسکن هنوز نگران کننده نیست.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مستاجر: 1395/5/309:39:20،
63
119
آرامش قبل از طوفان۰۰از سال ۸۰ الی ۸۴ همین رکود بود اما۰۰۰
جابر: 1395/5/310:22:49،
54
103
خونه میخواد گرون بشه
مستاجر: 1395/5/310:26:07،
50
96
داره گرون میشه خونه
محسن: 1395/5/310:29:17،
73
45
مستأجر جان این تو بیمیری از اون تو بمیریا نیس.‌‌ اگه مسکن دیگه مثل اونروزا شد من اسمما میذارم..‌...
اقتصاد ریاضی: 1395/5/310:31:46،
47
99
سود باتکی میخواد بشه 9%مردم بجنبید خونه بخرید
خونه یکدفعه گرون میشه
همدان: 1395/5/310:33:08،
68
63
الان بهترین موقع برای خرید خونه با موقعیت خوبه
موقعیت خوب نه یه آپارتمان با 10واحد خونه و جای بد
سعید: 1395/5/313:07:49،
60
24
همین دو روز پیش تو همین ایرانجیب یه مقاله بود که میگفت ملک تا سال 97 تو رکوده پشت بندش میاد یه مقاله میده که :

" خروج ملک از رکود ؟ "

آخرشم یه علامت سوال میذاره خخخخخ

بعضایم نشستن آمال و آرزوهاشونو تو مقاله های ایرانجیب جستجو میکنن . عزیزان من اینکه تو این سایتها دنبال خبرها هستید چیز بدی نیس ولی لطفا برید بیرون و در دنیای واقعی هم اخبارو جستجو کنید. بازار ملک از سال 85 تا 91 رو فراموش کنید بعد ازین سودا گری و ثروتهای انچنانی تو ملک و مسکن دیگه رویاست فقط و فقط مصرف کننده گان تو این بازار هستن. امیدوارم سود بانکی هم صفر بشه ببینم بعدش چه تحلیلی واسه ادامه رکود مسکن ارائه میدید.
خیلی تابلویید: 1395/5/313:30:42،
57
30
ایران جیب شده پر از دلال ملک و بساز بفروش
تحلیل گر اقتصادی: 1395/5/400:16:38،
31
26
در حال حاضر خبرهای ضد و نقیضی در رسانه های مختلف و حتی در یک رسانه در خصوص مسکن دیده میشه کارشناسان مختلفی در این زمینه حرفها رو زدن ولی به نظرم در حال حاضر چیزی که کاملا مشخص هست اینه که بازار به هیچ وجه اوضاع خوبی ندارد این مسله رو میتونید با سر زدن به املاکیها و درخواست ارایه ملک کاملا متوجه شوید ممکن هست برای بازار گرمی هم که شده به شما اعلام کنند بازار بهتر شده ولی فقط کافی هست به سراغ همان املاکی دیگر نروید بعد از یک ماه باز هم حال شما رو میپرسند کاری که در زمان بازار خوب اصلا نمیکنند!!! بازار مسکن به دلایل بسیاری تکان نخواهد خورد من خودم بارها به رسانه ها اعلام کردم لطفا خبرهی ضد و نقیض به مردم ارایه ندهید ولی هر کدام با توجه به شرایط حاکم و بحث خبر رسانی اعلام میکنند ناچارم! اقتصاد کشور در حالت خوبی نیست این هم به دلیل سو مدیریت دولتهای قبل به خصوص دولت قبل میباشد. با تشکر
كوروش : 1395/5/412:16:48،
31
19
دقت كنيد دوستان نظرات طوريه كه هر كس اتفاقي رو كه دوست داره بيفته رو كامنت ميكنه شده ليست آرزوها
کارشناس: 1395/5/309:39:45،
66
130
مسکن 100% روبه گرانی
کوکی: 1395/5/310:01:25،
51
34
با توجه به روند پرونده های تسهیلات که هر روز دارم میبینم که رو به افزایش هستش باید بگم که مسکن گرون نمیشه.ولی داره رونق میگیره.
@: 1395/5/310:06:54،
50
34
از اين کامنت های هيجانی نزار نخ نما شده .... ديروز بنگاه بودم گفت خبری نيست ! فروشنده هست تا دلت بخواد اما کو خريدار

تا زمانی که نفت زير 50 دلاره با اين همه بدهی دولت وضع همينه !
کرمانشاه: 1395/5/310:25:38،
38
47
والا منم میگم گردن داره میشه
حسین: 1395/5/309:53:07،
114
38
ارزش ملک درهر کشور به توسعه یافتگی اقتصادی ، امنیت سرمایه گذاری ، جذب سرمایه های خارجی ، ترکیب جمعیتی و .... بستگی دارد ، چشم انداز تاریک اقتصادی ایران ، عدم جذب سرمایه گذار و کاهش جمعیت جوان و پیر شدن جامعه ، تقاضا برای املاک را کاهش و نقد شوندگی ملک‌ بسیار سخت خواهد شد ، وسرمایه گذاری در این بخش ریسک بالایی خواهد داشت ....
Reza1919: 1395/5/309:59:34،
80
44
احسنت. یک تحلیل واقعی و علمی..
كوروش: 1395/5/315:53:10،
41
35
دوست گلم تا حالا كه هر وقت تحليل علمي ديديم توي ايران برعكس در اومده , مواد و نيروي مورد استفاده در مسكن بالا رفته , نرخ اجاره ها بالا رفته , نرخ رشد جمعيت نيازمند مسكن ( 25 تا 25 سال ) بالا رفته , سود بانكي در حال كاهش هست و..... همه اينها نشانه ها و اهرم هاي بالا رفتن قيمت مسكن هستند حالا مردم زورشون رو ميزنند كه نخرند ولي اقتصاد كار خودش رو مي كنه , برقرار باشيد
جواب کوروش: 1395/5/400:10:27،
31
30
اصل قضیه « اقتصاد ایران » بالا نرفته .... اتفاقا مردم زور میزنن بخرن !!! ولی نمی تونن بخرن !!! اتفاقا همه اینهایی که میگی بالا رفته در روکود متلق است و تمام صنایع وابسته در خواب هستند ... ملک و مسکن اون زمانی که جهش میزد هم خریدار واقعی داشت و هم وسیله سوداگری ودلالی سرمایه داران بود !!! ولی آن دوران تمام شد .
حسین: 1395/5/400:16:34،
44
19
اکثر «سرمایه » بانکها و موسسات مالی بزرگ و سرمایه داران شخصی و نهادها و صندوق ها و شرکت ها و .... در بخش املاک و مسکن گیر افتاده است و میلیونها واحد تجاری و اداری و مسکونی و .... خالی و بدون خریدار در کشور موجود است !!!! ملت کشش خرید همه آنها را هرگز ندارند !!!! پس با علم یا بدون علم سودا گری ملک در ایران به تاریخ پیوست ....
حسین: 1395/5/400:22:24،
29
18
شما دوست عزیزی که از ۴ سال قبل سرمایه خود را بند ملک کرده اید وهیچ سودی نکرده اید !!! وسرمایه شما هم قابلیت نقد شوندگی ندارد مگر با زیان فراوان !!! اگر چهار سال گذشته در بانک سپرده گذاری میکردید ، اولا سرمایه شما بیش از ۲ برابر شده بود و دوما نقد نقد بود !!!!!
منتظر: 1395/5/309:55:32،
52
36
الان بار یه عده میان نظرمیذارن خونه داره گرون میشه خونه اصلا زمان از رکود دراومدنش معلوم نیست ضمن اینکه تولیدکنندگان صنایع خانگی بخاطر همون ترکیدن حباب قیمت قبلی الان به مشکل خوردن ومتاسفانه بعضیشون اقدام به تعطیلی کارخونه ها کردن مشکل مسکن تا قیمتها منطقی نشه حل نمیشه این به مذاق دلالان خوش نمیاد ولی اگه منطقی فکر میکردن و خونه هاشون و به هوای فروش این 3 سال و خورده ای تو آب نمک افزایش قیمت نمیذاشتن و نمیذاشتن خاک بخوره به قیمت کمتر میتونستن بفروشن ولی حداقل میتونستن بفروشن نه مثل الان که ما خودمون تو فامیل داریم که چند ساله معطل فروش یا تو کوچه خودمون طرف کوبیده چهار طبقه ساخته بنر زده برای فروش هیچکی نمیخره ازش
اقتصاد نظری: 1395/5/310:25:05،
41
52
آغاز خروج از رکود شروع شده شما نمیدونی
به اقتصاد نظری: 1395/5/314:17:18،
37
21
مشکل شما همینه که همه چیو نظری در نظر میگیرید آیا در رکود کلی یک اقتصاد شرایط اینطور نیست که قیمتها کاهش پیدا کنه ولی در ایران قیمتها افزایش پیدا کرد الانم خبری از دراومدن از رکود نیست حداقل متن بالا رو بخون بعد بیا نظر بده خبری نیست و دو ساله اینجوری دارن فاز میدن تیر ماه قرار بود از رکود دربیاد ولی در نیومد
خسته: 1395/5/309:56:08،
54
36
من مستاجر هستم اما يه خونه كلنگي به ما ارث رسيده كه اگه بفروش برسه سهم ما بالا سيصد ميليون ميشه از مستاجري در ميام اما متاسفانه سه ساله برا فروش گذاشتنش اما هيچ كس نگاه هم نميكنه هر روز هم اجاره بالا ميره من نميدونم اين ركود كي تمام ميشه
کرمانشاه: 1395/5/310:24:17،
35
37
داداش موقعیت خونه ات احتمالا بده
خسته: 1395/5/310:56:05،
31
36
در حوالي خيابان خورشيد بر ده متر خيابانش هم ارام بزرگ بالاي 9 متر هستش خريدار كه هست اما مفت ميخرن زمين رو به قيمت اپارتمان نوساز قيمت ميدن
کرمانشاه: 1395/5/311:33:38،
43
36
داداش نفروش به قیمت کم
من دوماهه خونم بفروش رفت
نهایت تا سه ماه دیگه بفروش میرسه
1234: 1395/5/309:57:57،
51
40
مردم پول ندارن ملك بخرن.مگه به كمك وام بتونن 1 آلونك بخرن.
قيمت ملك با اين شرايط بي پولي و افت معاملات فعلا بالا نميره فقط تعداد معاملات بيشتر ميشه.

زمان خوبيه براي خانه اولي ها تا از مستاجري نجات پيدا كنن.
ارشد: 1395/5/310:23:34،
66
33
مردم بفهمن خونه داره گرون میشه همچین بخرن که کیف کنی
درد دل: 1395/5/310:01:38،
39
23
فعلا افزايش قيمت نيست فقط تعداد معاملات متراژ كوچكها بيشتر ميشه

الكي جو گروني ندين

فقط مصرف كننده ها تو بازار هستن.خوشبختانه دلالها نيستن
م.ط: 1395/5/310:01:49،
49
40
اوضاع کشور وخیم تر از 4تا کامنته یه سریه که فکر کردن میتونن با این حربه ملک بفروشن
خیلی خنده داره
مستاجر: 1395/5/311:14:57،
43
47
وقتی خونه گرون شد و دستت تو حنا موند اونموقع بگو الکی نمیگفتید
علیرضا: 1395/5/310:23:03،
44
24
پس چی فکر کردن الان سود بانکی کم بشه مردم حمله می کنن خونه بخرن
کدوم کارگری مثل من 200میلیون پول داره بره خونه بخره
من هنر کنم پول آب و برق رو بدم دولت
فرد: 1395/5/310:27:10،
44
34
دوستان مسکنی و املاکی.ایرانخودرو ماشین 30ملیونی نمیتونه بفروشه شما از رونق کدوم بازار حرف میزنی؟؟؟؟
سراتون رو بالا بگیرید و شغل جدید انتخاب کنید.
مستاجر: 1395/5/311:04:37،
44
39
وقتی کرایه بره بالا منکه به جای مستاجری خونه میخرم
@: 1395/5/310:27:29،
51
64
500 تومن پول دارم تو بانکه ...

+++ خونه بخرم الان !
--- فعلا نخرم و سودشو بگيرم ...
علیرضا: 1395/5/310:50:43،
37
34
عزیزم هیچ کاری نکن بیا شادیاتو با اینایی که امروز تو ایرانجیب پست گذاشتن تقسیم کن
رفیق: 1395/5/312:12:17،
45
22
پولم تو بانکه. بارها با بازار گرمی ها ترسیدم و خواستم پولم رو بیرون بکشم و خونه بخرم ولی هر بار به مرحله تصمیم که میرسدیم، به این نتیجه میرسیدم همون بانک بهتره.
کسی خونه خوبی دید بخره. ولی هیچکس برای خرید عجله نکنه و نگران نباشه. قیمت ها نخواهد ترکید.
سود های بانکی هم به عقیده من تأثیری روی بازار ملک نخواهد گذاشت. چون به تدریج افراد دارن سپرده هاشون رو خارج میکنن و این روال از بیش از یک سال پیش و بعد از شروع کاهش سود بانکی شروع شده و همونطور که دیدید بازار هیچ تکونی نخورده و از این به بعد هم (به این دلیل نخواهد خورد).
کرمانشاه: 1395/5/312:49:03،
36
39
اینبار فرق داره چون سود بانکی شدیدا کم شده
گرگانی: 1395/5/312:50:36،
31
26
خونه با موقعیت خوب یعنی طلا
البته از هر 100خونه 1خونه خوب و چندبر میباشد
خپیط: 1395/5/314:19:11،
28
23
اقای کرمانشاه و گرگانی و مستاجر و اقتصاد دان و .....
حداقل بزار نیم ساعت بگذره بعد بیا با اسم های دیکه کامنت بزار. ببین بنگاهیا به چه روزی افتادن که اومدن تو اینترنت تبلیغ کنن . معلوم بدجور وضع خرابه بد جور سوتی دادی همه نظراتتو تو یه ساعت مشخص پشت سر هم دادی. از فردا مواظب باش این موردو رعایت کنی شاید یه خونه تونستی بفروشی
تهران پارس: 1395/5/315:21:48،
33
25
من الان میخوام یه خونه بخرم
والا قیمتش نسبت به پارسال متری 100گرون شده همون خونه
پاسخ به رفیق: 1395/5/313:12:25،
29
18
نترس عزیز من تا وقتی قیمت نفت پایینه و ایران درگیره جنگ سوریه و عراقه منابع مالی کافی برای دادن وام مناسب خرید و ساخت مسکن به همه اقشار جامعه وجود نداره در نتیجه متقاضی چندانی هم وجود نخواهد داشت . اگه نفت 100 دلار بشه و در منطقه ارامش حاکم بشه اونوخبعله میشه گفت ملک و کلا اقتصاد رونق میگیره.
میلاد : 1395/5/315:25:02،
34
23
قیمت به صورت چشمگیری بیاد پایین یا قدرت قدرت عامه مردم بره بالا مسکن رونق خوبی می گیره
بنگاه دار: 1395/5/316:35:46،
39
39
حتما قیمت میاد پایین اونم به صورت چشمگیر
خخخخخخخ
وحید: 1395/5/316:34:47،
28
18
با سلام خدمت دوستان عزیز
امسال و بعد از کاهش نرخ سود بانکی اجاره خونه به خصوص رهن به شدت افزایش پیدا کرده،برای درک این موضوع کافیه به بنگاه های معاملاتی یه سری بزنید و یا دنبال خونه باشید، نمیگم خونه می خواد گرونه بشه ولی این موضوع احتمال اینکه مردم را به فکر خردید ببرد و در نتیجه رونق رو داشته باشد می تونه قابل پیش بینی باشه.
مرتضی: 1395/5/318:16:51،
34
32
دوستان فقط ملک.... قطعا افزایش قیمت داریم حداقل با نرخ تورم. ماشینم که گرون شد.اونایی که نمیخرند نخرند.اونایی که عاقل هستند میرند میخرند خودشون. الان دقیقا موقع خریده و میشه قیمت مناسب برداشت.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار