کانال تلگرام ایران جیب
کیان برنا
ibshop
نیسان
تاپیک شاپ

سرانجام قانون سرباز قهرمان اجرایی شد

کدخبر:۲۴۱۱۴دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۳:۴۷۴۱۰ بازدید

تلاش معاونت پارلمانی وزارت ورزش به بار نشست و قانون استفاده از سربازان ملی اجرایی شد.

تلاش معاونت پارلمانی وزارت ورزش به بار نشست و قانون استفاده از سربازان ملی اجرایی شد.

سرانجام ایران هم مثل بسیاری از کشورهای دنیا صاحب قانونی شد که بر اساس آن ، ملی پوشان رشته های ورزشی در زمان حضورشان در تیم ملی ، سرباز محسوب شوند. دو سال بعد از پروژه سرباز گیت در فوتبال که یکی از باشگاه های دولتی با تخلفات انجام گرفته در یکی از نهادهای انتظامی ، برای تعدادی از بازیکنان تیم های خوزستانی ، کارت هایی صادر شد که کارت های صادر شده مشکلی نداشتند اما پروسه صدورشان مشکلاتی داشت. ۴۴ بازیکن فوتبال در تیم های مختلف ، کارت های خدمت شان باطل شد و سازمان نظام وظیفه تمام متخلفین را از حضور در باشگاه ها و تیم ملی محروم کرد. بسیاری از آن بازیکنان به تیم های نظامی اعزام شدند و کم کم با تیم های باشگاهی شان توانستند به سفرهای خارجی بروند اما همچنان به آنها اجازه همراهی به تیم ملی داده نمی شد. درحالی که هیچ یک از آنها این تخلفات را انجام نداده بودند تا تیم باشگاهی شان منتفع شود.

از همان زمان کارلوس کی روش انتقاد شدیدی به قانونی داشت که مانع از حضور متخلفین در تیم ملی می شود اما مشکلی برای بازی کردن شان در تیم های باشگاهی ایجاد نمی کند. برداشتی از قانون که کلی دعوا به همراه داشت. همزمان اما معاونت پارلمانی و حقوقی وزارت ورزش با رایزنی هایی در ستاد کل نیروهای مسلح و مجلس شورای اسلامی در پی تفاهم نامهو قانونی بود که اجازه دهد هم این فوتبالیست ها و هم جوانان پرشمار دیگر تیم های ملی ، حضورشان در تیم های ملی را به عنوان خدمت سربازی طی کنند. قانونی که حالا تصویب شده و مهدی تاج و دوستانش را از اعمال قانون علیه تیم های نظامی منصرف می کند. تاج اعلام کرده بود به بازیکنان سربازی که نتوانند تیم ملی را همراهی کنند ، اجازه بازی در لیگ برتر را هم نمی دهند . قانونی که قرار بود در حمایت از تیم ملی اجرایی شود و سرانجام با اعلام رسمی به سرانجام رسیدن مذاکرات وزارت ورزش و ستاد کل نیروهای مسلح ، دیگر نیازی به اجرایش نیست و یکی از دغدغه های بزرگ کارلوس کی روش و دیگر مربیان تیم های مختلف ملی ، حل شده است. هرچند هنوز این قانون به سروش رفیعی اجازه حضور در تیم ملی را نمی دهد.

سردار سید حمید صدرالسادات مسئول سربازان وظیفه نیروی انتظامی در این باره گفت: «طبق قانون و تفاهمنامه‌ای که بین ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت ورزش منعقد شده است، ورزشکارانی که طبق مقررات و در چارچوب ضوابط به خدمت سربازی اعزام شده و یا به سن مشمولیت رسیده اند درصورتی که به تیم ملی دعوت شوند، مدت حضورشان در تیم ملی جزء خدمت سربازی محاسبه می شود.» البته او تاکید کرده این قانون شامل بازیکنان متخلفی که کارت پایان خدمت شان باطل شده نمی شود. از ان گروه بازیکنان تنها چند ماهی از خدمت سروش رفیعی مانده و به نظر می رسد تنها او مشکل حضور در تیم ملی را خواهد داشت.
اخبار مرتبط

X22
نگین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

آسایشگاه خیریه
سکه ثامن
کلینیک دی
جار میزنم
تورآنتالیا