کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

منافع اقتصادی با داد زدن تامين نمی‌شود

کدخبر:۲۴۹۱۴دوشنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۹:۲۳۲۱۹۱ بازدید

در ميان افطاری هايي كه رييس‌جمهوري در رمضان سال 95 با اقشار و اصناف مختلف مردمي برگزار كرد؛ ضيافت روز شنبه رييس‌جمهور با ...

در ميان افطاری هايي كه رييس‌جمهوري در رمضان سال 95 با اقشار و اصناف مختلف مردمي برگزار كرد؛ ضيافت روز شنبه رييس‌جمهور با دست‌اندر‌كاران «برجام» حال و هواي ديگري داشت؛ سفره‌يي كه بر سر آن چهره‌هايي كه طي سال‌ها مذاكرات و چانه‌زني با كشورهاي 1+5 توانستند يكي از مهم‌ترين اسناد حقوق بين‌الملل را به سرانجام مطلوب برسانند به چشم مي‌خورد.

از «ظريف» و «عراقچي» و «تخت‌روانچي» گرفته تا «صالحي» و «سيف» و «فريدون» و سايرين؛ همگي آمده بودند تا نخستين ماه رمضان را در سايه پايان گرفتن تحريم‌هاي اقتصادي و امضاي برجام جشن بگيرند. خبرنگاران حوزه سياست خارجي هم به عنوان يك ركن غيرقابل انكار در مذاكرات، ميهمان سفره رمضاني رييس دولت يازدهم بودند. رييس‌جمهور در اين مراسم صحبت‌هاي مهمي براي ايام پسابرجام مطرح كرد و از ضرورت بهره‌برداري مناسب اقتصادي و معيشتي از اين سند ملي و بين‌المللي سخن گفت. روحاني با قدرداني از همه دست‌اندركاران برجام به ويژه خبرنگاران رسانه‌هاي همگاني تصريح كرد: «برنامه جامع اقدام مشترك (برجام) كم هزينه‌ترين راه براي رسيدن به اهداف و منافع ايران اسلامي بود و راهي جز برجام براي رسيدن سريع‌تر به اين اهداف وجود نداشت.» رييس دولت يازدهم به اين نكته اشاره كرد كه دستيابي به منافع ملي و امنيت از مسير شعارهاي بيهوده و داد و فرياد كردن امكان‌پذير نيست.


ضرورت بهره‌برداري اقتصادي

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دولت، رييس‌جمهور شنبه شب و در ضيافت افطار با دست‌اندركاران برنامه جامع اقدام مشترك (برجام) با اشاره به بررسي برجام در شوراي عالي امنيت ملي و مجلس گفت: «اين كار بزرگ با كمك هم انجام شد و مصلحت هم همين بود كه همه بيايند. هر جا كه شبهه‌يي وجود داشت مورد توجه قرار گرفت و اين بسيار با اهميت بود.»

روحاني با تاكيد بر ضرورت بهره‌گيري از فضاي برجام اظهار كرد: دوره پيش از برجام سپري شده است و اكنون رسانه‌هاي همگاني، دولت و مجلس و همه دلسوزان بايد به اين بينديشند كه چگونه مي‌توان از فضاي پسابرجام در راستاي منافع ملي بيش از پيش بهره گرفت.»

روحاني با تاكيد بر اينكه «راهي جز وحدت و اتحاد نداريم» گفت: «برجام مخالف داشت و هنوز هم نه تنها در امريكا، اروپا و منطقه كه حتي در ميان برخي كشورهاي نزديك هم كه متاسفانه به غلط نگران قدرت ايران هستند، مخالف دارد و به ‌شدت درحال تلاش عليه برجام هستند و در اين ارتباط ما بايد از اين دستاورد، مراقبت و حفاظت كنيم و به دست دشمنان منافع ايران بهانه ندهيم.»

رييس‌جمهوري پرهيز از سر دادن برخي شعارهاي غيرضروري و بي‌نتيجه را ضروري دانست و گفت: «بلند داد زدن، امنيت و منافع ملي ما را تقويت نمي‌كند. آن چيزي كه قدرت ملي ما را افزايش مي‌دهد تقويت واقعي قدرت دفاعي، پيشبرد سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي و اهداف سند چشم‌انداز 20ساله، تحقيقات دفاعي و جذب سرمايه است اما طرح برخي شعارها صرفا به دست آنها كه به دنبال ايران‌هراسي هستند، بهانه مي‌دهد و موضع آنها را تقويت مي‌كند.»


اهداف اقتصادي برجام

روحاني در ادامه با اشاره به اهدافي كه دولت بعد از اجراي برجام به دنبال دستيابي به آنهاست، اظهار كرد:«ايجاد اشتغال براي جوانان، رشد اقتصادي و بهره‌برداري از منابع مشترك نفت و گاز ازجمله اهداف برجام بوده و هست و امروز همگان به ويژه رسانه‌هاي همگاني، اساتيد دانشگاه‌ها و كارآفرينان بايد دست به دست هم دهند و در جست‌وجوي راه‌هاي استفاده بهتر از فرصت‌هاي پسابرجام باشند.»

روحاني با مرور روند طولاني مذاكرات هسته‌يي و با اشاره به برنامه بدخواهان كشور و ملت براي به صفر رساندن فروش نفت ايران در بازارهاي جهاني گفت: «البته نبايد اقتصاد كشور تك محصولي و متكي به نفت باشد اما بايد در نظر داشت كه براي نجات از اقتصاد نفتي يك برنامه بلندمدت نياز است.»

رييس دولت يازدهم، تلاش دشمنان براي كاهش درآمدهاي نفتي، مسدود كردن فعاليت‌هاي بانكي و افزايش تا 20درصدي هزينه‌هاي نقل و انتقالات مالي را از اقداماتي برشمرد كه دشمنان پيش از برجام مرحله به مرحله اجرا كردند و اظهار داشت:«با كشاندن پرونده ايران به شوراي امنيت و قرار دادن ما تحت مواد 40 و 41 فصل هفتم منشور سازمان ملل و در مرز ماده 42 قرار دادن به آن معنا بود كه هر زماني ممكن بود كشور درگير يك توطئه نظامي از سوي بدخواهان شود.»


فضاي مساعد براي جذب سرمايه خارجي

رييس‌جمهوري، يك راه‌حل اين معضل را مذاكره ذكر كرد و گفت: «در چارچوب اين مذاكرات و در نهايت برجام به توافقي دست يافتيم كه مساله بسيار پيچيده پي‌ ام دي حل و فصل شد، كشور از فصل هفتم خارج و تحريم‌ها به تدريج برداشته و مسير تقويت برنامه دفاعي كشور نيز گشوده شد و اينها موفقيت بزرگي در راستاي منافع ملي بود.»

روحاني افزود:«امروز حقوق هسته‌يي ايران اسلامي كه خواست ملت بود، تثبيت شده است به گونه‌يي كه اكنون يو اف سيكس و آب سنگين مي‌فروشيم و كيك زرد خريداري مي‌كنيم و همزمان هزينه‌هاي واردات، كاهش و مسير ارتباطات بانكي هموار و زمينه براي سرمايه‌گذاري مهيا شده است و ما بايد قدردان اين كار بزرگ ملي باشيم.»

در ابتداي اين مراسم نيز مسعود پزشكيان، نايب رييس مجلس دهم با اشاره به بحث‌ها و تبادل نظرات گوناگون ميان نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و مسوولان هسته‌يي و سياست خارجي پيرامون برنامه هسته‌يي كشور و مسيري كه بايد در اين راستا طي شود، گفت: «پيش از برجام هر قطعنامه‌يي عليه ايران در سازمان ملل متحد با راي بالا به تصويب مي‌رسيد اما امروز وحدت جهاني عليه كشور ما شكسته شده و اين دستاورد بزرگ برجام است.»

بلیط هواپیمادیدگاه ها

صابر: 1395/4/1408:28:02،
123
28
خوب این همه میدونن زمانی سرمایه گذار میاد که بدونه سرمایه اش رو هوا نیست اونا دنبال یه کشور با ثباتن نه مثل ما که هر روز دنبال سوژه هستیم
ناشناس: 1395/4/1409:24:28،
114
48
خیلی جالب است همین روز قدس تهدید کردید 100 هزار موشک اماده دستور شلیک است تا فلان کشور را از روی کره زمین محو کنید !!°° ایا سرمایه گذار خارجی حاضر در چنین کشوری با این چنین سیاستهایی سرمایه گذاری و ریسک کند ؟؟؟!!!! این کشور تا سیاستهای اشتباه خارجیش که نه تنها سودی ندارد کلی هم به ضرر مردم بوده و هست تغییر اساسی و اصلاح نشود هرگز پیشرفت نمی کند مثل کره شمالی.....
ایران: 1395/4/1409:55:20،
62
41


کی شده مسایل خارجی رافقط وزیرامورخارجه یاجنابعالی بعنوان رییس جمهور! گفته باشین؟!!!

باتمام احترامی که به جنابعالی دارم احساس میکنم به اتفاق وزیرانت محکم چسبیدید به میز وصندلیتان وحرفهای بدون عمل رامیزنید!!! وملت راواسه ی خودتان(پلکان) فرض کردید!!!

علی 65: 1395/4/1417:15:40،
28
14
بازم حرف الکی زد.بابا نفت شده 50 دلار دیگه گيرتون چیه؟مشکل شما فقط دزديه.
فرزاد: 1395/4/1408:30:39،
120
37
با کمال احترام خدمت رییس جمهور عزیز که خودم به ایشون رای دادم باید بگم ایشون هم تا الان به غیر داد زدن و حرف زدن کار خاصی انجام ندادن جهت رفاه و آسایش مردم . برجام فقط یک پروژه بود . آیا ما پروژه های دیگه ای مثل اشتغال ، تورم ، ازدواج ، معیشت ، مهمتر از همه عدالت و ... نداریم که ایشون بخوان پیگیر باشن ؟ با رو شدن این فیش ها من یکی که واقعا نسبت به ایشون نا امید شدم . حتی اگر باعث و بانیش دولت قبل باشه در هر صورت مسئولیت فعلیش متوجه ایشون هست و اصولا مردم هم برای رفع این تبعیض ها و بی عدالتی ها و رانتها و اختلاسها و بیت المال خواری ها به ایشون رای دادن . مهمترین اشتباه ایشون هم لاپوشانی دزدی های بقیه و یکی به میخ و یکی به نعل زدن ایشان هست . ایشان وظیفه داشتن قاطعانه همان اول کار اتوبوسی چپاولگران رو همونجوری که اتوبوسی اومدن خلع ید میکردن .
کوکی: 1395/4/1409:45:54،
74
17
مرسی از کامنتت.
کاملا درسته.تمام دولت ها یک فقط اتلاف وقت میکنن و میان که یه تنوعی از بابت ظاهر قضیه برای مردم ایجاد کنند.وگرنه همشون بصورت دستوری و از جای دیگه ای مدیریت میشن و تقریبا بجز مسائل بسیار پیش و پا افتاده اختیاری از خودشون ندارن.نه چپ نه راست .... هیچ کدومشون به فکر مردم نیست.اگر به موضوع دقیق فکر کنید مردم عامه این کشور حکم اضافی رو دارند.
علیم: 1395/4/1411:13:23،
50
32
تامین اجتماعی اعلام کرد:
آماده ارائه خدمات بیمه و بازنشستگی به مردم فلسطین هستیم؟؟؟!!!
قدري هم حقيقت: 1395/4/1411:15:19،
44
28
گرچه تا الان نرخ تورم مهار شده كه واقعاً براي قشر ما كارمند جماعت خيلي خوب شده اما متاسفانه از طرف ديگه هم قشر كارگر و مشاغل آزاد با اين وضع ركود بيچاره شدند. . . با اينكه در ايران كلاً هر دوره اي خوش به حال گروه خاصيه. . .
اما الان ديگه جناب رئيس جمهور عزيز بايد بجنبي كه بعد از اون هدف كه البته قابل تقدير هم هست، بقيه گرفتاري هاي اساسي تر مثل اشتغال و رونق اقتصادي رو هم به نوبت و به ياري خدا و با درايت و البته با شتاب بيشتر حل كني.
((( فلفل ))): 1395/4/1408:37:03،
86
24
اينها همه حرفه براي رفاه حال ايراني ها چكار كرديد وچه راهكاري انديشد يدكه زندگي مردم از اين سختي در بياد0
سهیل: 1395/4/1408:37:09،
77
34
نون یه عده ای همین شعار دادن ها است
اگه نگن مرگ بر فلان مرگ بر بهمان اونوقت بیکار میشن که، چون کارشون فقط فقط همینه
منافع ملی کیلویی چند؟؟؟؟؟؟
آقایونی که جز شعار دادن کار دیگه ای بلد نیستن، یه نگاهی به ژاپن بندازن یا آلمان یا خیلی کشورهای دیگه که بعد از جنگ جهانی دوم کلاً منهدم شده بودن ... ولی باهمت و عزم همگانی موفق به فتح بالا ترین جایگاه اقتصادی و سیاسی برسن
اینقد به فکر مرگ دیگرانیم که زندگی خودمون پاک یادمون رفته
نه: 1395/4/1408:41:27،
66
31
دقت كردي،ميگه امروز حقوق هسته اي كه خواسته اصلي ملت بود!!!! روحاني جان همه شما مثل هم هستيد و فرقي نداره كي بياد رو كار،شماهام خودت ميدوني هيچ كاره هستي و فقط مياي و شعر ميدي،شما اگه ميتونستي و قدرت داشتي نميذاشتي نماينده راه يافته به مجلست رو حذف كنن،شما تو صنعت خودرو هم دستت تو يه كاسه هست،شما تو نگذاشتن ارزون شدن دلار هم دستت تو يه كاسه هست،شما عزيز جان يكي به نعل ميزني يكي به ميخ،ما به شما راي داديم كه به ميخ بزني و اگر جرات نداري پس رييس جمهور من هم نيستي و از نظر قدرت برابر با بقال سر كوچه ما هستن قربان
هادی: 1395/4/1409:41:51،
36
45
عزیز من به این سادگیها هم که شما فکر میکنی نیست.
به قول شما بااینکه ایشون یکی به نعل میزنه و یکی به میخ هر روز یک داستانی علیه دولت درست میشه وای به حال اون روزی که بخواهد فقط بر میخ بزند...
6666: 1395/4/1410:07:41،
45
31
اقا هادی این کار مرد میخواد وخیلیم ساده است بیخیال مال وقدرت باشی همهکار میشه کرد
فرهاد : 1395/4/1408:48:29،
69
19
نظام فقط دموكراسي واقعي ، و فعاليت همه احزاب .
فرزاد: 1395/4/2613:05:37،
22
18
خب یه دفعه بگو اینا برن دیگه!
احمد: 1395/4/1409:49:25،
58
27
ای دولتمردان یه سئوال دارم چرا باید مردم اینهمه درفشار باشن.؟ چرا مردم را حتی از داشتن یه خودروی معمولی محروم میکنید ؟ آخه به کدامین گناه؟به کدام ناسپاسی؟دیگر بس است.
داود: 1395/4/1413:11:37،
39
16
احمد آقا! با نگاه به رفتار یک قرن گذشته مردم، به جواب سوالت در مورد "ناسپاسی" میرسی!

آنچه که امروز می بینیم، تقاص ناسپاسی قومی است که در بهترین حالت، بدلیل عدم درک درست، قدردان و سپاسگذار نعمات خداوند نبوده! به نظرم تا این قوم به درگاه خداوند توبه نکند، حال و روزش همین خواهد بود!

رسیدن به نقطه "دیگر بس است" شما، امیدوار کننده است و طبعا بسیار لازم، ولی کافی نیست! موضوع عمیق تر از این حرفهاست! ربطی به دولتهای کنونی و قبلی هم ندارد! این ها وسیله اند!

بر ماست که بفهمیم "این ها" وسیله برای "چه چیزی" هستند!
رضا : 1395/4/1411:40:19،
42
24
حالا شما که اینقدر ریلکس هستی چه کار کردی؟
البته امیدواریم این برجام منجر به افزایش واردات و حضور شرکت های خارجی به منظور ساخت و ساز نشه. که هر دو آن ها برای کشور سم است.همین طوری بیکاری زیاد است دیگه بعدش چی بشه خدا میدونه
مسعود: 1395/4/1413:22:15،
37
36
در کشور ما دو دولت حاکم است ، دولت اصلی که اختیار چندانی ندارد و دولت در سایه که همیشه سربزنگاه حاضر میشه و کارهای دولت اصلی را خراب می کنه
hamed: 1395/4/1414:48:50،
33
34
آقا تو این کشور اکثر مسوولین به لابی های قدرت وصل هستن .هیچ کس از روی لیاقت و تلاش به جایی نرسیده.هر کس به رشته های قدرت دستش نرسه منزوی شده رفته پی زندگیش.
رییس جمهور که هیچی .بالاترش هم به این راحتی نمیتونه کسی رو اخراج کنه.این لو رفتن فیش هم طرح دولت بود که اینا رو کم کم از اتوبوس پیاده کنه
صدای مردم ایران: 1395/4/1415:45:20،
34
28
مگ ما رئیس جمهور داریم.هه
صدای مردم ایران: 1395/4/1611:36:41،
31
25
پس با خنده حل میشه.خخخ
نخیر این آقایون میگن ما هر غلطی کردیم شماها بروی خودتون نیارید.
همچی خوبه من چقد آرومه.هه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار