کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

دومینوی ورشکستگی صنعت مبلمان ایران در راه است

کدخبر:۲۵۵۲۰پنجشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۲:۳۶۲۸۰۸ بازدید

بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل از 13 لغایت 16 مردادماه سال جاری در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار ...
دومینوی ورشکستگی صنعت مبلمان ایران در راه است

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران گفت: درصورت تداوم کم توجهی دولت به جایگاه و پتانسیل صادراتی صنعت چوب و مبلمان کشور، شاهد شکل گیری دومینوی ورشکستگی و تعطیلی هزاران واحد تولیدی فعال در این صنعت، طی سالهای آتی خواهیم بود.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل از 13 لغایت 16 مردادماه سال جاری در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود. در این نمایشگاه بیش از 360 تولیدکننده مبلمان از ایران و 6 تولیدکننده خارجی با بهره گیری از تمامی ظرفیت نمایشگاه بین المللی تهران با مساحت مفید بیش از 42.000متر مربع غرفه به عرضه محصولات خود خواهند پرداخت. این نمایشگاه ظرفیت 60.000 متر مربع غرفه را دارد اما محدودیت فضای نمایشگاهی پاسخگوی این نیاز نیست.
این نمایشگاه با همکاری اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران، شورای ملی مبلمان و اتحادیه صنف درودگران و مبل سازان تهران برگزار می شود و طی 4 روز برگزاری آن، انواع مبلمان و دکوراسیون منزل اعم از مبلمان کلاسیک، مبلمان مدرن، مبلمان و کالای خواب و مبلمان کودک و نوجوان عرضه می شود.

جلب حمایت دولت برای اجرای برنامه پنج ساله توسعه صادرات مبلمان ایران

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران ضمن تشریح تلاش های اتحادیه متبوع خود طی سه سال گذشته، برنامه پنج ساله توسعه صادرات مبلمان ایران را بعنوان برنامه ای متکی بر مطالعات متعدد میدانی با حضور کارشناسان این اتحادیه در بازارهای هدف صادراتی معرفی کرد.

احمدیان تاسیس 11 فروشگاه دائمی عرضه محصولات صنعت مبلمان ایران در 11 کشور هدف صادراتی طی پنج سال، حضور تولیدکنندگان مبلمان در نمایشگاه های تخصصی مبلمان در بازارهای هدف و میزبانی از تجار مبلمان کشورهای هدف در نمایشگاه های مبلمان کشور را سه رکن اساسی این برنامه عنوان نمود. 

وی ضمن یادآوری نقش کلیدی سایر دولت ها در حمایت از صنایع کوچک و متوسط برای حضور در بازارهای بین المللی، نقش دولت در حمایت از برنامه این اتحادیه برای توسعه صادرات مبلمان ایران را بسیار حیاتی عنوان نمود.

احمدیان ضمن خاطر نشان نمودن پتانسیل های بالای صنعت چوب و مبلمان کشور برای ایجاد اشتغال  و ارزش افزوده، مزیت نسبی صنعت مبلمان ایران برای حضور در بازارهای خارجی را با توجه به کیفیت و قیمت رقابتی محصولات این صنعت، واقعیتی مسلم عنوان نمود و تاکید کرد که درصورت حمایت عملی وزارت صنعت، معدن و تجارت از این برنامه ضمن کنار رفتن ابرهای تیره رکود از پیش روی این صنعت، شاهد پدیدار شدن افقهای روشنی برای آن خواهیم بود.

وی افزود؛ بدیهی است که درصورت تداوم کم توجهی دولت به جایگاه و پتانسیل صادراتی صنعت چوب و مبلمان کشور- که سهم قابل ملاحظه ای از اشتغال بخش تولید و ایجاد ارزش افزوده در کشور را به خود اختصاص داده - نه تنها فرصت صادرات و توسعه این صنعت را از دست می دهیم بلکه شاهد از دست رفتن سرمایه گذاری های کلان صورت گرفته در این صنعت و شکل گیری دومینوی ورشکستگی و تعطیلی هزاران واحد تولیدی فعال در این صنعت، طی سالهای آتی خواهیم بود.

هدف برنامه؛ توسعه صادرات مبلمان ایران تا کف 200 میلیون دلار در سال، در 11 کشور هدف صادراتی مشروط به حمایت دولت

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران رکن اصلی حمایت دولت از طرح پنج ساله توسعه صادرات مبلمان ایران را واگذاری امتیازات و ظرفیت های متعلق به صنعت مبلمان به اتحادیه متولی این صنعت دانست و  تصریح کرد: با توجه به شرایط اقتصادی خاص حاکم بر کشور و تنگناهای پیش روی دولت محترم،  ما از دولت توقع خاصی به جز واگذاردن تولیت امور مرتبط با این صنعت که می توان از ظرفیت های آن بعنوان ضمانت اجرایی و منبع تامین مالی برای اجرایی نمودن برنامه پنج ساله توسعه صادرات مبلمان ایران بهره برد ، نداریم.

احمدیان افزود؛ امروز صنعت مبلمان ایران بیش از هرزمان آماده ورود به عرصه صادرات است اما برای تحقق این موضوع باید بتواند از عهده هزینه های سنگین اجرای پروژه های بازاریابی صادراتی در کشورهای هدف برآید.

وی یادآورشد: بیش از سه دهه است که نهاد دولت در کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه حمایت مستقیم  از طریق تخصیص سوبسید به فعالیت های بازاریابی صادراتی صنایع کوچک و متوسط مانند صنعت مبلمان را در دستور کار قرار داده و قاطعانه آن را اجرا می کند و کشورهایی نظیر مالزی، ترکیه؛ مکزیک، چین نمونه های بارزی در این زمینه هستند. اما متاسفانه در کشور ما نسبت به این مساله مهم غفلت های زیادی صورت گرفته است.

وی ضمن گلایه از مسئولانی که صرفا افزایش صادرات را از صنایع کوچک و متوسط مطالبه می کنند اما هیچگونه توجه و دغدغه ای نسبت به الزامات و ضرورت های اجرایی نمودن برنامه های صادراتی در این حوزه را ندارند خاطر نشان کرد: ما مدعی هستیم که تنها درصورت حمایت معنوی و تقنینی دولت از اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران، این اتحادیه قادر خواهد بود پس از اجرای برنامه پنج ساله توسعه صادرات مبلمان و معرفی صنعت مبلمان ایران به بازارهای خارجی، کف ارزش صادرات مبل مان کشور را به 200 میلیون دلار در سال ارتقاء دهد، این البته نقطه آغاز توسعه صادرات مبلمان ایران در بازارهای جهانی خواهد بود.

احمدیان افزود: برگزاری یک نشست با حضور مسوولان اداره کل صنایع سلولزی، سازمان توسعه تجارت، مسوولان اتاق بازرگانی ایران و مسوولان تشکل های صنعت مبلمان و فعالان حوزه صادرات مبلمان بعنوان یکی از برنامه های جانبی بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل برای تشریح برنامه پنج ساله توسعه صادرات مبلمان ایران و جلب حمایت دولت برای اجرایی نمودن این برنامه در دستور کار قرار دارد.

همکاری راهبردی با صنعت مبلمان ایتالیا بعنوان برجسته ترین تولیدکننده مبلمان جهان در دستورکار قرار دارد

احمدیان در تشریح سایر اقدامات اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران در زمینه فراهم نمودن ظرفیت های صادراتی برای صنعت مبلمان کشور اضافه نمود که ما طی دو سال اخیر چند دور مذاکره با فدراسیون اتحادیه های صنعت چوب و مبلمان ایتالیا را پشت سر گذارده و برای حضور پنج هیات از تولیدکنندگان مبلمان ایتالیا در ایران و انجام مذاکرات آنها با همکاران ایرانی شان تلاش نموده ایم.

وی افزود: این تلاشها در نهایت منجر به عقد تفاهمنامه همکاری میان اتحادیه ما و فدراسیون اتحادیه های صنعت چوب و مبلمان ایتالیا شد و دو روز پیش با حضور ما و  رئیس و مسوولان این فدراسیون در جلسه ای با حضور مسوولان وزارت صنعت، بر اجرایی نمودن مفاد این تفاهمنامه حول محور سرمایه گذاری و تولید مشترک محصول توسط تولیدکنندگان مبلمان ایران و ایتالیا تاکید شد.

احمدیان همکاری راهبردی با صنعت مبلمان ایتالیا را یکی از راهبردهای اصلی اتحادیه متبوع خود برای ارتقاء توان فنی و بازاریابی صنعت مبلمان ایران برای گرفتن سهم مناسب از بازار 400 میلیون نفری منطقه عنوان نمود و خاطر نشان کرد که ما به موازات این اقدمات، در حال مذاکره با دو  شرکت نمایشگاهی مهم در آلمان هستیم تا زمینه برگزاری دو نمایشگاه بین المللی با موضوع تکنولوژی تولید مبلمان در کشور را فراهم کنیم.

برگزاری اولین دوره از مسابقه سالیانه "مبلمان صادراتی ایران"

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران آغاز برگزاری اولین دوره از مسابقه سالیانه "مبلمان صادراتی ایران" همزمان با برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل را یکی از برنامه های جدید اتحادیه متبوع خود دانست که با هدف فرهنگ سازی و تشویق فعالیت های صادراتی در میان تولیدکنندگان مبلمان کشور در دستورکار قرار گرفته است.

وی افزود: ثبت نام تولیدکنندگان و طراحان مبلمان در این مسابقه همزمان با آغاز برگزاری نمایشگاه مبلمان منزل در سیزدهم مردادماه آغاز شده و پس از طی مدت دو ماه دوره ثبت نام، ارزیابی محصولات ارایه شده به مسابقه از سوی  گروه داوران متخصص صنعت مبلمان آغاز می شود و در نهایت همزمان با نمایشگاه بین المللی مبلمان اداری که در دی ماه سال جاری برگزار می شود، به برندگان این مسابقه تندیس مبلمان صادراتی همراه با جوایز نقدی ارزنده اهدا خواهد شد.

احمدیان تصریح نمود در فرآیند طراحی برنامه این مسابقه افزایش انگیزه و ایجاد و ارتقاء مهارت های لازم برای تهیه محصول و کلیه اقلام جانبی لازم برای عرضه صادراتی محصولات در میان واحدهای تولید مبلمان بعنوان مهمترین هدف این مسابقه مدنظر قرار گرفته است.

میزبانی از تجار مبلمان کشورهای هدف صادراتی در نمایشگاه های مبلمان

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران ضمن تاکید بر رویکرد جدی این انحادیه به بحث میزبانی رایگان از تجار مبلمان کشورهای هدف صادراتی تصریح نمود که در تلاش هستیم تا همزمان با برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل، از تجار مبلمان کشورهای روسیه، اوکراین، کشورهای CIS و سایر کشورهای همسایه میزبانی کنیم.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رضا: 1395/4/3116:28:08،
108
38
من میخوام بدونم دومینوی ورشکستگی چی در راه نیست؟؟!!
پاسخ: 1395/4/3119:01:12،
86
42
حقشونه مبل آشغال را به عنوان هنگ کنگ و مالزی و ترک میفروشند. هزار درصد سود معمولشونه. مبلی که دو میلیون درمیاد را شانزده میلیون هم میفروشند.
سیفی: 1395/4/3119:08:32،
76
34
با کدام چوب و تخته ایران میخواد مبل ساز بشه ! عوض اینکه تخته وارد کنیم ویا جنگلها را نابود کنیم بهتره مبل وارد کنیم با کیفیت و قیمت مناسبتر ،گمرکی مبل اماده حتی 20% باشه مبل سازان ایران ورشکست میشن
ماندانا: 1395/4/3119:27:41،
55
41
همه چی آرومه ه ه ه ه
همه چی خوبه
همه چی درسته
چون
ما رکورد زدیم
ما رکورد زدیم
نت: 1395/4/3119:35:55،
37
75
از فردای روز برجام چندین ماه گذشته شاهد تحولی عظیم در کشور نبودیم.خوش خیال ها اون کلید حل مشکلات اقتصادی نبود کلید ارتباط با امریکا بود.چرا نمیذارند بفهمند که اقتصاد امریکا فروپاشیده؟چرا اطلاعات شهر دیترویید امریکا چهارمین شهر اقتصادی امریکا در ورشکستگی پخش نمیشه؟در توافق هسته ای چرا گفته نمیشه اقای طرف امریکایی:اگر بمب اتم بده چرا شما داری؟اگه خوبه چرا بقیه نداشته باشند.ارتش ایران در اقیانوس ها گشت زنی میکنه در جواب ناو امریکایی که بهش گفته بود کدت رو اعلام کن اینجا چیکار میکنی گفته بود:به تو ربطی نداره خودت اینجا چیکار میکنی.مرگ بر فتنه مرگ بر کسانی که این کشور مستقل رو بی حد ذلیل کردند.
من: 1395/4/3119:37:51،
35
63
دولت گل و بلبل...ایران در دوره خاتمی 20 سال عقب موند در این دولت 40 سال.هیچی نداشته نه دستاورد بومی و ملی و نه دستاورد به اصطلاح خارجی.فقط شعار شعار شعار و بخور بخور.پسته کیلویی چنده حاج خاطره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
؟سوال؟: 1395/4/3116:31:57،
23
58
قیمتهای این نمایشگاه بهتره یا یافت آباد و شهرک ولیعصر و نعمت آباد؟
دوستانی که اطلاع دارن پاسخ بدن لطفا غر نزنید.
فرد: 1395/4/3116:33:54،
59
36
ما نه یکبار بلکه هر روز در حال رکورد زدنیم.
حتما بخون: 1395/4/3116:34:18،
134
48
چرا وقتي مبل رو ٣ برابر قيمت ميكردين تو پاچه مردم صداتون در نميومد،درسته بازار خوابيده بطور كلي،ولي اين اقايون چنان پولي به جيب زدن كه توي خواب هم فكرش رو نميكنيد،اگه بگم ست مبلماني رو كه شما عزيزان ميخريد ١٢ ميليون اين مغازه داران خودشون خريدنش ٤ تومن باورتون نميشه،بريد جمع كنيد بابا سودي كه شما از جون مردم كشيديد بيرون اجنبي هم نكشيده،دومينو ورشكستگي راه افتاده خب به جهنم كه راه افتاده،بزار يه مشت چپاولگر ضرر كنن الان
واقع بین: 1395/4/3116:52:06،
62
41
آخه کی این مبل های بی کیفیت رو با قیمت های کذایی می خره. شما اول بازار داخل رو با عرضه قیمت و کیفیت خوب دستتون بگیرین بعد به فکر صادرات باشین. یک دست مبلمان استیل معمولی بالای 20 میلیون قیمتشه که خیلی خیلی گرونه مگه تولیدش چقدر هزینه داره؟
امير: 1395/4/3118:38:19،
80
32
من تا حالا يه تيرتخته نخريدم كه يا با فروشنده دعوام نشده باشه يا با راننده وانتش! قهوه اي ميخري ، فندقي تحويل ميدن، راست چين ميخري، چپ چين ! تازه كيفيت بسيار متفاوت چيزي كه تو مغازس با چيزي كه فرستادند كه واويلا
اون سلفون غذايي كه مال روي سالاد هست رو هم ميكشن روش فكر ميكنن خط و خش نميوفته!!!!! داداش اون نايلون بايد حبابدار باشه مهندس
فرید: 1395/4/3123:12:35،
50
26
دقیقا درست میگی. براوو
حاتم: 1395/4/3120:04:41،
49
35
از همطونان گرانقدر ک پول با زحمت بدست مي آورند

در موقع خريد مبل خيلي حواس ها شش دنگ باشد

حتما همان مبلي را که در نمايشگاه مي بينيد و اگر خوشتان آمد و در قيمتش به توافق رسيديد همان لحظه بار وانت کنيد و ببريد و اصلا و ابدا گول فروشنده را که بايد سفارش بدي و چند روز ديگر
برايتان ارسال ميکنيم را نخوريد ميدانيد چرا ؟ دليليش اين است که اون کاري که در نمايشگاه مشاهده ميکنيد و بر اساس آن کيفيت تمايل به خريد ميکنيد با آن مبلي که ميخواهند برايتان ارسال کنند کيفيتش زمين تا آسمان فرق دارد از کلاف چوبش تا رنگاري و رويه کوبيش فرق دارد .
گول فروشنده که ميفرستيم اگر پسند نکرديد بار را تحويل نگيريد را نخوريد
از ما گفتن
حرف حق: 1395/4/3120:42:32،
45
31
اخه در ايران(( سازمان حمايت از دزدان وكلاه برداران داريم)) نه حمايت از مردم، ( دستمان هيچ جاه بند نيست ) (((( هرچى ميخريم يا خراب يا گران يا غيره استانداردوبنجل يا تحويلش شش ماه كارى فقط دروغ دغل دور زدن ))))) من كه تصميم گرفتم وفقط خورد خوراكم و تهيه كنم گرچه بيشتر از ان هم درامد نيست خدايا خودت ما را نجات بده ايران جيب لطفاً ثبت كن
علی: 1395/5/113:49:16،
28
39
کلا تو ایران با کلاه برداری میشه پول خوب به جیب زد
زندگی شرافتمندانه خیلی وقته تو ایران دیگه نمی صرفه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار