کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

نخستين برآورد از خسارت حادثه شهران

کدخبر:۲۴۷۸۲چهارشنبه، ۹ تیر ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۶:۱۹۲۱۱۶ بازدید

برآورد اوليه حادثه شهران در دو حوزه شبكه برق و ترافيك تهران حدود 9ميليارد ريال عنوان شده است، در حالي كه همچنان ارقام مربوط ...
نخستين برآورد از خسارت حادثه شهران

برآورد اوليه حادثه شهران در دو حوزه شبكه برق و ترافيك تهران حدود 9ميليارد ريال عنوان شده است، در حالي كه همچنان ارقام مربوط خسارت‌هاي وارده به تاسيسات شهري، ساختمان‌هاي اطراف، اموال مردم، تاسيسات شركت آب، گاز و مترو مشخص نيست.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از تعادل، تقريبا دو هفته از حادثه انفجار لوله گاز شهري در شهران مي‌گذرد؛ حادثه‌يي كه هنوز علت و مقصران اصلي آن مشخص نشده‌اند و آمار دقيق و درستي نيز از خسارت‌هاي وارد شده بر تاسيسات آب، برق، گاز، مترو و ساختمان‌هاي منطقه وجود ندارد. با وجود اين، معاون حمل ونقل و ترافيك شهرداري تهران روز گذشته از اتمام عمليات بهسازي ترافيكي در محل حادثه انفجار لوله گاز در شهران خبر داد و خسارت ترافيكي اين حادثه را ۳۵۰ ميليون تومان برآورد كرد.

سيدجعفر تشكري‌هاشمي با بيان اينكه از ساعات اوليه مهار حادثه، اكيپ‌هاي اجرايي منطقه با حضور در محل، مسير جايگزين و دسترسي محلي را براي تردد شهروندان مشخص كردند، افزود: در ابتدا با توجه به اينكه تقاطع آسيب ديده يكي از تقاطع‌هاي شناسنامه‌دار در پروژه خط سفيد بود و تمام المان‌هاي ترافيكي محل آسيب‌ديده بودند، برآورد خسارات وارده نيز انجام شد. او گفت: همزمان با پر كردن گودال انفجار از سوي معاونت عمران شهرداري، عمليات نصب و هوشمند‌سازي المان‌هاي ترافيكي و چراغ‌هاي هوشمند تقاطع نيز صورت گرفت.

 به‌طوري كه چهارشنبه هفته گذشته پايه‌هاي چراغ‌هاي هوشمند نصب و اجرايي شد. معاون شهردار تهران با اشاره به اينكه سرپناه ايستگاه اتوبوس در اين تقاطع اورهال شده و پس از اتمام عمليات پركردن گودال، اصلاح هندسي معبر نيز انجام شده است، افزود: خط‌كشي معبر با توجه به آيتم‌هاي خط سفيد مجددا احيا شد و نصب تابلوها نيز صورت گرفته است. اكنون معبر حادثه‌ديده آماده بازگشايي مجدد است، با توجه به اينكه مترو نيز در زيرزمين مشغول بازسازي و ايمن‌سازي مجدد است، پس از هماهنگي با مترو معبر بازگشايي مي‌شود. اما شركت توزيع برق تهران از نخستين نهادهايي بود كه برآوردهاي اوليه‌يي در اين باره انجام داد.

 معاون بهره‌برداري و ديسپاچينگ شركت توزيع برق تهران بزرگ هفته گذشته با اشاره به قطع سه خط برق در محدوده‌هاي شهران، كوهسار و كن سولقان بر اثر اين حادثه گفت: بر پايه برآوردها درباره حادثه حريق در منطقه شهران تهران، تاكنون بيش از 5ميليارد ريال به شبكه برق خسارت وارد شده است. كامبيز ناظريان افزود: در پي بروز حادثه گروه‌هاي عملياتي از منطقه برق «قدس» و دو منطقه معين «دانشگاه» و «آزادي» در محل حاضر شدند. همچنين گروه‌هاي عملياتي نيز به محل اعزام شدند و همان روز 95درصد برق مشتركاني كه قطع شده بود، دوباره وصل شد. به گفته او، در اثر اين آتش‌سوزي به پست هوايي، كابل‌هاي زميني، بخشي از شبكه هوايي فشار متوسط و شبكه روشنايي و همچنين چندين تابلو اندازه‌گيري و كنتور در برخي ساختمان‌هاي محل حادثه خسارت وارد شد كه بيشتر آن به ساختمان اداري- تجاري مشرف به همان منطقه مربوط بود. در همين حال، تماس‌هاي خبرنگار تعادل با مجموعه شهري براي كسب اطلاعات بيشتر در اين باره بي‌نتيجه ماند. روابط‌عمومي سازمان مديريت بحران شهر تهران به «تعادل» اعلام كرد كه هنوز هيچ برآورد مالي به سازمان ارائه نشده است.

 روابط‌عمومي شركت مترو تهران نيز تنها به گفتن اين موضوع اكتفا كرد كه بر اساس تصميمات گرفته شده در اين باره قرار است، گزارش خسارت به تاسيسات شركت مترو شهر تهران از سوي روابط‌عمومي شهرداري تهران اعلام شود و ما نمي‌توانيم هيچ خبري در اين باره منتشر كنيم. داود زارعيان، مدير روابط‌عمومي و سخنگوي شركت مخابرات ايران هم در اين باره به «تعادل» گفت: هنوز رقمي اعلام نشده است. خسارت به شبكه مخابرات دو وجه دارد.

 اول بحث تاسيسات و دوم بحث عدم كاركرد ناشي از قطعي 56هزار مشترك. بر همين اساس، اولويت اول ما بازسازي شبكه و وصل شبكه 56هزار مشترك تهراني بود. اكنون نيز برآورد خسارت را به عنوان اولويت بعدي در دستور كار قرار داده‌ايم.

اما آن طور كه از گفته‌هاي مسوولان بر مي‌آيد، برآورد نهايي اين حادثه تا يك هفته كاري ديگر به طول خواهد انجاميد.

 روزگذشته احمد دنيامالي، رييس كميسيون عمران و حمل و نقل شوراي شهر تهران از محل خط ۶ مترو و محل حادثه شهران بازديد كرد و در جريان اقدامات مهندسي بعد از حادثه شهران و مستحكم‌سازي تونل مترو قرار گرفت. گويا در جريان اين بازديد قرار شده است كه شركت مترو در آينده‌يي نزديك گزارشي در خصوص اين حادثه در كميسيون عمران ارائه كند كه شامل بررسي خط ۶ مترو، وضعيت ايستگاه حادثه‌ديده و خساراتي كه به آن وارد شده، باشد.

اگر چه هنوز ارگان مقصر در اين حادثه مشخص نشده است، اما معصومه آباد، عضو شوراي شهر تهران درباره جبران خسارت‌هاي وارده به مردم گفته است: پس از كارشناسي مساله و مشخص شدن مسبب اصلي حادثه، خسارات وارد شده به اموال شهروندان جبران خواهد شد و هر ارگاني كه در اين زمينه مقصر باشد، مكلف به پرداخت خسارت به شهروندان خواهد بود. در اين حادثه جسد كارگر ايراني كه راننده بيل مكانيكي بود روز سه‌شنبه پس از گذشت بيش از 10 روز در محل پيدا شد همچنين جسد كارگر افغان نيز چهار روز پس از اين حادثه پيدا شده بود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

به به: 1395/4/923:22:52،
110
28
يعني اينجور حوادث جون ميده واسه دزدي اعتبار و بودجه خسارت وارده، از همين ٩٠٠ ميليون فق١٠٠ ميليون خرج اسفالت ميكنن باقيشم لفتو ليسو تعويض ماشيونو سفر به سواحل مديترانه، ديگه ما ملتو نشناسيم بدرد لا جرز ميخوريم
سينا: 1395/4/1003:11:58،
35
20
اينها به كنار طبق آمار جهاني شهر تهران بيشترين نشست رو تو دنيا داره و احتمال حوادث اينچنيني تو مناطق ديگه تهران وجود داره كه اگه خداي نكرده اتفاق بيفته در حد فاجعه اس و علاوه بر خسارات مافوق تصور ، فكركنين به سر ملك و ساخت و ساز و كلا شهر تهران چي مياد. متاسفانه قضيه جديه فقط خدا به دادمون برسه.
داریوش: 1395/4/1007:39:21،
45
30
فقط جهار میلیارد تومن
ضرر به ساختمانها و ماشین مردم زدین
من من : 1395/4/1012:31:06،
27
36
میدونستی واسه مثلا اسفالت یه محله ممکنه تا یه میلیارد هزینه بشه؟

یه بار شخصی زنگ بزن از اینا که کار راه سازی یا اسفالت کاریو انجام میدن قیمت بپرس! سانتی متری میلیونی پول می گیرن!!!

کاری به دزدی تو شهرداری ندارم :)
حمید: 1395/4/1005:00:52،
34
21
از این دست فرصتها باید عده ای به نحو احسن سود سرشار ببرند .آخ که از این مسایل بعضیها چه حالی بکنند .
اکبر: 1395/4/1017:18:07،
18
19
مبلغ برآورد خسارت حداقل 40 میلیارد تومان خواهد بود
1- خرابی فیبر نوری
2- تاسیسات برق، آب ، گاز
3- ساختمانها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
لیست قیمت جدید محصولات ایران خودرو با افزایش قیمت اعلام شد - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - شهریور 96
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما