کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

شرایط پرداخت حقوق، پاداش و وام به مدیران و کارکنان/ سند

کدخبر:۲۴۷۷۹چهارشنبه، ۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۸:۰۸۴۸۳۰ بازدید

با تاخیر در ارائه لایحه قانون بودجه امسال و به تبع آن تصویب و ابلاغ آن از سوی مجلس به دولت، اخیرا وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی ...

با تاخیر در ارائه لایحه قانون بودجه امسال و به تبع آن تصویب و ابلاغ آن از سوی مجلس به دولت، اخیرا وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی ضوابط اجرایی بودجه را به سازمانهای ذیربط خود ابلاغ کردند. در این ابلاغیه مواردی همچون نحوه بکارگیری نیروی انسانی، اختصاص پاداش ها و حتی وام به مدیران و کارکنان مورد توجه قرار گرفته است.
 

نامه طیب‌نیا به سازمانها و دستگاه‌های دولتی


بعد از ابلاغ قانون بودجه ۱۳۹۵ در اول خرداد ماه از سوی مجلس به دولت، ضوابط اجرایی و آیین نامه های آن نیز با پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی در هیات وزیران تصویب و از سوی  معاون اول رئیس جمهور به وزارتخانه‌ها و دستگاههای اجرایی ابلاغ شد. بر این اساس اخیرا این دستگاهها نیز ضوابط اجرایی بودجه امسال را برای اجرا به سازمان های ذیربط خود ابلاغ کردند. در این رابطه طیب نیا-وزیر امور اقتصاد و دارایی- نیز در راستای اجرا مقررات " ضوابط اجرایی قانون بودجه ۱۳۹۵" چند بند را به طور ویژه مورد توجه قرار داده و از سازمانهای زیرمجموعه خود خواسته تا به این موارد توجه خاص داشته باشند.

بکارگیری نیروی انسانی

بر این اساس در مورد اول بکارگیری نیروی انسانی مورد توجه است که در ماده (۹) در این باره  تاکید شده، هر گونه بکارگیری نیروی انسانی جدید به هر شکل و عنوان در مشاغل و فعالیت های دستگاه های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری (از محل هر گونه اعتبار) صرفا با مجوز سازمان و با رعایت قوانین و مقررات مربوط از جمله قانون برنامه و قانون مدیریت خدمات کشوری امکان پذیر است.

ضوابط پاداش کارکنان

همچنین باید پرداخت پاداش ها طبق ماده(۱۱) انجام شود. در این حالت پاداش بر اساس، حداکثر یک ماه حقوق و مزایای مندرج در احکام کارگزینی در صورت وجود اعتبار در سقف اعتبارات تخصیص یافته دستگاه اجرایی تعیین می‌شود. پرداخت یک ماه پاداش به اعضای هیئت مدیره، هیئت عامل و کارکنان شرکت های دولتی (اعم از شرکت های مستلزم ذکر و تصریح نام)، بانک ها و بیمه های دولتی پس از تصویب مجامع یا شوراهای عالی آنها مجاز است.

از سویی دیگر بر اخذ مصوبه شورای حقوق و دستمزد در مورد برقراری حقوق و فوق العاده ها به مدیران و کارکنان مورد تاکید است و باید ماده (۳۱) در دستور کار قرار گیرد. بنابر این ماده، در اجرای ماده (۷۴) قانون مدیریت خدمات کشوری، کلیه دستگاه های اجرایی (اعم از مشمول و غیرمشمول این قانون) که پیش از سال ۱۳۹۵ در اجرای مصوبات مراجع مربوط و بدون موافقت شورای حقوق و دستمزد نسبت به برقراری حقوق یا فوق العاده‌ای کرده‌اند، مجاز به اجرا و پرداخت آن در سال ۱۳۹۵ نیست. همچنین  اخذ مصوبه شورا برای استمرار این پرداخت ها الزامی است. در اجرای تبصره ماده (۷۴)  این قانون، برقراری هر گونه افزایش حقوق و مزایای جدید توسط مراجع قانونی در سال جاری بدون موافقت شورای مذکور ممنوع و غیرقابل اجرا بوده و تصویب یا اجرای آن تصرف در اموال عمومی محسوب می شود.

در عین حال که پرداخت پاداش و کمک های رفاهی نیز باید بر اساس ماده(۴۱) انجام شود که بر اساس این ماده، دستگاه های اجرایی باید در پرداخت پاداش و کمک های رفاهی به هر نحو و شکل از محل هرگونه اعتبارات مصوب مربوط صرفا در چارچوب ضوابط و دستورالعمل های مصوب که ظرف دو هفته پس از ابلاغ این تصویب نامه توسط مراجع ذی صلاح ابلاغ می شود، اقدام کنند. رؤسای دستگاه های اجرایی و اعضای هیئت مدیره شرکت های دولتی نمی توانند در مورد پاداش و کمک های رفاهی دستگاه متبوع تصمیماتی اتخاذ کنند که خود در آن ذی نفع باشند.

شرایط اعطای وام به مدیران و کارکنان

اما اعطای تسهیلات رفاهی به مدیران و کارکنان از جمله وام مسکن، وام ضروری، وام خرید خودرو در سازمانها نیز باید بر اساس ماده (۳۹) ضوابط اجرایی قانون بودجه انجام شود.

این در حالی است که براساس بند(الف)  ماده (۳۹)، تسهیلات رفاهی کلیه شرکت های دولتی اعم از بانک ها و بیمه ها و آن دسته از شرکت ها و بیمه ها و آن دسته از شرکت ها و سازمان های دولتی که شمول مقررات بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است، به صورت یکسان و در چارچوب این ماده قابل پرداخت است.

طبق ماده(ب) نیز مجموع تسهیلات پرداختی موضوع بند (الف) این ماده نباید از رقمی که هر ساله در کارگروهی با مسئولیت وزیر امور اقتصادی و دارایی و با حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و رییس کل بانک مرکزی ایران تعیین می‏ شود، تجاوز  کند. وزیر اقتصاد تاکیدکرده که تا ابلاغ تصمیم کارگروه موضوع بند (ب) اعطای هرگونه تسهیلات پس از تاریخ ابلاغ ضوابط اجرایی بودجه 1395 غیرمجاز خواهد بود و مقررات مورد عمل قبلی در آن دستگاه اجرایی در حال حاضر فاقد اعتبار است.

همچنین طبق بند(پ)، استفاده از منابع سپرده قرض‌الحسنه پس انداز بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات  مورد توجه در این بخش ممنوع  است.

 در بند (ت) نیز نرخ سود تسیهلات پرداختی قرار داشته و تاکید دارد که  نرخ سود این تسهیلات به پیشنهاد بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی به تصویب شورای پول و اعتبار خواهد رسید و صرفا به مدیران و کارکنان دارای رابطه استخدامی با دستگاه (به استثنای مأمورین) قابل پرداخت است.

اما بر اساس بند(ج) ماده (۳۹)،  مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره و هیئت عامل در صورتی می‌توانند از تسهیلات موضوع این ماده بهره‌مند شوند که حداقل دو سال از حضور آنها در دستگاه مربوط سپری شده و از تسهیلات در سایر دستگاه‌های دولتی استفاده نکرده باشند.

در عین حال که پرداخت تسهیلات رفاهی موضوع این ماده به اعضای هیئت مدیره غیرموظف ممنوع است.

خرید خودروهای سواری

اما برای امسال هم مانند سالهای قبل، دستگاهها از خرید خودری سواری خارجی منع شده اند و طیب نیا نیز این موضوع را در قالب ضوابط اجرایی بودجه به سازمانهای خود گوشزد کرده است. بنا بر ماده (۲۴) این ضوابط، خرید هر گونه خودرو سواری خارجی ممنوع است. خرید خودرو سواری داخلی نیز توسط شرکت های دولتی صرفا از محل منابع حاصل از فروش خودروهای مازاد یا اسقاطی و در خصوص وزارتخانه ها و مؤسسات دولتی حداکثر به تعداد خروج خودروهای سواری با رعایت مقررات مجاز خواهد بود.

 شرایط احداث و خرید ساختمان جدید

همچنین چهارمین موضوع مورد توجه، به  احداث، خرید و یا اجاره ساختمان های جدید اختصاص دارد که باید طبق ماده (۲۹) مورد عمل قرار گیرد. این در حالی است که در این ماده از ضوابط اجرایی قانون بودجه ۱۳۹۵ تاکید شده که احداث، خرید و یا اجاره ساختمان های جدید اداری توسط دستگاه های اجرایی از جمله شرکت های دولتی، بانک ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت (به استثنای موارد تغییر سطح تقسیمات کشوری، تجمیع ساختمان های اداری موجود بدون ایجاد بار مالی جدید، تمرکززدایی و خروج از کلان شهرها بدون ایجاد بار مالی جدید و همچنین طرح های خرید یا احداث در طرح های مصوب پیوست شماره یک قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور) ممنوع  است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

MOHAMAD: 1395/4/918:38:58،
157
33
الان دارن با فیش های حقوقی و اینا سر مردم و گرم میکنند یه جا دیگه دارن مولتی مولتی میلیارد برا دزدی از بیت المال برنامه ریزی میکنن شما خودتونو ناراحت نکنید . تا بوده همین بوده
علی: 1395/4/922:37:11،
88
33
فیش های نجومی فقط مربوط به دولت نیست همشون سالیان ساله از این حقوق های نجومی دریافت می کنن ولی چون فعلا قراره دولت رو رسوا کنند فقط فیش های دولتی افشا می شه کدوم آدم ساده لوح باور می کنه یک مدیر بی سواد دولتی چند صد میلیون حقوق بگیره اما فلان مقام و فلان مسئول غیر دولتی ریاضت بکشه ؟!!!!!! این قضیه اصلادولتی نیست بلکه سراسری و سیستماتیکه و همه فیش های نجومی دارند فقط ماله دولت منتشر شده .
سعید : 1395/4/1002:44:04،
44
42
این وضعیت اسفبار کشور حاصل نبوغ و تلاش همین مدیراست بعد پاداش هم میگیرن واسه اش؛ عجب مملکتی
نکته: 1395/4/1013:38:06،
30
34
اگر صفحه اول این نامه را ببینید معلوم میشه که هنوز وزیر اقتصاد نمی داند که اقای نظری یکسال پیش مدیرعامل بانک رفاه و کارگران بوده و الان اقای صدقی بودند و عوض شده اند و چگونه این شخص مدیران خودش را نمی شناسد و تو اقتصاد مملکت دارد تصمیم میگیرد
محسن: 1395/4/919:13:01،
109
39
این فیشا رو یه عده فاش کردن که بگن مربوط به این دولته . آره ماهم باور کردیم
محمد: 1395/4/920:58:57،
67
46
دمت گرم داداش خوب میفهمی این حقوقها میلیونی از کی شروع شد . ازاون قبلیه بود . حالا میخوان بچسبونن به این دولت
مهرداد: 1395/4/1011:28:28،
33
27
این نشاندهنده اینکه این دولت با اون دولت هیچ فرقی نداره و همشون یه کرباسند و این دولت از اون دولت خیلی خطرناکتره
کارگر و معلم: 1395/4/919:30:47،
47
31
پس بقه متن کجاست


به فکر ما فقرا باشید اگر مسلمانید
سالار : 1395/4/919:34:43،
69
28
این بخشنامه برای مردم و کارمندان عادی ست...
همه اینها برای مدیران ذیلشون تبصره داره...
غیر از این هم باشه دیگه خیلی دیره...
ali: 1395/4/919:56:56،
80
32
45 تومان یارانه مردم را قطع می کنند تا حق مدیریت میلیونی مدیران رده بالا تامین شود !!!
درخواب : 1395/4/920:02:38،
50
40
چه جالب
تر و خشک باهم خواهند سوخت !!!!

اون اشخاصی که به صورت اعتراض یا تسویه حساب های حزبی و یا .... فیش های حقوقی مدیران را منتشر کردند، فکرش هم نمی کردند، حقوق به حق خودشون هم پایمال بشه

با این بخشنامه همه کارمندان چه باوجدان چه بی وجدان رفتند هوا!!! حالا کی بیایند پایین خدا میدونه ؟؟؟؟؟
ايرانجيب حرف حقه ثبتش كن: 1395/4/920:06:41،
66
27
اخه نه خدايي پاداش يعني چي؟؟؟؟ آقا خداوكيل يكي بياد بگه پاداش چه صيغه اي هست باب كردن؟؟؟؟ اگه همون دزدي خدمونه كه مدير به زير دستش ميده تا دهنشو ببندو هيچي نگه .... كه واي بر شما والا من رو سكو نفت كار ميكنم فوق ليسانس رشته نفت هم هستم به زور ٢٧٠٠ با تمام كم خرجي حقوق ميگيرم تو سخت ترين شرايط هم هستم والا تو اين ٥ سال كارم تا حالا پاداش نديدم تو بگو حتي ١٠٠ هزارتومن ، والا شروع كرديد چپاول مملكت به اسم اقتصاد مقاومتي فقط بدبختيش مونده واسه ٤ تا جوون اس و پاس،بابا بخدا قسم شما نه دين دارين نه ايمون دارين نه مرد هستين و نه شرف دارين فقط هم حروم ميخوريد
عادل: 1395/4/921:07:46،
40
43
برادر دروغ نباف، اگه کارمند نفت با فوق لیسانس رشته های نفت و روی سکو هم کار می کنی، تمام حرفهات دورغ محض هستش، نمی گم حقت نیست، حقت حدود 6 میلیون تومان در ماه هستش که البته فکر کنم حدود 5 میلیون ناخالص حقوقت باشه، اگه باور هم نداری فیش حقوقت را منتشر کن.
پاسخ به عادل: 1395/4/1008:33:44،
41
38
درست میفرمایید حقوق این آقا باید بالای 6 میلیون باشد ولی پیمانکار محترم 6 میلیون میگیرد بعد 2/5 میلیون را بعنوان حقوق پرداخت میکند بقیه را نیز هاپولی هاپول میکند .
masoud: 1395/4/920:17:39،
58
36
هیچی دیگه 4 تا مدیر بالاسری خلاف کردن حالا دیگه حقوق و مزایا و اضافه کار بقیه پرسنل بیچاره رفت زیر سوال. حالا از حقوق مزایای کارمند و کارشناس بخش میانی بزنید تا ضرر مدیران رده بالا جبران بشه ... گنه کرد در بلخ اهنگری/ به شوشتر زدند گردن مسگری...
banker: 1395/4/922:54:17،
57
28
آخه واقعا کارمنداي معمولی چه گناهی کردن که همون یه ذره ای هم که میدادن رو با هزاران بهونه قطع کردن.خیلی وضعمون خوب بود که اینام بهش اضافه شد.هر روز بدتر از دیروز
ناراضی: 1395/4/1015:44:40،
22
27
اصلا مگه کارمندانی معمولی وام و کارانه و از این حرفها دارند که میخوان قطع کنند بذار همرو قطع کنند که البته حرفه
عزیز: 1395/4/920:26:52،
60
32
خوب تا مردم باشند دیگه فیش های حقوقی مدیران رو منتشر نکنند. حالا دولت خدمات رفاهی و پرداخت وام به کارکنان معمولی رو هم ممنوع کرد.
علی: 1395/4/920:35:04،
46
45
تمام اینا بهونه ای برای حذف تمامی امتیازات و پایین آوردن حقوق کارمندان و خراب کردن این دولت بود واقعا برای یه عده ساده جوگیر متاسفم
سينا: 1395/4/1003:35:22،
39
33
يعني خدايي اين ديگه نوبره!!! عجب مملكت گل و بلبلي داريم. دقت كردين اين يعني قوانين اوليه حقوقي رو ما تو اين چهل سال نداشتيم و حالا يهويي يادشون افتاد إاااا يه حقوقي هم داريم كه بايد قانون داشته باشه؟!؟!؟ جدا خنده دار نيست؟؟؟؟؟؟؟؟
میری: 1395/4/1007:15:16،
31
23
نحوه پرداخت به آقازادها وخودیها چجوریه
دادا: 1395/4/1008:03:17،
39
21
باور بفرماييد همه اين كارها كارخود دولته براي كم كردن حقوق كارمندان دولتي با دليل موجه
reza111: 1395/4/1008:06:57،
36
31
تا دولتی ها سایتها را در اختیاردارند ونظر می دهند ادم احساس می کند چه دولت مظلومی داریم برای یارانه پول ندارد استخدام ندارد و...برای مدیرانش افزایش 50درصدی وپرداخت اشتباهات دولت قبلی
من نبودم دستم بود

به خدا مردم فقیرترشده اند اینقدر همه چیز را سیاسی نکنید
از خدابترسید
دراین مملکت که مردم در مضیقه اند اینقدر از این دریافتی های نجومی حمایت نکنید
چوب خدا صداندارد حواستان باشد
کارمند: 1395/4/1008:45:38،
41
43
برای رفاه حال مدیران حقوق و مزایای کارمندان کم می شود تا جبران کسری دریافتی مدیران باشد
کارمند قراردادی: 1395/4/1023:11:40،
33
27
دوستان بدونید دولت بی پول شده وداره بااین راه انداختن افشای فیشهای حقوقی و جنگ روانی زمینه پایین اوردن حقوق وپاداش و...دستگاههای دولتی ووامهاشونو توسط خودمردم فراهم میکنه تا صرفه جویی کنه همین جناب طیب نیا یا بقیه اعضا دولت چرا دریافتی حسابهاشونو درسال رونمیکنن بایه فیش الکی ودستکاری شده میگن ماهی ۸میلیون مردم ساده باور میکنن اگه راست میگن برااشتغال کاری کنن

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد / مهر 96 + جدول
شرایط پیش فروش خودروی پژو 207 اتوماتیک ویژه مهر 96 با ظرفیت محدود
بخشنامه جدید پیش فروش خودروی رنو ساندرو استپ وی منتشر شد - آبان 96
آغاز دور جدید پیش فروش رنو ساندرو استپ وی با ظرفیت محدود - آبان 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - آبان 96
معرفی جایگزین احتمالی پژو 405 در ایران
معرفی پرفروش‌ترین نوشابه‌های انرژی‌زا در جهان
آغاز دور جدید پیش فروش خودروی دنا پلاس از سوی ایران خودرو - مهر 96
ورود نسل جدید خودروهای ماهیندرا به ایران + حدود قیمت
آغاز دور جدید فروش محصولات شرکت پارس خودرو - آبان 96
شرایط جدید فروش نقد و اقساط محصولات شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو - آبان 96
کدام خودروها در بازار بیشترین اختلاف قیمت را با نمایندگی دارند؟
خودروی جدید بسترن B30 به مشتریان تحویل داده شد + قیمت بازار
اعضای جدید خانواده کوئید در آستانه ورود به بازار ایران
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد/ آبان 96
آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار