کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

تعطیلی شنبه‌ها، آری یا نه ؟

کدخبر:۲۴۱۸۴چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۹:۵۰۷۷۴۲ بازدید

روز گذشته محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در خصوص ساماندهی تعطیلات توسط دولت گفت: تعطیلی شنبه به جای پنجشنبه تا ...

روز گذشته محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در خصوص ساماندهی تعطیلات توسط دولت گفت: تعطیلی شنبه به جای پنجشنبه تا الان در دستور کار دولت نیست. درباره ساماندهی تعطیلات هم نظام اداری کمیسیون اجتماعی دولت اقداماتی انجام داد و یکی دو بار هم در جلسه هیات وزیران مطرح شد که قطعا اگر جمع‌بندی شود و قابلیت اجرایی داشته باشد اطلاع‌رسانی خواهد شد.

طرح اضافه کردن یک روز به تعطیلی آخر هفته مدت‌هاست که در محافل کارشناسی و همچنین محافل رسانه‌ای و سیاسی مطرح است. این طرح با قدمت چندین ساله البته هنوز تا به اینجا راه به جایی نبرده است و اگر چه بسیاری از کارشناسان و مسئولان کشور با در نظر گرفتن ملاحظاتی از آن حمایت می‌کنند اما هیچ نهادی تاکنون متولی ارائه رسمی و پیگیر به نتیجه رسیدن آن نشده است.

ضرورت اضافه شدن یک روز به تعطیلی آخر هفته از ابعاد مختلفی به لحاظ اقتصادی مورد توجه است. مدافعان معتقدند  این طرح صرفه اقتصادی زیادی برای کشور دارد؛ هم از جنبه کاهش مصرف انرژی و کاهش استهلاک و همچنین افزایش بهره وری نیروی انسانی و هم از جنبه رونق برخی دیگر از بخش‌های کشور نظیر بخش گردشگری و در نتیجه افزایش رشد اقتصادی کشور.

در این زمینه محمدرضا خائف، عضو کمیسیون گردشگری اتاق تهران می‌گوید: «تعطیلات آخر هفته از یکسو با کاهش زمان‌های کار ، فرصتی برای تمدد روان کارکنان و شاغلان فراهم می‌آورد و از این طریق بهره‌وری را افزایش خواهد داد و همچنین مصرف انرژی و استهلاک در محیط‌های کار را کاهش می‌دهد؛ از سوی دیگر بخش‌های دیگر اقتصادی و وابسته به فعالیت‌های مربوط به اوقات فراغت نظیر گردشگری را فعال می‌کند و به نوعی دیگر باعث افزایش رشد اقتصادی خواهد شد.»

مطرح شدن دوباره اضافه شدن یک روز به تعطیلی آخر هفته

طرح اضافه شدن یک روز به تعطیلات آخر هفته بار دیگر در روزها و هفته‌های اخیر در سطح مجامع کارشناسی، اقتصادی و رسمی کشور مطرح شده  و این بار اتاق بازرگانی ایران به عنوان پارلمان بخش خصوصی کشور پیگیری این طرح را در دستور کار خود قرار داده است. البته مطالعات کارشناسی آن در شورای اجتماعی وزارت کشور نیز در حال انجام است و حتی مرکز پژوهش‌های مجلس و برخی نهاد‌های مطالعاتی دیگر نیز در این زمینه ورود کرده‌اند اما هیچ نهادی تاکنون مسئولیت طرح رسمی آن را برعهده نگرفته است.

ضرر هنگفت 4 روز قطع ارتباط با دنیا

هم اکنون در ایران روز جمعه به عنوان تعطیل رسمی و روز پنجشنبه هم به صورت نیمه تعطیل است. با توجه به اینکه در اکثر کشورهای دنیا روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل رسمی است، عملاً 4 روز ارتباطات اقتصادی و رسمی ایران با دنیا قطع است. این موضوع آسیب‌های اقتصادی زیادی برای ما به همراه دارد. به عنوان مثال در حالی که دفاتر اسناد رسمی در روزهای پنجشنبه به صورت پاره وقت فعال هستند شهرداری و سازمان‌های ثبت اسناد و املاک،  امور مالیاتی و تأمین اجتماعی به عنوان دستگاه‌های مرتبط با آنان در پایتخت تعطیل هستند! یا در اکثر نهادهای رسمی و اجرایی کشور و همچنین مجموعه‌های اقتصادی عملاً به خاطر نصف بودن زمان کاری، مبادلات رسمی تجاری و اقتصادی انجام نمی‌شود و به روزهای دیگر موکول می‌شود.

تعطیلی شنبه یا پنجشنبه

از زمان مطرح شدن بحث افزودن به تعطیلات آخر هفته، همواره این بحث وجود داشته  که در صورت لزوم‌، روز پنجشنبه باید تعطیل شود  یا روز شنبه. استدلال اکثر کارشناسان بر این است که تعطیلی رسمی روز پنجشنبه به معنای تثبیت وجود دو روز تعطیل پنجشنبه و جمعه در ایران و همچنین شنبه و یکشنبه در خارج از ایران است و با تأیید و تصویب رسمی آن عملاً خود به خود قطع ارتباطات چهار روزه خود با دنیا را قبول کرده‌ایم. مدافعان طرح همچنین ضمن لحاظ کردن برخی دغدغه‌های مذهبی به کشورهای عربی و اسلامی اشاره می‌کنند که تعطیلات خود را به جمعه و شنبه تغییر داده‌اند. از آنجا که کشور ما دارای الگوهای فرهنگی مشترکی با کشورهای اسلامی و عربی است، در این زمینه می‌توان از تجربه آنها استفاده کرد. آخرین کشوری که تعطیلات آخر هفته خود را از پنجشنبه به شنبه تغییر داد، افغانستان بود.

رونق بخش گردشگری و رشد اقتصادی

کارشناسان معتقدند  اضافه شدن یک روز به تعطیلات آخر هفته هم فرصت فراغت بیشتری را برای اقشار مختلف جامعه و در نتیجه افزایش بهره‌وری نیروی انسانی فراهم می کند و هم زمینه را برای افزایش سفرهای داخلی و در نتیجه رونق بخش گردشگری فراهم خواهد کرد. به تبع رونق بخش گردشگری ، زمینه برای افزایش رشد اقتصادی نیز فراهم خواهد شد. اسرافیل شفیعی‌زاده، استاد دانشگاه نبریکا اسپانیا در این خصوص می‌گوید: «تعطیلات دو روزه آخر هفته و حذف بی‌نظمی‌های موجود در تقویم تعطیلات کشور، امکان برنامه‌ریزی برای سفرهای کوتاه به مناطق اطراف شهرهای بزرگ را فراهم کرده و این اتفاق با ایجاد پیوندهای هرچه بیشتر جوامع شهری و روستایی سبب رشد مناطق کمتر توسعه‌یافته چه از بعد فرهنگی و چه از منظر اقتصادی می‌شود.»

ساماندهی تعطیلات مناسبتی

یکی از انتقاداتی که به لحاظ اقتصادی در این زمینه وجود دارد موضوع زیاد بودن تعطیلات مناسبتی در ایران است. ایران با ۲۷ روز تعطیل مناسبتی پس از سریلانکا دارای بیشترین تعداد روز‌های تعطیل مناسبتی است. این در حالی است که تعداد تعطیلات مناسبتی در امریکا ۷ روز، برزیل ۸ روز، کانادا ۹ روز و آلمان و انگلیس ۹ روز است. منتقدان می‌گویند اضافه شدن یک روز به تعطیلات آخر هفته با وجود میزان زیاد تعطیلات مناسبتی ،چندان به نفع حرکت اقتصادی کشور نیست. با این حال مدافعان این طرح ضمن قبول چنین استدلالی مطرح می‌کنند که ساماندهی تعطیلات می‌بایست در چند مرحله صورت گیرد؛ در مرحله اول تعطیلی شنبه و در مراحل بعد ساماندهی تعطیلات مناسبتی. این حرکت تدریجی سبب می‌شود که آسیب‌ها و مخاطرات جانبی آن به حداقل کاهش یابد.

کارشناسان: باید بتدریج پیش‌ رفت

اگر چه این طرح به لحاظ اقتصادی موافقان بسیاری دارد و فعالان اقتصادی و بخش خصوصی از آن به صورت فراگیری استقبال کرده‌اند اما به نظر می‌رسد که در وهله اول مقاومت‌های گسترده‌ای در این خصوص صورت گیرد و بسیاری از نهادهای مذهبی کشور با آن مخالفت کنند. در این زمینه حسین ساسانی ‌عضو اتاق بازرگانی تهران در گفت‌و‌گویی تأکید می‌کند: «لزوم کاهش تعداد روزهای تعطیل به نفع افزایش یک روز تعطیل به آخر هفته، غیرقابل انکار اما در حال حاضر نشدنی است؛‌ چرا که با مقاومت‌های زیادی مواجه شده و عملاً مسأله ساماندهی تعطیلات با محوریت تعطیلی دو روز آخر هفته را به محاق خواهد برد.» وی پیشنهاد می‌دهد که بهتر است این پروژه در چند فاز انجام شود؛ فاز اول تصویب تعطیلی روز شنبه است و فاز بعدی تعدیل روزهای تعطیل رسمی، تنها در این‌صورت است که از حساسیت‌ها کاسته شده و این طرح عملی می‌شود. معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز چندی پیش اعلام کرد استانداری‌های کشور نیز بر سر تعطیلی دو روز آخر هفته اجماع نظر دارند. وی اما تصمیم‌گیری نهایی درمورد ساماندهی تعطیلات را مستلزم یک نگاه کلان دانست و گفت: «برای این موضوع، نهادهایی نظیر سازمان میراث فرهنگی، وزارت کشور، وزارت آموزش و پرورش و دیگر مجموعه‌های ذی‌صلاح، نشست‌هایی انجام داده و اسنادی تدوین کرده‌اند و حتی جمع‌بندی‌هایی صورت گرفته است اما این مهم باید با طی یک همکاری و مشارکت بین دستگاهی حاصل شود.»

 

تعطیلی شنبه

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مهران: 1395/3/2608:19:51،
200
39
این مهدی تقوی کی هست که مخالف تغییر هست؟ خیلی دوست دارم استدلالشو بدونم
راکی: 1395/3/2609:08:56،
497
67
نظر مردم؟

موافق +

مخالف -
وطن پرست: 1395/3/2609:42:05،
164
31
با يه نظر سنجي مردمي به صورت پيامکي ميشه تو کمترين زمان به نتيجه رسيد. مگر اينکه اون اقليت که هميشه به خاطر مردم با همه چيز مخالفت ميکنن : باز هم مخالف باشن.حالا به اسم دين يا مصلحت يا امريکا و اسرائيل.!!!!
رای گیری: 1395/3/2611:06:57،
235
35
شنیه و یکشنبه تعطیل شوند (تقارن با جامعه جهانی)
اکثر اکثر بقیه تعطیلات حذف شوند

موافق +++

مخالف ---
کاسب: 1395/3/2612:13:39،
51
64
اگه به نظر مردم بخصوص کارمندان زحمت کش و خدوم دولت باشه که میگن 4 روز تعطیلش کنین که هماهنگ هماهنگ باشیم با کل دنیا کسی هم ناراحت نشه
با همین تعطیلی جمعه و مناسبتهای چه و چه و چه وضع اقتصاد مملکت اینه وای به حالی که شنبه هم تعطیل شه دیگه باید در اقتصاد کشورو گل گرفت

باز بشینین بگین سوئیسیها 2500 یورو پول مفتو قبول نکردن . الکی که سوئیس نشدن آقا جان مردمش مفت خور نیستن البته بلا نصبت کارمندان شریف
پیمان فلاح: 1395/3/2613:42:23،
31
67
دکتر مهدی تقوی استاد اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی و از پیروان مکتب کینزی هستند و شما دوستان عزیز اگر مو رو ملاحظه می فرمایید ، ایشان پیچش مو رو می بینن
Dariush: 1395/3/2614:48:17،
69
35
بهترین روش
تعطیلی شنبه یکشنبه است
دیگر تعطیلات هم بیشترشان حذف گردند
عدالت ایرانی: 1395/3/2621:21:06،
41
31
پس من اگه جمعه و شنبه که مثلا تعطیل باشه برم شمال پس خستگیم کی رفع بشه میشه یکشنبه هم تعطیل باشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!! خخخخخخخخ
tomi: 1395/3/2701:03:57،
39
34
نه اینکه از همین جمعه و تعطیلات لذت میبریم ،زندگی توو ایران یعنی تباهی و دپرسی و بدبختی و پیری زودهنگام
کلعباسخان: 1395/3/3109:41:13،
29
32
آقای پیمان فلاح فرموده اند که ایشان استاد دانشگاه بهشتی وپیرو نظریه اقتصادی کینز هستند. خیلی مشکل است که یک کینزین با تعطیلی جمخه و شنبه مخالف باشد.. چون گرچه ربط مشخصی نظزیه کینز به روز های تعطیلی ندارد، ولی کینز تئوری اصلیش بر اساس
safety net
است. این بدان معنی است که منافع خد اقلی جامعه باید تامین شود. و تعطیلی پنجشنبه و جمعه به ضرر متافع اکثریت است. پس در کینزی بودن ایشان باید شک کرد!
طاهر: 1395/3/2608:21:54،
188
20
به لیست بالا اسم منم اضافه کنید منم موافقم
فرزاد: 1395/3/2613:33:05،
68
23
تمام روزها روز خداست و نباید مثل اقای مطهری بیایم بگیم شنبه تعطیل نباشه چون یهودیان شنبه تعطیلن،مگه تعطیلی روز باعث تقدس ان روز میشه؟نخیر تعطیلی فقط برای استراحته و نمیدونم چرا اقای مطهری فکر کرده هر روزی تعطیل باشه قابل تقدسه
شاهین: 1395/3/2608:24:58،
161
23
طرح جالبیه آگه اجرایش کنن از پنج شنبه بهتره
محمد: 1395/3/2608:25:04،
126
34
تعطیلی روز شنبه بخاطر خستگی روز جمعه...
رضا : 1395/3/2608:28:56،
164
25
ما چیکار به کشورهای عربی داریم.ببینید اروپا چه روشی درپیش گرفته شماهم همونااجرا کنید.چون قطعا عقل اونا بهترازمامیرسه.همون شنبه خوبه
مهدي: 1395/3/2608:29:28،
174
28
مثلا اگه يه يهودي موز بخوره ما هم بايد موز خوردن رو حرام كنيم !!!!!!!!!!!!
علی: 1395/3/2610:52:44،
99
30
آخه چه ربطی داره،آقای مطهری حداقل از نماینده یهودیان تو مجلس خجالت میکشیدی
علی: 1395/3/2608:32:29،
86
24
ایران جیب = موافق
سعید: 1395/3/2608:33:12،
131
20
اسامی مخالفان این طرح رو هم اعلام کنید مردم بدونن.

راستی شنیدم آقای مطهری گفته چون شنبه تعطیلیه یهودیاست واسه همین درست نیست ماهم تعطیل کنیم شنبه رو

جناب آقای مطهری مگه یهودیت یکی از ادیان خدا نیست؟؟؟ مگه اسم موسی و داستانش که تو قرآن اومده رو قبول نداری که میگی شنبه مال یهودیاست خوب نیس من نفهمیدم اگه شما مسلمون هستید و قران میخونید و بهش اعتقاد دارید چرا میگید فلان چیز یهودیا بده ؟؟؟
قانون: 1395/3/2608:33:26،
110
25
بهتر است که شنبه تعطیل
و تعطیلی های بیمورد مناسبتی حذف شوند
اعیاد و ولادت ها تعطیل باشند
به طور مثال تعطیلی وفات حضرت زهرا حذف و تولد ایشان که روز مادر است تعطیل رسمی باشد
محمد: 1395/3/2608:54:31،
46
36
بهتره تنها تعطیلی های خارج از عرف یکی عید باشه, و دیگری عاشورا تاسوعا. بقیه تعطیلی ها کاملا از بین برن و بشن روز کاری. به علاوه اینکه روزهای عادی ساعت کاری تبدیل بشه به 9 ساعت در روز. از 7.5 صبح تا 5.5 بعد از ظهر ( 12 تا 1 ناهار و نماز ) دولتی و غیر دولتی هم معنا نداره, همه همین ساعت رو کار کنن.
پاسخ به قانون: 1395/3/2611:16:18،
68
24
یعنی هنوز متوجه نشدی که در ایران ارزش وفات از تولد بیشتره؟ارزش مرگ از زندگی بیشتره؟
محمد بی طالع: 1395/3/2608:36:05،
92
61
3 ساله همه چی تعطیله
نیما: 1395/3/2609:28:12،
111
37
هشت سال قبلش چی؟ همه چی باز بود؟؟؟؟
علی: 1395/3/2609:44:24،
131
34
نه داداش اشتباه به ارزت رسوندن ۳۵ ساله همه چیز تعطیله مگر برا یه عده خاص .
سلام: 1395/3/2608:38:15،
80
19
اونجا که نوشته قطع ارتباط با دنيا در 4 روز...خيلي جالبه

ايران جيب عزيز خواهشا کشورهايي که ايران با کشورهايي که يک ارتباط دست و حسابي داره رو نام ببر
عرفان: 1395/3/2610:57:18،
47
14
من چند تا کشور رو نام میبرم.بورکینافاسو،کره شمالی، بوتان،چاد،زیمباوه،اتیوپی،......
کورش: 1395/3/2608:40:34،
95
37
ضرر هنگفت 4 روز قطع ارتباط با دنیا

نکته فوق و مهم را اهل علم و ادب کفایت کند
بسی رنج بردیم درین سال سی
که قطع بودیم با دنیا بسی
نمیتوانیم مخالف جهت حرکت دنیا حرکت کنیم و
انتظار پیشرفت و افق 1404 و .... را داشته باشیم
بهترین روش
تعطیلی شنبه یکشنبه است
الباقی تعطیلات هم حذف شوند
آریا: 1395/3/2608:41:01،
52
17
مملکت کلا تعطیله حالا چه فرقی میکنه شنبه رسما تعطیل اعلام بشه یا نه مهم اینه که ادارات ما عملا تعطیله ولی لااقل این تعطیلی از اونجایی که حقوق کارمند جماعت بسیار ناچیز و ثابته بار مضاعفی به جامعه وارد نمیکنه البته اگر حقوق مدیران نالایق رو فاکتور بگیریم بعلاوه بازار در رکود کامله و صنوف بجای تلاش برای افزایش خدمات خودشون و کسب درآمد بیشتر از طریق افزایش مشتریانشون سعی میکنن با کشیدن رو بهای خدمات و اجناس این رکود رو جبران کنند!!
k: 1395/3/2610:11:10،
32
19
عزیزم من نمایندگی بیمه دارم و20% تخفیف هم میدم تازه خودم بازاریابی هم میرم ولی مشتری نیست نمیدونم تو کدام صنفها رو میگی؟
عیب ما مردم ایران اینه به همه برچسب میزنم و به قول شهید مطهری چون شیعه ایم حتما هرچی ما بگیم درسته.
کارشناس: 1395/3/2608:46:40،
60
23
با سلام قطعا اگر شنبه به جای 5 شنبه تعطیل رسمی اعلام شود با نظام اقتصادی دنیا هماهنگ تر خواهیم بود و چرخه اقتصادی کشور رونق بهتری خواهد داشت. انشاء الله که عملی شود
بهروز: 1395/3/2608:48:49،
80
25
یعنی دیگه "شنبه خر نیست"
محمد: 1395/3/2608:52:54،
46
28
مملکتی که چند ساله که کلا تعطیله حالا فرقی میکنه شنبه تعطیل باشه یا نباشه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بهزاد تحریم: 1395/3/2609:14:16،
80
18
یه موقعی بود تو ایران دوش گرفتن رو حرام میدونستن. زمونه تغییر میکنه.
جکی: 1395/3/2609:37:36،
28
30
دم خروس یا قسم حضرت عباس.بفکر ملت یا کارمند دولت
saman001: 1395/3/2609:40:15،
48
32
كلا از نظر دولت هيچي در دستور كار نيست به جز مسئله «برجام»
متاسف: 1395/3/2609:42:01،
44
38
تو کشورهای دیگه بخاطر اینکه 8 ساعت کار مفید انجام میدهند باید تعطیل کنند تا خستگی رفع بشه ولی در کشور ما فقط 1 ساعت کار مفید هست همش دیگه خستگی در میارن دیگه واسه چی میخوان تعطیل کنن خدا داند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وطن پرست: 1395/3/2614:35:41،
27
21
عزيزم شما کجا کار ميکنيد ما رو هم ببريد پيش خودتون. روزي 1 ساعت کار ميکنيد اون وقت چقدر ميگيريد. اين حرف مال اون افراديه که از بعد از انقلاب تا حالا نزاشتن حقوق کارگر جماعت زياد بشه(دوره جنگ و جهاد"سازنگي"مقاومت اقتصادي)و موجب زمين گير شدن اول جماعت کارگر و کارمند و بعد اقتصاد کشور شدن.
J: 1395/3/2609:42:09،
38
26
فعلا که اوضاع مملکت رو هواست بنظر من کل ایام هفته رو یه چند سالی تعطیل کنن بره...
امید: 1395/3/2609:42:26،
40
31
وااای چرا اینقدر حرص میخورید ما جوونا که بیکاریم و خانه نشین فرقی بحالمون نمیکنه دیگه
ولی شما که شنبه را تعطیل میکنید مبادا به جامعه فشار بیاد ۵شنبه را هم حذفش نکنید که ۵ شنبه جمعه شنبه تعطیل باشیم همگی تعطیلات رسمی تقویمم کمش نکنیدا که کلا هففته بین التعطیل بشه حالی کنن ملت.
ایرانجیب این چرندیات نزار یا تبلیغ ماشینی یا تبلیغ بانک و نرخ سود بانکی
قدیما بهتر بودی ایرانجیب
کاوه: 1395/3/2610:01:54،
52
37
به نظرم تعطیلی شنبه و یک شنبه بهتره. مثل بقیه دنیا. البته الان این تصمیم اگه میخواست توی یه کشور دیگه گرفته بشه حتما به همه پرسی گذاشته می شد که ببینن خواست مردم چیه
علی: 1395/3/2611:00:37،
44
25
خواست مردم توی این مملکت اصلا مهم نیست،واقعا از ماست که بر ماست.مقصر خودمونیم
منتقد ادبی: 1395/3/2610:21:28،
43
27
حالا که همه چی روسی و چینی میشه تعطیلیها رو هم روسی و چینی کنید
عرفان: 1395/3/2611:01:36،
45
19
اسم روسیه و چین میاد چندشم میشه
احسان: 1395/3/2611:02:26،
39
18
آقا شما که واسه همه دنیا تعیین تکلیف میکنید میخواید به اونا بگید پنجشنبه جمعه رو تعطیل کنن که با تعطیلات ما جور باشن از ما عقب نیفتن.
ناصر: 1395/3/2612:27:51،
31
27
فکر نکنم این کار صورت بگیرد بدلیلی که واژه شب پنج شنبه به شب جمعه تغییر پیدا میکنه !شنبه و یکشنبه از این بهتره چون شب شنبه باز بهتره.
بهزاد: 1395/3/2613:08:00،
28
34
مملکت که تعطیل هست تعطیل ترش کنین؟؟؟
ممد: 1395/3/2613:29:18،
23
30
چرا برای سایر استانها از جمله همدان اجرا نمیشود مگر کارمندان این استانها با بقیه فرق دارند؟
علي: 1395/3/2613:37:59،
24
33
شنبه رو تا ساعت 9صبح تعطيل كنن
xyz: 1395/3/2616:09:08،
21
32
خوبه والا.همینطوری ایران تعطیله و کار نمیکنند.میان با تعطیلی این روز میخوان یکشنبه رو استراحت کنند برای خستگی جمعه و شنبه ، در نتیجه کار هم در یکشنبه تعطیله . اون وقت پنج شنبه هم تا نصف روز تعطیله .... دیگه کشور کلا به تعطیلی میره و ....
حسین: 1395/3/2619:54:05،
23
23
اقتصاد کشور در حال فروپاشی هست. یکی دوتا کار اساسی هم میتوان کرد را چند سال میخوان کش بدن و معطل کنند که نظر همه حضرات مثبت باشد. مگر مسلمان با مسلمان فرق می کند. اگر بقیه کشورهای اسلامی جمعه و شنبه تعطیل هستند . ماهم همین کار رو بکنیم.
کشور نیاز به قاطعیت و سرعت عمل دارد .
مدرن: 1395/3/2700:50:11،
30
25
یعنی به جای شب جمعه از این به بعد باید بگیم شب شنبه؟
ف: 1395/3/2701:18:32،
32
27
این تعطیلی فقط شامل تهران میشه یا واسه کل کشور؟؟؟؟
لطفا یکی جواب بده
معلم: 1395/3/2923:45:50،
26
31
یعنی من معلم از یکشنبه میرم تا چهارشنبه خیلی خوبه تصویبش کنین بره دیگه
yaser2067: 1395/3/3019:03:16،
27
27
پس شنبه تعطیله دیگه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار