کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

درآمدهای میلیاردی در وزارت بهداشت جنجال به پا کرد

کدخبر:۲۴۱۸۵چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۶:۴۷۴۷۹۵ بازدید

ماجرای پرداخت های نامتعارف در برخی دستگاه های دولتی که در روزهای اخیر شدت گرفته است، با اظهارات یک نماینده مجلس دهم، به سمت و ...

ماجرای پرداخت های نامتعارف در برخی دستگاه های دولتی که در روزهای اخیر شدت گرفته است، با اظهارات یک نماینده مجلس دهم، به سمت و سوی وزارت بهداشت نشانه رفت.

به گزارش ایران جیب به نقل از مهر، هنوز موضوع پرداخت های چند ده میلیونی و بعضا صد میلیونی برخی پزشکان متخصص و فوق تخصص فراموش نشده بود که این بار سخنان یکی از نمایندگان مجلس دهم، این چالش را تشدید کرد.


ادعای درآمدهای میلیاردی

نادر قاضی پور نماینده ارومیه در مجلس با انتقاد از ابلاغیه اخیر رئیس جمهور درباره حداقل و حداکثر حقوق ها، گفت: در وزارت بهداشت درآمدهای نیم‌ میلیاردی و 2 میلیاردی به صورت ماهانه وجود دارد. وی، در اخطاری قانونی با استناد به اصل 9 قانون اساسی که در رابطه با تبعیضات حقوقی است اظهار داشت: طبق مصوبه نمایندگان مجلس، حداقل و حداکثر دستمزدها باید به گونه‌ای باشد که به عنوان مثال اگر کسی یک میلیون تومان حقوق می‌گیرد، حقوق او اختلاف زیادی با فرد دیگری نداشته باشد.

قاضی پور افزود: در وزارت بهداشت درآمدهای نیم میلیاردی و ۲ میلیاردی ماهانه وجود دارد و آقای رئیس جمهور هم حداقل و حداکثر دریافتی را ۱۰ برابر ابلاغ کرده است که ما نمی‌دانیم آقای رئیس جمهور این رقم را از کجا آورده است.

این اظهارات در حالی عنوان می شود که محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری عنوان کرده است که با پرداخت های نامتعارف برخورد می کنیم.

البته اظهارات سخنگوی دولت متوجه مدیران بیمه مرکزی و بانک رفاه بود.


واکنش سخنگوی وزارت بهداشت

در همین حال دکتر ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در واکنش به اظهارات نماینده ارومیه، گفته است که مدعیان چنین اظهاراتی، مستندات ارائه بدهند.

وی گفت: این اظهارات مبنای مشخصی ندارد و وزارت بهداشت نیز در گذشته پاسخ داده است و چندان نیز مایل نیستیم به این اظهارنظرهای بدون مبنا پاسخ دهیم زیرا اصلاً چنین پرداختی‌هایی وجود ندارد چون ممکن نیست و چنین پرداخت‌هایی را به شدت تکذیب می‌کنیم.

قائم مقام وزیر بهداشت درباره چرایی چنین اظهارنظرهایی، افزود: به هر حال افراد آزاد هستند اظهار نظر کنند ولی باید همانطور که ما از بررسی نهادهای نظارتی درباره این موضوع استقبال می‌کنیم این افراد نیز پس از نظر نهایی نهادهای نظارتی خودشان نیز پاسخگویی چنین اظهارنظرهای باشند زیرا با این اظهارنظرهای بدون مبنا ذهن جامعه و خدمتگزاران نظام به نهادهای نظارتی دچار تردید می‌شود.

حریرچی تصریح کرد: اگر چنین افرادی که ادعای حقوق‌های یک و دو میلیاردی در وزارت بهداشت می‌کنند نتوانند ادعای خود را ثابت کنند باید آنها نیز در محاکم حقوقی پاسخ این ادعای خود باشند.


سند ارائه بدهند

دکتر سیامک مره صدق عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز در واکنش اظهارات نماینده ارومیه، گفت: به نظر بنده با ضوابطی که در وزارت بهداشت وجود دارد و همچنین شناختی که از وزیر بهداشت و همکارانشان دارم، محال است که چنین حقوقی در این وزارتخانه پرداخت شود.

وی ادامه داد: اگر در این خصوص سندی وجود دارد باید مطرح شود و ما اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز این موضوع را پیگیری می کنیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: به نظر بنده طرح چنین مسائلی تا زمانی که کاملا مستند نباشد باعث تشنج و ناامنی در جامعه و بدبینی نسبت به مسئولان می شود و به نوعی تلاش هایی که وزارتخانه ها برای حل مشکلات انجام می دهند را تحت الشعاع قرار می دهد.

مره صدق افزود: طرح این مطالب بازی کردن با آبروی یک وزارتخانه و وزیر است که می تواند عواقب نامناسبی برای نظام سلامت کشور به همراه داشته باشد.

وی در ادامه گفت: متاسفانه افرادی که با اجرای طرح تحول سلامت ضرر کردند و قبل از این طرح درآمدهای بالا داشتند شروع به حمله به وزارت بهداشت کردند و در واقع هدفشان مشکل ایجاد کردن برای طرح تحول سلامت است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: مطرح کردن این مسائل بیشتر به نفع افرادی است که در بخش خصوصی درآمدهای نجومی آنها با شروع به کار وزارت بهداشت در این دولت از بین رفته است.


چنین حقوق هایی وجود ندارد

در همین ارتباط، دکتر محمد حسین قربانی یکی دیگر از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم نیز با بیان اینکه سخنان همکار ما (نادر قاضی پور) در صحن علنی مجلس مبنی بر دریافت حقوق های دو میلیاردی در وزارت بهداشت واقعیت ندارد، گفت: در حوزه وزارت بهداشت هیچ پزشکی سراغ نداریم که حقوق دو میلیاردی داشته باشد.

وی با بیان اینکه ممکن است برخی از پزشکان در بخش خصوصی درآمدهای بالایی داشته باشند، گفت: چنین درآمدهایی را در وزارت بهداشت نه شنیده ایم و نه وجود دارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه ما پزشکانی که ممکن بوده است در بخش خصوصی درآمدهای بالایی داشته باشند موظف کرده ایم در بخش دولتی و بیمارستان های دولتی به صورت تمام وقت کار کنند، گفت: این پزشکان ممکن است دریافتی های نسبتا بالایی داشته باشند ولی نمی توان آنچه را که به عنوان ضریب کا و کارانه پرداخت می شود، حقوق تعریف کرد.

وی تصریح کرد: این گونه اظهارات در مجامع رسمی و عمومی باعث ایجاد بی اعتمادی در جامعه می شود و ذهنیت ها را نسبت به پزشکان خدومی که واقعا به مردم خدمت می کنند خراب می کند.

قربانی با طرح این پرسش که کدام پزشک عمومی در حال حاضر بیش از ۵ یا ۶ میلیون تومان و یا کدام پزشک مقیم بالای ۱۰ میلیون تومان دریافت می کند، گفت: طرح این گونه صحبت ها را به صلاح نمی بینیم و برای جامعه خوب نیست چرا که باعث دلسردی جامعه پزشکی که با عشق و علاقه و جدیت به مردم خدمت می کنند، می شود و طرح اینگونه اظهارات باید کارشناسی باشد.


حقوق های میلیاردی ؛ از ادعا تا واقعیت

موضوع دریافتی های چند ده میلیونی و بعضا چند صد میلیونی که متوجه برخی پزشکان متخصص و فوق تخصص است، به محل مناقشه بین وزارت بهداشت با افراد حقیقی و حقوقی که چنین ادعایی دارند، تبدیل شده است. حالا، با مطرح شدن حقوق های نیم میلیاردی و دو میلیاردی، وزارت بهداشت وارد چالش دیگری شده است که به نظر می رسد، می بایست شرایطی را فراهم کند تا یکبار برای همیشه، این قبیل ادعاها علیه این وزارتخانه و جامعه پزشکی، رنگ ببازد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رضا : 1395/3/2608:33:56،
214
44
اکه دومیلیارد درست نباشه که هست یک میلیارد درسته.
دکترا جایی نمیخوابند اب زیرشون بره .
حقوق و پاداش وزرات علوم و پول ویزیت و زیرمیزی و....روهم بزاری شاید بیشترم بشه
داریوش: 1395/3/2609:01:40،
130
25
حضرت علی (ع) می فرماید حکام یک مملکت باید مانند ضعیفترین آنها زندگی کنند تا با درد و رنج مردم آگاه شوند حقوق کارگر 810 هزارتومان است پس چرا اینها حقوق آنچنانی می گیرند یا تاریخ دروغ می گوید یا اینها پیرو علی (ع) نیستند ایا متفکری هست چند لحظه فکر کند تا معنی یک ساعت تفکر از 70 سال عبادت بهتر است را بفهمد.
وطن پرست: 1395/3/2609:37:22،
113
31
وقتي بالا ترين مقام اين وزارت خانه گرفتن زير ميزي رو حق پژشک ميدونه چطور منکر دريافتي نجومي اين قشر خدوم ميشن. اگه نظام پرداخت حقوق تو کشور مون درست بشه و هرکس ماليات درامدش رو بدون دور زدن پرداخت کنه نيازي به مفت فروشي نفت نداريم. مگر اينکه نفع کسي يا کساني تو اشفته بودن اين اوضاع باشه.
منصف: 1395/3/2609:46:46،
55
118
از چیزی که خبر نداری در موردش نظر نده لطفا
الان در اکثر شبکه های بهداشت و درمان حقوق پزشکان عمومی از حقوق بهورز کمتر نباشه بیشتر نیست
ضمنا بخش خصوصی هیچ ربطی به دولتی نداره
اگه یک پزشک در بخش خصوصی درامد میلیاردی داره همون درامد و حتی بیشترش را اصناف دیگه هم دارند
نادر: 1395/3/2610:08:59،
92
39
یک شب مقیم تو بیمارستان روز تعطیل برا پزشک متخصص 700هزار تومان در طرح تحول سلامت میدن .البته هر کاری هم برا بیماران تو همون شب انجام میدن طبق تعرفه باز به حسابشون واریز میشه .و این قانونه.... مرسی وزیر
غضنفر: 1395/3/2610:09:28،
70
32
بله دو میلیارد نیست! ؛ یک میلیارد و نهصدو نود میلیون است!.... نیم میلیارد هم نیست! ؛ چهارصدو نود میلیون است... یا پانصدو ده میلیون است!
مردم: 1395/3/2610:23:28،
63
29
بله یه حقوق پایه کم میتراشید برای اینجور موقع ها تا جواب ایراد دیگران را بدهید بعد با تعریف انواع ضریب و کارانه و .... دهها و صدها ملیونی به دکترها پرداخت میکنید ولی اسمش حقوق نیست!!!!

راستی این حق عمل های گزاف و ویزیت دو دقیقه ای پنجاه هزار تومانی
و... که درآمدهای نجومی واسه دکترهای این مملکت فراهم کرده در حالیکه متوسط درآمد مردم یک و نیم ملیونه را مریخی ها واسه ما تعیین کردن؟!!!!
اشکان: 1395/3/2610:37:32،
55
82
باز گیر دادن به دکترا. چرا سراغ بازاری ها نمیرن که طرف 5 کلاس هم سواد نداره ولی 1000 تا دکتر رو میخره و میفروشه
اشکان: 1395/3/2613:56:45،
38
62
قابل توجه دوستان .دلیل اینکه به نظر من منفی میدن اینکه بیشتر کسایی که میان تو سایت خودشان شغل آزاد دارن و تو بازار هستند
محمد: 1395/3/2614:16:04،
34
27
مگه مستند شبكه ٤ هست كه مستند ارايه كنن؟

به چندتا كمپاني خودرو مشكوك شدن كه ميزان آلايندگيشون مثلا بجاي يورو ٥، يورو ٤ هست خودشون "داوطلبانه" تاييد كردند، اجازه نظارت دادن و عذرخواهي كردند!!!!!!!!

حالا ما چيزيرو كه همه ميدونن عيان هست رو ازش مستندات ميخوايم؟
يعني تا فيش حقوقي لو نره بايد درامد عزيزان پزشك ايتخدام دولت ميلياردي باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
محمد: 1395/3/2614:20:58،
52
34
آخه چطوره كه اكثر پزشكان الان ساختمون ساز و برج ساز هستند
در حالي كه قبل از شروع طبابت توانايي ساخت ساختمان ١ طبقه هم نداشتند

اين با حقوق ٥ ميليوني شدنيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
كاش حداقل سكوت ميكردن دوستان
مهران: 1395/3/2617:32:56،
45
25
بنده کادر آزمایشگاه بیمارستان دولتی در شمال غربی ایرانم . این مبالغ که می فرمایید حقوق نیست به برکت نظام سلامت که وزیر محترمان
اجرایی کرده اند دکتران جراح بیمارستان مبلغ ۹۳۰ میلیون تومان کارانه برای ۶ ماه گرفته اند و بگذریم که چه قدر اضافه کاری و اللخصوص دریافتی جهت منطقه محروم دارند .بهر حال دولت شروع کننده این دریافتی های میلیاردیست و همچون صد ها طرح دیگر شکست خواهد خورد و نتیجه آن چیزی جز حریص کردن پزشکان محترم نیست .
ایران 18: 1395/3/2621:21:25،
25
46
جهان سوم کجاست؟
جهان سوم جاییست که مردم آن حقوق یک پزشک یا متخصص را که حداقل 25 سال درس خوانده با حقوق یک کارگر دیپلمه یا سیکل مقایسه میکنند و توقع دارند حقوق پزشک ها حداقل هفت برابر کارگرها باشد!
اگر قرار باشه حقوق یک پزشک که کارش با بیمار و هزارتا مریضیه فقط هفت برابر حقوق یک معلم که پنج ماه سال بیکاره یا یک حسابدار بانک که فقط کارش با صفحه کلیده باشه پس مریضه 25 سال عمر خودشو صرف خوندن دوران عمومی و تخصص کنه؟
مهدی: 1395/3/2704:25:51،
23
27
تا مافیای وزارت بهداشت اجازه افزایش ظرفیت رشته های پزشکی رو نده اوضاع از اینهم بدتر میشه.
بیمارستان خصوصی که زیر نظر کسی نیست مدیر بیمارستان میخاد تا جایی که امکان داره حقوق های کمتری بده ولی وقتی اونقدر کمبود پزشک داریم که شما اگه یه اگهی بدی متخصص قلب با حقوق ماهیانه 30 میلیون تومن محاله کسی تماس بگیره اگه ظرفیت اونقدر باشه که همیشه تعدادی پزشک بیکار باشه اینقدر ناز نمیکنند پزشکان.
پزشک بیکار مفیدتره تا مهندس برق بیکار یا فوق لیسانس بیکار.
مردم از خداشونه کنکور رشته پزشکی برداشته شه بچه هاشون پزشک شن حتی اگه درامدی نداشته باشند. کسانی هستند که نمیگذارند ظرفیت پزشکی زیاد شه
بخصوص دوره های تخصص
آفرودر حرفه ای اصل: 1395/3/2608:45:26،
117
43
پزشک فوق تخصص خوب تو شهرستان روزی 2 تا عمل می کنه با زیر میزیش 20 میلیون در میاره خب 24 روز در ماه کار کنه میشه تقریبا همون نیم میلیارد حالا فکر کن تهران چه خبره ولی این زیاد ربطی به پاداش الکی و سرقت پول بیت المال نداره ها!
حق و صبر: 1395/3/2613:42:01،
32
28
اصل قضیه باز از خود دولت آب می خوره
بهتون میگم چجوری
الان بیشترین مالیات رو تو این مملکت پزشکا میدن، دولت هم مدام ازشون حمایت میده که درآمد خودش بیشتر بشه
حالا این چه تفاوتی داره با بقیه ی حمایت ها؟
دولت مثلا از خودروسازی حمایت میکرد برای درآمد خودش و مردم تحریم کردن اما شما نمی تونید دکتر رفتن رو تحریم کنید! چون مجبورید و وقتی خدایی نکرده بیمار شدید هرچی ازتون پول بخوان پرداخت می کنین!
بله دوستان اینه وضعیت ما
درآمد ناجوانمردانه از مریضی مردم!
محمد: 1395/3/2608:51:00،
55
36
ای جامعه ای مردم چرا ظهنتونو نسبت به این پزشکان خدوووووم خراب میکنید؟!!!!!!! اینها میخوان خدمت کنن... میفهمین؟ خدمت....بعضی از این مسئولین ما هم همش میخوان خدمت کنن.....چیزی هم نمیخوان ...همش چند میلیارد میبرن....به جایی بر نمیخوره..خوب این همه خدمت به ملت و مملکت به هر حال یه مقدار هزینه داره دیگه...شما نگران نباشین دستگاههای نظارتی همه چی رو زیر نظر دارن و همه چی تحت کنترله.......ایران جیب سانسور نکن وگرنه بلایی که سر ده بالایی آوردم سر شما هم میارم
رضا: 1395/3/2608:52:02،
48
26
از زمان حذف زیر چیزی پزشکان مخصوصا پزشکان دولتی پرکیس دریافت میکنند که در برخی موارد استادیاران و متخصصین و فوق تخصص ها مبالغ یکصد میلیون تومان دویست میلیون تومان و پانصد میلیون تومان دریافت میکنند سری به پرداختی های علوم پزشکی بزنید.ضمنا آقای قاضی پور هنوز فکر میکنم ریال ارزش داره وقتی میگه دومیلیارد ریال که همان دویست میلیون تومان میشه.خوب حریرچی هم از این موضوع سو استفاده کرده گفته ما حقوق میلیاردی نداریم. خوب راست میگه بنده خدا.ماکه از آین برنامه سلامت فقط هربار رفتیم دکتر گفتن آین داروها و این دکتر بابیمه قرارداد نداره. خیلی هم لیلی به لالای قاضی زاده هاشمی ندارید ته این وزارت خون هم یه ب ز در میاد
کیان: 1395/3/2608:52:02،
70
38
کل سرمایه مملکت رو دارن میدن به پزشکا
طرح پزشک خوانواده، طرح سلامت! همه بخوربخورها هم از همین طرح سلامت و بیمه ها داره گندش در میاد.

جمع کنید این طرح سلامت رو. الکی به پزشکای عمومی که یک تومن در ماه درامد نداشتن از پول بیت المال ماهی 10 میلیون حقوق میدن!
تازه کلی هم ادعاشون میشه ما پزشکیم!!
سادین: 1395/3/2608:53:46،
45
33
میبینم که افتادن رو کل کل... هر روز یکی روی اون یکی رو کم میکنه!!!
بالای دو میلیارد نبود؟؟؟؟ زود باشین کم نیارینا!!!
NSM: 1395/3/2608:54:43،
55
31
جالبه! دست یکی یکیشون داره رو میشه.
بیمه
بانک رفاه و حالا هم آقایان بهداشت!
خسته از روزگار: 1395/3/2609:03:14،
56
26
به به.هر دم از این باغ بری میرسد.عجب مملکتی.با هیچ کلمه ای نمیشه دیگه این وضعیت افتضاح رو تو گویی کرد.
آریا: 1395/3/2609:06:58،
91
38
من اصلا نمی تونم درک کنم اطبا واسه چی انقدر فکر میکنن کارشون درسته و حقشونه این درآمدهای هنگفت رو داشته باشن؟بنظر من پزشکها هم مثل باقی صنوف فقط زمانی باید پول دریافت کنند که کارشون منتج به نتیجه بشه ولی متاسفانه الآن طرف قبل از عمل چندین میلیون میگیره بعد مریض یا زیر دستش تو اتاق عمل میمیره یا اصلا عمل جواب نمیده و مریض چند روز بعد میمیره ولی هیچکس نمیگه خوب این بشر پول چی چی رو پیشاپیش گرفته بلکه میگن ایشون مامور به تلاش بوده و عمر دست خداست!!!!یعنی کلاه شرعی برای بی سوادی و بی هنریشون درست کردن در حد لالیگا!
جاسم: 1395/3/2610:08:44،
77
38
دقیقا همینطوره
اصلا شما حرفه یا شغلی سراغ دارید که:
1) قبل از انجام تعهداتش تمام و کمال پول فضایی از شما بگیره؟
2) قبل از انجام تعهداتش از شما و خانواده شما کلی تعهد بگیره که اگه بلائی سرتون آورد ؛شما حق هیچ اعتراضی نداری؟( دلیل محکمی بر بی سوادی خودش )
3) واسه هر بار ملاقات 5 دقیقه ایش کلی انتظار و هزینه کنید؟
4) حق هر گونه اضافه دریافتی رو به صورت مشروع یا نا مشروع برا خودش مجاز بدونه به طوری که حتی توی تریبون های رسمی هم با صدای بلند ازش دفاع بکنه؟
5) به مشتری هاش به چشم یه مشت نفهم نگاه کنه و خودشو تنها فهمیده عالم فرض کنه؟
6) تحمل کوچکترین انتقادی رو ولو در غالب طنز نداشته باشه؟
7) از درک درجه علمی سایر همطرازهای خودش توی رشته های فنی و مهندسی عاجز باشه و مدام چند سال دانش مبتنی بر حفظیات خودش رو؛ شکستن شاخ غول به حساب بیاره ؟
ووووووو
وووووو
علی: 1395/3/2613:47:32،
35
24
تو فامیل ما 6 تا پزشکه از فوق تخصص تا عمومی ، جالبه اینا خودشونو عقل کل میدونن ولی بازم دم بساز و بندازها و جاعلان سند و .... گرم تا حالا سر 4 تاشونو شیره مالیدن و جمعأ چیزی حدود 15 میلیارد تومن ازشون کشیدن بالا - فقط بخاطر غرور بیجاشون که خودشونو عقل کل میدونن و نفهمیشون سرشون کلاه رفته ، تازه بخاطر همون غرور کاذب شکایت هم نمیکنن و نمیزارن کسی بفهمه . باد اورده رو باد میبره ...
اشکان: 1395/3/2616:12:43،
37
40
تموم دکترا نابغن و اگر شما هم میتونی برو دکتر بشو. تو کل دنیا پزشکا احترام و درآمد ویژه دارن. در ضمن به نظر شما یه دکتر نباید نسبت به یه فست فودی درآمد بیشتر داشته باشه؟(که البته نداره) به نظر من درآمد پزشکا قابل انتقاد نیست ولی باید جایگاه و درآمد مهندسین و فنی ها فرق کنه و بهتر بشه.
مهدی: 1395/3/2609:22:48،
82
39
لطفا اگه اقوام دارید که در امور مالی بیمارستان کار میکنه ازش بپرسید و اونوقت خواهید فهمید که یه پزشک متخصص (مثلا چشم پزشک)با سه روز کار در هفته حقوقی تقریبا 500برابر پرسنل خدماتی و 300 برابر پرستار داره؛ واقعا اوج بی عدالتی
اشکان: 1395/3/2616:27:02،
30
32
همچین چیزی نیست
محمودپ: 1395/3/2609:28:10،
62
30
در سيستم درمان كشور رفتار بدون قاعده پزشك در درمان و تشخيص مشكل اصليه. پزشك با توجه به عمري كه پاي درس گذاشته و نوع كاري كه عمدتا (البته انشا...) به بهبود بيماري منجر ميشه درامدش ميتونه به عنوان حقش تلقي بشه
چند نكته: در تمام دنيا پزشك ها درامد بالايي دارند اما در همون تمام دنيا تمام مبادي نظارتي اون كشور ها مراقب گرفتن ماليات و ساير عوارض قانوني ازشون هم هستند
دوم اينكه به همون اندازه كه درامد زياده پاسخگويي در قبال اشتباهات هم وجود داره
سوم اينكه هر پزشكي موظف به صرف زمان لازم براي هر بيمار هست چيزي كه در كشور ما به هيچ عنوان رعايت نميشه مثلا تا به حال به كدوم پزشك عمومي مراجعه كرديد كه 15 دقيقه زمان براتون بگذاره؟!
تمام پرداخت هاي خارج از عرف مربوط به طرح كارانه در نظام نوين پرداخت وزارتخونه است و بعضا ميلياردي هم هست
اما به محض حذف اون در برخي بيمارستان ها اقايون تهديد به خروج
بی نام: 1395/3/2609:55:04،
52
32
15 دقیقه زمان پیشکششون. یک دکتر رفتیم 5 تا مریض رو با هم میفرستاد داخل. یک دکتر دیگه در حالی که شما داخلید و دارید سوال می پرسید می گه وقت شما تمامه و جواب سوالاتون رو نمی ده.... توئی که 40 تومن پول گرفتی گذاشتن 5 دقیقه وقت برات زیاده؟؟
اصغر: 1395/3/2609:28:30،
67
34
سلام درآمد میلیادری جای خود . با این درآمدهای بالا خود را گم کردند و یه سر و گردن از بقیه خود را بالاتر می بیند . و برخوردهای خیلی بدی با مریض دارند و حتی به مریض توهین هم می کنند.
محمودپ: 1395/3/2609:29:23،
38
24
ادامه
از بيمارستان و رفتين به مطب و دريافت زير ميزي كردند
با در زمان ضعف نظارت و ناتواني در كنترل پزشكان و درامدشون اين ظلم بزرگ ادامه داره
ببخشيد طولاني شد
جکی: 1395/3/2609:35:41،
41
27
تازمانی که حقوق ها شفاف ودر سایت اداره یا وزارت خونه برای عموم قابل دید نباشه همینه حتی نماینده مجلس هم دسترسی نداره!!!!البته درامد یک پزشک متخصص باید بالا باشه مثلا روی حقوق پرفسور سمیعی نمیشه عدد کذاشت ولی داماد فلان اقا که با یک لیسانس فکسنی مدیر کل شده چرا باید چند صد میلیون بگیره وچند میلیارد بدزده
علی: 1395/3/2609:41:41،
51
26
ای بابا روحانی که اصلاچی بود.اا ملت ساده.روحانی ماموریتش این بود که موانع پیش روی قدرتو برداره وگرنه مردم جز حقوق ۸۰۰تومنی و گوشت کیلویی ۵۰تومنی و پرایده ۲۰تومنی چیزی نصیبشون نمیشه
مجبور : 1395/3/2609:55:31،
65
23
تو بیمارستانهای تامین و دولتی حداقل دریافتی پزشک عمومی 12-15میلیون داخلی بالای35میلیون وارتوپد بالای80میلیون متخصص قلب بالای 200میلیون .تازه بسیار هم ناراضی هستن به لطف وزیر باوجدان از پارسال درامدشون حداقل 10برابر شده بازرسی بره دریافتیشونو از بانک بگیره مشخصه چون بهشون فیش نمیدن خدایا بفریاد این مردم برس
دكتر: 1395/3/2610:02:35،
30
53
كامنتها غير منطقي است من كه درامد ميلياردي نديدم
امام: 1395/3/2610:05:34،
38
27
فیش نمیدن خاطر جمع
حسین: 1395/3/2620:43:46،
23
29
خبر بعدی ایرانجیبو ببین دکتر جان .حقوق 700000000 .خخخخخ
امیر: 1395/3/2610:10:40،
52
26
سلام. من کارمند وزارت بهداشت هستم.تو بیمارستان در شهرستان قزوین دکترایی رو میشناسم که صد میلیون تا 250 میلیون پول طرح میگیرن.حقوق من به زور با اضافه کاری 3 تومن.عدالت اسلامی اینجاست که نمود پیدا میکنه.یعنی تا 80 برابر.البته پزشکها مخصوصا جراحان واقعا زحمت میکشن و زحمتشونو زیر سوال نمیبرم ولی باید این پرداختها کارشناسی بشه تا واقعیت مشخص بشه.تا اونجایی که من میدونم تو اروپا همچین فاصله طبقاتی وجود نداره .
استاد دانشگاه: 1395/3/2610:15:14،
70
33
بنده دکترای برق خوندم درسی که من خوندم از هر پزشکی بیشتر و سخت تر بود. دولت بمن بعنوان هیات علمی فقط 3 میلیون میده. اقای روحانی من 35 سال سنمه و عمرم سر درس هدر شد یکسال سر کارم الان مجردم نه خونه دارم و نه زن. یه پراید کل سرمایه من دکتره. ما هم دکتریم اینام دکتر . اقای وزیر علوم گناه ما چی بود؟؟ هوش بالاتر؟؟؟
منم: 1395/3/2611:07:23،
50
22
با همه تحصیلت نفهمیدی مملکتی که صنعت ندارد دکترای مهندسی را می خواهد چکار. از کل معلومات مهندسی و تحقیقاتی صنعتی این کشور چیزی طراحی و تولید می شود که قابل فروش و درآمد زا باشد.
بیاییم بیشتر از همدیگر متنفر باشیم. زنده باد تفرقه
mehdi: 1395/3/2611:30:52،
51
43
هوش داشتی میرفتی پرشکی میخونئی
ایران 18: 1395/3/2621:30:18،
30
30
دکترای برق خوندی چه گلی به سر صنعت برق این کشور زدی برادر؟
احسان: 1395/3/2701:41:18،
31
24
واقعا درسی که یک دکترای برق میخونه برابری میکنه با درسی که پنج تا فوق تخصص رشته پزشکی میخونه اصلا یه دکترا برق از لحاظ هوش و زحمتی که برای مدرکش کشیده 100 برابره یه متخصصه . ولی افسوس که اون دکترای برقدر نهایت با هیات علمی شدن نهایتا 4 میلیون میگیره و اون متخصص حد اقل 50 میلیون . کشور جهان سوم به این میگن
ک ش: 1395/3/2611:38:58،
41
28
از وقتی طرح سلامت اومد درآمد ملیاردی پزشکان شروع شد. دریافتی 300 ملیونی کارانه پزشکان بستری کردن بی مورد مریضها توسط دکتر که تعرفش بره بالا. طرح سلامت هم که میدونین تو بیمارستانهای دولتی اجرا میشه نه خصوصی. بی وجدان تر از اینا ندیدم من. مطمین باشین فقط تو ایران میتونن اینقد درآمد داشته باشن وچرنه خیلی وقت بود رفته بودن از ایران
ک ش: 1395/3/2611:41:57،
42
36
یادم رفت اینو بگم دختره 22 سالش تازه شروع شده انترن هست تو بیمارستان یا جدیدا دورش تموم شده میگیره 32 ملیون بعد میگه اینجا کم میدن میرم جای دیگه. زیادم حرف بزنیم میگن پزشکا نخبه هستن زیاد درس خوندن ما مهندس عمران معماری فیزیک راحت مدرک گرفتیم اصلا زحمت نکشیدیم
اشکان: 1395/3/2616:21:18،
21
35
این 32 میلیون تو انترنی رو از کجا در آوردی؟ پزشکی قبول شدن از عمران قبول شدن تلاش بیشتری میخواد
امیر: 1395/3/2616:26:45،
30
28
دیگه حالا شما هم زیاد اغراق نکن دیگه....
ک ش: 1395/3/2715:13:34،
21
24
اغراق چییه دوست عزیز دریشو تازه تموم کرده مطب باز نکرده مقیم شیفت شب هر شب 1500 میگیره خود حساب کن ببین هر ماه 20 تا وایسه چن میشه.
Teacher: 1395/3/2612:03:22،
44
39
من سال ۸۹ معلم شدم الان بعد شش سال متاهل با یه بچه ۱۵۰۰ حقوقمه (با اضافه سال۹۵) رسمی هستم. اونوقت داداش دوستم رفته شبکه بهداشت قراردادی ۲۵۰۰ میگیره از همون اول مجردم هست ! تازه میگه هر سه ماه دو میلیون کارانه میدن !! اینو کجای دلم بزارم آخه؟ روحانی وعده ما انتخابات .. خداحافظ
ایران 18: 1395/3/2621:28:39،
25
31
آقا معلم شما در ماه 96 ساعت کار میکنید و اون دوستتون 175 ساعت و شما پنج ماه در سال بیکارید و اون دوستتون فقط یک ماه مرخصی داره!
امیدوارم جای خوبی برای هضم حقیقت توی دلتون پیدا کنید
Teacher: 1395/3/2623:53:20،
21
19
خخ جواب شما که تفاوت معلمی با کار در شبکه بهداشت مرکزی (اداری) رو نمیدونی ندم بهتره روی صحبتم با کسانی است که سواد دارند و میدونند که آموزش با کار اداری تفاوت داره عزیزم
صادق: 1395/3/2612:43:42،
44
39
آقا چرا جو الکی راه میندازید ، وقتی یه مغازه دار میگه مغازه متری ۸۰ میلیون داره و درامدش حداقل ۵۰ میلیون در ماهه ، انتظار دارید پزشک این مملکت در نیاره؟
همین شماها اونوقت از اون بدبخت انتظار دارید کادو در حد پزشک بخره ازون مغازه دارم انتظار یه مغازه ای دارید ، یکم منصف باشید، منکر این نیستیم که بعضیا به ناحق پول میگیرن ولی بقیه که اکثرا اینطور نیستن جمع نبندید، الان دیگه ماشالا طرف یه بقالی داره یا یه کارمند معمولیه، مسافرت فلان جا و ماشین فلان و ویلا فلان داره، من و شما ام میشینیم الکی فکر میکنیم فقط دکترا ناحق میگیرن، یکم درست فکر کنیم
کارمند نفت: 1395/3/2613:13:36،
29
29
از قرار معلوم کمترین حقوقو این وزارت نفت داره میده
البته مدیرهاش حقوقهای بالاتری حتمن میگیرن (که مسلمن شامل همه پرسنل نمیشه) ولی بعید میدونم به خورده حقوق مدیران این بانکها و دکترها برسه
آقا قبول دکتر درس خونده زحمت میکشه ولی بقیه هم تو این مملکت مفتخور و تنپرور نیستن و به نوبه خودشون دارن کار میکنن و به هر صورت کم یا زیاد چرخ این مملکت داره میچرخه حالا اگه راندمان پایینه آیا پزشکها کارشون بدون عیبه؟
من با فوق لیسانس مهندسی و 13 سال سابقه اقماری 4 تا 5 میگیرم. این گاز شهری و بنزین و... همینجوری از زمین درنمیاد برسه دست ملت اونم بدون وقفه
پونه: 1395/3/2613:13:54،
32
34
خیلی عجیب نیست وقتی یه پزشک عمومی که بخاطر اینکه داماد فلان آقا هست رییس بیمارستانی کوچیک توی شهر مائه و ماهی صدمیلیون حقوق میگیره
اشکان: 1395/3/2616:16:30،
23
26
صد میلیون ریال. در ضمن ریاست بسیار کار سختیه
ساسان: 1395/3/2613:18:33،
45
42
خب اشکال نداره شمام درس بخونین دکتر بشین پولدار بشین. اگر نتونستین تو کنکور رتبه بیارین دکترا باید ضررشو بدن?
احمد: 1395/3/2613:58:51،
39
37
عزیزم فقط تو زحمت نکشیدی اونی که عمران خونده معماری خونده ووووو....از دانشگاههای معتبر چه گناهی کرده مگه تازه هم شما مگه قسم نخوردین ؛مریض اگه جلو چشتون پرپر بزنه تا پولتونو به حساب نریزن بداد بدبخت نمیرسین البته پزشکان متعهد وبا اخلاق هم کم نداریم صحبتمردم با پزشکان بی اخلاق ورافت انسانی واسلامیه
وطن پرست: 1395/3/2614:29:32،
36
26
اف.اف جان. تو بقيه شغلها مثل کارگري و کارمندي هم کم نيستند افرادي که تحصيلات عاليه دارن و به خاطر سيستم علي قلي خاني مملکت چند درصد حقوق يک پزشک درامد دارن.کساني که اينگونه اب را گل الود ميکنن تا عده اي اينگونه يک شبه ره چند ساله را بروند مقصرند و خودشان اعداد کلان و درشتري تو اين اشفته بازار به جيب ميزنن. تافته جدا بافته بودن و حتي اينگونه فکر کردن هم صحيح نيست.
احسان: 1395/3/2621:26:29،
27
33
آخه نمیشه درس بخونن و زحمت بکشن ، بشن پزشک بعد اینطور درآمدی داشته باشن
مردم ما دوست دارن بدون زحمت پول در بیارن
آگاه: 1395/3/2614:26:14،
37
38
من دو تا سوال از دوستان دارم شايد باعث بشه كمي فكر كنيم
من سال ٧٣ پزشكيمو شروع كردم
از همكلاسيهاي اون دوره بيشتر از 50 درصدشون از ايران مهاجرت كردن(بخصوص اونايي كه توانايي بيشتري داشتن) حالا اگه اين كشور گل و بلبل اين قدر براي پزشكها خوب بود ، اونا متوجه اين خوبي نبودن و رفتند!
دومين سوال اينكه اگه وقت كردين يه سر به خيابوناي شمال تهران بزنيد
اين همه خونه و ماشين فوق لوكس چند درصدش واسه پزشكاست؟
جز اينكه صاحب بيشترشون ادمهاي تازه به دوران رسيده بيسواده
بیدار: 1395/3/2614:53:24،
47
30
همکارهای پزشک و پرستار شما که خیلی باد کله هم داشتند اتفاقا رفتن کانادا و چند تا کشور دیگه ولی بعد از یه مدت که اونجا بودن ؛ فهمیدن که:
1) مدرکشون تو اون کشورها پشیزی نمی ارزه و باید از اول درس و دوره ببینن و مدارک اونجا رو بگیرن
2) تجربه شون پشیزی نمی ارزه و باید از اول وارد بازار کار اونجا بشن و تربیت درست کاری ببینن
3) سطح زبانشون پشیزی برای اونها نمی ارزه و باید درست و اصولی از پایه زبان رو یاد بگیرن بالاخص درست نوشتن رو ( گواهم هم نسخه نوشتن شماهاست )
4)قسمت اعظم درآمدشون رو باید مالیات بدن
5)اونجا قانون جاریه
خلاصه این دوستان فرار مغزی شما ؛ دوزاریشون افتاد که تنها بهشت روی زمین براشون همین مملکت خودمونه و تنها بیماران بی زبان و مظلوم و سر براه دنیا هم همین مردم خودمون هستن. لذا در سکوت کامل خبری قریب به اتفاقشون دوباره برگشتن این طرف ولی به جای درس عبرت هنوز باد تو کله شون هس !
سیدرضا: 1395/3/2615:01:30،
31
28
با سلام
فقط یک سوال چرا پزشکان مانند یک کارگر و یا کارمند مالیات درآمدشونو نمدهند.(یک کارمند با متوسط درآمد 2میلیون درماه حدود 200هزارتومان مالیان در ماه میدهد)
البته این سیستم مالیاتی ماست که باید اصلاح بشه ونگذارد فرارمالیاتی داشته باشند.
احسان: 1395/3/2621:22:08،
26
26
مالیات میدن عزیزم ، شما اطلاعات نداری بهتره تحقیق کنی
خسرو: 1395/3/2621:50:28،
30
27
دوستان محترم پزشک که خودتون رو عقل کل میدونید...اینکه میاید درآمد فست فود و مکانیک رو مثال میزنید این یک مغلطه است....چه ربطی داره....اون هم جای خودش باید بررسی بشه ...اصل موضوع که تغییری نمیکنه...شما به هیچ وجه نمیتونید سختی دروس محاسباتی و تحلیلی مهندسی و علوم پایه رو با درس پزشکی که مبتنی بر حفظی جاته مقایسه کنید...البته نوع استدلالتون هم نداشتن ذهن تحلیلی رو در شما ثابت میکنه،آیا میدانید سخت ترین رشته های دانشگاهی فیزیک،برق،مکانیک...است؟نه دیگه نمیدانید...
سمندون: 1395/4/119:21:08،
29
33
احسان جان
من ورودی 33 سال پیش دانشگاه صنعتی شریفم ( آریامهر ) ، دوره انقلاب فرهنگی ، فقط 15 ساله تو یه شرکت دولتی که چند سالی هست خصولتی شده مدیر بودم ، 7 سال سرپرست بودم ، و 3 سال هم کارشناس ، الان حقوقم 6 و 500 هست ، حاضرم قسم بخورم اگه شما که اینقدر به زحمت کشیدن در رشته پزشکیتون مینازید فقط 3 ترم ناقابل در این دانشگاه تحصیل میفرمودید به 3 شماره 3ترم مشروط بوده و از دانشگاه اخراج میشدید. .... فکر نکنید که فقط پزشکها برای پزشک شدنشان زحمت کشیده اند

ضمنا پاسخ جناب بیدار هم کاملا درست و عین واقعیت هست

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما