کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

مجوز واردات شورلت‌های آمریکایی باطل شد

کدخبر:۲۵۱۳۹دوشنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۵:۰۹۱۶۹۲ بازدید

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر اینکه واردات خودرو به کشور به شدت تحت کنترل است، اعلام کرد که مجوز واردات ...

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر اینکه واردات خودرو به کشور به شدت تحت کنترل است، اعلام کرد که مجوز واردات ۷۰۰ دستگاه شورلت آمریکایی باطل شده است.

مجتبی خسروتاج امروز - دوشنبه - در نشست خبری خود با اشاره به موضوع واردات خودروهای آمریکایی به ایران عنوان کرد: در این زمینه یک تاجر ایرانی از طریق نمایندگی شورلت کره در عمان اقدام به ثبت سفارش برای واردات ۷۰۰ دستگاه خودرو از این برند آمریکایی کرده بود که بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص ممنوعیت واردات کالاهای مصرفی از آمریکا، به این واردکننده ابلاغ شد که بر اساس سیاست‌های کلان کشور اجازه واردات این خودرو را ندارد و مجوز آن باطل می‌شود.

وی در ادامه در خصوص واردات خودرو تصریح کرد: واردات خودرو به کشور به شدت تحت کنترل است؛ به طوری که به زودی با همین روند تمام آسیب هایی که خودرو وارداتی برای صنایع داخلی ایجاد می کرد حل خواهد شد و در همین راستا سال گذشته مشکل لاستیک و باطری از طریق بخشنامه‌هایی که سازمان توسعه و تجارت صادر کرد، حل شد و برای آنها نمایندگی های رسمی و خدمات پس از فروش تعیین شد.


پیش‌بینی ۴۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از صادرات

خسروتاج ضمن تاکید بر اهمیت صادرات در اقتصاد کشور و با بیان این که نیاز داخلی نباید به به هیچ عنوان جلوی صادرات را بگیرد، ‌گفت: در سیاست های صادراتی، امتیازاتی از جمله ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که از همین منبع ۱۰۰ میلیارد تومان از طریق صندوق توسعه صادرات به تولیدکنندگان صادرات محور با سود ۱۶ درصد برای صنایع و ۱۴ درصد برای کشاورزی اختصاص می‌یابد.

وی افزود: به غیر از بودجه‌ها و اعتباراتی که در حال حاضر به عنوان مشوق و اعتبارات حمایتی برای صادرکنندگان و صنایع صادرات‌محور قرار می‌گیرد، اعتبارات دیگری نیز  در دستور کار قرار دارد که هنوز به مرحله‌ اجرا نرسیده است. ارقامی به میزان ۱۰۰ و ۳۰۰ میلیارد تومان در بودجه امسال پیش‌بینی شده است تا به عنوان حمایت از صادرات به این بخش تزریق شود.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به ایسنا در تشریح بودجه‌های حمایتی صادرات تصریح کرد: ۱۰۰ میلیارد تومان از این بودجه مصوب تحت عنوان کمک به تسهیلات صادراتی جهت کاهش سود تسهیلات به بانک‌ها تزریق می‌شود و مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان نیز به عنوان مشوق‌های صادراتی برای صادرکنندگان در نظر گرفته شده است تا برای حضور در نمایشگاه‌ها و رویدادهای تجاری خارجی حمایت شوند که در مجموع این بودجه مصوب باید از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در اختیار این بخش قرار بگیرد.


زیرساخت و توان کافی برای صادرات به روسیه نداریم

خسروتاج در پاسخ به ایسنا درباره علت عدم استفاده از فرصت صادرات به روسیه در خلأ روابط آن کشور با ترکیه اظهار کرد: روسیه بازار ۲۰۰ میلیون نفری بود که ظرفیت‌های داخلی توان پاسخگویی به آن بازار را ندارد و البته زیر ساخت‌های لازم نیز در این خصوص فراهم نشده است.

وی اضافه کرد: با صحبت‌هایی که در حوزه کشاورزی با تولید کنندگان انجام شد و با درنظر گرفتن شرایط تولید در داخل، شاید کشور ما توان بازارهایی مانند عمان و کویت را داشته باشد اما پاسخگویی به یک بازار ۲۰۰ میلیونی برای این حوزه آن هم در شرایطی که ساختارهای ما اصلا جوابگو نیست امکانپذیر نخواهد بود و در عمل زمانی که به بررسی زیر ساخت‌ها می‌رسیم علی رغم تشویق هایی که در این زمینه انجام شد در خصوص صادرات هوایی، حمل و نقل دریایی، زیر ساخت های بانکی و دیگر شرایط زیربنایی فراهم نبوده و صادر کننده نیز با توجه به مقررات سختگیرانه بازار روسیه در خصوص تداوم و ثبات قیمت محصولات صادراتی نمی تواند تضمین های لازم را برای ورود به این بازار ارائه کند.

خسروتاج در ادامه با اشاره حضور هیات بزرگ تجاری روسیه در ایران اضافه کرد: باید به یاد سپر د که هر هیاتی وارد کشور می شود برای فروش کالاست نه صادرات، چرا که این فروشنده است که در تحرک است و خریدار را دوره می کند.


فرصت ۶ ماهه به واردکنندگان برای کسب نمایندگی شرکت اصلی

خسروتاج در ادامه با اشاره به الزام شرکت‌ها و واردکنندگان برای ورود به بازار کشور با شرط تولید در داخل گفت: تا پیش از این در زمان تحریم‌ها برخی افراد نمایندگی برندها را با یک یا دو واسطه دریافت و اقدام به ورود کالا به داخل کشور می‌کردند، اما در حال حاضر به خاطر برطرف شدن مشکلات بانکی و مبادی وارداتی این شرکت‌ها باید نمایندگی خود را از خود کشور مبدا و شرکت مادر دریافت کنند و برای این امر تا شش ماه به آنها فرصت داده شده است.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تجارت اظهار کرد: این در حالی است که این نمایندگان دیگر نباید فقط بازار داخل را به عنوان بازار فروش ببینند، بلکه آنها باید بخش تولید داخل را به عنوان فروش در نمایندگی‌های خود عرضه کنند و با سرمایه‌گذاری و تولید داخل بخشی از صادرات را نیز بر عهده بگیرند.


برنامه جامع برخورد با قاچاق کالا اجرایی می‌شود

وی درباره‌ برنامه جامع برخورد با قاچاق کالا بیان کرد: در تدوین این برنامه جامع سعی شده است تا برای همه اقلام کالا براساس ظرفیت‌ها، نوع جنس و ویژگی‌های آن برنامه‌ای مختص به همان کالا را ارائه کنیم.

خسروتاج با تشریح اولویت‌های این برنامه عنوان کرد: پوشاک جزو اولویت‌های اصلی این برنامه و دخانیات، موبایل و قطعات یدکی نیز در دستور کار قرار دارد که به زودی مورد اجرا قرار خواهد گرفت.


 کد گذاری برای همه کالاهای وارداتی ضروری نیست

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص کد گذاری کالاهای وارداتی برای جلوگیری از قاچاق خاطر نشان کرد: طرح‌هایی همچون طرح شبنم به جز گسترش قاچاق هیچ ارمغانی برای سیستم اقتصادی نداشت، چرا که برچسب‌های شبنم در ابتدای ترخیص کالا به صورت فله در اختیار واردکننده قرار می‌گرفت که در نهایت در زمان فروش خرد بر روی کالا نصب می‌شد و در این میان حدفاصل بین تحویل برچسب و فروش کالا زمانی بود که بسیاری از برچسب‌ها جابه‌جا می‌شد و هرگونه جعل از روی آنها ممکن بود.

وی افزود: در کد گذاری کالاهای ورودی نیازی نیست تا همه آنها شماره‌گذاری شوند، به عنوان مثال در حال حاضر ۲۰ برند سیگار ممنوع اعلام شده است که این ممنوعیت مشخص است و نیازی به تفکیک آنها وجود ندارد و یا در مواردی مانند لوازم الکترونیکی و لوازم خانگی ذاتا کدهای شناسایی بر روی قطعات مختلف آنها نصب شده است که قابل ردیابی است و نیازی نیست تا شماره‌های دیگری را به سیستم تحمیل کنند.

خسروتاج یکی از راه‌های اصلی قاچاق را ترانزیت دانست و اظهار کرد: ترانزیت از جمله راه‌های اصلی قاچاق است که کالاهایی مانند سیگار که زمینه‌ قاچاق دارند از طریق ترانزیت جابه‌جا می‌شوند، ولی با هماهنگی‌هایی که با گمرک انجام شده است قرار بر این شده تا ترانزیت کالاهای مستعد قاچاق به طور کلی ممنوع شود که آثار آن را به زودی در بازار داخلی مشاهده خواهیم کرد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سعید: 1395/4/2115:47:49،
195
21
بله حتماً، نفت را بدهید چین و روسیه و زباله های مصرفی آنها را که هیچ کجای دنیا خریدار ندارد، وارد کنید. ما را چه به کالای پر دوام آمریکایی!!!
آلبالو: 1395/4/2115:54:35،
109
29
بله بشدت تحت کنترل است اما نه خودروهای چینی!!!!
فرید: 1395/4/2116:09:28،
111
31
بله پس چی. وارادت به شدت تحت کنترل است تا آقایان و مافیا راحت بتونن هرچی میخوان بیارن دوبله سوبله بندازن به ملت لاکچری دوست ایران !!!
عدالت: 1395/4/2116:40:14،
98
30
اقای روحانی مردم از لغو واردات خودروهای امریکایی بسیار عصبانی هستند نه به این دلیل که خودرو نون شب باشد به این دلیل که شما جلوی خودروهای بی کیفیت و نا امن و پرمصرف چینی که میلیون میلیون وارد می شود را نمی گیرید و نعمت زاده دستور جلوگیری واردات انها را نمی دهد ولی جلوی خودروهای با کیفیت و سبک و کم مصرف امریکایی را می گیرید...از طرفی این اقدام مردم را به تغییر و اینده بسیار نا امید کرده...بعد از این اقدام و حقوقهای نجومی مردم دیگر به شما اعتمادی ندارند...اصلاح طلبان اشتباه بزرگی کردن از شما حمایت کردند و می کنند مردم هم مثل همیشه فریب خوردند......
محمد: 1395/4/2116:50:24،
81
27
می گویند خود امریکایی ها هم خودروهای خود را نمی خرند !!!! لیست ده خودرو پر فروش چین را نگاه کنید هیچ کدام چینی نیست و اکثرا مال wolkswegon و خودروهای امریکایی است...و خود چینی ها هم خودروهای خود را نمی خرند بعد اقایان انبوه وارد می کنند و دستور جلوی گیری از واردات انها و کالاهای مصرفی چینی داده نمی شود....واقعا ادم نمی داند گریه کند یا بخند.....
ایرانی: 1395/4/2117:26:16،
38
74
ماشین امریکایی خوب نیست نخرید فقط المانی و ایتالیایی
احمد: 1395/4/2117:33:58،
64
32
خدا رو شکر ، نه شورلتها هر صد کیلومتر دو هزار لیتر بنزین مصرف میکنن ، اگه میومدن تو کشور کمبود بنزین بوجود میومد ، ایرانی لایق بهترین محصولات درجه ده چینیه که هر صد کیلومتر دو لیتر مصرف دارن
ابوسعيد: 1395/4/2117:35:08،
91
22
بعد ميگن چرا خارجي ها نميان تو ايران سرمايه گذاري كنن !!!

طرف مياد ثبت سفارش ميكنه، ٧٠٠ تا ماشين و مياره تو گمرك ... حالا يه بنده خدا شب ميخوابه صبح پا ميشه ميگه ماشين هاي آمريكايي پر اصطلاك و پر مصرف هستن ... بعد يه دفعه قانون و عوضو لغو ميكنن اونم كه ماشين وارد كرده بدبخت ميشه !!!!!!!!!

واقعا كه دموكراسي تو اين مملكت موج ميزنه ...
پاسخ به عدالت: 1395/4/2117:41:10،
84
31
شما ساده ای که فک میکنی نعمت زاده این دستور رو داده ، نود درصد امور کشور دست دولت نیست برادر
علی: 1395/4/2117:48:32،
63
30
ماشین مردونه میخوای امریکایی.فورد.شورلت .کادیلاک.بیوک. هنوزم که هنوزه ادم بیوک قدیمیا رو تو خیابون میبینه کیف میکنه.اونموقع اپشن گذاشتن روش که رو ماشینای گاریسازا نیست هنوز.
امین: 1395/4/2119:30:44،
53
22
اخ که این شورلت عجب خودرو هایی تولید میکنه محکم سگ جون ، طراحی فوق العاده کاش یکیشو داشتم
آرمان: 1395/4/2121:17:13،
48
30
خدا رو شکر مشکلات کشور روز به روز بیشتر داره حل میشه... :/
نوید: 1395/4/2121:49:42،
33
29
خودرو هرگز ارزان نمی شه خواب دیدید خیر باشه
فافا: 1395/4/2123:23:52،
34
37
مجوز بویینگ هم باطل شد
نوید: 1395/4/2201:25:09،
31
30
خودرو های امریکایی خوب نیست مصرف بالا و سنگین و زشت و کم اپشن هستند فقط المان و ایتالیا خوب است
فرد: 1395/4/2209:39:53،
35
25
محمد جان چون انگلیسی اشتباه نوشتی تصحیح میکنم volkswagenبه معنی ماشین ملت...اگر فارسی نوشته بودی و اشتباه خیالی نبود ولی این شرکت واسه خودش ابهتی داره که نیاید نادیده گرفت..ممنون
علي علوي اصيل: 1395/4/2115:53:28،
36
89
بهتره با خودمون صادق باشيم سايت رسمي شورلت بر روي ايراني ها بسته است خودشون هم اعلام كردن به پنج تا كشور هرگز خدمات پس از فروش نميدهند كه يكش هم ايرانه يه نفر دلال رفته چنتا ماشين از عمارات اورده حالا انگار قرار بوده از فردا شورولت تو ايران كار خونه بزنه
با خودتون صادق باشين امريكا دل خوشي از مردم ايران نداره نميدونم چرا بعضي ها فكر ميكنن امريكا با مردم ايران مثل بقيه مردم جهان رفتار خواهد كرد با اين همه اتفاق مختلف كه بين دو كشور افتاده
احمد: 1395/4/2117:38:46،
67
35
((امريكا دل خوشي از مردم ايران نداره نميدونم چرا بعضي ها فكر ميكنن امريكا با مردم ايران مثل بقيه مردم جهان رفتار خواهد كرد))
دوست عزیز نگو ( مردم ایران )
بیشتر از این چیزی نمیگم چون نظرم ثبت نمیشه ، خودت مطلب رو درک کن
@: 1395/4/2116:00:58،
88
30
خدايي توقع داريم با اين سياست ها که شب تا صبح و با يک جمله زير رو ميشه، بستر سرمايه گذاری خارجی تو ايران ايجاد بشه !!!

ما با اين وضعيت 50 سال ديگه هم از نظر جذب سرمايه به دبی هم نمي رسيم چه برسد به کره جنوبی !!!

دارا: 1395/4/2116:01:00،
67
22
حتماکیفیتش از محصولات وطنی خییییییلی پائینتر بوده که نمیذارن بیاد وگرنه اینا که با مردم دشمنی ندارن شایدم به گرد پرایدم نمی رسه !!!!!! .دستتون درد نکنه که نمی ذارید آشغال وارد کشور بشه .....نصرمن ا... وفتح غریب.
وارد کننده: 1395/4/2116:08:33،
64
23
تا مافیای واردات خودروهای کره ایی هستند جایی برای واردات خودروهای پیشترفته آمریکایی درکشور نیست...
Barati: 1395/4/2116:28:39،
54
21
حتما میدونید که خودروهای آمریکایی سنگین و پرمصرف هستند ، .... پس بیاید سمند و پرشیا با شاسی فیبرکربنی سبک و قدرتمند و موتور های پیشرفته و مصرف صدی 4.5 لیتر رو بخرید ،،، آیا نمی اندیشید !!!
مهندس: 1395/4/2116:31:33،
52
30
تناقض تا چه حد ؟ پس چرا واسه هواپیما میخواستین 20 میلیارد دلار تو شیکم آمریکای جنایتکار بریزید؟؟!!
احمد: 1395/4/2117:44:05،
53
21
چون هنوز چین هواپیما به تولید انبوه نرسونده( نمونه ساختن که تا چند سال دیگه به تولید انبوه میرسه ، خدا به خیر کنه ) وگرنه باید سوار هواپیما چینی میشدیم
آرش : 1395/4/2116:33:40،
50
28
اونم فردا پسته و زعفران و فرش و... میریزه تو دریا!!!
رضا: 1395/4/2116:44:02،
69
21
حتما
شورلت
فورد
دوژ
GMC
جنرال موتورز
همه بدند و پرمصرف و لابد وانت آریسان باموتور100سال پیش پیکان و وانت ال لگن که مثل نقاشی بچه هامیمونه خوب و کم مصرف و باامنیت بالاهستند!!
برید خجالت بکشید.مردم خر نیستند
بهزاد تحریم: 1395/4/2117:31:38،
59
26
حکایت چین و روسیه حکایت دیگری ست که قرار نیست در موردش مبحثی مطرح بشه. اصلاً کسی حق نداره مطرح کنه. این مملکت مال اوناست
آریا: 1395/4/2118:34:59،
49
19
فقط لطفا هر چه سریعتر تمام ظرفیت پارکینگ گمرکاتی که قرار بود میزبان این ماشینهای شیطانی(!!)باشند با جک و جولز و جولی و.... و البته لاداهای کشورهای دوست چین و روسیه پر کنید تا عیشمون تکمیل بشه!!!!
امیر: 1395/4/2120:06:39،
44
26
قائم مقام وزیر صنعت:واردات خودرو به شدت تحت کنترل
است!!!ایا این خودروهای بی کیفیت چینی که ایمنی درستی هم ندارند هم تحت کنترل هستند!!؟از ان وزیر
صنعت قدیمی چنین قائم مقامی هم دور از ذهن نیست!!
آرش66: 1395/4/2123:38:30،
37
27
"مجوز واردات شورلت‌های آمریکایی باطل شد"
وقتی خودروهای خیلی با کیفیت! و خیلی کم مصرف! چینی در دسترس هستند، ملت همیشه در صحنه به بنجل های آمریکایی هیچ نیازی ندارند.
سمندون: 1395/4/2200:42:37،
36
25
تصور اینکه اگر شما جای آمریکا که نه فقط جای الف اسم آن بودید و چه کارها نمیکردید برایم سخت است!
سمندون: 1395/4/2201:25:29،
34
22
لفظ باطل شد ناخوشاینده، بگو لغو شد اینجوری بهتره. خوبه مثلا من بگم شناسنامتون دور از جون باطل شد ؟
پدرام: 1395/4/2203:25:51،
33
26
خدا به داد این ملت برسه.این اقا توی این مقاله روی سخنش فقط با بازار ماشین نبود. راجع به پوشاک و لوازم الکترونیک وخانگی مصرفی خصوصا موبایل هم حرف های شیطانی زیاد زد! منظورش از حمایت از صادرات اینه که جلوی واردات کالای با کیفیت خارجی رو بگیرن و بگذارن بنجل ساز داخلی که وصله به خودشون هر آشغالی رو با هر قیمتی که می خواد به ملت بندازه. ماشین که وضعیتش مشخص و درست بشو نیست ولی من خیلی نگران بازار کالاهای دیگه ام از جمله پوشاک و موبایل.این وزیر صنعت افکار پلیدی در ذهنش داره! اگه تیم اقتصادی این دولت قرار نیست رفتارش رو تغییر بده امیدوارم این دولت ( و دولت قبلی) دوره بعد رای نیارن.
بنده خدا: 1395/4/2211:46:46،
31
28
تازنده ایم بایدمحصولات بی کیفیت ایرانی استفاده کنیم

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
ملاقات ایرانی با هیوندای سوناتا 2018
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما