کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

اتاق زير فشار است، از دولت انتقاد نكنيد

کدخبر:۲۵۳۶۲یکشنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۸:۲۳۱۶۰۸ بازدید

جلسه روز شنبه شوراي روساي كميسيون‌هاي اتاق بازرگاني كه اين‌بار با حضور رييس اتاق بازرگاني برگزار شد داراي نكات مهمي درباره ...

جلسه روز شنبه شوراي روساي كميسيون‌هاي اتاق بازرگاني كه اين‌بار با حضور رييس اتاق بازرگاني برگزار شد داراي نكات مهمي درباره سياست‌هاي اصلي اين تشكل اصلي كشور بود. جلسه‌يي كه در آن خبرنگاري حضور نداشت و بخش مهمي از صحبت‌هاي جلال‌پور توسط روابط‌عمومي اتاق بازرگاني سانسور شد.


مشاور نبايد دعوا راه بيندازد

بر اساس گزارش روابط‌عمومي اتاق بازرگاني ايران رييس اتاق ايران در تازه‌ترين جلسه روساي كميسيون‌هاي تخصصي اتاق ايران با اشاره به آنچه در منطقه و در داخل كشور شاهدش هستيم، تشريح كرد: اين اتفاقات اثرات منفي بر اقتصاد كشور داشته است. در حال حاضر تعدد مسائل اقتصادي و حاشيه‌هاي پررنگ‌تر از متن، در كنار گرفتاري‌هاي برآمده از رفتارهاي جناحي، فضاي تصميم‌گيري و حل مشكلات را سخت‌تر و پيچيده‌تر مي‌كند.

بر اساس اظهارات محسن جلال‌پور، توقع بخش خصوصي بعد از اجراي برجام باز شدن محيط كسب وكار و رونق نسبي بود؛ با اين وجود بعد از گذشت يك‌سال هيچ گره‌گشايي حاصل نشده است.

جلال‌پور حفظ انسجام بين اعضاي هيات نمايندگان اتاق ايران، ارائه كارهاي كارشناسي شده و پرهيز از هرگونه رفتار از سوي اعضا و به ويژه هيات رييسه اتاق ايران كه رنگ و بوي سياسي و جناحي داشته باشد را سه بعد اصلي دغدغه‌هاي امروز پارلمان بخش خصوصي عنوان كرد. وي يادآور شد: در رابطه با حفظ انسجام و هم‌صدايي همين نكته كافي است كه اگر هم‌صدايي و همنوايي بين فعالان اقتصادي وجود نداشته باشد همين ميزان ناچيز حضور و ميدان‌داري بخش خصوصي هم از دست خواهد رفت.

به اعتقاد رييس اتاق ايران فعالان اقتصادي در اين روزها بايد هوشمندانه‌تر از قبل رفتار كنند و اجازه ندهند كه فعاليت‌هاي اتاق ايران اسير حاشيه‌ها شود. جلال‌پور اين ميزان پرده دري‌ها و بي‌محابا حرف زدن‌ها در كشور را بي‌سابقه توصيف كرد و قرباني اصلي آن را اعتمادعمومي و سرمايه انساني دانست.

وي همچنين از فعالان اقتصادي درخواست كرد كه در مصاحبه‌ها و سخنراني‌هاي خود تنها به طرح مشكلات اكتفا نكنند بلكه ارائه راه‌حل درست و منطقي را نيز در دستوركار قرار داده و بيشتر روي اين نكته تاكيد داشته باشند. رييس پارلمان بخش خصوصي در واكنش به برخي پرسش‌ها در خصوص اينكه هيات رييسه اتاق ايران، براي پيگيري مطالبات و درخواست‌هاي اعضاي هيات نمايندگان چه مي‌كنند، گفت: اين روزها نمايندگان اتاق ايران در همه نشست‌هاي كارشناسي، سياست‌گذار و تصميم ساز دولت و مجلس حضور دارند و در انتقال چالش‌هاي موجود بر سر راه فعالان اقتصادي از هيچ تلاشي فروگذار نيستند.

وي يادآور شد: اتاق ايران بر اساس قانون حركت كرده و به عنوان مشاور سه قوه بايد نظرات كارشناسي خود را مطرح و اجرايي شدن آنها را مطالبه و پيگيري كند. هيچ مشاوري در امر مشورت‌دهي نمي‌تواند دعوا راه بيندازد و از حد و حدود‌ها عبور كند و هيات رييسه دوره هشتم، اصل كار خود را بر تعامل و تفاهم قرار داده و از مقابله به جد دوري مي‌كند.

جلال‌پور در خلال سخنان خود نگاهي هم به رعايت اصل شفافيت در اقتصاد و فعاليت‌هاي پارلمان بخش خصوصي داشت. به اعتقاد وي شفافيت مطالبه مردم از دولت و حاكميت بوده و اتاق ايران هم به جد از آن حمايت كرده و امروز همه بخش‌هاي كاري خود را به صورت شفاف دنبال مي‌كند.


ناگفته‌هايي از جلسه

با اين وجود اين تمام گفته‌هاي جلال‌پور در اين جلسه نبوده است. سيدمحمد جعفري رييس كميسيون مديريت واردات اتاق بازرگاني درباره مباحث مطرح شده در اين جلسه گفت: رييس اتاق بازرگاني در اين جلسه تاكيد داشته است كه به سمت اتاق بازرگاني در حال حاضر هجمه‌هاي زيادي است و نبايد اتاق به اين سمت حركت كند كه صحبت‌هاي تندي عليه دولت داشته باشد. به‌گفته رييس كميسيون واردات، جلال‌پور تاكيد داشته است با توجه به اينكه جايگاه اتاق بازرگاني جايگاه مشاور است و به عنوان مشاور 3 قوه عمل مي‌كند دليلي ندارد كه مسوولان اتاق مخصوصا روساي كميسيون‌ها مثل ساير تشكل‌ها تند صحبت كنند بلكه بايد به اظهارنظرهاي كارشناسي بسنده كنند. جلال‌پور در اين جلسه تاكيد داشته است كه فشار روي اتاق زياد است و انتقادهاي اعضاي هيات نمايندگان از دولت در واقع ريختن آب به آسياب كساني است كه نمي‌خواهند، اتاق قدرت داشته باشد.

جعفري همچنين تاكيد كرد كه در اين جلسه به صورت تلويحي از روساي كميسيون‌ها خواسته شد كه اتاق با دولت همزبان باشد و از انتقادهاي تند جلوگيري كنند. وي همچنين خبر از پيشنهاد برگزيدن يك سخنگو به جاي سخنگويي رييس اتاق بازرگاني در اين جلسه را مطرح كرد.  در بخش ديگري از اين جلسه انتقادهايي از جلال‌پور درباره سازمان اتاق بازرگاني و عدم استفاده از كميسيون‌ها در كارهاي اجرايي اتاق مطرح شده است كه در پاسخ به آنها جلال‌پور گفته است كه اين موضوع هيچ‌گاه مرسوم نبوده است و دخالت هيات نمايندگان و روساي كميسيون‌ها در اتاق بازرگاني باعث خواهد شد كه كارها پيش نرود.


هيات رييسه ترسيده است

محسن حاجي‌بابا يكي ديگر از اعضاي هيات نمايندگان اتاق ايران كه در جلسه حضور داشت درباره اتفاقات اين جلسه در گفت‌وگو با «تعادل» تاكيد كرد كه نوعي ترس در گفتار اعضاي هيات رييسه در اين جلسه وجود داشت و مشخص نيست چه اتفاقي در پشت پرده باعث تغيير گفتمان رييس و هيات رييسه اتاق بازرگاني شده است.  به گفته حاجي‌بابا خواسته اصلي جلال‌پور اين بود كه اعضاي اتاق با همديگر و دولت جدل نكنند چرا كه هجمه عليه اتاق بسيار زياد است. حاجي‌بابا تاكيد داشت بر خلاف جلسات قبل كه هيات رييسه از بالا و با تحكم با روساي كميسيون‌ها برخورد مي‌كرد اين جلسه برخوردها بسيار عوض شده بود و خواسته اصلي اين بود كه اتاق سر و صداي زيادي نداشته باشد. وي افزود در اين جلسه اعلام شد كه اتاق زير فشارهاي اساسي قرار دارد و تقابل با دولت به زيان ما خواهد بود.


كمك اتاق براي كاهش فشارهاي وارده بر دولت

در اين رابطه بهرام شكوري رييس كميسيون معدن اتاق ايران در گفت‌و‌گو با «تعادل» گفت: علت اين صحبت‌ها فشارهايي است كه به دولت وارد شده است و در فضاي فعلي كشور خواسته دولت اين است كه انتقادها سازنده باشد. به گفته شكوري در اين جلسه از اعضا خواسته شد كه با توجه به فضاي سياسي كشور از تنش‌هاي سياسي دور باشند و به جاي پرداختن به فضاي سياسي به مسائل توليدي در كشور كمك كنند.

وي تاكيد داشت: بسياري انتظار دارند كه اتاق بازرگاني با دولت تقابل كند در حالي كه دو نكته اصلي از نظر آنها مغفول مانده است.

نكته اول اين است كه اصولا سهم بخش خصوصي در اقتصاد كم است پس طبيعتا صداي بخش خصوصي نمي‌تواند چندان كارساز باشد. وي نكته دوم را مساله نقش اتاق بازرگاني در اقتصاد خواند و تاكيد كرد برخلاف تصور بسياري ما مشاور 3 قوه از جمله دولت هستيم پس طبيعتا مشاور به خاطر مشكلاتي كه وجود دارد نبايد يقه دولت را بگيرد. وي افزود: بايد مشكلات را در فضاي مشورتي و با ادبياتي صحيح حل كرد و نظر هيات رييسه اين است كه با انتقاد نمي‌توان كارهاي اتاق را سر و سامان داد.

 

 ماجراي فيش‌هاي حقوقي و اتاق بازرگاني

در اين جلسه همچنين پدرام سلطاني اعلام كرد كه كشور به خاطر مساله فيش‌هاي حقوقي حساس شده است و مطالبه عمومي كشور اين است كه ميزان حقوق‌ها بر اساس عملكرد مديران باشد و طبيعتا امروز اين فشار روي دولت است اما در آينده نزديك سراغ اتاق نيز خواهند آمد پس لازم است كه شفافيت را در اتاق و بنگاه‌هاي خود آغاز كنيم.

نايب‌رييس اتاق بازرگاني ايران شفافيت و جلب اعتماد از دست رفته مردم را موضوعي مهم دانست و تصريح كرد: بحث داغ فيش‌هاي حقوق طي هفته‌هاي گذشته نشان مي‌دهد كه مردم نسبت به پنهان كاري‌ها حساس شده و مي‌خواهند كه از اين پس با آنها به صورت شفاف و به دور از هر گونه ابهامي رفتار شود.

بر اساس آنچه نايب‌رييس اتاق ايران از آن به عنوان معضل اصلي در بحث فيش‌هاي حقوقي ياد كرد، امروز بي‌كيفيت بودن مديريت‌ها مورد انتقاد مردم قرار گرفته و عدد و رقم مطرح نيست. مديري مي‌تواند اين ميزان درآمد داشته باشد كه با خلاقيت، مهارت و دانش خود در ثروت‌آفريني سهم قابل توجهي داشته باشد و بتواند تحول سازنده‌يي در اقتصاد ايجاد كند.

وي تاكيد كرد: مردم مي‌گويند مدير نالايق نبايد اين ميزان درآمد در ماه داشته باشد. سلطاني افزود: بخش خصوصي و فعالان اقتصادي طرفدار شفافيت هستند چون رقابت عادلانه را طلب مي‌كنند.

- تعادل

بلیط هواپیمادیدگاه ها

یه نفر: 1395/4/2722:45:42،
61
24
بابت فیش های حقوقی لو رفته ... دولتی ها به جون هم افتادند
بابا شما مثلا ... مثلا ... مثلا ... مسئولین مملکت هستید
محض رضای خدا دوزار برای خدا کار کنید ... بلاد اسلام
لولو: 1395/4/2809:51:32،
47
22
به جهنم که زیرفشارهستند مگه ما مردم ادم نیستیم اینقدرزیرفشاراقتصادی هستیم.یه کم هم به دل مابرسید.
وطن پرست: 1395/4/2810:45:36،
28
26
چرا اگر فلان ارگان دلش بخواد ميتونه شجره نامه ابا و اجداد هر شخص رو در بياره ولي مثلا" دولت مردان ما نميدونن يا بهتر بگيم نميخوان بدونن هر شخص چقدر درامد داره؟ البته اون موقع بايد مالياتش رو هم بدن. مثلا" پرداختي به هر شخص رو با کد مليش انجام بدن و براي پرداخت نقدي سقف بذارن و در صورت تخطي فاسد اقتصادي شناخته شده و برخورد بشه. حالا اگر اين عزيزان که دستشون هم خيلي بازه چندتا کد ملي داشته باشن چي ؟؟؟؟؟
ثث: 1395/4/2815:27:23،
32
28
اعضای این شورا هرکدام چقدر حقوق میگیرند ؟؟؟؟؟ بالای 10 میلیون تومان+++++++++ زیر 10 میلیون تومان _ _ _ _ _ _ _ _
احمد: 1395/4/2819:17:06،
22
35
سلام ،
این اقایان محبت کنند ، نوع فشار را مشخص کنند ،
که کارشناسان مربوطه مشخصا متوجه شوند و رفع فشار کنند ،،،،،،
البته از نوع بی حیایی اگر باشد که هست درمانش خیلی ساده است ،، استعفا که صد البته این کار کار مردان خداست
که خیلی وقت است در مدیران مفسد از این مردان اثاری نیست ،،،
من نمیدانم این جماعت اینهمه رو را از کجا اوردن که عدم کفایت خودشان را به فشار منتقل میکنند ،
اگر جرات اداره و احقاق حق مردم را ندارید ، خب استعفا بدید ، ولی مگر فیشها را میشه ول کرد !!!!!
سالار : 1395/4/2723:28:30،
63
33
فشار حقوقهای 50 میلیونی کمر مسؤلین را شکسته
inzagi: 1395/4/2801:42:43،
58
23
مردم هم زیر آوار هستن لطفا اختلاص نکنید !
سید: 1395/4/2801:53:57،
38
36
به نظر میرسه باید رسما شکست برجامو اعلام کنن تا همه تکلیفشون رو بدونن متاسفانه چیزی رو که کارشناسان تو خشت خام میدیدن آقایون تو آینه ندیدن
gyhj: 1395/4/2802:47:01،
65
30
به درک که زیر فشاره مگه ما مردم زیر فشار نیستیم..
عدالت کجاست : 1395/4/2807:27:19،
54
28
ارزش ریال مردم ایران که خوردید و پس بدید پول ملی مردم تقویت بشه رکود و همه مشکلات حل میشه. یادتون نره ما تحریم شدیم که ریال سقوط کرد الان تحریم رفته ارزش ریال هم برگردونید. غیر از این باشه منتظر رکود و ورشکسته گی بیشتر باشید.
ب-س -ژ: 1395/4/2811:02:11،
26
29
اینا جدیدا چرا عادت کردن دستهاشونو مثل حالت احترام ژاپنی ها جلوی دماغ ودهن خودشون می گیرن؟ یا زیر چونه شون ستون می زارن ؟ انگار که گردن به بالا داره می افته پایین ! تو عکس مربوط به این خبر و خبر بالایی مربوط به سیف هم همین استیل رو گرفتن
در زمان استقبال از زنان بلاد کفر هم همین استیل رو دارن

خلاصه کاری که بلد نیستن انجام بدن حداقل این استیل خز شده رو عوض کنن
مثلا دفعه بعد دستهاشونو بیارن پایین ؛پاهاشونو ببرن بالا!تصورشو بکن .بمب خنده میشه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
لیست قیمت جدید محصولات ایران خودرو با افزایش قیمت اعلام شد - شهریور 96
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
جدول پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما