کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
ibshop
نیسان
تاپیک شاپ

خشم اسرائیل از قرارداد بویینگ با ایران

کدخبر:۲۴۳۴۹یکشنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۰:۱۹۳۹۶ بازدید

صهیونیست‌ها که به نظر می‌آید از انعقاد یک قرارداد میان ایران و شرکت بویینگ به خشم آمده‌اند، تهدید کردند که بویینگ آمریکا را درصورت ...

صهیونیست‌ها که به نظر می‌آید از انعقاد یک قرارداد میان ایران و شرکت بویینگ به خشم آمده‌اند، تهدید کردند که بویینگ آمریکا را درصورت معامله با ایران تحت پیگرد قرار می‌دهند.

به گزارش پایگاه اینترنتی آلگماینر، یک سازمان غیردولتی فعال در زمینه مسائل حقوقی در اسراییل تهدید کرده است که درخصوص هر هواپیمایی که شرکت هواپیماسازی آمریکایی بویینگ به ایران بفروشد، ادعای حق تصرف و مالکیت مطرح خواهد کرد.

ایران روز پنج‌شنبه از دستیابی به یک توافق با شرکت بویینگ خبر داد که نخستین توافق با یک شرکت آمریکایی از زمان وقوع انقلاب اسلامی ایران در سال۱۹۷۹ محسوب می‌شود. شرکت بویینگ قصد دارد حدود ۱۰۰ فروند هواپیمای جدید به ایران بفروشد اما گفته می‌شود این قرارداد منتظر دریافت تأییدیه از دولت آمریکا است.

برخی از اعضای کنگره آمریکا نیز با قرارداد شرکت بویینگ با ایران مخالفت کرده و نسبت به استفاده از این هواپیماها پس از قرار گرفتن‌شان در دست ایران هشدار داده‌اند. این در حالی است که توافق با شرکت بویینگ بخشی از روند بهبود روابط تجاری میان ایران و جامعه بین‌الملل بر اساس توافق هسته‌ای است که تابستان سال گذشته بین ایران و گروه ۱+۵ حاصل شد.
اخبار مرتبط

X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
کلینیک دی
جار میزنم
تورآنتالیا