کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

مجوز افزایش چهار برابری تعرفه تلفن، جایزه مخابرات بود؟

کدخبر:۲۴۵۹۷شنبه، ۵ تیر ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۳:۴۷۱۹۴۳ بازدید

سال‌هاست برخی مشترکان خط تلفن ثابت برای خرید یک خط مشکلات متعددی را پیش رو دارند و حالا با افزایش تعرفه خرید تلفن این انتظار ...

سال‌هاست برخی مشترکان خط تلفن ثابت برای خرید یک خط مشکلات متعددی را پیش رو دارند و حالا با افزایش تعرفه خرید تلفن این انتظار وجود دارد که نظارت‌های کافی وجود داشته باشد تا حداقل مدت زمان لازم برای واگذاری یک خط تلفن کاهش یافته و مدیران مخابراتی هم تاکید نداشته باشند که قیمت تمام شده یک خط تلفن ثابت رقمی حدود یک میلیون تومان است.

بحث دیرکرد مخابرات در واگذاری تلفن ثابت موضوع جدیدی نبوده و طی سال‌های گذشته بارها این موضوع تکرار شده و البته مدیران مخابراتی در هر مقطع پاسخی متفاوت به آن داده‌اند.

به تازگی چند ماهی از طرح جدی بحث تغییر تعرفه‌های مخابراتی می‌گذرد و در این مدت وزیر ارتباطات در گام اول براین نکته تاکید کرده بود که هزینه ۳۰ ریال برای هر دقیقه مکالمه و پرداخت ۵۰۰ هزار ریال برای خرید یک خط تلفن در شرایط کنونی کم است و باید در آن تجدیدنظر شود.

پس از طرح این موضوع، مسوولان مخابراتی که زمانی بر این تاکید داشتند که تنها با اصلاح تعرفه‌ها راضی خواهند شد و بحثی در خصوص قیمت فروش خط تلفن ندارند، متذکر شدند که قیمت تمام شده هر خط تلفن بیش از ۸۰۰ هزار تومان است. برهمین اساس از سوی مخابرات به یکباره پیشنهاد افزایش پنج برابری قیمت تلفن ثابت مطرح شده و اینگونه درخواست شد که برای هر خط تلفن قیمتی معادل ۲۵۰ هزار تومان در نظر گرفته شود، البته وزیر ارتباطات  پس از تعیین تکلیف تعرفه‌های مخابراتی اینگونه اعلام کرد که قرار نیست وزارت ارتباطات و کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات کاری کنند که تنها یک طرف راضی باشد.

اوایل امسال سخنگوی مخابرات با یادآوری اینکه از ابتدای دولت یازدهم شرکت مخابرات خواهان منطقی شدن تعرفه‌ها بوده و از سال 1382 تعرفه‌های تلفن ثابت تغییر نکرده و پس از آن نیز با اجرای طرح همکدسازی کاهش یافته، متذکر شده بود: اکنون پیشنهاد ما تعدیل تعرفه‌هاست و برای تغییر تعرفه در بخش موبایل یا اینترنت درخواستی نداشته‌ایم.

داوود زارعیان همچنین عنوان کرد: در صورت عدم موافقت با پیشنهادهای مطرح شده نه تنها مخابرات در عملیات توسعه‌ای و پرداخت‌های خود دچار مشکل می‌شود بلکه سهم 50 درصدی دولت از محل درآمدهای این شرکت نیز کاهش پیدا می کند.

زارعیان در عین حال متذکر شد: آمارهای جهانی گویای آن است که در اکثر کشورهای دنیا رشد تلفن ثابت منفی است اما این روند در ایران رشد مثبت دارد چرا که در ایران افراد بدون پرداخت آبونمان بالا می‌توانند یک خط تلفن خریداری کرده و حتی برای سالیان سال از آن استفاده چندانی هم نداشته باشند. به همین دلیل اکنون در شهری مانند تهران ما یک میلییون خط تلفن بلا استفاده داریم در حالی که 50 هزار نفر در همین شهر در نوبت دریافت خط هستند.

وی ادامه داد: اگر برای خط های تلفن ثابت آبونمان منطقی در نظر گرفته شود تنها افرادی که واقعا به تلفن نیاز دارند از آن استفاده می کنند و هزینه سرمایه گذاری برای خط جدید که رقمی بسیار بالا است به حداقل می‌رسد.

از سوی دیگر صادق عباسی شاهکوه - معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی - نیز با تایید ضرورت تعدیل آبونمان گفته بود: تعدیل آبونمان به تنهایی نمی‌تواند مشکلات مخابرات را حل کند، زیرا امروزه مردم به سرویس‌ها و خدمات جدید نیازمندند، مخابرات باید با این سرویس‌ها مخاطبان را جذب خود کند، همین امر موجب اشتغالزایی و پیشرفت مخابرات می‌شود، تاکید ما این است که مخابرات باید سرویس‌های جدید و خدمات مطلوبی را به کاربران ارائه دهند.

بر همین اساس افزایش ۵۰ درصدی تعرفه مکالمات درون استانی و افزایش آنها از ۳۰ به ۴۵ ریال در نظر گرفته شد و در خصوص تعیین قیمت هر خط تلفن ثابت این طور اعلام شد که بر اساس آنچه در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مورد پذیرش واقع شده، برای واگذاری هر خط تلفن ثابت مبلغ صد هزار تومان در ابتدا دریافت شود و پس از آن مبلغ صد هزار تومان در اقساط ۳۶ ماهه از مشترکان کسر شود.

با این تفاسیر قیمت یک خط تلفن ثابت از ۵۰ هزار تومان به ۲۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت اما این اتفاقات در شرایطی رخ می‌دهد که طی سال‌های گذشته فعالیت مخابرات دراین عرصه به گونه‌ای بوده که حتی وزیر ارتباطات نیز در برهه‌ای از زمان به گلایه از این وضع پرداخته و متذکر شده بود: در حال حاضر حتی در بسیاری شهرهای بزرگ کشور خرید یک خط تلفن ثابت با دشواری های متعدد همراه است.

محمود واعظی در عین حال اشاره ای هم به وضعیت صنایع کرده و متذکر شده بود: مدتی است وزیر صنعت، معدن و تجارت در زمینه دسترسی شهرک‌های صنعتی به اینترنت و تلفن پیگیری‌هایی را انجام داده است، چرا که بدون دسترسی به این خدمات روند کار این شهرکها با مشکلات متعدد مواجه می شود؛ با این وجود مخابرات برای ارائه این خدمات اینگونه اعلام می کند که دسترسی به این خدمات نیازمند ایجاد زیرساخت هایی است که باید هزینه های آنها پرداخت شود.

همچنین در همان برهه و پس از آن واعظی اینگونه وعده داده بود که با روی کار آمدن و فعالیت شرکتهای FCP مشکلات موجود در زمینه دسترسی به تلفن برطرف خواهد شد اما حال پیش از پا گرفتن این شرکت‌ها برای تعرفه‌های مخابراتی و به ویژه قیمت هر خط تلفن ثابت چنین تصمیمی گرفته شده و این سوال وجود دارد که آیا برای ارائه خدمات بهتر پس از افزایش چهار برابری قیمت تلفن تضمینی هم از مخابرات برای ارایه خدمات بهتر به مشترکان اخذ شده و پس از آن به این شرکت چراغ سبز نشان داده شده است؟

در هر حال مخابرات ایران تاکید دارد که کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، یک نهاد قانونی و آگاه نسبت به قوانین و مقررات و اعضاء آن نیز، نمایندگان دستگاه های اجرایی و صاحب نظران دانشگاهی هستند و ریاست آن هم بر عهده وزیر محترم ارتباطات است و چنانچه بخواهد تعرفه های جدید را به شرکت مخابرات ایران ابلاغ کند، همه ضوابط و قوانین مرتبط را بررسی و بعد از طی فرایندهای قانونی و اطمینان از درستی آن اقدام خواهد کرد. طبیعتا، شرکت مخابرات ایران هم مجری قوانین خواهد بود. آن چه در خصوص تعرفه های جدید از قول دبیر محترم کمیسون تنظیم مقررات ارتباطات اعلام شده ، قانونی است و قانون گذار با اشراف به این امر ، تعدیل تعرفه را در پایین ترین سطح، اعمال کرده است.

شرکت مخابرات ایران همچنین اعلام کرده که انتظار دارد اکنون که بعد از ١٣ سال قرار است تغییراتی در تعرفه های تلفن ثابت به منظور افزایش توان مخابرات در توسعه و سرمایه گذاری مناسب و ارایه خدمات مطلوب به مشترکان اعمال شود؛ نخبگان و مسئولان محترم کشور به این امر از زاویه کارشناسی و با نگاه به وضعیت اقتصادی کشور و تحولات فناوری های ارتباطات بپردازند و مانع اجرای آن نشوند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

پدر پسر شجاع: 1395/4/507:01:44،
139
24
دوباره دست در جیب مردم

برای پرداخت فیش های حقوقی چند صد میلیونی مسئولین خدوم
جهاد و مقاومت: 1395/4/509:08:45،
93
43
متاسفم برای شما
مخابرات فعلا دست یک گروه جهادی است
که درامد آن صرف جهاد و مقاومت در سوریه و لبنان میشه
تاب: 1395/4/507:18:23،
54
48
پیش به سوی اقتصاددلیبرالیستی سرمایه داری با دولت روحانی.
ایران به خود ندیده: 1395/4/509:19:10،
70
29
این نه لیبرالیستیه نه کومونیستی تو کره شمالی که نفت نداره مردمش علف میخورنم اینجوری نیست تو اروپا وامریکا هم همینطور این سیستم برره ای و علی اصغری است. تو همین کشورهای جنوبی همسایه حدود یه قرن که قیمتها ثابته وتغییری نکرده نوشابه همون یک ریاله در حالی که روز به روز به درامدشون اضافه شده .خلاصه معلوم نیست اینا از کجا اومدن!؟
ناصر: 1395/4/507:18:31،
61
35
حال که کش کش است شما هم بتازون فیش حقوق ریس مخابرات چقدر است رحم و مروت دیگر نجور
اشکان: 1395/4/507:21:52،
56
26
جناب وزیر گفتن : "قرار نیست کاری کنیم که تنها یک طرف راضی باشد."الان ما که راضی شدیم یکهو قیمت خط ثابت با احتساب تورم تک رقمی!!!300 درصد افزایش پیدا میکنه.
دم مرز ایران ، تابلو خوش آمد بزنید : به بهشت خوش آمدید.
رادمهر: 1395/4/507:44:25،
46
31
سلام خوب نونی برا مخابرات درست کردن .الان راحت خطوط تبدیلی(PCM) رو که به لعنت خدا هم نمی ارزه با چهار برابر قیمت میفروشن .خطوط PCM در بسیاری مناطق به دلیل پر شدن خطوط کابلی وعدم توسعه ظرفیت کابلها ، از تبدیل یک خط موجود به چند خط بوجود می آیند وفقط قابلیت مکالمه داشته و سایر قابلیتها از جمله اینترنت ADSL را ندارند.
هالو: 1395/4/508:11:17،
52
29
اصلا مهم نيست كه قيمت كالاها و خدمات آنهم از نوع دولتيش 4 برابر يعني 400% افزايش داشته باشه مهم اينه كه توررررررم شده يك رقمي اينو بگير فعلا با هاش حال كن
مدیران عقده ای: 1395/4/508:25:11،
51
30
وقتی از کیسه ملت حقوق ومزایا و وام ها و رانت های چن صد میلیونی با سوادوکفایت کم تو روز روشن دریافت میکنن معلومه که این رقمها براشون کمه تو طرز فکرشون مثل یه کودک میمونه تو نگاه به مسایل موجود این همه کارشناس ارشد و دکترای واقعی خونه نشین هستن بعد اینا باکم سوادی ریا کاری و نون به نرخ روز خوری وپاچه خواری از جاهای دور اومدن شدن وکیل و وزیر ومدیر و....
غلامعلی: 1395/4/508:29:12،
45
33
اگر این شرکت تعرفه ها را ده برابر کند باز ضرر خواهد کرد کافیست به فیش حقوق کارمندان رسمی این شرکت نگاه بیندازید تا ببینید چه خبر است این پولها را باید مردم بیچاره بپردازد.
ا: 1395/4/520:30:14،
28
33
شما بگو چه خبر است. حقوق های چند صد میلیونی میگیرند. مثل مدیران بعضی ارگان ها یا پزشکان والا مقام که ولی نعمتان ملتند. یک مهندس فنی تو همه جای دنیا تو فرقی نمی کنه نفت باشه یا برق یا عمران حد اقل ۵ برابر این درامدشه. اینقدر چشم تنگ نباشید
بختیار: 1395/4/508:40:45،
43
33
بذار اینم گرون کنند ما که همیشه در صحنه هستیم و با این هم کنار میایم.ولی دولت تدبیر و امید این با اون وعده های انتخاباتی که دادید زمین تا آسمون فرق داره
وارتان: 1395/4/508:47:32،
30
41
اخ جون با ایرباس های جدیدی که روحانی خریده راحت میتونیم بریم سفر اروپا ازین به بعد. ماشینو که با این قیمت بنزین نمیشه در اورد از خونه
رودابه: 1395/4/508:48:55،
48
36
یک بستر قدیمی و قدیمی و قدیمی برای چی باید یک میلیون تومان هزینه داشته باشد
شما از ترس تلگرام و وایبر و واتس آپ و..... که مردم دنیا را به هم نزدیک کرده
در حال ضرر کردن هستین
مخابرات یک سیستم زیر ساخت است نه یک بنگاه و درآمد زا
اینکه مردم بخواهند در سال 2016 از موبایل و اپلیکیشن استفاده کنند به خودشان مربوط است
مثلا من نان سنگگ میخورم و از نان فانتزی استفاده نمیکنم
آیا باید پول زور به فانتزیه بدهم
برخیها عادت کردند بهپول زور گرفتن
اما : خود شکن آیینه شکستن خطاست
خودت را تغییر بده . مردم چیزهای جدید میخواهند
A: 1395/4/508:53:40،
72
36
مخابرات یکی از بزرگترین دزد های ملت ایران
رضا: 1395/4/509:26:02،
50
23
توایران عرف شده که به بهانه های مختلف مردم را سرکیسه کنند
قاسم ستایش: 1395/4/511:36:18،
34
37
اینا هر دفعه مه میخوان چیزی رو گرون کنند مبگن فلان کشور اونجوریه نه اینجوری یکی نیست به اونا بگه خوب درامد اون کشورها اونجوریه نه اینجوری، درامد ریال داریم یکی از بی ارزش ترین پول دنیا و خرج کردمون دلار،یک با ارزش ترین واحد دنیا واقن برای خودمون متاسفم
مهدی: 1395/4/515:55:59،
24
30
مخابرات میگه والا داریم ضرر میکن و ب همین خاطره گرون میکنیم!!!!!!!!!!
خوب کسی نیس بگه وقتی مرغدارا و کشاورزا ضرر میکردن کسی چیزی نمیگفت.....
شما تافته جدا بافته ک نیستین......
م: 1395/4/520:16:36،
25
27
مخابرات ضرر بده اتفاق خاصی نمیافته. هیچی بعد از ۱۰ سال چشم باز میکنیم میبینیم از تکنولوژی دنیا عقب افتادیم. بعد صداتون در میاد که ای داد بیداد از دنیا عقب افتادیم تو کشور های همسایه این سرویسا رو میدن اون خدماتو میدن اونوقت ما داریم علف می خوریم. والا موندیم شما چی می خوایی.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما