کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

قربانی بعدی فیش‌های حقوقی صفدر حسینی خواهد بود؟

کدخبر:۲۴۸۴۳شنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۱:۵۴۲۷۸۴ بازدید

زنگ برکناری مدیران بانک‌های دولتی پس از افشای حقوق‌های نجومی به صدا درآمده و تا به امروز 4 مدیر بانکی برکنار شده‌اند. در عین حال ...
قربانی بعدی فیش‌های حقوقی صفدر حسینی خواهد بود؟

زنگ برکناری مدیران بانک‌های دولتی پس از افشای حقوق‌های نجومی به صدا درآمده و تا به امروز 4 مدیر بانکی برکنار شده‌اند. در عین حال، روحانی امروز درباره یک مدیر دولتی دیگر تصمیم‌گیری خواهد کرد.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از مهر، این روزها عملکرد مدیران و برخی اعضای هیات مدیره بانک ها دوباره بر سر زبان ها افتاده و طی چند روز گذشته افشای فیش های حقوقی نجومی مدیران برخی بانک ها، باعث عزل، استعفا و برکناری شده است.

بعد از افشای پاداش نجومی رئیس و برخی اعضای بیمه مرکزی در ماه گذشته، افشاگری های پی در پی فیش های حقوقی مدیران و اعضای هیات مدیره برخی بانک های دولتی، تیم اقتصادی دولت را با چالشی یکباره مواجه کرده و افکار عمومی را به شدت از بابت وجود مدیران اشرافی با حقوق های آنچنانی عصبانی و نگران کرده است.

مردم مرتبا می گویند چگونه دولت اجازه داده تا در طول ۳ سال گذشته برخی مدیران و اعضای هیات مدیره بانک ها برای خود میلیون ها تومان حقوق و وام قرض الحسنه تصویب و دریافت کنند و حالا که به یکباره افشاگری های گسترده ای در اینباره صورت گرفته، به فکر صدور ابلاغیه و دستورالعمل افتاده است.

چالش جدید دولت با مدیران نجومی

آیا واقعا سیستم های نظارتی دولت اینقدر ضعیف و بی نظم است که حتی اگر مسئله حقوق های نجومی افشا نمی شد، این روال همچنان ادامه می یافت؟ البته این مسئله نیز به ذهن می رسد که تا وقتی که مسئله ای در جامعه مطرح نشده بود و موضوع افشاگری نبود، احتمالا از نظر دولت و سیستم های نظارتی اشکالی در پرداخت حقوق های چند صد میلیونی برخی مدیران دولتی وجود نداشت.

دولت اگر واقعا به فکر این مسئله بود باید در همان ابتدای کار خود در تابستان سال ۹۲ این مسئله را عنوان و به فوریت آن را اصلاح می کرد، نه اینکه پس از ۳ سال به مردم بگوید این روش ها از گذشته بنا نهاده شده و مقصر دولت های گذشته هستند!

یک نگرانی در اینباره این است که به دلیل فشار افکار عمومی و موج افشاگری ها، دولت نیز به فکر عزل و برکناری چند مدیر افتاده باشد و بعد از مدتی که این موضوع نیز به دست فراموشی سپرده شود، دوباره برخی بنشینند در هیات مدیره ها و برای خود ارقام آنچنانی تصویب و دریافت کنند.

متاسفانه عملکرد غیرقابل دفاع بانک ها به ویژه در سال های اخیر در بخش پرداخت تسهیلات خُرد به مردم مانند وام های قرض الحسنه و ازدواج، ارزان سازی وام مسکن و مانند آن نیز باعث شده تا این بار و پس از بروز تخلفات برخی مدیران بانک های دولتی، مردم به این مسئله حساس شده و خواستار برخورد قاطع و بدون اغماض دولت با مدیران متخلف باشند.

عصبانیت مردم از غفلت دولت

نکته جالب این است که دوباره تخلفات گسترده بانکی مرتبط با بانک های زیرمجموعه دولت بوده و بانک های خصوصی در این زمینه پرونده ای ندارند. البته بانک های خصوصی چون سهامداران حقیقی دارند می توانند برای مدیران و هیات مدیره های خود پاداش هم در نظر گرفته و پرداخت نمایند، با این وجود نباید این موضوع را هم از نظر دور داشت که بانک های خصوصی به دلیل تفکر تجاری، رقابتی و عملکرد متفاوت از بانک های دولتی، قائدتا دست و دلبازی های اینچنینی نیز در دستور کار خود نخواهند داشت.

دلخوری مردم این است که بانک های دولتی منابع مردم را با سودهای ناچیز و حتی قرض الحسنه جمع آوری کرده و آنگاه که خود باید برای پرداخت برخی وام ها مانند ازدواج و مسکن عمل کنند، سودهای آنچنانی و شرایط دشوار قرار می دهند و برای خود بسیار بخشنده می شوند.

تا به امروز مدیران عامل بانک های رفاه کارگران، صادات، ملت و قرض الحسنه مهر ایران برکنار شده و یا خود از سمتشان استعفا کرده اند. در عین حال، ممکن است در روزهای آینده علی طیب نیا؛ وزیر اقتصاد ابطال مدیریت برخی بانک های دولتی دیگر را هم امضا کند.

گفته می شود وزیر اقتصاد در روزهای گذشته دستوری را به بانک ها داده که طی آن طیب نیا کلیه پرداختی ها به کارکنان و مدیران بانک ها را ممنوع کرده و احتمالا فعلا پرداخت برخی تسهیلات ویژه به کارکنان شبکه بانکی کشور متوقف شده است.

امروز حسن روحانی رئیس جمهور نیز باید در نشستی یک تصمیم مهم درباره رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی بگیرد و درباره برکناری و یا ماندن سیدصفدر حسینی؛ دیگر مدیر با حقوق نجومی دولت تصمیم بگیرد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

ملعون: 1395/4/1210:36:43،
147
24
مدیریت در کشور ما خانوادگی شده است !!
اگه برکنارش هم بکنند چه باک !!
چون دختر 30 ساله اش به عنوان نماینده تهران وارد مجلس شده است و راه پدر را ادامه می دهد !!
شهاب: 1395/4/1212:36:36،
84
26
قربانی این قضایا فقط مردم هستند
عموم: 1395/4/1218:46:56،
46
24
الان آقاي مدعي العموم كجاست؟ بفرما برو حق ملتو بگير. آقايون دلواپسان كجا هستن؟ بيت المال رو خوردن و بردن كجايين رگ غيرتتون بالا بزنه؟ روزه خوري بد تره يا حق الناس و بيت المال رو خوردن؟
بفرماييد أين گوي و ميدان اينا مديران شيعه ي علي هستن كه إز نورشمع دولتي براي كار شخصي استفاده نمي كرد.
tomi: 1395/4/1210:43:51،
72
29
واژه قربانی برای کسانی استفاده میشه که بیگناه باشن و خودشون از اتفاقی که قراره واسشون بیفته بی خبر باشن ،اما اینها همه دزد و متهم هستند .شما باید پشت مردم باشین نه اینکه با کلمات بازی کنین تا بخواین با یه دست دوتا هندونه بلند کنین
ایران: 1395/4/1210:55:44،
87
24
خدا پدر اونایی که فیش های حقوقی را رو کردند بیامرزد.
درسته دولت تو سه سال گذشته در این مورد کاهلی کرده ولی اکنون یک حداقل احترامی به افکار عمومی گذاشته و یک اندک اقداماتی انجام داده است.
مانده ام چرا قوه قضاییه که مرجع اصلی رسیدگی به این امور است چرا سکوت اختیار کرده و هیچ اقدامی در جهت جلب افکار عمومی نمی کند؟!!!
غلام: 1395/4/1211:03:43،
54
19
قرباني؟؟؟؟؟؟
واقعا كه
طفلك قرباني جفا روزگار و ظلم زمانه شد
خدا مسببينشون رو لعنت كنه
ايران جيب پاك نكني ها
آرش66: 1395/4/1211:59:14،
56
26
مدیر دائم الکار دولتی و دخترش نیز نماینده ی مجلس. بقیه اشون هم کم و بیش همینطورن و اگر هم برکنار بشوند، به میز و مسندی دیگر منتقل خواهند شد. این وسط سر کارگر و کارمند دون پایه بی کلاه هست با 812 هزار تومن در ماه. هیچکس به فکر مردم نیست. این فیش های حقوقی هم رو نمیشد، همین آقایان خیلی بیش از این فیش ها داشتند می گرفتند و به ریش داشته و نداشته ی ما می خندیدند.
آرش: 1395/4/1212:30:04،
60
40
ميلياردها توماني كه گرفتند در مدت اين سالها چي ميشه ؟ !!!!!
فقط بركنار شدند ؟ اينها كه بازنشسته بودند !!!
karim: 1395/4/1308:45:12،
33
32
با سلام : دولت تا وزیران لایق و دانشمندی مثل آقای طیب نیا دارد که هم مشکل کار جوانان را حل کرده هم رکود اقتصاد را بر طرف کرده و هم نظارت کامل و درستی بر بانکها و صندوقها و حقوقهای کلان داشته مگر غمی دارد . زهی خیال باطل!!!!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار