کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

تشعشع پايين پارازيت و وای فای

کدخبر:۲۴۳۳۶شنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۰:۵۱۲۹۸۳ بازدید

مديركل سرويس‌هاي راديويي سازمان تنظيم مقررات ارتباطات، جزييات استانداردهاي مدنظر در تشعشعات آنتن و گوشي‌هاي موبايل و ساير ...
تشعشع پايين پارازيت و وای فای

مديركل سرويس‌هاي راديويي سازمان تنظيم مقررات ارتباطات، جزييات استانداردهاي مدنظر در تشعشعات آنتن و گوشي‌هاي موبايل وساير امواج الكترومغناطيسي را تشريح كرد و گفت: پارازيت داراي سيگنال قوي نيست.

عظيم‌ فرد در مورد تشعشعات آنتن‌هاي موبايل و نگراني‌هايي در مورد تهديد سلامت افراد جامعه به تشريح نحوه نظارت و استانداردهاي اين بخش پرداخت و اظهار داشت: استانداردهاي حدود تشعشعات آنتن‌هاي موبايل را سازمان انرژي اتمي برمبناي ضوابط و مقرراتي كه در منابع بين‌المللي به‌كار گرفته مي‌شود تعيين كرده و به تمامي سازمان‌ها ابلاغ مي‌كند و همه نيز مكلف به اجراي آن هستند.

وي با بيان اينكه اين استانداردها از گذشته تاكنون وجود داشته و در دسترس عموم نيز قرار دارد، گفت: استانداردهاي مرتبط با حدود تشعشعات امواج الكترومغناطيسي تاكنون رعايت شده و همچنان نيز رعايت مي‌شود.


بررسي شدت ميدان الكترومغناطيسي

مديركل صدور پروانه سرويس‌هاي راديويي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي با بيان اينكه حدود تشعشع آنتن‌هاي موبايل را موسسه ملي استاندارد براساس كدي كه به اين استاندارد داده است، محاسبه مي‌كند، افزود: اين ميزان تشعشع متنوع بوده و در باندهاي فركانسي مختلف، اعداد مختلفي است كه برحسب توان و شدت ميدان الكترومغناطيسي مقادير مختلفي دارد. به‌طور كل اين حدود تشعشع با استفاده از جدول و منحني اعلام شده، به دست مي‌آيد.

وي با تاكيد بر رعايت استانداردها در آنتن‌هاي موبايل خاطرنشان كرد: بخشي از اين استانداردها توسط سازنده اين تجهيزات رعايت مي‌شود و زماني كه تجهيزات خريداري و وارد كشور شد، بايد گواهي تاييد نمونه اندازه‌گيري تشعشعات داشته باشد. از سوي ديگر در زمان نصب آنتن نيز دقت مي‌شود تا در محيط اطراف سيگنال قوي‌تر از حد استاندارد توليد نكند.

فرد تصريح كرد: براي رعايت حدود تشعشعات آنتن‌ها در زمان نصب، علاوه بر اينكه اپراتورهاي موبايل با ضوابط آشنايي دارند و دوره مي‌گذرانند و از سازمان انرژي اتمي گواهي مي‌گيرند، اين سازمان نيز اين حدود را اندازه‌گيري مي‌كند. در مواردي هم كه نگراني يا ادعا و شكايتي باشد، سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي ورود پيدا مي‌كند.

اين مقام مسوول با اشاره به اينكه تركيبي از سازمان انرژي اتمي و رگولاتوري آزمون‌هاي محيطي را انجام مي‌دهند تا توان حد سيگنال از حدود استاندارد تعريف شده، بيشتر نباشد ادامه داد: در اين زمينه قطعا منظورمان نقاطي است كه مردم در آن تردد مي‌كنند.

وي با اشاره به ميزان شكايت مردمي از نگراني بابت نصب آنتن‌هاي موبايل خاطرنشان كرد: اطلاعات مردم در بسياري موارد كافي نيست و برحسب شنيده‌ها از وجود آنتن در محل زندگي خود نگران هستند. براي مثال چندي است شنيده مي‌شود كه گياه كاكتوس مي‌تواند امواج غيرمجاز واي‌فاي را جذب كند. اين به هيچ عنوان درست نيست.

فرد با بيان اينكه واي‌فاي ربطي به كاكتوس ندارد تاكيد كرد: به‌طور كل جذب محيط شدن امواج راديويي، تابع مشخصات ماده است كه آن ماده هم با چند پارامتر محدود مشخص مي‌شود. به بيان ديگر مشخصات اساسي ماده چند پارامتر است و با توجه به اين پارامترها مشخص مي‌شود كه جذب امواج چگونه است و به اينكه كاكتوس باشد يا درخت گردو، ارتباطي نخواهد داشت.

وي تصريح كرد: واي‌فاي داراي توان بسيار ناچيزي است و مانند دستگاه‌هايي است كه در حد باتري ساعت كار مي‌كنند يك سيگنال ضعيف دارد. بلوتوث و لپ‌تاپ نيز همين‌طور است. اين دستگاه‌ها پرقدرت به حساب نمي‌آيند و حداكثر برد واي‌فاي براي قوي‌ترين سيگنال ۵۰۰ متر است كه بيشتر از آن هم امكان ندارد. اين مقام مسوول در رگولاتوري با اشاره به اينكه توان واي‌فاي خيلي پايين است و قابل مقايسه با گوشي‌ها و ايستگاه‌هاي راديويي نيست، اضافه كرد: وزارت بهداشت هم اين موضوع را تاييد كرده است. البته اين به اين معنا نيست كه خودمان را در مجاورت اين دستگاه‌ها قرار دهيم، بلكه بهتر است در حد نياز از آن استفاده كنيم.

وي با اشاره به اينكه قوي‌ترين سيگنال مربوط به گوشي موبايل است تاكيد كرد: ما گوشي را به گوشمان نزديك مي‌كنيم. مثل اينكه يك لامپ روشن را نزديك صورتمان كنيم. به‌طور قطع يك نورافكن خطر كمتري نسبت به لامپي كه نزديك صورتمان كرده‌ايم دارد و اگرچه نور نورافكن بيشتر است اما اين لامپ است كه پوست را مي‌سوزاند. چرا كه فاصله نورافكن زياد بوده و چگالي انرژي و حد توانش آزار‌دهنده نيست. البته امواج راديويي با امواج نوري به هيچ عنوان قابل مقايسه نيست و ذكر اين مثال، تنها براي آسان‌تر كردن درك موضوع است.

مديركل صدور پروانه سرويس‌هاي راديويي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي به موضوع نگراني مردم از آنتن‌هاي موبايل اشاره كرد و گفت: دكل به خودي خود فقط يك پايه فلزي است و نصب آن بدون ايستگاه فرستنده و‌گيرنده راديويي (BTS) به هيچ عنوان خطري ندارد اما در برخي مواقع شاهد دريافت شكايت از دكل‌هاي موبايلي هستيم كه هنوز هيچ آنتن فرستنده و‌ گيرنده‌يي روي آن قرار داده نشده است.

وي ادامه داد: يا مواردي داشته‌ايم كه دكل و آنتن وجود داشته اما هنوز روشن نشده است اما شكايت مردمي از بروز مشكلات سلامتي مانند سردرد يا سقط جنين حكايت دارد كه در نهايت به ناچار، اپراتور، آنتن را از آن منطقه جمع‌آوري كرده است.

فرد اظهار داشت: با تمام اين تفاسير تاكنون به موردي برنخورده‌ايم كه حدود تشعشع بيشتر از حد مجاز باشد اما با اين وجود، در برخي مواقع به دليل نگراني شاكيان، اپراتور مجبور شده دكل را از آن نقطه جابه‌جا كند كه اين موضوع منجر به عدم پوشش‌دهي منطقه و سيگنال رساني ضعيف مي‌شود.


امواج پارازيت قوي نيست

مديركل صدور پروانه سرويس‌هاي راديويي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي در مورد تعريف پارازيت و تفاوت آن با ساير امواج راديويي كه نگراني‌هايي را براي مردم ايجاد كرده است، گفت: پارازيت در اصطلاح راديويي به نويز اطلاق مي‌شود و يك طيف كاملا شناخته شده دارد اما آنچه مردم به عنوان پارازيت نام مي‌برند از نظر ما تداخل فركانسي است و ما آن را به اسم تداخل فركانسي مي‌شناسيم. جنس آن از امواج راديويي است و در باندهاي فركانسي متنوع رخ مي‌دهد. وي اظهار داشت: پارازيت به معناي تداخل فركانسي است. به اين معني كه هر چيزي داراي يك سيگنال واقعي و در كنار آن ممكن است يك سيگنال اضافه نيز توليد شود كه سطح پايين‌تري دارد اما باعث ايجاد تداخل مي‌شود.

فرد تاكيد كرد: امواج پارازيت از نظر ما آنقدر قوي نيست كه روي سلامت مردم تاثير بگذارد. چرا كه اين امواج اضافه از نويز محيط ايجاد مي‌شوند و بدون اينكه فرستنده‌يي نصب شده باشد از طبيعت ساطع مي‌شود. به اين مساله پارازيت گفته مي‌شود.

وي در پاسخ به اينكه اين نويزها براي سلامت افراد مشكلي ايجاد نمي‌كند توضيح داد: سلامت به توان امواج برمي‌گردد. هر چيزي كه توانش از حد مجاز بيشتر شود و از حد استاندارد فراتر رود مي‌تواند يك عامل براي تهديد سلامت باشد.

مديركل صدور پروانه سرويس‌هاي راديويي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي با تاكيد براينكه ما سطح نويز را اندازه‌گيري مي‌كنيم، گفت: بايد مشخص شود كه فرستنده‌ها تا كجا سيگنال دارند و بايد بدانيم نويز محيط چقدر است. نويز تابع طبيعت است و البته نويز هر محيط با محيط ديگر متفاوت است. به دليل تراكم جمعيت و وجود تجهيزات و ماشين‌ها، ميزان نويز در هر محيط متفاوت است.

فرد به مردم توصيه كرد كه قبل از اينكه مستقيما روي اين مباحث حرفه‌يي نظريه بدهند، به دست‌اندركاران اين بخش اعتماد داشته باشند و گفت: مردم بايد قبول كنند كه در كشور، نهادهايي براي سلامت آنها وقت مي‌گذارند و هزينه مي‌كنند. اين اعتماد بايد جلب شود و از سوي ديگر سيستم نيز بايد قدرت رسيدگي داشته باشد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

امین: 1395/3/2923:50:56،
117
31
درسته قوی نیست اما وقتی به صورت متداوم در معرض امواج باشین ضرر داره
پدر پسر شجاع: 1395/3/3009:15:10،
95
22
"مردم بايد قبول كنند كه در كشور، نهادهايي براي سلامت آنها وقت مي‌گذارند و هزينه مي‌كنند"

آره خب مثل روغن پالم، آب معدنی آلوده، برنج سمی، بنزین آروماتیک، خودروی غیر استاندارد و...
قشنگ معلومه که نهادهایی برای سلامت مردم دل میسوزانند!
پدر پسر شجاع: 1395/3/3009:18:26،
74
27
یارو خودش داره مثل بنز دروغ میگه
میگه امواج پارازیت روی شبکه های ماهواره ای از دلی طبیعت ساطع میشه و فرستنده ای برای ارسال امواج پارازیتی نصب نشده!
شگفتا که طبیعت از ساعت 8 شب تا 8 صبح فقط امواج پارازیتی ساطع میکنه، اونهم روی فرکانسهای خاص!

بعد توقع داره مردم بهش اعتماد هم کنند، بابا شما مردم رو چی فرض کردید!!!
بهنام: 1395/3/3009:49:14،
59
25
پارازیت اصلا ربطی به تششعات مخابراتی و امواج وای فای نداره، این آقای به اصطلاح مدیر مردم رو بیسواد گیر آورده و داره با مخلوط کردن اینها با هم آدرس اشتباهی میده.
امواج و سیگنالهای پارازیت بسیار قوی هستند از صدها برابر و گاهی تا هزار برابر موج اصلی باید تولید بشن تا بتونند توی یک شعاع بزرگ سیگنال های صوتی و تصویری و حامل اونها رو خراب کنند.
پارازیت بسیار مرگبار و سرطان زا هست و بخشی از ناباروری های فراوان و عقیم شدن مردان و عدم باروری زنان و سیل سرطان های مغز استخوان و خون و ریه به دلیل همین پارزیت هاست پارازیت ها صدها برابر و گاهی هزار برابر موج اصلی شدت دارند، مردم گول نخوردید.
فاروق: 1395/3/3012:01:18،
42
29
همه چیز اینجا اجباری است خوب مردم دوست ندارند رسانه ملی نگاه کنند بسکه جذابه و همش راست میگه
ashkan: 1395/3/3016:25:57،
24
27
آره اینقدر امواج نداره که یکیش دمه خونه ما هست اینقدر نویز میندازه رو آنتن وایرلسمون که CCQ میاره رو 40٪ NOISE FLOOR رو 80-90٪ از اونور هم قدرت سیگنال رو از -68 برده رو -75 dbm یه زمانی کله محل ما همه با قدرت -68 سیگنال میگرفتن الان همش نویز میندازن
این قدر نویز میندازه که زنگ زده بودم شرکتم گفت شما واسه ی ما OFF هستید الان
طوری که نمیشه یه پست کوچولو فرستاد از اون روز به بعد به ADSL روی اوردن کله محل
بعد به نظرتون این امواج نویز نداره واسه آدم
رضا : 1395/3/2923:54:57،
33
55
یه درسی داشتیم دانشگاه تو رشته برق بنام الکترومغناطیس؛مضخرف بود چون همش تو توهمات باید فرض میکردی.خلاصه دوستش نداشتم.
حمید: 1395/3/3000:05:34،
82
27
نهاد هایی که برای ما وقت میذارن بگن حالا چرا اینقدر بیماری زیاده
omid: 1395/3/3000:05:57،
80
34
اواج ماهواره با برخورد به دیش و بازتاب و تجمع در نقطه کانونی قابل دریافت هستند، در حالی که امواج پارازیت به صورت مستقیم از ال ان بی دریافت می شوند و به امواج اصلی غلبه می کنند، کدام قوی تر است؟
Aria: 1395/3/3000:10:31،
76
32
پارازیت اصلا چیز مضری نیست. خیلیم مفیده. حالا هی غر بزنید.
فريد: 1395/3/3000:15:40،
103
30
آرزو ميكنم نزديكان دار و دسته خودتون بيماري هاي لاعلاج بگيرن بفهميد چقدر تشعشعاتش كمه
محسن: 1395/3/3000:15:51،
82
30
شما راست میگی؟
تو این مملکت گل و بلبل که همه چی خوبه...
سرطان و میگرن و هزار تا کوفت دیگه مال کفاره
آره شما راست میگی...
شهرستانی!!!!: 1395/3/3002:05:25،
56
29
"اين امواج اضافه از نويز محيط ايجاد مي‌شوند و بدون اينكه فرستنده‌يي نصب شده باشد از طبيعت ساطع مي‌شود. به اين مساله پارازيت گفته مي‌شود."


"طبیعت" فقط روی فرکانس شبکه های من و تو و بی بی سی پاریزیت پخش می کنه...
احسان: 1395/3/3006:30:51،
47
26
" اين امواج اضافه از نويز محيط ايجاد مي‌شوند و بدون اينكه فرستنده‌يي نصب شده باشد از طبيعت ساطع مي‌شود"
عجب!!! ما هم که گوشمون درازه....
فرد: 1395/3/3007:42:55،
52
25
نصف یشتر بودحه مملکت داره صرف میشه در جهت اثبات چهار گوش بودن کره زمین...چون چیزی که ما میبینیم توهمه چیزی که اینا واسه ما تعریف میکنند اصول است...میدونی چقدر موج داره؟
احمد: 1395/3/3008:43:09،
40
30
ممكن است در يك مكاني هم ترانس برق باشد ، هم bts موبايل باشد ، هم همه همسايه هاي اطراف واي فاي و بلوتوس و فرستنده راديو و تلويزيون و مايكروفر و ماشين لباس شويي روشن و يا امواج پارازيت براي كور كردن ماهواره باشد و....لذا برآينداين ميدان هاي برداري روي بيولوژي اسفبار است بويژه در كودكان ساكن در اين مكان.
مهندس مخابرات: 1395/3/3008:51:05،
38
30
بخشی از صحبتهای ایشون نادرسته و جنبه توجیه و عوام فریبی داره
Hadi: 1395/3/3009:16:52،
40
26
آقا راس ميگه اين بنده خدا .. پارازيت خيلي هم خوبه روزي سه بار نوش جان كنيد روحيتون هم خوب ميشه و خستگي تون در ميره .. اصلا سرطان زا نيست آمار سرطان تو ايران بالا نيست و از همه مهمتر اينه كه دلفين ها پرواز ميكنن
sf: 1395/3/3011:22:32،
30
25
حالا اصلا به فرض پارازیت ضرر نداره خب این چه کاریه اصلا جز مردم آزاری چیز دیگه ای است؟
عرفان: 1395/3/3013:13:35،
30
26
صدا و سیما باید در رویه اش تغییر اساسی ایجاد کنه و گرنه تا آینده ای نزدیک باید خودش درشو تخته کنه
مهدی: 1395/3/3012:52:13،
32
31
دقت کردین قبلا چقدر تو تهران کلاغ بود

الان فک کنم اینایی که موندن جهش ژنی دارن
و الا این جمرها که میبینید قدیمی هستن و تو جنگها ازشون استفاده میشده
منو شما هم

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار