کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

حرکت نرم دلار و احتیاط سکه در بازار

کدخبر:۲۴۱۸۰چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۰:۲۵:۲۳۱۱۳۰ بازدید

روز سه شنبه، قیمت دلار به آرامی وارد محدوده بالاتر شد، ولی سکه در مسیر کاهشی قرار گرفت. در چهارمین روز هفته، دلار با 5 تومان افزایش ...

روز سه شنبه، قیمت دلار به آرامی وارد محدوده بالاتر شد، ولی سکه در مسیر کاهشی قرار گرفت. در چهارمین روز هفته، دلار با 5 تومان افزایش به قیمت 3 هزار و 463 تومان رسید. به گفته فعالان، کاهش حجم ارز موجود در بازار و افزایش تحرکات معامله‌گران آتی دو عاملی بودند که قیمت را در مسیر افزایشی قرار دادند. با این حال، افزایش قیمت دلار با نوسان کم و بدون هیجان خاصی صورت گرفت. برخلاف رشد قیمت شاخص ارزی، سکه تمام بهار آزادی راه کاهشی را در پیش گرفت و با 2 هزار تومان کاهش به قیمت یک میلیون و 30 هزار تومان رسید. عامل اصلی افت سکه، تغییر مسیر اونس در بازارهای جهانی و نزدیک شدن آن به ابتدای محدوده هزار و 280 دلار بود. به گفته فعالان، تعدیل نسبی روند طلای جهانی و کاهش سنتی تقاضا در ماه رمضان موجب شده بود که معامله‌گران بازار داخلی با احتیاط بیشتری در بازار سکه فعالیت کنند.


آرامش در نوسانات افزایشی

روز گذشته، قیمت دلار بیشتر در فاز افزایشی قرار داشت، با این حال خبری ازنوسانات هیجانی نبود. در چهارمین روز هفته، شاخص ارزی معاملات خود را با قیمت 3 هزار و 459 تومان آغاز کرد که افزایش ناچیز یک تومانی نسبت به قیمت بسته شده روز دوشنبه داشت. در ادامه روز سه شنبه، شاخص ارزی میل بیشتری به رشد قیمت نشان داد تا اینکه توانست پیش از ساعت 2 بعدازظهر تا نقطه 3 هزار و 465 تومان بالا رود. پس از رسیدن دلار به این نقطه، میزان خریدهای ارزی با افت مواجه شد تا قیمت رشد بیشتری را تجربه نکند و به سرعت در مسیر کاهشی قرار بگیرد. نهایتا قیمتی که تا ساعت 3 بعدازظهر برای دلار ثبت شد، 3 هزار و 463 تومان بود که 5 تومان بالاتر از روز دوشنبه بود.


ساز مخالف درهم

روز سه‌شنبه، دلار در حالی رشد قیمت را تجربه کرد که نرخ حواله درهم در مسیر افزایشی نبود و بیشتر در حالت سکون به سر می‌برد. رشد دلار در این فضا موجب شد، برخی از معامله گران احساس کنند که ممکن است رشد دلار واقعی نباشد و تنها تحت تاثیر تحرکات نوسان‌گیران بازار افزایش جزیی قیمت را تجربه کرده باشد. تصور معامله‌گران یاد شده زمینه‌ساز این شد که مقدار خریدهای ارزی در بازار کاهش پیدا کند و ساز مخالف درهم به عنوان ضربه گیری در برابر افزایش قیمت دلار در بازار داخلی عمل کند. قیمت دلار و نرخ حواله درهم به طور سنتی با یکدیگر هم بستگی مثبت دارند و افزایش یکی به رشد دیگری منجر می‌شود. بنابراین زمانی که روز سه شنبه این همسویی رخ نداد، برخی از معامله‌گران احساس کردند که یک جای کار می‌لنگد؛ بنابراین سعی کردند با احتیاط بیشتری خرید و فروش‌های خود را انجام دهند.


تحریک دو عاملی

به گفته فعالان، افزایش قیمت دلار در روز سه‌شنبه با وجود ثبات نسبی قیمت حواله درهم ناشی از دو عامل بود. در چهارمین روز هفته، از یک سو کاهش حجم ارز موجود در بازار و از سوی دیگر، تحرکات معامله گران آتی قیمت دلار را تحریک کرد. به گفته فعالان، روز سه شنبه حجم ارز موجود در بازار آنچنان زیاد نبود. برخی فعالان، علت کاهش حجم ارز موجود در بازار را ناشی از کاهش عرضه بازارساز دانستند، حال آنکه دسته دیگری آن را به خروج ارز از بازار داخلی در روزهای گذشته نسبت دادند. این دسته اعتقاد داشتند که در هفته جاری بخشی از ارز موجود در بازار به سوی مناطقی مانند سلیمانیه عراق و ترکیه سرازیر شد. از سوی دیگر، به گفته فعالان، پایداری دلار در محدوده 3 هزار و 450 تومان موجب شد برخی از معامله‌گران ارزی تصور کنند که قیمت این ارز به کف خود رسیده است. در نتیجه این دسته از معامله‌گران وارد بازار شدند و با افزایش خریدهای آتی و استفاده از حجم کم ارز موجود در بازار، قیمت دلار را در مسیر افزایشی قرار دادند.


پایداری کانالی سکه

روز سه شنبه، سکه تمام بهار آزادی به جای دلار بیشتر به نوسانات بهای اونس در بازارهای جهانی واکنش نشان داد. به این ترتیب، در چهارمین روز هفته، برخلاف افزایش قیمت دلار، سکه تمام بهار آزادی در مسیر کاهشی قرار گرفت و با 2 هزار تومان کاهش به قیمت یک میلیون و 30 هزار تومان رسید. برگشت اونس به ابتدای محدوده هزار و 280 دلار تا ساعت 3 بعدازظهر عامل اصلی بود که قیمت سکه را کاهشی کرد. با این حال، آنچه در بازار روز سه شنبه جالب توجه بود، تلاش سکه برای ماندن در کانال یک میلیون و 30 هزار تومان بود.

این در حالی بود که فلز گران بهای داخلی در آغاز روز سه شنبه معاملات خود را در کانال پایین تر آغاز کرده بود. در چهارمین روز هفته، سکه معاملات خود را با قیمت یک میلیون و 28 هزار و 500 تومان آغاز کرد که کاهشی 3 هزار و 500 تومانی نسبت به روز دوشنبه داشت، ولی در ادامه روز خود را به کانال بالاتر رساند تا برای دومین روز متوالی در کانال یک میلیون و 30هزار تومان باقی بماند.


قیمت دلار

بلیط هواپیمادیدگاه ها

inzagi: 1395/3/2600:32:45،
39
32
حرکت نرم و احتیاط وار یاد حلزون افتادم
البته اقتصاد کشور ما از حلزون و لاکپشتم کند تره داریم با تنبل مسابقه میدیم کوالا هم مارو گرفت
مردم: 1395/3/2601:28:54،
30
24
کسایی که جرفه ای نیستن وارد این بازار نشن...
دولت کسری بودحه داره محبوره روی دلار و طلا مانور بده...مثل سالهای قبل...منتها این وسط اونهایی که با دولت ارتیاط دارن بردن...
حالا دولت بیاد از کارمندها مالیات وصول کنه...
ناشناس: 1395/3/2601:39:12،
48
28
اقای روحانی دلایل رکود را می دانید ؟!!!! زمانی که سطح قیمتها بالا می رود تقاضا کم می شود و رکود به وجود می اید و راه خروج از رکود کاهش قیمتها است ولی شما 3 سال است برای اینکه مثلا تورم را کاهش دهید دلار را گران نگه داشته اید و قدرت خرید مردم را پایین نگه داشتید و گرانی و سه برابر را به مردم تحمیل می کنید حتی با وجود رفع تحریمها و افزایش درامد نفتی......کدوم کشور و دولت چنین کاری با مردم و اقتصادش می کند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ان هم از دزدی و حقوقهای صدها میلیونی مدیرانتان بدتر از احمدی نژاد.....مردم دیگر به شما رای نخواهند داد.....
حمید: 1395/3/2608:51:50،
38
28
ناشناس جان خودت را اذیت نکن قیمت واقعی دلار بالای 5 هزار تومان است

سال 91 نقدینگی 400 هزار میلیارد تومان دلار 4000 تومان

سال 94 نقدینگی 950 هزار میلیارد تومان دلار 3450

دلار 3450 در این اقتصاد مفت مفت مفت است
فرزاد ش: 1395/3/2600:55:31،
45
32
دلار و سکه تا انتخابات سال بعد ریاست جمهوری یعنی خرداد96 همینه و کنترلش میکنن
اما بعد از اون باید منتظر پرش دلار و سکه بود
فعلا فقط سود بانکی حتی 16 در صد حتی 15 درصد ...
ناشناس: 1395/3/2602:15:46،
40
33
اگر دور بعد دولت روحانی رای بیاورد یا احمدی نژادی ها پیروز میدان شوند شک نکنید در هر دو حالت چنان دلار را گران می کنند که اقتصاد خانوارها در جهت اقتصاد دولت و در غالب شعار جعلی حمایت از تولید ملی نابود خواهد شد واقعا چه تفاوتی بین این دولت و دولت احمدی نژاد هست جز در سیاست خارجی، مگر شعار انتخاباتی دولت کاهش نرخ ارز نبود؟! دولت احمدی نژاد غیر رسمی گرانی و فشار را بر مردم تحمیل کرد این دولت رسمی، در طول سه سال گذشته واقعا هفته ای بوده که دولتی ها از گران شدن و بالا رفتن در حوزه ای سخن نگویند یک روز اب یک روز برق یک روز گاز یک روز بنزین یک روز نان... همه این ها چندین نوبت و همزمان با انها بالا بردن مستمر مداوم تعرفه ها و اخذ و افزایش مالیات های گوناگون از هر جایی و راهی که می شود. با نرخ بالای ارز کشور را در رکورد بردند و با نرخ بالای ارز تولید ملی را نابود کردند هنوز هم برایشان کافی نیست.
آریا: 1395/3/2608:03:29،
40
31
اولین نشانه های تصمیم ناپخته بانکها برای کاهش سود بانکی داره خودش رو نشون میده پس بیاید همگی سلامی بکنیم به دلالانی که با انتشار این خبر از خواب بیدار و آماده فعالیت مجدد شده اند.سلام دلال!!
محمد: 1395/3/2608:57:16،
39
32
موقتیه. مثل بعد از برجام که برای یک هفته همه جوگیر بودند تا معلوم شد اونچنان خبری هم نیست !
اینم موقتیه. سود 10 درصد هم بشه چون مشتری نیست, بازار خوابیده. مشتری هم وقتی میاد که درآمد ها و قدرت خرید بره بالا, که نرفته.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار