کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

واردات شورلت به ایران فقط با 15 میلیون تومان!

کدخبر:۲۵۴۲۰سه شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰:۳۵۹۸۶۵ بازدید

اگرچه واردات خودروهای آمریکایی به کشور ممنوع اعلام شده، اما هنوز منفذهایی برای واردات شورلت و کادیلاک وجود دارد. تنها کافی است ...
واردات شورلت به ایران فقط با 15 میلیون تومان!

اگرچه واردات خودروهای آمریکایی به کشور ممنوع اعلام شده، اما هنوز منفذهایی برای واردات شورلت و کادیلاک وجود دارد. تنها کافی است 15 میلیون تومان بپردازید و سال‌ها خودروی آمریکایی سوار شوید.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از مهر، پرونده ورود و تردد خودروهای آمریکایی به کشور گویا بسته شدنی نیست. حتی علیرغم اینکه مقام معظم رهبری هم نسبت به ورود این خودروهای پرمصرف و البته لوکس آمریکایی تذکراتی را به دولت دادند، اما هنوز منفذهایی برای رخنه این خودروها به خیابان‌های ایران وجود دارد و به نظر می‌رسد که دلالان واردات خودروهای آمریکایی دست بردار نیستند و نمی‌توانند از سودهای جذابی که واردات این خودروها برایشان دارد، دست بردارند.


گذرموقت حربه جدید واردکنندگان برای دور زدن قانون

هنوز هم ارز زیادی بابت واردات خودروهای آمریکایی از کشور خارج می‌شود و به نوعی، منابع ارزی کشور را تحت‌الشعاع اشتهای برخی افراد در لوکس سواری قرار می‌دهد. در این میان حتی جلوی ثبت سفارش واردات خودروهای آمریکایی هم گرفته شده و هم اکنون، اگر واردکننده‌ای بخواهد خودروی آمریکایی ثبت سفارش کند، سامانه ثبتارش این اجازه را به او نمی‌دهد و ثبت سفارش بر روی هر نوع مدل خودروی آمریکایی با هر مبدایی که برای ورودش در نظر گرفته شود، قفل است.

درست بعد از این مصوبه دولت که ثبت سفارش خودروهای آمریکایی را متوقف می‌کرد و حتی ثبت‌سفارش های قبلی را هم باطل اعلام می‌کرد؛ واردکنندگان، مناطق آزاد کشور را برای واردات این خودروها مساعد یافتند و تلاش کردند که تا خودروهای آمریکایی را از طریق مناطق آزاد کشور بدون پرداخت تعرفه و عوارض گمرکی مشمول سرزمین اصلی، وارد کنند. آنجا هم به هرحال این خودروها مشتریان خاص خود را دارند و حتی اگر واردکنندگان همچون گذشته، به اجاره خودروها در مناطق آزاد بپردازند، باز هم سود خوبی نصیبشان می‌شود که دولت این راه را هم بسته است؛ اما این هم پایانی بر واردات خودروهای آمریکایی نبود.

اما اکنون واردات خودروهای آمریکایی به صورت گذرموقت، به حربه جدید واردکنندگان در واردات این خودروها تبدیل شده است. آنها خودروهای آمریکایی را از گمرکات جنوبی و از مرز مشترک ایران و امارات وارد کشور کرده و ترتیبی می‌دهند که با پلاک گذرموقت وارد بازار شوند. این خودروها هم به صورت زیرپوستی و با آگهی‌های اینترنتی و حتی آگهی‌های پیامکی، مشتریان خاص خود را پیدا می‌کنند.


هر مدل خودروهای آمریکایی را فقط سفارش دهید و در ایران تحویل بگیرید!

بررسی‌های میدانی خبرنگار مهر حکایت از آن دارد که خودروهای آمریکایی با گذر موقت به راحتی وارد کشور شده، ۶ ماه بر اساس قانون اجازه تردد با پلاک موقت دارند و پس از آن، به شیوه‌های شگفت‌آور و البته صوری، از مرزهای جنوبی خارج شده و مجدد بعد از چندین روز، به عنوان یک خودروی جدید گذرموقت وارد ایران می‌شوند و اجازه دارند که شش ماه دیگر را تردد کنند. این رفت و آمد صوری البته برای خریدار هزینه‌ای هم دارد که به نظر می‌رسد افرادی که به دنبال خرید خودروهایی چند صد میلیونی همچون شورلت هستند، پرداخت ده تا بیست میلیون تومان آن هم هر شش ماه یکبار، برای آنها چندان مشکل‌ساز نباشد.

خبرنگار مهر در تماس تلفنی با یکی از فروشندگان انواع خودروهای آمریکایی همچون شورلت و کادیلاک، به پشت‌پرده‌های دیگری از شگردهای ورود خودروهای آمریکایی علیرغم محدودیت و ممنوعیت‌های دولتی دست یافته است. یکی از فروشندگان خودروهای آمریکایی گذرموقت در گفتگو با خبرنگار مهر می‌گوید: هر خودروی آمریکایی با هر مدل و هر آپشنی که مشتری بخواهد را برایش تامین می‌کنیم و مشکلی هم در این زمینه وجود ندارد.

وی می‌افزاید: شما هر مدل خودروی آمریکایی را که انتخاب کنید، مراحل واردات آن از طریق امارات متحده عربی و مرزهای جنوبی کشور انجام می‌شود و بعد از چند روز هم خودرو را در جنوب کشور با پلاک موقت تحویل خواهید گرفت، هر نوع تضمینی هم که شما بخواهید شرکت در اختیار شما قرار خواهد داد و مشکلی هم از این بابت وجود ندارد.

این واردکننده خودروهای آمریکایی می‌گوید: بر اساس قوانین بین‌المللی که مرتبط با ایران هم نیست، یک خودروی گذر موقت دهها بار بلکه صدها بار اجازه ورود و خروج از یک کشور را دارد و هیچ محدودیتی هم در این زمینه وجود ندارد. ما ۳۰ درصد مبلغ خودرو را به صورت پیش‌پرداخت دریافت کرده و با تضمین‌هایی که می‌دهیم، خودرو را برای مشتری وارد می‌کنیم. وارداتش هم هیچ ربطی به مصوبات دولت برای جلوگیری از ورود خودروهای آمریکایی ندارد.


ورود و خروج صوری گذرموقت‌ها تنها در چند ساعت!

یکی دیگر از واردکنندگان خودروهای آمریکایی گذرموقت در گفتگو با خبرنگار مهر می‌گوید: یک خودروی گذر موقت تنها ۶ ماه اجازه تردد در کشور را خواهد داشت، پس از ۶ ماه باید از مرز خارج شود و اگر صاحب آن بخواهد بارها و بارها می‌تواند مجدد وارد کشور شود. پس از اتمام ۶ ماه، برای بار اول گذرموقت تمدید می‌شود و هزینه‌ای برای مشتری نخواهد داشت، اما در هر دفعه که قرار باشد گذرموقت تمدید شود، بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان باید به عنوان هزینه این کار، پرداخت شود.

او می‌افزاید: خروج خودروی گذر موقت در مرزهای جنوبی کشور به صورت صوری انجام می‌پذیرد، یعنی خودرو سوار بر کشتی می‌شود و مهر خروج می‌خورد، بلافاصله بعد از ثبت مهر خروج، مجدد می‌توان به عنوان یک خودروی جدید آن را وارد کشور کرد و مهر ورود آن را دریافت کرد، پس از آن هم که پلاک موقت برای تردد خودرو به صورت قانونی صادر می‌شود، به راحتی می‌توان در خیابان‌های کشور تردد کند.

این فروشنده خودروهای آمریکایی گذرموقت می‌گوید: شما می‌توانید هر مدل خودروی آمریکایی را که بخواهید خریداری کرده و سفارش دهید، هیچ مشکلی وجود ندارد و بعد از استفاده شش ماه که اعتبار پلاک گذرموقت آن تمام شده است، ما با کسر ۲۰ درصد از مبلغ خودرو، آن را از شما خریداری خواهیم کرد، اما اگر هم بخواهید که تمدید شود، حدود ۱۵ میلیون تومان هزینه دارد که باید بپردازید و دوباره خودروی خود را تحویل بگیرید.

به هرحال دولت اگر مصمم به جلوگیری از ورود خودروهای آمریکایی است و عزمی در این زمینه وجود دارد، باید تمام منفذهای واردات خودروهای آمریکایی را مسدود کند تا بلکه ارزهای ایران از راههای مختلفی که برای دور زدن قانون وجود دارد، از کشور خارج نشود. در این میان مطمئنا راهکارهای دیگری هم هست که بتوان واردات خودروهای لوکس و پرمصرف آمریکایی را دور زد که ضرورت هوشیاری دولت را می‌طلبد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رضا: 1395/4/2909:48:51،
470
41
کشوری که از یه کالای امریکایی اینقد هراس داره کلاش پس معرکس
امین: 1395/4/2910:04:05،
303
36
هر چی تبلیغ بد از خودرو های امریکایی میکنن همش الکیه، یه بار سوار این شورلت ها بشین تا ببینین ماشین یعنی چی، خدای طراحی و قدرت و پرستیژ
ممد: 1395/4/2910:04:44،
183
30
بحث خودرو آمریکایی نیست بابا جان من
مسئله فراتر از این حرفاست
دلواپس: 1395/4/2910:14:29،
180
27
هراس از چيزي نيست
دكاني بنام تحريم ، دلالان تحريم و كاسبان قوانين بي معني و رانت خواران بقدري زياد شدن كه اجازه تغيير هيچ چيز نيست
ایران: 1395/4/2910:16:09،
225
30

خودروآمریکایی آنچنانی 25هزاردلار اونور آبه!
چندصدمیلیون تومن نیست!

خودرو آمریکایی سوارشی چشم وگوشت بازمیشه اونوقت فرغون سازامون بایدبرن کشک شونو بسابند!

آره جونم...
fooad: 1395/4/2910:34:16،
112
26
در حسرت ماشین درست و حسابی بودیم که به لطف دست اندر کاران کوشای مملکت ازین پس در حسرت گوشی موبایل درست حسابی هم خواهیم بود. نمیدونم چرا احساس میکم خیلی شبیه اصحاب کهف شدیم. همین الانشم با پراید بخوای بری کشور همسایه همچین نگات میکنن که انگار با ماشین زمان از قرون وسطا اومدی!!
Saeed : 1395/4/2911:06:37،
84
26
ایرانجیب تو هم خوب جو میدیا الان مثلا این خبر برای چی گذاشتی
یه روز میگی واردات خودرو آزاد بشه و ....
یه روز هم از ریشه میزنی.
احمد: 1395/4/2911:16:07،
70
29
سلام ،
من نمیدونم اگر 2000 تا ماشین امریکایی وارد بشه برای امریکا منافع اش مساوی فروش یک روز کوکاکولا و پپسی در ایران نیست ،
چرا این نماد تمام امریکایی را جلوش را نمیگیرن ، لابد مصلحت افرادی به خطر میافتد و دیگر به امریکا نمیتوانند بروند ،
اون وکیل فردا نگه ماله اسکاتلند به امریکا مربوط نیست که خیلی این حرف نا پخته است ،،،،
مردم الان در تنگنای دریافت اطلاعات نیستند که هر که از راه رسید ، هرچه خواست از دهانش بیرون بریزد و فکرکند همه هم قبول کردند ، که این نهایت ساده اندیشی است ،،،،
کوروش: 1395/4/2911:17:57،
68
31
خودشون اون بالا خب دارن عشق و حال هزار میلیاردی میکنن اما نگران ارز و جالبتر از اون مصرف ماشین های خرجی و آمریکایین
همه اینا به اندازه اختلاس کوچیکتون میشه عایا؟؟؟؟؟
فاروق: 1395/4/2911:46:00،
80
27
همپین از خودروی امریکایی صحبت میکنه مثله اینکه از یک قاتل بلفطره صحبت میکنه
ماشین امرکایی هم مثله بقیه ماشینها است لولو خور خوره که نیست
حسین: 1395/4/2912:14:48،
86
26
اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه ورود خودروهای آمریکایی رو ممنوع کنیم و از کشور دوست و برادر چین لگن به قیمت بهترین خودروهای جهان وارد کنیم !!! بعد چین مقاوم میشه و ما بهش تکیه میکنیم ...
ماندانا: 1395/4/2912:16:34،
100
33
جالبه
مردم عاشق جنس آمریکایی و آمریکا هستند
اما
مدام از تریبونها و لسان مبارک
حضرات شعار مرگ بر آمریکا بیرون میاد

این تضاد بین مردم و مسئولین جالبه
amin: 1395/4/2913:37:03،
60
28
بابا ماشینای آمریکایی به غیر از کادیلاک هیچ کودوم لوکس نیستن این ماشینای کره ای هم همشون تو کشورای دیگه حکم پراید و پژوی این جا رو دارن.اما به بنز اس کلاس یا ب ام و سری هفت میگن لوکس.چرا به حجم موتور بالا میگین لوکس آخه بذارین وارد شه مردم یه کم ماشین ببینن.
بهنام: 1395/4/2914:08:09،
45
30
پراید و عشقه
ashkan: 1395/4/2914:27:40،
52
31
اصلا گذر موقت ربطی به آمریکای بودن یا نبودن نداره شاید یه شخصه خارجی بخواد با خودرو امریکاییش وارده ایران شه دولت دیگه نمیتونه جلوشو بگیره
نسیم: 1395/4/3000:24:32،
32
18
ماشین فقط امربکایی
حسن: 1395/4/2909:50:08،
145
24
مشکل ما فقط خودروهای امریکایی هستش,با این قانون مسخره,هیچوقت کشور توسعه یافته نمیشیم
سهیل: 1395/4/2917:33:06،
50
25
مردم عزیز اگه یه حساب سرانگشتی بکنید، میبینید که سوارشدن ماشین های توپ (هر چی میخواد باشه چه آمریکایی، چه اروپایی و یا ژاپنی) با پلاک گذر موقت خیلی به صرفه تر از پلاک ملی است
مثلاً الان یه مازراتی گیبلی فول تو منطقه آزاد 250 میلیونه ولی پلاک ملی با مدل پایین تر حدود 1/8 تا 2 میلیارده یعنی کم کمش شما 1/5 میلیارد پول اضافه میدید
فرض کنید شما میخواید تو ایران یه مازراتی بخرید 1/8 میلیارد، خوب اگه شما گذر موقت با همه هزینه ها 300 میلیون بخرید میتونید 1/5 میلیارد رو جای دیگه سرمایه گذاری کنید و یا کم کمش این پولو تو بانک بذارید و ماهی 22 میلیون سود بگیرید که تو 1 سال پول مازراتیه گذر موقت رو در میارید. تازه اگه دوباره بخواید تمدید کنید بفرض 20 میلیون هم هزینه کنید بازم سالی 240 - 250 میلیون سود میکنید یعنی شما ظرف 4 سال 1 میلیارد سود میکنین.

حالا دیگه خود دانید
حاجی گرینف : 1395/4/2909:52:41،
125
21
تو این مملکت پول باشه همه چی امکان پذیره.
علی: 1395/4/2909:54:42،
115
31
الان تمام مشکلات مردم حل شده ، فقط مونده همین ماشن آمریکایی؟
غمگسار: 1395/4/2910:17:53،
66
25
چه موضوع سخیفی برای گزارش پیدا کردین !

سطح ایرانجیب رو پایین نیارید با این گزارشات دلواپسانه !

ما خودمون چیزی نیستیم چرا فکر میکنیم گردن کلفتیم ؟

کفاش: 1395/4/2910:18:58،
73
22
واقعا که ایرانی جماعت در پیدا کردن منفذها و دور زدن قانون استاده
فرد: 1395/4/2910:37:16،
79
21
آدم نمیدونه جلوی کدومو بگیره؛

بی حجابی

واردات ماشین امریکایی

فرار مغزها

کالای قاچاق

حقوقهای نجومی و اختلاس

چند طبقه رفتم زیر زمین؟؟
حالا از اونجا مقاومتی فکر کن.

یا حماقت خلق الله.
alireza: 1395/4/2910:59:39،
90
26
جالبه میشینیم با کامپیوتر اختراع امریکا و با برق اکتشاف امریکا و ویندوز ساخت امریکا و مایکروسافت آفیس ساخت امریکا نامه تایپ می کنن بعد با فکس و یا ایمیل ساخت امریکا میفرستن و توش از بدیه محصولات امریکا میگیم
از ماشینش هم هرچی بدی بگید بازم بهترینه
این مبارزه به جایی نمیرسه
سید: 1395/4/2911:00:01،
52
24
یک مافیای رسانه ای دلواپس که کارش پخش و هدایت و انحراف افکار عمومی هست و به صورت دستوری احتمالا به این سایتها خوراک میده.
دولت آقای روحانی رو همین بازوهای رسانه ای فشل کردن.
کاری به رفاه و آرامش مردم ندارن هدفشون فقط تخریب و پخش نفرت هست.
این خبر چه ارزشی برای عامه مردم داره.
دیروز رادیو برنامه برای تبلیغ سفر کردن داشت ولی اصل مطلب فیشهای حقوقی بود
سام: 1395/4/2911:02:58،
57
23
واقعا جای تاسفه این همه حساسیت برای واردات خودرو فقط به دلیل اینکه امریکاییه عادت داریم از هر موضوع ساده که در همه دنیا به صورت عادی روال خودشو طی میکنه داستان درست کنیم دشمن فرضی خارجی دست های پشت پرده توهم توطعه اخه کشور ما با وجود همچین مدیران توانمند با حقوق های میلیونی نیازی به این چیزا نداره خودمون خودمونو نابود میکنیم حالا چه با ورود خودرو امریکایی چه بدون ورود اون
شهروند: 1395/4/2911:12:33،
54
23
وقتی که بعد از ۳۰ سال اینجوری مردم برای استفاده از یک کالایی مصرفی آمریکایی تلاش میکنند چجوری میخوان قطع رابطه داشته باشن
آرش66: 1395/4/2911:13:04،
43
23
چرا وقتی خودروی چینی وجود دارد باید از آمریکای استکبار خودرو وارد شود؟ چه کسی این اجحاف بزرگ را در حق ملت ایران انجام می دهد؟
کامبیز: 1395/4/2911:22:28،
43
28
اکه شما به این نتیجه رسیدید که منفذ هایی وجود داره که ماشین شورولت یا آمریکایی ازش رد میشه حالا حالا ها بگرد چون منفذ های خیلی بزرگتری هست که کشتی با بارش رد میشه
مهدی: 1395/4/2911:28:27،
33
53
ماشین آمریکایی حرف نداره فقط مصرف سوختش بالاست.
مهدی: 1395/4/2914:27:28،
44
28
منفی ها حالا مثبت میشن:
اصلاحیه،ماشین های آمریکایی حرف نداره "و" مصرف سوختش پایینه!
مهدی: 1395/4/2911:30:02،
57
22
خنده داره ماشین چینی اشکالی نداره سوار بشید ، اما ماشین آمریکایی نباید سوار بشید ؛
احتمالا مسئولان با قبرستان ها قرارداد دارند .
شریک .... و رفیق قافله!
از عمر هدر رفته ام متأسفم
بابک: 1395/4/2912:07:17،
47
18
فقط قیافه این شورلت کامارو که گذاشتن به کل ماشینای ایران از 50سال پیش تا حالا می ارزه
وارد کننده: 1395/4/2912:25:44،
41
23
واردات گذر موقت از قوانین بین المللی پیروی میکند نه داخلی و هیچ کس نمیتواند آن را محدود کند.
رضا: 1395/4/2912:46:00،
63
25
دوستان چرانمیخواید قبول کنید شورولت فورد GMC جنرال موتورز کادیلاک پونتیاک چلنجر موستانگ و....همشون بدن
405خوبه با پارس و ال لگن اونم از نوع وانتش
امیر: 1395/4/2913:02:02،
47
31
راست میگن دیگه، حمایت کنید از تولید داخلی، ماشین آمریکایی بد بده،
آرش: 1395/4/2913:29:06،
48
25
بزرگترین مشکل خودروهای امریکایی این است اگر یک بار سوار انها بشوید امکان ندارد هیچوقت پول بابت خرید پراید بدهید ان هم اگر سالها بی خودرو باشید
این تجربه را به هیچ وجه با خودروهای کره ای کسب نخواهید کرد
و این یعنی نابودی صنعت ورشکسته خودرو داخلی
سعید: 1395/4/2914:14:14،
44
31
لعتی هرچی دارم فکر میکنم روبه جلو میرم چرا100سال عقب می افتیم.اصلا نمیشه به آینده امیدواربود.معلوم نی کی به کیه اینجا...
بی هدف: 1395/4/2915:24:23،
31
21
هر سال میگیم دریغ از پارسال
سعید: 1395/4/2916:11:00،
36
23
خب این کارا نداره چک کنید اقامت همون کشور هر کسی داره بتونه بیاره برای ما که خارج از کشور هستیم خو بد میشه ببندن گذر موقت رو .ما اینجا این همه پول میدیم ماشین میخریم حالا که راه زمینی کویت و عراق باز شد میشه ماشین بیاریم شلمچه بریم ایران ماشین بخریم 2.5 برابر اخه با 75 میلیون ماشین نو در حد کامارو صفر گیر میاد مابفروشیم بیایم اونجا بخریم؟ ما اینجا کار میکنیم پول در میاریم موقع اوردن ماشینم تازه پول وارد مملکت میکنیم چه وضعشه اینجوری؟
ماشین باز : 1395/4/2917:12:21،
41
32
من الان موستانگ دارم مصرفش از یه پراید کمتره
کسی که ماشین باز باشه میدونه کلا ماشین ها بر حسب دمای اب داحل موتور مصرفشون تایین میشود ماشین های امریکایی با رسیدن دمای اب به 90 مصرفشون به 6 تا مبرسه و هرچی دمای موتور میره بالا مصرفش میاد پایین اونی هم که میگگه مصرفش بیشتره یه بار سوار بشی نمیگی
محمدرضا: 1395/4/3002:30:59،
30
20
همه چیز تو این مملکت تحت لوای یه تعداد خاص هست که فقط برای سود اونها قوانین خاص و احمقانه تصویب میشن. مثلا همین قانون ممنوعیت ورود خودرو بالای2500 سی سی به بهانه لوکس بودن از کجا درومده؟!
جالبه که خواستن برش دارن ولی در کمتر از چند ساعت چنان خبر تکذیب شد که گویی به مقدسات توهین شده بود !!!
رحیم . اهواز: 1395/4/3009:15:38،
26
17
همش بخاطر پراید باید از خوروهای با کیفیت و با ایمنی استفاده نکنیم خدا خودت انتقام این ملت نجیب رو بگیر از دست این قاتل دارند با پراید مردم رو می کشند.
شناس : 1395/5/308:10:42،
23
28
این دلال یا راه باز کن یا دور زن قانون یا هر چیز دیگه ...
از بابت این قانون خوب منفعتی می بره
با هر بار خروج 20 درصد قیمت خودرو هر 6 ماه یکبار درآمد ناخالصشه!
فرضن خودرویی با قیمت 35 هزار دلار هر 6 ماه 7000 دلار بدست میاره که معادل 4 میلیون و 100 هزار تومن ناقابل برای هر ماه هست!
معلوم نیست به کجا وصله

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار