کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
ibshop
نیسان
تاپیک شاپ

حکایت رئیس جمهوری که دیپلم دارد!

کدخبر:۲۴۲۳۱پنجشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۶:۰۷۱۰۱۳ بازدید

با وجود تکذیبیه‌های پرسش برانگیز رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و دفترش، اپوزیسیون این کشور تاکید می‌کند که اردوغان ...

رجب طیب اردوغان

با وجود تکذیبیه‌های پرسش برانگیز رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و دفترش، اپوزیسیون این کشور تاکید می‌کند که اردوغان مدرک دانشگاهی ندارد.

این منازعه در حالی است که اردوغان بر اساس قانون بدون گذراندن چهار سال دوران دانشگاهی و داشتن مدرک آن نمی‌تواند به ریاست جمهوری انتخاب شود. رقبای اردوغان مدارک افتخاری بی‌شمار وی را به سخره می‌گیرند و می‌گویند، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا تنها طی این سال‌ها شش مدرک افتخاری دریافت کرده است. بر اساس بیوگرافی رسمی اردوغان، او مدرک دانشگاهی‌اش را در سال ۱۹۸۱ پس از چهار سال تحصیل در دانشکده علوم اقتصادی و مدیریت مرمره در استانبول دریافت کرده است.

اما سازمان اساتید دانشگاهی UNIVDER هفته پیش ادعا کرد، اردوغان مدرک کامل دانشگاهی ندارد و فقط دیپلم کالج دریافت کرده است.

در بیانیه این سازمان آمده است، اردوغان در موسسه‌ای تحصیل کرده که در سال ۱۹۸۳ ، یعنی دو سال پس از فارغ التحصیلی رئیس جمهور به بخشی از دانشگاه مرمره تبدیل شد.

در همین حال عمر فاروق امیناغوغلو، یک دادستان سابق و رئیس یک انجمن قضات ترکیه شکایتی را به دادستان‌های آنکارا و شورای انتخاباتی ترکیه تسلیم و ادعا کرده است، اردوغان به سرعت باید از سمت خود برکنار شود چرا که مساله زیر سوال رفتن تحصیل وی ابقای او در این سمت را غیرممکن می‌کند.

در شبکه‌های اجتماعی از جمله توئیتر نیز جنبشی از سوی مخالفان اردوغان به راه افتاده که در آن از اردوغان خواسته شده یا داشتن مدرک تحصیلی خود را ثابت کرده یا استعفا دهد.

اما به نظر می‌رسد رئیس جمهور قصد ندارد از ارزش دستاوردهای دانشگاهی خود بکاهد. ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری با عصبانیت به این ادعاها پاسخ داد: چه انتظاری دارید؟ می‌خواهید ۱۰ میلیون کپی از این مدارک را به تمامی جهان بفرستیم؟
اخبار مرتبط

X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
کلینیک دی
جار میزنم
تورآنتالیا