کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

دغدغه‌ای به نام جای پارک در تهران + تصاویر

کدخبر:۲۵۴۱۴سه شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۹:۱۴۲۵۲۲ بازدید

معضل کمبود پارکینگ در پایتخت جدی است، آنقدر جدی که کافی است وارد یکی از خیابان های پر تردد شهر تهران شوید و کار فوری داشته ...
دغدغه‌ای به نام جای پارک در تهران + تصاویر

معضل جای پارک و کمبود پارکینگ در شهر تهران امروز به یکی از اصلی ترین دغدغه های شهروندانی تبدیل شده که با خودرو شخصی تردد می کنند.

معضل کمبود پارکینگ در پایتخت جدی است، آنقدر جدی که کافی است وارد یکی از خیابان های پر تردد شهر تهران شوید و کار فوری داشته باشید، آن زمان است که نبود جای پارک به معضلی لاینحل برایتان تبدیل می شود.

در بعضی از محلات شهر تهران، کار از پارک دوبله و گاه سوبله نیز گذشته و شهروندان برای پارک خودرو خود به پیاده رو ها نیز رحم نمی کنند. این معضل در برخی از نقاط شهر از جمله منطقه 6 که منطقه ای اداری – تجاری به شمار می آید، جدی تر است. متاسفانه در نقاط پر تردد پایتخت، هر روز به جای ساخت پارکینگ های طبقاتی، مراکز تجاری و اداری ساخته می شود. مراکزی که بعضا پارکینگ های لازم برای آنها در نظر گرفته نشده و یا ظرفیت پارکینگ های آن به خودروهای کارمندان این مراکز اختصاص می یابد.

بدون شک گران بودن بهای زمین برای اختصاص به پارکینگ یکی از موضوعاتی است که سبب شده در شهر تهران هیچ نهاد و یا بخش خصوصی زیر بار ساخت پارکینگ نرود.

طبق برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران، پایتخت به 60 هزار پارکینگ مسقف نیاز دارد و در صورتی که این تعداد پارکینگ تامین شود، بخشی از نیازهای شهروندان برطرف خواهد شد. بر اساس نتیجه یک تحقیق علمی، مشخص شد که اغلب مراکز تجاری بزرگ مقیاس در تهران با کمبود پارکینگ مواجه هستند و همین عامل منجر به تشدید ترافیک در خیابان های مجاور آنها می ‌شود.

نبود پارکینگ، پارک دوبله خودرو و در پی آن ایجاد ترافیک امروز به وقایع عادی در تهران مبدل شده اند. محسن ، یکی از شهروندانی است که در منطقه 12 یک باب مغازه دارد. وی که خودرو خود را جلو در مغازه اش در خیابان جمهوری و در محدوده خیابان ظهیرالاسلام پارک کرده است، در این رابطه به خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان می گوید: در این منطقه علاوه بر معضل طرح ترافیک، با کمبود جای پارک هم مواجه هستیم.

وی می افزاید: من برای ترددهای روزانه ام نیازمند طرح ترافیک بوده و به این خاطر که معلولیت دارم، از پلاک ویژه ای که از سازمان بهزیستی در اختیارم قرار داده، استفاده می کنم.


16s0j4xa7blita53qb3b.jpg


دعوا به خاطر جای پارک

این شهروند تهرانی کمبود جای پارک را علت اصلی بسیاری از درگیری ها در نقاط پر تردد شهر تهران از جمله منطقه 12 می داند و می افزاید: در بسیاری از مواقع شاهد هستیم که افراد به خاطر جای پارک با یکدیگر درگیر شده و یا فردی که خودرو خود را در مقابل مغازه و یا منزل شهروندی دیگر پارک کرده است، زمان بازگشت با چرخ های پنچر شده مواجه می شود.

شهروندی دیگری که محل کار او در منطقه 7 تهران است، گران بودن بهای پارک خودروها در پارکینگ های طبقاتی را علت عدم استقبال شهروندان از پارکینگ های عمومی می داند.

وی در این رابطه می گوید: محل کار من در میدان پالیزی در محدوده سید خندان است. در این محدوده، یک پارکینگ طبقاتی که برای یکی از مجتمع های تجاری در این منطقه است وجود دارد اما هزینه پارک خودرو در این پارکینگ زیاد است و برای ما که قرار است هر روز در این محدوده حضور داشته باشیم، به صرفه نیست.

این شهروند تهرانی می افزاید: من هر روز خودرو خود را در یکی از کوچه های اطراف میدان پالیزی پارک می کنم و به این خاطر که جای کافی در آن محدوده وجود ندارد، مجبور می شود به گونه خودروام را پارک کنم که بخشی از آن در داخل پیاده رو باشد.

در روزهای ابتدایی سال 95، نرخ حق توقف در پارکینگ‌ های عمومی شهر تهران به طور متوسط 30 درصد افزایش یافت و این افزایش بهای پارکینگ، بدون احتساب نرخ پایه هر پارکینگ بود.

احمد دنیا مالی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در رابطه با کمبود پارکینگ در پایتخت و افزایش بهای پارکینگ های محدود تهران به خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان می گوید: معضل پارکینگ یکی از مشکلات حال حاضر تهران است.کمبود پارکینگ تاثیر مستقیمی در افزایش ترافیک داشته و اعضای شورای شهر تهران معتقد هستند برای حل معضل کمبود پارکینگ باید امتیازهایی به صاحبان پارکینگ ها داده شود.

وی می افزاید: برهمین اساس نیز تصمیم گرفته شد در سال جاری، بهای توقف خودروها در پارکینگ های عمومی 30 درصد افزایش پیدا کند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به قیمت گذاری پارکینگ ها بر اساس استقرار آنها در مناطق مختلف پایتخت می گوید: تقسیم بندی های صورت گرفته شامل محدوده داخل طرح ترافیک، محدوده زوج و فرد و خارج از محدوده زوج و فرد است و بر این اساس نرخ پارکینگ هایی که در محدوده طرح ترافیک واقع شده اند، گران تر است.

همچنین ابوالفضل قناعتی، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران نیز کمبود پارکینگ در سطح شهر را یکی از اصلی ترین دلایل ترافیک در پایتخت می داند و به خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان می گوید: یکی از اصلی ترین دلایل ترافیک در تهران، تردد بی مورد خودروها در سطح شهر برای پیدا کردن جای پارک است.

وی می افزاید: متاسفانه بخش خصوصی استقبال چندانی از ساخت پارکینگ در سطح شهر نمی کند و امتیازهایی که تاکنون برای بخش خصوصی در نظر گرفته شده نیز پاسخگوی جذب سرمایه گذاران برای ساخت پارکینگ نیست.

در کنار معضل کمبود پارکینگ، باید به موضوع پارک خودروها در حاشیه های خیابان ها نیز اشاره شود.


خیابان های اجاره ای

گاه دیده می شود که پارکبان هایی برای برخی معابر در نظر گرفته شده و می توان گفت که خیابان های تهران اجاره ای شده اند اما این کار نیز پاسخگوی حجم بالای خودروهای متقاضی برای پارک نبوده است.

راهکار حل معضل پارکینگ در شهر تهران، ترغیب بخش خصوصی به ساخت پارکینگ های مسقف و رو باز در سراسر شهر است. باید دید آیا طی ادوار آینده برای ساخت چنین پارکینگ هایی اقدام می شود یا خیر.

6xc1jd51pu1ota6mt5ln.jpg

ae2zmanrq02pckth8qj.jpg

mfsjoxuvxtyroiwuaa.jpg

kmddtglfuch71lryrpq.jpg

0u9d2ncp57c6r4i8qpwx.jpg

uapnakvoj8tw69ibrwk.jpg

بلیط هواپیمادیدگاه ها

ملک ری: 1395/4/2909:10:59،
119
13
وقتی تهران شده ایران و از سی و یک استان ایران عملا کرکره سی تاشون رو کشیدن پایین و فقط مونده یه تهران این قبیل اتفاقات غیرقابل اجتنابه واسه اینکه خیابون کش نیست که تغییر شکل پلاستیک بده و واسه مهمانان نورسیده جا بازکنه پس نهایتا با رشد برق آسای جمعیت ورودی به تهران لحظه به لحظه شرایط از این هم وخیم تر خواهد شد.امیدوارم هرچند همین حالا هم خیلی دیر شده ولی لااقل بالاخره مسئولین بفهمند چه خبطی مرتکب شده اند با گل و گشاد کردن تهرون که باعث شده حق زیستن عادی سکنه سلب بشه!
فرد: 1395/4/2910:45:43،
72
16
کاملا درسته.مهاجرت حق طبیعیه هر انسان است.فقط متا سفانه به دلیل عدم فرهنگ سازی یکسان دز ایران مهاجرت همیشه با تضاد فرهنگی همراه بوده.کلا در ایران دو یا سه شهر وجود داره که تمدن شهری تا حدی تبدیل به فرهنگ شده و کل ایران قراره جهت همسویی با تمدن به این چند شهر مهاجرت کنند...تهران...اصفهان...تبریز...شیراز...مشهد

دوستان ناراحت نشند ولی واقعا شهرهای دیگه چیزی ندارند که شهروندانشونو تو خودشون نگه دارند.نبود کار و تفریح و سطح کیفیتی زندگی نا مناسب.

من تهرونی هم یه زمانی مهاجرت کردم از ایران رفتم....البته در کل مهاجرت خوب نیست.
الهام : 1395/4/2912:29:44،
40
14
وقتی میگم همه جاها لبریز از ماشین شده
و دیگر خریداری برای ماشین نیست
خبر درج میکنن که
خودروسازان قیمتها را بیشتر کردند !!!!
ماشینها تا 10 میلیون گران شده !!!!
خریداری دیگر نیست
جایی برای تردد و پارک کردن نیست
وحید یوسفی: 1395/4/2913:12:33،
29
30
تهران
فقط موتور جواب میده
هر جا دوست داری بذار
ماشین رو بذار واسه تفریح و دوردور
Cyrus: 1395/4/2916:41:42،
30
16
من سالی یک یا ۲ بار میام ایران . همیشه هم از تاکسی یا اتوبوس استفاده میکنم . مشکل پارکینگ ندارم . در کانادا هم هر وقت میرم وسط شهر که جای پارکینگ کمه با اتوبوس و مترو میرم . خیلی راحت تر است و ارزون تر .
Ali-m: 1395/4/2922:46:31،
34
16
در اروپا و آمريكا و استراليا شهرهاي بزرگتر و با جمعيت بيشتري از تهران هست كه درها رو براي ورود مهاجران از همه جاي دنيا باز كردند براي جذب سرمايه و نيروي ماهر به منظور رشد اقتصاد و رفاه بيشتر خودشون. مشكل ترافيك و آلودگي هوا هم در اين شهرها قابل مقايسه با تهران نيست. ايراد كار ضعف در مديريت شهريه نه اون كسي كه براي درآمد بيشتر به تهران مياد.
eli: 1395/4/2909:21:01،
135
33
تهران ديگه از دست در رفته ، اين هجمه مهاجران شهرستاني همه چيز رو بهم ريخته >البته بي كفايتي مسولين كه بيداد ميكنه
محسن: 1395/4/2909:33:57،
106
23
خب برادر من قبول کن مهاجرت جزئی از زندگیه . کاریش نمیشه کرد. اگه توو مدرسه ها فقط زبان خارجه کشورهای مختلف تدریس میشد مطمئن باش ۵۰ درصد مردم زودتر از اینا از ایران میرفتن .تهرانم شد جا!!!!
امين: 1395/4/2909:41:24،
55
63
تو خودت كجايي هستي؟
م.ط: 1395/4/2909:46:51،
84
14
دقیقا همینه و علت اصلیش و میشه تو بیکاری در شهرستان ها پیدا کرد همه یه پراید فرغن میخرن یاد گرفتن مسافر کشی میکنن والا آلودگیش و دعوا و شلوغین برای ساکنینه تهرانه
خراب شه این تهران(شهرستان)
a: 1395/4/2910:00:26،
89
16
"هجمه مهاجران شهرستانی"
تهرانی ها که نه! ساکنین تهران چه فکر می کنند؟
طرف اصالتش رو بررسی میکنی مال هر جا که هست مال تهران نیست چند سال که ساکن اونجا بوده میگه تهرانیم به بقیه هم میگه شهرستانی! در ثانی تمام امکانات و ادارات و شرکتها و 90 درصد گردش مالی کشور در تهران هست حالا بابت مجموع اشتباهات و اجحافی که به بقیه ایرانی ها شده کل تهرانی ها باید یه زمانی تاوان پس بدن.
محمد: 1395/4/2910:00:50،
53
63
نژادپرستی در این کامنت و کامنت م.ط موج میزنه؛
مگر شهرستانی حق انتخاب شهر برای کار و زندگی رو نداره؟
فرد: 1395/4/2910:04:27،
86
10
مسولیین خودشون مهاجرند.
عبدالله: 1395/4/2910:09:49،
63
59
حالا اینایی که همش میگن شهرستانی ها اومدن تهرانو خراب کردن و شهرستانی فلان و ...
خود شما تهرانی اصیل هستی ؟

خوب پدر و مادرت یا نهایت پدر بزرگت که دیگه از تپه های دوغ آباد نو اومده .

ما خودمونم اصیل تهران نیستیم از اراک اومدیم ولی هیچ موقع از این حرفا نمیزنیم. هر کسی برای خودش آزاده. رعایت فرهنگ و حقوق دیگران ربطی به این چیزا نداره باید یاد گرفت
فرناز: 1395/4/2910:24:15،
74
13
چرا مردم رو به استفاده از دوچرخه و موتور تشویق نمیکنید؟

چراااااا . اگر اقتصاد چین و ژاپن خوبه اولین اقدامشون فرهنگ سازی استفاده از دوچرخه و موتور توسط همه بوده.
اگر ماشین ها تعدادشون تو خیابونا کم بشه رفت و آمد موتور و دوچرخه آسون تر میشه، هوا تمیز تر میشه و دیگه نیازی نیست بری باشگاه تا دوچرخه بری و لاغر بشی!!!

کاش مسئولین فکر کنند راجع به این موضوع والا داریم تو ماشین ها و آلودگیشون و مصرف بنزین بالا غرق میشیم
6666: 1395/4/2910:25:52،
31
42
علی خدایش از بابات یا پدر بزرگت بپرس از کدوم روستا نه شهرستان ر اومدیت تهران بعد بیا از این حرفا بزن
ملک ری: 1395/4/2911:02:57،
60
34
عبدالله!خاندان من که بنا بر اسناد تاریخی موجود قرون متمادیه ساکن منطقه تهرانند و نظرات امثال شما نمی تونه خدشه ای به اصالتم وارد کنه ولی بایست به عرضتون برسونم زمین تا آسمون فرقه بین اون کسی که پدربزرگش اومده تهرون با اونی که هنوز پنج سال نیست راه تهرونو پیدا کرده و حتی لهجش نیفتاده!پس الکی سعی نکن جو بدی و برای توجیه مهاجرت خودت همرو بی اصالت نشون بدی!
بعلاوه آزادی های فردی اشخاص تا جایی محترمه که باعث سلب آسایش و مزاحمت برای سایرین نشه و این یعنی امروزه که تهران از سرحد ظرفیتهای زیستی خودش هم عبور کرده مهاجرت هر غیربومی به تهران به هر دلیلی عین حق و ناحق کردن است و ناصواب!
امین: 1395/4/2919:47:58،
35
15
به فرض اون زمان پدر بزرگ ایشون از دهات پا شده اومده، فکر میکنی تهران تهران بوده؟ نه عزیزم تهران اون زمونم یه دهات بیشتر نبوده
DD: 1395/4/2921:22:21،
38
12
تا جایی که تاریخ میگه تهران یکی از قصبات مازندران بود که توسط اغا محمد خان قاجار تبدیل به پایتخت شد. پس اصیلترین تهرانیها، در اصل اهل روستاهای مازندران حساب میشن و البته ادعایی هم ندارن. فقط تازه به دوران رسیده های دچار کمبود، هی تهرانی شهرستانی میکنن.
Ali-m: 1395/4/2922:53:39،
34
12
جناب ملك ري اگر همين مهاجران نبودند تهراني كه شما اينطور بهش افتخار مي كنيد وجود نداشت.
رضا: 1395/4/2910:09:45،
58
11
شهرداری این همه پول از دست مردم میگیره و وظیفه اش هم هست که باید پارکینگ در سطح شهر رو با قیمت مناسب تامین کنه و برای شهرداری این کار پولی نیست ولی اصلا به فکر ترافیک شهری نیستند فرهنگ رانندگی که قانون نداره پارکینگ هم که خودتون می دونید.
شهروند : 1395/4/2910:12:11،
62
13
همه جای دنیا تو مراکز شهر و مکان های پر تردد پارکینگ های طبقاتی میسازن برای رفع مشکل پارک اما اینجا فقط به فکر ساخت مجتمع تجاری هستن که خودش باعث ترافیک و کمبود جای پارک میشه
شهروند: 1395/4/2910:18:23،
38
52
خداروشکر انقد داره گرون میشه که هرکسی نتونه بیاد
عبدالله: 1395/4/2910:32:47،
44
33
گرون میشه خود بچه های شما هم نمیتونن زندگی و کار کنن

اون وقت باید بیان شهرستان ها التماس بکنن تا یه کاری براشون جفت و جور کنیم ... دیدم که میگم
شرکت نظم نیرو: 1395/4/2911:02:53،
41
12
سلام. واقعا پیدا کردن جای پارک در تهران دشواره. من نمیدونم چرا پارکینگهای مکانیزه در سطح شهر احداث نمیشه. درآمد خوبی هم میتونه داشته باشه. بعضی جاهای تهران اینقدر کلافه کننده است آدم حاضره هر عددی بده فقط یه جا پیدا کنه
آرش66: 1395/4/2911:26:34،
45
12
چهل و پنج سال هست تهران زندگی می کنم. تهران از سال 70 به این طرف، دیگه جای زندگی نیست. به نظر من هر تهرانی که می تونه و شرایطش رو داره، باید از تهران مهاجرت کنه.
محمد: 1395/4/2912:02:29،
33
10
خود مسئولین معلوم نیست ماله کدوم .... هستن اصلا نمیدونن کجای این شهر چه چیزی احتیاجه چه چیزی احتیاج نیست هر کی ماله خودش جواز میده هرکی موسسه تاسیس میکنه و .... یه نظام هماهنگ ندارند که هر بخش شهر مربوط به کار خواستی بشه انقدر مردم با هم در گیر نشن کنار بیمارستان مرکز خرید میزنن کنار یارو بنده خدا مریض داره این یکی برا تفریح میخواد بره بگرده همش با برنامه ریزی مسولین درست میشه ولی مسولین ما فقط تو فکر فاکتور سازین اگه حقوقشون کم شده از یه جای دیگه جبران بشه
پاسخ به عبدالله: 1395/4/2916:19:54،
28
13
نکن همچین عزیز.شما نمی خواهد کار واسه تهرونیها جور کنی.شما واسه هم ولایتیهای خودتون کار جور کنید که تهران نیاند مشکل حل میشه.به همین سادگی کار افرین.
احمد: 1395/4/2917:43:00،
28
12
اخه مهاجرت به تهران به چه بهایی!!؟وقتی در خیابان حرکت کنی بجز دود چیزی استنشاق نمی کنید.در کوچه
و خیابان ماشینها بهم می زنند تا در جای نقلی پارک کنند.
گرانی مسکن و کرایه تاکسی و هزینه درمان و...بماند.
اونهایی که از مهاجرت به تهران حرف می زنند کمی هم
فکر کنند.
سعید : 1395/4/2919:13:56،
31
22
ای بابا براچی افتادین به جون هم؟؟؟ اینها مقصرش خودروسازیه عزیزم از بس ماشین تولید کردن و انداختن به ملت
سعید: 1395/4/2919:14:49،
34
16
راستی فقط تهران نیس که معضل پارکینگ داره الان همه شهرها کوچیک و بزرگ با این مشکل روبرو هستن
سعید: 1395/4/3000:00:46،
34
11
اصفهان بد تره

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار