کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

كلاهبرداری بسته‌های اينترنتی از سوی اپراتورها

کدخبر:۲۵۳۶۷دوشنبه، ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۸:۳۲۲۳۸۴ بازدید

در يكی دو ماه گذشته بر تعداد مشتركان تلفن همراه كه از بسته‌های اينترنت ماهانه اپراتور خود استفاده می كردند، افزوده شده است. مشتركان اپراتور ...

«شما 85 درصد حجم بسته اينترنت آلفا+ 30 روزه يك گيگابايت + يك گيگابايت هديه شبانه را تا ساعت 23:13 تاريخ 95/04/26 مصرف نموده‌ايد و تنها 135 مگابايت از حجم بسته باقي مانده است. پس از پايان اين بسته، بسته اينترنت آلفا+ 30 روزه يك گيگابايت + يك گيگابايت هديه شبانه براي شما به صورت خودكار تمديد خواهد شد.»

به گزارش ایران‌جیب به نقل از اعتماد، در يكی دو ماه گذشته بر تعداد مشتركان تلفن همراه كه از بسته‌های اينترنت ماهانه اپراتور خود استفاده می كردند، افزوده شده است. مشتركان اپراتور تلفن همراه تاكنون با دريافت چنين پيامك‌هايي در فاصله 20 تا 25 روز بعد از خريد بسته ماهانه اينترنت خود آشنا بودند اما يكي دو ماهي است كه فاصله دريافت چنين پيامك‌هايي از سوي اپراتور تلفن همراه به چند روز رسيده است. موضوعي كه موجب شده صداي اعتراض مشتركان اين اپراتورها بلند شود. حتي يكي از مشتركان از دريافت اين پيامك در فاصله يك روز در ميان طي دو هفته اشاره مي‌كند؛ موضوعي كه موجب شده برخي از قبوض تلفن همراه به طور قابل توجهي افزايش يابد.

اين در حالي است كه دولت قصد دارد بالاخره هزينه اينترنت را از ابتداي مردادماه كاهش دهد و اين موضوع را به اپراتورها اعلام كرده است و ظاهرا اپراتورهاي همراه براي اين منظور زودتر دست به كار شده‌اند و پيش از اينكه بخواهند كاهش قيمت را اعمال كنند ابتدا محتواي بسته‌هاي خود را تغيير داده‌اند به گونه‌اي كه بسته‌هاي ماهانه اينترنت كه پيش از اين به صورت «2.5 گيگابايت اينترنت تنها 10 هزار تومان» تبليغ و ارايه مي‌شد چند ماهي است كه به صورت خردتر فروخته مي‌شود. اين بسته‌ها كه به قيمت 10 هزار تومان به فروش مي‌رسد چند تغيير ماهوی كرده است.

1- به جای 2.5 گيگابايت تنها 2 گيگابايت است.

2- به جاي استفاده از 2 گيگابايت اينترنت در طول شبانه‌روز در بسته‌هاي جدي يك گيگابايت اينترنت روزانه و يك گيگابايت اينترنت شبانه ارايه مي‌شود.

3- ديگر خبري از آن 0.5 گيگابايتي كه پيش از اين ارايه مي‌شد، نيست و تنها در برخي از بسته‌ها عنوان شده است بسته اينترنت آلفا +يك گيگابايت اينترنت روزانه + يك گيگابايت اينترنت شبانه.

4- قرار است از ابتداي مردادماه اينترنت 20 درصد ارزان شود؛ وعده‌اي كه وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات چندي است آن را رسما اعلام كرده است ولي مشخص نيست اپراتورها با چه مجوزي دست به تغيير تعرفه‌هاي فروش اينترنت خود زده‌اند.

بر اساس اين تصميم از چهار روز ديگر تعرفه استفاده از هر كيلوبايت داده آزاد همراه براي مشتركان سيم‌كارت‌هاي دايمي براساس مصوبه كميسيون تنظيم مقررات از ابتداي مرداد ماه از 0.5 ريال به 0.4 ريال كاهش خواهد يافت.

اپراتور نخست تلفن همراه كشور براساس روالي مرسوم بسته‌هاي اينترنت خود را براساس سه دسته عرضه مي‌كند كه از بسته‌هاي روزانه 30 مگابايتي آغاز مي‌شود و تا بسته‌هاي 4 گيگابايتي يك ماهه مي‌رسد كه به تازگي ظاهرا هزينه ماليات بر ارزش‌افزوده هم بر اين هزينه‌ها افزوده شده است. بسته‌هايي كه متقاضيان زيادي را دارد و با توجه به محاسبه 9 درصد ماليات بر ارزش افزوده هر بسته ١٠ هزار توماني در نهايت براي مشترك ١٠٩٠٠ تومان محاسبه خواهد شد بسته‌هايي كه تا پيش از اين به عنوان بسته‌هاي 2.5 گيگابايتي به فروش مي‌رسيد و به‌تازگي و در سكوت خاص اپراتورها به 2 گيگ كاهش يافته و به صورت يك گيك روزانه و يك گيگ شبانه تقسيم‌بندي شده‌اند.

بر اين اساس اپراتور‌هاي تلفن همراه در حالي به فكر جذب مشتركان هستند و از كوچك‌ترين ضعف رقيب براي تبليغ خود استفاده مي‌كنند كه خود كمر به سوءاستفاده از مشتركان خود برداشته‌اند. موضوعي كه باعث شده تا برخي مشتركان خواهان پاسخگويي اين اپراتورهاباشند و در قبال سكوت مديران به فكر تعويض اپراتور‌هاي خود باشند. حتي براساس برخي شنيده‌هاي برخي از مشتركان به دنبال جمع‌آوري امضا براي شكايت و پاسخ گويي مديران اين اپراتور برآمده‌اند. م. رضايي يكي از مشتركان تلفن همراه با اشاره به دريافت سه پيامك در طول يك هفته با مضمون اتمام بسته خريد اينترنت تلفن همراه خود مي‌گويد: «اين در حالي است كه طي سال‌هاي گذشته همواره از همين بسته اينترنت استفاده كرده‌ام و هميشه بسته اينترنت تلفن همراهم تا پايان ماه باقي مي‌ماند اما طي سه ماه اخير مجبور شده‌ام در ماه حداقل 5 بسته اينترنت بخرم. كه با توجه به اينكه گزينه خريد اتوماتيك بسته اينترنت گوشي‌ام فعال است هر بار با اتمام بسته، به صورت خودكار بسته جديد تمديد مي‌شود كه هزينه زيادي را به قبض تلفن همراهم اضافه كرده است.»

اين مشترك تاكيد مي‌كند: «وقتي براي اعتراض به سايت خدماتي اپراتور مذكور تماس گرفتم جواب قانع‌كننده‌اي دريافت نكردم تا اينكه يكي از مراكز امور مشتركين تلفن همراه از محاسبه بسته‌هاي اينترنتي به صورت دو بخش روازنه و شبانه خبر داد كه مشخص مي‌كند اين اپراتور با وجود اينكه پول دو گيگابايت اينترنت آن هم براي يك ماه را اخذ مي‌كند اما بدون اطلاع‌رساني تنها يك گيگابايت اينترنت در اختيار مشترك قرار مي‌دهد.»

حسن. ص مشترك ديگري در اين باره مي‌گويد: «متاسفانه اپراتورهاي تلفن همراه هيچ توجهي به مشتركان خود ندارند و تنها به فكر فروش و درآمدزايي براي خود هستند. من مشتركي هستم كه در طول شب اصلا به اينترنت نياز ندارم و بايد براي استفاده ماهانه از بسته اينترنت ماهانه براي يك گيگابايت اينترنت، هزينه دو گيگابايت را بپردازم ان هم به اين دليل كه اپراتور تلفن همراهم هيچ اطلاع‌رساني در مورد بسته‌هاي اينترنت خود نكرده است.»

با توجه به افزايش استفاده از اينترنت اپراتورهاي تلفن همراه بايد براي جذب مشترك تلاش بيشتري براي ارايه بسته‌هاي جذاب اينترنتي داشته باشند اما به دلايل مختلف اپراتورها نگاه پاسخگويي به مشتركان خود ندارند. اين اتفاق در حالي رخ داد كه كارشناسان بر اين نكته تاكيد داشتند كه اكنون بحث فروش پهن‌باند در دنيا به سمت رايگان‌شدن مي‌رود و هزينه دسترسي به پهناي باند اينترنت در اكثر كشورها در حال كاهش است البته با اين وجود برخي مسوولان نيز بر ارزان بودن اينترنت در ايران تاكيد داشته و به عنوان مثال مديرعامل اپراتور سوم يا رايتل ايران را سومين كشور ارزان از منظر اينترنت مي‌داند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مجید: 1395/4/2808:35:24،
127
11
به رغم اینکه سازمان تنظیم دستور داد که فرستادن پیامهای بازرگانی بدون رضایت مشترک ممنوع است، همراه اول همچنان پیامک بازرگانی می فرستد!
محمد: 1395/4/2812:50:03،
36
16
من اصلا درك نميكنم چه اتفاقي داره جديدا ميوفته؟؟؟؟؟؟؟

يعني بسته ٤ گيگ همراه اولو ميگرفتم ١ ماه ٢٠٠ مگ هم اضاف ميومد الان دقيقا ١ روز درميون تموم ميشه
بعدم كه بسته تموم شده خودش آزاد محاسبه كرده واسه ١ روز ٩٠.٠٠٠ تومان استفاده آزاد زده در حالي كه فقط نرم افزار واتساپ رو واسه اينترنت موبايل باز گذاشته بودم و تو واتساپ ميزد ٥٠ مگابايت مصرف كرديد

از ايرانسل هم ٣ گيگ ١ ماه واسه خانواده ميگرفتم كه اضاف ميومد اونم ١ هفته اي داره تموم ميشه

ديگه كلافه شدم مودم همراه خريدم كه پول بيخود به دوستان بچاپ بچاپ مخابراتي ندم

كسي تجربه مشابي از ٢ هفته گذشته داشته؟؟
راه حلي داره؟؟
علی: 1395/4/2813:21:31،
34
13
من به دلیل همین کلاهبرداری ها خط دائمی همراه اولمو به ایرانسل ترابرد کردم 24 ساعت نشد خود ایرانسل روز سیم کارت رو رایگان در منزل تحویلم داد .
دزدستان : 1395/4/2814:06:05،
40
14
منم یه بسته 10هزارتومنی که قبلاً واسه یک ماهم بس بود واسه خط دائم همراه اولم میگرفتم، اما حالا که قبض موبایلم اومده، نوشته 120 هزارتومن فقط پول اینترنت، تازه من دائم چک میکردم که بسته یه وقت تموم نشه و سرخود شارژ نشه، ولی..

چاره ای ندارم، جز اینکه بگم همه رؤسا تو این مملکت دزد هستن،
m@jid: 1395/4/2815:18:49،
38
15
یکسال پیش رایتل بسته ای اینترنتی رو دو برابر میفروخت حالا چند ماهی هست که مثلا به اسم 12 گیگ میده ولی 6 گیگ روزانه و 6 گیگ شبانه.....دزدی کل کشور رو گرفته
غارت ملی: 1395/4/2808:45:27،
130
12
مسابقه غارته دیگه! دولت و حاکمیت با تمام توانشون دارن ملت رو غارت می کنن، این از خودروسازی، این از اپراتورها، اختلاسگرها، حقوق های نجومی،
بابا یه بمب اتم بزنید خلاص کنید هممون رو تا از دستمون راحت شین......چرا ذره ذره عذاب میدین ملتو؟!!!
جناب خان: 1395/4/2808:57:58،
112
25
آقا این همراه اول از اول داشت دزدی می کرد و این موضوع هم تعجبی نداره...
سعید: 1395/4/2809:09:33،
83
23
نگران نباشید دوستان چون جناب روحانی همین دیروز فرمودن حق مردم رو از حلقوم دزدها بیرون می کشند !!! دریغ از یک ذره خجالت ، شرم و حیا ... واضحترین دزدی که خود دولت انجام میده و از اولین کسانی بودم که متوجه شدم و اعتراض کردم دریافت آیتمی بعنوان ( درآمد عمومی ) روی قبضهای همراه اول و از سایر اپراتورها به طرق دیگره ... وقتی همه موارد قبض به جیب خودشون واریز میشه این دیگه چه صیغه ای می تونه باشه؟ جبرانی برای کم شدن استفاده از پیامک یا تامین حقوق مدیران نالایقمون و یا کمکی برای کشورهای دوست از جیب مردم؟ انتظار داریم حقمون رو اینها بگیرن برامون؟ منبر قبلا تقدس داشت ...
ن ن ن : 1395/4/2810:18:21،
41
57
دوست عزیز اتفاقا این رقمی که می فرمایین صد درصد قانونی و مصوب مجلس هست.ربطی به دولت نداره.تمام دنیا هم مرسومه.شما مثل اینکه رقمی که سالهای قبل به عنوان حق صدا و سیما روی فیشهای برق میومد رو فراموش کردین.دولت قبل میلیارد میلیارد از جیب مردم می کشید بیرون همه مردم بیا 45 هزار تومن یارانه خوش بودن حواسشون نبود چه خبره.حالا که کفگیر خورده ته دیگ همه کارشناس شدن مو رو از ماست می کشن.اون موقع که یه عده دلسوز داد می زدن که آقا دولت دهم داره خیانت می کنه به مردم همه سرشون مثل کبک ت وبرف بود.حالا همه مچگیر و آگاه و پیگیر حق شدن.خسارتی که دولت قبل به مملکت زد تا سالهای سال سفره مردم رو کوچکتر و دست مردم رو تنگ نگه می داره.
سعید ... پاسخ به ن ن ن: 1395/4/2812:10:38،
40
27
جسارتا جنابعالی که دلسوز! و ظاهرا به تنهایی کارشناس تشریف دارید ( فرمودید همه سرشون زیر برف و ناآگاهن ) بفرمایید کفگیرتون توی کدوم دیگه که هنوز به تهش نرسیده ... بیشتر مردم که به انتهای قضیه رسیدن
ن ن ن : 1395/4/2814:21:54،
33
17
عزیزم کفگیر بنده مدتهاست رسیده به ته دیگ.اما الان سعی می کنم نق نزنم به این و اون و قبول کنم وقتی یارانه تقسیم می کرد دولت قبل(از جیب خودم 150 تومن بر میداشت و 45 تومن با منت و گداپروری می گذاشت تو جیبم) نباید تو صفش وایمیسادم باید اعتراض می کردم که این پولو خرج تولید کنین خرج اقتصاد مملکتم کنین که به رو.زگار بدبختی و گدایی نیافتم.نفری 3 میلیون تومن تا حالا یارانه داده دولت اگر متوسط 75 میلیون نفر رو فرض کنیم میشه 225 هزار میلیارد تومن،225 هزار میلیارد تومن پول بی پشتوانه که امثال من و شما رو به این روزگار انداخته
مشکل اینه که ما ملت تا اوضاعمون یه کم رو براهه کاری به چیزی نداریم هر کی هر کلاهی می خواد می گذاره سرمون همچین که گندش در اومد و یه کم اوضاع خراب شد شروع می کنیم به گله و شکایت و مو رو از ماست کشیدن.
به قول معروف "جيك‌جيك‌ مستونت‌ بود، فكر زمستونت‌ بود؟"
حسن: 1395/4/2809:20:23،
53
18
سلام
بنده هم از بسته های رایتل استفاده میکنم . 3 گیگ روز 3 گیگ شب یکماهه اما ده روز بیشتر طول نمیکشه که پیام رایتل میاد که حجم بسته تمام شد . بعد به فکر چک کردن و درستی افتادم که چک کردم دیدم بله حدسم درست بود و متاسفانه حجم از میزان مصرف زودتر تمام میشه .
کریم: 1395/4/2812:17:49،
32
14
رایتل کمت از اون دوتا دزد هست و کمی منصف تره
شما بهتر با نصب نرم افزلر داده اطلاعات رو کنترل کنی و فیلم و عکس کمتر دانلود کنی
احسان: 1395/4/2809:21:25،
80
14
همراه اول دزده !
چند وقت پیش برنامه دورهمی رو میدیدم مهران مدیری گفت عدد 1 رو به 3080 ارسال کنید تا 90000 تومن جایزه بگیرید!
من ساده هم ارسال کردم یهو این پیام برام اومد:
شما به اول مارکت پیوستید و 10000تومن به فیش تلفن شما اضافه شد در عوض 100000 تومن شارژ اول مارکت دریافت کردید!!!!
ینی همون 1 رو ارسال کنی دیگه تمومه! دنبال تایید دیگه ای نیستن!
اون پیام کوتاه ترین پیام و گرون ترین پیامی بود که در طول عمرم فرستادم و تصمیم گرفتم از همراه اول کوچ کنم
محمد: 1395/4/2809:22:10،
61
17
این اپراتور که این تغییرات رو داده و به فکر سود جویی بیشتر افتاده به قیمت از دست دادن مشترکانش خواهد بود.
خسرو: 1395/4/2809:23:51،
68
13
در هر بخشی از این سیستم
انواع و اقسام کم فروشی (دزدی مودبانه )
صورت میگیرد
مثلا در حجراجی مغازه ای مینویسند
لباس از 7 هزار تومان
وارد میشوی آن قیمتی اصلا نیست و قیمتها از 18 هزار تومان شروع شده
میپرسی میگه که اون 7 تومنی تمام شده !!!
اینترنت فروشی
وام فروشی
ماشین فروشی
میوه فروشی
برنج فروشی
همه و همه در حال دزدین هستیم
Hasan: 1395/4/2809:47:06،
67
14
همراه اول واقعا دزده
اقا محمد: 1395/4/2809:57:21،
53
16
خداییش من دوبار 10هزار تومن شارژ اینترنت گرفتم(بسته اینترنت) هر دوبارشم توی چند روز تموم شد!!!چه وضعشه اخه؟من فقط توی چند تا سایت رفتم و بسسسس .... با اینکه ماه های پیش با همین بسته اینترنت .. قشنگ 20 تا 30 روز رو میکشید...حرومشون باشه
یوسف: 1395/4/2810:47:33،
52
18
اسفند 94 برنامه کاربردی رایگان سینکا را برای تست نصب کردم(توجه فرمائید: رایگان و فقط نصب). 9 هزار تومان اومد روی فیش موبایلم. زنگ زدم 9990 گفت باید بری مخابرات ریز مکالمات بگیری.مشخص شد یک پیامک درون برنامه ای از شماره من به 3078 ارسال شده که من خبر نداشتم و 9 هزار تومن شارژ شدم!( توجه فرمائید: بدون اطلاع من و از طریق برنامه مثلا رایگان). الان 4 ماه است که من اعتراض می کنم و می گم به خدا هیچ سرویسی نمی خوام ولی اونا هم ماهیانه 9 هزار تومن با عناوین ارزش افزوده و خدمات مبتنی بر محتوی شارژم می کنن.
حتی به رگولاتوری هم شکایت کردم.زورگیرای خیابون رو ول کنین حداقل شرف دارند رودرو زورگیری می کنند.
اسناد مطالب فوق موجود است.
حسن: 1395/4/2811:20:41،
46
18
منم دقیقا این مسئله برام پیش اومده. :(
خیلی دزدن.
ناتوان: 1395/4/2811:23:35،
43
14
ما هیچ کار نمی تونیم بکنیم این خط همراه اول رو چند سال دارم و همه منو با این شماره میشناسن.
می دونم شارژم زودتر از حد تموم میشه ولی گزینه ی دیگه ای ندارم ایرانسل هم قبلن استفاده کردم که بدتر بوده.
همه ی اپراتورها مثل هم هستن برتری ندارن.
سعید ... پاسخ به ن ن ن: 1395/4/2811:26:42،
32
23
ظاهرا مصوبات این دولت و مجلس در جهت تامین جیب خودشون یا دوستانشون به هر ترتیب و ترفند رو قانونی می دونید ! دوست گرامی قانون در هر کشوری که دولتش بویی از عدالت برده باشه محترمه وگرنه اجبار و زورگویی به حساب میاد ... جهت استحضار این مبلغ با پیشنهاد دولتتون و بعد تصویب در مجلستون دریافت شده و می شود پس به دولت مربوطه دقیقا و بگذریم از اینکه بدون اطلاع رسانی و بعد از چند ماه دریافت از مردم مثلا شفاف سازی کردند ... شما که از دلسوزان هستید و به تنهایی کارشناس تشریف دارید ( همه سرشون زیر برفه و ناآگاه ) بفرمایید مگه دولت قبلی و فعلی فرقی هم دارن با هم؟ بنده که تفاوتی ندیدم و اگر چیزی هم هست این نظرات متعصبانه و چشم بسته باعثش میشه ... مصوبات دولتها و مجالستون برای اکثریت قریب به اتفاق مردم که آب نداشت شاید برای بعضی دوستان نون داره
ن ن ن : 1395/4/2814:38:00،
25
19
عرض کنم مجلس فعلی که زمان اندکیه اومده راس کار و مصوبه مال مجلس قبله که مشخصه وابسته به کدوم گروه بود.ضمن اینکه من عرض کردم از این قبیل پولهای عجیب و غریب سالهاست از مردم گرفته میشه مثل داستان حق صدا و سیما توی قبض برق.پس اگر اجبار و زوری هست از قبل بوده.اینکه دولت قبلی و فعلی فرق داشتن یا نداشتن رو شما از من نادون نپرس دو سه سال صبر کن تا به چشم ببینی عزیزم.تعصب بنده روی وضع خودم هست و رو هیچ شخصی یا جریانی تعصب ندارم.یه نکته عرض کنم زمان دولت قبل اون موقع که ارز دارو رو دولت به مافیای واردات خودرو میداد و وزیر بهداشت هم بر کنار شد آیا شما همینجور مو رو از ماست می کشیدین؟اینکه پدر مرحوم بنده برای کنار اومدن باسرطان باید روزی یه قرص 40 دلاری با ارز آزاد 3000 تومنی می خرید در حالی که دوستان پورشه با ارز 1500 تومنی وارد می کردن از هنرهای دولت قبله.بنده رو رنج و درد پدرم حساسیت داشته و دارم
سعید: 1395/4/2818:34:38،
29
12
خدا رحمت کنه پدر جنابعالی و همه رفتگان رو ... صبر زیادی دارم دوست گرامی و دولتهای مختلفی رو دیدم از قبل انقلاب گرفته تا الآن ... پیروز باشید
شايان: 1395/4/2811:48:17،
36
13
واقعا راست ميگين انواع و اقسام كلاهبرداري رو سر ملت پياده ميكنن بعدم كه بسته اينترنت رو تموم ميكنن دو سه برابر با تعرفه عادي واست قيمت ميزنه بدون اينكه متوجه بشي واقعا دزدي با فراغ بال و در روز روشن
رامتین سعیدی: 1395/4/2811:52:49،
40
20
خیلی دزدی کثیفی دارن از این ملت میکنن...اخه تا کی باید اینقدر ظلم به این ملت بشه؟ من درماه سه بار هم شده حچم دوگیگی خریدم
نتورکر: 1395/4/2811:53:02،
34
16
الان اکثر گوشیها دو سیمکارته شده. میشه برای اینترنت سیمکارت رایتل خرید و از بسته 3+3 استفاده کرد به قبمت 15 تومن. خوبیش اینکه پیشفرض 3جی هست
وحید یوسفی: 1395/4/2813:32:58،
38
10
واقعا دیگه شورشو درآوردند.
واقعا که خیلی شرم آوره.
این همراه اول همه جوره داره دزدی میکنه و کسی صداش درنمیاد.
این بسته 10 تومنی رو برداشت حذف کرد که یعنی چی؟
بسته هاشم که ماشالله دو تا آهنگ میگیری و چهار تا سایت باز میکنی زود تموم میشه.
کلا راضی کننده نیست.
عرفان: 1395/4/2814:15:43،
37
12
منم بسته 4گيگ+4گيگ هديه شبانه ميخرم به مبلغ هيفده هزا تومن كه به فاصله ده روز تموم ميشه، واقعا كه!!!!!!
رضا: 1395/4/2817:04:27،
33
16
من همین استفاده ای که الان بابسته 2گیگ روزانه و شبانه دارم را قبلاهم داشتم که بسته 2ونیم گیگ بود ولی قبلا به زودی الان تموم نمیشد.شک ندارم از حجم و همه چی اینا میدزدند.
حرومتان باد

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
ملاقات ایرانی با هیوندای سوناتا 2018
در هنگام عبور از دست‌انداز، پدال ترمز را نگه ندارید
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما