کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

نوسان ویزیت پزشکان از 35 تا 120 هزار تومان!

کدخبر:۲۴۸۷۷یکشنبه، ۱۳ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۲:۲۵۱۷۷۹ بازدید

درحالی‌که هیأت وزیران برای سال 95 افزایش 10 درصدی تعرفه‌های پزشکی را تصویب کرده است و به‌صورت میانگین 10 درصد بر بهای خدمات ...

درحالی‌که هیأت وزیران برای سال 95 افزایش 10 درصدی تعرفه‌های پزشکی را تصویب کرده است و به‌صورت میانگین 10 درصد بر بهای خدمات پزشکی افزوده شد اما گزارش‌های میدانی ما نشان می‌دهد علی رغم اعلام تعرفه‌های بخش خصوصی مردم گاهی در مراجعات‌شان به این بخش بویژه در حوزه سرپایی مجبورند هزینه ویزیت را دو یا سه برابر بیشتر از تعرفه مصوب دولت پرداخت کنند.

خبرنگار ایران برای بررسی صحت و سقم این ادعا که گفته می‌شود، هزینه ویزیت برخی پزشکان حتی به رقم 120هزار تومان در برخی مطب‌ها می‌رسد به چند مطب در نقاط مختلف تهران مراجعه کرد تا بررسی کند چرا رقم دریافتی برخی پزشکان بالاتر از حد مجاز رسیده است. برای این منظور به تعدادی مطب پزشک متخصص در منطقه شمال شرق تهران رفتیم. نرخ ویزیت در این منطقه از 45 هزار تومان شروع می‌شد و تا 50- 60 هزار تومان در نوسان بود. مطب‌های پزشکان را در نقاط مختلف شهر به‌صورت تصادفی انتخاب کردیم. مقابل اتاق پزشکان در شمال تهران کلی آدم صف بسته است. یکی چشم‌هایش درد می‌کند، یکی کلیه‌اش را گرفته و چند نفری هم عکس‌ام. آر‌.آی‌شان را همراه‌شان آورده‌اند. اینجا اما ویزیت‌ها از 50هزار تومان شروع می‌شود و البته متخصصانی هم هستند که 90هزار تومان از بیماران ویزیت می‌گیرند. جست و جوی کوتاه ما از مطب‌های جنوب شهر نشان می‌دهد نه تنها تعرفه‌های جدید از سوی اغلب این پزشکان رعایت می‌شود و آنها معمولاً نرخ مصوبه دولتی را دریافت می‌کنند بلکه برخی از پزشکان عمومی و متخصص بیماران‌شان را با دفترچه بیمه ویزیت می‌کنند.

گرچه نمی‌توان تخلف عده‌ای از پزشکان را که در مطب‌های شیک و شمال شهر بیماران را ویزیت می‌کنند به پای همه پزشکان نوشت اما با یک حساب سر انگشتی که تنها شامل درآمدهای اضافی پزشکان در بخش سرپایی خصوصی می‌شود، می‌توان دریافت که برخی از پزشکان در تهران چیزی حدود 120 میلیون تومان در سال اضافه دریافت می‌کنند.
سؤالی که در اینجا مطرح می‌شود این است، مگر تعرفه‌های بخش خصوصی را هیأت وزیران تصویب نمی‌کند پس چرا برخی از پزشکان تعرفه‌ها را ملاک دریافتی‌های‌شان قرار نمی‌دهند و سؤال دیگر آنکه هر چند جامعه پزشکی افزایش 10 درصدی تعرفه‌ها را مکفی نمی‌داند اما آیا این نارضایتی‌ها سرپیچی آنهارا از قانون اجرای تعرفه خدمات پزشکی توجیه می‌کند؟

پزشکان می‌گویند که این افزایش 10 درصدی تعرفه‌های پزشکی جوابگوی هزینه‌های بهداشتی و درمانی نیست و با رقم مالیات و دخل و خرج‌شان جور در نمی‌آید برای همین هم عده‌ای از آنها در واکنش به همین موضوع رقم دریافتی‌شان را با افزایش خودسرانه ویزیت جبران می‌کنند. مراجعه ما به تعدادی از مطب‌های پزشکان در نقاط مختلف شهر نشان می‌دهد، هزینه ویزیت سرپایی بین رقم‌های 38 هزار تا 90 هزار تومان متغیر است. در حالی که طبق تعرفه‌های مصوب دولت ویزیت پزشک عمومی 22 هزار تومان، متخصص 34هزار و 500 تومان و فوق تخصص 43 هزار تومان است.

با وجود آنکه همه پزشکان مکلف به اجرای قوانین هستند با این حال معاون وزیر بهداشت که در نشست خبری شفاف‌سازی پرداختی‌های پزشکان سخن می‌گفت نقبی به درآمدهای بالای برخی پزشکان زد و اعلام کرد که در هر حرفه‌ای از جمله در بین وکلا، مهندسان و بسیاری از صنوف پرداختی‌های استثنایی وجود دارد که به استادان معروف و متخصصان مشهور و محبوب آن رشته مربوط است. این مسأله در حوزه پزشکی هم وجود دارد، این حق بیمار است که پزشک خود را انتخاب کند و بالطبع فردی که مهارت و متقاضی بیشتری دارد، درآمد بیشتری هم کسب می‌کند.

در شرایطی که ازدحام و صف‌های طولانی بیماران در مراکز درمان دولتی از یک سو و مهم‌تر از همه حضور نداشتن برخی پزشکان متخصص در مراکز درمان دولتی، موجب شده مردم به خدمات گرانقیمت سلامت در بخش خصوصی مراجعه کنند اما محمد آقاجانی پیش از این نیز در مصاحبه‌ای اختصاصی با روزنامه ایران درباره گرانی خدمات در بخش خصوصی و مشکلات مردم در گرفتن خدمات از این بخش گفته بود: «نقش دولت در ارائه خدمات سرپایی از جمله ویزیت پزشکان خیلی محدود است ومردم از اقشار متوسط یا طبقات پایین جامعه برای گرفتن خدمت از بخش خصوصی دچار مشکل می‌شوند و این مشکل واقعی است و وجود دارد بنابراین وزارت بهداشت برای کاهش پرداخت هزینه‌های بخش سرپایی و بخش خصوصی و خدمات ویزیت ارزان قیمت، پلی کلینیک‌های جدیدی را در بیمارستان‌های وزارت بهداشت راه‌اندازی کرده است تا دسترسی مردم را در مناطق مختلف کشور خصوصاً مناطق محروم به خدمات ویزیت استاندارد و ارزان قیمت فراهم کند. در همین برنامه 10هزار پزشک متخصص و فوق تخصص در این کلینیک‌ها و بیمارستان‌های وزارت بهداشت به‌صورت تمام وقت مشغول هستند.»

افزایش ویزیت‌ها به خاطر مراجعه دلخواه مردم به متخصص است

درباره دریافتی‌های اضافی برخی پزشکان در بخش ویزیت سرپایی رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه خدمات درمانی کشور و دبیر ستاد کشوری نظارت بر تعرفه‌های پزشکی به روزنامه ایران می‌گوید: اصل نظارت در سیستم سلامت توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام می‌شود. چون تولیت نظام سلامت با وزارت بهداشت است چنانچه کسی تخلف را به سازمان نظام پزشکی اعلام کند این سازمان رسیدگی و نظارت می‌کند ولی نظارت فعال بر عهده دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان کشور است.
دکتر محمد جهانگیری با بیان اینکه سازمان نظام پزشکی اغلب درمورد تخلف بخش بستری به کمک وزارت بهداشت می‌آید می‌افزاید: اگر دانشگاه یا مردم نقصان ایجاد شده را به نظام پزشکی ارجاع کنند دادسرای انتظامی سازمان برخورد لازم را انجام می‌دهد اما چنانچه تخلف توسط دانشگاه تشخیص داده شود دو مکانیزم کمیسیون‌های تعزیرات حکومتی و دادسرای انتظامی برای اعمال قانون وجود دارد. چنانچه تخلف پزشک اثبات شود علاوه بر جریمه برخوردهای قانونی دیگری هم صورت می‌گیرد و اگر تخلف مرتب تکرار شود منجربه محرومیت از طبابت می‌شود.

جهانگیری در توضیح اینکه چرا برخی پزشکان سر خود ویزیت را زیاد می‌کنند، می‌گوید: نابسامانی که از قبل در زمان و نوع اعلام تعرفه‌ها داشتیم و در نهایت پرداخت نکردن بموقع مطالبات بیمه‌ها و ضعف نظارت‌ها و فاصله ایجاد شده بین قیمت تمام شده خدمات با تعرفه‌ها مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی معتقد است، وقتی نتوانستیم سیستم نظام ارجاع و برنامه پزشک خانواده را اجرا کنیم برخی پزشکان به خاطر تقاضاهای بیش از حد و مراجعه زیاد مردم به آنها تعرفه‌ها را بالا می‌برند. به باور رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه خدمات درمانی کشور، از جمله مشکلات اصلی در بخش ویزیت سرپایی سیستم ارائه خدمات است که در همه دنیا سیستم مراجعه به پزشک از طریق نظام ارجاع صورت می‌گیرد اما در کشور ما مردم این اختیار را دارند هر زمان که دلخواه‌شان است پیش متخصص بروند و مسیر عادی مراجعه به پزشک را رعایت نمی‌کنند به عبارتی چون سیستم ارائه خدمات باز است پزشکان قانون تعرفه‌ها را رعایت نمی‌کنند. بررسی‌های نشان می‌دهد در اغلب شهرستان‌ها به خاطر رعایت نظام ارجاع، پزشکان متخصص شهرستان‌ها کمتر از تعرفه ابلاغ شده ویزیت دریافت می‌کنند.
 
مردم از در و دیوار مطب برخی پزشکان بالا می‌روند

رئیس دادگاه بدوی رسیدگی به تخلفات پزشکی نیز در گفت‌و‌گو با روزنامه ایران علت اینکه عده‌ای از پزشکان بویژه در غرب و شمال تهران نرخ ویزیت را سر خود بالا برده‌اند را ناشی از دیر اعلام شدن تعرفه‌ها می‌داند. البته او تأکید می‌کند که اگر هم برخی پزشکان ویزیت را خودسرانه تغییر داده‌اند رقم افزایشی‌شان چیزی حدود 10 تا 15 درصد نسبت به سال پیش است.

دکتر ایرج خسرونیا با بیان اینکه ما اعتقادی به زیاد گرفتن ویزیت نداریم، عنوان می‌کند: گرانی درمان بابت ویزیت نیست بلکه هزینه‌های بستری و جراحی فشار زیادی را به مردم تحمیل می‌کند.مردم به دلخواه و انتخاب خودشان به مطب‌ها مراجعه می‌کنند اما در مورد جراحی و بستری در بیمارستان بیمار مستأصل است بنابراین کنترل وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی باید بیشتر به بیمارستان‌ها و بستری کردن بیمار و گرفتن پول اضافی توسط پزشک باشد چرا که ویزیت را مسئولان کنترل می‌کنند اگر کسی بیش از تعرفه ابلاغ شده ویزیت بگیرد تعزیرات حکومتی با آن برخورد می‌کند.

وی در همین زمینه مثالی می‌زند: «فرض کنید پزشک به جای 40هزار تومان 60هزار تومان دریافت می‌کند بنابراین 20هزار تومان آن اضافی است. اگر پزشک روزانه 30 مریض را ویزیت کند با ضرب در عدد 20هزار تومان می‌توان گفت که این پزشکان چیزی حدود 600 هزار تومان در روز اضافی می‌گیرند اگر این عدد را در 200روز کاری سال ضرب کنیم هزینه اضافی دریافت شده چیزی حدود 120 میلیون تومان در سال به‌دست می‌آید.»

خسرونیا در جواب این پرسش که یک پزشک معمولاً روزانه چند مریض می‌تواند ببیند؟ می‌گوید: 5درصد پزشکان تهران جزو پزشکان معروف هستند که مردم از سراسر کشور حتی برای یک سرماخوردگی ساده به این پزشک‌ها مراجعه می‌کنند. یکی با نامه ویکی هم با خواهش و تمنا به این پزشکان مراجعه می‌کند. با این شرایط پزشک چکار باید بکند؟ چگونه جلوی ورود بیمار را بگیرد؟ اگر پزشک روزی بیش از 30  مریض ببیند مرتکب خطا می‌شود و نمی‌تواند بیماری را تشخیص دهد. اینکه پزشکی روزی 100 مریض ویزیت می‌کند جای بحث دارد. همین تعداد پزشکان هم با وسایل ارتباط جمعی معروف می‌شوند. با همه این‌ها البته برخی استادان دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند که در مطب‌شان پرنده پر نمی‌زند. اگر قرار بر رعایت قانون باشد ابتدا باید بیمار به پزشک عمومی، بعد متخصص و سپس فوق تخصص مراجعه کند یعنی هیچ کجای دنیا اینگونه دسترسی به متخصص و فوق تخصص آسان نیست. همه این‌ها در کنار هم موجب شده پزشک عمومی و متخصص بیکار بماند و تنها عده‌ای از پزشکان مریض‌های زیادی را ویزیت می‌کنند و هر اندازه هم عدد دریافتی‌شان را بالاتر می‌برند، بیمار نیز تصور می‌کند حتماً پزشک خوبی است که بیشتر ویزیت می‌گیرد.

خسرونیا تأکید می‌کند: ما اعتقاد نداریم پزشک پول زیادی بگیرد بلکه اعتقاد داریم کنترل باید از سطح پایین نظام ارجاع صورت بگیرد اگر قرار باشد پزشک متخصص یا فوق تخصص تعداد زیادی مریض ببیند پس تکلیف این همه پزشک عمومی چه می‌شود؟ وقتی همین پزشکان با هجوم بیمار به مطب‌شان مواجه می‌شوند مجبور می‌شوند تا 12 شب مریض ببینند. مراجعه زیاد بیمار به عده‌ای از پزشکان و شهرت، سیکل معیوبی را به‌وجود آورده به‌طوری که هر اندازه هم برخی پزشکان قیمت‌ها را بالا ببرند بیمارها از در و دیوار بالا می‌روند. یعنی یک سیکل معیوبی ایجاد شده که بیماران به پزشک شهر خودشان اعتماد ندارند بنابراین اسیر تهران می‌شوند که پیش فلان دکتر اسم و رسم دار بروند.
به گفته خسرونیا در مطب‌های جنوب شهر حتی برخی از پزشکان فرانشیز نیز دریافت نمی‌کنند و البته پزشکانی هم هستند که با دفترچه بیمه ویزیت می‌کنند بنابراین 90درصد پزشکان چوب همین 10درصد را می‌خورند حتی در بحث مالیات هم 90درصد پزشکان به پای 10درصد می‌سوزند.

خسرونیا با بیان اینکه سازمان نظام پزشکی برای مجازات پزشکان متخلف 3تا 6 ماه محرومیت از مطب داده و تعزیرات حکومتی هم با احتساب عدد و رقم ذکر شده دریافتی اضافی را از پزشک می‌گیرد، می‌گوید: مردم تخلفات را گزارش نمی‌دهند اگر پزشک زیر میزی بگیرد هر چند بیمار می‌داند پزشک تخلف کرده اما بازهم حاضر نمی‌شود تخلف پزشک‌ را گزارش دهد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

دلالی: 1395/4/1308:17:29،
62
8
همه چیز اینطوری شده...الان میوه و لباس و ... با یه مارک و جنس کل سطح شهر رقمها فرق داره...بدبختی همینه...نظارت نداریم که
کوکی: 1395/4/1309:09:57،
77
13
120 هزار تومن پول ویزیت.....
812 تومن حقوق....
واقعا آدم نمیدونه چی بگه؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!......
خسرو: 1395/4/1310:48:50،
41
17
فقط پول ویزیت
برای 300 روز کاری
100 هزار تومن ویزیت هر بیمار / روزی 25 تا ویزیت
سالانه 750 میلیون تومان است
بماند عملهای جراحی و دیگر درآمدهایشان

مشکل اینگونه حل میشه
با داشتن کد ملی
درآمدها را رصد کنند
و بعدش مالیات 35 درصد وضع کنند
عرشیا: 1395/4/1310:51:11،
51
28
این همه پول زور اول میگیرند
بعد برای جراحی کردن یک
برگخ ضمانت میدهند امضا کنیم
اگر اتفاقی افتاد خونش گردن خودتونه
این همه پول بدیم بعدش گردن خودمون باشه
پس پول چرا میگیرین
درضمن مگر مدعی نیستین که درس خوندین زحمت کشیدین
پس باید مسئولیت کارتان هم تقبل کنین
نمیشه که هم پول بدیم هم جون هم خون
علی: 1395/4/1312:11:39،
58
54
ای کاش همه ی مردم ایران پزشک بودن میفهمیدن پزشک بودن دردای زیادی داره که کسی پای درد دلش نداره.
اواز دوهول از دور خوش است.
این ده درصد در همه ی اصناف حضور داره و با کمال تاسف باید بگم که از احترام بیشتری هم برخورداره چقدر به جامعه پزشکی توهین میشه بخاطر همین درامد ده درصد.
گلایه ای از همکاران اقلیت ندارم ولی مردم اگر کسی خوب کار میکنه دستمزدشم بالا باشه اختیار با مشتریه مثل پزشک که اختیار با بیمار است‌.
خواهش میکنم در مورد جامعه پزشکی ملایم تر رفتار کنید. پزشک هرانچه شما دارید رو نداره پزشک بزرگ شدن بچشو نمیبینه پزشک از صدای طنین خانواده فقط کی میای خونه کی میبینمت رو داره.باور کنین پزشکا سختی رو به معنای واقعی میچشن
دکتر میم: 1395/4/1312:30:31،
47
21
الان فیش های میلیونی و وام های میلیاردی و اختلاس های تریلیاردی حل شده فقط مونده درآمد پزشکا !
این دولت تدبیر قشنگ خوب بلده چجوری ذهن این مردم ساده لوحو از مصیبتای بزرگی که داره سرشون میاد به چیزای کم اهمیت تر منحرف کنه...
ملت جوگیر و کم دانش ایران هم که...
دکتر امیر: 1395/4/1312:55:22،
53
38
من به عنوان یک دانشجوی 24ساله پزشکی که یک سال و نیمه دیگه باید تموم کنم بعد برم خدمت و حقوق 90تومنی بگیرم 28سالم که شد میشم یک پزشک عمومی بعدش تخصص بخونم وفق و ...میشم 35سالم اون وقت یک میلیاردم بدن نمیخوام همه چی به موقعش ارزش داره مردم ایران خیلی بی انصافن خیلی
علی: 1395/4/1315:25:21،
40
35
امیر پسر خوب
تو هنوز دکتر نشدی اسم خودتو گذاشتی "دکتر امیر"
جوان 24 ساله عزیز، تو از الان در حال گرفتن ژست و افاده هستی! هنوز درست را تمام نکرده ای، سربازی نرفته ای، و به قول خودت تخصص نگرفته ای منتظری که در اولین فرصت انتقام به قول خودت ناسپاسی را از مردم بگیری.
تف به اون مدرسی که جز حق العمل و ویزیت چیزی بهت یاد نداد و بهت یاد نداد که از صدقه سر همین مردم بینوا و جون عزیزانشون چیزی یاد میگیری و باید دست بوس همین مردم بابت دریافت دستمزد باشی.
کریم: 1395/4/1322:42:15،
39
12
"""جهت آگاهی مردم عزیز و البته در جواب آقایون توجیه گر وزارت بهداشت """

اگر خیلی ها نمی دونند بدانند که :: بهترین دانش آموزان رفتن رشته ریاضی خوندن اما غافل از این که چه کلاهی سرشون رفت .... چونکه جاها خالی شد تا بعضی ها که تنبل تر بودن توی کلاس بروند رشته تجربی و بعدها مثلا دکتر بشن ......
حساب کنید اگه ما رشته ریاضی ها هم میومدیم رشته تجربی چون باهوش تر و زرنگ تر از این تجربی ها بودیم پزشک می شدیم و شما ها مجبور بودید برید پرستار بشید....
ضمنا ::

حقوق های نجومی پزشکان مثل این میمونه که دقیقا شما به کسی که وظیفه اش نقاشی یا صنعت گر یا خلبان و....هست بیاین یه ضریب k هم به عنوان ضریب نقاشی بهش بدین! خوب بابا اون شخص حقوق میگیره و کار و وظیفه اش هم نقاشیه دیگه ضریبk دیگه چه کلکیه و چه کلاهبرداری شرعی هست....؟
از علل این وضعیت سوء استفاده از عدم آگاهی و بی خیالی مردم و مسئولان است
آرمان : 1395/4/1400:06:40،
30
10
نميخوام بگم پزشكا زحمت كشيدن بايد درآمدشون بالا باشه، خيليا تو اين مملكت دارن بيشتر از پزشكا زحمت ميكشن.
فقط يك سوال از تمام كساني كه شاكي از درآمد پزشكا هستن دارم:
قيمت سلامتيت چند؟ يه كم فكر كنيم.
يه تعويض روغن ٥ دقيقه اي براي ارزونترين ماشين ها حداقل ٥٠ هزار تومن در ميآد،حالا پزشكي كه ميخواد تو ١٠ دقيقه ويزيت سلامتيتو بهت برگردونه زيادي ميگيره؟ تا حالا درآمد دقيقه اي حجره هاي بازار رو يه دو دو تا چهارتا كردين؟
ميريد يه ماشين ميخرين مثلا ١٠٠ مليون در عرض چند دقيقه چند مليون به طرف سود دادين نميگين حرومشه اونوقت دكتره كه ميخواد تومور مغزيتو در بياره چند مليون ميگيره حرومشه؟
فقط بايد مثل تمام كشورهاي پيشرفته بيمه كاملا اين هزينه ها رو پوشش بده تا به مردم فشار نياد و پزشكا هم درآمد خودشون رو داشته باشن ولي متاسفانه اكثر هزينه ها با مردمه و اين فقط باعث كدورت رابطه بيمار با پزشك ميشه
ممل: 1395/4/1308:21:20،
44
31
خب دیگه حقوق مدیرا که درست شد حالا نوبت پزشکای محترم رسیده
رضا: 1395/4/1322:39:21،
22
24
عجب منطقی...

انگار توی این مملکت فقط دکترها کار می کنند و تحصیل کرده اند و کارانه حق شون هست!!!

این همه متخصص در کشور داریم با مدارک بالای تخصصی و مهندسی و فنی در رشته های های تک در صنایع اتمی/نفت/انرژی و.....ولی حقوق اینها بسیار اندک است چون فقط پزشکان درس خونده هستند!!!
آرتا: 1395/4/1308:30:26،
69
34
به خدا ظلمه اینقد پول میگیرن ، اگه میگین چون زحمت میکشه شب بیدار میمونه که رفتگر و کارگر و این قبیل شغلا که بیشتر زحمت میکشن انصاف نیست این همه درامد و پول مفت واسه پزشکا بعد اونجوری رفتار زشت میکنن !!! از نظر من که کاملا حرامه
ایران 18: 1395/4/1311:45:49،
40
41
قرار نیست رفتگر و کارگر با تحصیلات ابتدایی کمتر کار کنند و اندازه پزشک ها حقوق بگیرند!
هرچقدر کمتر درس بخونی باید بیشتر کار کنی!
یه کارگر از 15 سالگی میره سر کار ولی یک پزشک متخصص حدودا از 30 - 34 سالگی به سر کار میره ، آیا این انصافه کسی که تموم جوونیش بجای عشق و حال نشسته درس خونده و متخصص شده اندازه یه کارگر حقوق بگیره؟
م ش: 1395/4/1308:30:44،
76
29
ای کاش به جای این دکتر های به ظاهر مسلمان تعدادی دکتر کافر از خارج وارد می کردیم تا حداقل آبروی اسلام نرود
عبدالله: 1395/4/1309:06:27،
31
85
بچمو با هزار بدبختی و خرج فرستادم پزشکی بخونه

اون وقت دکتر از خارج بیاریم ؟

بی عرضگی خودتون رو این طور نمیتونید جبران بکنید
حاجی: 1395/4/1310:45:29،
52
28
می دونی چرا با بدبختی و خرج فرستادی؟ چون انحصاره. چون پذیرش محدوده. اگر این انحصار که خود دکترا بوجود اوردند نبود تو هم بچتو راحت می فرستادی نه برای پولش بلکه برلی خدمت به مردم و باقی الصالحاتش.

من می خواستم کلینیک بزنم. همه شرایط رو جور کردم که واقعا سخته. در اومده نظام پزشکی می گه ظرفیت تمومه و نمی تونی بزنی. اخه واسه چی انحصار می ذارید که یه بدبخت چند برابر خرجش بشه؟
حسین: 1395/4/1308:42:16،
70
31
این وزیر بهداشت و معاونانش که میگن آدم خوبه هستند دیگه با دفاع غیر منطقی از هم صنفیهای خودشان شورش را درآورده اند . حالا اگه سوار هواپیمایی شدیم که خلبانش سابقه پرواز بیشتری داره و ماهر تره باید پول بلیط بیشتری بپردازیم !!!! آخه این چه استدلال غیر منطقی است . خب کسی که ماهر تره و تخصص بیشتری داره مشتری بیشتری هم داره و درآمد بیشتری هم کسب میکنه نباید که قیمت ویزیت را بالا ببره که بشه دوبله سوبله . اینها شدن مسئولین وزارت بهداشت و حامی حقوق مردم !!! ببخشید حامی حقوق هم صنفی ها خودشان .
علی: 1395/4/1309:00:35،
58
20
ای بابا چرا کسی به درآمد اینا کاری نداره خون مردمو توشیشه کردن
م: 1395/4/1322:51:40،
28
6
اینایی که منفی دادن همشون پزشکن تاجرای نوکیسه
علیم: 1395/4/1309:40:31،
46
17
طبابت هم تبدیل به تجارت شده؟؟؟؟!!!
وقتی به خدا و روز قیامت اعتقادی نباشه توقع دارید به سوگند پزشکی ابوعلی سینا اعتقاد داشته باشند.
با توجه نرخ ویزیت ها درآمد یک پزشک عمومی بیشتر از مدیرعامل بانک و وزیر این مملکته ولی هیچ معیار و مهاری برای آن نیست؟!
هم درآمد مطب و حقوق دولتی و هم زیر میزی عمل و حقوق بیمارستانی!!!
بیچاره مردم...
خودم: 1395/4/1310:01:15،
54
17
يه سلام هم كنيم به عوامل سريال در حاشيه

وقتي اون سريال پخش شد چقد اين پزشكان محترم عصبي بودن!
بهزاد: 1395/4/1310:27:15،
33
11
اقا کی به کیه؟
من ماهی یک بار برای چک اب مجبورم یکی از بستگان رو ببرم یه دکتر فوق تخصص این دکتر خیلی راحت با دفترچه ویزیت نمیکنه و مبلغ 43 تا 50 تومن بسته به چی نمیدونم از هر مریض میگیره
ايليا: 1395/4/1310:56:22،
25
35
دوستان عزيز،هموطن هاي خوب من.كشورماتواين برهه از زمان نياز به اتحاد داره.بياييد به هم اعتماد كنيم و با هم كشور بسازيم.ميدونم تفاوت زياده و نا عدالتي هم فراوان،ولي به خدا با تخريب همديگه هيچي درست نميشه.از شما خواهش ميكنم زود قضاوت نكنيد و به فكرآينده مملكت و بچه هاي خودمون باشيم.
متخصص بيهوشي تمام وقت دانشگاه
حسین: 1395/4/1315:32:48،
26
13
آره عزیزان هموطن این "متخصص بیهوشی تمام وقت دانشگاه" راست میگه همه با هم باید متحد باشیم و به حقوق پزشکا گیر ندیم تا در نتیجه با هم متحد باشیم. یعنی معنی عدم اتحاد اینه که پزشک باید هر چی که فکر میکنه حقشه نگیره.

آره این "متخصص بیهوشی تمام وقت دانشگاه" هم بنده خدا وقت سر خاروندن نداشت. لذا ساعت 10:56 دقیقه تو بیمارستان بود همه مریضا رو بیهوش کرد اومد جلدی یه کامنت گذاشت و همه رو دعوت به اتحاد کرد و رفت تا مریضا به هوش نیومدن!
محمد: 1395/4/1312:33:51،
37
25
ویزیت دکتر متخصص در امریکا 450 تا 600 دلار(یعنی 2 میلیون).
همینکه در ایران میمونان باید قدر دانی کرد.
po: 1395/4/1312:53:34،
43
19
متاسفانه بدلیل ملاحظات بیش از حد وزارت بهداشت پزشکان به مهم ترین عامل اختلاف طبقاتی تبدیل شدن. از طرف دیگه اکثر پزشکان بدلیل حرص برای کسب درامد بیشتر از تربیت فرزندان و رسیدگی به خانواده محروم موندن که اینم خودش یه مشکل دیگست. در کشوری مثه ژاپن اختلاف حقوق بین پزشک و کارگر شهرداری بسیار محدود هست. در آلمان پژشک بیشتر از 7 بیمار در روز بخواد ببینه باید تا 70 درصد مالیات بپردازه. مشکل اقتصاد ما مافیایی بودن اون هست یعنی اقتصاد در دست بازاری، ملاک، پزشک و تمام افرادی هست که دستشون تو جیب مردم هست. پزشکی معنا و مفهوم واقعیش رو از دست داده. امکانات باید برای همه باشه نه فقط پزشک و خانواده پزشک و امثالهم که از پول مردم کم درامد بالا رفتن
احسان: 1395/4/1314:45:30،
25
27
عزیزم شما چندبار رفتی ژاپن که میگی اختلاف درآمد بین کارگر و پزشک اونجا محدوده؟
چرا یاد گرفتیم بدون سند حرف بزنیم؟
شما میدونی توی اونور آب هر پزشکی که در بیمارستان دولتی کار میکنه حداکثر چندتا بیمار رو میبینه و در ایران چندتا؟
پزشک و جراحی که توی بیمارستان های دولتی ایران کار میکنند موظف هستند هر تعداد بیماری رو که به بیمارستان میاد رو ویزیت و جراحی کنند و در این بین اصلا قانونی وجود نداره که به تعداد بیمار رو محدود کنه و پزشک باید مثل تراکتور کار کنه
عزیز دل برادر اول واقعیت ها رو ببینید بعد نظر بدید

بنده معتقدم هر پزشک ایرانی که در بخش دولتی کار میکنه در هر روز کاری حداقل چهار برابر یک پزشک خارجی بیمار ویزیت میکنه پس کاملا طبیعی هستش که چهار برابر پزشک های اونور آبی حقوق بگیره
سعید: 1395/4/1313:14:27،
30
22
وقتی نوبت به دیگران و شغلشون میرسه مخصوصا اگر درآمد بالایی داشته باشن خوب بلدیم شعار بدیم ، انتقاد و تخریب کنیم ولی در مورد خودمون پاک و فرشته میشیم ... از این مردم بهتره پرسیده بشه اصلا از کی و چی راضی هستین و خودتون هم می دونید دقیقا چی می خواید؟؟؟ اگر به جای این همه اظهار نظر که اکثرشون با ناآگاهی و بغض و کینه همراهه یه مقدار به اقداماتی که از خودمون بر میاد مثل درست رانندگی کردن ، رعایت نوبت ، درست راه رفتن توی معابر و ... خیلی موارد ساده دیگه بپردازیم حتما به کشورمون کمک کردیم ... مسئولین نالایقمون مسئول همه مشکلاتمون نیستن
اشکان: 1395/4/1314:45:09،
22
21
همه چیزو با هم قاطی نکن. هر چیزی سر جای خودش. اون رفالرهای نادرست دلیل بر درستی کار پزشکها نیست. همه چی باید در جایگاه خودش یررسی و اصلاح بشه
ن ن ن : 1395/4/1314:32:38،
25
10
اینکه نمی شه ما یه جا خودمون رو با بقیه کشورها مقایسه کنیم یه جا نکنیم.نمی شه درآمد ملت به ریال باشه خرجشو نبه دلار.
آقایی که می گی ویزیت فوق تخصص ت وآمریکا 600 دلاره.اولا شما بگو هزینه تحصیل پزشکی تا مقطع فوق تخصص اونجا چقدره؟دوم بگو از اون مبلغ چقدر پزشک محترم باید مالیات بده؟سوم بگو به خاطر وجود نظام سالم سلامت همون پزشک سالی چند تا مریض ویزیت می کنه؟چهارم بگو به خاطر همون نظام سالم سلامت بیمار چقدر از اون ششصد دلار رو از جیبش می ده؟پنجم بگو چند درصد از پزشکهای فوق تخصص ما اگه از ایران برن آمریکا بهشون پروانه طبابت می دن؟
هر وقت جواب سوالهای بنده رو دادین و این پاسخ ها تو مملکت ما پیاده شد اونوقت قبول می کنم پزشک محترم روزی 2 میلیون تومن درآمد داشته باشه
مهندس: 1395/4/1314:42:00،
26
14
دروغ گفتن که تو ایران کنتور نمینذازه!!!!!!!!!!!!
شما یک سرچ ساده تو گوگل بزن میانگین درآمد سالیانه بک جراح قلب 300 هزار دلاره یعنی 10 برابر یک کارگرکه درآمدش 30 هزار دلار در ساله.
بر این اساس در آمد یک جراح تو ایران هم 10 برابر 1 میلیون میشه که حدود 10 میلیون تومن .
اما تو ایران خیلی از پزشکان متخصص حدود ماهی 500 میلیون تا یک میلیارد در میارن. اینها خودشونم میدونن در هیچ کجای دنیا همچین در آمدی رو نمی تونن در بیارن.
در خارج سقف ویزیت و عمل جراحی وجود داره اما اینجا هر چقدر خواستی عمل کن تازه منت هم میزارن سر بیمار که تا نیمه های شب کار میکنیم!!!
خوب برادر من عمل نکن. به جاش در دانشگاه رو باز کن مثل مهندسی رو که خراب کردین. البته اگه مافیای مخوف پزشکی این اجازه رو بده
حسابدار: 1395/4/1318:06:56،
28
11
اگه مشكل اين حقوقاي نجومي حل شه خيلي به نفع قشر كارگر چون قراره از مبلغ مدير و فوتباليست و پزشك و ...كم بشه و مازاد اين مبالغ و هر شب ساعت 9 بيارن نقدي درب منازل تحويل بدن.كسايي هم كه منزل تشريف ندارن با ارسال شماره حساب ميتونن اين مبلغ و دريافت كنن.
لطفا با مامورين پرداخت همكاري كنيد كه اين بندگان خدا زياد پشت در معطل نشن و آنها را با مامورين محترم شهرداري اشتباه نگيريد.
پاسخ: 1395/4/1321:09:11،
16
13
عزیزم پولش رو نمیدن ولی از هزینه های مردم بیچاره که کلی باید پول ویزیت و ... بدن تا شماها هزینه مسافرت های خارجتون و دربیارین کم میشه. لطفا مردم ساده لوح ما رو سرکار نذارین
نوید: 1395/4/1401:59:15،
20
18
قطعا با اصلاح بیمه ها و سیستم ارجاع خیلی از این نابسامانی ها برطرف خواهد شد. مدیریت ضعیفه!
بیمار برای سرماخوردگی میره فوق تخصص! که هم مجبوره الکی هزینه بیشتری پرداخت کنه و هم کسی که واقعا نیازمنده اون فوق تخصص هستش مجبوره بره تو نوبت های طولانی.
تمام کشورهای جهان اول الان دارن سیستم پزشک خانواده رو اجرا میکنند و خیلی وقت پیش این مشکلات رو پشت سر گذاشتند.
تمام ارجاع هابه متخصص و فوق تخصص با نظر پزشک خانواده انجام میشه.
جواد: 1395/4/1403:16:42،
25
4
اینو همه میدونن بیشترین فساد مالی و جانی!! در حوزه پزشکیه.. خصوصا زمانی که این وزیر اومد و طرح معلم های بیچاره رو واسه پرستارا پیاده کرد الان ۳ میلیون فقط فیش شونه! فسادشون نشون به اون نشونی که اون مسئول اومد گفت زیر میزی حق پزشکه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! الان ببخشید زیرمیزی به چی میگن رشوه به چی میگن ؟ یکی تفاوت ایندو رو بگه به من؟!!!
ب-ز: 1395/4/1410:00:20،
19
18
لطفا به حقوقهای نجومی پرستارها هم رسیدگی کنید
پرستارهایی که در بهترین حالت مدرکشون معادل لیسانس های همطرازشون در رشته های مظلوم مهندسی هستن .
این دکترها و پرستارها یه زمانی خیلی هوای فرار مغزها به سرشون زده بود و یه عده شون هم رفتن به کشورهایی مثل کانادا و استرالیا و سر 1 سال اکثرشون برگشت خوردن.چون اونجا باید کار می کردند . چون اونجا باید منطقی ویزیت می گرفتن. چون اونجا باید مالیات می دادن و مهمتر از اینکه مدارک ایرانشون دوزار ارزش نداشت و باید از اول درس می خوندن تا اجازه طبابت یا پرستاری بگیرن
زبون درازی دکتر و پرستار(با علم به اینکه هیچ کجای دنیا براشون بهتر از ایران نمیشه) فقط واسه منو شمای بی پناهه.
در ضمن دکتری که میگه : من حقمه ازت پول زیاد بگیرم چون داری می میری و جونت دسته منه ؛ چه فرقی با یه راه زن داره که اونم میگه جونت دسته منه هر چی داری بده به من تا جونتو نگیرم ؟
فرامرز فردوسی: 1395/6/322:59:50،
30
34
بخاطر همین که همه نخبگان مهندس ازاین کشور فرار میکنند ولی پزشکان پول دراوردنرا دراین کشور بهتر از همه جا میدانند متاسفانه نظام جمهوری اسلامی نتوانست تعادل وعدالت کسب درامدرادرکشور پیاده کند البته شغل پزشکی بسیا ر قابل احترام است ولی برخی یا بیشتر پزشکان بی انصاف شده اند ودولت هم میدان را برای انها باز گذاشته اخه چرا اینقدر اختلاف درامدی وجودداشته باشه حالاکه کاخ کوخ نشینی بیشتر از دوره شاه شده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس همه ان شعارها کشک بود.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما