کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

8 شرکت ایرانی قابل مشارکت با غول‌های نفتی معرفی شدند

کدخبر:۲۴۹۰۸یکشنبه، ۱۳ تیر ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۷:۲۴۱۹۲۳ بازدید

وزارت نفت پس از ارزیابی شرکتهای متقاضی برای فعالیت در قالب شرکتهای اکتشاف و تولید (E&P)، هشت شرکت را به عنوان شرکتهای ایرانی ...

وزارت نفت پس از ارزیابی شرکتهای متقاضی برای فعالیت در قالب شرکتهای اکتشاف و تولید (E&P)، هشت شرکت را به عنوان شرکتهای ایرانی صاحب صلاحیت در این حوزه تعیین و معرفی کرد.

محمدرضا مقدم، معاون وزیر نفت در امور پژوهش و فناوری و سرپرست معاونت امور مهندسی وزارت نفت  عنوان کرد: در اجرای مصوبه هیئت وزیران و به منظور حمایت از ایجاد شرکتهای اکتشاف و تولید ایرانی و با هدف انتقال و توسعه فناوری در جریان مشارکت شرکتهای نامبرده با شرکتهای معتبر خارجی، وزارت نفت شرکتهای ایرانی حائز توانمندی حداقلی برای عهده داری وظایف مقرر شرکتهای اکتشاف و تولید را مشخص کرده است.

وی با بیان این که معاونت امور مهندسی وزارت نفت پس از فراخوان، صلاحیت ٣٧ شرکت را بررسی و سرانجام صلاحیت ابتدایی هشت شرکت را تایید کرده است، افزود: شرکتهای پتروپارس، مهندسی و ساختمان صنایع نفت (OIEC)، انرژی دانا، توسعه پتروایران، گروه مپنا (شرکت نفت و گاز مپنا)، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (شرکت مدیریت طرحهای صنعتی ایران) و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) (شرکت توسعه نفت و گاز پرشیا)، شرکتهایی هستند که توانسته اند حدنصابهای لازم را در ارزیابیهای صورت گرفته کسب کنند.

مقدم تصریح کرد: این هشت شرکت که شرکتهای عمدتا شناخته شده ای در صنعت نفت کشور به شمار می روند، می توانند با توافق با شرکتهای خارجی صاحب صلاحیت متقاضی فعالیت در اجرای طرحهای توسعه ای صنعت نفت کشورمان، مطابق ضوابط و شرایط عمومی حسب مورد مشارکت کنند.

وی تاکید کرد: شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی باید تنها فعالیت E&P داشته باشند و مجاز به فعالیت در حوزه‌های ساخت کالا و تجهیزات و ارائه خدمات متعارف نفتی (EPC و یا OSC) نیستند.
 

ارائه فرصت 2 ماهه به 9 شرکت متقاضی

معاون وزیر نفت در ادامه به تشریح فرآیند ارزیابی و تعیین صلاحیت شرکتهای متقاضی پرداخت و گفت: پیرو فراخوان معاونت امور مهندسی وزارت نفت در ٢٨ اردیبهشت ماه امسال، ٤٩ شرکت برای شرکت در این فراخوان اعلام آمادگی کرده و در نهایت ٣٧ شرکت ثبت نام کردند.

وی تصریح کرد: معاونت امور مهندسی وزارت نفت، صلاحیت این ٣٧ شرکت را در سه مرحله غربالگری (برای دریافت حداقل ٦٠٠ امتیاز)، پیش ارزیابی (برای دریافت حداقل ٥٠٠ امتیاز) و ارزیابی (برای دریافت حداقل ٣٠٠ امتیاز) مورد بررسی قرار داد که در این بین، هشت شرکت توانستند حدنصابهای لازم را کسب کنند؛ ٢٠ شرکت در همان مرحله نخست ارزیابی (غربالگری) با کسب کمتر از ٥٠٠ امتیاز، از چرخه ارزیابی خارج شدند و به ٩ شرکت باقیمانده نیز فرصت ٢ ماهه ای داده شده است و این شرکتها در صورتی که بتوانند تمهیدات لازم را بیندیشند، امکان ارزیابی مجدد و اضافه شدن اسامی آنان به فهرست شرکتهای ایرانی برای فعالیت در قالب شرکتهای E&P وجود دارد.

مقدم درباره ٩ شرکت متقاضی که فرصت ٢ ماهه ای به آنان داده شده است، به پایگاه خبری وزارت نفت توضیح داد: از میان این ٩ شرکت، ٢ شرکت در مرحله نخست ارزیابی (غربالگری) نتوانستند حدنصاب ٦٠٠ امتیاز را کسب کنند، اما از آنجا که بیش از ٥٠٠ امتیاز کسب کردند، فرصت دوباره ای در اختیارشان قرار داده ایم؛ همچنین ٢ شرکت به صورت مشارکتی در این فراخوان حضور یافتند در حالیکه ادغام آنها به شکل رسمی صورت نگرفته بود و در فرصتی که به آنان داده شده است می توانند شروط حقوقی مشتمل بر ثبت قانونی شرکت به شکل ادغام شده و اخذ شخصیت حقوقی جدید را محقق کنند؛ چهار شرکت امتیاز لازم از مرحله غربالگری را کسب کرده اما به حدنصاب لازم در مرحله پیش ارزیابی دست نیافتند و یک شرکت نیز از با کسب امتیازهای لازم از دو مرحله غربالگری و پیش ارزیابی، تنها در مرحله پایانی (ارزیابی) حائز امتیاز  مدنظر نشد که به این شرکتها نیز مهلت ٢ ماهه ای داده شده است.

این مقام مسئول گفت: معاونت امور مهندسی وزارت نفت پس از انجام مطالعات کارشناسی فراوان و بررسیهای مستمر، فرایندی اصولی و عدالت محور را به منظور شناسایی و ارزیابی شرکتهای ایرانی مستعد فعالیت به شکل شرکت E&P تدوین و از تمام ظرفیتهای کارشناسی خود به منظور پیشبرد کار به نحو مطلوب استفاده کرد.

به گفته وی، در ماده ٤ مدل جدید قراردادی صنعت نفت ایران بر انتقال و ارتقای فناوری در حوزه عملیات بالادستی نفت و اجرای طرحهای بزرگ و توانمندسازی شرکتهای ایرانی برای اجرای پروژه های بزرگ داخلی و نیز حضور در بازارهای منطقه ای و بین المللی تاکید شده است که به این منظور، در هر قرارداد بر حسب شرایط، شرکتهای صاحب صلاحیت ایرانی با تایید کارفرما، به عنوان شریک شرکت یا شرکتهای معتبر نفتی خارجی حضور دارند و با حضور در فرآیند اجرای قرارداد، امکان انتقال و توسعه دانش فنی و مهارتهای مدیریتی و مهندسی مخزن به آنها میسر می شود.

این مقام مسئول با تاکید بر ضرورت اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی، ایجاد شرکتهای اکتشاف و تولید ایرانی را گامی در مسیر تقویت توانمندیهای داخلی و انتقال فناوری به صنعت نفت کشور مطابق با اهداف این سیاستها عنوان کرد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

صابر: 1395/4/1321:42:14،
37
26
خوب اسم شرکت بزار عزیز بدونیم صاحب شرکت کیان
محسن: 1395/4/1322:37:04،
41
28
خوب .....کدام این شرکت ها خصوصی هستند
مهندس نفت: 1395/4/1323:56:42،
34
30
شرکت دانا انرژی تماما خصوصیه.بقیه نیمه خصوصی هستند
کیانی: 1395/4/1402:56:52،
32
31
همه 8 تا شامل تحریم هستند بنا بر این سرمایه گذاری خارجی در نفت مالیده
سامان: 1395/4/1413:31:35،
31
26
شرکت دانا انرژی در ظاهر خصوصی
ولی از حمایت دستهای پنهانی بهره می بره
امین: 1395/4/1322:16:35،
34
30
شرکت های دولتی نفتی ایران (کارفرماها) تماما با اقتدار تمام میگن ما به هیچ وجه با خارجی ها نمیخوایم کار کنیم.از طرفی هم این شرکت های پیمانکاری انتخاب شدن با خارجی ها کار کنن. بالاخره چیه تکلیف؟
احمد: 1395/4/1322:31:54،
36
51
مطمین باشید اگه این دولت لیبرال با دیپلماسی ذلت و لبخند سال بعد رای بیاره ایران عملا نابود میشه و جنگ داخلی رخ میده
محمد حسین: 1395/4/1414:01:21،
28
26
راست میگی. اون دولت مقتدر قبلی رو یادمون رفته بود. یادمه میخواست مدیریت جهانی رو به همه یاد بده. با کدوم کشورا رابطه داشتیم؟آهان. یه چند تا کوچولو تو آفریفا و یک دو تا تو آمریکای جنوبی و چند تا بدبخت تر از خودمون تو آسیا. جالبه که اسرائیل چقدر تو دنیا محبوب شده بود. راستی همشونم مدال شجاعت و خدمت به خودشون دادن.خخخخخخخخخ..........
اغاااا: 1395/4/1323:10:16،
36
22
اقا من خودم واسه پتروپارس كار ميكنم اينا همش خالي بنديه كه نميدونم ما بررسي كرديم اينقد امتياز اورد ... زدو بند و رانت و پورسانت تو شركت هاي نفتي بيداد ميكنه،هركي بيشتر سيبيل چرب كنه بيشتر پول پروژه ها رو ميبره و سلام دنبال مابقيش هم نگرد، من برم فالوده بخورم
حسین : 1395/4/1400:51:13،
31
32
اینجا که غربالگری نداریم این شرکتها همانطور که از اسمشون معلومه از پیش تعیین شده اند همینا هستن که اقتصاد رو به کساد کشیدن
ثیشسش: 1395/4/1409:42:50،
34
28
اینا که همشون وابسته به سپاه هستن
محسن: 1395/4/1412:06:32،
32
21
انتخاب شرکتهای خصولتی بعنوان واجد صلاحیت ، بسیار مضحک است . بجز یک مورد ( انرژی دانا ) ، بقیه همان رانت خوارهای عظیم هستند که فقط با واسطه گری ، شرکتهای خصوصی و افراد توانمند مستقل را به نابودی کشانده اند . واقعا آفرین به این انتخاب !!! دست مریزاد.... اگر حقوق نجومی مدیران اینهمه سروصدا کرد ، این انتخابها میتواند صد ها برابر زیان آورتر برای کشور باشد !!!آدم دیگه نمیدونه دردش رو به کجا ببره
اکتشاف: 1395/4/1413:33:52،
30
25
دانا انرژی هم از خودشونه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما