کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

روایتی تلخ از بیکاری جوانان در کشور

کدخبر:۲۵۴۶۴چهارشنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۲:۳۷۵۲۶۹ بازدید

بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی 3 قفله شده و نبود شغل حتی به مقطع دکترا هم رسیده تا جایی که برخی برای نجات خود از بیکاری مجبور ...
بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی 3 قفله شده و نبود شغل حتی به مقطع دکترا هم رسیده تا جایی که برخی برای نجات خود از بیکاری مجبور شده‌اند به مشاغلی رو بیاورند که هیچ نسبتی با تحصیلات آنها ندارد.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از مهر، سالهاست بازار کار ایران با جمعیت انبوهی از فارغ التحصیلان دانشگاهی مواجه شده و صف طولانی از تقاضا برای کار هم شکل گرفته است. جوانانی که ویژگی مشترک همه آنها تحصیل دانشگاهی در رده های مختلف کاردانی تا دکترا بوده و تقریبا همگان از طرز فکر یکسانی نسبت به شغل و آینده کاری هم برخوردارند.

تا دهه ۶۰ تقریبا مشکل خاصی با عنوان اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی در کشور وجود نداشت و حتی افراد دیپلمه نیز می توانستند به آسانی در مشاغل مختلف وارد شده و فعالیت کنند، اما امروز شرایط کاملا تغییر یافته و افراد با مدارک کارشناسی تا دکترا نیز با چالش های فراوانی برای ورود به بازار کار مواجه اند.

کارشناسان می گویند اینکه چرا اقتصاد ایران به چنین وضعیتی دچار شده که توان جذب تقاضاهای شغلی موجود را ندارد و در نتیجه چند میلیون تقاضا برای کار شکل می گیرد به چند عامل بستگی دارد. اولا جهش یکباره میزان تولدها در دهه ۶۰ و رسیدن آنها به سن کار در دهه های ۸۰ و ۹۰، رشد نامناسب و ضعیف بنگاه های شغل ساز، ورشکستگی، تعدیل نیرو، در برخی موارد ورود تکنولوژی های نوین در کار، افزایش چشمگیر تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی و تغییر ذائقه آنها نسبت به کار؛ می توانند در ایجاد شرایط فعلی بازار کار ایران تاثیر مستقیم داشته باشند.

دلایل پیچیده شدن بیکاری جوانان

در عین حال، برخی معتقدند حتی در شرایط فعلی اقتصاد ایران نیز برای افرادی که صاحب مهارت، تخصص و دانش قابل عرضه ای در حرفه ای باشند کار وجود دارد و افراد می توانند به سرعت پله های ترقی را نیز طی کنند. اما مشکل از وقتی ایجاد شده که صدها هزار مدرک دانشگاهی صادر و افراد چیزی جز دانش تئوریک و در برخی موارد بدون کاربرد برای ارائه ندارند.

به بیان ساده تر، در حالی که سیاست گذاران باید برای فراهم کردن امکان ورود افراد به مشاغل و حرفه های گوناگون (در ایران بیش از ۶۰۰ رشته شغلی شناخته شده وجود دارد) برنامه ریزی می کردند، به دنبال ایجاد دانشگاه و کلاس های فراوان درسی رفتند که امروز اتفاقا دانشگاه مانعی برای اشتغال جوانان شده است.

جوانی که سال ها در پشت میزهای دانشگاه سپری کرده و با افزایش سن، امروز چیزی برای عرضه ندارد و با وجود مدارک دانشگاهی مختلف، بسیاری امکان دریافت یک پذیرش شغلی را هم ندارند. سال ها اصرار سیستم آموزشی به جذب جوانان در رشته های کم کاربرد و بعضا بدون کاربرد در اقتصاد ایران و اشباع شدن بسیاری از رشته ها، وجود هزاران مهندس و دکتر در رشته های گوناگون، باعث شده تا کشور با انبوهی از تقاضاهای کار یک شکل و خاص مواجه باشد.

در حالی که اگر از دهه های قبل دسته بندی جوانان برای ورود به بیش از ۶۰۰ رشته شغلی شناخته شده انجام می شد، امروز همه به دنبال چند شغل خاص، پشت میزنشینی، دکتر و مهندس شدن و مانند آن نبودند و اساسا لازم نبود تا همه افراد به دانشگاه بروند. چگونه می توان پذیرفت کشور سیستم آموزشی داشته باشد اما در دوره های مدرسه و دانشگاه، مسئولیتی در قبال استعدادیابی، کارآفرین پروری، بررسی و دسته بندی افراد بر اساس توانمندی ها، ایجاد مراکز متعدد مهارتی و حرفه آموزی و مانند آن نداشته باشد؟


چرا همه به دنبال مشاغل خاص می‌روند؟

آیا افراد همچنان پس از دهه های مختلف تنها باید به مدارس و دانشگاه ها بروند تا صاحب یک مدرک تحصیلی شوند؟ چرا سیستم آموزشی ایران به دنبال تحول و استفاده از تجربیات موفق کشورهای دیگر نیست و همچنان در بر روی یک پاشنه می چرخد؟ آیا وقتی که جوانی از ابتدای دبستان تا کارشناسی، ارشد و دکترا تحصیل می کند ولی هیچ حرفه و هنری ندارد، ضعفی متوجه نظام آموزشی نیست و کسی نباید بنشیند و فکر کند کجای کار اشکال دارد که آقا و خانم مهندس و دکتر در فلان رشته تنها سال ها درس خوانده و در طول نزدیک به دو دهه تحصیل با هیچ شغلی آشنا نشده و اصلا هنوز هم نمی داند راهی که رفته درست بوده و یا اشتباه؟

صف تقاضا برای برخی مشاغل خاص مانند آن است که خریداران زیادی هر روز به فروشگاه هایی مراجعه و نوع خاصی از کالا را خریداری کنند؛ بنابراین روشن است در چنین فضایی نه آن کالا همیشه موجود خواهد بود و نه سایر کالاها امکان فروش را خواهند یافت. درست این اتفاق امروز در اقتصاد ایران رخ داده و با وجود اینکه افراد بسیاری می توانستند در رشته های شغلی مختلف وارد شوند، چند سالی عمر و هزینه خود را در کلاس های دانشگاه ها تلف کرده و امروز صاحب یک مدرک تحصیلی هستند که تقاضایی برای آن وجود ندارد و از آنسو نگاه همگی به شغل نیز شبیه به هم و یکسان است.

کارشناسان می گویند چگونه سیاست گذاران از بروز این مسئله جلوگیری نکرده و خطر شکل گیری بحران در بازار کار کشور را پیش بینی نکردند که اجازه داده اند اینگونه صدها هزار نفر پس از دوران متوسطه تحصیل، تنها به دانشگاه ها بروند و با یک مدرک کاغذی از آن خارج شده و حالا همگی لیست یکسانی از تقاضا برای شغل ارائه کنند؟

برخی مقامات دولتی معتقدند این واقعه تاکتیک اشتباهی بوده که در گذشته برای به تاخیر انداختن تقاضای شغل جوانان به کار رفته و برای اینکه عده ای دیرتر متقاضی کار شوند، آنها را به سمت دانشگاه ها هدایت کردند. حال امروز که بالاخره آنها فارغ التحصیل شده اند نه شغلی برای آنها فراهم است و نه اینکه آنها دیگر به هر شغلی راضی می شوند.


نابودی سرمایه‌های جوان کشور

جالب است بدانیم بحران بیکاری امروز کشور تنها برای فارغ التحصیلان دانشگاهی است و این نوع از بازار کار ۳ قفله شده و دولت نمی تواند برای رونق آن کاری بکند، وگرنه بازار مشاغل ساده بحرانی ندارد و در بسیاری از موارد رونق هم دارد و مشاغل نیازمند مهارت و تخصص نیز تقریبا خوب بوده و ممکن است در دوره ای دچار شدت و ضعف شود، ولی مشکل خاصی نیست و مسئله تنها بیکار ماندن میلیونی فارغ التحصیلان بیکار است.

برخی فارغ التحصیلان دانشگاهی نیز برای جلوگیری از زیان بیشتر به کسب و کارهایی غیر از تحصیلات خود دست زده اند و با وجود اینکه سال ها عمر و هزینه خود را صرف تحصیلات دانشگاهی کرده اند، امروز به دلیل نبود زمینه اشتغال در رشته های تخصصی، وارد مشاغل و حرفه های دیگری شده اند.

آیا اگر نظام آموزشی کشور این قابلیت و رسالت را داشت که از ابتدا استعداد و توانمندی های افراد را شناسایی و آنها را به سمت همان مشاغل هدایت می کرد، امروز با جوانانی مواجه می شدیم که با درجه تحصیلی کارشناسی تا دکترا مجبور شوند برای فرار از بیکاری به مشاغلی فرسنگ ها دورتر از تحصیلاتشان رو بیاورند؟

همچنین آیا کسی نمی تواند این مسئولیت را بر عهده بگیرد که به دانشگاه ها برنامه جذب سالیانه دانشجو بر اساس نیازهای روز بازار کار ارائه و از آنها در پایان هر سال تعدادی فارغ التحصیل تحویل بگیرد که دستکم ۵۰ درصد امکان جذب در بازار کار داشته باشند؟ آیا همچنان باید دانشگاه ها در رشته های مختلف دانشجو جذب کنند و مدرک بدهند، در حالی که سال هاست برای بسیاری از رشته ها در بازار کار جایی وجود ندارد؟ اگر سازمان و یا نهادی هر ساله نیازهای اقتصاد را رصد و به جوانان ورود به برخی رشته ها را توصیه و از تحصیل در برخی رشته ها منع کند، امیدی به بهبود اوضاع در آینده نخواهد بود؟

چه کسی پاسخگوی سال ها عمر تلف شده و هزینه خانواده ها و در عین حال هزینه کشور برای نابودی سرمایه انسانی کشور است؟ مهر برای نشان دادن عمق فاجعه بیکاری جوانان تحصیل کرده دانشگاه ها، گزارشی تصویری در اینباره منتشر کرده است.

اسماعیل - تحصیلات کارشناسی ارشد حقوق- شغل راننده مینی بوس

gvehi2s164y6t5odkea.jpg

امین - تحصیلات دکترای باستان شناسی - شغل آرایشگر

vx091avzoxojl23tub.jpg

امیرعلی - تحصیلات فوق لیسانس زبان انگلیسی - شغل نگهبان کارگاه ساختمانی

cslrza21crp3kr1hv1xu.jpg

حسن - تحصیلات فوق لیسانس کتابداری - شغل کارگر مزرعه

qstfq7mzqfuy2wg25m.jpg

مصیب - تحصیلات لیسانس مهندسی مکانیک سیالات - شغل کارگر سبدسازی

cigpwomh4s32y83p6x23.jpg

نرگس - تحصیلات لیسانس فقه و حقوق - شغل مربی مهدکودک

6wp06qswia2gll7u82gc.jpg

بلیط هواپیمادیدگاه ها

متاسف: 1395/4/3010:09:34،
188
15
اگر واقعا بخواهيم به نياز هاي كشور توجه كنيم ما دكتر و مهندس كم هم داريم اما از اين ظرفيت استفاده نميكنيم اثار باستاني ما داره يكي پس از ديگري از بين ميره اما دكترا باستان شناسي ما بايد ارايشگري بكنه
بعد به تحصيل كرده ها انگ بي سوادي و تنبلي ميزنيم
م ش: 1395/4/3011:58:09،
91
34
باتوجه به اینکه در حال حاضر فقط جامعه پزشکی 70 برابر جامعه جهانی نسبت به درآمد کارگران ایرانی دریافتی دارند بایستی ظرفیت تمامی رشته ها در دانشگاه ها به حداقل نیاز فعلی کشور برسد و ظرفیتهای آنان را به رشته پزشکی تخصیص داد (حداقل 90 درصد) تا حداقل تجمع زیاد در داخل مطب دکتران کم شود و بعد با ویزیت کردن یک مریض در روز سه برابر یک کارگر در روز درآمد دارد بیکاری در جامعه به حداقل می رسد و عدالت اجتماعی هم بیشتر می شود
وحيددد: 1395/4/3012:05:03،
46
70
تحصيلات براي هر فرد و جامعه اي واقعا ضروريه و در سطح فكر، شخصيت و اخلاق خيلي تاثير داره .
كسي كه كارگر مزرعست با فكرش يك روزي صاحب مزرعه ميشه يا كسي كه رانندست شركت حمل و نقل ميزنه.
يك تحصيلكرده اينده شغلش رو خيلي وسيع تر ميبينه تا يك دانشگاه نرفته
bb: 1395/4/3012:06:37،
27
69
قبح کارهای ساده برای تحصیل کردهای مغرور شکسته شده وکشور به مرحله ای از نظر اجتماعی و فرهنگی رسیده .
مشرقی: 1395/4/3012:45:07،
73
84
باباطرف مدرک ازدانشگاه آزاد دارقوزآبادگرفته،جدول ضربم بلد نیست،ادعای مهندسی ....روداره!نتیجه اینه ک همه دکترومهندس میشن! دیدم ک میگم،دست چپ وراست وازهم تشخیص نمیدن...!
پاسخ به مشرقي: 1395/4/3013:03:14،
100
33
نيست حالا اون ها كه هستن مدركشون رو از ام اي تي گرفتن و نخبه اند !
شما خودت مدرك تحصيلي ات چيه كه تشخيص ميدي كي باسوادي كه بي سواد اگه بنا به تشخيص اين مدلي بود كه انيشتين رو مونگل ميدونستن
امیر: 1395/4/3013:09:00،
62
21
در اصل کشورهایی که دولتها هزینه ای در نگهداری مردم پرداخت نمیکنند این اتفاق میفته یه کشور پیشرفته بچه وقتی به دنیا میاد تحصیل مجانی داره و بیمه هست و بسیاری خدمات دریافت میکنه پدر مادر چپ نگاه بچه کنند دولت بچه میبره و خودش نگهداری میکنه وقتی ان جوان وارد بازاذ کار میشه دولت چند صد هزار دلار بابت ان جوان هزینه کرده و مجبور هست با ایجاد شغل و گرفتن مالیات ان هزینه را باز پس گیری کند ولی در ایران مدارس غیر انتفاعی لوازم تحریر بسیار گران و دانشگاه ازاد تازه باعث درامد زایی هم واسه دولت شده و هیچ تعهدی نداره و این نیرو کار بی ارزش هست
یکی: 1395/4/3013:18:56،
100
14
یه آماری از بیکاری فلسطین، حزب الله، چین و ... بذارید چون مسئولای ما بیشتر اونجاها فعالیت دارن.
مشرقی: 1395/4/3013:46:53،
35
65
عزیزم منم خودم مدرک دکترادارم وسابقه تدریس تودانشگاه آزاددودارم ومیبینم چطورکسانی مثل شمادر حالیکه قابلیت گرفتن مدرک دیپلمم ندارین واردفلان دانشگاه آزادمیشین وادعای مهندسی دارین...
پاسخ به م ش: 1395/4/3014:06:18،
50
23
جناب م ش
این حکومت فقط میخواد رشته های دیگه رو بدبخت کنه. اوضاع رو برای رشته های پزشکی به شدت تحت کنترل دارن. امسال قریب 550 هزار نفر تو کنکور تجربی شرکت کردن و فقط 2000 نفر پزشکی میگیرن. تازه ظرفیت ها رو نسبت به سال پیش کم کردن!!
جالبه به جای افزایش ظرفیت با این حجم متقضی دارن دانش آموزا رو از راهنمایی فیلتر میکنن که کسی دیپلم تجربی نگیره!؟!؟! ظاهرا دانش آموزای زیادی با معدل های 18 تا 19.5 رو هم اجازه انتخاب رشته تجربی در مقطع دبیرستان ندادن تا اینجوری دیگه کسی به کنکور نرسه و مدعی نشه!
پاسخ به مشرقي: 1395/4/3014:06:45،
67
20
بنده تصور ميكنم شما از ان دست مديران هستين كه با مدرك ديپلم مديريت ميكنيد و با اين الفاظ ميخوايد مدرك ديگران رو تضعيف كنيد چون اگر واقعا استاد بودين تو دانشگاه به بي سواد ها نمره نميدادين تا مدرك بگيرن
عضو هیات علمی: 1395/4/3014:17:44،
70
44
سابقه تدریس تو چند دانشگاه آزاد از جمله آزاد قزوین و آزاد لاهیجان رو دارم.
اصولا دانشجویان این دو دانشگاه اصلا دانشجو نیستند. در بهترین حالت یک عده دانش آموز که با تلنگری و با کوچکترین عدم درکی از درس شروع به اعتراض از درس، استاد و گروه میکنند. در بعضی از کلاسها بعد از حدود یک ساعت درس دادن در حالی که عده کثیری همچون منگل ها با تعجب به شما نگاه میکنند، یکی در کلاس دست بلند کرده و شما خوشحال از اینکه کسی در کلاس هست سوال درسی دارد و چیزی فهمیده. ناگهان همان شخص با صدای بلند و اخم های درهم به نمایندگی از بقیه شما را خطاب می کند "ما هیچی نفهمیدیم"!!
یا اینکه در کلاس همچون طویله مشغول باز بسته شدن است و در حین کلاس افراد مدام مشغول رفت و آمد هستند. بهانه ها از این قبیل است: دستشویی دارم، الان دوستم بهم اس ام اس زد، گشنم شده، کار دارم، خستم و ...
پاسخ به مشرقي ٢: 1395/4/3014:34:32،
53
18
همين دانشگاه ازاد قزوين تو ربكاپ جام مياره يا ربات نجات غريق كه تو ايران به اون بي توجهي شد و الان سازندگانش از دانشگاه ازاد به المان رفتن ، كه شما اين طوري ميگي دوست من اگر صد بار هم اسمت رو عوض كني بازم نميتوني حرف غلط رو توجيح كني
مشكل ما بيسوادي جوان ها نيست بلكه كساني اند به انها تهمت بيسوادي ميزنند تا شغلي كه دارند رو از دست ندهد
سعدی: 1395/4/3014:34:54،
45
13
گند زده شده به این مملکت صد حیف و صد حیف
دانشجو در پاسخ هيت علمي: 1395/4/3014:42:30،
58
27
يادمه درس رياضي يك بود من جلو نشسته بودم درس انتگرال بود استاد يه كتاب رو ميز گذاشته بود و مغرورانه مينوشت من هم چون ميدانستم تو كتاب هست هرچي كه مينويسه جزوه نمينوشتم
بعد با عصبانيت غرور امد جلو به من نگاهي انداخت گفت اصلا چيزي ميفهمي من هم كتاب ديگري به همراه داشتم بازش كردم گفتم استاد من اين انتگرال رو بلد نيستم ميشه الان برام حل كنيد استاد كه جا خورده بود كتاب من رو گرفت رفت پشت ميزش شروع كرد به نيم ساعت نوشتن اخر گفت من ايرو جلسه بعد حل ميكنم ميرام !
من از جام بلند شدم گفتم مرد اونه كه اين سوالا رو بتونه حل كنه حفظ كردن و از رو خوندن درس دادن كه هنر نيست و درس رو حذف كردم :-)
amin: 1395/4/3015:06:12،
40
19
فعلا تنها راه حل اینه که جلوی تاسیس بی رویه دانشگاه های آزاد و غیرانتفاعی گرفته بشه و کسی که میخواد وارد دانشگاه بشه با زحمت خودش کنکور بده و رشته خوب بیاره.در غیر این صورت افرادی مثل بچه پولدارا که پارتی و پول دارن از مدرسه غیرانتفاعی میرن مستقیم دانشگاه آزاد از اون طرف با پارتی خیلی راحت یه جا استخدام میشن در صورتی که هنوز از روی یه متن نمیتونن بدون غلط بخونن.وقتی جامعه ای به دست افراد بی سواد بیفته باید منتظر داغون شدن اقتصاد و فرهنگ بیش از این باشیم.
عضو هیات علمی: 1395/4/3016:40:20،
42
40
هر کی ندونه دیگه ما میدونیم که او جام های مسخره و بی ارزش رو چجوری دانشگاه ها از جمله دانشگاه بی اعتبار قزوین تو خارج کشور میارن. تو خارج یه سری دانش آموز رو شرکت میدن تو این جام ها و یا دانشجو ها بدون هیچ دوپینگ علمی.
اونوقت تو ایران بصورت گلخونه ای یه عده رو میبرن تربیت میکنن واسه جام.
ضمنا دانشگاه آزاد قزوین هم از صدقه سر امثال من و فارغ التحصیل های کار درست دانشگاههای شریف، تهران و پلی تکنیک که رفتن اونجا هیات علمی شدن و این تیمها رو به سرو سامون رسوندن یه دست و پایی میزنه وگرنه مورچه چیه که کله پاچش باشه.
طرف نمیدونه جدول ضرب چیه! دلتونو به این سیاه بازی ها خوش نکنید.
همداني: 1395/4/3017:27:32،
42
17
الان بچه خواهر من فوق ليسانس از دانشگاه ازاد جنوب گرفته رفته استاد دانشگاه ازاد ورامين شده معلومه با اين استاد هاي بيسواد دانشكاه ها خروجي نميدن استاد ها هم انقدر تحقير شدن اين حقارتي كه از اجتماع بهشون وارد شده رو به دانشجو ها انتقال ميدن
الان كسي سواد داشته باشه ميره خارج يا حداقل يه شركت تاسيس ميكنه
پاسخ: 1395/4/3017:34:33،
49
27
در همين مسابقات دانشگاه هاي شريف و امير كبير هم حضور دارن باور بفرمايد دليل ناكامي و عدم موفقيت شما در زندگي با تخريب كردن و خراب كردن دستاورد هاي ديگران حل نميشود
نوید: 1395/4/3019:28:53،
32
14
بی کاری کل کشورو گرفته مدریت نیست .
فارغ التحصیل: 1395/4/3109:03:31،
35
27
آقای به اصطلاح استاد
مسئله اینه که مطالبی که گفته میشه اصلا به درد جامعه نمی خوره. به در دانشجو و آیندش هم نمی خوره پس همون بهتر که اصلا یاد نمی گیرن. منتها مشکل جامعه ما اینه که مملکت دست افرادی مثل شما افتاده اینها رو نمی فهمند و فکر می کنن چند تاتئوری حفظ کردند نخبه جامعه اند و دارن خدمت می کنن. آخه اگه این دانشجوهای گردن شکسته نبودن و پول بی زبونشون نبود که امثال تو هم داشتید کارگری میکردید.
یادش بخیر اون روزی که استادمون جزوش رو نیاورده بود کلاس رو تعطیل کرد!!!
محمد بی طالع: 1395/4/3010:11:05،
89
26
آقازاده ها چن تا کار دارن آیا بیکارن
کیارش: 1395/4/3012:04:04،
67
21
ما رکورد زدیم
رکورد زدیم
شاهینننن: 1395/4/3010:11:11،
76
26
ما جوانان ایرانی سر پل صراط یقه خیایا رو باید بگیریم.
بترس از خدا: 1395/4/3011:40:32،
133
21
چرا سر پل صرات؟؟؟؟ چرا الان نه
تیام: 1395/4/3010:11:30،
78
24
دلیل ایم مساله کاملا واضحه. چون مملکت رو مدیران لایق مدیریت نمی کنن. کسانی که دارن کشور رو اداره می کنن خبر ندارن که ما با این مدیریت کنونی داریم 100 سال آینده کشور رو پیش خور می کنیم. امروز که کشور جوون تولید کننده نیست و وارد کننده است، 30 سال دیگه که این جمعیت جوان کنونی پیر میشه و رشد جمعیت ایران هم منفی چه اتفاقی خواهد افتاد. بدانید و آگاه باشید که ایران تا 100-200 آینده فقط رو به تنزل میره نه رشد و صعود. به این مملکت دیگه امیدی نیست
مهندس: 1395/4/3010:11:53،
69
23
بنده خدا مهندس مکانیک..........
محسن: 1395/4/3011:39:42،
51
15
عالی گفتی
هم وطن: 1395/4/3010:12:43،
96
23
مهم اینه که ایران ظرفیت دویست میلیون نفر 200000000 رو داره!!!
ارشد مکانیک: 1395/4/3010:13:15،
85
28
دانشگاه آزاد سیاست بود که جیب پر بشه کای فکر آینده جوانان را نکردند
احمد: 1395/4/3010:13:18،
89
24
صبر کنید ازاین بدتر هم میشه..........
کیوان: 1395/4/3010:13:35،
84
27
لیسانس کشاورزی دارم کافی نت باز کردم
تقی: 1395/4/3010:14:03،
76
15
همه از بی کفایتی مسئولین پاکدست دزد بیت المال هست
ممد: 1395/4/3010:17:54،
95
23
اعصابم خراب شد با دیدن این تصاویر

خدا میدونه چقدر هم خرج تحصیلاتشون کردن

ولی بنازم به غیرتشون که بیکار ننشستن و حاظر شدن برا نون درآوردن و خرجی خونوادشون دست به یه کاری بزنن
مرتضی: 1395/4/3010:18:41،
56
19
ایرانجیب یکی به نعل میزنی یکی به میخ ....
یادمه در مطلبی با این مضمون گفته بودی به گزارش ایرانجیب به نقل از مهر جوونای تحصیل کرده تنبلند و دنبال مدیریت و پشت میز نشینی هستن!؟
مسعود: 1395/4/3010:20:30،
45
21
خوبی ما اینه همه چی به همه چی میاد
تیام: 1395/4/3010:22:23،
56
13
همین حالا هم میشه درمان کرد این مساله رو ولی رژیم نه مدیریتش رو داره و نه میتونه از این طمعش دست برداره. من خودم الان امریکا هستم و اینجا خیلی سیستم شون تحصیل محور تر از ایرانه ولی نرخ بیکاری 4-5 درصده و اینها هم کسانی هستن که خودشون نمیخوان کار کنن و الا برای اینها هم کار هست. ولی نکته اینه که اینجا به جوون اعتماد می کنن، به مدرک دانشگاهی که میدن اعتماد دارن. توی کشور ما چی؟ طرف از 20 جا حقوق میگره. آیا نمیشه طرف از یکجا حقوق بگیره و 19 جای دیگه رو بدن به دیگرون. نه عزیز من مشکل جای دیگه اس، نالایقی، بی مدیریتی، طمع، ترس از مردم برای راه دادنشون به خیلی از مشاغل و پارتی بازی و.........
احمد: 1395/4/3016:15:31،
24
38
جالبه برام کلمه توهین امیز رژیم استفاده کردی ایرانجیب تایید کرد ولی پیام عادی منو پخش نکرد بنازم به این ازادی بیان
adoniss: 1395/4/3010:23:55،
91
17
یه ذره خجالت بکشید ... سرنوشت 80 میلیون آدم افتاده دست شما
بترس از خدا: 1395/4/3010:24:32،
62
28
اون وقت اقازادها با کمترین سواد و بازدهی تو بهترین شغل ها دارن حقوق میلیاردی دریافت میکنن... یا این حضرات با داشتن چند شغل جای چند جون رو گرفتن بابا حداقل یک شغل داشته باشید نه ده تاده شغل .... خدایا خودت به داد مردم فهیم و زبون بسته ایران برس
عجیبه: 1395/4/3010:25:06،
41
23
من فکر میکنم اگه جمعیت بیشتر افزایش پیدا کنه لااقل مشکلات نسل آینده حل میشه!
باور بفرمایید خیلی فکر کردم الان سرم درد میکنه!
امیر : 1395/4/3014:41:40،
37
14
واسه چی افزایش پیدا کنه ما اب خوردنشون هم دیگه نمتونیم تامین کنیم سرت که خوب شد باز فکر کن
حسن: 1395/4/3010:25:10،
77
26
به نظرم جمعیت ایران زیاده نسبت به امکاناتش,تنها راه حل معضل بیکاری ,ازدواج نکردن,بچه دار نشدن,وکاهش جمعیت کشور هستش
مالدیو: 1395/4/3011:57:08،
37
49
حیف شما که با اینهمه دانش و علم داری تو این مملکت تلف میشی نظریه در حد هیتلر
حسن: 1395/4/3012:20:18،
52
16
شوخی میکنی؟
یعنی این کشور به این بزرگی فقط برا ما جا نداره؟
همه ی دنیا دنبال جوان باسوادن تا بازارکار رونق بگیره اما تو ایران ۸۰ درصد بازارکار، تحصیلات کمتر از کارشناسی دارن!
خدا لعنت کنه باعث و بانی این وضعیت!جوان با سواد مملکت شده مایه تاسف!! جوان تاج سر، مایه مباهاته، افتخار کشوره، اینقدر کژ فهمی؟ بی لیاقتی خودتونو گردن جوون نندازید!
678: 1395/4/3010:25:10،
48
14
مردم هیچ نظری نمی توانند بدهند چونکه خودشون هم یک جوری درگیر این نابسامانی ها هستند فقط برای ایران
متاسفم
علي : 1395/4/3010:25:52،
42
18
كلا خيلي بد شده همه فكر ميكنن مدرك گرفتن مقاله نوشتن ساده است فقط يه ذره بگم شما وقتي يه مقاله كنفرانس مينويسي مثلا برا كشور المان بعد بايد يه هفته بري المان اونجا از مقاله اي كه نوشتي دفاع كني به زبان انگليسي و به سوالات اساتيد الماني جواب بدي تازه مقاله هاي ژورنالي ارزشش تو دنيا بيشتر از كنفرانسي هست چون سخت تر نقد و بررسي ميشه بعد يه عده فكر ميكنن مدرك گرفتن اسونه بايد قدر تحصيل كرده هامون رو بدونم فكر اونها خيلي با ارزشه
مهدی: 1395/4/3010:26:46،
57
23
مهدی
لیسانس مدیریت
بیکار
ناصر: 1395/4/3010:27:33،
52
25
هر روز بد تر از دیروز خدا خودش رحم کند تا این وزیر های کهنه سر کارند همین آش است وکاسه
علی: 1395/4/3010:34:37،
86
26
من خودم لیسانس برق قدرتم وفعلا مسافر کشی می کنم.....یه نصحیت از من به شما آدم با درس خوندن به جایی نمیرسه ٬با زد وبنده که به جایی میرسه.....
موافقان+++++
مخالفان----------
ناشناس: 1395/4/3010:34:38،
52
21
يكي از راه حلهاي اين معضل اين است كه خانمهاي كارمند را با 25 سال سابقه بدون شرط سني بازنشسته كنند كه خانمها به سر زندگي اشان بروند و بجاي آنها جوانان تحصيل كرده ي بيكار را جايگزينشان كنند كه با اين كار هم به بنيان خانواده كمك مي شود و هم به جوانان كه مي توانند با داشتن كار ازدواج كنند و تشكيل زندگي بدهند و ديگر دختر و پسر مجرد هم ديگر نخواهيم داشت و آمار چرم و جنايت و اعتياد و غيره كاهش يابد ولي نميدانم چرا بخاطر اينكه سازمان تامين اجتماعي سود بيشتري ببرد حاضرند اين همه تلفات بدهند كه واقعا براي يك جامعه مضر است.
آریا: 1395/4/3010:37:21،
34
17
تنها ماحصل تحصیل در رشته های درجه دو و سه آنهم در دانشگاه های پولکی و آبکی عملا سرگرم ساختن خود و فرار از بیکاری و در وهله بعدی یدک کشیدن عنوان تحصیل کرده است و دیگر هیچ پس بهتر است دوستان در هنگام تعیین مسیر خود این نکته را در نظر داشته باشند که جامعه هیچ تعهدی درخصوص اشتغالزایی برای این اشخاص ندارد تا بعدها که به این سرنوشت دچار شدند از زمین و زمان طلبکار نباشند.
بعلاوه نکته بسیار مهمی مغفول مانده و آن اینکه آیا جامعه به آرایشگر,راننده,نگهبان و... نیازی ندارد که بزعم ما تنها مسیر زندگی جوانان شده مدرک گرفتن و در پی شغل اداری بودن؟!؟بلاشک آنکس که موقعیت فعلی خانوادگی و شغل جاری اعضای خانواده اش به این صنوف قرابت بیشتری دارد بیش از شخصی که مثلا در دهه 50 که کسی چندان در قید و بند تحصیلات عالیه نبوده والدینش تحصیلات عالیه داشته اند میبایست خود را برای اشتغال در اینچنین مشاغلی مهیا سازد
NSM: 1395/4/3010:40:43،
31
22
اگه بگم دلم میسوزه، اگه نگم پل میمونه اون وره آب
هی خدا...
kj: 1395/4/3010:41:00،
45
19
جوان سوزی...واژه دردناکی است
محسن: 1395/4/3010:41:08،
55
16
تازه فاجعه شروع شده و در آینده نزدیک بدتر هم میشه
ایران : 1395/4/3010:41:56،
43
17
الان روزگار به کام جوانان آقازادست.
جوونیم به لطف آقایون به باد رفت.ولی خوب ما هم خدایی داریم.
این نیز بگذرد.
قوی باش: 1395/4/3010:42:51،
55
18
اینها همه آزمایش الهی است. منتها نمی دانم چرا محل امتحانات خدا در خاورمیانه است. البته به جاش فقط از هفت میلیارد جمعیت دنیا عده قلیلی از کشور عزیزمان رهسپار بهشت برین هستند و الباقی هفت میلیارد جمعیت کره زمین در عذاب جهنم فیها خالدون هستند.
حمید: 1395/4/3010:47:21،
68
21
باعث و بانیش الهی خیر نبینه.همه میدونن کی رو میگم
milad: 1395/4/3010:49:32،
48
20
باعث افتخار مدیریت کشوره،پاداش مدیرا کم نشه ی وقت .
@: 1395/4/3010:57:26،
52
25
مدرک گرايي ، پشت ميز نشينی ، دولتی بودن همه چيز ، متکی بودن به نفت ، رقابتی نبودن بازار ايران ، ارزش نداشتن ابتکار و بهروری ، وجود رانت و پارتی بازی گسترده ... سياست های پر تنش در داخل و خارج کشود ، ... اقتصاد ايران رو بد جوری تو گل فرو برده !!!

از خواب هم بيدار نمی شيم ...

من به شخصه فکر نمی کنم وضع ايران تا 50 سال ديگم خوب شه مگر اينکه واقعآ يه تغيير اساسی تو فرهنگمون ايجاد شه مثل کره جنوبی !
پوريا: 1395/4/3010:59:37،
34
15
واقعا" زماني كه دولتمردان با حقوق هاي بسيار نجومي بعنوان مديران ارشدمشغول اختلاس و پركردن جيب هاي خود بودند نسل جوان فراموش شد.
الان يهويي غافلگير شديم و هيچ برنامه اي براي جوان ها و مخصوصا" تحصيلكرده هاي جوان نداريم.
مسئولان قبلي و فعلي در قدم اول بايد شرم كنند و بصورت دسته جمعي هاراگيري كنند.
رها: 1395/4/3011:00:19،
34
21
يه نفر افتاده تو چاه فاضلاب هر كي مياد يه چيز ميگه يكي ميگه ناخونش بلند يكه ميگه مسواك نزده يكي ميگه اصلاح نكرده.مشكل اينه كه اون بنده خدا اول بايد از اون وضعيت دراد يه دوش بگيره بعد شما ايراد بگير.
شده مملكت ما هر روز 2000 تا عيب و ايراد ازش ميگيرن.
اقا مشكل ريشه اي .ريشه اي.
بیکار: 1395/4/3011:01:30،
55
16
خدا حق این جوان ها رو از باعث بانیش بگیره
مهدی: 1395/4/3011:03:03،
44
18
داد از این مملکت
بیکار: 1395/4/3011:03:55،
47
21
خدا.حق این جوان ها رو از باعث وبانیش بگیره
مسولین مملکت باید در پیشگاه خدا جواب گو باشن
م: 1395/4/3011:06:10،
21
20
اگه شغل امین با نرگس و شغل مصیب با اسماعیل و شغل حسن با امیرعلی عوض شه فکر کنم بیشتر پیشرفت کنن
امیر: 1395/4/3011:07:00،
51
20
امیر - فوق لیسانس مکانیک سیالات - شغل بیکار

آقای روحانی و مسئولین محترم کشوری بجای خنده باید گریه کنید که گه بر سر مملکت آمده
بجای دریافت حقوقهای نجومی و دعوای زرگری این روزها بید گریه کنید
روحانی/احمدی نژاد و .... از همتون متشکرم.

کاش پشت کنکور میموندم دلم نمیسوخت
یونس: 1395/4/3012:22:08،
56
20
منم مکانیک سیالات خوندم دانشگاه سمنان روزانه و بیکار
سجاد: 1395/4/3014:01:50،
42
14
آقایون بازم میخندن اصلا هدف این بوده که خودشون پولدار بشن و بقیه رو بدبخت کنن. موفق هم شدن.
م: 1395/4/3011:10:14،
40
15
درست است کار عیب نیست ولی روش غلط آموزش عالی و مدرک گرایی در ایران باعث این وضعیت کاری شده جدای از عامل اقتصادی
ahoora: 1395/4/3011:13:56،
35
17
اینارو به ما نگو خودمون میدونیم.. به جای دیگه هم نگو چون میدونن .. تو دلت بریز
فرد: 1395/4/3011:15:40،
58
15
بابا مملکت اسلامیه...اینا همش دروغه ...وانا کجا بیکارن...اینا همش فضا سازیه دشمن و شبکه های اجتماعییه...جوون داریم تحصیل کرده سیگار نمیکشه ولی میفروشه...این یعنی اقتصاد مقاومتی...جوون داریم مهندس ماشین الات ولی راننده اژانس...این یعنی اقتصاد مقاومتی...

داریم طرف اتوبوسش راه رو اشتباهی رفت از کنار اهواز و خرمشهر رد شد ...شد جانباز و الان صاحب و مدیر ده تا شرکته...به همین میگند مقاومت....بیکاری کجا بود؟؟؟اختلاس و حقوق میلیلردی یعنی چی؟؟؟؟
بچه ها بازی میکنن سر چهار راها و کنارش یه ادامس هم میفروشن...هم سرشون گرمه هم جیبشون پر...همه تو این مملکت اسلامی از مساواتی بر خورداریم که تو خواب هم نمیدیدیم...
جووون؟؟؟؟بیکار!!!جووونای ما از خوشی و کار و فعالیت زیاد به بی راهه کشیده شدن ...معتاد شدن...دست فروش شدن...مهاجر شدن...نگهبان و در بون شدن...البته تبلیغان دشمن بی اثر نبوده.
رضا: 1395/4/3011:16:05،
52
20
بیا از منم عکس بگیر بزن
لیسانس برق قدرت یابیکار یا بورسی ماشین.
بقیه رفقامم با لیسانس برق مخابرات و الکترونیک و قدرت و معماری و مکانیک و...
همشون یابیکارند یا بیگاری میکنند.
دولت و مدیران بخورند.جوونها هم به درک
امیر: 1395/4/3011:16:11،
46
27
تلخ تر از اینهمه فوج سرباز بیکار تحصیلکرده ان است که
هیچ کس هم به فکر چاره برای رفع مشکل نیست و با
انشاله ماشااله گفتن می خواهند کار ایجاد کنند!!!!!
reza: 1395/4/3011:16:17،
45
19
دلایل پیچیده شدن بیکاری جوانان!!!!!!!!!!!!!!!??????????
پیچیده نیس جواب خیلی سادس
دزدیهای ملیاردی
خیانت مسئولان به مملکت
گرفتن پستهای کلان براساس رابطه نه شایسته سالاری
انتصابی بودن پستهای اینده ساز
مسولین مجبور نیستن پاسخگوی عملکردشون باشن
بعدش هم مملکت ماله چنر نفره قرار نیس جوانها اصلا کار پیدا کنن ازدواج کنن تو رفاه باشن خب مزرعه داری کارگری پرورش شتر مرغ شوفری اعتیاد خودکشی اینا سرنوشتشونه
امین: 1395/4/3011:17:09،
42
17
نسل سوخته همینه دیگه
دهه شصتي: 1395/4/3011:19:34،
63
17
واقعا دهه شصتي نسل سوخته شد مخصوصا متولين 63 تا 70 .
ليسانس مخابرات دارم 27 سال سن بدون هيچ سرمايه اي دارم با ماهي 800 تومن بدون بيمه كار ميكنم.نه تفريحي داريم و نه سرگرمي جون پول نداريم و هرچي هم در مياريم بايد از ترس اينده پس انداز كنيم .
خدا از باني و مسببين اين اوضاع نگذره
محسن: 1395/4/3011:19:41،
41
23
اخ اخ. بازم خوبه گاهی وقتا شماها با این مقالاتتون یادی از ما بدبخت بیچاره ها میکنید. ممنونم ازتون. کاش اون مسوولای دروغگو که فقط به فکر خودشونو دوروبرشونن مثل شما ما جوانای بیکار فوقلیسانسیو لیسانسو دکتری رو ادم حساب میکردن و بجای دزدی و چپاول همه چی یه ذره به فکر ما بودن .....
عصبانی : 1395/4/3011:22:49،
65
20
منم و هزاران نفر دیگه هم مثل اینایم و

من فقط یک ارزو دارم

دیدن روز تسویه حساب با این مسئولین کم کار که به خاطر پر کردن جیبشون و برداشتن سهمشون از کشور میرن تو نظام و تنها چیزی که براشون مهم نیس سرنوشت این مردم مظلومه

مسئولین محترم

دزدی و اختلاس و فیشهای حقوقی نجومی و فرار مغزها و گردن کلفتی برای دیگر کشورها و هزار ناهنجاری دیگه رو .... تا کی میخواین ادامه بدین ؟؟؟؟؟

ایران جیب عزیز سانسور نکن اگه متنم تنده یکم اصلاح کن ولی بزار شاید مسئولین دیدن و بخودسون اومدن

البته بعید میدونم
محسن: 1395/4/3011:43:59،
51
15
برداشتن سهم از انقلاب؟؟؟!!!
اونایی که باید سهم برمیداشتن الان زیر خاکن:)
زنده باد کارگران باشرف
محمد: 1395/4/3013:52:17،
28
18
نمیدونم کیا به محسن منفی دادن. عجیبه! راس کفته خوب انسانهایی که انقلاب کردند همگی نابود و نیست شدند. کاش بیژن زنده بود...
علی: 1395/4/3011:23:58،
42
22
به نظر من روزگار بدتر از اینها هم در پیش رو داریم و فقط با وعده های پوچ و بی ارزش و امیدهای بی اساس سرمون را گرم کردن .بنده با مدرک دکتری عمران - سازه دارم با بدبختی میرم دانشگاه حق التدریس ترمی تقریبا 3 میلیون بهم میدن که هزینه رفت و امدم نمیشه.
کارگر: 1395/4/3011:25:41،
36
16
ای وای بر حقوق بگیران وحقوق دهندگان نجومی
ای وای بر پارتی بازان وپارتی داران بی مدرک
منم چندتا دیگه سراغ دارم
م- م لیسانس الهیات رئیس مخابرات
ح- ق لیسانس ادبیات فارسی فرماندار
.....
ناصر: 1395/4/3011:27:20،
43
23
مشکل اصلی از نظام آموزشی کشور است.از مهدکودک تا دکتری، یک سیستم سربازخانه ای حاکمه که فقط باید حفظ کنی و یکسری فرمول و مسیله که با ورود تکنولوژیهای جدید، به هیچ دردی نمی خورن و یک شاگرد راهنمایی ژاپن، آمریکا ، آلمان حتی چین از دکتراهای ایران سوادشون بیشتره و این دانشگاههای ایران در یک سیکل معیوب گرفتار شدن که استادش و دانشجوش بی سوادن یعنی سواد قرن 21 ندارن مال 100 سال پیشه، اقتصاد تک محصول نفته، پژوهش جکه و...
احمد: 1395/4/3011:31:52،
48
21
ای خدا درد مردم را باید به کی گفت؟مسئولین هنوز یه گواهینامه رانندگی را از جوانان این مملکت دریغ میکنن. چه برسه به کار مناسب!قانونی که جدیدا هم ازطرف شورای نگهبان تایید شده.ولی اجرا نمیشه!
غلامی: 1395/4/3011:32:49،
31
69
چرا اخبار منفی در خصوص دولت منتشر میکنید و این همه موفقیت را نمیبینید. همان احمدی نژاد حقتونه. مگر بیکاری در این دولت بوجود آمده که حالا یادتان به بیکاری جوانان افتاده
محمد: 1395/4/3011:41:15،
51
26
چطوری فیش حقوقی؟:)
احمد: 1395/4/3011:54:38،
35
32
کجای کاری فیش حقوقی بگیر ملت همه منتظر احمی نژادن حداقل این وضعمون نبود
امیر: 1395/4/3011:33:32،
42
18
ای کاش بهد از این خانواده ها آگاه شده و فرزندانشان را وادار به ادامه تحصیل در دانشگاه ها های شهریه دار نکنند....واقعا درس خواندن دیگر رمز خوشبختی نیس...
hhaammiidd: 1395/4/3011:35:13،
32
33
وقتی همه به راحتی و بدون هیچ زحمتی وارد دانشگاه میشند تو دانشگاه بعضی از اساتید از دانشجوآ پول میگیرند تا نمره بدند بدون هیچ گونه آموزشی و دریافت بار علمی دانشجو فارغ التحصیل میشه دانشگاه هها هم فقط به فکر جیب خودشونند فقط دانشکده تاسیس می کنند تا دانشجو جدید بگیرند تا پول بیشتری از مردم بگیرند با آن وضعیت هردانشجویی از داشنگاه بیاد بیرون به غیر از یک سری مطالب تئوری هیچی دیگه بلد نیست وقتی اکثر ارگانها به فکر استخدام بازنشسته هاند یا یکی به سابقه کار 10 سال به نظر شما میشه کار پیدا کرد..............؟
عباس: 1395/4/3011:36:57،
62
21
از حلقومشون درمیارم:)
reza111: 1395/4/3012:07:04،
67
30
یا علی من هم هستم
علی: 1395/4/3013:05:51،
42
17
به وقتش.فعلا تا فرصت مناسب ایشالله .بالاخره افتاب پشت ابر نمیمونه همیشه
شهروند : 1395/4/3012:14:35،
30
26
کشور پهناور ایران با ذخایر زیر زمینی متنوع ومنابع ثروت خدادادی واز همه مهمتر هوش بالا وسایر امتیازات وپتانسیلها در دنیا بی نظیر است . به طوریکه 31 استان در کشور داریم که هر کدام با به اندازه 31 کشور مطرح وثروتمند مساحت دارد ولی ان کشورها پیشرفته وتوسعه یافته ولی کشور ایران با مشکلات عدیده بیکاری وتنگدستی و...و ........که سالهاست گریبانگیر ان است .
امید است متخصصان نخبه وصاحب نظران اقتصادی ودولت با همکاری مردم وسایر قوا به یاری جوانان بشتابند ومنجی مردم وکشور شوند .با تشکر
هادی: 1395/4/3012:18:44،
64
19
لطفا مدرک و رشته اونایی که تو ادارات استخدام اند رو هم بگینفوق دیپلم کشاورزی مدیر گمرک.....
سادات: 1395/4/3012:55:16،
52
17
فقط با صحبت کردن . ونالیدن مشکل حل نمی شود .الان پسر من با تحصیلات دانشگاهی .داشتن سی سال سن بی کار مطلق است. باید ما چیکار کنیم. مسیولان باید چاره ساز این مشکلات باشد.
شهرداری: 1395/4/3013:10:57،
49
26
سلام
یارو لیسانس آبکی محیط زیست داره رفته پول داده دکتراشو گرفته شده شهردار منطقه به کجا این همه شتابان و تازه رفیقاشم آورده هشت و نیم میلیون تومن حقوق میگیرن و ............
inzagi: 1395/4/3013:18:42،
49
21
لیسانس تربیت بدنی بیکار
شرکت نظم نیرو: 1395/4/3013:19:45،
38
38
سلام. ما در دورانی قرار داریم که باید از پشت میز نشینی عبور کرده و از توانایی و ظرفیت خود استفاده کنیم. بنده مهندس کشاورزی دیده ام که الان خدا را شکر بسیار موفق بوده و حدود 100 نفر را مشغول به کار کرده است. ما زمان زیادی را در محیط مجازی هستیم ولی از ظرفیت آن جهت درآمدسازی استفاده نمی کنیم.بنده نیز روزی مثل همه جوانها، جویای کار بودم اما به کارمندی راضی نبودم. در خانواده و دوستان، بیکاران زیادی را میدیدم و رنج میکشیدم. تا وارد صنعت بازیافت شدم. لطف خدا شامل حال من شد و توانستم تا جایی که میتوانم برای دوستان و آشنایانم نیز شغل ایجاد کنم. و الان قصد دارم در نقاط مختلف کشور این کار را توسعه دهم. میخواهم در نقاط مختلف کشور شعبه ایجاد کنم و جوانان علاقمند را وارد این صنعت کنم. حرف کلی بنده اینست که کار عار نیست. اگر در رشته خود میتوانید بسم الله اگر نمی توانید در حرفه دیگر. ممنون از ایرانجیب
شرکت نظم نیرو: 1395/4/3013:24:55،
30
43
دوستان عزیزم کارهای بر زمین مانده در کشور بسیار است. به خدا آنقدر میشود در این کشور درآمد زایی کرد که حد ندارد. اینها شعار نیست. بنده انجام داده ام. مثلا در بحث بازیافت پلاستیک. چند نفر دوستان میدانند که از بطری پلاستیکی ضایعاتی نوشابه و دلستر و.. ، الیاف پلی استر جهت تولید فرش و موکت و ... استفاده میشود؟؟ یا هزاران مورد دیگر. دوستان مجالی نیست جهت صحبت. دنبال ایده های نو و خلاقانه باشید. خدا هم کمک خواهد کرد. ممنون از ایرانجیب که همیشه نسبت به خواننده هاش لطف داشته. یا حق
مهدی: 1395/4/3013:56:08،
42
19
دلت خوشه برو کمی استراحت کن تا فردا بازیافت کنی باز؛)
داداش من این حرفا همش کشکه کسانی که واقعا درس خوندن و مدرک دارن پشت سد هستن. هر کسی باید تو رشته خودش کار کنه و همه چیز پول نیست. مدیر تولید کارخونه بی سواد ساده ترین کارگر همون کارخونه فوق لیسانس!
راه اندازی واحد سودآور بازیافت: 1395/4/3014:18:05،
29
32
سلام. بنده ایشان را میشناسم و با ایشان کار میکنم تعجبم از اینهمه نظر منفیه. یک عده فقط منتقد و منفی نگرند ولی دریغ از کوچکترین ایده و حرف جدیدی
شرکت پویا پلاست زاینده رود: 1395/4/3014:58:30،
23
28
در جواب نظر شرکت نظم نیرو: ممنون از کامنت مفیدتون. متاسفانه هر چی امثال شما بگند در گوش برخی نخواهد رفت. برخی فقط میشینند کنار و منفی بافی میکنند. نظرات منفی نشون دهنده عمق فاجعه و عدم درک شرایط کنونیه. ما الان نیاز به کارآفرین داریم تا کارمند. فرض کنید یکی ارشد شیمی داره و بیکاره. از خودش بپرسه درسی که خونده چرا کمکش نمیکنه یا در دانشگاه چیزی یاد نگرفته که عملا بیسواده یا یاد گرفته ولی نمیتونه به بالفعل تبدیل کنه که باید اصلاح کنه و راهی پیدا کنه. پس اگر کسی تخصصی یاد گرفته باشه نگران نباید باشه. ممنون از شرکت محترم نظم نیرو و همچنین سایت وزین ایرانجیب. شاد باشید
علی: 1395/4/3018:16:14،
40
13
نظرتون خوبه ولی شرکت شما که نمیتونه برای همه کار ایجاد کنه. تعداد بیکاران بسیار بالاست
امیر : 1395/4/3013:41:17،
43
16
اگر از روز اول پستهای کلیدی را به آقا زاده های تاز ه به دوران رسیده که مدرک تحصیلی شود هم واقعی نیست.ن میدادن الان مردم و جوانان دچار این فلاک نمیشدن. و حالا حرف زدن نه نون میشه نه خونه .نه رفاه اجتماعی .واقعا شرم آور برای دست اند کاران. استعفا بهترین گزینه برای آقایون.
علیرضا: 1395/4/3013:46:09،
26
26
چقدرهم بهشون میاد
ف: 1395/4/3014:09:22،
55
11
لیسانس کامپیوتر.بیکار
متولد 66هستم.نمیدونم این نامردا چرا این اگهی استخدامی هارو که میزنن به فکردهه شصتیها نیستن.چراهمش شرط سنی میزارن .چرا سابقه کارمیخوان اخه وقتی کارنیس برامون سابقه کاری رواز کجا بیاریم.پس ما چکارکنیم.خدایااااااا خودت کمکمون کن
خشمگین: 1395/4/3014:16:52،
62
18
اوضاع خیلی خرابههههههههههههه .از بهترین دانشگاه دولتی مدرک بگیری بعد بشی نظافت چییییییییییییییییییی. خدایا کجایییییییییییییییییییییییی
واقع بین : 1395/4/3015:05:56،
45
21
این حاصل تدبیر مشتی آدم بی تدبیر است که مدیریت کلان این کشور را اشغال کرده اند .که تنها هنرشان تولید فیش حقوقی چند صد میلیونی برای خود و نزدیکانشان می باشد. این ملت حق انتخاب نخبگانش را برای گردش امور ندارد .همه چیز به این مردم از ناحیه ای که همه می شناسیم تحمیل شده است . تا زمانیکه اوضاع اینچنین است ،روز به روز شرایط بدتر خواهد شد.
دانشجو: 1395/4/3015:14:01،
39
18
اینا همش تقصیر دشمنه
مهندس عمران: 1395/4/3015:16:11،
37
18
در یک شرکت مشاور کار می کنم، 5 ماه حقوق عقبه! وضعیت خیلی خرابه، خدا لعنتشون کنه، پول این مملکت خوردن و یک آب روش، بعد میگن سهم پدرم از سفره انقلاب است
بی نام: 1395/4/3020:53:40،
35
19
هر مدرک هر دانشگاهی رو که نمیشه روش حساب باز کرد . مدرک فوق لیسانس علی آبد قطور هم شد مدرک
ماهان- پاسخ به مشرقی: 1395/4/3101:04:34،
31
18
شما از نوع حرف زدنت معلومه دکترا داری!! من رفیق داشتم توی دانشگاه آزاد رشته برق الان توی یکی از شرکت های بزرگ به کار طراحی آیسی مشغوله. شما همه رو یکی فرض کردی؟!
حامد: 1395/4/3101:33:28،
37
16
فیش حقوقی مسیولین رو که میبینم
الان معنی سخنرانی هاشون که میگفتن ((تحریم اصلا تاثیری بر ما نداره )) رو میفهمم
مسعود: 1395/5/422:56:09،
24
26
چقدر نظرات چرت و پرت و غیر کارشناسی.واقعا عقده ای هستینا.
حالم بهم خورد
یه تحصیل کرده فنی شهرستانی: 1396/3/1220:58:34،
7
1
همه اینها دروغه ما که دانشگاه فنی وحرفه ای درس خوندیم کار نیست اگه هم باشه تو شهرهای ما نیست من خودم برق صنعتی خوندم شرکت ها کارگر میخان با قرار داد ماهیانه یا سه ماه بعدش بیرون میکنن حتی بهترین دانشگاه هم بخونی کار پیدا نمی کنی فقط با داشتن پارتی یا جز خانواده شهدا باشی برای خودم اثبات شده طرف با سگ بازی میکرد الان کارمند رسمی شهرداری شده ماکه دنبال درس رفیتم هیچی درود به این مملکت

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار