کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

سونامی افشای حقوق‌های نجومی این بار به نفت رسید

کدخبر:۲۴۳۰۸شنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۱:۵۹۷۱۶۶ بازدید

دست کوتاه نهادهای نظارتی از مجموعه‌های نفتی شبه دولتی یا خصوصی سبب شده است حقوق و پاداش‌های کلان در هیأت مدیره این قبیل ...

دست کوتاه نهادهای نظارتی از مجموعه‌های نفتی شبه دولتی یا خصوصی سبب شده است حقوق و پاداش‌های کلان در هیأت مدیره این قبیل شرکت‌ها روال شود تا جایی که 60 میلیارد تومان در یک سال برای نوشیدن آب کرفس پرداخت می‌شود.

به گزارش ایران جیب به نقل از فارس، پس از انتشار اخبار دریافت حقوق های چندین ده میلیون تومانی توسط مدیران دولتی در رسانه های مختلف،برخی از کاشناسان و مسؤلان اقتصادی کشور نسبت به این مسئله حساس شده و طی اظهاراتی اعلام کردند این موضوع باید دقیقا مورد بررسی قرار گیرد که آیا دریافت حقوقهای بالا و نامتعارف خلاء قانونی دارد یا اینکه نظارتی بر قانون های موجود صورت نمی گیرد.

رئیس‌جمهور نیز اخیرا طی دستوری از معاون اول خود خواسته است تا در اسرع وقت همه موارد تخلف و هرگونه سوءاستفاده در خصوص حقوق و پاداش‌های پرداختی به مدیران در دستگاه های اجرایی را شناسایی کرده و وجوهی که به ناحق پرداخت شده به بیت‌المال مسترد و مدیران متخلف عزل شوند.

در این مدت صحبت های زیادی از حقوق های نامتعارف مدیران بیمه و بانک شده است ولی تاکنون صحبتی به طور رسمی از دریافتی های بالا توسط برخی از مدیران فعال در صنعت نفت نشده است.

هرچند که تلویحا اردیبهشت سال گذشته احمد بخشایش نماینده مردم اردستان در مجلس نهم در تذکری شفاهی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی از پرداخت حقوق 100 میلیون تومانی وزیر نفت به مدیرعامل شرکت نیکو خبر می دهد و می گوید "آقای وزیر نفت ماهیانه 100 میلیون تومان به مدیر شرکت نیکو در سوئیس می‌دهد، در حالی که این مدیر 12 ماه سال 14 ماهش در ایران است! حقوق و پاداش 100 میلیونی یعنی حرکت به سمت اشرافی‌گری، فرد مورد نظر نه تخصص و نه توانایی دارد فقط نیروی آقای زنگنه و مطیع امر اوست." اما در طول یک سال گذشته دیگر خبری در این زمینه به طور رسمی منتشر نشد.

پس از گذشت یک سال نگاهی به وضعیت پرداختی‌ها به برخی از مدیران صنعت نفت می اندازیم که در ادامه این گزارش از چند نمونه حقوق های نامتعارف در صنعت نفت پرده برداری می شود و انتظار می رود اکنون که رئیس جمهور و معاون اولش آستین همت برای برکناری مدیران اشرافی را بالازده اند، نسبت به این موارد نیز توجه کنند.


حقوق صد میلیونی وزیر اسبق صنایع از پتروشیمی‌هایی که ممکن است لغو مجوز شوند

به گزارش فارس،دریافت حقوق‌های بی حساب و کتاب و بدون داشتن کارآیی مشخص در حوزه‌های «مدیریتی» بخش‌های مختلف صنعت نفت در سال های اخیر به گونه‌ای شایع بوده است که دندان طمع مدیرانی از حوزه‌های دیگر را نیز برای این بخش تیز کرده است.

چنانکه یکی از وزرای اسبق صنایع که به دلایلی از ادامه فعالیت در دولت کنار گذاشته شده بود و کارنامه موفقی نیز در اداره این وزارتخانه نداشت و همان زمان گفته می‌شد که یکی از وزرای تحمیلی به کابینه است در سال های اخیر به عضویت هیئت مدیره چند پروژه پتروشیمی در مسیر خط لوله اتیلن مرکز درآمده است.

وی که عضو هیئت علمی یکی از دانشگاه های کشور است و حقوق اعضای هیئت علمی را نیز دریافت می‌کند، با ارائه قول تامین فاینانس، به عضویت هیئت مدیره این پروژه‌ها درآمده است و از هر یک از این پروژه‌ها حقوق چند 10 میلیون تومانی دریافت می‌کند چنانکه گفته می‌شود مجموع حقوق دریافتی وی از این پروژه‌ها به 100 میلیون تومان در ماه می رسد.

نکته جالب اینجا است که این پروژه‌ها هنوز هیچ پیشرفت قابل مشاهده‌ای نداشته‌ و اغلب در حد تعیین مکان اجرای پروژه یا فعالیت‌های عمرانی اولیه باقی مانده‌اند.

در عین حال فاینانس این پروژه‌ها از صندوق توسعه ملی تامین می‌شود و وزیر یاد شده امکان خاصی برای تاثیرگذاری بر اختصاص وام به این پروژه ها در اختیار ندارد.

همه این موارد در حالی است که مرضیه شاهدایی مدیرعامل فعلی شرکت ملی پتروشیمی پیش از این در گفت‌وگو با فارس از احتمال لغو مجوز بعضی از طرح‌های پتروشیمی مرتبط با این خط لوله خبر داده و گفته بود: « طرح‌های خط لوله اتیلن مرکز در اولویت سوم شرکت ملی پتروشیمی قرار دارد چون هیچ کدام از طرح‌های آن فعال نیستند و همه آنها هم با مشکل آب مواجه اند.»


دریافت 60 میلیارد تومان در یک سال برای نوشیدن آب کرفس

به گزارش فارس حقوق و پاداش‌های کلان چند صد میلیون تومانی دولتی‌ها وقتی وارد حوزه شبه‌دولتی و صندوق‌های بازنشستگی و شرکت‌های تابعه آنها می‌شود چندین برابر هم می‌شود.

به طوریکه به دلیل دست کوتاه نهادهای نظارتی از این دستگاه‌ها، گرفتن حقوق و پاداش‌های کلان در هیئت مدیره شرکت های زیرمجموعه صندوق‌های بازنشستگی و دیگر شبه‌دولتی‌ها به یک روال تبدیل شده است.

به عنوان مثال در شرکت مشهور تاسیسات دریایی که پرونده دکل گمشده را در کارنامه دارد، دو مدیر در شرکت‌های زیرمجموعه این شرکت که در امارات ثبت شده‌اند، تنها برای یک سال کار، پاداش های «چند ده میلیارد تومانی» دریافت کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، مدیرعامل سابق یکی از این شرکت‌ها که پرونده قضایی هم برای وی تشکیل شده است به ازای یک سال کار در این شرکت 40 میلیون درهم امارات به عنوان پاداش دریافت کرده است که با احتساب هر درهم 900 تومان رقمی معادل 36 میلیارد تومان دریافت کرده است.

همچنین مدیرعامل یکی دیگر از این شرکت‌ها که کوچکترین تخصص و سابقه مرتبط با کار در حوزه تخصصی این شرکت نداشته است نیز به ازای یک سال کار 67 میلیون درهم امارات که با احتساب هر درهم 900 تومان رقمی معادل 60 میلیادر تومان می شود را به عنوان پاداش دریافت کرده است.

نکته جالب اینجاست، این مدیر 60 میلیارد تومانی یاد شده نه تنها عملکرد مثبت خاصی در اداره این شرکت نداشته،بلکه در طول یک سال تنها بین 200 تا 300 ساعت برای شرکت کار کرده است و به گواهی کارکنان این شرکت بیشتر وقت‌گذرانی وی در شرکت نیز به برنامه‌های رژیم لاغری از جمله تهیه و نوشیدن آب کرفس و آب هویج اختصاص داشته است.

به گزارش فارس برای هر دو مدیر یاد شده پرونده قضایی تشکیل شده است اما هیچ یک از این دو حاضر به بازگرداندن پاداش‌های کلان دریافتی به شرکت تاسیسات دریایی نشده‌اند.


دریافتی‌های نامتعارف برخی از مدیران دولتی صنعت نفت با دور زدن قانون

بررسی خبرنگار فارس حاکی از آن است همانطور که در ابتدای این گزارش نیز گفته شد ظاهرا جلوگیری از پرداخت حقوق‌های چندین ده میلیونی و نامتعارف خلا نظارتی دارد و نه خلا قانونی به عنوان مثال به استناد بند «د»تبصره 18 قانون بودجه سال 1394 هرگونه پرداخت حقوق حق حضور در جلسات و پاداش نقدی و غیر نقدی به کارکنان شاغل دولت و بازنشستگان دولت که به عنوان هیات مدیره غیر موظف شرکت های دولتی و شرکت های وابسته به نهادهای عمومی غیر دولتی به ویژه به عنوان نمایندگان اشخاص حقوقی درمی آیند ممنوع است.

اما ظاهرا در دو سال گذشته این افراد (مدیران دولتی و بازنشستگان) از طرف شرکت‌های دولتی وابسته به صنعت نفت، به عنوان نماینده سهام عدالت و یا بخش صاحب سهام نهاد دولتی، عضو هیات مدیره شرکت های واگذارشده، می شوند و حق حضور و پاداش دریافت کرده اند.

بررسی دقیق‌تر خبرنگار فارس حاکی از آن است که به عنوان مثال از میان سهام 9 پالایشگاه موجود کشور سهام  6 پالایشگاه به سهام عدالت تعلق دارد به طوریکه برخی از این پالایشگاه 40 درصد و برخی مانند پالایشگاه تهران 90 درصد سهامش متعلق به سهام عدالت است.

به همین دلیل با مذاکراتی که بین مسؤولان صنعت نفت و مسؤولان اقتصادی کشور صورت گرفت مقرر شده است تا اعضای هیات مدیره این پالایشگاه ها توسط مجموعه صنعت نفت انتخاب شوند.

براین اساس صنعت نفت نیز برخی از بازنشستگان و مدیران فعلی خود را به عنوان اعضای هیات مدیره این پالایشگاه ها معرفی کرده و در جلسات هیات مدیره پالایشگاه‌ها حاضر می‌شوند.

همانطور که در بند «د» تبصره 18 قانون بودجه سال 94 ملاحظه شد عملا این افراد نمی توانند حق جلسه دریافت کنند،اما ظاهرا دریک اقدام جالب توجه برای آنکه این قانون دور زده شود حق جلسات این افراد به حساب شرکت‌های زیرمجموعه صنعت نفت واریز و حق جلسات این افراد از طریق مدیریت مالی این مجموعه به عنوان کارانه پرداخت می شود.

گزارش فارس اضافه می کند این کار فقط برای مدیرانی صورت می گیرد که هم اکنون مشغول به فعالیت هستند اما بازنشستگان به طور مستقیم حق جلسات خود را از شرکتی که عضو هیات مدیره اش هستند دریافت می کنند.

باید تاکید کرد آنچه در این گزارش گفته شد تنها چند نمونه دریافت حقوق نامتعارف از مدیران صنعت نفت بود که با ورود دستگاه های نظارتی قطعا می‌توان به نمونه هایی دیگر دست پیدا کرد و جلوی هدر روی بیت المال را گرفت.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مملی: 1395/3/2912:09:58،
247
58
بابا بس کنید تا کی میخواید با این خبرا سر مردم رو گرم کنید به وضع مردم برسید
صادق: 1395/3/2912:42:46،
94
62
چرا یک گزارش از سونامی حقوق های آنچنانی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نشان نمیدهید بلکه این وزیر همیشه خسته ما از خواب غفلت بیدار بشه و یک کمی سر و سامان به وضعیت کارمنداش بده. به ولله بعد از 23 سال سابقه کار دریافتیمون از 1700 بالاتر نمیره. آخه چرا نباید وزیر ما مثل وزیر آموزش و پرورش، بهداشت و درمان ، نفت ، دارایی و ... به فکر کارمنداش باشه؟ تاره این وزارت خونه دارای بیشترین زیرمجموعه و شرح وظایف هست حتی زیر محموعه های ما مانند تامین اجتماعی و بانک رفاه و توسعه خیلی بیشتر حقوق و مزایا دارند. ادمین خواهشا بچاب. با تشکر
محمود: 1395/3/2913:08:04،
121
71
بعد از حقوق های چند صد میلیونی مدیران سایر بخش ها انتظار حقوق های میلیاردی نفتی ها را داشتم . باید منتظر فیش های چند ده میلیونی کارمندهای عادی این نفتی ها باشیم .
وطن پرست: 1395/3/2913:10:22،
176
36
اگه اداره و نظارت بر انجام امور کشور رو به يک اسرائيلي ميداديم ايا شرايط بدتر از اين چيزي ميشد که هست؟چرا تو اين کشور يک دلسوز واقعي که دنبال منافع ملي و مردم باشه نيست؟
سالار: 1395/3/2913:28:30،
88
53
راه تغییر زندگی مردم از میدون پاستور میگذرد...
این رو مردم باید درک کنن وگرنه این قضایاها هم مثل قبلی ها ماست مالی میشه...
عین راه قدس که از کربلا رد میشه!!!
سوشا : 1395/3/2913:31:54،
89
57
گفتم منتظر حقوق نفتیا باشین که بیشتر از همس، وقتی یه مدیر جز 20_30 میلیون حقوق ماهیانشه دیگه معلومه حقوق مدیرای سطح بالا میزنه بالای میلیارد
محمود: 1395/3/2913:49:18،
34
48
آقا صادق ، وضع ما میراث فرهنگی ها هم از شما بهتر نیست . باز شما یه وزیر دارین ، ما که وزیر هم نداریم که یه امید واهی داشته باشیم دنبال حقمون باشه .
کارگر: 1395/3/2913:59:48،
78
47
وضعیت پالایشگاهها خیلی خیلی بدتره.مخصوصا پالایشگاه اصفهان که کاملا مافیایی اداره میشه.پرداخت حقوق یک طرف زد و بندهای پشت پرده مخصوصا تو انتخاب پیمانکار منبع اصلی فساد این شرکت است.مثلا چهار سال است که پیمانکار رستوران این شرکت علیرغم نارضایتی کارکنان به راحتی با زد و بند با مدیران هر سال قراردادش تمدید میشود و با کاهش فاحش کمیت و کیفیت غذای رستوران به سودهایی نجومی رسیده است.در این شرکت منافع مدیران به هر شکل باید تامین شود حتی به قیمت له کردن کارگران و خوردن حق و حقوق آنها .این شرکت الگوی بارز استثمار نیروی انسانی است.
کرمانشاه: 1395/3/2923:12:41،
37
51
از حقوق رده بالاییهای آموزش پرورش بگید
کارمندان شرکت نفت زیر بدترین بار و فشار کار هستند تو سرما و گرما
بهادری: 1395/3/3002:14:07،
41
44
چرا همه این افشاگری ها رو برای اولین بار خبرگزاری فارس یا تسنیم که وابسته به سپاه هستند اعلام میکنن؟!؟
فک میکنم اینا همش بازیه برای فشار به روحانی چون بد جاهایی دست گذاشته میخوان دور دوم رای نیاره فک میکنم خیلی از مردم هم دارن بازی می خورن
قاعدتا همه باید بدونن سیستم حقوق که دست نویس نیست کسی برای خودش حقوق زیادی رد کنه حداکثر اضافه کار و فول رد میکنن پرداخت حقوق همش طبق نرم افزار تصویب شده اون وزارتخانه حالا نفت یا تعاون یا غیره هست....
علی: 1395/3/3012:54:29،
46
40
عزیزان هموطنام من پزشکم. به خدا ما کار زیادی میکنیم درامدمون شکر خدا رو برامون داره.به همون قرانی که بی اعتبارش کردن ما ۱۱ سال درس خوندیم جوونیمون گذاشتیم.والا به خدا درامد ۸۰ درصد ماها اندازه کاسبای که پنج سال کار کردن روشونم فشار درس نبوده
برید یقه اوناییو بگیرین که کار نمیکنن و هپولی میکنن.
طبابت مقدسه به مسیولین بهداشت رانت خوار حقوق میلیاردی بگیرحمله کنید ولی به همونی میپرستین طبابت مقدسه به جامعه پزشکی احترام بذارید.خدا شاهده ما ناراحت میشیم چیزایی میشنویم که زحمت یازده سال کشیک وایسادن رو یهو خالی میکنه از زیر پامون.
داوود: 1395/3/2912:10:56،
175
38
وقتی مدیران هر مجموعه قادر باشند برای خود حقوق تعیین کنند و هیچ نظارتی در کار نباشه عاقبش بهتر از این نمیشه یکی ۸۰۰ هزار تومان با عرق جبین میگیره اون یکی زیر باد کولر گازی صد برابر بیشتر
کریم: 1395/3/2920:12:51،
38
49
چه‌کسانی حقوق‌های‌نجومی‌میگیرند ؟!

جواب :
۱) وزرائ محترم و معاونین شان و نمایندگان محترم مجلس
۲)مدیرعامل و سرپرست بانکها ، رئیس ومعاونین بانک مرکزی
۳)اعضای هیئت مدیره شرکت های خصوصی و خصولتی
۴) فرماندهان رده بالای نظامی
۵) مدیران ارشد صندوق های بازنشستگی: تامین اجتماعی+فولاد+کشوری و لشکری
۶)معاونین محترم وزارت بهداشت و پزشکان متخصص
۷)قضات رده بالا
۸) هیئت علمی و اساتید رده بالای دانشگاهها و اعضای هیئت امنای دانشگاه ها
۹) سفیران و کارمندان ارشد وزارت خارجه
۱۰) شهرداران و معاونین محترم شان

التماس تفکر
آرش: 1395/3/2920:34:17،
32
67
تو همه جای دنیا کارگر ها کمتر از مدیرها حقوق میگیرن
نکنه انتظار دارین بر عکس باشه؟؟؟!!!
محمد: 1395/3/3001:30:25،
35
44
ارش خان مدیر عزیز اره کارگر کمتر میگیره ولی نه این قدر نجومی . دیگه وقتشه مدیرجونها از دست اندازی به بیت المال دست بردارند
سعید : 1395/3/2912:17:17،
119
116
به این میگن دولت تدبیر وامید تا کسی اعتراض کنه دولت قبل را مقصر میدونند
mohammadreza: 1395/3/2913:00:40،
80
45
مهمترین دلیل این مشکل واگذاری شرکتهای دولتی به بدترین شکل به شرکتهای شبه دولتی میباشد که کرارا" در چند سال گذشته از نحوه اجرای اصل 44 انتقاد شده است.متاسفانه این شکل باع سوع مدیریتهای عدیده شده که سونامی آن در چند سال آینده با ورشکسته شدن این بخش اقتصاد دامن مردم را خواهد گرفتث خروج شرکتهای شبه دولتی از حسابرسی دولتی و
عرفان: 1395/3/2914:07:30،
82
46
عمق فاجعه از این حرفها خیلی بیشتره
محسن: 1395/3/2914:56:57،
68
43
بنيان بي در و پيكري و عدم حسابرسي رو دولت قبل گذاشت. خرابكاري آسونه و درست كردن ‘ سخت
شاهین: 1395/3/2912:19:30،
183
43
اوضاع خیلی بدتر از اون چیزیه که حتی بشه تصورش کرد
کارگر و معلم: 1395/3/2912:22:34،
191
34
واقعا تاسف باره


سهم ما از این همه پول چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بعد برا کارگر 900 تومن درماه و برا معلم 1/5 تازه با کلی منت


بایست همه مدیران محاکمه بشن این خواست همه....
سالار: 1395/3/2912:24:04،
133
40
بعدش دادگستری یا صداوسیما...
یا حق...
یک ماه قبل گفته بودم رو میشه این فیش ها...
@: 1395/3/2912:24:54،
112
43
بعد می گن مورديه بزرگش نکنين .. همه سازمان ها پر از اين بخور بخور ها !!!
محمود: 1395/3/2915:00:44،
72
36
آقا جان اینقدر کشش نده
ahoora: 1395/3/2912:27:12،
90
39
خیلی عادی و طبیعیه برای ماها برای شماهارو نمیدونم.. خیلییییی عادیه ها... هیچ تعجب نکردم فقط باز تاسف خوردم و بس
م: 1395/3/2912:27:24،
70
40
با سلام لطفا دستگاههای نظا رتی سری به صنایع دیگر مانند مس سرچشمه هم بزنند و تفاوت حقوق آنها با سایر صنایع و مدیران با سایر مدیران را ببینند وقتی منابع مال ملت باشند حقو قهای انچنانی به تعدادی که منابع دستشان است ساده می باشد
محمد: 1395/3/2912:30:06،
104
38
جالب یه عده کارگر زحمت کش برای دیر کرد حقوقشون اعتصاب میکنن و شلاق میخورن و یه عده ی دیگه بابت خوردن اب کرفس و اب هویج و غیره..................میلیارد میلیارد پول تو جیبشون میزارن
محسن 1360: 1395/3/2912:31:49،
75
122
صد رحمت به دولت احمدي نژاد. رويش را سفيد كردند.
رضا: 1395/3/2913:09:43،
97
64
قطعا جنابعالی طرفدار طیف خاصی هستید که ادعا میکنید این معظلات متعلق یه دولت فعلی است !!!!
ساده لوحی است که فکر کنید این چنینی است .
از این همه اختلاس و رانت که تا الان برملا شده هم مشخص شده که چه زمانی بوده؟؟؟؟؟؟ لطفا عوام فریبی نفرمایید.
ساده نباش : 1395/3/2913:25:28،
79
42
عزیز دل برادر! اینا کار یه شب دو شب و یه سال دو سال نیس!
پایه گذاریش قبل تر از این دولته!
مهندس: 1395/3/3009:28:42،
54
38
فکن مسئله فقط برای این دولت باشه سالهاست که این وضعیته کشوره قبله زمان قاجار حتی مشکلم از مردممونه که منفعتوشنو شخصی میبینن نه جمعی واسه همینه روز به روزم وضعیت اقتصاد بدتر میشه این کشورو نفتو گازش نگه داشته وگنه حتی 30 درصد پروژهاشونم سود دهی نداره با اینهمه رانت و ... هرچند وقتیم یسری مسائلو رو میکنن بگم ما داریم با فساد مبارزه میکنیم ولی عمرا (سوپاپ اطمینان)
مدیرا حق دارن حقوق خوب بگیرن با سود شرکت ولی به شرط بهره وری و سود دهی مناسب و رسوندن اون سازمان یا شرکت به مرحله تعالی و پیسرفت تمام دنیام همینه ولی نه اینکه شرکت تو ضرر باشه بعدش بیان با چند میلیارد بزنن به چاک مشکل اینجا اینه
عباس: 1395/3/2912:31:49،
69
51
قانونی است!
کارمند عسلویه: 1395/3/2912:33:02،
90
39
سلام
آقا وجدانا اسمشونو بگید ما راضی هستیم چون من کارمند توی عسلویه دارم جون میکنم حقوقم هم کم میکنند
مردم فکر میکنند داریم پول جارو میکنیم،ولی برای کارمند معمولی نیست این حرفها


فقط برای مدیرانه
بترس از خدا: 1395/3/2912:37:26،
88
39
مطمنم که اینا یی که اینچنین حقوق میلیاردی گرفتن یارانه هم میگیرن؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعا.... خدایا یه کم غیرت به این مردم بده ...
ایرج: 1395/3/2912:42:09،
65
39
بابا چه خبره بعد میگن چرا ایران از کره عقب افتاده
رامین: 1395/3/2912:47:31،
73
48
صبح تا شب تو عسلویه کار می کنیم در آن شرایط آب و هوا با آن حقوق ناچیز حالا معلوم شد پول ها کجا خرج میشه
محمدرضا: 1395/3/2913:03:11،
76
46
یه دونه از این خبرا تو اروپا و آمریکا بشه همه مسئولین استفا میدن. تو ژاپن هاراگیری میکنن. اینجا با پر رویی بیشترم میدزدن
دو تا جوان زیر 30 سال: 1395/3/2913:10:02،
97
45
یارانه دو تا جووون تازه ازدواج کرده که هنوز عروسی هم نگرفتن و سر خونه و زندگی رفتن رو قطع میکنن که چرا خونه خریدین. شما پول دارین!!
نمیگن توش مستاجره رهن کامله با دو جا وام و قرض از خانواده ها و فروش ماشینمون و صبر کردن تا قرض هامونو بدیم و تازه بتونیم عروسی بگیریم و فعلا بریم خونه پدری! ما عرق ریختیم و بدهکاریم تا خونه خریدیم وام 300 میلیونی ضروری که نگرفتیم آقایان مثلا مسئول.
بله عرق ریختن نه اختلاس و دزدی و مال مردم خوری!
ما اگه داشتیم وام ازدواج 3 م نمیگرفتیم.
ماهی 91 تومن یارانه رو میدادیم فقط به یکی از اقساط وام ازدواجمون.
خدا نگذره از شماها. مرگ برای کسانی که حق الناس رو ضایع میکنن کمه
عبدالله: 1395/3/2914:24:54،
44
46
به حرمت این ماه قسم چند دقیقه قبل وامهامو جمع میکردم دیدم جمعاً 105 میلیونه برای خرید یک آپارتمان کوچک اونم بعد 24 سال جون کندن. حدود 9 ماهه یارانمو قطع کردن اعتراض هم نکردم چون باید میگفتم بیماری لاعلاج دارم که خدا رو خوش نمیومد بخوام دروغ بگم
دو تا جوان زیر 30 سال: 1395/3/2915:25:47،
59
55
اتفاقا پدرشوهرم بیماری لاعلاج داره!!! هپاتیت داره با حقوق بازنشستگی و وضع خراب جسمانی و همش دکتر و دارو.

مال اونم قطع کردن اخه!!!!!!!
میدونین استدلالشون چی بوده:

گفتن شما بالاشهر زندگی میکنید!!!
اینا تو خانه های سازمانی به اسم خانه های کارخانه تو ده ونک بسر می برند که ساختموناش داره میاد تو سرشون! فقط آدرس خونشون دهن پرکنه.
اینا فقط واسه ما بدبختا سخت میگیرن. اگه مام پارتی داشتیم الان وسط میلیاردها بودیم حتما
حسین: 1395/3/2913:31:13،
79
40
یا حضرت عباس...یا قمر.............حقوق و پاداش ها ی ..میلیاردی....................داشتیم به چند صد میلیونی ها عادت میکردیم.......فساد بیداد میکند......... خدایا خودت به داد مردم برس..آمین
میثم ا: 1395/3/2913:31:48،
60
43
مشکل اصلی از اقتصاد کمونیستی ما نشات میگیره.
وظیفه دولت بایستی فقط و فقط نظارت شدید باشه نه تولید و...
وقتی دولت خودش وارد تولید و صنعت و عمران میشه جز فساد افسار گسیخته چیزی نسیب مملکت نمیشه.
الهام: 1395/3/2913:32:02،
59
46
بدبخت روزگار مردم....عادی...........
کارمند نفت: 1395/3/2913:36:23،
70
50
کجان اونا که میگفتن زنگنه داره کار میکنه؟ بیچاره شدیم حقوق کم میگیریم همه هم فکر میکنن زیاد میگیریم و حق هم دارن. اضافه کارامونو کم میکنی بهمون میگی نیروی مازاد بعدش...
حیف که ضررش به مردم میرسه وگرنه خوب بلدیم دستتو تو حنا بزاریم
هاشمي : 1395/3/2914:05:57،
62
45
خواهشمند است يك نگاهي به دارايي مديران بازنشسته شركت توزيع برق آذربايجان بيندازيد. همشون سالانه زمين و ويلا در شمال، فرزندانشان شاغل در شركتهاي صوري زيرمجموعه مانند مونا، .. ما كارمندان شركت توزيع گزارش مستندي را خدمت وزير نيرو فرستاديم ولي خبري نشد. اين مديران بي سواد در دوران تصدي پرايد و پژو سوار مي شدند ولي الان پولها رو مي شوند. قدرت و نفوذشان در شمال غرب كشور باورنكردني است.
چه مملکتی: 1395/3/2915:08:00،
40
41
بلاد کفر اینجوری حقوق میگیرن ازین به بعد زیاد از این خبرا میاد بیرون مردم باهوشن اینترنت و فضای مجازیم هست اگه همت کنند خیلی چیزا رو میشه میفهمن چه کلاهی سرشون گذاشتن
میری: 1395/3/2915:34:59،
51
44
مگرتاحالا قانون نبوده که این حقوقارو میگرفتن مطمئناقانون بوده اگرنبوده که دراین 37سال خودیها چه همه پس انداز کردن اگر قانون بوده سازمانهای بازرسی چکار میکنن
آرش: 1395/3/2920:37:19،
39
37
وای خدااااا
این حقوقها رو ضربدر ۳۷ سال کنید
حالا معلوم شد هزار میلیارد دلار پول نفت چی شده
علی: 1395/3/2915:35:45،
68
46
چرا حقوق میلیاردی پزشکارو کسی رسیدگی نمیکنه؟؟؟؟چون مافییای خفنی پشتشه
حسین: 1395/3/2916:37:50،
64
39
اونقد خفن که برنامه مهران مدیری هم تعطیل کردن
123: 1395/3/2916:16:03،
57
43
من ک حلال نمیکنم اینارو جون مادراتون شما دیگه چ حروم خور هایی هستید من برای 12 ساعت بدبختی کار کامل بدون استراحت باید نیم ساعت از حقوقم برای شام کم بشه اونوقت اینا بشینن زیر باد کولر اب کرفس بخورا ایناهمه حقوق بگیرا
محمد: 1395/3/2917:02:25،
36
41
یکی پیگیری وضعیت هلدینگ پترووشیمی خلیج فارس به ویژه شرکت زیر مجموعه پتروشیمی اروند بشه که تا چند ماه دیگه کارمندهای رسمی به تعطیلی کامل میکشنونن فقط بخاطر جلوگیری از رفتن به بخش خصوصی ودر همین حال مسولان کل و جزء شرکت در حال پر کردن جیبهاشون هستن .گناهش گردن خودشون و آخرین خبر میگن یه کشتی محصول تو آمار گم شده
امید: 1395/3/2917:02:41،
52
44
کارمندای اداری نفت حقوقشون بالاس چند برابر یک معلم سطح سواد شون هم چند برابر پایینتر از معلم ،مدیران نفت که دیگه جای خودش،منظورم کارمندای ادرای ورسمی مثل دبیرخونه،روابط عمومی،رستوران،کارگزینی)نه کارگر زیر افتاب کارکن
علیرضا: 1395/3/2917:35:25،
55
61
این پرداختها مال دولت فعلی نیست و این فرمولهای پرداخت و پاداش و حیف و میل بیت المال از قبلها برقرار بوده که الان رو شده.

یه حسی بهم میگه دستهای پشت پرده داره فیش ها رو الان واسه مردم رو میکنه تا تقصیرات رو بندازه گردن دولت روحانی.دلشون واسه بیت المال مردم نسوخته.سیاسی کاریه.

میخوان اینطور القا کنند که دولت روحانی تو شرایط بد اقتصادی مردم داره حیف و میل میکنه.
حامد: 1395/3/2919:12:54،
59
51
اگر هم حست درست باشه چیزی که عوض داره گله نداره مگه خود روحانی زیرآب دولت قبل ونمیزد البته نه دولت فعلی و نه دولت قبلی رو قبول ندام ولی سوالم از توی طرفدار روحانی اینه که در شرایطی که دو ساله اسم سال اقتصاد مقاومتی داشته چرا باید چنین حقوقهایی پرداخت بشه مگه غیر از اینه که در شرایط رکود هم دولت روحانی داره چنین حقوقهایی رو پرداخت کرده حقوق 243 میلیونی از قیمت خونه ای که ما توش میشینیم تو شهرستان هم بیشتره دولت قبل بد قبول دولت فعلی چرا تو این سه سال تو زمانیکه بانکها تحریم بودن اینطور حقوق پرداخت میکرد یعنی دولت بیخبر بود از پرداخت حقوقها چطور برای سی و چند نفر اسامی اونهمه بورسیه رو روکردن چرا در شرای=ط رکود زغال سنگ هزارتن فولاد از چین پلاستیک از تاجیکستان و ...وارد میشه در این دولت این دولت که روی دولت قبل و سفید کرد کی میخواید بیدار بشید
سیب: 1395/3/3008:02:44،
50
37
بخدا همه مردم آگاه هستند مملکت بی در و پیکر شده و مخصوصا در این دولت که با پرداخت حقوق بالا طرفداراش را زیاد کرده.
مهندس: 1395/3/3009:29:57،
43
39
سالهاست که وضع همینه هیچ ربطیم به این دولت نداره
تمام ارگانام همینه
ناشناس: 1395/3/3014:51:04،
49
42
بابا تو را خدا یک نگاه هم به فیش حقوقی این ارتشی های بیچاره بیاندازید مدیران محترم واقعا روتون میشه اگر خدایی نکرده جنگ بشه بهشون بگین باید از مملکت دفاع کنید مثل همین الان که کل سختی های مملکت و مرزها با ارتش هست ولی به به چه چه و پول زیاد مال سپاه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار