کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

از تیرماه سال جاری نرخ سود بانکی 15 درصد می‌شود

کدخبر:۲۴۱۳۵سه شنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۹:۰۱۴۹۹۸ بازدید

کوروش پرویزیان رئیس کانون بانکهای خصوصی کشور با اشاره به اینکه بالا بودن نرخ سود سپرده های بانکی باعث افزایش نرخ سود تسهیلات ...

کوروش پرویزیان رئیس کانون بانکهای خصوصی کشور با اشاره به اینکه بالا بودن نرخ سود سپرده های بانکی باعث افزایش نرخ سود تسهیلات و وامهای بانکی میشود، افزود: زمانی که نرخ سود وامهای بانکی بالا باشد، قیمت تمام شده تولید افزایش می یابد. وی خاطرنشان کرد: ازسوی دیگر نرخ های سود سپرده بالا سرمایه گذاری دربخش تولید را کاهش میدهد چراکه سرمایه گذاران ترجیح میدهند به جای ورود به عرصه تولید سرمایه خود را نزد بانکها سپرده گذاری کنند که ریسک پایینی دارد و حتی مشمول مالیات هم نمیشود. پرویزیان تأکید کرد: پس از کاهش نرخ سود سپرده ها گام بعدی کم شدن نرخ سود تسهیلات است که همتراز با سپرده ها عملیاتی خواهد شد.

با توافق مدیران بانک‌های دولتی و خصوصی کاهش نرخ‌های سود بانکی آغازشد. درحالی که درگذشته با سازوکاری متفاوت و به صورت دستوری ازسوی بانک مرکزی نرخ‌های سود بانکی تعیین و ابلاغ می‌شد، دردولت یازدهم با روش دیگری متعادل کردن نرخ‌ها دنبال می‌شود. براین اساس درواقع این بانک‌ها به عنوان مجریان اصلی هستند که درخصوص تعیین نرخ‌های سود براساس شرایط اقتصادی کشور تصمیم می‌گیرند.

پس از آنکه سال گذشته در دو مرحله نرخ سود سپرده‌های بانکی از 24 به 18 درصد کاهش یافت، بحث‌های بسیاری درباره کاهش دوباره این نرخ‌ها همپای روند نزولی نرخ تورم کههم اکنون به محدوده 10 درصد رسیده است، مطرح شد. بدین ترتیب رسانه‌ها درانتظار برگزاری رسمی نشست مدیران عامل بانک‌ها بودند تا دراین جلسه از نرخ‌های جدید سود بانکی رونمایی شود، اما اقدام داوطلبانه 3 بانک خصوصی کشور درخصوص کاهش 2 درصدی نرخ سود سپرده، حکایت از روش تازه‌ای داشت. این بار بانک‌ها درحرکتی هماهنگ و داوطلبانه قصد دارند حداکثر نرخ‌های سود سپرده را درشبکه بانکی به 15 درصد برسانند تا این نرخ با سایرشاخص‌ها هماهنگ شود.


رونمایی از نرخ‌های جدید سود بانکی

دراین باره رئیس کانون بانک‌های خصوصی کشور و مدیرعامل بانک پارسیان توضیحات دقیق تری درباره توافق جدید بانک‌ها می‌دهد.

کورش پرویزیان درگفت‌و‌گو با "روزنامه ایران" درخصوص هدفگذاری تعیین‌شده برای کاهش نرخ‌های سود بانکی گفت: طبق توافقی که میان تمام بانک‌های کشور حاصل شده از تیر ماه امسال حداکثر نرخ سود سپرده بانکی برای سپرده‌های یک ساله به 15 درصد کاهش خواهد یافت. وی همچنین با اشاره به نرخ تعیین شده برای سپرده‌های کوتاه مدت افزود: نرخی که برای سپرده‌های کوتاه مدت درشبکه بانکی تعیین شده است بین 7 تا 10 درصد خواهد بود. بدین ترتیب سپرده‌های روزشمار با حداقل نرخ و سایرسپرده‌ها تا یک سال درحدود 10 درصد تعیین شده است.

این مدیربانکی با بیان اینکه طی یک سال اخیر تمام بخش‌های تأثیرگذار اقتصادی کشور درخصوص ضرورت کاهش نرخ‌های سود بانکی به اجماع رسیده‌اند، اظهارکرد: موفقیت‌های دولت درکاهش چشمگیر نرخ تورم و همچنین افت نرخ سود بازاربین بانکی که از حدود 28 درصد به 17 درصد رسیده، باعث شده تا نرخ سود سپرده 18 درصد منطقی نباشد چراکه هزینه‌های زیادی به بانک‌ها و بخش تولید وارد می‌کند. برهمین اساس درراستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و خط مشی دولت، شبکه بانکی به صورت داوطلبانه و تدریجی درحال کاهش نرخ‌های سود بانکی سپرده‌هاست.

 پرویزیان درپاسخ به این سؤال که بانک‌ها چگونه برای کاهش نرخ‌های سود بانکی به توافق رسیدند، گفت: شبکه بانکی نیز مانند سایر بخش‌ها دارای انجمن‌ها و تشکل‌های صنفی است و بسیاری از تصمیم گیری‌ها از طریق این تشکل‌ها انجام می‌شود. براین اساس طبق مذاکراتی که از ماه‌ها قبل درکانون بانک‌های خصوصی و شورای هماهنگی بانک‌های دولتی انجام شد، مدیران به این نتیجه رسیدند که نرخ‌های سود بانکی باید متعادل شود.

وی ادامه داد: علاوه براین شبکه بانکی با بانک مرکزی نیز هماهنگی تنگاتنگی دارند به طوری که درماه گذشته سه جلسه میان مدیران بانک‌ها و مسئولان ارشد بانک مرکزی برگزارشد. همچنین درپیوست سیاست‌های پولی  و بانکی که ازسوی معاون اول رئیس جمهوری ابلاغ شد نیز بر ساماندهی نرخ‌های سود تأکید شده است.
تداوم روند نزولی نرخ‌های سود

مدیرعامل بانک پارسیان همچنین  از احتمال کاهش بیشتر نرخ‌های سود بانکی درآینده خبرداد. وی گفت: درصورتی که نرخ تورم هدف و انتظاری تا پایان سال جاری به زیر 10 درصد برسد، امکان کاهش بیشتر نرخ‌های سود وجود دارد. درخصوص نرخ سود بازاربین بانکی نیز روند نشان می‌دهد که این نرخ درآینده نه چندان دور به زیر 14 درصد برسد که همین اتفاق نیز باعث کاهش بیشتر نرخ‌های سود بانکی می‌شود.

سپرده‌ها از شبکه بانکی خارج نمی‌شود

پرویزیان درپاسخ به این سؤال که آیا کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی باعث خروج سرمایه از شبکه بانکی نخواهد شد‌، توضیح داد: هم اکنون بررسی بازارهای رقیب مانند ارز، طلا و مسکن نشان می‌دهد که نوسان زیادی دراین بازارها رخ نداده است. برای مثال دربازار ارز و طلا طی سه سال اخیر نوسانات دریک محدوده پایین و منطقی بوده است و دیگر امکان سفته بازی و کسب سود درآنها وجود ندارد. وی اضافه کرد: دربازارمسکن نیز به دلیل رکود موجود، دولت درصدد است تا با سیاست‌های تشویقی سرمایه‌گذاری دراین بخش و اشتغال را افزایش دهد. این درحالی است که مسکن هم اکنون دررکود به سرمی برد و سرمایه چندانی هم درآن جذب نشده است. رئیس کانون بانک‌های خصوصی کشور تصریح کرد: علاوه براین به دلیل اینکه کاهش نرخ سود به یک باره انجام نشده و به صورت تدریجی دنبال شده است شوکی به بازار وارد نمی‌کند. برهمین اساس شبکه بانکی درسه مرحله نرخ سود بانکی را به 15 درصد می‌رساند و این روند تدریجی بوده است.

مانع مؤسسات غیرمجاز برداشته شد

وی ادامه داد: همچنین زمانی که یک بانک یا مؤسسه نرخ‌های سودی بالاتر از مقررات پرداخت می‌کند نشان از مشکلات این مؤسسه است که درآینده باعث زیان سپرده گذاران آن می‌شود. درهمین راستا طی سال‌های اخیر برخی از مؤسسات غیرمجاز با پرداخت سودهایی درحدود 30 درصد سپرده‌گذارانی را به سوی خود جذب کردند، اما درادامه به مشکل مالی و قانونی برخوردند و سرمایه مشتریانشان به خطر افتاد. مدیرعامل بانک پارسیان تأکید کرد: برهمین اساس درسال‌های گذشته فعالیت مؤسسات غیرمجاز یکی از موانع ساماندهی نرخ‌های سود بانکی بود ولی درحال حاضر این مشکل تا حدود زیادی حل شده و مانند گذشته غیرمجازها اثرگذار نیستند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

ااااا: 1395/3/2508:12:00،
67
151
حالا پول بزارین سودشو بگیرن سود سپرده ها به زودی ده درصد میشه حالا بدوید و پولاتونو بزنید به یه کاری تا همه چیز گرون نشده
سینا: 1395/3/2508:46:57،
92
132
متاسفانه اکثر مردم اطلاعات اقتصادی ندارند و نظرهای آدمهای کم سواد اقتصادی و همچنین منفی بافان باعث خواهد شد در آینده ای نزدیک سپرده گزاران متضرر شوند.

دوستان از ابتدای پیدایش بانکها تا کنون هیچ کس با بلوکه کردن پول خود در بانک سود نکرده اگر هم کسی سود کرده مقطعی بوده.

نگاهتان به وضعیت فعلی مسکن نباشد .تا دنیا دنیاست مطمن ترین سزمایه گزاری ملک است.

گوش به حرف بیسوادان اقتصادی ندهید.

به گذشته نگاه کنید و عبرت بگیرید.

حالا خود دانید!!
ممل: 1395/3/2508:47:35،
137
30
اگر راست میگویید چرا اول نرخ تسهیلات بانکی را کاهش نمیدهید؟ سپس نرخ سود بانکی ! مگه ان موقع که نرخ تسهیلات را پلکانی افزایش دادید با تاخیر چند سال نرخ سود سپرده‌ها را افزایش ندادید ؟
حسن مواظب باش اولین ریس جمهور یک دوره ای نشوید!
زرشک: 1395/3/2508:50:08،
104
38
حتما بریم خونه بخریم خخخ من ۴۰ تومن دارم کرجم خونتو میدی بهم؟ خیلیا هم مثل من هستند سپرده گزار خرد.
محسن: 1395/3/2509:42:25،
90
45
در پنج سال آینده ما در ایران نیاز به مسکن نداریم به جز در شهرهای مهاجر پذیر. با کاهش ازدواج و به تبع اون کاهش زادو ولد و به دنبال آن کاهش هزینه های خوراک پوشاک و آموزش خیلی از تولیدی ها و مراکز آموزشی و غیره یا تعطیل یا تغییر کاربری میدن‌ .پس در نتیجه ساخت مسکن حتی در صورت کاهش سود به زیر ۱۰ درصد انگیره واسه انبوه ساز ایجاد نمیکنه . و باید عرض کنم با مسکن مهر تقریبن ۹۰ درصد نیاز مسکن کشور حل شد . مطمئن باشید با خروج پول از بانک پول به سمت بازارهای سرمایه ای کاذب میره مثل دلار و ...کلن این اوضاع درست شدنی نیس .چون اون قبلیه ۸ سال چیزی نمونده که داغون نکرده باشه .
محمد: 1395/3/2509:48:58،
95
26
بورس که پولت رفته. دلار هم که دیگه بالا برو نیست. طلا که مداوم نوسان داره. ملک هم که خدا رفتگانت رو بیامرزه !
دقیقا ملت پولشون رو چیکار کنن ؟
تازه این برای 10 درصد بالایی هست.
90 درصدی که زیر 100 تومن پول دارن که کلا ول معطلن !
به نظر من دولت خوب میدونه بخاطر شرایط بازار هر چقدر هم سود کم کنن ملت دست به پول ها نمیزنن. از قصد داره اینکار رو می کنه.
بابک: 1395/3/2509:55:47،
62
30
به سینا :
عجب تخیلاتی داری!
ملت درک و فهمشون حداقل تو این زمینه انقدر بالا رفته که گول تو و سایر دلالان و یا کسانی که توی این جور سایتها مامور جَو دادن حستن رو نخورن
اگه هم مِلکت رو دستت باد کرده که حداقل تا 10 سال آینده اصلن رو گرون فروختنش حساب نکن مگه اینکه 60 درصد زیر قیمت ردش کنی بره
چیزی که به من و وسایرین هم ثابت شده که هیچ کس واسه پیشرفت کسی نمی آد مثل تو و نفر بالاتر از خودت به مردم خط بده مگه اینکه منافعی داشته باشه و یا اینکه شدیدا تو فشار روحی روانی باشه .
پس این مورد هم برا همه مشخص شده .
مردم جلوتر از گوش دادن به اینجور توهمات اول از هم نگاه به جیبشون می کنند.دوم نگاه به قیمتهای فضایی می کنند .سوم نگاه به درآمد و امنیت شغلیشون می کنند(نکنه اخراج بشن) و چهارم نگاه به تحولات آتی کشور و منطقه می کنند(!) بعد تصمیم میگیرن
در ضمن مسکن تا بعد از سال 1410 شمسی مُرد و گور به گور شد
کارشناس: 1395/3/2510:05:40،
51
88
سرمایه ها پیش به سوی مسکن و دلار
22 میلیون نفر: 1395/3/2510:26:08،
90
28
زمانی ملک در یک کشور ارزش پیدا میکنه که زاد و ولد و افزایش جمعیت وجود داشته باشه، مردم دسته دسته دارن میمیرند مردم دسته دسته دارن مهاجرت میکنند مردم دسته دسته دارن طلاق میگیرند مردم دسته دسته ازدواج نمی کنند اگر هم ازدواج کنند بچه نمیارن اگر هم بیارن یکی میارن که اونم میخوان بفرستند خارج.
وقتی جمعیت نباشه ملک مفهوم نداره!
بیزینسمن: 1395/3/2511:18:18،
39
45
منظور آقا سینا دقیقا افرادی مانند بابک و 22 میلیون نفر!! بود
سعید: 1395/3/2511:37:37،
45
22
این آقای مدیر عامل کلا تو این مصاحبه سطح سواد خودشو نشون داد. راستی آقای مدیر عامل میشه فیش حقوقتو رو کنی ببینیم چقد حقوق دریافت میکنی؟؟؟
پاسخ: 1395/3/2513:14:03،
35
25
باید حواسمان به بازار ارز باشد چون هم سودش خوبه هم سریع نقد میشه هم با هر سرمایه ای میشود وارد این بازار شد والسلام مسکن باد کرده
((( فلفل ))): 1395/3/2508:13:05،
68
34
چرا دروغ ميگوئيد شما مثلا" مسلمانيد وماه رمضان است وشماها روزه ايد ، بعد از سپرده گذاري ودادن وام روزانه حساب كنيد آيا سود 15% مي شودچرا هم خودتان وهم اين ملت شريف ايراني را گول مي زنيد0
پویان: 1395/3/2508:16:57،
102
29
حالا این بانک هایی که به صورت داوطلبانه نرخ سود را کاهش دادند به صورت داوطلبانه سود تسهیلات و وام راا هم کاهش میدهند؟ یا باید با هزار اعمال فشار از طرف دولت و ... نرخ سود وام را کم کنند
حسینقلیخان: 1395/3/2514:21:06،
25
28
ای بابا من که 107 هزارتومان تو کارت پارسیان از قبل داشتم امروز بخاطر اراجیف اقای پرویزیان رفتم خرجش کردم تا اقلا به ظالمین ملت خدمت نکرده باشم .
همین بانک پارسیان تسهیلاتش بالای 33 درصد برای مشتری اب میخوره یعنی سه درصد بالای سود صد در صدی نسبت سپرده به تسهیلات .
روحانی مچکریم با این تدبیر و امیدت انشاالله در انتخابات بعدی جبران خواهیم کرد .
ش: 1395/3/2508:17:06،
116
28
فقط میتونم بگم با این کار خدا به داد مستاجرین برسه دیگه کسی رهن کامل قبول نمیکنه همه مالک ها میفتن دنبال اجاره های بالا گرفتن از مستاجرها که معمولا اقشار ضعیف جامعه هستن من نمیدونم این مردم تا به کی باید چوب ندونم کاری اقایون رو بخورن .این از وضعیت اشتغال از اونور وضعیت مسکن و ازدواج و خودرو و....
بابک: 1395/3/2508:21:01،
105
33
الان چند وقته که سود بانکی را دارن میارن پایین بدون اینکه سود تسهیلات کم شه!!!!!!!
عبدالله: 1395/3/2508:23:03،
98
37
1) سود بانکی بصورت رسمی هرگز از 22 درصد فراتر نرفته ایشان بدیهی ترین مسائل بانکی را هم نمیدونن 2) تورم اعلام شده با واقعیت جامعه ما کیلومترها فاصله داره آدم حس میکنه در جای دیگه ای زندگی میکنه یا اینا جای دیگه ای خرید میکنن 3) اینکه سپرده از بانک خارج میشه یا نه تصمیمش با سپرده گذاراست اینا اینقدر جای مردم حرف زدن فکر میکنن بجای مردم میتونن تصمیم هم بگیرن 4) اگه سود قراره با تورم هماهنگ بشه چرا یه مرد پیدا نمیشه بگه وقتی تورم 50 درصد بود چرا شما 20 درصد سود میدادین؟
سیاستمدار: 1395/3/2508:28:53،
68
43
در صورت خروج سپرده ها از بانک ها و ورود آنها به بازار ارز خود باعث افزایش تقاضا برای خرید ارز می شود و افزایش تقاضا باعث افزایش قیمت ارز می شود و افزایش قیمت ارز خود باعث افزایش قیمت سکه و طلا می شود .با افزایش 200 تومانی قیمت دلار ، قیمت هر گرم طلا 18عیار حدود 5 هزار تومان افزایش می یابد. با کاهش سود بانکی باعث متلاطم کردن بازار ارز و افزایش دلالی و سفته بازی میشود
آریا: 1395/3/2508:32:07،
68
41
ننگ بر آنانی که فقط منفعت خویش را می بینند و کوچکترین وقعی به اکثریت جامعه یعنی طبقه متوسط و ضعیف نمی گذارند.گروهی که درآمدهای چند ده و حتی چند صد میلیونی دارند و حال و روز اقشار کم درآمد که از قضا چیزی از لحاظ وجهه اجتماعی و شانیت کم ندارند لیکن بی موالاتی و بی کفایتی تصمیم گیران آنان را به این روز انداخته را به هیچ وجه من الوجوه درک نمیکنند و نتیجه اش میشود برگزاری یک سمینهار و تصویب اینچنین قوانین بی اساس!!
بازاری: 1395/3/2508:32:23،
92
31
کاهش نرخ سود بانکی باعث می شود که صاحبخانه ها تمایل کمتری به گرفتن رهن و تمایل بیشتری به گرفتن اجاره می شود که این عامل خود باعث افزایش فشار اقتصادی به قشر متوسط تا فقیر جامعه خواهد شد
کارمند : 1395/3/2508:33:40،
115
43
مثلا اگر 20 درصد را 15 درصد کنین پولها به سمت تولید میره ؟!!!
مردم دارند
بسته شدنها و تعطیل شدنها و کارگران شلاق خور و .... را میبینند
مردم دارند اختلاسها و چکهای برگشتی و .. را میبینند
کسیکه 50-60 میلیون در بانک داره چه کاری باهاش میتونه بکنه ؟
ریسک و ضررش بیشتره
درخواب : 1395/3/2508:40:30،
65
31
جالبه در خصوص نرخ سود تسهیلات اطلاٌ حرفی نزده

یکی از قوانین جدید ریاضی

نرخ سود سپرده 15 % = نرخ سودتسهیلات 22%
مردم: 1395/3/2509:06:09،
56
33
شمام ديگه رو پول ما حساب نكنين
@: 1395/3/2509:16:00،
49
38
تا يه سال هيچ اتفاقی نمی افته ... همه يساله باز کردن قبلآ !
مرتضي: 1395/3/2509:59:13،
41
53
اونايي كه زرنگن يكسال صبر نميكنن ارزش پولا از بين بره.
من خودم 100 تومن يه ماه قبل باز كردم امروز ميرم ميبندم.ميرم دنبال يه تيكه زمين يه جا پ
بكن به حرف يقين
نشين ببين
بخر زمين
فقط همين
@: 1395/3/2510:25:43،
53
32
زمين !! ... برو بخر ولی من فکر نميکنم 20 در صد رو قيمت زمين بياد تا سال ديگه

من 370 گذاشتم بانک که يسالش ميشه 74 تومن .. يعنی تا سال ديگه رو قيمت زمين 74 تومن مياد روش !!! .. من فکر نمي کنم ...
اونم تو اين رکود !

تازه رو سودم سود وياد
محمد: 1395/3/2510:30:12،
50
28
دیگه عمرا زمین تورمی.بالا بره؛
زمین بخری فقط ارزش پولت حفظ میشه؛
اما سود رو پولت نمیاد؛
دبگه تمام شد دورانی که زمین سود ساز بود؛زمین از بازار سرمایه خارج شده
علیرضا: 1395/3/2509:32:20،
73
25
فقط دارن بهمون ثابت می کنن دولت ها هیچ تفاوتی با هم ندارن هدفشون بیچاره کردن مردم با تصمیمات غیر کارشناسی هستش
رضا : 1395/3/2509:38:04،
56
19
هدفشون فقط پایین اوردن سودسپرده و کلاه گذاشان سرمردم هستش و گرنه به هیچ عنوان سودتسهیلات کم نمیشه.مصداق بارزش همین یکی دوسال اخیر بوده که فقط سودسپرده کم شد.
خدالعنتشون کنه
عارف: 1395/3/2509:48:00،
46
40
من یکی که فعلا 19 درصد روزشمار دارم میگیرم
1 درصد کم بشه کل پولم رو دلار میخرم
همگی سپرده گذاران به بازار طلا و دلار حمله خواهند کرد
دكتر كياني: 1395/3/2510:01:40،
56
30
با سلام خدمت مردم عزيز ايران با توجه به در پيش بودن مجامع بانكها در اقدامي از پيش تعيين شده براي كسب مابه التفاوت سود سپرده گزاران و منفعت طلبي مديران عامل بانكها سود سپرده ها را كاهش داده تا مابه التفاوت سود سپرده هاي مردم را به جيب خود بزنند .اگر راست ميگويند چرا سود تسهيلات را پايين نياوردند. مردم بازيچه دست انها نشويد و هر بانكي كه اين عمل را انجام ميدهد پولهايتان را به بانكي كه سود بيشتري ميدهد منتقل كنيد. مواظب باشيد كه سرمايه خود را جاي ديگري منتقل نكنيد كه ضرر بيشتري مينماييد كه دامي است پهن شده براي مردم.
احمد: 1395/3/2511:12:13،
45
33
جناب پرویزیان:در این نظام بانکداری به اصطلاح اسلامی شما , اخذ سودهای بالای 22% از مردم هنگامی که وام
دریافت می کنند اشکالی ندارد!!؟که حالا می خواهید
نرخ سود را کاهش دهید!!
منطقی: 1395/3/2512:10:01،
35
27
سود کم بشه فقط گرانی در پی داره .این تصمیم کاملا اشتباهه در وضعیت فعلی .این کسایی که سود کم کردن و دیدن هیچ اتفاقی نیوفتاد باز هم سود کم بشه فکر میکنن بازم هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. چون بخار از ملت ایران در نمیاد مثل غزیه جوالدوز که یکم فرو میکنن بعد میبینن صدا در نمیاد تا اخر فرو میکنن.
محسن: 1395/3/2513:23:50،
27
25
100 گراشتم فردوسی سابق ماهی 2100 دارم میگیرم
خدایی 100تومن چکار کنم که بی دردسر،استرس،آیا پولم برگرده یا خورده بشه،دردسر که به بشه 2500. نمیخوام فقط 2100 بی استرس راحت بی دردسر
كارمند: 1395/3/2513:50:23،
34
34
با سلام به همه دوستان
اين همه بازي ها براي اين كه شما پول هاتون رو ببريد در جاي مثل ايران خودرو و امثالهم سرمايه گذاري كنيد اگر توجه كرده باشيد در سايت ايران خودرو علنن اعلام كرده بيائيد با مبالغ 5،10،20،30،50 با سود مشاركت 27 و انصراف 26 درصد سرمايه گذاري كنيد وگرنه در هيچ كجاي ايران كاري رو پيدا نمي كنيد كه فعلا سود دهي داشته باشه وچون ميدونن پول از بانك خارج نميشه دارن با شيب ملايم ملت رو بيجاره ميكنن البته نگفته نماند در بعضي بانك ها يه صندوق سرمايه گذاري هم دارن اونم بد نيست
اس اچ: 1395/3/2514:03:26،
30
24
آقا از اول تیر سقف میشه 15% !!!

چه ... هستن اینا / نزول وام روی 24 تا 28% مونده سود مردم رو کردن 15% که خیلی از طبقه متوسط به عنوان کمک خرج پولشون تو بانک هست مثل من کارمند بدبخت .
من کجا ببرم پولم رو ؟ چندر غاز جمع کردم ببرم بدم دست بازار فردا بگه کدوم پول ؟ بیفتم تو دادگاه و دعوا یا برم دلار و سکه بخرم تورم بشه 99% ؟!!!!
سلام: 1395/3/2514:20:27،
38
24
سال گذشته که بانکها تصمیم گرفتند از دستگاههای کارت خوان موجود در مغازه ها و فروشگاهها کارمزد بگیرند و با تهدید مردم به جمع آوری دستگاههای کارت خوان و استفاده از پول نقد ، بانکها از تصمیم خود عقب نشینی کردند .اگر در مورد کاهش سپرده بانکی هم سپرده گذاران تهدید به خارج کردن سپرده های خود از بانکها کنند، بانکها مجبور به عقب نشینی می شوند و گرنه تا آخر سال با کاهش 2 درصد در هر دوره سود سپرده را به زیر 10درصد می رسانند
شهاب: 1395/3/2514:33:04،
36
25
من بانک قوامین 20 درصد زدن برام تا اخر سال .... اینا بازار گرمی همه هجوم بیارن بانکها و سریع حساب 20 درصد باز کنن

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار