کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

حقوق مدیران بانکی باید بین 10 تا 15 میلیون تومان باشد

کدخبر:۲۴۴۰۰دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۱:۱۶۱۸۰۴ بازدید

موج نگرانی‌ها از حقوق‌های نجومی مدیران تا حدی افزایش یافته که برخی کارشناسان اقتصادی، خواستار شفاف‌سازی مدیران ارشد دولتی به ...

موج نگرانی‌ها از حقوق‌های نجومی مدیران تا حدی افزایش یافته که برخی کارشناسان اقتصادی، خواستار شفاف‌سازی مدیران ارشد دولتی به خصوص بانک‌ها درباره میزان دریافتی‌هایشان شده‌اند.

به گزارش ایران جیب به نقل از مهر، حقوق ها و پاداش های نجومی برخی از مدیران دستگاه های دولتی به ویژه بانک‌ها و بیمه ها این روزها باعث نگرانی و دلخوری بسیاری از مردم و قشر زحمت کش کارگر شده، این در حالی است که هر روز یک فیش حقوقی جدید با ارقام نجومی بر روی سایت ها منتشر می شود و دلخوری ها را نسبت به عملکرد و نظارت دولت بیشتر می کند.

تصمیمات پنهانی که در برخی از هیئت مدیره‌ها اخذ می شود، باعث موجی از نگرانی ها در جامعه شده و شبهاتی را نسبت به عملکرد بانکداران ایجاد کرده است. فیش هایی با ارقام نجومی که این روزها منتشر شده، بیشتر به بخش‌هایی مربوط می شود که با پول‌های کلانی سر و کار دارند و در اصل منشاء توزیع پول هستند.


مدیر بانکی که 234 برابر یک کارگر حقوق می‌گیرد

از سوی دیگر نارضایتی ها و نگرانی ها زمانی بیشتر می شود که این ارقام نجومی را با حقوق ها و پاداش های نجومی کارمندان و کارگران مقایسه کنیم. حقوق میلیون ها کارگر ماهیانه کمتر از یک میلیون تومان است و بنابراین حقوق ۲۳۴ میلیون تومانی یک مدیر به این معنا است که یک مدیر  می تواند ماهیانه برابر با دستکم ۲۳۴ کارگر حقوق بگیرد و البته این میزان جدا از پاداش ها و پرداختی های خلق الساعه است.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به اعضای دولت دستوری فوری برای ارائه و آماده سازی یک لیست از جزئیات حقوق های دریافتی مدیران ارشد دولتی صادر کرده است که بر اساس این دستور، اعضای هیات دولت فقط تا پایان امروز ۳۱ خردادماه برای ارائه چنین لیستی فرصت دارند و شاید این لیست بتواند پایانی بر حیف و میل اموال دولتی و دریافت حقوق های کلان و نجومی مدیران دولتی باشد.

وی در این دستورالعمل آورده است که لازم است به فوريت فهرستي از مجموعه دريافتي متوسط يكسال اخير مديران ارشد دستگاه‌ها را ارسال كنيد. وی از اعضاي هيات دولت خواسته است با فوريت فهرستي از مجموعه دريافتي متوسط يكسال اخير مديران ارشد دستگاه ها اعم از معاونين، رؤساي سازمان‌هاي وابسته، مديران عامل و اعضاء هيأت مديره شركت‌ها و بانک ها و مؤسسات وابسته را ارسال نمايند.


مهلت هیات دولت به اتمام رسید

این اقدام معاون اول رئيس جمهور در پي دستور رييس جمهور مبني بر شناسايي موارد تخلف و سوء استفاده در پرداخت‌هاي غير متعارف به برخي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي بوده است. معاون اول رييس جمهور از رييس كل ديوان محاسبات كشور و رييس سازمان بازرسي كل كشور نيز خواسته است چنانچه فهرستي در اين خصوص دارند براي وي ارسال كنند.

حیدر مستخدمین حسینی در گفتگو با مهر درباره موج انتقاد از حقوق مدیران رده بالا و بانکی کشور گفت: وضعیت حقوق و دستمزد در ایران مانند بسیاری از پدیده های دیگر متاسفانه دارای یک نظم و انضباط نیست. معمولا اینگونه است که در رده های پائین این نظم و انضباط با برقراری و تعیین حقوق و مزایا انجام می گیرد، اما برای سطوح بالاتر این چنین نظمی حاکم نیست و اصولا در اقتصاد ما اینگونه است که برای فعالیت هایی که صورت می گیرد، مشخص نیست که چه میزان دستمزدی باید پرداخت شود.

معاون اسبق بانک مرکزی و وزارت اقتصاد تصریح کرد: وقتی در این شرایط چنین موضوعاتی مطرح می شود، شاید بیشتر زمینه و جنبه سیاسی داشته باشد تا حل یک مشکل ساختاری و اساسی. مجلس هم در حال ورود به این موضوع است و در چارچوب یادداشت رئیس جمهور محترم در این زمینه، طرحی را در این قالب در نظر گرفته است تا بدین ترتیب خلاء های قانونی را بپوشاند.

وی با بیان اینکه وقتی در کشور قانونی با این سرعت همراه با خلاء های قانونی آن مطرح می شود، به جای حل مشکلات، مسائل دیگری هم مطرح می گردد، اظهارداشت: واقعیت این است که وضعیت حقوق در ایران مناسب نیست. مطرح و علنی شدن حقوق های مدیران رده بالای دولتی یا برخی از مدیران بانکی، شاید فرصتی باشد برای اینکه بتوان این موضوع را به صورت زیربنایی، آسیب شناسی کرد و مورد توجه ویژه قرار داد.


خط فقر در تهران 3 میلیون و 200 هزار تومان

وی بر اینکه یک چارچوب واقعی و اساسی برای تعیین حقوق ها وجود داشته باشد و حقوق ها تابعی از آن باشند، تاکید و تصریح کرد: این چارچوب باید به حدی باشد که حقوق ها زیر خط فقر قرار نگیرند؛ این در حالی است که هم اکنون خط فقر در تهران ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. وقتی تعیین حقوق بر پایه خط فقر نباشد، این جریانی که اخیرا مطرح شده، باعث می شود که نارسایی های موجود در این زمینه بیشتر شود.  

مستخدمین حسینی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد که این حرکت برای حقوق و دستمزد، پاسخی است به پائین بودن دستمزد و بیکاری بالا و مرهمی است بر زخم های فکری اقشار پائین، در صورتیکه وقتی مشکل حداکثر حقوق را حل می کنید، باید مشکل حداقل حقوق را هم حل کنید.

وی در پاسخ به این سئوال که حقوق یک مدیر بانکی چه میزان باید باشد، گفت: مدیران بانکی مگر چه کار شاقی انجام می دهند که باید حقوقشان نسبت به دیگران این میزان تفاوت داشته باشد در حالی که سرمایه گذاری در کشور به سختی انجام می شود و یا انجام نمی شود و مردم وجوه خود را در بانک ها سپرده گذاری می کنند و در عین حال بخش بزرگی از تسهیلات دهی آنها به معوقات تبدیل می شود، آیا چنین حقوق هایی جایز است؟

این تحلیلگر مسائل اقتصادی اضافه کرد: مطالبات معوق به عنوان نمونه ای از عملکرد مدیران بانکی حاکی از این است که عملکرد بانکداران مطلوب نیست، در حالیکه میزان مطالبات معوق باید ۲ درصد باشد، در حال حاضر از ۲۰ درصد فراتر رفته است. دستمزدهای آنچنانی و نجومی ناعادلانه است و نسبت به سایر اقشار ظلم محسوب می شود.


مدیران بانکی مگر چه کار شاقی انجام می‌دهند؟

معاون اسبق بانک مرکزی و وزارت اقتصاد با اشاره به مستثنی شدن بانک ها و بیمه ها از قانون خدمات کشوری گفت: بر اساس کارشناسی های صورت گرفته در قانون خدمات کشوری، تفاوت  کف و سقف حقوق نباید از ۷ برابر بیشتر باشد و این موضوع از یک منطق برخوردار است. بر این اساس با اصلاح میزان حقوق های پائین، خود به خود حقوق های بالا هم بر اساس دستورالعمل این قانون اصلاح می شود.

وی اضافه کرد: با اصلاح حداقل حقوق بر اساس خط فقر که در تهران ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است، حقوق مدیر بانکی اگر ۷ برابر آن تعیین شود حدود ۲۲ میلیون تومان خواهد بود و این رقم برای دریافتی یک مدیر بانکی مناسب و منطقی است.

همچنین غلامرضا مصطفی پور کارشناس پولی و بانکی و مدیرعامل سابق بانک قرض الحسنه مهر ایران در گفتگو با مهر، به مستثنی بودن حقوق مدیران بانکی و بیمه ها از قانون خدمات کشوری اشاره و تصریح کرد: حقوق مدیران بانکی براساس ضوابط و مقررات عمومی وضع شده در شبکه بانکی است که پرداخت ها هم بر اساس آن صورت می گیرد. البته در این پرداخت ها باید بانک ها را به دو دسته بانکهای خصوصی و بانکهای دولتی و مشمول اصل ۴۴ تقسیم بندی کرد.  

وی افزود: پرداختی مدیران در بانکهای خصوصی ضوابط خاص خود را دارد و بر اساس توافقات صورت گرفته بین صاحبان سهام، سرمایه گذاران، مدیران بانکها و اعضای هیئت مدیره و هیئت عامل و غیره صورت می گیرد و مقررات خاص خود را دارد.  

این تحلیلگر مسائل پولی و بانکی تصریح کرد: بانک‌های دولتی و مشمول اصل ۴۴ هم ضوابط خاص خود را دارند و یک همگرایی در این زمینه وجود دارد و با توافق صورت گرفته حدود ۱۰ درصد اختلاف در پرداختی مدیران این بانکها وجود دارد و تقریبا حقوق های دریافتی مدیران این بانک ها مشابه هم است. اما آنچه طی روزهای اخیر به عنوان حقوق دریافتی مدیران بانکی در رسانه ها مطرح شده با ارقام تعیین شده متفاوت است.  


حقوق مدیران بانکی باید بین 10 تا 15 میلیون تومان باشد

مصطفی پور با تاکید بر اینکه حقوق مدیران بانکی بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان است و از این رقم نباید تجاوز کند، افزود: البته سایر پرداخت ها مانند کارانه، بهره وری،   اقلام موردی، تخصیص ها، پاداش ها و غیره است که دریافتی ها را بالا می برد و این موارد معمولا در فیش های حقوقی درج نمی شود. مدیران شبکه بانکی، اعضای هیات مدیره بانکها و غیره در این قالب باید در نظر گرفته شوند. البته بررسی های بیشتر می تواند میزان دریافتی در بانک ها و بیمه های مختلف را متفاوت کند.

وی گفت: از سوی دیگر پرداخت برخی از مدیران و افراد ممکن است که از دو بانک باشد، یعنی یک مدیر در یک بانک فعال است اما از بانکی به بانک دیگر مامور شده است و بنابراین از دو بانک حقوق دریافت می کند و یا اینکه از شرکت های زیر مجموعه و غیره که در آنها عضو هیات مدیره است یا سمت دیگری دارد، هم حقوق دریافت می کند. این موارد قانونی است و در چارچوب مقررات توجیه دارد و موجه قلمداد می شود اما اینکه تا چه حد توجیه پذیر است باید به قوانین و مقررات مراجعه کرد.

این مدیرعامل اسبق بانکی خاطرنشان کرد: پرداخت هایی که اخیرا مطرح شده و ارقام پرداختی چند صد میلیونی در ماه را نشان می دهد، موجه نیست و باید روزنه و مشکل را پیدا کرد.

وی عنوان کرد: فردی که در یک موسسه مالی فعالیت می کند، متناسب با زحمات، تلاش ها، کارآیی و مسئولیت پذیری و بازدهی باید حقوق دریافت کند و لازم است که برای بانک ها در این زمینه مقررات شفاف، روشن و تاثیرگذاری را وضع کرد. دستگاه های نظارتی هم باید در این خصوص فعال باشند تا از مدیران و کارکنان بانکها سوال شود در غیراینصورت به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید.


مدیران بانک‌ها شفاف سازی کنند

مصطفی پور با اشاره به موج ایجاد شده درباره حقوق های دریافتی بالا و نجومی مدیران بانکی و دستگاه های دولتی که در حال حاضر مجلس به آن ورود کرده و دستگاه های نظارتی هم بر روی آن دست گذاشته اند، عنوان کرد: اگر واقعا چنین چیزی صحت ندارد، بهتر است که مدیران بانک‌ها که شاغل در این بخش هستند، بیایند و شفاف سازی کرده و اعلام کنند که این اقدامات خلاف واقع است و واقعی نیست و به صراحت اعلام کنند که دریافتی های ما به این میزان نیست و رقم واقعی را اعلام نمایند.

همچنین محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت گرچه چند روز پیش از مردم بابت حقوق‌های نجومی برخی مدیران در دولت تدبیر و امید عذرخواهی کرد، اما وعده داد که با اصلاح قانون، اجازه اینگونه سوء استفاده‌ها را در آینده نخواهیم داد.

نوبخت گفت: ماده ۱۱۷ قانون مدیریت خدمات کشوری تعدادی از دستگاه ها از جمله بانک ها و بیمه ها را از این قانون مستثنی می کند که آن ها می توانند برای پرداخت های خود از مقررات و ضوابط خاص خود تبعیت کنند. طبق ماده ۹۰ قانون برنامه سوم توسعه که دائمی شد بانک ها، بیمه ها، برخی از وزارت خانه ها، دانشگاه ها، قضات یا دیوان محاسبات از مقررات خاص پیروی می کنند.

نوبخت گفت: در ضوابط اجرایی امسال تلاش کردیم همه راه های سوء استفاده بسته شود حتی درباره تسهیلاتی که ممکن است بانک ها به کارکنان خود بدهند. بر اساس این ضوابط اجرایی کارگروه سه نفره از وزیر امور اقتصادی و دارائی، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید بر روی دستورالعمل های خاص از جمله تشویق ها هم نظارت و کنترل داشته باشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اضافه کرد: به دستور رئیس جمهور در ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۹۵ همه راه های سوء استفاده احتمالی در پرداخت حقوق بسته شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۹ درصد از کارکنان دولت با حقوق های کاملاً متعارف و قانونی خدمت می کنند، گفت: اگر برخی از دستگاه ها مانند بانک یا بیمه که از مقررات خاص تبعیت می کنند بخواهند هر نوع اضافه پرداختی را داشته باشند بر اساس ضوابط اجرایی باید تحت کنترل باشند تا این اتفاق تکرار نشود. هر قدر قوانین ما شفاف تر باشد و جلوی گریزگاه ها بسته و نظارت شود بهتر است.

نوبخت گفت: طبق دستور رئیس جمهور و مصوبه هفته پیش هیئت وزیران، هر افزایش حقوقی حتی نسبت به بانک ها و بیمه ها که از قوانین و مقررات خاص تبعیت می کنند باید از طریق شورای حقوق و دستمزد باشد تا بر آن کنترل شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

سعید: 1395/3/3109:27:12،
174
31
این بود عدل علی (ع) ؟؟؟؟
تاد: 1395/3/3109:49:42،
54
47
همش حقوق این طرفی ها افشا میشه.یعنی اون طرفی ها همه دارن حقوق های پایین مطابق بقیه مردم میگیرن.؟یعنی اینا جنگ جناحی نیست و افشا گران به هدف ترویج عدالت افشا گری میکنن؟
لولو: 1395/3/3109:58:21،
77
39
چرا ۱۰تا۱۵مگه پشت میز کوه میکنند؟!!مثل کارگرای دیگه ۷۰۰هزارتومان تا۱۵۰۰هزارتومان باید باشه.
تقی : 1395/3/3110:26:14،
99
28
کسی که یه عمر با حقوق های 300 میلیون 700 میلیون زندگی کرده دیگه به 15 تومن رضایت میده ؟!

پول دزدی بد عادت میکنه ...
shooter: 1395/3/3110:32:42،
52
33
این تازه حقوق و کارانه هست . ده تا پرداختی دیگه از حق جلسات شرکتهایی که خودشون افتتاح می کنن و انحصاری با بانکهای تحت نظر خودشون قرارداد میبندد پول دریافت می کنن
جواد: 1395/3/3110:49:16،
47
28
15 میلیون یعنی یک میلیارد تومن با سود 15 در صد بانکی هر ماه .....به اضافه عیدی پاداش و ...برای افتضاح هایی که بار میاورند حقوق هم میگیرند؟؟؟

واقع بین: 1395/3/3114:30:28،
33
32
چه خبررررررررررره؟ مگه چکار میکنن؟
از بس مدیریت هم بلدند. مملکت به خاطر مدیریت همینا تو فلاکت و بدبختیه.
معلم: 1395/3/3114:37:08،
34
29
خانه از پای بست ویران است. جالبه خودشه میگه قانون هفت برابر حداقل حقوق است از اون طرف برای خودشون هفت برابر خط فقری که تازه قبول ندارن و میگن کمتره ،حساب میکنن .یعنی تو روز روشن به همه داره میگه هر چی من میگم ،قانون کیلویی چند
کارگر: 1395/3/3109:32:45،
50
46
مادیگه بریدیم آقاجون
هرکی هر کار دوست داره میکنه و هرچقدر دستش میرسه از بیت المال میکنه و میبره
کاش امام زمان زودتر بیاد
کامران: 1395/3/3109:36:45،
46
31
"حقوق مدیران بانکی باید بین 10 تا 15 میلیون تومان باشد"
خیلی کمه بیشترش کنید تا با حقوق 900 هزار تومن دیگران یکی بشه!!!!!!
امیر: 1395/3/3110:44:39،
27
59
پونزده تومن کجاش زیاده ????????
وقتی میانگین درآمد مردم ماهیانه تقریبا هشت میلیون تومنه پونزدا تومن پولی حساب نميشه
در جواب امیر: 1395/3/3114:45:26،
27
30
راست میگی میانگین مدیران با مردم عادی آره شاید 10 میلیونم بشه وگرنه میانگین مردم عادی به یک میلیونم نمیرسه
رضا: 1395/3/3109:40:18،
50
27
جالبه برا مدیران خط فقر 3200 و باید 7 برابرش حتما رعایت بشه ولی برای کارگر بدبخت خط فقر 3200 چرنده و باید یک سوم خط فقر حقوق بگیره .
فقط دعا کنین اون دنیایی باشه که به حساب اینا رسیدگی بشه
حميد: 1395/3/3110:03:31،
77
29
تو حکومت پهلوی هم نهایتا بی عدالتی ها در همین حد بوده، اگه واقعا بوده باشه. پس چه نیازی به انقلاب کردن بوده که این همه هزینه و جنگ و تحریم و ... هم به کشور تحمیل بشه؟
بهزاد: 1395/3/3110:06:17،
55
31
مگه قرار نبود حداکثر حقوق هفت برابر حداقل حقوق باشه پس چی شد؟
مگه مدیران بانکی کی هستن که این همه حقوق بگیرن البته اگر به این مبالغ اکتفا کنن
مجید.ح: 1395/3/3110:41:02،
37
40
آقا این مدیران ساخت داخل نیستند که همه وارداتی هستند البته از کانال رسمی واردات و پرداخت گمرک و عوارض آن بعد هم همه را از کهکشان آندرومدا آوردن با ما فرق دارند !!!!!!!!!!!!!!!
ناصر: 1395/3/3110:31:51،
36
31
حقوق کارگران هم باید بین 500 تا 800 هزار تومن باشه تا شاخ نشن! اونم 3 ماه یکبار پرداخت بشه!
حامد: 1395/3/3112:35:19،
26
26
ناصر خدا خیرت بده تازه بعضی وقتا 6 تا 8 ماهم میشه که پرداخت نمیشه.
hamed: 1395/3/3110:32:34،
29
26
حقوقشون همینقدر بود. پاداش کارانه حق مدیریت و و و ....
دریافتی نهایی مهمه که اگه بیشتر نشه کمتر نمیشه
مهدی: 1395/3/3110:44:05،
26
30
سال 96 نزدیکه...بدون تعصب با رای خودمان جواب اینهارا خواهیم داد...دولت طوری وانمود میکنه انگار همه این حقوقا عادی هست...دولت سرمایه داری بهتر از این نمیشه.چوبش ما ضعیفا میخوریم.
حسین: 1395/3/3110:45:21،
29
63
فقط مقام معظم رهبری بایدشخصا ورود کنه تااین ظلم ها از بین بره وگرنه به باقی مسولان امیدی نیست
آرش66: 1395/3/3110:58:44،
39
26
تا زمانی که اقتصاد کشور ورشکسته است و بانکها تنها به جمع آوری سپرده مشغولند، پرداخت بیش از 5 م تومن حقوق به مدیران، زیاد است.
طالب: 1395/3/3111:15:22،
44
32
آقا چرا ناراحت بشیم و بهم تهمت بزنیم
ما قبول داریم اصلا کسی دزدی نکرده " آن را که حساب پاک است از معامله چه باک است "

راست و حسینی فیش حقوق و صورتحساب خودتون را افشاء کنید تا مردم بدونن که همه این حرفها تهمت هست و میخوان شمارو خراب کنن .

مثل اون دوستمون که منافقین به حسابش پول واریز میکردن که بنده خدا رو خراب کنن
فرد: 1395/3/3111:30:26،
34
27
اين حقوق يعني از بين بردن خلاقيت رقابت ...و در نتيجه مديريت و انگيزه تمامي كساني كه تلا ش و هدفشان براي رسيدن به اون جايگاهه.
حقوق بايد برحسب كارايي مديران و بدون سقف پرداخت شه.حتي پرداخت چند ميليارد فقط براي يه ايده خوب.
تو همين چند هفته گذشته باشگاههاي دولتي براي فوتبالي كه پخش تلوزيوني تو هيچ جاي دنيا نداره با ايجاد هياهو و رنگ بازي برا خريد بازيكنان چند صد ميليارد هزينه ميكنن و مردم فهميده هم بابت خريد بازيكن كلي خوشحال ميشن و به هم تبريك ميگن.
یک معلم: 1395/3/3111:38:22،
33
28
خط فقر ۳۲۰۰هستش بعد به من یکوپونصد میدن ولی ی مدیر ارشد دولتی یامدیر بانک. هفت برابر میگیره،من وامثال من وکارگر بیچاره واون کارمند فقیریم بعد به خودشون هفت برابر میدن،این ی اسطوره س که حتما تو تاریخ ثبت میشه۰یک معلم فقیر
شاگرد: 1395/3/3113:19:29،
29
28
معلم چي هستي با اين سوادت؟؟صد در صد معلم رياضي نيستي.
فيش حقوقي مديران بالاي 200 ميلونه.هزار بار اعلام كردن.بعد شما ميگي هفت برابر حقوق من.
امیرا: 1395/3/3113:21:26،
30
33
بدبختی.....از کی بخواهیم که به این چپاول....رسیدگی کنه؟؟؟؟؟کدام. مسؤول؟؟؟؟؟
یک نفر شما بگین؟؟؟؟فقط یک نفر؟؟؟؟!
بلا.استثنا یا دریافتی ها با لاست......یا اصلا. شفاف نیست و به اطلاع مردم نمی رسه....که ببینیم خودش چقدر میگیره؟؟؟؟؟یا چقدر ثروت و دارایی داره؟؟؟؟؟
یاد رحیمی.... معاون سابق بخیر که مسؤول مبارزه با فساد بود!!!!
میری: 1395/3/3113:53:18،
26
29
ده یا پانزده تومان حقوق که پول توجیبی بچه هاشون نمیشه
اسد: 1395/3/3114:14:20،
31
27
راستی وظیفه ديوان محاسبات کشور (با اون همه دستگاه عریض و طویلش )چیست مگه اینها همگی خوابند که به اینگونه موارد اصلا توجهی ندارند شاید خودشان هم حقوق های نجومی میگیرند؟ مگر دیوان محاسبات کشور که بر اساس اصول پنجاه و چهارم و پنجاه و پنجم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تشکیل گردیده و مستقیما زیر نظر مجلس شورای اسلامی فعالیت می کند و وظیفه اعمال کنترل و نظارت مستمر مالی به منظور پاسداری از بیت المال را به عهده دارد از این مسائل بی خبر است ؟
هادی: 1395/3/3114:21:07،
31
33
آقا اینا میگن چند صد میلیون دریافتی داشتند تا مردم به 10 تا 15 میلیون حقوق اینا راضی شن ...
مگه چه کار میکنن .....
خوشم میاد دم از صاحب الزمان هم میزنید
به اسم دین .....
احسان: 1395/3/3115:21:53،
31
29
اگه از شیطان بزرگ مدیر استخدام کنیم نصف مسولین ما حقوق میگیرن 2 برابر کار می کنن به خدا
محمد : 1395/3/3116:19:12،
28
29
به نظرم بریم از چین چندتایی مدیر و... وارد کینم بعد از چندسال نتیجه بهتری میگیریم . هم کمتر حقوق میگیرن هم راندمان بهتری دارن !!!!
هادی رحمن: 1395/4/119:08:40،
23
34
دستمزد مدیران دولتی از محل منابع عمومی به دست می آید. این منابع از جیب مردم و از محل مالیات ها و عوارضی که مردم پرداخت می کنند، تامین می شود. بنابراین عموم مردم باید از نحوه خرج شدن پول های خود آگاه باشند و از این رو باید بدانند که به مدیران دولتی چقدر پرداخت می شود. شاید این خواسته زیادی نباشد که مردم از مسئولان بپرسند که پول مالیات آن ها در کجا ها خرج می شود.

این مسئله به دولت محدود نمی شود و شهرداری ها و نهاد های عمومی غیر دولتی را در بر می‌گیرد. پس آنچه که بیش از رقم حقوق ها مهم است، شفافیت پرداخت حقوق‌هاست.
جاوید: 1395/4/1300:11:21،
23
24
من فوق لیسانس از دانشگاه تربیت مدرس در رشته مدیریت دارم. حاضرم به جای هر مدیریتی کار کنم و حقوق کارمندی بگیرم. واقعا شرم آور است. پرداخت حقوق به یکسری مدیران و نورچشمی ها، آنهم تو این کشور که ادعای عدالت سر میدن جای تاسف داره. چیزی نگم بهتره، لااقل این اعتراض من منتشر بشه.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار