کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

تعدد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به تولید ضربه می‌زند

کدخبر:۲۵۳۰۹شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۵:۴۱۱۲۰۷ بازدید

رئیس کمیسیون بازرگانی داخلی اتاق ایران گفت: عده‌ای به دلیل اشتغال‌ و رفع بیکاری، از تعدد مناطق آزاد و مناطق ویژه تجاری حمایت ...

رئیس کمیسیون بازرگانی داخلی اتاق ایران گفت: عده‌ای به دلیل اشتغال‌ و رفع بیکاری، از تعدد مناطق آزاد و مناطق ویژه تجاری حمایت می‌کنند، ولی این مناطق کشور را به گذرگاه کالای قاچاق و قاچاق‌چی‌ها تبدیل می‌کند.

خسرو فروغان‌ رئیس کمیسیون بازرگانی داخلی اتاق ایران گفت: عده‌ای به دلیل اشتغال‌ و رفع بیکاری، از تعدد مناطق آزاد و مناطق ویژه تجاری حمایت می‌کنند، ولی این مناطق کشور را به گذرگاه کالای قاچاق و قاچاق‌چی‌ها تبدیل می‌کند.

مسئولان و سیاست‌گذاران کشور، با چه نگاهی از مناطق ویژه اقتصادی، مناطق آزاد تجاری-صنعتی و بازارچه‌های مرزی دفاع می‌کنند؟

خسرو فروغان، عضو هیئت نمایندگان اتاق شیراز در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران می‌گوید: «در ایران از مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی با اولویت اشتغال‌زایی استقبال می‌شود.»

آمارهای رسمی در کشور از رشد نرخ بیکاری خبر می‌دهد؛ در این میان برای اشتغال‌زایی و رفع معضل بیکاری، عده‌ای بازارچه‌های مرزی و مناطق آزاد تجاری را مفید می‌دانند و آن را پیشنهاد می‌دهند. اما عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران می‌گوید: «این شغل‌ها، شغل‌هایی کاذب هستند و مردم منطقه را به قاچاق‌چیان و دلال‌های فصلی تبدیل می‌کند.»

رئیس کمیسیون بازرگانی داخلی اتاق ایران معتقد است: «به جای اینکه شغل‌ کاذب برای مردم ایجاد شود، باید فرهنگ اشتغال بادوام و فرهنگ تولید به مردم آموزش داده شود. باید مردم یاد بگیرند که به تولید اهمیت دهند، نه دلالی.»

فروغان، می‌گوید: «بازار آزاد اقتصادی و مناطق ویژه تجاری به تولید ضریه می‌زند و کل منطقه را به بازار واردات و قاچاق کالای خارجی تبدیل می‌کند.»

او لایحه اخیر دولت برای ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری را ضربه به پیکره تولید می‌داند و می‌گوید: «وقتی تولید از مشکلات متعددی رنج می‌برد و به دلایل متعددی آسیب دیده است، تشکیل این مناطق ضربه زدن به تولید است که تولید را به انزوا ی کامل می‌برد.»

رئیس کمیسیون بازرگانی داخلی اتاق ایران ادامه می‌دهد: «دلیل کثرت این مناطق چه معنا دارد؟ دولت می‌تواند یک منطقه آزاد یا منطقه ویژه داشته باشد.

وقتی به کثرت این مناطق تا این اندازه توجه می‌شود آیا فکر نمی‌کنند که این مناطق، با تولید و صنعت چه خواهد کرد؟» فروغان می‌گوید: «دولت باید با فرهنگ حمایت از تولید و صنعت به تجمیع این مناطق بپردازد و سیاست واحدی را با هدف حمایت از تولید در آنجا اجرا کند،. ولی اگر هدف دولت‌ها ایجاد و حمایت از  اشتغال‌ کاذب است، پس کل کشور را منطقه آزاد و مناطق ویژه تجاری اعلام کند و کلا بساط تولید و صنعت را جمع کنند.»

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مهران: 1395/4/2623:15:20،
81
8
تولیدی که توان رقابت با مشابه خارجی را نداشته باشد و با زور و اجبار و ایجاد انحصار و بستن تعرفه های ناجوانمردانه صرفا به خاطر پر کردن جیب تعدادی مدیر بی کفایت و نالایق به مردم بیچاره غالب شود، همان بهتر که نباشد. نمی دانم این مسئولین عزیز دردانه ما چه اسراری دارند که همه چیز را در داخل تولید(بخوانید منتاژ با قطعات اشغال چینی) کنند. اتفاقا گسترش مناطق آزاد به نفع مردم و تولید کننده های واقعی غیر دولتی است.
احمد: 1395/4/2707:52:42،
39
8
دادش جونهای این مملکت هنوز اجازه گرفتن گواهینامه رانندگی ندارن! کدوم رونق؟کدوم حمایت؟فقط محرومیت و محدودیت وجود دارد.
ایران: 1395/4/2708:23:12،
32
5
شغل دوم ایشون(رئیس کمیسیون بازرگانی داخلی اتاق ایران) هستش!

احتمالا شغل اصلیشون مسؤول حمایت از رانت خواران خیلی عزیز کشور وتولیدکننده های کشوردوست وبرادرچین هستند!

اقتصاد خوان: 1395/4/2623:31:50،
71
5
۵٠ سال از صنعت خودرو داخلی از جیب مصرف کننده ایرانی حمایت شد, هنوز مونتاژ کار خودروهای قدیمی هستند, درها باید باز شود و صنایعی قادر به رقابت هستند در صحنه باقی بمانند
رضا: 1395/4/2700:32:31،
67
9
جنابعالی در مناطق مرزی نیستی و نمیدانی درد کولبری چیه پس از دور قصاوت نکن . درضمن شما نماینده شهرهای تهران اصفهان تبریز شیراز باید مخالفت کنید . چون این مناطق به ضرر شماست و به نفع مردم مرزی بدبخت .
علی: 1395/4/2701:54:12،
41
9
خسرو فروغان‌ یا عضو چندین هیئت مدیره شرکتهای مستهلک است و یا کلا چیزی از صنعت و تولید روز و رقابت نمیفهمه.
محمد: 1395/4/2706:55:13،
32
6
تولید یه مشت جنس اشغال بنام حمایت از تولید داخل که کار مهمی نیست پژو 206 خریدم بعد از یک هفته سنسور اکسیژن سوخت بعد از دوماه دیسک صفحه سوزوند رادیاتور کولر هم نشتی داره خوبداین چه مرضیه اگه تو منطقه ازاد بودم فقط پول روغن و بنزین برا ماشین میدادم
وحید : 1395/4/2707:28:48،
31
5
ایشون چندین کارخانه داره ب همین خاطر
davod: 1395/4/2708:20:48،
27
5
من نمیدانم اقای فروغان چقدر حقوق میگیرن
ولی اینو میدونم یک کولبر دو شب و دو روز نمخوابد تا پنجاە هزارتومان کاسب شود
منم دوست دارم کالایە ایرانی بخرم ولی کالایی کە اسمش ایرانیە ولی کسور سازندەش چین
خوب چە فرقی میکند خودشون دارن کالایە چینی وارد میکنن ولی ما پول کالایە خنرجی پرداخت میکنیم با اسم تولید داخلی،
بە نظر من باید شرکتها را وادار بە رقابت با سڕکتهای خارجی کنیم تا وادار بشن تولید بهتر و جدیدتر داشتە باشن.
po: 1395/4/2711:20:52،
25
7
شما از کدوم تولید صحبت می کنید زمانی که اینهمه فارغ التحصیل بیکار داریم؟ وقتی که دولت قادر به برنامه ریزی بلند مدت نیست و در این چند دهه با بازی های سیاسی این جناح و اون جناح به اقتصاد، صنعت، تولید و کلا تمام ارزش ها ضربه خورده چجوری حرف از تولید می زنید. باید قبول کنیم ک6 در این مرحله ما کشور تولیدی نیستیم و قادر به رقابت نخواهیم بود دلیلشو خودتون خوب می دونید با یک نظام چند حاکمیتی ما نمیتونیم در تولید و اقتصاد و سایر زمینه ها انسجام داشته باشیم. از نقطه اولی که 5 سال پیش بودیم خیلی عقب افتادیم باید برگردیم به همونجا بعد تصمیم بگیریم که باید چکار کنیم. تو این وضعیت نابسامان نمیشه که تو چند ماه تولیدی بشیم و پیشرفت کنیم.
م: 1395/4/2715:41:32،
20
9
بله فارغ التحصیل بیکار زیاد داریم و اگه قرار باشه این حجم واردات از مناطق آزاد بشه همین تولیدکنندگان باقیمونده هم ورشکست میشن ولی اگه از تولیدکنندگان حمایت بشه (غیر از خوروسازها منظورمه) افزایش تولید و سرکار رفتن بیکاران ممکن میشه
کامبیز: 1395/4/2712:13:45،
19
17
مناطق آزاد آفتی است برای اقتصاد کشور وراهی است برای توجیح خلافکاران وایجاد اختلاف طبقاطی بیشتر
سالار: 1395/4/2717:11:18،
21
5
کل ایران باید منطقه ی آزاد بشه...
مخصوصا تهران...
همه چی باید آزاد بشه...
من و بسیاری از هموطنان نمیخوایم زوری بریم بهشت...
بهشت و حوری زوری نمیخوایم...
کامبیز: 1395/4/2913:45:46،
15
4
جناب سالار اینکه کل ایران منطقه آزاد بشه بسیار عالیست ولی نشدنی ولی وقتی تکه تکه منطقه آزاد میشه مصیبتهای خاص خودشو داره که باید کتاب نوشت

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار