کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

پرداخت حقوق های نجومی دولت در وزارت بهداشت/ سند

کدخبر:۲۴۲۱۵چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۸:۲۰۱۵۶۸۴ بازدید

درحالی‌که وزیر بهداشت از پایین بودن تعرفه‌های پزشکی در سال 95 گلایه داشت و عنوان ‌می‌کرد که در سال آینده میزان افزایش تعرفه‌ها جبران ‌...

درحالی‌که وزیر بهداشت از پایین بودن تعرفه‌های پزشکی در سال 95 گلایه داشت و عنوان ‌می‌کرد که در سال آینده میزان افزایش تعرفه‌ها جبران ‌می‌شود، برخی اسناد و مدارک از بالا بودن این ارقام و پرداخت‌های چند ده میلیونی در زیر مجوعه‌های این وزاتخانه حکایت دارد.

به‌گزارش ایران جیب به نقل از فارس؛ قطار افشای پرداختی‌های نجومی به کارکنان و زیرمجموعه‌های دولتی، مدتی است که به حرکت افتاده است، فیش‌هایی که از درآمد 40 و 50 میلیونی شروع و به دریافت‌های 500 میلیونی نیز رسید. پرداخت‌هایی که مستقیم از حساب بیت‌المال انجام می‌شود.

این در حالی است که دولت پایه حقوق کارگران و کارمندان را حدود 900 هزار تومان اعلام کرده است و با یک حساب سرانگشتی به این نکته پی خواهید برد که با حقوق یک مدیر می‌توان حقوق چند کارمند و کارگر را تأمین و پرداخت کرد. کارگران و کارمندانی که با ارتباط مستقیم، محور اصلی تولید ملی محسوب می‌شوند و نسبت به مدیران نقش پررنگ‌تری را در چرخه اقتصاد ایفا می‌کنند.


سرنخ های پرداخت‌های بی‌حساب و کتاب در وزارت‌بهداشت

چند وقت قبل بود که محمد شریفی مقدم قائم مقام سازمان نظام پرستاری در نامه‌ای به طیب‌نیا وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به دریافت‌های میلیونی و بی‌حساب‌وکتاب در وزارت بهداشت نوشت: «نظام سلامت کشور حتی در بخش دولتی شاهد پرداخت‌های چند صد میلیون تومانی نیز هست و این در حالی است که دریافت‌کنندگان این ارقام کمترین تأثیر را در فرآیند درمانی مردم‌دارند.»

شریفی مقدم در بخش دیگری از این نامه به وزیر اقتصاد نوشت: «به نظر می‌رسد لابی قدرت و ثروت باعث شده تا علیرغم پیگیری‌ها و اعتراضات گسترده در وزارت بهداشت تاکنون هیچ قدرتی نتواند این طبقه را ملزم به پاسخگویی نماید.»

وی در پایان این نامه از وزیر اقتصاد درخواست کرده است: «با همکاری نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، نهادها، دستگاه‌های نظارتی و امنیتی و سایر دولت‌مردان به سیستم غیرقابل دسترسی پرداخت‌ها در وزارت بهداشت ورود کرده و با برخوردی مدبرانه روند رو به رشد این اختلاف ظالمانه طبقاتی را متوقف کند.»

در مقابل اما وزارت بهداشت با رد این ادعا و پرداخت‌ها چند ده یا چند صدمیلیونی موضع محکمی در این‌باره گرفت. مسئولان وزارت بهداشت در هیچ‌یک از واکنش‌هایشان نه‌تنها این موارد را قبول نکردند، بلکه هیچ قولی برای رصد یا پیگیری این‌گونه تخلفات در بدنه وزارت بهداشت را نیز ندادند.

تا آنجا که ایرج حریرچی در نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت در این‌باره گفت: حتی یک نفر در وزارت بهداشت دریافتی چند صدمیلیونی نداریم و شوخی 13 مخصوص 13 فروردین است!

وی ادامه داد: پرداخت‌های ما 2 قسمت دارد. بخش اول حقوق افراد است که مانند سایر دستگاه‌ها و اعلانات مجلس است و بخش دیگر آن کارانه است که در قبال انجام کار توسط پزشک متخصص، فوق تخصص، عمومی و پیراپزشکی است به‌طوری‌که ما به یک پزشک متخصص 46 درصد درآمد ایجادشده با تعرفه دولتی را قبل از کسر مالیات به او پرداخت می‌کنیم که البته 10 الی 20 درصد مالیات از آن کسر می‌شود.

وی گفت: حتی یک مورد پرداخت چند صدمیلیونی انجام‌نشده است. همچنین اقدامات حقوقی لازم درباره افرادی که این اظهارات را مطرح کرده‌اند در حال انجام است.


افزایش کارانه ها بعد از سال 92

وی افزود: در سال 74 نظام کارانه در کشور برگزار شد و طی 18 سال منتهی به سال 92 بدون کم‌وکاست ادامه پیدا کرد. در سال 78 اصلاحاتی بر پرداخت کارانه‌ها صورت گرفت. کارانه متضمن اشکالات قابل‌توجهی است تمام دستگاه‌های نظارتی به کار وزارت بهداشت نظارت دارند.


 دریافتی 5.5 میلیون تومان!

حریرچی درباره میانگین کل درآمد های پزشکان و پرستاران گفت: میانگین کل درآمد پزشکان متخصص و فوق تخصص در وزارت بهداشت 13 میلیون و 900 تومان، میانگین کل درآمد پزشکان شاغل در بخش درمان در بیمارستان‌ها 5 میلیون و 500 تومان است و میانگین کل درآمد پرستاران شاغل 3 میلیون و 100 هزار تومان است. کلیه حقوقی که اعلام شد قبل از کسر مالیات است. حدود 15 درصد مالیات به درامد پزشکان متخصص و فوق تخصص تعلق می‌گیرد همچنین میزان مالیات تعلق‌گرفته بر درآمد پزشکان شاغل در بخش درمان حدود 10 درصد است.

وی افزود: میانگین بالاترین درآمد رشته‌ای نسبت به پایین‌ترین درآمد شامل پزشکان متخصص 2.5 به 1 است. همچنین میانگین بالاترین درآمد فوق تخصص نسبت به پایین‌ترین درآمد متخصص 4.5 به 1 و پزشک عمومی نسبت به پرستار 1.75 برابر و متخصص نسبت به پرستار 4.5 برابر و این فاصله در دانمارک 2.5 در سویس 2.2 در آمریکا 3.8 است.


نادر قاضی پور: درآمد در وزارت بهداشت میلیاردی است

از طرفی دیگر نمایندگان مجلس نیز به این پرداخت‌ها واکنش نشان دادند؛ نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی مجلس در اخطاری قانونی با استناد به اصل 9 قانون اساسی که در رابطه با تبعیضات حقوقی است، اظهار داشت: طبق مصوبه نمایندگان مجلس، حداقل و حداکثر دستمزدها باید به‌گونه‌ای باشد که به‌عنوان‌مثال اگر کسی یک‌میلیون تومان حقوق می‌گیرد، حقوق او اختلاف زیادی با فرد دیگری نداشته باشد.

وی افزود: در وزارت بهداشت درآمدهای نیم میلیاردی و 2 میلیاردی ماهانه وجود دارد و آقای رئیس‌جمهور هم حداقل و حداکثر دریافتی را 10 برابر ابلاغ کرده است که ما نمی‌دانیم آقای رئیس‌جمهور این رقم را از کجا آورده است؟


شکایت از رسانه به خاطر بیان حقایق

داستان به همین‌جا نیز ختم نشد و اظهارات و واکنش‌های مختلفی دراین‌باره صورت گرفت و سناریو جدید وزارت بهداشت با شکایت از مطرح کنندگان این موضوع و همچنین رسانه منتشرکننده آن ادامه پیدا کرد.

البته بلافاصله پس از احضار رسانه برای حضور در دادگاه و ارائه مستندات خبر مطرح‌شده، روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد که این‌یک اشتباه سیستمی بوده و وزارت بهداشت شکایتش را پس خواهد گرفت.

پس از آن نیز عباس زارع نژاد مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت در نامه‌ای خطاب به خبرگزاری فارس نسبت به درج مطلبی با عنوان «لیست 15 محل برای دریافتی‌های نجومی و غیر متعارف» واکنش نشان داد، اظهارداشت: سخنگوی محترم وزارت بهداشت کراراً طی مصاحبه با رسانه‌ها به نحوه و حداکثر میزان پرداختی به معدودی از فوق تخصص‌های برخی رشته‌های خاص متناسب با شرایط کاری و تعداد اعمال جراحی اشاره کرده‌اند که علیرغم ادعای موجود دریافتی هیچ یک از این پزشکان معدود فوق تخصص نیز به مقادیر ذکر شده نمی‌رسد.

وی در بخش دیگری از این نامه آورده است: متاسفانه شاهد این هستیم که برخی به لحاظ تمایلات و درگیری‌های صنفی خود با سرهم بافی به دور از واقعیت و با ایجاد افترا موجب اختلاف افکنی و تشویش خاطر فعالان عرصه سلامت از گروه‌های مختلف صنفی و از همه مهمتر بی اعتمادی شهروندان می‌شود درست در زمانی که کشور به آرامش، همراهی و همم‌افزایی نیازمند است، آیا کوبیدن بر طبل تفرقه آنهم با اظهارات غیر مستدل و مستند و انتساب اتهام واهی به خدمتگذاران نظام سلامت پذیرفتنی است در زمانی که دنیای استکبار و دول سلطه در انزار جهانی جنایت خود را وارونه و به عنوان خدمت به بشریت با مدال شجاعت پاسخ می‌دهند برخی از افراد خدمات ارزنده نظام اسلامی را که مورد تایید مراجع متعدد بین‌المللی نیز قرار گرفته است به سادگی به چالش می‌کشانند.

زارع‌نژاد در پایان این نامه آورده است: افراد مذکور که به طور دائم چنین اظهارات غیر واقعی را با ادعای ارائه مستندات اظهار می‌دارند، به دنبال احتمال احضار در مراجع قضایی، از هرگونه سند و مدرک طفره رفته و آدرس‌های مبهمی را به جای مدارک محکم ارائه می‌دهد.


فیش حقوق‌های 10 رقمی

فیش‌های حقوقی زیر گوشه‌ای از مدارکی است که در رابطه با پرداخت‌های چند ده و چند صد میلیونی در زیر مجموعه‌های وزارت بهداشت اعم از دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌های دولتی موجود است، ولی حتی یک از عدد این پرداخت‌ها نیز زیاد است.

 

فیش حقوقی وزارت بهداشت

«پرداخت کارانه 228 میلیون تومانی به یکی از اعضای دانشگاه علوم پزشکی»


این کارانه در حالی پرداخت شده است که این مدیر در ماه‌های گذشته نیز حقوق چند ده میلیونی و کارانه خود را دریافت کرده است و این کارانه طی یک فیش علاوه بر حقوق و مزایا جاری واریز شده است. البته این فیش مربوط به یکی از شهرستان‌های کوچک است و باید دید این ارقام در شهرهای بزرگ چقدر است.

 

فیش حقوقی وزارت بهداشت

«فیش دوم همان مدیر در دانشگاه علوم پزشکی که مبلغ بیست و هفت میلیون تومان در همان ماه برای وی واریز شده است.»

درج عناوین چون محرومیت از مطب یا واریز کارانه در این فیش از نقاط قابل توجه آن است. این دومین فیشی است که برای این مدیر در یک ماه صادر شده است.

 

فیش حقوقی وزارت بهداشت

« 7 میلیون و هفتصد هزار تومان مبلغ سومین فیشی است که در یک ماه برای این عضو دانشگاه علوم پزشکی صادر شده است.»
 

فیش حقوقی وزارت بهداشت

«فیش حقوقی 116 میلیون تومانی مربوط به چند ماه قبل همین مسئول که بابت کارانه دریافت کرده است.»
 

واریزی‌هایی که از این نیز فراتر می‌رود

البته در این بین لیست‌هایی نیز موجود است که رقم‌هایی تا 700 میلیون تومان پرداختی در آن‌ها مشاهده می‌شود که برای رسیدگی بهتر و روشن شدن دلیل این واریز‌ها در اختیار مسئولان سازمان بازرسی قرار خواهد گرفت.

 

فیش حقوقی وزارت بهداشت


«واریز کارانه 276 و 312 میلیونی برای یک نفر در دو ماه پی در پی»
 

فیش حقوقی وزارت بهداشت


«پرداخت وجه تا 700 میلیون تومان»

 البته بخش مهمی از اعتبارات اجرای طرح تحول سلامت که افزایش کارانه‌های پزشکان نیز در بخشی از آن صورت گرفته است، از قطع یارانه کالاهای اساسی تامین شد و از همین رو، بیشترین فشار این پرداخت‌ها به نیروهای فرودست جامعه وارد می شود و نتیجه آن، این بود که سفره غذایی مردم  کوچکتر شود.

و یک سوال؛ آیا بیمه‌ها توان پرداخت تعرفه‌هایی که هر روز بالا می‌رود را دارند؟ بهتر نبود به جای بالا بردن تعرفه، بودجه در مسیر گسترده شده پوشش بیمه‌ای مصرف شود؟ آیا پوشش خدمات دنداپزشکی، درمان بیماران خاص و بسیاری از آزمایش‌ها و درمان‌های پر هزینه نسبت به افزایش حقوق مدیران در اولویت وزارت بهداشت قرار نداشت؟ و آیا این دریافت‌های بی حساب و کتاب دلیل تاخیر در پرداخت‌های بیمه ها و عقب ماندن قوانین تعرفه‌ای پرستاری و بسیاری از موثران نظام سلامت نیست؟


قشر یک درصدی

البته دریافت کنندگان این ارقام قشر یک درصدی خاص هستند که گاهی با استفاده از نفوذ یا رابطه‌ای ویژه به اینگونه مبالغ دست پیدا می‌کنند عملا با بدنام کردن جامعه بزرگ پزشکی کشور چهره دلسوزان و دانشمندان عرصه سلامت کشور را خدشه دار می‌کنند.

هنوز هم حقوق در سطح پرستاران و کارمندان شبکه‌های بهداشت و نظام‌سلامت و حتی پرسنل وزارت بهداشت تغییر چندانی نداشته است و این ارقام تنها مخصوص همان قشر یک درصدی است و هستند پزشکان و متخصصانی که با یک دهم یا یک صدم این مبالغ در مناطق دور و نزدیک کشور مشغول خدمت به سلامت و درمان مردم هستند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مهدی: 1395/3/2615:36:23،
682
73
متاسفانه اکثر پزشکان از رشته پزشکی فقط پولشو می فهمند
حاجی: 1395/3/2616:11:06،
460
70
درسته می خوری آقای پزشک یا بانکی یا... ولی بدجور پس می دی. ایران بی حساب کتابه ولی نظم دنیا خیلی دقیقه. خیلی...
نیما: 1395/3/2616:11:12،
336
43
خوشمزیه؟!
بخور بخور!
دو لپی بخور!

حالا اینایی پولایی هست که توی فیش ذکر شده!
اونایی که توی فیش ذکر نمی شه ببین چقدره!
سالار: 1395/3/2616:26:35،
309
44
یک ماه قبل اخطار داده بودم فیش ها یکی یکی رو میشه...
بعدش نوبت نفتی هاست...
سوشا : 1395/3/2616:31:55،
312
51
اصلا با وزیر بهداشت حال نمیکنم، اون از حرکتش رو سریال درحاشیه که جنبه نقدو نداشت، یکیم اونجا که گفت پزشکا زبرمیزی حقشونه، حالا با درآمد میلیونی میگه درآمد پزشکا کمه. بیشتر طرف پزشکو میگیره تا بیمار بدبخت. تمام خدماتشو زیرسوال برد
د: 1395/3/2616:32:21،
228
38
برو تو حوزه مالیاتی ها ببین با دورزدن توسط ممیزها وسرممیزها چطور پولهای میلیاردی میگیرند وبرای اقوام نزدیک خرج میکنند وظاهر موجه دارند
محمد: 1395/3/2616:35:01،
252
41
بنده فقط یکچیزی بگم شما خودتون تا تهش رو بخونید ...
درآمد یه پزشک جراح متخصص مغز و اعصاب در آمریکا 580 هزار دلار در ساله.
یعنی یک میلیارد و 700 میلیون. این عزیزان 10 درصد این حقوق رو هر ماه کارانه دریافت می کنن !!!!!!!!!!! اون بابا جراح متخصص مغز و اعصابه و مجبوره کلی عمل انجام بده تا این پول رو بگیره, این عزیزان زیر باد کولر میشینن این پول رو میگیرن !!!
وزیر بهداشت باید بلافاصله اخراج بشه, و در نظام پرداخت به پزشکان بازنگری اساسی و فوری بشه !!!
حسین: 1395/3/2616:37:44،
205
40
مردم لطفا توجه کنید.
پایین حکم ها زده "هیات علمی پیمانی تمام وقت"
یعنی این بابا تازه پیمانیه و سابقه اش کمتر از 5 ساله و بینین تازه رسمی هاش با سابقه 20 سال به بالا چقدر میگیرن؟!!؟!؟
سالار: 1395/3/2616:38:46،
213
39
اینطوری اگر دولت بیماران رو بفرسته اروپا برای معالجه که کمتر خرج برمیداره بر دولت...
وای بر مردم بیچاره ایران...
ناشناس: 1395/3/2616:41:18،
193
44
زمانی که نهادهای نظامی و خاص.....همه اقتصاد را قبضه کردند و نه حسابرسی می شوند و نه مالیات می دهند دولتی ها هم می گویند چرا ما به خودمان حقوق 100 میلیونی ندهیم....چرا ما نخوریم ؟؟؟!!!! سه سال است تنها دغدغه دولت و اقای روحانی و سیف جلوگیری از کاهش قیمت دلار و ارزان شدن کالاها و خودرو و حذف یارانه مردم و کاهش سود سپرده چندرغاز مردم است......
سالار: 1395/3/2616:42:59،
186
32
دست دوستان هکر درد نکنه...
پارسا: 1395/3/2616:45:16،
148
41
ربطی به احمدی نژاد و روحانی نداره خیلی
اون موقع درآمد بیشتر بود دزدیهام کلون تر
فساد سیستماتیکه اینو من نمیگم گفته احمد توکلی و لاریجانیه
حسن کچل کچل حسن مشکل ریشه ای تر از این حرفاس تازه خیلی چیزا رو نشده هنوز
بهنام: 1395/3/2616:47:12،
166
32
دولت با کسری بودجه مواجهاست
دولت با کمبود بودجه مواجه است

این قبیل شعارها (دروغ گویی ها )
فقط برای آرام کردم معلمین و کارگرها و قشر بدبختی که نیازمند 45 هزار تومان یارانه هستند میباشد !!!؟؟

هیچ وقت ماه پشت ابر نمیماند
فقط بلدین قانون بزارین به حساب مردم در بانکها سرک بکشین و مالیات را زیاد کنین
برین سراغ اینها با این حقوقهایشان
در کشورهای پیشرفته هر کسی از حدی حقوق بیشتر میگیره 35 درصدش را مالیات میده لااقل مالیات بگیرین ازشون
میلاد: 1395/3/2616:52:34،
216
39
یادتونه وزیر بهداشت چقدر شاکی شده بود از دست مهران مدیری و برنامش ؟
دلیلش اینجا معلوم شد !!!!!
عباس آقا: 1395/3/2616:54:46،
202
38
واااي خدا سرم درد گرفت !!!!!

آخه چقدر دزد تو اين مملكت ريخته !!! از بيمه تا بانك تا وزارت بهداشت و خدا ميدونه تا كجا ميره !!!!

اگه روزنامه نگاري آزاد بود گند خيلي چيزا بيشتر از اينا در مياد ...

خدايا ايران ديگه نابود شد ... ايران ديگه مرد ... يه بندا خدا واسه ٢٠٠ هزار تومان دارو شيمي درماني نداره بده ميميره ولي اين بي وجدان به خاطر هيچي داره ماهي ٥٠٠ميليون پول ميگيره !!!

حالا بدتر از اين حرفا، اينه كه همين بنده خدا براي يك ميليون تومان پول عمل جراحي چه حركتايي هم ميكنه ...
جلال: 1395/3/2617:37:56،
97
49
خب دیگه
این تخلفات همه جا و همه وقت صورت میگیره منتها الان وقتشه که دولت فعلی را حسابی خراب کرد تا اون یکی قبلی- سنبل حمایت از فقرا و عدالت و ...- بیاد و ضربه نهایی را بزنه
تا مردم ناراضی از بی عدالتی ها به یکی دیگه که حرفای قشنگی میزنه رای بدن
البته همه جا فساد هست و خیلی هم بده
ولی الان لازمه درباره دولت فقط گیر داده بشه.
منبع خبر را ببینید کیه
در ضمن ببینید کی قدرت هک سایتها را داره و ...
ساده نباشید
k: 1395/3/2617:59:54،
102
32
تازه اگر یه حسابرس بیطرف رو بفرستند بنیادها و نهادهایی که زیر نظر دولت نیستند حسابرسی کنه این ارقام پیشش مثل قطره از دریاست
کوکی: 1395/3/2618:09:49،
104
34
عجب رویی دارن اینا باز.تازه نارحت هم شدن که فیش هاشون رو دیدن
امیر: 1395/3/2618:16:13،
101
60
متاسفم برا این دولت امید ، که امید من یکی رو نا امید کرد
آقای روحانی حسابی خجالتمون دادی
ناشناس: 1395/3/2618:23:20،
93
37
برای اطلاع دوستان عرض کنم:

شاید باور نکنید ولی عین واقعیت است:

در هند که بسیار از ما در زمینه پزشکی و صنعتی جلوتر است درامد متوسط جراحان در سال در حدود 15000 دلار است که می شود حدود پنجاه میلیون تومان در سال یعنی ماهی 4 میلیون تومان حالا در ایران پزشک عمومی ماهی 15-20 میلیون درامد دارند اکثر متخصیصین غیر جراح بین 60 تا 150 میلیون و اکثر جراحان هم بالای یک میلیارد تومان در ماه.
ali: 1395/3/2618:24:41،
105
35
با این حقوقها نای کارکردن از مردم گرفته .
چرا باید یه پزشک در یک ماه به اندازه 30 سال یک کارمند یا کارگر پول بگیره. ؟،؟
0000: 1395/3/2618:32:42،
51
60
همین که 64 میلیون بابت 290 میلیون مالیات پرداخته جای شکرش باقیه نه عین اون مدیر بیمه مرکزی 100 میلیون گرفته اما مالیات تنها 3 میلیون داده!
k: 1395/3/2618:33:25،
59
38
راستی من کسی رو میشناسم که........... الان شده دلال نفتی یه قلم زمستان چهل میلیارد تو حساب برای روز مبادا گذاشته و بهش نیازی نداره حالا دیگه کجا چی داره .............
محسن: 1395/3/2619:26:41،
89
32
دوست عزیزی که میگی برای تخریب دولته, کاری نداره که. جناب روحانی وزیر بهداشت رو اخراج کنه, بعدم یه کارگروه مخصوص تشکیل بده برای رسیدگی به این وضعیت اسفناک.
شما چقدر ساده ای که هنوز خام حرف جناح بندی میشی. این فیگور ها برای من و شماست, پشت دوربین همه با هم دوستند !!!
علی : 1395/3/2619:36:21،
67
105
طرف رفته درس خونده زحمت کشیده حالا 250میگیره ، اون فوتبالیستی که برای یه فصل 2میلیارد میگیره چی ؟
کلا سازمان های دولتی باید پرداخت های مناسب داشته باشتد نه یک قشر خاص
لالاس: 1395/3/2619:41:24،
73
29
خدا یا به داد مردم ایران ....نرس!چون هرچی سرمون بیاد حقمونه
محمد: 1395/3/2620:08:46،
103
48
کارهای وزیر بهداشت به بهانه دفاع از سلامت مردم :
1_ افزایش حقوق نجومی پزشکان و
2_افزایش بی رویه حقوق پرستاران
3_افزایش تصاعدی قیمت دارو و تعرفه های پزشکی
هزینه های بیمارستانی و بدرفتاری پرستاران و پزشکان
4_پولکی شدن بهداشت و درمان
amir: 1395/3/2622:08:33،
63
34
اینم واسه دوستانی که زمانی بحث درامدهای چند ده میلیونی و غیرمنصفانه پزشکان بودش،همین جا سینه چاک میدادن که این بحث ها همه شایعه و حسادته و حتی گاهی توهینم میکردن.منم خودم از این فیش ها دیدم.بی عدالتی تا کجا؟؟؟؟؟؟
ali: 1395/3/2623:56:55،
51
37
متاسفانه کل جامعه پزشکی اینطوری هست.تعرفه های دندانپزشکی فوق العاده بالاست بعد میگند مواد گرونه.کل هزینه عصب کشی بیست تومنه بعدپانصدهزارتومن پول میگیرند.کل هزینه یک ایمپلنت دویست هزارتومنه.یک ونیم میلیون پول میگیرند.کسی هم نیست رسیدگی کنه
سالار: 1395/3/2700:50:53،
41
38
متاسفانه اینقدر جوان بیکار داریم که همین الان فیش کارمند رسمی با مدرک دیپلم با مسئولیت آبدارچی شرکت نفت یا صدا و سیما با میزان 4 میلیون دریافتی بذارن؛ مثل همین فیش پزشکان مورد انتقاد شدید قرار میگیره...
از نظر من هیچ کارمندی (حتی مدیران و حتی رده های بالای نظام) بشخصه بیشتر از 200هزار تومن در ماه بازدهی ندارن و از نظر من بیشتر از 2 میلیون تومن دریافتی ناخالص برای هر کارمندی اینطور قضایا رو تشدید میکنه...
امیدوارم مردم این قضایا رو از طریق شبکه های اجتماعی بطور جدی پیگیری کنند و کمپین های مختلف اعتراضی راه بندازن...
tomi: 1395/3/2701:01:44،
53
33
دکتران متخصص هم ... تشریف دارن چون میخوان بیمارو به هر نحوی عمل کنن تا پول جراحیو به جیب بزنن و براشون اصلا مهم نیست که بیمار با دارو یا با رعایت چند توصیه خوب بشه و یا عمل کردن مضر هست یا اصلا بیمار هزینه عملو داره یا نه. فقط میخوان با جراحی کردن الکی از مردم بدبخت ... کنن
ممل: 1395/3/2701:15:09،
48
42
وزیر بهداشت خدماتی نداشته... یه بخش توپول بودجه مملکت برده تو وزارت بهداشت و کمترین بهره اش به مردم رسیده بدترین وزیر این دولته
ایرانی خاک وه چوک: 1395/3/2701:58:38،
46
37
اینم از آرمانهایی امام
اینم از دولت طرفدار به اصطلاح علی ع
چی بودیم و چی شدیم....
پاسخ به نظر محمد: 1395/3/2706:08:50،
51
45
افزایش بیرویه حقوق پرستاران؟؟؟!!!
مگه پرستارا چه قدر حقوق میگیرن؟؟؟
اول این که یه نفر تو بیمارستان دولتی 1700 پایه هستش و حدود 300 الی 500 بستگی به قسمتی که کار میکنه پرکیسش متفاوته و نهایتا یه شیفتی که کارمندان دولتی در وقت اداری صرف روزنامه خواندن میکنند... ما پرستارا باید با مریض هایی سر کله بزنیم که ادمای معمولی تا یه عکس از این مریضا میبینن حالشون به کل بد میشه...
ببخشید تا حالا تو بخش کار کردی خطر این که هر لحظه ممکنه سر یه اشتباه مبتلا به هپاتیت یا HIV بشی؟؟؟
بعد این که تا حالا تو بخش اونکولوژی کار کردی تا حالا داروی خطر ناک گرفتی دستت که بعضی هاشون با نفس کشیدنشون هم ضرر به بدنت میرسون؟؟؟
ببینم تو قسمت عکس برداری هسته ای کار کردی؟؟؟
ببینم تو بخش عفونی کار کردی؟؟؟
میدونی 80% پرستارا رگ های پاهاشون همه واریسی شده...
صبور: 1395/3/2709:03:56،
47
60
آقا پزشک حقشه بگیره ولی مونده به انصافش چون جون یک نفر رو نجات میده
ولی اون یکی مدیر و مسئول کارش اندازه پزشک نیست که با یک اینتر ماهانه150 میلیون بگیره
dadahamid: 1395/3/2710:00:04،
53
38
دوستان عزیز بنده خودم پرستار و شاغل بخش دولتی هستم اکثر کار و ریسک و شکایت و نظارت و تحقیر مال پرسنل و پولاش مال متخصصان هست اکثرا هم به صورت شبکه ای به هم وصل هستن و هیچکس نمیتونه کوچکترین انتقاد یا نظارتی به کارشون بکنه ره عنوان مثال کارانه مهر پارسال بنده که پرستارم200تومن و همسرم که تو قسمت اداری بیمارستان هست منفی20هزار!بود ولی پزشکا چپ و راست ملیووی جیباشونو پر میکنن مثلا یکیشون واسه6ماه فقط160ملیون کارانه گرفت و ادعای خدایی دارن
پزشک=بالای شهر
بقیه پرسنل=پایین شهر
در ضمن روز به روز هم گردن کش تر میشن
دانشجوی دکتری: 1395/3/2711:41:55،
58
33
فقط تو ایرانه که یک پروفسور ممتاز دانشگاه و چهره ماندگار با بیش از 40 سال سابقه تحصیل و تدریس دانشگاهی حداکثر 10-12 تومن به زور میگیره ولی یک پزشگ عمومی یا متخصص زپرتی دانشگاه داغون ماهی 50 تومن به بالا در میاره!!؟؟!
حسين: 1395/3/2713:19:42،
50
30
پس بخاطر همين مساىل هست كه استخدام دولتي تقريبا غير ممكن شده چون لامصب معدن طلاست
ایران: 1395/3/2721:45:49،
46
36
اون پزشک محترم شاید به بیت المال بدهکارباشه!

ولی بدهکارتر ازپزشک،
بانی این بی عدالتی که لایق پست ومقامش نیست دردو دنیا به مردم دهکاره و باید جواب نالایقی و بی کفایتی خود را باید بدهد.

مهدی: 1395/3/2809:54:48،
49
39
وقتشه فیش نفتی ها و پتروشیمی ها تو عسلویه و بنادر هم بیاد روی سایت ها 15 روز کار 30 میلیون و90 میلیون و...
بهرام: 1395/3/2615:41:27،
185
31
اسلام....عدالت....حق.....مستضعفین....محرومیت....اشرافی گری....بیکاری...."علی"......شرمنده جوونای مملکتم هستم که اگه هر جای دنیا بودن میشدن سرمایه بزرگ.ولی توی کشور بی برنامه و دزدبازار ما شدن یه مشکل بزرگ....شرمنده ام
شعله: 1395/3/2618:11:40،
112
40
متنفرم از این کلمه " شرمنده ام" که تازه مُد کردید
شرمندگی شماها به چه درد جیب خالی و شکم گرسنه من میخوره؟ هان؟
اگه عرضه دارید سریعتر کاری بکنید
اگه عرضه ندارید....
له شده: 1395/3/2615:44:23،
200
39
لطفا یک دقیقه سکوت برای مردم ایران......
مسعود: 1395/3/2615:45:07،
202
47
آقای روحانی ، ما با هزار امید به شما رای دادیم
حالا این نتیجه رای ماست ؟!!
محمد: 1395/3/2616:51:11،
109
33
هه هه.
شما فعلا مالیات بر ارزش افزوده بده که بره تو جیب این عزیزان, بعد سراغ روحانی رو بگیر. جالبه بیشتر مردم این مملکت یه بیمه خدمات درمانی درست و حسابی ندارند و همه از وضعیت بیمه ها شاکی هستند, اونوقت وضع حقوق پزشک ها اینه. به خدا اینجا جای موندن نیست مردم, هر کی دستش میرسه از این مملکت فرار کنه.
تنها: 1395/3/2617:43:06،
68
136
به روحاني چه ربطي داره؟؟ايشان خيلي هم عالي عمل كرده و دستاورد بزرگي مثل برجام دارند.
شما ميتوني راي ندي ولي من و ده ها ميليون نفر ديگر به ايشان راي ميدهيم.
جلال الدین : 1395/3/2617:59:32،
55
41
به محمد:
بله فرار کنیم که شماها راحت تر به بقیه کاراتون برسید؟
در واقع مزاحم ها رو با هزینه خودشون دک کنید نه؟
باشه ما از خدامونه که جایی ما رو " راه " بدن ولی هیچ جا ما رو قبول ندارن
ولی اینو خوب بدون
که این طور جَو دادنه شما هم خیلی " خَز" شده
محمد به جلال: 1395/3/2619:29:59،
46
50
شما سفت بچسب عزیزم. کسی مجبورت نکرده بری. بنده برای گرفتن دکترای بیو الکترونیک دارم میرم. شما بمون اینجا لذتش رو ببر. خدا رو چه دیدی, شاید همکارهای آینده بنده تجهیزاتی رو اختراع کردند که کلا نیاز به این قشر رو از بین ببره ! دارو و درمان های الکترونیکی / مهندسی شده الان به یکی از بخش هایی تبدیل شده که بیشترین سرمایه رو جذب می کنه.
رضا: 1395/3/2615:50:11،
164
46
یکی مثه من درس خونده 700 هزار تومن
یکی مثه اونا ظاهر درس خونده 700 میلیون تومن
خداحافظ زندگی
دردمند: 1395/3/2615:50:19،
180
41
کسی میدونه تو این مملکت چه خبره؟
غضنفر: 1395/3/2616:25:28،
106
38
همه خدمتگذار مردم و مشغول خدمت هستند!
جاسم: 1395/3/2618:07:33،
96
32
هیچ خبری نیس فقط :
پزشکان و مدیران مشغول کارن
بقیه هم یا ول معطل اند یا اینکه دارن بیگاری میکنند که مجددا جیب اون اقشار را پُرتر کنند
پس
آسوده بخواب ما هم عین خودت خوابیم !
محمدعلی: 1395/3/2715:38:32،
45
39
سلام . بخور بخور .عزیزان,تا وقتی مدیران سلیقه ای عمل کنند یکی میاد مسکن مهر را راه میاندازد بدون اینکه منطقه مورد نظر رابرای ساخت وساز بررسی کند.وغیره .واین یکی میادبه نام مردم وبه کام پزشکان کار می کند همینطوره.آقاما شنیده ایم پیشگیری بهتر از درمان هست.اینا اول یک نظارتی روی بهداشت کارخانه ها بکنند که کارگر بیچاره نبایست تو کارخونه مواد شیمیایی کار کند که فیلتر هوا ندارد.یا غیراستانداردهست ویا روی مباحث تولیدات موادغذایی و بعد پزشک خانواده و روانشناسی برای هرخانواده را انجام می دادند چرا بدون توجیهی هزینه های آزمایشگاهی ورادیولوژی را بردند بالا.اقا بدون مشاور عمل نکنید.فقط مردم دارند ضررکارهای نسنجیده شما را می دهند.بیاییدوولایی باشیدوانقلابی وخدمتگذار ای مردم باشید وبدون هیج شورایی عمل نکنید.این پولهاراتو بخش کشاورزی ومحصولات استراتژیک وایران رود ومشکل آب سرمایه گذاری می کردند.
علی : 1395/3/2615:55:21،
164
34
حقوق اداره کار812هزارتومان حق مسکن 20هزارتومان بن 110هزارتوامن باکسربیمه خالص دریافتی 870هزارتوان .......جانم به این عدالت
محمد: 1395/3/2616:00:57،
202
43
من خودم پرستارم و خواهرم متخصص زنان زایمان درامد من حداکثر 5 میلیون و درامد خواهر بنده بین 150 تا 250 میلیون در ماه, به نظرم ایران رو باید اسوه عدالت اجتماعی جهان قرار بدن, من که قصد دارم به آلمان مهاجرت کنم به شما هم توصیه میکنم برای خودتون فکری بکنین چون روز به روز داره بدتر میشه
ک ش: 1395/3/2617:26:04،
98
42
دوست عزیز کودوم بیمارستان کار میکنی 5 تومن میگیری به منم بگو بیام اونجا. پرستار استخدامی هستم ده سال سابقه دارم 1700 حقوقمه کجا 5 تومن میدن
محمد: 1395/3/2617:52:12،
76
36
بیمارستانی در کرج

سایت اجاز انتشار اسم بیمارستان رو نمیده
آگاه : 1395/3/2618:44:58،
76
42
اگه دکترهاش اینطورین
پس احتمالا پرستار هم زیر 8 تومن نباید بگیره در ماه
که احتمالا با کلی پاداش و اضافه کار و حق ارایش و... حدودهای 10 میلیون تومن در ماه در می آد
بالاخره یه جورهایی دستشون تو دست همه دیگه
حیف ما که عمرخودمون رو تو ریاضیات و دینامیک و سیالات و تحلیل سازه حروم کردیم اونوخ با دنائت تمام حقوق وزارت کاری پیشنهاد می کنند بهمون
توف بر توای چرخ گردن توف
محمد: 1395/3/2619:14:13،
58
34
ببین دوست عزیز الان طرحیا پایه 1500 میگیرن کارانه هم بستگی داره کجا باشین 1 میدن علاوه بر اینا نزدیک یه تومنم طرح قاصدک میدن حالا شما 100 ساعتم اضافه کار بری
ک ش: 1395/3/2715:21:09،
35
27
والا اینجا یا کارانه میدن یا طرح قاصدک هر دو رو نمیدن. کارانه بستگی به درامد بیمارستان داره که هر ماه 500 450 میدن و در آخر 100 ساعت اضافه کاری چجوری میشه واساد با اون حجم کاری که در یک شیفت 90 تا مریض میاد. فک کنم یه چیزی گفتیا
nhbb: 1395/3/2616:03:07،
126
38
هر دم ازاین باغ بری میرسد !!!! برجامم اتیش بزنین بره !!!! والا
کارمند. : 1395/3/2616:03:26،
140
42
چوب خدا صدا نداره. بالاخره لو رفت. هرچی ما گفتیم دریافتی های پزشکان بالای صد میلیونه کسی باور نکرد. حالا تازه میلیاردیاش به این سادگیا لو نمیره.
غولوم: 1395/3/2621:25:55،
53
30
لو رفتن کافی نیس
بلکه
خروجی و بازخورد قاطعش مهمه
که
من به اون خوشبین نیستم
سپهر: 1395/3/2616:03:28،
134
41
دانشجو روزانه دانشگاه تهرانم.لنگ 20 تومن وام بودم .مجبور شدم دانشگاه و بیخیال شم.برم تمام وقت سر کار.بعد طرف 500 تومن فقط دریافتی شه.اینهمه اختلاف برای چیه؟...
خدا واقعن وجود داری؟
علی: 1395/3/2616:05:24،
110
36
صد رحمت به بانکیا
اختر: 1395/3/2618:09:47،
77
49
خیلی دوس دارم یه جوان مردی چراغ فیش حقوق این بانکی ها رو هم روشن کنه تا مشخص شه چقدر حقوق و پاداش و کارانه و وام و سایر چیز میزها نصیبشون میشه ؟
علی: 1395/3/2619:12:19،
51
41
تو فامیلت بانکی نداری برو بپرس... من امروز 1300 خالص گرفتم بعد کسورات.
تنها نکته مثبت کارمند بانک وام بود که الحمدالله اونم قطع شد..
او ویژه خوارها که راس کارند تو همه ارگانا هستن با کامند دو زاری مثل ماها فری فوکولن
فرزاد: 1395/3/2621:46:03،
48
39
مدیر عامل بانک رفاه فیشش لو رفت 540میلیون تومان،گفتم چرا اینا همش بعد برجام اوودی و لکسوس و مازراتی وارد میکنن،همسایه مون کارمند دیپلم بانکه داره خونه 5طبقه با متراژ165متر مفید میسازه که زمینش دو کله هست و 3طبقه که دوتاش دوبلکسه براخودش برداشته و2طبقه هم مستاجرداره
كارمند بهداشت : 1395/3/2820:03:18،
33
25
خسته نباشي علي آقا .
برادرم كارمند بانكه. حقوق كه به كنار .
ولي مزاياي دريافتي شان دست كمي از پزشك ندارن.
و اون وام هاي هنگفت بدون سود و بدون سپرده هم به كنار .
تمامي مناسبت ها پول ميريزن به حساب، به كنار .
كارانه و پاداش آخر سال به كنار .
بهار: 1395/3/2616:05:37،
81
38
جالبه وزیر بهداشت برای مظلوم نمایی گفته درامد پرستار میانگینش ۳ و ۱۰۰ (که احتمالا منظورش با ۱۷۵ ساعت اضافه کاریه) و در امد پزشک عمومی ۵ تومن.
فرزاد: 1395/3/2621:49:49،
44
36
پرستار بدبخت ماهانه192 ساعت موظفی داره که اکثرا خانم هستن از کجا میتونه 175ساعت دیگه هم شیفت بده اونم با دو پرستار و 35مریض تو بخش که تو تمام دنیا هر پرستار باید 4مریض داشته باشه
رضا : 1395/3/2616:13:50،
113
27
من لیسانس برق 5ساله بیکارم.همه جاهم رفتم ولی بهم گفتند پارتی نداری ول معطلی.
بااین پولا چقدر جوون بیچاره امثال من سروسامون پیدامیکنند؟
این بابا چقدر عرق ریخته تویک ماه700میلیون میگیره؟
خدا ازتون نگذره.
من بعنوان یک شهروندعادی راضی نیستم.اینجورسه که یه نفر صدلپی میخوره و صدنفر میشینند به خوردنش نگاه میکنند
ماهان: 1395/3/2616:14:53،
100
37
اون از بانک این از پزشک ها چه خبره تو مملکت بعد فقط دنباله دارایی های کشور تو امریکا هستند.
بدبخت: 1395/3/2616:16:17،
82
31
عجب مملکتی در حالی که همه کار و کاسبی ها با بستن درهای تزریق پول از طرف دولت بسته شده و هر روز خبر تعطیلی و بی کاری به گوش می رسه مثل اینکه این پول ها سر از جیب مدیران دراورده و در حال تقسیم پول ها هستند
مهدی: 1395/3/2717:06:12،
39
34
بر اساس گزارش اداره كار ايالات متحده كه در ۲۵ مارس ۲۰۱۵ (۵ فرودين ۱۳۹۴) منتشر شد، متوسط درآمد سالانه يك جراح در ايالات متحده ۲۴۰ هزار و ۴۰۰ دلار است كه معادل حدود ۶۵ ميليون تومان درآمد ماهانه مي شود. در همين گزارش درآمد سالانه يك متخصص داخلی ۱۹۰ هزار و ۵۳۰ دلار گزارش شده كه معادل حدود ۵۱ ميليون تومان ماهانه مي شود. درآمد متوسط سالانه برای پرستاران آمريكایی ۶۹ هزار و ۷۹۰ دلار در سال است كه معادل حدود ۱۹ ميليون تومان درآمد ماهانه برای اين گروه است. حقوق متوسط براي تمامي مشاغل در ايالات متحده ۴۷ هزار و ۲۳۰ دلار در سال است كه معادل درآمد ماهانه حدود ۱۳ ميليون تومان مي شود. بالاترين درآمد در ايالات متحده متعلق به مديران ارشد، پزشكان و روانپزشكان و كارمندان شاغل در شركت هاي نفتي بوده است.

ppcsoft: 1395/3/2616:19:41،
64
161
لطفا در مورد چیزی که نمیدونین نظر ندین
پزشکان متخصص و فوق تخصص به دلیل انجام اعمال جراحی که انجام میدن بسته به سختی عمل ضریب k تعلق میگره. شما در نظر بگیرین من باب مثال یک صافکار خوردو بسته به اینکه چقدر از یه ماشین رو داره صافکاری میکنه قیمت متفاوت هست و اینکه یه صافکار میتونه تو ماه 10، ماشین رو ...یکی ممینونه 1000 تا ماشین رو... خوب پزشکا هم بر همین اساس کارانه میگیرند و معمولا حقوق به معنایی که سایرین میگیرن نمیگیرن.
خوب یه پزشک که تو ماه 30تا عمل داره با کسی که تو بیمارستان دولتی هست وبه حاطر لود کاریش 300تا عمل مجبوره انجام بده نه اینکه خودش حتی راضی به انجام اون عمل باشه نباید نسبت تعدادعملاش بیشتر بگیره؟؟
یعنی اون کسی 300 تا عمل انجام میده و ریسک و مسولیت عملی رو قبول میکنه که کوچکترین اشتباهش باعث مرگ بیمار میشه به نظرتون بیاید به اندازه یه کارمند حقوق بگیره؟
علی: 1395/3/2617:49:55،
115
54
یکی اینو خفه کنه...
مردم باید متحد باشن و با پزشکا تسویه حساب کنن!!!!
همینطور با هرکس دیگه که حقشونه میخوره...
سوشا : 1395/3/2618:07:02،
103
42
بله کاملا درس میگی که یه صافکار میتونه روزی 10 تا ماشین درس کنه یا 100 تا، اولا ادما ماشین نیستن که ماله بکشی روشون دوما پزشکی که معاینه 20 دقیقه ای رو با هزار منت تو 2 دقیقه تموم مبکنه بایدم درآمدش زیاد باشه، اینا همش حرومه داداش
حسین: 1395/3/2619:45:17،
65
37
بنده خدا ppcsoft

زیر حکم اون رفیقت رو نگاه کن!!!!

نوشته "عضو هیات علمی پیمانی" یعنی اینکه این بابا صفر کیلومتره و تازه استخدام شده.

اونوقت اینی که هنوز تجربه پیدا نکرده، مردم رو عین گوشت قربونی میدن دستش تا انواع معلولیت ها رو روی مردم ایجاد کنه و ماهر بشه. تازه عوض تشکر و دستبوسی مردم، بیان ماهی 300 میلیون هم ناز شصت بهش بدن.

واسه مردم حرف از صافکار و غیره نزن. مردم گوششون دراز نیست.
صافکار: 1395/3/2619:47:37،
85
46
من یه صافکارم
از فردا که ماشین 1 میلیاردی تو می اری واسه صافکاری یه ضریب k برات در نظر گرفتم. 2 تا تقه میزنم باید 100 میلیون تومن بهم بدی .
چون تخصص صافکاری و نقاشی هم نداری و من هم سالیانه ساله که کلی دود چراغ و فحش استاد و اینها خوردم و جوانی خودم رو تو این راه گذاشتم پس حقمه که بابت 2 تا تقه که تو خودت اونو بلد نیستی و یه دست بتونه کاری 200 میلیون تومن ازت بگیرم. این قراری هس که همه صافکارا با هم گذاشتن که مِن بعد اگه مشتری شون دکتر بود باهاش عین منطق خودش رفتار کنن . امیدوارم سایر مشاغل هم از ما تبعیت کنن .
در ضمن تا به حال کدوم پزشکی رو دیدن که مثلا به خاطر نفله کردن مریض بی گناه در اتاق عمل به جایی احظار یا اندکی جریمه شده باشه
آهان یادم نبود قبلا از خود مرحومش و خانواده نا اگاهش کلی تعهد صلب مسئولیت گرفته!
مهندس: 1395/8/600:22:41،
14
16
در پاسخ به دوست صافکار
من و جمعی از مهندسین هم با دکترجماعت برخورد کنیم مثل خودش برخورد میکنیم و گوششو میبریم تا بابت کاری که تخصص نداره حسابی پیاده شه
بقیه اصناف هم پا جلو بزارن
ppcsoft: 1395/3/2616:25:24،
63
124
در ضمن در پاسخ به اون دوستمون که فرمودند که بعضی از پزشکا فقط به پول فکر میکنن نه....
این فیش هایه حقوقی متعلق به بیمارستان های دولتی هست
که هزینه ویزیت یه متخصص 3500 تومان هستش و کمتر از 10 درصد هزینه های بیمارستانی از بیمار گرفته میشه. خوب باز به نظرتون این پزشکی که واسه ویزیتش 3500 داره میگیره و اجازه مطب زدن به دلیل کار کردن در بیمارستان دولتی رو ندارد الان فقط به فکر پولش بوده؟
شما الان سپر ماشین و باز کنی ببندی ازت 100 تومن میگیرن اونوقت این پزشک بابت عمل اپاندیسیت 200-هزار تومن هم نمیگیره به نظر شما عادلانه هست؟
محمد: 1395/3/2617:20:15،
102
40
200 هزار تومن از ملت نمیگیره. در عوض 200 میلیون از بودجه بر میداره. چه انسان خوبی !!!
قبل از اینکه ببافی به هم یه نگاهی به حقوق پزشکان توی اروپا بندازی بد نیست !!!
کریم: 1395/3/2617:21:01،
80
40
شما پزشک هستین؟ یا پزشک فقط تو ایرانه جای دیگه دکتر نداره چطور میتونی حق رو بدی بهش که ماهانه 700 ملیون بگیره. در ضمن اصلا برا پزشک مهم نیست بیمار حین عمل جراحی بمیره اینا وجدان ندارن. تو ایران برای عمل جراحی از همراهان تعهد میگیرن اگر مریض بمیره خدا رحمتش کنه اما تو آلمان از دکتر تعهد میگیرن عمدا سهوا کاری منی بیمار بمیره پاسخگو دکتره
علی: 1395/3/2701:59:28،
45
48
نوش جونشون زحمت میکشن
Aria: 1395/3/2616:27:15،
90
37
وقتي يه مدير تو شهرستان همچين حقوقي ميگيره حتما در سطح وزير چندين برابر ميشه اين پرداختها . براي همينه كه هيچكدوم صداشون در نمياد . سرتاپاي اين مملكت رو فساد گرفته.
عزیز: 1395/3/2616:43:19،
109
35
یکی از نظر دهندگان به این خبر نوشته واقعا تو این مملکت چخبره...
جواب
این وضع اطلاع رسانی آنقدر شدت گرفته و دست درازی به بیت المال بی حد و حصر شده که آدم گمان می کند بزودی قرار است مملکت فروبپاشد و این افراد یک شبه بار خود را بسته و با خانواده های محترمشان عزم جزایر قناری رو بکنند. همگی چمدان بسته پشت در آماده اند.....
مملکت بی پول نیست فقط ادای ممالک بی پول رو برای مردم عادی در می آورند.
پسر پدر شجاع: 1395/3/2621:54:55،
58
33
مگه تا بحال فکر کردی که غیر از اینه
من شنیدم یه سری هاشون دو تابعیتی هستن میدونی یعنی چی؟
حتی من یادم هس بعد از فرار اون بابا به کانادا کاشف به عمل اومد اوشون دو تابعیتی بوده و شنیده بودم که مجلس طرحی داده بود که تو دولت یا هر جای دیگه مسئولیتهای حساس به این جور افراد ندن و دیگه نمیدونم نتیجه به کجا کشید ولی طبق شنیده ها هم خودشون و هم زن و بچه شون دارای پاسپورت و اقامت عامریکای جنایت کار و یا یکی از کشورهای فاسد اروپایی هستن. ببین وقتی ما خواب بودیم اینا فکر کجاها رو کردن
بقیه شعارها و تحریم ها واسه منو و توی مستضعف و پا برهنه هس!!
فقط ترسم از اینه که فردا اسکلتی به نام ایرانو تو تابوت تحویل منو تو بدن و خودشون برگردن اونطرف سر خونه زندگیشون و از راه دور به ریشمون بخندند.
کجائید ای شهیدان خدائی؟
مردم: 1395/3/2616:44:12،
90
30
آقاي روحاني لطفا به مردم پاسخ بدين كه چرا با وجود منابع محدود مملكت اين همه پول بيت المال داره تو جيب بعضيا سرازير ميشه؟!

مچكريم
شایگان: 1395/3/2616:44:35،
80
31
آقا این همه حرف وحدیث بابت یارانه 45500 به کی تعلق میگیره به کی نمیگیره دل مردمو خون میکنین بعد گند یک از میلیونها حقوق نجومی در میاد آقایان خدا ناظره.
مشتري: 1395/3/2616:45:54،
119
34
بعضيا تو نماز جمعه ميگفتن مردم خودشونو عادت بدن كه روزي 1 وعده غذا بخورن...!

حالا معني حرفشو ميفهمم

ما بايد روزي 1 وعده بخوريم تا بعضيا بتونن ميلياردي ببرن
ناراحت: 1395/3/2616:48:28،
101
38
وزیر بهداشت چرا استعفا نمیده؟؟؟ چرا گوش اینا رو کسی نمیکشه
ما سوبسیدمون قطع شه که شما بریزین واسه پزشکای وزارتخونتون؟؟؟
ايراني: 1395/3/2616:48:35،
91
37
منكه اميدي به بهبود وضع مملكت ندارم

آقايان بارشونو بستن تازه اينا بيدار شدن و دارن پيگيري ميكنن كه چرا..؟؟

مچكريم
امیر : 1395/3/2616:51:22،
107
35
بابای منم پزشک هست. بازنشسته نیروی مسلح.

بعد از سالها تو سن نزدیک 60 سالگی با کلی وام و قرض خونه خرید!
یعنی بعد از بیش از 36 سال کار کردن!

هنوز هم داره قسط میده. کارمندی که کل زندگیش قسط بوده!
حقوق نیروهای مسلح هم همه میدونند!

فرق اون آقا به پدر من که جزء 6 نفر انتخابی بورسیه آمریکا بود کجاست؟
محمد: 1395/3/2617:08:41،
129
31
پدر شما دزد نبود. کلا در بین کسانی که قبل از انقلاب در ایران بزرگ شده بودند و مقداری هم تحصیل کرده بودند, کمتر کسی " دزد " بود. همه چهار چوب اخلاقی داشتند, حتی اونهایی که به ظاهر دیندار هم نبودند, در باطن حلال و حروم و حق و ناحق و حق الناس سرشون می شد.
اما بعد از انقلاب ماشالله همه چیز تغییر کرد تا رسیدیم به این گندی که الان می بینید !
امین: 1395/3/2622:03:53،
53
37
بابای من سرهنگ بازنشسته ناجاست خدا شاهده الان ماشینش پیکانه، با ۳ تا بچه چیزی واسش نمیمونه
hamed: 1395/3/2617:06:41،
94
36
یه جوری میگن دکتر درس خونده زحمت کشیده حقشه انگار بقیه رشته ها فقط خاله بازی میکنن. کار پزشکی یک کار خدماتی غیر مولده. با این استدلالاتون کاری میکنین مردم چند برابر درگیر بودن با بیماری درگیر مسایل مالی مربوطه میشن جوری که بعضیها اصلن بیخیالش میشن.
ک ش: 1395/3/2617:12:35،
61
59
چه لزومی داره وزیر بهداشت حتما دکتر باشه. دکتر باشه واسه پزشکا کار میکنه معلومه مدیریت تخصص پزشکی نمیخاد یکی مدیریت بلد باسه کافیه به نظر من. اکثر رییس بیمارستانها پزشک هستن خوب معلومه پزشک واسه خود و همقشر خود کار خواهد کرد. امام کجایی که اینا جسارت کردن به خون شهدا
ایرانی: 1395/3/2617:36:43،
76
31
خیلی جالبه که مسعولین هیچ اقدامی نمی کنند,آنوقت در اهواز کارگران شهرداری برای دریافت نکردن حقوقشان اعتراض میکنند و آنهارا دستگیر کرده , که چرا اعتراض کردید,شما حق اعتراض ندارید,شما باید بیگاری بکشید تا ما راحت زندگی کنیم,هیچ کس حق نداره اعتراض بکنه,ما هر کاری دلمان بخواهد انجام میدهیم,حقوق های میلیونی و .....
این است جمهوری اسلامی ایران
خدايار: 1395/3/2617:43:26،
82
39
وزير بهداشت تبريك عرض مي كنم چشمت روشن

كليد اينطور قفل را باز كرد
ب ن: 1395/3/2617:53:20،
77
40
همینا هستند که اینقدر تعرفه داندان پزشکان را زیاد کردهاند کهامثال من پول رفتن به دندان پزشکی را ندارم و دندان پزشکان برج ساز شده اند
ميثم: 1395/3/2618:06:59،
80
41
جالبه از وزارت نفت چيزي به بيرون درز نمي کنه
شايد به خاطر اينکه اونجا همه با هم دارن مي خورن
عادلانه بين خودشون تقسيم مي کنم
آبدارچي ده ميليون معاون يک ميليارد
علی: 1395/3/2700:52:28،
39
45
به جان بچم قسم میخورم در وزارت نفت این خبرا نیست حقوقها نسبت به کاری که انجام میدن خیلی پایینه در عسلویه دو هفته دور از خانواده کار کنی با 10 سال سابقه فوق لیسانس باشی شاید 10 ملیون بگیری. وزارت بهداشت دیگه شورشا در اوردذه
محمد حسین: 1395/3/2715:00:20،
41
34
من رسمی وزارت نفتم.با مدرک فوق مکانیک.با ۱۴ سال سابقه و شاغل در تهران که ۱۲ سالشو جنوب بودم.الان به والله حقوقم سه و نیم میلیون هست.باورش سخته ولی واقعا همینه.ماهم اعصابمون ازین حقوقای نجومی بهم ریختست.
قطع یارانه شده: 1395/3/2618:09:47،
70
36
ما ایرانیا حقمونه. خلایق هرچه لایق.
حمید: 1395/3/2618:11:29،
71
38
ماشالله چقدر عدالت هست تو جامعه !!!!
ناشناس: 1395/3/2618:15:07،
78
37
پزشک از چین بیارن
جبار سینک: 1395/3/2619:53:51،
69
37
چرا راه دور میری همین بغل پاکستان و هند
بهترین و با مسئولیت ترین و منصف ترین پزشکان و متخصصین رو دارن
دوستان قدیمی تر دهه 50 و 60 حتما یادشون هس که چه قدر محترم و با وجدان بودن
فقط کافیه 1 سال بیان و نحوه خدمت و کار کردن شرافتمندانه رو یاد این کاسبها بدن ؛ باد همشون می خوابه و اگر هم نخوابید لطفا فرار مغزها کنن تا ببینن کجا راهشون میدن یا حتی قبولشون دارن؟
پاسخ: 1395/3/2618:18:19،
62
112
ناداني بد درديه
توي استراليا يكي از دوستان پزشكم بابت ويزيت هر بيمار ٦٠ دلار از دولت دريافتي داره ،عمومي هم هست،فاصله ويزيت و پرداخت هم ٢هفته هست
چرا چون پزشك با جون مريض سر و كار داره خودش از همه خوشي ها و لذت هاي زندگي زده تا به اينجا برسه بعد تو ايران نه تنها به پزشكان پول رو با فاصله ١ساله ميدن كه متناسب با هزينه هاي جهاني هم نميدن
اين وظيفه دولته كه درمان رايگان كنه
هميشه حسادت به پزشكان بخاطر شكست هاي دوران تحصيل افراد مختلف وجود داشته پزشكان هم عادت دارن
پرستاري كه ميگه چرا حقوق من مثل پزشك نيست شما هم زحمت مي كشيدي درس مي خوندي كشيك ميدادي پزشك ميشدي
اگه قرار بود پزشك و پرستار يه حقوق بگيرن كه ديگه كسي پزشك نميشد چون فرقشون مسئوليت جون مريضه
سعید: 1395/3/2618:46:19،
91
49
مزخرف گویی که درمان ندارد. من هم تیزهوشان تحصیل کردم هم فوق لیسانس از صنعتی شریف دارم و هم به 4 تا زبان صحبت میکنم. آیا من هم "حسادت به پزشكان بخاطر شكست هاي دوران تحصيل" دارم؟؟؟ فکر می کنید من نمی تونستم مثل خیلی از شما ها از یک دانشگاه پرت پزشکی بگیرم؟ خیلی خودتون را تافته جدا بافته می دانید.
مجید: 1395/3/2618:47:10،
65
42
دوست عزیز شما همچین به اون پرستار بنده خدا میگی درس میخوندی درس میخوندی که انگار فقط پزشکا تو دنیا درس میخونن. دیگه همه میدونن به اصطلاح شما کارو تو کار یاد میگیرد و به مرور که تجربه تون زیاد میشه، خطاهای پزشکیتونم کمتر میشه یعنی میخام بگم شما دارین نون تجربه تونو میخورین نه فقط آی کیو چون دکتر میشناسم که کارشو بلده اما در حد یه دیپلمه آی کیو نداره... به خدا قسم برادر من یک ماه پیش مشکل آپاندیس داشت ده جا بردیمش دکترو سونوگرافی تا آخر متوجه شدیم مشکل آپاندیسه ، دقیقن هر کدومشون یک چیزی میگفتن برا خودشون. من خودم مهندس کامپیوترم و تو یکی از بهترین دانشگاه های تهران هم درس خوندم اما حقوقم به زور به دو میلیون تومان در ماه میرسه چرا باید بین یک پزشکو مهندس این همه فرق باشه؟؟؟ کار شما یک کار روتینییه و کم کم که تو یک زمینه ای کار بلد میشین دیگه خیلی نیازی به آپدیت کردن اطلاعاتتون نیست اما ما نه
محسن: 1395/3/2619:22:52،
60
33
چرا دروغ میگی ؟
Payscale حقوق متوسط همه شغل ها توی تقریبا تمام کشورهای دنیا رو داره. حقوق متوسط یه پزشک عمومی در سال, 130 هزار دلار استرالیاست که میشه حدود 100 هزار دلار آمریکا.
معلم: 1395/3/2621:28:49،
65
36
اگر نمیدونی بدان بهترین دانش آموزان رفتن رشته ریاضی خوندن غافل از این که چه کلاهی سرشون رفته جا خالی شد شما دکتر بشی عزیزم من وگرنه میدیدی چه خبر بود پرستاری هم قبول نمیشدی
محمد: 1395/3/2701:52:36،
32
45
خیلی خوشحالم یکی پیدا شد با اطلاعات درست حرف زد 120 هزار دلار در سال هم بگیریم ماهی 10000 هزار دلار میشه ماهی 40 میلیون ایران اونم عمومی ایا تو ایران هم این مبلغ به پزشک پرداخت میشه
مهندس: 1395/3/2710:58:17،
43
32
مگه تو این مملکت همه به دلار دستمزد میگیرن که تو حقوقتو با امریکا و استرالیا مقایسه میکنی بی انصاف
محسن: 1395/3/2717:33:51،
37
34
مگه بنده که فوق لیسانس الکترونیکم سالی 150 هزار دلار استرالیا میگیرم که شما می خوای بگیری ؟ هر وقت سطح دستمزد ها رسید به استرالیا, شمام بگیر.
دوما یه پزشک عمومی تو ایران راحت ماهی 30 تومن رو درمیاره با این وضع تعرفه ها و کارانه !
سينا: 1395/3/2618:19:50،
56
79
دوستان عزيز اون پزشكي كه اين مقدار دريافتي داره ده برابرش براي دولت پول درمياره. دقت كنين دوستان نه اينكه فقط كار ميكنه يا زحمت ميكشه بلكه پول به دولت ميده و براي دولت و من و شما درآمدزايي داره و يه مقدارشو خودش بر ميداره يعني پول مستقيم نه مثل ديگران كه كار ميكنن يا زحمت ميكشن. دقيقا از دسترنج اونا به حساب دولت پول ريخته ميشه پس در حقيقت از پول خودش داره يه مقدار ور ميداره البتهردرامدهاي خيلي بالا بايد ماليت بالاتري داشته باشه
محسن: 1395/3/2619:23:19،
63
36
داستان نباف به هم برادر من.
پزشك: 1395/3/2622:39:49،
46
53
يعني فهم اين مطلب اين قد سخته كه فكر كني داره داستان ميبافه. آخه عزيز اگه يه جراح شصت عمل دو ميليوني در ماه انجام بده ١٢٠ ميليون تومن از دسترنج و هنر خودش وارد خزانه اون بيمارستان ميكنه از اين مقدار چقدر حق خودشه. اين يه مبلغ معموليه اوني كه كارانه ٢٠٠ به بالا ميگيره براي هر عمل ٢٠ م عايد دولت ميكنه. اين داستانه يا واقعيت يا خودتو ميزني به اون راه
علی: 1395/3/2701:42:06،
36
46
حرفتون کاملا درسته
پاسخ به پزشک: 1395/3/2701:44:26،
49
37
یه جراح حق نداره در طول روز بیشتر از چند عمل انجام بده. به چه دلیل؟ مگه ما پزشک کم داریم؟ پس بحث فاصله طبقاتی چی میشه؟ بعد ازونم کدوم مالیات و میپردازه پزشک؟
شایگان: 1395/3/2618:24:43،
88
60
امروز 26 خردادماه اولین سالگرد تشییع شهدای غواص کشور است، ۱۷۵ غواص شهیدی که با دستان بسته شده با سیم خاردار زنده به گور شدند. افسوس باید شاهد چنین بی عدالتی باشیم .
لعنت خدا بر شما
محمد: 1395/3/2701:48:44،
49
39
جالبه برا من که یه سری ها به این مطلب منفی دادن
خون شهدا بود که باعث شد تو ایران امنیت برقرار شه تا شما بتونی از دانشگاه ازاد درقوز اباد مدرک پزشکی بگیری و الان حقوق چند ده میلیونی داشته باشی و بجای خدمت به مردم سرمایه تو ببری و ساخت و ساز کنی و ....
محمد: 1395/3/2618:37:37،
54
37
موتورسیکلت سی جی 125 خریداریم
سامی: 1395/3/2701:46:00،
46
30
خدا یه پولی به من بده یه عقلی به شما که تو این بحث با موتور سیکلت ورود کردی
ب ب: 1395/3/2618:39:42،
54
66
پزشك ازيه جراحي چشم ٤٠٠تومن ميگيره
اونوقت اومدن ١٠دقيقه ايگرمكن خونه من رو تعمير كنن ٢٠٠گرفتن شما به چي عدالت مي گيد؟
مریام: 1395/3/2618:47:58،
53
33
مرگ بر این حکرهای عربستان
بی تربیتها این چه کاری بود کردین آخه؟
اه
لوس!
جنوب: 1395/3/2619:05:36،
54
44
آقا من ۱۳ سال سابقه تو شرکت نفت دارم.رسمی هم هستم.۲/۲۰۰ تومن میگیرم.هرکی هم خواس فیش حقوقمو میدم.تازه تو یونیتهای نفت و گاز هم هستم نه تو قسمتای اداری.په این پولا اونجاس هی میگن نیس و کسری بودجه داریم
یا مهدی: 1395/3/2621:51:34،
47
35
نمیدونم کجا کار میکنی اما من شرکت گاز هستم استیجاری راننده هستم شرکت گار یک رییس ساده ٨ملیون میگیره کارمند ساده ۴٢۰۰ میگیره البته گاز کارت هم هست بکنار هزینه سفر میدن به کنار هزینه کلاس زبان هزینه درمان شما چجوری حساب کردین شد ٢٢۰۰ ناگفته نماند من ماشینم خودم سوخت ماشین لاستیک استهلاک ١۵۰۰ میگیرم
جنوب: 1395/3/2623:10:16،
47
33
والا من گچسارانم ایقد بهم میدن.اره رییسا رو خودم تا ۱۲ تومن هم دیدم.منکه رییس نیسم. ی کارمند عادی.حالا چجور ثابت کنم نمیدونم والا
مهدی: 1395/3/2700:04:57،
42
35
پاسخ به یا مهدی
دوست عزیز چرا دروغ میگی. من در قسمت بهره برداری پتروشیمی هستم . سمت نوبتکار ارشد. با حق شیفت هنوز حقوقم خدا شاهده به سه تومن نرسیده . ۲۸۰۰ میگیرم. حالا بالادستیا هیچی . قسمتهای اداری و انبار و مدیر عامل شرکت که بخور بخور دارن فرق داره با بقیه. ایرانجیب اگه خواست تا فیش حقوقی خودمو بفرستم
رضا: 1395/3/2619:34:24،
52
45
پس چرا با اینهمه ابروریزی در دولت حتی یک نفر هم استفاده می دهد.
ایران جیب چند روز دیگه روی این موضوع فشار بیاری پارازیت میندازن روت.همه مسیولین با پرویی میگن هجمه علیه دولت است کی میگه حقوق چند صد میلیونی. حالا معنی تدبیر و امید را فهمیدیم.تدبیر مدیران در تنظیم فیش های چند صد میلیونی و امید مردم به اینکه از یارانه حذف نشوند.
تیم واریز: 1395/3/2619:36:09،
48
32
دوستان التماس دعا داریم
میریم یارانه این ماه رو واریز کنیم
دلپیچه و دل درد نگیریم صلوات
دماغ اونهایی هم که قطع کردیم بسوزه!
هم وطن: 1395/3/2619:54:16،
55
40
خدایا تو این کشور بی در و پیکر چه خبره من هم دانشجوی دوره تخصصی بهداشت دریکی از دانشگاههای کشور هستم ، امیدم به اینه که میرم یه دانشگاه هیئت علمی میشم با حقوق 4/5 میلیون اونوقت دور از پدرو مادر و در یک شهر غریب، و در کنار من هم همین همکاران هیئت علمی پزشک من برجی چند ده میلیوم میگیرن خدایا ظلم بالاتر از این!!! بترسید از خدا و عبرت بگیرید از سرنوشت گذشتگان این پولهایی خدا تومنی که تو جیب شما مسئولین و پزشکان میره، بیت الماله، حق مردم ضعیف تو همه نقاط ایرانه!!!
هيات علمي: 1395/3/2700:27:02،
36
44
دوست عزيز شما هم اگه درآمد زايي كردي مثل پزشك بگو بيست ميليون برات بگيريم وگرنه همون ٤.٥ هم زياده
محمد: 1395/3/2717:36:21،
38
27
بی سواد جان درآمدزایی شما بر اساس همین تعرفه های مسخرست !!!
تعدیل بشه بعد ببین چقدر درآمد زایی می کنی !
رضا: 1395/3/2620:11:54،
40
41
حالا اینا خوبه یه سوادی دارن و یه دردی از یکی دوا میکنن اون بی سواد هایی که دور همی با مجموع 3 کلاس اکابر بودجه های میایاردی مصرف میکنن چی
حسین: 1395/3/2620:39:49،
64
42
خود وزیر بهداشت یکی از مولتی میلیاردر های کشوره برید سرچ کنید.......با صدها سال کار مفید افراد عادی با شغل معمولی به گرد پای اینها و مدیراشون نمیرسند........خدایا خودت به داد مردم برس.........حقوق کارگری 700 هزاری کجا ....700000000 کجا....الله اکبر
مهدی: 1395/3/2620:55:38،
69
35
طرف اومده تو یه ماه 700 میلیون اضافه کار و کارانه گرفته
من معلم 8 ماه حقوقمون رو بعد سال اونم با 20 درصد کاهش گرفتم که چی پول نداره دولت !!!!،
دولت اگه پول نداره چطور به کارمندای دیگش ایقد پول میده تو یه ماه 4 فیش حقوقی
امین: 1395/3/2621:02:51،
40
62
دوستان من خودم دانشجوی پزشکیم و وقتی این نظرات میخونم کاملا متوجه میشم که مشکل تو عدم اطلاع رسانی به مردم راجع به سیستم پرداخت حقوق به پزشکان هستش که کلا با سیستمای دیگه متفاوته. وقتی یه پزشک یه عمل انجام میده و بر فرص ۲۰۰k حق الزحمه اش میشه مقداری از این ۲۰۰k با توجه به نوع بیمه بیمار از طرف بیمه واریز میشه به حساب بیمارستان و بیمارستان آخر ماه با توجه به تعداد kهایی که پزشک در طول ماه انجام داده و کشیک و آنکال و حق مشاوره مجموعا بهش حقوق میده....اینجوری نیس که به یه پزشک که ۲ تا عمل میکنه هم ۱۰۰ میلیون بدن به اونی که ۱۰۰ تا عمل میکنه هم ۱۰۰ میلیون...بدون تحقیق دقیق و اطلاع از سیستم نظر ندین
امین: 1395/3/2621:06:05،
43
69
در مورد اونایی که از درآمد رشته خودشون میگن عرض کنم پرفسور سمیعی طی سفری که به دانشگاه ما داشتن برای افتتاح یک پروژه با معاون وزیر سر این مسئله که وضع درآمدی و سختی رشته و کشیکای اجباری و اعزام اجباری پزشکان به مناطق محروم کلی بحث کردن و انتقاد کردن و گفتن پزشکای ایران خیلی نجیبن که هنوزم با این شرایط که مال ۵۰ سال پیشه کار میکنن تو آلمان هیچ پزشکی تحت این شرایط و درآمد کار نمیکنه
امین: 1395/3/2621:13:48،
53
60
در مورد حقوق پزشکان تو کشورای دیگه عرض کنم خدمتتون که اونجا هر پزشک براش تعداد مشخصی مریض تعریف شده و بیشتر از اون نمیتونه مریض ببینه و دولت از همون دوره انترنی نزدیک ۱۰ میلیون تومان حقوق به دانشجوهای پزشکی میده و رفته رفته این حقوق افزایش پیدا میکنه ولی تث ایران ۷ سال دوره عمومی فقط دوره انترنی که ۱.۵ ساله حقوق میدن اونم ماهی ۳۰۰ هزار تومان با ماهی ۱۰ تا کشیک ۲۴ ساعته و در دوره دانشجویی تخصص(رزیدنتی) ماهی ۱ میلیون و ۱۵ کشیک در ماه و در طرح اجباری دو ساله در مناطق محروم حقوق ۸۰ هزار تومانی سربازی رو میدن مگه اینکه معافیت داشته باشین که جمع این دوره ها میشه ۱۳ سال و کل درآمدی که پزشک تو این ۱۳ سال کسب میکنه ۶۰ میلیون تومان میشه و بعد از اونم تازه ۱۴ سال تعهد خدمت به دولت رو داره و اجازه تاسیس مطب نداره
---: 1395/3/2701:26:32،
46
32
والا ما یه آشنایی داریم تو آلمان تو یکی از شهرای نسبتا کوچیک زندگی میکرد که شاید بشه گفت میشه مثل مناطق محروم ما، میگفت برای 10 یورو پول ویزیت میره خونه مردم، شما حساب کن ما برا 30 ثانیه ویزیت تو مطب همین مقدار رو میپردازیم!!

من منکر این نمیشم که حقوق پزشکا باید از یه کارمند معمولی بیشتر باشه به خاطر نوع شغلی که داره اما این تفاوت 1.5 تا حداکثر 2 برابر، نه 200 برابر!!!

بعدم این پرداختای غیر متعارف تو همه سازمانها هست و باید باهاش برخورد بشه، ولی اینکه این همه مردم از دست پزشکا شاکین بهتره این قشر زحمتکش!! یه نگاهی به خودشون بندازن ببینن مشکل از کجاست!!
محمد: 1395/3/2701:45:23،
39
34
جناب امین هنوز مونده که این جور حسادت ها رو ببینید
محمد: 1395/3/2621:17:47،
59
34
همه ملت دیگه از حقوق های میلیاردی پزشکان مطلع اند
من: 1395/3/2621:25:06،
28
56
تصویر فیش ها کو ایران جیب ..ترسیدی برداشتی
محمد: 1395/3/2622:08:22،
52
67
جاله.همه از پزشکا بد میگیم.بعد برا اینکه بچمونو بفرسیم پزشکی حاضریم حتی فرش زیر پامونو بفروشیم.اونایی که پزشک تو خانوادشون دارن دیدن چه زجری برا درس خوندن گذاشتن.پزشک فوق تخصصی که الان ماهی یه میلیارد قول شما میگیره جوونیشو فروخته تا به اینجا رسیده.چهارده پونزده سال درس خونده.بیاین یکم منصف باشیم
کارمند: 1395/3/2623:11:13،
56
32
مرد حسابی
من خودم دکتری برق دارم و ده سال درس خوندم حقوقم (چون تو وزارت نیرو قبول شدم خدارو شکر و ...) الان ماهی 2 تومن هست
مرد حسابی رفتین خیر سرتون 10 سال درس خوندین جک گفتین چهارتا دارمو رو به زور حفظ کردین دست کردن تو خون مردم خجالتم نمی کشید
تا یک چیز میشه میگید درس خوندم
شماها چیزی نخوندین فقط رفتین نهایتش بالای سر بیمار یک چیز یاد گرفتین چون وظیفتون بوده
برای کار شما باید یک حقوق استاندارد مطابق باقی کارمندان در نظر گرفته بشه نه 13 میلیون چون درس خوندین
عسقر میکانیک: 1395/3/2623:27:37،
49
28
منم یه مکانیک ماشین سواری بنزم
میدونی چه زجری کشیدم تا از حمالی و پادوئی برسم به سمت شاگردی و از سمت شاگردی برسم به سمت وردستی و از سمت وردستی برسم به سمت اوستائی؟ میدونی چقدر شب و روز تو دود و روغن و کثافت ماشین؛ دندون رو جیگر گذاشتم تا کار یاد بگیرم؟ می دونی چند سال اصن چیزی به اسم حقوق نداشتم ؟ میدونی قطعه سنگین رو دستم افتاد و 2 تا بند انگشتم رفت به فنا؟ میدونی چقدر فحش و بدو بی راه خوردم ؟ میدونی چیزی به اسم بیمه و ساعت کار و تعطیلی معنی نداره برام؟
پس منم حق دارم چون جوانی خودمو تو این راه سخت که فکر نمیکنم نه ذهن تو و نه فیزیک بدنت اجازه بده اونو تجربه کنی گذاشتم بیام و واسه سفت کردن 2تا پیچ ماشینت که تو " بلد نیستی" عوض 50 هزار تومن ازت 50 میلیون بگیرم؟ پرداخت هم می کنی چون " مجبوری " که پرداخت کنی چون خودت " بلد" نیستی.این همون منطق خودت نی؟
ولی من چیزی دارم به اسم " وجدان"
پزشکان قاتل: 1395/3/2622:25:37،
50
56

این کسی که اینقد ملیونو میگیره نمیدونم تحت چ شرایطیه ولی اره کاملا بیعدالتیه انقدر شکاف مالی در بین مردم
اما ایا مردم ما همه کار درستن؟ کسی تو شهرداری پول اضافه نمیگیره
میوه رو به 3برابر قیمت نمیدن
میری موبایل بخری بهت نمیندازن جنس غیرو
کلا سلول به سلول این مملکت فاسد شده
و اخلاق در جامعه ما مرده از جمله پزشکان
اون دوستایی که طرف مدیریو میگیرن کسی میگه تو چقد حقوق میگیری چقد درمیاری
اها مهندسان عزیز ، دربین شما هم جوانانی هستن با 39 سال سن و درامد حدودا 3 4 ملیاردی سالانه حداقل
استقبال میکنیم از پزشکان پاکستانی بیان تا فرقشو بفهمید
حتما بیان
شما ندیدید از کشورهای همسایه میان با قیمت ازاد درمان میشن میرن و میگن هزینه درمان یک سوم کشور خودشون درمیاد

حسینی: 1395/3/2622:26:06،
43
42
اینجانب کارمند مرکزبهداشت یک شهرستان دارای مدرک فوق لیسانس.باید عرض کنم که مدت یکسال مطالبات ما ازجمله حق مسکن،لباس واضافه کاری و....پرداخت نشده.حتی مدت 2 ماه است که تلفن اداره بعلت بدهی قطع می باشد وکارکنان حقوق ناچیز می گیرند ومتاسفانه مشاهده می کنیم بعضی ها چنین ریخت وپاشهایی میکنند.
مردم: 1395/3/2711:11:02،
34
35
حق لباااااسسسسس!!!!

مگه روپوش نميپوشيد فوقش سالي دوتا50000 تومنه ديگه
محمد: 1395/3/2622:38:25،
60
35
با عرض سلام
بنده به عنوان عضوی از جامعه پزشکی، مطلع هستم که مطالب بالا از زبان دکتر حریرچی صحت ندارد. درست است که فیش حقوقی پزشکان چند صد میلیون تومانی نیست، اما همه به خوبی می دانیم که پزشکان علاوه بر فیش حقوقی از مبالغ چند ده میلیون تومانی کارانه نیز برخوردارند در حالی که در فیش حقوقی ثبت نمی شود ولی به هر حال این مبالغ از خزانه بیت المال و یارانه مردم و درآمد های نفتی هزینه می شود.
منصور: 1395/3/2713:29:49،
36
37
دوست عزيز تو پزشك نيستي چون اين پولها از پول نفت و غيره نيست بلكه از درامد ماهانه خود پزشك از مراجعين و بيمه هست
نادر : 1395/3/3023:18:52،
41
45
درسته از بیمه هست ولی چه کسی قیمت خدمات پزشکی رو مصوب میکنه و از کجا این هزینه رو میده .بیمه ها از کجا میارن .یا از مردم یا از بیت المال .
مولتی: 1395/3/2622:42:35،
66
35
پس دولت لطف کنه دیگه نگه آی ندارم!سیاست گدابازی!ازگداهایادگرفتن دیگه!پولشون ازپاروبالامیره هی میگن به من بینواکمک کنید!یارانه نگیریدبیان انصراف بدین!تاخودم حذفتون نکردم!ندارم!ندارم!قرض دارم واسه نون شبم موندم!این فیشای حقوقی خوب دستشونورومیکنه ونشون میده یارانه دویست‌وپنجاه هزارتومنیم عین واقعیت وقابل پرداخته نه رؤیا!ایران به پایتخت وقلمرودزدان تبدیل شده نکته خنده داراینکه وزیربهداشت گفته طرح بیمه سلامت کلی بدهی بالااورده وباشکست مواجه شده وکلابیمه ها بدهکارن!!ملومه دیگه همش صرف دستمزدای انچنانی میشه خجالت اوره چه مملکت بی دروازه ای داریم نامسئولومدیرنداشته باشیم وضعمون بهتره!لااقل دستمزداضافه نمیدیم.....
کریم: 1395/3/2623:45:56،
48
32
متاسفانه خود وزیر بهداشت هم میلیاردر هست و نیز وارد کننده دستگاه های چشم پزشکی البته با توجیه جالب اینکه این درآمدها مشروع و حلال هست!!!! .....
پس درد مردم رو نمی فهمند و فقط بفکر پول هستند ..........
رامتین: 1395/3/2622:47:43،
39
44
بابا درامد یه متخصص در آمریکا سال 300تا 400هزار دلاره. یعنی میشه حدودا 1میلیارد. میشه ماهی 80میلیون. در ایران میانگین درآمد یه متخصص ماهی 15میلیونه. چرا میگین زیاده؟؟؟
بعد شما عرضه داری رتبه زیر 1000 در کنکور بیاری و پزشکی قبول بشی و بعد 7سال مشقت فراوان (مهندسی و رشته های دیگه بخدا هتله و اصلا فشاری به آدم نمیاد و اصلا کار عملی نداره) باید 2 سال طرح بری و بعد سختترین کنکور خاورمیانه یعنی تخصص را بدی و اگه قبول شی 4سال درس بخونی و باز 3سال طرح تخصص را بگذرونی. بعد باز اگه خواستی کنکور فوق تخصص بدی و 2سال هم طرحش. یعنی کلا 20سال درس.
کمالوند: 1395/3/2709:24:33،
42
29
400 هزار دلار در آمد سالیانه شخص اول عامریکا یعنی اوباماست (البته بدون کسر مالیات)
درآمد سالیانه یه متخصص در عامریکا به طور خیلی ایده آل و با محیا بودن سایر شرایط چیزی حدود 150 تا 200 هزار دلاره که ماهینه حدود 16 هزار دلار می اوفته که بعد از کسر مالیات حدود 14000 هزار تا می مونه . یه سر به عامریکا بزن و ببین که همین درآمد 14K هم اونطرف یه رویاست و 90 درصد حول و حوشه ماهی 8تا 9 هزار دلار در ماهه
این روضه ها رو برو واسه امثال خودت بخون و بدون که الان دنیای خیلی کوچیک شده و همه از همه چیز اطلاع دارن
در ضمن ؛تو اگه دانشی هم داشته باشی بر پایه حفضیاته ولی یه مهندس دانشش بر اساس تحلیل و قضاوت مهندسیه ؛بر اساس محاسبات ریاضی و فیزیکه ؛چیزی تو اصلا تو مخیله ات نمی گنجه
و نکته آخر اینکه ؛ شما به نوعی اپراتور دستگاههای ساخته شده توسط همین مهندسین هستی که بدون این دستگاهها کلا تعطیلین
Aria: 1395/3/2710:59:59،
46
37
مهندسی هتله؟
تا حالا اسم معادلات دیفرانسیل و انتگرال سه گانه و آمار مهندسی و استاتیک و مقاومت مصالح و ... به گوشت خورده؟؟؟ عمرا اگه حتی یک واحد از مهندسی رو بچه های پزشکی بتونن پاس کنن چون سوادشو ندارن.
تا حالا تو پروژه های عسلویه و ماهشهر و آبادان و ... رفتی وسط تابستون؟ تا حالا توی بیابون بی آب و علف خدمت کردی پای پروژه های راهسازی و راه آهن؟ تا حالا 24 ساعت کامل توی تونل مترو با کارگرا سر و کله زدی؟ تا حالا یه خط تولید خودرو و درگیریها و استرسشو از نزدیک دیدی؟ توی کارخانجات لاستیک سازی و مواد شیمیایی یا کارخونه مس و فولاد کار کردی؟ ماها اگه راهنمای خوبی داشتیم تو زندگیمون نمیرفتیم دنبال مهندسی . راحت پزشکی میخوندیم و امثال شما هم حداکثر توی پرستاری یا مامایی میتونستی قبول بشین.
qq: 1395/3/2623:06:07،
42
36
فیشهای مدیرن شرکت گاز هم همینه لطفا تحقیق کنید
پزشک: 1395/3/2623:39:15،
38
45
لطفا پس از این دفعه مریض میشید برید پیش کارگر باحقوق 900 تومن، همون واستون نسخه بنویسه خب. این چه حرفیه خب چی را با چی مقایسه میکنید!!!
saman: 1395/3/2708:16:13،
49
39
کارگرم اگر نبود و کار نمیکرد نه کار تو و امثال شما راه میفتاد نه مریض میشد که بخواد بیاد پیش پزشک شما زرنگی برو آلمان کار کن یا کانادا. بیخود بهتون بها دادن. فول پروفسور دانشگاه صنعتی شریف ماهانه 6.5 تومن حقوق میگیره اونوقت شما به اصطلاح طبیبان تازه فارغ التحصیل شده بخاطر بیحساب کتابی خون مردم و تو شیشه می کنید. در حالی که یک صدم یه استاد دانشگاه سواد ندارید. ادعا نکنید درس خوندیم چه درسی؟ مگه بقیه درس نخوندن.
مهدی: 1395/3/2623:43:54،
47
37
دراقوام ما چند تا دکتر هستند که با اینکه اینجا درآمدشان عالی بود ، هوس کردند مهاجرت کنن خارج .بالاخره هم رفتند. بعد از مدتی دیدند اونجا نه به راحتی بهشون کار میدن نه درآمدشان مثل اینجاست .حالا هم برگشتند ایران و دارن مجددا پول پارو می کنن .به مردم مظلوم ایران توصیه میکنم برای اینکه جلوی پولدار شدن دکترای پولدوست را بگیرن رو بیارن به کارهای پیشگیری تا کارشون به درمان نکشه.
میری: 1395/3/2623:51:19،
43
30
ازهموطنان تقاضا می کنم از فیشهای شرکت نفت هم رونمایی کنید
پزشک: 1395/3/2623:52:10،
45
45
من پزشک هستم.اتفاقا در یک منطقه محروم.اینجا که اصلا ازاین خبرها نیست.این فیش هم هم فیش های حقوقی خواص است.لطفا همه پزشک ها را مثل هم نبینید.مثل قضیه بانک رفاه وبیمه و...این حقوق های نجومی مربوط به یک عده خاص ومدیران طمعکاراست.لطفا همه را به یک چشم نبینید
محمد: 1395/3/2708:13:14،
43
39
آره جان خودت!!!
درست میگی!!!
علی: 1395/3/2623:56:45،
49
40
بیچاره دولت نگو چرا پول نداره، همشو پزشکان بر می دارن!!
مسعود: 1395/3/2700:13:52،
41
55

خوب شما هم میومدی پزشک می شدی،

هوش و استعدادشو می داشتی.زحمت می کشیدی.بیدار خوابی و استرس می کشیدی

جوونیتو میذاشتی رو کارت.

سید برهان: 1395/3/2700:48:22،
45
33
عادت کردیم به دیدن این فیشا بخدا...
بجای نشون دادن اینا خب یه کاری کنین
عاصي: 1395/3/2700:59:39،
40
52
اينجور حسادت ها عاديه
جوابگو: 1395/3/2701:06:25،
38
39
اگر الالن اعلام كنن كه همه مي تونن پزشكي بخونن شما نميريد دست برداريد از عقده گشايي
مهدی: 1395/3/2701:27:36،
48
41
متاسفانه تا ظرفیت پزشکی افزایش پیدا نکه وضع همینه الان هیچ رقابتی بین پزشکان نیست وقتی دست زیاد باشه این تعرفه ها پایین میاد. وقتی یه بیمارستان خصوصی بتونه یه متخصص قلب رو با ماهی 5 میلیون تومن استخدام کنه چرا ماهی 400 میلیون تومن بده به یه متخصص قلب . وقتی تعدادشون کمه وضع همینه و بدتر از این.
اگه تعدادمهندسان برق هم اندازه تعداد پزشکان بود مهندسین برق حقوقاشون بالای 50 میلیون تومن در ماه بود.
تا رقابت ایجاد نشه این فساد هست. البته رسانه ها هم باید ازاد باشند
اگه اینترنت و تلگرام نبود محال بود این حقوق های چند صد میلیونی رسانه ای شه. فکر نکنید که اینها همین یکی دو ساله حقوقاشون زیاد شده و قبلا کم بوده.قبلا کسی اطلاع نداشته.
کافیه اطراف خودتون به زندگی پزشکان نگاه کنید اونقدر فاصله طبقاتی زیاد شده که این قشر دیگران رو ادم حساب نمیکنند . وقتی طرف ماهی 400 میلیون میگیره مغرور میشه دیگه
اختر: 1395/3/2708:56:21،
44
34
این راهکار دراز مدتشه
راهکار فوریش واردات سریع پزشک و پرستار از کشورهای هند و پاکستان و فیلیپین هس
تا تو یه فورجه 10 ساله تعداد فارغ التحصیل ها به تعادل برسه هم اینکه این کاسبان وطنی با دیدن وجدان کاری پزشکان و پرستاران خارجی ؛تربیت بشن در غیر اینصورت برن هر جائی که قبولشون می کنن
علی: 1395/3/2701:39:40،
45
44
نوش جونشون زحمت میکشن یکی از همین پزشکا منو از مرگ نجات داد اونم با 500 هزار تومن تو بیمارستان دولتی
حسابدار بيمارستان: 1395/3/2702:07:01،
38
43
دوستان عزيز انتشار اين سه فيش همزمان يك نكته ظريف دارد زمانيكه طرف تحول سلامت شروع شد پزشكان حدود ١٨ ماه از بيمارستانها طلب داشتند كه با بودجه اي كه به بيمارستانها تزريق شد توانستند ٨-١٠ ماه رو پرداخت كنند به عبارتي فيش اول كه چندين كارانه ذكر شده مطالبات ٨ ماهشه ولي فيش دوم و سوم مربوط به همون ماهشه
حسابدار بيمارستان: 1395/3/2702:16:33،
37
34
البته اين اتفاق فقط ٢ نوبت در سالهاي ٩٣ واوايل ٩٤ رخ داد و تقريبا مطالبات قبلي پزشكان تسويه شد اما با توجه به ارزان كردن خدمات در بيمارستانها ي دولتي و افزايش تعرفه و انداختن هزينه ان بر دوش بيمه ها عملا از اواسط سال ٩٤ مجددا توان پرداخت مطالبات پزشكان توسط بيمارستان ميسر نبوده و با توجه به كمبود بودجه هر ماه ما حدود ٣٠ تا ٤٠ حق هر پزشك را واريز ميكنيم
دكتر میرجلیلی: 1395/3/2702:25:52،
46
56
شما مردم اصلا نمیفهمین ماها چی كشیدیم تا دكتر شدیم از چیا محروم بودیم تا دكتر شدیم تا چند سالگی از جیب خوردیم تا دكتر شدیم این پولام مال تعداد انگشت شماره هممون كه انقدر نمیگیریم
دکتر: 1395/3/2711:16:57،
46
37
والا ماهم 24 سال از بهترین سال های زندگی مون رو درس خوندیم و از همون چیزهایی که می گویید محروم شدیم. 12 سالشو تو دانشکده های پزشکی درس خواندم و شدم متخصص علوم پایه پزشکی و استاد دانشگاه (به خاطر علاقه ام نه به خاطر شکست تحصیلی). الانم ترمی 150 دانشجوی پزشکی تربیت می کنم. حلا چرا درآمد شاگردای من که پزشک عمومی می شوند دست کم سه برابر من هست؟ نکنه بیشتر از من درس خوانده اند؟!
در ضمن ما هم برای دولت درآمد داریم. ما این پزشکان عزیز را تربیت می کنیم تا برای دولت سود آور شوند. دانشجوی بین الملل، دانشگاه آزاد، پیام نور و غیر انتفاعی بابت ورود به کلاش امثال من پول می دهند. پس چرا به ماها K آموزشی نمی دهند؟ و مگر هیئت علمی پزشک وظیفه اش درمان نیست. پس چرا K درمانی می گیره؟ چرا اون کارانه می گیره من کارانه نگیرم. هر دویمان هم دکتریم و در دانشکده پزشکی کار می کنیم.
رو به نادانان: 1395/3/2703:53:46،
46
43
واقعا چيزي نميفهميد
مهدی: 1395/3/2707:48:17،
54
37
دوستان عزیز باور کنید که پزشکان خیلی بیشتر از مبالغ اعلام شده فوق پول میگیرن.حتی برخی ماهانه سه میلیارد تومان.خون ملت رو دارن تو شیشه میکنن.اکثرا بیمار رو به دید مشتری میبینن نه به عنوان انسان بیمار و محتاج به کمک انسانی.
X: 1395/3/2714:52:02،
40
37
عمو چرا منفی میدی
یکی از همین دکترا یکی از نزدیکترین اقوام بنده هست
ماهی حداقل سیصد میلیون درآمدشه
میفهمی؟؟؟؟
سیصد میلیون در ماه
علی: 1395/3/2709:17:07،
40
38
توی وزارت بهداشت پول رو فقط به پزشکا میدن کارکنان که حقوقشون از بقیه کارمندان ادارات دیگه کمتره برادرم توی یکی از روستاهای دور افتاده با مدرک کاردانی بهداشت به زور 1.500 میگیره که اونم خرج کرایه راهش میشه آخر ماه از ما میاد قرض میگیره همونجا هم عدالتی نیست
امیر : 1395/3/2709:19:14،
43
31
کاش فیش های کارکنان نفت،گاز،برق،مخابرات،آب هم دیده میشد از مردمی که قرار بود همچیشون رایگان باشه چه قبض هایی میگیرن بعد به کارکنانشون چقد مزایا میدن .....
بابا: 1395/3/2712:05:02،
31
29
تازه میگن ما که دو میلیون حقوق میگیرم باید 15 درصد افزایش حقوق داشته باشیم
دروغ منشا همه بدبختی هاست
محمد: 1395/3/2712:12:50،
47
38
باسلام
من يك پزشكم به نظرم واردات پزشك از هند بنگلادش و پاكستان عاليه
بانکی: 1395/3/2712:35:30،
40
32
به دکتر:
اضافه کنم که:
دقیقا مثل این میمونه که شما به کسی که وظیفه اش نقاشی هست بیاین و یه ضریب k هم به عنوان ضریب نقاشی بهش بدین!خوب بابا اون شخص حقوق میگیره و کار و وظیفه اش نقاشیه دیگه ضریبk دیگه چه کلکیه؟
دکتره رفته کلی از امکانات مملکت استفاده کرده (راهی هس که خودش حسب علاقه اش انتخاب کرده ) و حالا "وظیفه اش" دکتری و درمان بیماران هس؛ بی منت ؛ مثل هزاران هزار متخصص در مشاغل مختلف ؛ولی متاسفانه ما داریم میبینیم برای انجام دادن کاری که " وظیفه اش" است نه تنها حقوقهای تخیلی می خواد بلکه زیر میزی و رو میزی هم میخواد و بدتر از اینکه با رفتار و گفتارش به همه توهین میکنه و همه رو نفهم فرض و خطاب می کنه!( نمونه اش تو همین چن تا کامنت بالا)
یکی از علل این وضعیت سوء استفاده از عدم آگاهی و بی خیالی مردمه(البته علل مهمتردیگری هم هست )
دکتر: 1395/3/2713:34:28،
46
30
منظور من هم دقیقا همین بود. صد در صد موافقم
حميد: 1395/3/2713:35:42،
40
36
دوست عزيز همون نقاش هم به ازاي فروش هر تابلو نقاشي يه درصدي عايد خودش ميشه كه به اين ميگن كارانه يا ظريب كا و پزشك براي هر ويزيت و كاري براي بيمار ديه يه انسان رو بايد تضمين كنه از جيب خودش نه دولت پس مثه يه كارمند حقوق بگير بي خيال نيست
یاعلی: 1395/3/2717:19:34،
37
42
خوب تو هم میتونی برو دکتر شو
کارمند بهداشت: 1395/3/2714:25:35،
51
39
من خودم کارمند بهداشتم متاسفانه در این سیستم اولا پزشک سالاریه (اونم اکثرا پزشکهای بیسواد) . دوما پرداخت اضافه کار و کارانه و طرح قاصدک وپاداش و... همش براساس میل و سلیقه شخصی .پارتی بازی و رفیق بازیست . صدای اعتراض کارمندان هم به هیچ جا نمیرسه . چون اول با لابی شکایتتو مسکوت میکنن . بعدشم یک حالی ازت میگیرن که تا آخر 30 سال خدمتت دم برنیاری
توكلي: 1395/3/2717:31:39،
44
29
درامد برستارها هم بي رويه افزايش داشته جرا يه برستار بيسواد بايد درامدش دو برابر من مهندس باشه هر دو كه ليسانسيم
خودتی بابا جون: 1395/3/2723:39:56،
33
34
حق با دکتر توکلیه!
حامد: 1395/3/2718:03:33،
45
33
این انصاف کسی که 30 سال کار کرده 1300 بگیرعه با افزایش حقوقی که قراره این ماه بدن 1550 بگیره و یکی اینقدر خط فقر چقدره ؟
رامتین: 1395/3/2718:49:24،
43
36
Aria خان مگه شما مهندسی دانشگاه صنعتی شریف خوندی که ادعات میشه و میگی که اگه ما پزشکی میخوندیم، تو الان پرستاری بودی؟؟؟
اینو کسی بگه که رتبه کنکورش زیر 1000 (کشوری) باشه بهش میگم شایستگی تو بالاست. در هر صورت من تخصصم (داخلی) 3ماه دیگه تموم میشه و اگه خدا بخواد بعد طرح، فوق هم شرکت میکنم.
ضمنا الان خیلی از مهندسین دارن میان تجربی امتحان میدن. یکی از دوستان که مهندسی برق خونده (ارشد داره) دوباره کنکور داد و الان پزشکی آزاد میخونه. شما تواناییت بالاست و این کارو بکن اگه زیر 30 سال داری.
از طرفAria: 1395/3/2720:48:26،
47
36
ببین ما مهندسین هیچ علاقه ای به رشته های پزشکی نداریم . که اگه داشتیم کسب رتبه 1000 کاری نداره مخصوصا الان که فقط شرط قبولی حضور سر جلسه است
(بر خلاف ایران) رشته های مهندسی الان توی رنکینگ پر درامدترین رشته های جهانی هستن و جالبه بدونی خبری از رشته های پزشکی نیس!
مسئاله مهم هم اینه که نظام پرداخت ها باید عادلانه باشه تا هر کسی توی هر فیلد تخصصی " حقش " رو دریافت کنه
ببین نه من و نه شما هیچ کدوم نمی تونیم جای هم دیگه باشیم و تخصص ما هر کدوم در جای خودش ارزشمنده (اگه این منطقو قبول داری) پس چرا باید یکی در قبال خدماتش بگیره ماهی 300 میلیون یکی بگیره وزارت کاری؟در ضمن نیاز به غالب رشته های مهندسی در اینده رشد صعودی نسبت به پزشکی خواهد داشت چون روش تشخیص و درمان غالب بیماری ها از صورت فعلی تغییر اساسی پیدا خواهد کردمیتونی اگه زیر 30سال هستی ارشدو توی یکی از رشته های تاپ مهندسی ادامه بدی.
محمد: 1395/3/2723:12:09،
40
33
جالبه که سخنگوی دولت گفته اتاق فکری تشکیل شده برای خراب کردن دولت!!!!!!!
اژه ای گفته هیاتی رسیدگی میکنه به فیش ها!!!!!!!!
حالا معنی این جمله را فهمیدم که خودم کردم که لعنت بر خودم باد
بنگاهی: 1395/3/2811:14:08،
37
37
'قائم مقام وزیر بهداشت افزود: این پزشکان افرادی هستند که 1.7 برابر ساعت کاری تمام وقت(44 ساعت در هفته) یعنی به طور میانگین 75 ساعت در هفته کار می کنند و در واقع به جای دو یا سه پزشک متخصص خدمت ارائه می کنند و از نظر وزارت بهداشت اگر هم بالای 100 میلیون تومان کارانه بگیرند، کاملا"" قانونی و از شیر مادر حلال تر است.""

منبع: تابناک

پ.ن: گفتیم اول صبحی کمی روحیه بگیریم
غلامعلی: 1395/3/2811:45:45،
39
38
لازم است فیشهای نفتیها و پتروشیمی ها و گازها که دست انداخته اند به منابع عمومی و غارت می کنند نیز رو بشود . کافیست همه بدانند در این مملکت که فیشه های صدمیلیونی رو میشود کارگزانی هستند که در یک ریخته گری در کنار دمای 1700 درجه در گرمای تابستان ماهی هفتصد هزار توان دریافتیشان است تازه آن را هم اگر به موقع بدهند .
رامتین: 1395/3/2812:48:33،
35
43
باشه Aria خان. فعلا درس خودمونو تموم کنیم:)
اما بدون که الان تحصیل در کشور تغییر کرده. الان بهترین شاگردهای دبرستان میرند تجربی. باهوشترینها رشتشون تجربیه دوست عزیز. همه دوس دارند تجربی بخونند و اونی که مثلا معدلش 5صدم کمتره به زور میفرستند ریاضی. در کنکور سال پیش، 550هزار نفر رشته تجربی شرکت کردند در کنکور اما ریاضی 250هزار. طرف با رتبه 50000 در رشته ریاضی، ممهندسی دانشگاه دولتی قبول شده، جوری که درس ریاضی را زیر10% زده. انتظار داری این مهندس خوبیه؟؟؟؟ اما در تجربی هنوز که هنوزه آخرین رتبه قبولی در پزشکی (مثلا زاهدان) 3000 هست. اصلا افزایش ظرفیت ندارند. بهتره کمی به این موارد توجه کنید و با دوران دهه 70 و اوایل80 مقایسه نکنید.
از طرفAria: 1395/3/2813:38:15،
38
35
شماها هنوز تو توهم رتبه و کنکور هستید که دوران این بازی ها تموم شده . اگه سن وسالی ازت گذشته و دارای تجربه و منطق هستی ؛ مثل آدم بزرگها بیا و بحث کن والا این صحبتها مال همون دوران دبیرستان و دبستانه.
من اگه توضیحی دادم به خاطر تنویر فکرت بود تا متوجه بشی در اینده نزدیک غالب رشتهای پزشکی به مدد علم و دانش مهندسی از بین خواهند رفت چرا؟ چون روش تشخیص و درمان توسط appهای کامپیوتری و توسط علم رباتیک که همه حاصل علم و دانش مهندسین هس متحول خواهد و در بهترین حالت صنف شما در حالت اپراتوری دستگاهها باقی خواهد ماند. مثلا در عملهای جراحی سنگین که لازمه 1 نفر اپراتور ( مثلا خود شما) در کنار رباتهای جراح قرار بگیرید.
به هر حال موضوع اصلی بحث دریافتی های ظالمانه شما از ما ملت و همچنین واقعی سازی دستمزد ناچیز سایراقشار هس که باید به طور جدی پیگیری ؛ اصلاح و با متخلفین و کاسبین برخورد قاطع بشه
ياسر : 1395/3/2814:19:52،
35
37
همینی که هست خوشتون بیاد یا نیاد مهم نیست. مهم اینکه هیچ کاری از دستتون بر نمیاد جز نق زذن در سایت های خبری
عباس: 1395/3/2815:08:58،
37
33
فرهنگی بازنشسته هستم که ماهی1میلیون واندی میگیرم بنازم به این عذالت زمانی که شاغل هم بودم همین قدر می گرفتم که به دلیل خستگی بیش ازحدوفشارکارمعاونت دبیرستان400نفره خودم رابازنشست کردم
m: 1395/3/2819:23:41،
55
36
چقدر حسود هست س خوندن حقه شونه نوش جونشون از شیرمادر حلال تر
كارمند بهداشت: 1395/3/2820:06:18،
32
32
باز دست آقايان دكتر آدابي و شريفي مقدم درد نكند كه شجاعت به خرج ميدهند و هر از گاهي در مقابل اين ظلم و بي عدالتي كه در حق پرستاران و پيراپزشكان شده ، اعتراض مي كنند . تشكر تشكر
امير: 1395/3/2823:19:22،
36
31
يك درصد به ماليات بر أرزش افزوده أضافه كرد تا براي بهداشت هزينه بشه داده حقوق خودمون ببرن بالا كاش اين يه درصد به اموزش پرواز مي دادند تا وضعيت اموزش بهتر بشه
حاج رضا: 1395/3/2913:35:01،
38
50
واقعا شرم اوره.خدا خیر از کارشون برداره
مهدی: 1395/3/3012:04:51،
54
43
بابا به خدا ازاین خبرها نیست بنده پزشکم با سابقه 25 ساله ورسمی خداییش تاحالا حقوق و کارانه جمعا ماهی
زیر هشت بوده انهم با چندین ماه تاخیر بر دروغگو لعنت
آرمين: 1395/4/221:17:34،
31
43
عزيزم پزشك بودن كه مهم نيست، بايد وصل باشي به آقايون تا با زحمت كم درآمد زياد داشته باشي، وگر نه خركاري و درآمد كمتر نصيبت ميشه
پاسخ به مهدی: 1395/3/3014:36:29،
51
39
کسی که درجا بزنه بنظرم حقش نیست زندگیش بهبود پیدا کنه
چرا تخصص نمیخونی؟ بالاخره با کمی تلاش میتونی رشته های ماژور را بیاری، کافیست از بین 15000 شرکت کننده آزمون دستیاری، رتبه زیر 3000 بیاری و معمولا نمره حداقل300 قبولیتو تضمین میکنه. ضمن اینکه در ادامه در آزمون فوق براحتی قبول میشه شد (اگه تمایل به خوندنش باشه) چون معمولا تعداد شرکت کننده برابر تعداد قبولیست.
به این توجه کنید کسی میاد نمره 510 میاره و رتبه1 میشه، بشدت باید گفت تو بینظیری که چنین تلاشی داشتی در آزمون دستیاری.
آرمين: 1395/4/221:20:55،
35
34
قبولي تو چه رشته اي عزيزم؟ پزشكي اجتماعي و عفوني و ورزشي و طب كار و... هم رشته هستند، اما ماهي ٢ ميليون درآمد دارند! مردم فكر ميكنن همه تخصص ها درآمد بالا دارن
بي نام: 1395/3/3014:45:38،
35
53
كلا اين دولت طرفدار مديران و نظام سرمايه داري هستش و جالب نام امسال را گذاشتن اقتصاد مقاومتي كه فقط بايستي ما مردم هميشه در صحنه بايستي درك داشته باشيم و مقاومت كنيم تا مديران به بالاتر و سرمايه داران بتوانند بيشتر و به هر نامي ببرند و بخورند و طبق معمول هميشه به عقل و شعور ما توهين كنند و به ريشه مردم هميشه در صحنه بخندند و بگويند كه اين حقوق ها از شير مادر حلال تر است .
عرضه: 1395/3/3016:41:00،
47
42
اگه میتونید بریدتحصیلات پزشکی روبااون همه زحماتش انجام بدبد بعدهم انتظار حقوق بالا داشته باشید
احسان: 1395/10/1023:11:59،
6
10
خیلی هم هنر نمی کند کسی که پزشکی قبول میشود.با اینهمه کلاس کمکی و تست زنی.
نازنین: 1395/4/109:11:25،
39
41
اونوقت شوهر من تو غربت داره تو یه شهر که آخر دنیاست انگار! سه ماه یه بار 300 هزار تومن کارانه می گیره! با حقوق 1.520.000 اضافه کار هم میگن آقا واینستی بهتره چون بودجه نداریم پول بدیم!!!
بله مشخصه بودجه ندارین!!!!!!
علي: 1395/4/118:59:36،
39
41
بعضيا چه بخور بخوري ميكنن.مام ميريم فلافل سلف سرويس ميخوريم يه دونه بيشتر فلافل بخوريم.بيرون اومدين حس بابك زنجاني داريم.
علي: 1395/4/300:17:12،
41
50
اين مملكت صاحب داره وصاحبش اقا امام زمانه ..تنها راه حل ورود بزشكان متخصص از خارجه تا هم اطلاعات بزشكان بالا بره وهم شش ماه نوبت ندن هم بولهاي مفت اعم از كارانه وغيره كم بشه و هم سلامت بيماران بالا ميره . همان گونه كه ماشين در ايران انحصاري ميباشد بزشكان نيز همه چيز رو انحصاري كردند اگه بزشكي خارجي بياد ايران همه بزشكان بايد سماق بمكند والسلام عيكم ورحمه الله وبركاته
نادر: 1395/4/1704:27:06،
42
31
درآ مد پزشکان در این کشور بسیار زیاده و مالیات اندکی به نسبت درآمد پرداخت میکنند ..دولت میبایست به این مشکل رسیدگی کند چرا یک دندانپزشک که ۱۲ ترم دانشگاه میرود درامدی معادل حداقل ۳۰ میلیون در ماه داشته باشد و یک معلم با زحمت بیشتر و بازدهی بیشتر با حقوق ۱ میلیونی زندگی کند ..این کجایش عادلانه است .؟!ظرفیت پذیرش دندانپزشکی و پزشکی را زیاد کنید تا این انحصار شکسته شود و پزشکان هم خودشان را عضو این جامعه بدانند و از طرفی نرخ ویزیت و خدمات پزشکی کاهش پیدا کند ...این رشته ها در انحصار انجمن صنفی پزشکان است و ظرفیتها را کنترل میکنند
رضا: 1395/10/1010:00:42،
6
12
سلام
منکر زحمات برخی پزشکان دلسوز نیستم.گزارش سازمان بازرسی این بود که پزشکها زیاد گرفتند ولی قانونی بوده. باعث تاسف است.اگه یک پزشک به جای 20 مریض در روز 160 مریض ببینه کارش قانونیه یا جنایته؟چرا استانداردهای جهانی را نگاه نمیکنید؟ در همه نقاط پیشرفته اگه پزشک بالای سقف تعیین شده مریض ببینه در امد اضافی به حساب مالیات میره و پزشک مجبوره زمان کافی واسه بیمار بگذاره. اگه اشتباه پزشکی به علت سهل انگاری پزشک پیش بیاد باید دو سال در امدش را بعنوان جریمه بده.ایران یک مافیا در پزشکی ایجاد شده که حتی وزیر علوم هم پزشک میشه وباندانم کاری همه زیرساختهای علوم پایه در وزارت علوم تخریب میشه مثلا در کوره دانشگاهها هم مجوز دکتری صادر میکنه. دیگه رشته های علوم پایه که میتونن استقلال مملکت را تضمین کنند جاذبه ای برای استعدادهای درخشان ندارند.
مژگان: 1395/12/222:54:52،
4
3
با این بودجه ای که وزارت بهداشت می بلعد و در جیب پزشکان می کند اگر بیماران راسوار هواپیما کنند و بفرستند ترکیه برای درمان هزینه اش برای مردم کمتر میشه این قاضی زاده هم گرگی در لباس میش بود بالاخره ثروت هزار میلیاردی را از همین راه باید کسب کرد دیگه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار