کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

خط‌ آهن به 4 استان دیگر می‌رسد؟

کدخبر:۲۴۵۷۰جمعه، ۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۸:۴۷۲۷۳۴ بازدید

سوارشدن بر قطار در حال حاضر برای بسیاری از ما در جای‌جای کشور میسر است زیرا همین حالا حدود 11 هزار کیلومتر خط آهن گوشه و کنار کشور ...

سوارشدن بر قطار در حال حاضر برای بسیاری از ما در جای‌جای کشور میسر است زیرا همین حالا حدود 11 هزار کیلومتر خط آهن گوشه و کنار کشور را به هم متصل کرده‌اند و به کار جابه‌جایی بار و مسافر مشغولند. اما بد نیست یادمان باشد همین حالا، تعدادی از استان‌های کشور هنوز چشم انتظار رسیدن قطار هستند. خبر خوب برای برخی از این استان‌ها این است که امسال سرانجام چشم‌شان به جمال قطار روشن خواهد شد. 

در حال حاضر 27 استان کشور صاحب خطوط ریلی هستند و بیش از ‌۱۰ هزار کیلومتر خط‌آهن نیز در کشور در دست ساخت، مطالعه و اجراست. از این ۱۰ هزار کیلومتر به گفته مسئولان شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل، ‌۴ هزار و ۷۰۰ کیلومتر خط‌آهن در حال ساخت است که بین ۱۵ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. 

در ابتدای سال جاری محسن پورسیدآقایی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران وعده داد که انتظار چندین ساله ۴ استان برای خط آهن تا پایان سال ۹۵ به اتمام می‌رسد و صدای سوت قطار در رشت، همدان، ارومیه و کرمانشاه می‌پیچد. پورسیدآقایی یادآوری کرده که رساندن خط آهن به سنندج نیز در دست اقدام است اما نمی‌توان برای افتتاح آن در سال ۹۵ هیچ قولی داد. 

در این گزارش "صمت" نگاهی به آخرین وضعیت ساخت خط آهن در ۴ استانی داشته که مدیرعامل راه‌آهن وعده اتمام آن در سال ۹۵ را داده است.


پیشرفت 93 درصدی راه‌آهن رشت در 9 سال

راه‌آهن قزوین ـ رشت ۱۶۴کیلومتر طول دارد و با راه‌اندازی آن، مسیر قزوین تا رشت را می‌توان یک ساعته با قطار طی کرد. این پروژه در سال ۸۶ کلید خورد و براساس برنامه قرار بود ۴ ساله به اتمام برسد. اما حالا، بعد از گذشت ۹ سال به گفته محمدعلی نجفی، استاندار گیلان ۱۲۰کیلومتر این خط آهن آماده ریل‌گذاری است. 
به گفته نجفی زیرسازی خط آهن قزوین ـ رشت پیشرفت ۹۳ درصدی دارد. ۴۵ کیلومتر از این مسیر از سمت قزوین و ۱۲/۵کیلومتر نیز از سمت رشت ریل‌گذاری شده است. او معتقد است این پروژه امکان اتمام در سال ۹۵ را دارد. 

برای ساخت راه‌آهن قزوین ـ رشت تاکنون هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده که اختصاص ۶۵۰ میلیارد تومان این مبلغ در دولت یازدهم بوده است. از مجموع ۲۸۶ میلیارد تومان بودجه مصوب پروژه در سال ۹۴ نیز فقط ۱۷۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است. آنطور که استاندار گیلان می‌گوید، برای تکمیل و بهره‌برداری راه‌آهن رشت ـ قزوین در سال جاری، ۴۲۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده، این در حالی است که اتمام این خط آهن به ۷۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز دارد. ۵ ایستگاه اصلی و ۳ ایستگاه فرعی در مسیر راه‌آهن قزوین ـ رشت قرار دارد که کار ساخت برخی از این ایستگاه‌ها با پیشرفت ۹۰ درصدی همراه است. به گفته استاندار گیلان، ساختمان ایستگاه راه‌آهن رشت از پیشرفت فیزیکی مطلوبی برخوردار است و کار ساخت آن تا پایان سال ۹۵ به اتمام می‌رسد.

 

پیشرفت 95 درصدی خط‌آهن همدان در 11 سال

راه‌آهن تهران ـ همدان ـ سنندج به طول ۴۱۰ کیلومتر با سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت برای مسافری و ۱۲۰ کیلومتر در ساعت برای بار، طراحی شده است که در این مسیر، قطعه تهران ـ همدان ۲۶۰ کیلومتر و مسیر همدان ـ سنندج ۱۵۰ کیلومتر است. به گفته مدیرعامل راه‌آهن قطعه سنندج تا پایان سال ۹۵ به احتمال زیاد به اتمام نمی‌رسد اما او وعده اتمام بخش تهران ـ همدان در سال جاری را داده است. این قطعه یکی از مهم‌ترین طرح‌های ریلی فعلی کشور است که در قالب کریدور شرق به غرب تعریف شده و ارتباط ریلی پایتخت را با غرب کشور ممکن خواهد کرد. 

پروژه راه‌آهن تهران ـ همدان ـ سنندج از سال ۷۵ در دستور کار دولت وقت قرار گرفت و در سال ۸۳ با سفر رهبر معظم انقلاب به همدان، مکان‌سنجی شد و در سال ۸۴ کلنگ آن به زمین خورد و در حالی که قرار بود ۱۸ماهه به پایان برسد هنوز در حال ساخت است. دلیل اصلی کندی کار این پروژه را بحث بودجه و مشکلات مالی اعلام کرده‌اند. علاوه بر این کمبود ریل را عامل دیگری برای کندشدن روند پروژه خط آهن تهران _ همدان اعلام کرده بودند و برای حل این مشکل، ۲۳۰۰ تن ریل از دیگر پروژه‌ها به این پروژه منتقل شد. 
بر اساس زمان‌بندی مصوب، عملیات اجرایی این طرح باید تا پایان سال ۹۴ به اتمام می‌رسید اما با توجه به مشکلات مالی به‌ویژه برای تهیه ریل از خارج، این پروژه نتوانسته در زمان مقرر به اتمام برسد. اکنون بعد از گذشت بیش از ۱۱ سال، از سخنان مسئولان چنین برمی‌آید که کار قطعه تهران ـ همدان پیشرفت ۹۵ درصدی دارد ولی همچنان با مشکلات مالی درگیر است. مسئولان اعلام کردند در سال گذشته اگرچه ۱۲۰ میلیارد تومان برای اتمام این راه‌آهن اختصاص داده شد اما تنها بخشی از این بودجه اختصاص یافت و همین مسئله، روند کار را کندتر کرد. 

آنطور که کیوان کاظمی، مدیرکل دفتر فنی استانداری همدان می‌گوید، کار فراهم‌کردن زیرساخت‌های خط آهن تهران ـ همدان روند مطلوبی دارد و در حال حاضر زیرسازی این پروژه پیشرفت بیش از ۹۵ درصدی را تجربه کرده است. به گفته او تاکنون حدود ۱۸۰ کیلومتر از این پروژه در محدوده همدان ریل‌گذاری شده است.


پیشرفت 75 درصدی راه‌آهن ارومیه در 15 سال

راه‌آهن ارومیه ـ مراغه به طول ۱۸۴ کیلومتر به عنوان یک طرح ملی و با هدف اتصال مرکز استان آذربایجان‌غربی به شبکه ریلی، از سال ۸۰ در کشور کلید خورد تا در ۵ قطعه ساخته شود اما به گفته مسئولان، مشکلات مالی مانع از به سرانجام رسیدن این پروژه تا این لحظه شده است. با گذشت حدود ۱۵ سال، فقط ایستگاه راه‌آهن شهرستان‌های میاندوآب و مهاباد در سال‌های گذشته به بهره‌برداری رسیده و به نظر می‌رسد سایر بخش‌ها به مانع بی‌پولی برخورد کرده است. 

به گفته خلیل محبت‌خواه، مدیرکل پیشین راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی، تاکنون حدود ۸۵ کیلومتر از این خط آهن به بهره‌برداری رسیده و ۱۰۰ کیلومتر از آن در دست احداث است. پیشرفت فیزیکی ایستگاه‌های مسیر تاکنون حدود ۵۰ درصد است و بزرگترین ایستگاه در ارومیه قرار دارد. 

آنطور که علی نورزاد، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور می‌گوید: عملیات زیرسازی این خط آهن در حد فاصل ایستگاه‌های مهاباد تا نقده و ارومیه ادامه دارد و ساخت‌وساز ساختمان اصلی ایستگاه راه‌آهن ارومیه با پیشرفت اجرایی بیش از ۷۵ درصدی در حال پیگیری است. نورزاد اعتبار لازم برای به اتمام رسیدن این پروژه را بیش از ۴ هزار میلیارد ریال اعلام کرده است. 

به گفته او عملیات زیرسازی خط ریلی مهاباد ـ نقده ۹۱درصد پیشرفت اجرایی دارد و زیرسازی قطعه نقده ـ ارومیه نیز در دست انجام است. 

بر اساس اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی، تاکنون حدود ۲۵۰ میلیارد ریال برای این پروژه هزینه شده است.

 

پیشرفت 70 درصدی خط‌آهن کرمانشاه در 15 سال

راه‌آهن غرب کشور به طول ۶۰۵ کیلومتر با سرعت طرح ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت برای مسافری و ۱۲۰کیلومتر بر ساعت برای باری در محورهای اراک (سمنگان) ـ کرمانشاه به طول ۲۶۷ کیلومتر و کرمانشاه ـ مرز خسروی به طول ۲۶۳ کیلومتر طراحی شده است. این خط آهن تهران را از طریق مرز خسروی به بغداد در عراق متصل خواهد کرد. آغاز عملیات اجرایی این پروژه به اوایل دهه ۸۰ بازمی‌گردد اما به دلیل مشکلات مالی و برنامه‌ای تاکنون وارد فاز بهره‌برداری نشده است. 

طول مسیر راه‌آهن غرب در قطعه کرمانشاه ـ ملایر ۱۷۶ کیلومتر است و تاکنون کار ریل‌گذاری ۴۵ کیلومتر از این بخش انجام شده است. در بخش اراک ـ کرمانشاه به طول ۲۶۷ کیلومتر نیز تاکنون کار احداث ۹۰ کیلومتر پیش رفته است. به گفته مسئولان در مجموع این خط آهن پیشرفت ۷۰ درصدی دارد این در حالی است که بعد از چند سال تاخیر در بهره‌برداری از پروژه پیش‌تر وعده افتتاح این قطار در سال ۹۴ داده شده بود. 

عبدالله بهادری، مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه بودجه لازم برای اتمام راه‌آهن غرب کشور را ۲۵۰ میلیارد تومان اعلام کرده و معتقد است در صورت تخصیص کامل این بودجه، می‌توان تا پایان سال ۹۵ شاهد بهره‌برداری از راه‌آهن کرمانشاه بود. از سوی دیگر به گفته مجتبی نیک‌کردار، معاون عمرانی استانداری کرمانشاه، ۱۶۸ میلیارد تومان بودجه مصوب راه‌آهن کرمانشاه در سال ۹۴ بود که اختصاص داده نشد. 

او و سایر مسئولان، همین فقر بودجه را عامل اصلی عقب‌افتادگی‌های پی‌درپی راه‌آهن غرب عنوان می‌کنند. آنطور که نیک‌کردار توضیح می‌دهد، دولت مصوب کرده که ۱۱۰ میلیون یورو اعتبار از طریق فاینانس به پروژه راه‌آهن کرمانشاه ـ ملایر و ۳۲۰ میلیون یورو از همین روش به قطعه کرمانشاه ـ مرز خسروی اختصاص یابد. به گفته او، ۱۰ هزار تن ریل برای ریل‌گذاری این خط آهن تاکنون خریداری شده که این میزان می‌تواند ریل‌گذاری ۸۰ کیلومتر را میسر کند اما برای تکمیل این مسیر به ۱۶ هزار تن ریل دیگر نیاز است که برای برگزاری مناقصه خرید آن باید منتظر تامین اعتبار دولتی یا فاینانس بود. 

به گزارش صمت بر اساس چشم‌انداز ۲۰ ساله، طول شبکه ریلی ایران تا سال ۱۴۰۴میلادی باید به ۲۵ هزار کیلومتر افزایش یابد و این بدان معناست که باید سالانه هزار کیلومتر خط آهن ساخته شود. اکنون باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا تکلیف بیش از هزار و ۳۰۰ کیلومتر خط آهنی که بخش‌های زیادی از کار ساخت آنها انجام شده و مدیرعامل راه‌اهن وعده بهره‌برداری از آنها در سال ۹۵ را داده است، روشن خواهد شد یا نه. آن هم در شرایطی که این ۴ پروژه به‌طور میانگین حدود ۱۲ سال عمر دارند و افتتاح آنها تا پایان سال ۹۵ بیش از حد خوشبینانه به نظر می‌رسد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سالار: 1395/4/413:52:40،
121
27
سال 1800 میلادی خط آهن کل آمریکا رو بهم وصل کرده بود!!!
حالا میگن آمریکا داره ورشکست میشه...
سالار: 1395/4/415:13:46،
62
25
اندکی پول که اختصاص داده میشه رو یه عده همشو قورت میدن بالا میگن مشکل مالی!!
مسعود: 1395/4/415:23:38،
62
33
آخ که خیلی وقته پل مونده اونور آب...فساد اداری مملکت رو فلج کرد..یه مملکت راه آهنش گیر هزار میلیارد تومنه بعد یه نفر سه هزار میلیارد تومن براحتی بالا میکشه..خانه را ویرانه کردند عاقبت..
ahmad: 1395/4/416:48:19،
47
33
خراسان شمالی استان محروم از سال 85 قرار بود راه آهن بیاد با بی تدبیری مسئولین کل پروژه بعد 10 سال تاخیر کلا غیر اقتصادی معرفی و لغو شد!!!
پاسخ به سالار: 1395/4/417:55:36،
45
40
راه دور نرو عزیز.همین هندوستان رو مثال بزن که از چندصد سال پیش تموم دهات هاش راه اهن داشت بدون وجود پولهای نفت و گاز و معادن و...
رضا: 1395/4/419:32:37،
58
28
من نمیدونم رضا شاه چطور نود سال پیش با بیل و کلنگ راه آهن سراسری شمال به جنوب را احداث کرد( اونم در عرض چند سال) ولی این آقایون بهد از سی و هشت سال هنوز نتونستند راه آهن را تکمیل کنند
سهیل: 1395/4/419:47:21،
75
24
رضا شاه خائن، رضا شاه وطن فروش، رضا شاه بی دین
100 سال پیش 5000 کیلومتر راه آهن استاندارد ساخت (اون موقع هنوز نظام مالیاتی برقرار نبود و نفت هم به جیب انگلیس میرفت)
بعد از انقلاب هم یه عده ای اومدن و گفتن کشورهای بلاد کفر برا منافع شخصی خودشون، تو ساخت راه آهن به ایران کمک کردن

خب جالبه اون موقع یه وطن فروش، با تیشه و چکش و قلم، تونست ظرف کمتر از 6 سال 5000 کیلیومتر راه آهن بسازه و آقایون با این همه امکانات و با تکنولوژی 70 - 80 سال به روزتر و بودجه های نجومی ، نتونستن تو 40 سال 5000 کیلومتر راه آهن بسازن
خدا رو شکر چون رضا شاه هر چی بود ولی دزد نبود وگرنه الان کشورمون 100 پاره شده بود
خودشم: 1395/4/611:52:11،
29
38
ولی شما هدف راه اهن سراسری جنوب شمال ایران رو ببین اصلا شهر های اصفهان و شیراز به این خط وصل نشدن به نظرتون چرا؟
خوزستانی: 1395/4/414:21:11،
72
87
کل بودجه ایران از نفت و گاز جنوبه اونوقت خرج کردنش تو شمال و غرب کشور خوبه والله ، باید ایران مثل آلمان فدرال بشه تا درآمد هر استان تو خود اون استان خرج بشه
دانیال: 1395/4/416:18:12،
51
61
اخوی ، هم وطنه عزیز من نمیدونم شما خوزی ها تا کی قراره تا تقی به توقی خورد بگید نفت ما گاز ما،
کل بودجه از جنوبه ، لااقل این حرفارو واسه شمال نزنید که تمام کاسپین سرتاسر پر از منابع نفت و گاز هست ، اما چون سمت جنوب،با او همسایه ها وضعیت به اون صورته تمام سرمایه و تلاش رژیم ها فقط واسه استخراج در جنوبه و همین خودش تبعیض بزرگی واسه شمالی ها رو نشون میده.
احسان: 1395/4/417:01:05،
70
43
خوزستانی عزیز همه خاک ایران غرب و شرق و شمال جنوب یکیه متعلق به کشور عزیزمان و همه ایرانیان روی نقطه به نقطه خاک کشور عرق ملی دارند . خوزستان و همدان و سیستان و خراسان نداریم ما ایران داریم که از عدم مدیریت صحیح و چپاول رنج میبرد زنده باد ایران .
مسعود: 1395/4/417:11:49،
68
44
آقای فدرال..اونوقت که از شمال و از غرب و شرق اومدیم خوزستان..شش سالم بود پدرمو به خاطر وطنم از دست دادم خوزستان مال همه ی ایران بود اما الان شده ارثیه شما..ایران مال همه س نه ارث بابای شما..
محمد: 1395/4/418:09:45،
49
42
در جنگ هشت ساله با عراق مگه تنها خوزستانیها از خوزستان دفاع کردند و جنگیدند قدم به قدم خطوط مرزی و داخل خوزستان بچه های ایران از ایلام ، همدان ، گیلان ، آذربایجان و ... خون دادند چون خوزستان متعلق به ایران است حالا شما داری مصادرش میکنی
سينا: 1395/4/419:56:03،
45
40
درسته ايران يكيه ولي وقتي كل كشور داره روي نفت و گاز جنوب اداره ميشه نميگم به بقيه كشور نرسه ولي نبايد اينقد جنوب كشور در محروميت بمونه
بهنام: 1395/4/414:23:17،
64
30
فکر کنم ایران یه استان دیگه هم داره!!! ایران 32 استان داره ایرانجیب عزیز! مثل همیشه استان محروم ایلام در مواقع تخصیص اعتبارات و احداث زیرساختها فراموش میشه اما زمانی مثل 8 سال دفاع مقدس مردم زحر کشیده و بی ادعای آن در صف اول خط نبرد و دفاع از سرزمین ایران هستند!
سوشا : 1395/4/511:42:16،
34
27
یه چنتا استان دیگم داریم که اونا خارج از کشورن، فعلا بودجه میره برا اونا
شاد: 1395/4/414:43:20،
48
38
هزار سال دیگه هم درست نمیشه
به فکر فیش های نجومی باشید
اردبیل: 1395/4/414:47:10،
56
41
سال ۸۲ کلنگ راه اهن اردبیل زده شد ، ۱۰ درصد هم پیشرفت نداشتههه !!!
همشهری: 1395/4/416:37:34،
30
32
10درصد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مطمئنی یا همین جوری یه حرف پروندی؟؟؟؟
علی: 1395/4/414:56:39،
37
33
پس استان ایلام چی؟ ما کی جزئ ایران میشیم.
حسین: 1395/4/417:04:55،
48
30
ایلام استان ابدی ایران است و همه ایرانیان به وجود این استان و مردم آن افتخار میکنند . الان متاسفانه کشور عزیزمان ایران از عدم مدیریت صحیح رنج میبره فقط ایران نیست .
سهیل : 1395/4/415:17:38،
68
34
ایران بیش از 40 استان داره. میگی نه؟! الان برات میشمارم
فلسطین
یمن
لبنان
سوریه
تانزانیا
مقدونیه
آلبانی
چچن و.......
.
.
.
.
.
آه: 1395/4/415:29:45،
42
36
سالها پیش یه آدم دلسوز قول خط راه اهن خوزستان چهارمحال و بختیاری اصفهانو داده بود ولی دیگه به افسانه تبدیل شد
هادی رحمن شکرگزار: 1395/4/415:36:45،
39
35
راه آهن اردبیل ـ میانه به طول 175 کیلومتر از سال 84 آغاز شده و با گذشت 11 سال هنوز این پروژه 43 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در حدود ۳۰۰میلیارد تومان هزینه برداشته است در این پروژه به صورت میانگین سالیانه حدود ۳۰میلیارد تومان اعتبار برای آن منظور گردیده و در صورت ادامه این روند با احتساب مبالغ کلان مورد نیاز در حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان لازم است که با این شرایط بد اقتصادی و مالی دولت، اتمام آن بیش از ۴۰ سال به طول خواهد می انجامد در حال حاضر این خط آهن از میانه تا اردبیل در یکی از مسیرهای سخت از نظر توپوگرافی قرار گرفته و در این مسیر ۲۳ کیلومتر تونل وجود دارد و حدود ۷ کیلومتر پل بزرگ در این مسیر احداث خواهد شد
اردبیلی: 1395/4/415:47:59،
42
28
از راه آهن اردبیل چه خبر؟ خوب خوابیده به خدا !
بوشهر: 1395/4/416:02:02،
35
40
استان بوشهر هم راه اهن داره
ایستگاه مرودشت در شمال شیراز آغاز و پس از عبور از رحمت‌آباد، ایزدخواست، فتح‌آباد، کوار، فیروزآباد، فراشبند، کلمه، اهرم و چغادک به بوشهر منتهی می‌شود. ادامه این محور نیز از اهرم شروع و پس از خورموج و بندر کنگان به بندر عسلویه منتهی خواهد شد
siya: 1395/4/416:36:43،
40
29
لامصب 25 میلیارد چیزی نیس که برای تهران با دلار سرمایه گذاری میکنن شهرستان به ریال
سينا: 1395/4/417:00:59،
40
35
استان كهگيلويه و بويراحمد تنها استانيه كه با اينكه تقريبا تو حوزه مركزي كشور قرار داره و از نظر راه سازي و اقتصاد بسيار محرومه و براي اين نظام هم يكي از با تعصب ترين پشتوانه هاست ولي متاسفانه فاقد حتي يك متر خط ريليه.
سينا: 1395/4/417:04:12،
50
29
اتمام كل راه آهن جنوب به تهران در زمان رضاشاه با اون امكانات كم اون زمان فكر نكنم دو سال طول كشيده باشه. به نظر من بايد خطوط ريلي رو به پيمان كاران خارجي واگذار كرد.
آرش: 1395/4/418:03:14،
34
28
کل هزینه ای که در این چند سال شده 200 میلیارد تومان نمیشده
و الان لنگ چند ده میلیارد تومان هستند
یعنی واقعا پروژه به این بزرگی و در سطح ملیکه به اندازه چند واحد آپارتمان در تهران و یا به اندازه پاداش چند مدیر در طی یک سال است برای مسولان اهمیتی ندارد؟
واقعا صد میلیارد تومان برای دولت پول است؟ این عدد برای خیلی از کاسبان و دلالان در تهران رقمی نیست چه برسد به دولت
ایلامی: 1395/4/501:27:42،
29
30
همه ملت شریف ایران زجروزحمت کشیدن
ولی تنهااستانیکه مدام درمعرض خطرجنگ .آواراگی.گردوخاک.ومحرمیت وبدون امکانات هست استان ومردم ایلام میباشند
من ازمسئولین میپرسم چرا؟؟؟؟؟
ویروگردی: 1395/4/504:27:13،
31
28
برات متاسفم... ایرانجیب کم حوصله سانسورچی
مگه چی گفته بودم که تایید نکردی
شرم بر تو
ali: 1395/4/509:59:00،
35
29
شهر ما(شهرکرد) که مثلا مرکز استان هست بعد از 35 سال انقلاب و در شرایطی که الان همه کشورا دارن کم کم ماشین پرنده و خودران میسازن هنوز راه آهن که تکنولوژی 200 سال پیش هست نداره!!!
همشهری: 1395/4/510:14:10،
35
27
شما با اون نمایندتون و به استناد حرفای پیمانکار معلوم الحال پروژه نسبت به ساختن این کلیپ ساختگی در جهت سیاه نمایی پروژه اقدام کردید و همین خود شماها باعث توقف و پایین بودن پیشرفت پروژه شدید....متاسفم و بازم متاسف ولی مردم در انتخابات 7 اسفند نتیجه این کارهاتونو دادن
بهزاد: 1395/4/510:51:24،
36
39
وزیر راه محترم - استاندار محترم اردبیل و .... از راه اهن اردبیل چه خبر؟؟؟؟؟
اقایان نمایندگان اردبیل اقایونی که با رای ما رفتین مجلس و ..... لطفا راه اهن اردبیل رو پیگیری کنید

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما