کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

پژو 208 و پژو 206 زیر ذره‌بین تست تصادف / فیلم

کدخبر:۲۵۰۷۲یکشنبه، ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۳:۱۶۵۱۳۶ بازدید

تست تصادف که توسط EURO NCAP در اروپا و در آزمایشگاه تحقیقات ترابری انجام می‌شود، مهم‌ترین معیار تعیین ایمنی خودروهای تولید شده در ...
زومیت- تست تصادف که توسط EURO NCAP در اروپا و در آزمایشگاه تحقیقات ترابری انجام می‌شود، مهم‌ترین معیار تعیین ایمنی خودروهای تولید شده در دنیا است. NCAP مخفف New Car Assessment Programme (به معنای برنامه جدید ارزیابی خودرو) است که در سال ۱۹۹۷ زیر نظر وزارت راه انگلیس و در آزمایشگاه تحقیقات ترابری تشکیل شده است.

تست تصادف یورو NCAP از ابتدا تاکنون تغییراتی را در امتیاز دهی تجربه کرده است. در حال حاضر تست تصادف NCAP شامل ایمنی سرنشینان بزرگسال، ایمنی سرنشینان خردسال، ایمنی عابر پیاده و همچنین تجهیزات ایمنی می‌شود. اما در سال‌های اولیه این تست شامل ایمنی سرنشینان بزرگسال و ایمنی عابر پیاده می‌شد که ابتدا تست ایمنی سرنشینان خردسال و سپس تجهیزات ایمنی به این تست اضافه شد. این تست به تدریج تبدیل به استاندارد اصلی در زمینه ایمنی خودرو شده است و مشتریان، تولیدکنندگان و سازمان‌های استاندارد در دنیا به EURO NCAP استناد می‌کنند.

به خاطر برنامه تولید پژو ۲۰۸ تا یک سال و نیم دیگر در ایران و مقایسه این خودرو با پژو ۲۰۶، در این مطلب قصد داریم امتیازهای کسب شده دو خودرو در بحث ایمنی را با هم مقایسه کرده و فیلم تست تصادف هر دو خودرو را با هم ببینیم.

مقایسه تست تصادف پژو ۲۰۸ و پژو ۲۰۶

 

تست تصادف پژو ۲۰۸ و پژو ۲۰۶

 

تست تصادف پژو ۲۰۶ در روش‌های قدیمی EURO NCAP انجام شده است و تنها دارای امتیاز ایمنی سرنشینان و ایمنی عابر پیاده می‌شود. اما پژو ۲۰۸ در سال‌های ۲۰۱۲، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ تحت نظر EURO NCAP تست شده است و از هر چهار شاخص امتیازی ایمنی سرنشینان بزرگسال، ایمنی سرنشینان خردسال، ایمنی عابر پیاده و تجهیزات ایمنی می‌شود. به همین خاطر در ابتدا در دو موضوع ایمنی سرنشینان بزرگسال و ایمنی عابر پیاده امتیاز این دو خودرو را با هم مقایسه می‌کنیم و سپس به دو معیار دیگر پژو ۲۰۸ در تست EURO NCAP می‌پردازیم.

ایمنی سرنشینان بزرگسال

اولین موضوعی که برای خریداران و تولیدکنندگان اتومبیل بسیار اهمیت دارد حفظ ایمنی سرنشینان است. وقتی راننده و دیگر سرنشینان احساس ایمنی داشته باشند از مسافرت و رانندگی با خودروی خود لذت بیشتری خواهند برد. در تست ایمنی سرنشینان بزرگسال، حفظ سر، پاها، کمر، لگن، سینه و گردن سرنشینان جلو اهمیت دارد.

پژو ۲۰۶ در این تست توانسته ۲۵ امتیاز کسب کند که ۱۱ امتیاز برای برخورد جلو و ۱۴ امتیاز برای برخورد از بغل را بدست آورده است.  در تست پژو ۲۰۶ سر و پایای راست راننده و سر و دو پای سرنشین در برخورد از روبرو و سر راننده در برخورد از سمت راننده در ایمنی کامل قرار دارند. همچنین ران و دو کف پای راننده، سینه و ران‌های مسافر در برخورد از روبرو احتمال آسیب دیدنشان متوسط است.
 
تست تصادف پژو ۲۰۸ و پژو ۲۰۶

 

پژو ۲۰۸ در تست ایمنی سرنشینان بزرگسال با کسب ۳۱.۸ امتیاز توانست ۸۸ درصد ایمنی را تامین کرده و در رده بسیار خوبی قرار بگیرد. پژو ۲۰۸ در برخورد از جلو ۱۴.۲ امتیاز،  برخورد از بغل ۱۴.۹ امتیاز و ضربه خوردن به گردن به خاطر تصادف از عقب ۲.۷ امتیاز کسب کرده است. سر، ران‌ها و کف پای راننده و سر و کل پاهای مسافر در برخورد جلو امنیت کامل دارند. در برخورد از بغل نیز سر و لگن راننده کاملاً در ایمنی به سر می‌برند. سینه راننده در برخورد از بغل با مانع و گردن راننده و مسافر  احتمال آسیب دیدن متوسط دارند.
 
تست تصادف پژو ۲۰۸ و پژو ۲۰۶

 

بدین ترتیب در ایمنی سرنشینان بزرگسال پژو ۲۰۸ حدود ۲۷ درصد رشد داشته و همچنین میزان آسیب‌هایش به کمترین حالت نزدیک شده است.

ایمنی عابر پیاده

ایمنی عابر در تصادف‌هایی که با عابر یا با خودروهای دیگر انجام می‌شود یکی از مهم‌ترین موارد است. در برخورد دو اتومبیل اگر خودرو به سمت چپ یا راست بچرخد احتمال آسیب رساندن به عابر پیاده زیاد است. همچنین ایمنی عابر پیاده در نواحی مختلف خودرو متفاوت است.

در تست ایمنی عابر پیاده، ایمنی عابر در برخورد به شیشه‌های جلو و کاپوت، چراغ و ناحیه جلو پنجره و هچنین سپر خودرو مورد تست قرار می‌گیرد. در این تست پژو ۲۰۶ امتیاز ۱۱ را کسب کرده است و مشخصات دیگر از جزئیات این تست به خاطر تست شدن در دوره‌های قبلی EURO NCAP  در دسترس نیست. اما پژو ۲۰۸ در این تست، رشد ۱۰۰ درصدی نسبت به پژو ۲۰۶ داشته و امتیاز ۲۲ را کسب کرده است. پژو ۲۰۸ در بخش بالا ۱۲.۵ امتیاز در بخش کاپوت ۳.۵ امتیاز و در بخش سپر یا پایه ماشین امتیاز ۶ را بدست آورده است.

ایمنی سرنشینان خردسال

ایمنی سرنشینان خردسال به ویژه نوزادان در تست تصادف مهم است. این معیار از دوره دوم بررسی‌های EURO NCAP به معیارهای تست تصادف اضافه شد. این تست با قراردادن عروسک کودک در نگهدارنده خردسالان روی صندلی عقب انجام می‌شود. این تست برای پژو ۲۰۸ امتیاز ۳۸.۵ و درصد ۷۸ را در بر داشته است. پژو ۲۰۸ در بخش بهره‌وری تست تصادف ۲۱.۵ امتیاز، شاخص‌های ایمنی ۵ امتیاز و بررسی نصب CRS است.

ابزار ایمنی

 همه خودروهای تولید شده در دنیا دارای تعدادی ابزارهای ایمنی برای حفظ سلامت سرنشینان و بدنه خودرو هستند که هر چه تعداد و صحت این ابزار بالا باشد، ایمنی خودرو به بهترین سطح ممکن نزدیک می‌شود و در تست‌ها و بررسی‌های مختلف به عنوان یک امتیاز خاص قرار می‌گیرد. پژو ۲۰۸ در تست ابزار ایمنی ۸۳ درصد از شاخص‌های موجود را داشته و امتیاز ۵.۸ را کسب کرد. این خودرو در ابزار سرعت ۱ امتیاز در ابزار کنترل ثبات الکترونیکی ۲.۸ امتیاز و یادآوری کمربند صندلی ۲ امتیاز کسب کرد.

ویدیوی تست تصادف پژو ۲۰۶
 

 

ویدیوی تست تصادف پژو ۲۰۸

 
  
بلیط هواپیمادیدگاه ها

kasra: 1395/4/2009:34:19،
222
37
زمینه سازی واسه عرضه ی 208 با قیمت فضایی
خدا ازتون نگذره دزدای نامرد
بختیار: 1395/4/2009:36:19،
70
138
ماشین داخلی فقط206
آریا: 1395/4/2009:41:19،
117
32
چی یعنی الآن مثلا؟!؟دارید بازار گرمی میکنید که ماشین طبقه مستمند اروپا رو اینجا به بهونه ایمن تر بودن از گاری چهارچرخه های فعلیشون دولا پهنا بندازن به مردم همیشه در صحنه؟!؟!؟
206سوار: 1395/4/2009:41:24،
62
32
ای ول موقع برخورد سقف 208 چروک شد اما دوباره باز شد
بهادري: 1395/4/2009:56:45،
116
29
اين ماشينهاي تست شده اروپايي هستند و با اين چيني هاي ايران خودرو قابل مقايسه نيستند
نمونش: يكي از همكارام 206 رو پارك ميكنه تو پاركينگ خونه ميره دكمه آسانسور رو بزنه كه صداي مهيبي از ماشين مياد ميره و ميبينه ايربگ ماشين خودبه خود عمل كرده زنگ ميزنه نمايندگي طرف بش ميگه سنسورها جيني هستند بعضي مواقع خودبه خود عمل ميكنن ميگه خوب بياين تعميرش كنين ميگن فعلا نداريم دوهفته ماشين خاموش موند تا تشريف اوردن
بگذريم از اينكه اگه تو حركت اين اتفاق ميوفتاد ممكن بود به قيمت جونش تموم شه ولي ديگه نگين 206 و 208 اونا چيزاي ديگن ما جهان سومي هستيم
مجتبی: 1395/4/2010:10:16،
57
31
گل گفتی لایک داری
رضا: 1395/4/2010:53:18،
77
21
اين تست براى ٢٠٦فرانسه اى هستش نه ايرانى كه بدانه ماشين رو مشه با فشار دست قور كرد
sadra: 1395/4/2011:23:21،
28
63
این چه تست مسخره ایه؟؟
اون مانع که خودش داره ضربه رو میگیره. مسخره کردن خودشونو با این لگنا
مجيد: 1395/4/2015:33:58،
38
21
خواهشا درباره تست نظر نده که اين تست استاندارد برا همه خودروها هست
آرش66: 1395/4/2012:21:53،
54
31
این مسائل مربوط به میشه به 206 فرانسوی نه 206 چینی - ایرانی.
ایرانی: 1395/4/2013:13:14،
25
33
تست 208 ماله لاتین کاپه؟ ایربگ پرده ای نداره...نمیشه به تستش اطمینان کرد.بهترین تست و یورن کاپ فرانسه انجام داد با تمام تجهیزات
ali: 1395/4/2013:24:25،
25
17
دوستان کسی میدونی وقتی میگن خودرو تحت آزمایش یعنی چی ؟؟/من موندم استاندارهای ایران چیه که ماشینهای اروپایی و یا حتی چینی باید استاندارد های ایران رو بگذرونند....
اگه صنعتگران محترم عرضه داشتن حداقل یکم از استانداردهای اروپا رو کپی میکردن تا حداقل حال و روز خودروهامون بهتر بشه..
پدرام: 1395/4/2103:56:20،
27
29
آقا خواهش می کنم از ماشین فرانسوی بکشید بیرون!
ویرو گردی: 1395/4/2301:16:08،
24
19
208 تولید برزیل 2 ستاره ایمنی هم نگرفت در حالیکه تو نوع فرانسوی 5 ستاره ایمنی گرفت
به خاطرش یورو ان کپ تاسف خورد به خاطر کاهش ایمنی 208 در برزیل..پس به مونتاژ یا ساخت هم بستگی داره که مال کجا باشه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری رنو کپچر 2017 از سوی ایران خودرو با قیمت جدید/ مهر 96 + شرایط
بخشنامه شماره 2 پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه مهر 96
زمان واریز و برداشت یارانه نقدی مهر ماه 96 اعلام شد
لیست قیمت جدید کارخانه‌ای محصولات ایران خودرو - نیمه دوم مهر 96
بخش‌هایی از سخنرانی روز جمعه ترامپ درباره ایران فاش شد
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز شنبه 22 مهرماه
آغاز دور جدید پیش فروش خودروی دنا پلاس از سوی ایران خودرو - مهر 96
ورود نسل جدید خودروهای ماهیندرا به ایران + حدود قیمت
قیمت روز پژو 2008 در بازار تهران
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز پنجشنبه 20 مهرماه
مهم‌ترین خودروهایی که ورودشان به ایران ممنوع شد
کدام خودروها در بازار بیشترین اختلاف قیمت را با نمایندگی دارند؟
قیمت خودروهای صفر در بازار تهران امروز پنجشنبه 20 مهرماه
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز دوشنبه 24 مهرماه
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز یکشنبه 23 مهرماه
آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار