کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

گوگل نتایج جستجوهایش را به سود کلینتون تغییر داد

کدخبر:۲۴۰۳۴یکشنبه، ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۸:۴۷۱۰۷۶ بازدید

گوگل تمام واژه هایی را که به وجهه کلینتون خدشه وارد می کند در رده های پایینِ پیشنهادهای به کاربران قرار ...

تلاش گوگل برای کمک به هیلاری کلینتون در عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا باعث دردسری تازه برای هر دو طرف شده است.

گوگل تمام واژه هایی را که به وجهه کلینتون خدشه وارد می کند در رده های پایینِ پیشنهادهای به کاربران قرار می دهد. خبرنگار شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت: سایت گوگل نتایج «جتسجو»ها را در این  پایگاه به نفع هیلاری کلینتون تغییر می‌دهد.

ویلیام لاجونس، خبرنگار فاکس نیوز گفت: گزارش تحقیقیِ جدیدی توسط سایت «سورس فِد» منتشر شده که براساس آن، این منبع به دنبال انجام تحقیقات درباره طرز عملکرد پایگاه های مختلف جستجوگر اینترنتی، مدعی شده است پایگاه اینترنتی «گوگل» در کمک به کاربران در خصوص هدایت نتایج «جتسجو»های شان در این سایت، به نفع مبارزات انتخاباتی هیلاری کلینتون گام برمی دارد.

به عنوان مثال، اگر واژه هیلاری کلینتون را در اکثر سایت‌های جستجوگر اینترنتی، مانند «یاهو» یا «بینگ» وارد کنید و پس از آن، سه حرف انگلیسی cri را وارد کنید، آن سایت‌های جستجوگر برای کمک به عملیات جستجوی شما، واژه criminal charges (اتهامات جنایی) را پیشنهاد می‌کنند، اما اگر دقیقاً همین جستجو را در سایت گوگل انجام دهید، نرم افزار جستجوگرِ این سایت برای کمک به عملیات جستجوی شما واژه crime reform (اصلاح قوانین جنایی) یا crime bill (لایحه مبارزه با جرم و جنایت) را می‌آورد.

گوگل همچنین واژه crisis (بحران) را به کاربرِ جستجوکننده پیشنهاد می کند. در هر صورت، دست‌کم در سه واژه اولِ پیشنهادی در پایگاه اینترنتی گوگل، اصولاً به تحقیقات جنایی درباره استفاده کلینتون از سِرور خصوصی ایمیل‌هایش برای تبادل اسناد محرمانه‌ی دولتیِ آمریکا که اکنون در دست تحقیق اف بی آی است، هیچ اشاره‌ای نمی‌شود.

به عنوان مثال دیگر، اگر پس از واژه هیلاری کلینتون در اکثر سایت‌های جستجوگر اینترنتی، مانند یاهو و بینگ،  سه حرف انگلیسی ind را تایپ کنید، نرم‌افزار جستجوگرِ این سایت‌ها برای کمک به عملیات جستجوی شما، واژه indictment (کیفرخواست) را می‌آورد.

این در حالی است که جستجوگر گوگل در واکنش به تایپ سه حرف ind در رابطه با خانم کلینتون، واژه‌های indiana (ایالت ایندیانا) یا india (کشور هند) را می‌آورد. این در حالی است تحقیقات نشان می‌دهد که مقدار جستجوی کاربران اینترنتی در خودِ پایگاه اینترنتی گوگل برای کیفرخواست خانم کلینتون یا ایراد اتهام جنایی به وی، هشت برابر واژه «هند» است.

گوگل تلاش داشته است تمام واژه هایی را که به وجهه هیلاری کلینتون خدشه وارد می کند در رده های پایینِ پیشنهادهای  این سایت به کاربران اینترنتی قرار دهد و به جای آن، واژه های مثبت یا خنثی را در رابطه با هیلاری کلینتون به کاربران ارائه کند.

از سوی دیگر، پایگاه اینترنتی گوگل چنین کاری را برای دونالد ترامپ، رقیب جمهوری خواهِ هیلاری کلینتون انجام نمی دهد. مثلاً اگر در بخش جستجوی سایت گوگل، سه حرف انگلیسی rac را پس از واژه دونالد ترامپ تایپ کنید، واژه انگلیسی racist (نژادپرست) نمودار می‌شودد، که دقیقاً همان واژه‌ای است که در سایر سایت‌های جستجوگر آورده می‌شود. این نشان می‌دهد که گوگل تلاش خاصی برای زدودن واژه‌های لطمه زننده به دونالد ترامپ انجام نمی‌دهد.

در ضمن اگر پس از واژه برنی سندرز، رقیب جمهوریخواه هیلاری کلینتون، در سایت گوگل، سه حرف انگلیسی soc را تایپ کنید، واژه انگلیسی socialist (سوسیالیست) می‌آید که هماهنگ با سایر سایت‌های جستجوگر اینترنتی است.

خبرنگار فاکس نیوز در خاتمه افزود: البته پایگاه اینترنتی گوگل این اتهامات را رد کرده است که پیشنهاد واژه‌های جستجو برای هیلاری کلینتون را در این سایت دستکاری کرده است تا واژه‌های لطمه زننده به هیلاری کلینتون را در رده‌های پایین واژه‌های پیشنهادی به کاربران اینترنتی قرار دهد تا آن کاربران حتی المقدور به واژه های ضربه زننده به هیلاری کلینتون مراجعه نکنند. پایگاه اینترنتی گوگل طی بیانیه‌ای، ضمن رد این اتهامات، تأکید کرده است هیچ نامزد انتخاباتی یا آرمان خاصی را بر دیگر نامزدها یا آرمان ها ترجیح نمی دهد.

گوگل توضیح داده است که نرم‌افزار جستجوگرِ این سایت که واژه های نیمه‌تمام را تکمیل و آن را به کاربران پیشنهاد می‌کند، به طور خودکار واژه‌های زننده یا توهین‌آمیز را حذف می‌کند و از اینرو، این امر هیچ اختصاصی به خانم هیلاری کلینتون ندارد، بلکه اگر برای هر شخص دیگری نیز در سایت گوگل جستجو انجام شود، کلمات زننده یا توهین آمیز در این سایت به طور خودکار به کاربران پیشنهاد نخواهد شد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

نیما: 1395/3/2317:03:52،
30
42
cri کجا گفته شده دقیقا مخفف criminal charges هست ؟!

و اینکه خوب این خارجی ها چلاق که نیستن اگه بخوام می تونند criminal charges رو تایپ کنند !
وحید: 1395/3/2318:46:18،
38
36
خب باید بر اساس بیشترین "ترند" پیشنهاد بده که درستش اینه با cri عبارت criminal charges رو پیشنهاد بده که نمیده.
عرفان: 1395/3/2322:32:44،
31
41
اح چه اخبار مسخره ای میزنی ایرانجیب.
جبار سینک: 1395/3/2319:11:56،
52
40
گوگل و موگلو و....حتی اگه خودشونو منفجر هم کنن نمیتونن جلوی اومدن حاج ترامپ دیوانه رو بگیرن
عملکرد یه زن هم توی همه چیز امتحان خودشو پس داده .نمونه اش تو سیاسته آلمانه که چه طور 1 زن کشور ژرمن ها رو داره تقدیم تروریسم عربی و از نوع بدش میکنه.و احتمالا امت عامریکا دیگه انقدر احمق نیستن که اشتباه اونها رو مرتکب بشن
اتفاقا با توجه به اوضاع پیش روی دنیا و دورنمای بسیار خطرناکی که داره ؛ عامریکا دقیقا پیش بینی روزهایی رو کرده که دنیا یه جنگل تمام عیار و " عیان " هس .وختی دبیر کل سازمان مللو یه مشت تروریست با پول می خرن. وختی اسم یه مشت تروریست مذهبی ازتولیست سیاه یازده /9 در می آید.وختی کتاب نبرد من هیتلر در ایتالیا به رایگان توزیع و استقبال بی نطیر میشه . همه اینها تنها نشانه های کوچکی از روزهای بدیه که بهشت دیوانگان جنگ طلبه نه کبوتر بازهای صلح طلب پس لاجرم و متاسفانه ترامپ نفر بعدیه
احسان: 1395/3/2411:07:42،
37
25
آقای جبار سینک
آدم مریض و عقده ای همه جای دنیا هست و تنها ابزار مقابله با این گونه افراد استفاده از قوه قهریه یا همون زور هست. به آتش کشیده شدن دنیا بیشتر از اینکه به خاطر جنگ طلبها باشه به خاطر آدمای بی عرضه ای مثل اوباما و کلینتون و مرکل هست که به جای برخورد سخت دارن مدارا میکنن و اونا هم گستاخ تر میشن. البته کاری که جورج بوش کرد هم دیوونگی بود چون بدون برنامه به عراق حمله کرد و نتیجش فقط کشت و کشتار شد. در مبارزه با خشونت و افراطی گری باید ریشه اون شناسایی و حل بشه. رفع ظلم و تبعیض یکی از مهمترین اقدامات میتونه باشه که باعث میشه انسانهای عقده ای و مریض کمتری تولید بشن و اقدام بعدی خیلی مهم برخورد سخت و قاطع هست. فقط ترامپ.
جبار سینک: 1395/3/2411:47:08،
40
30
ببین دوست من حرف شما درسته و اونها ( سیاستمداراشون ) هم به همین نتیجه برخورد سخت رسیدن ولی افکار عمومی مردمشون و سازمانهای حقوق بشری داخلی اونها که در مقابل برخورد سخت مقاومت میکنند ؛ سد راهشون هس پس برای این که به طور نرم و منطقی اونها رو هم مجاب به همکاری کنند می آن از یه طرفندی استفاده می کنند چی کار میکنند؟
حدود چند هزار نفر از عربها رو تو کشورهای خودشون اسکان می دهند و کنترل شده از اونها مواطبت میکنند ولی در عین حال بهشون اجازه میدن که گاه گداری شلوغ کاری و قتل و دزدی بکنند تا به همین منوال همون گروههای حقوق بشری هم متقاعد بشن که بابا اینها تروریسم و خشونت تو خونشون هس و باید باهاشون برخورد سخت بشه و وقتی زمینه مساعد شد و اونها به افکار عمومی یک دست و هم پیمانان متحد و هم رای رسیدن اونوخته که جنگ جهانی سوم برای جارو کشیدن کل خاور نزدیک و خاور دور و خاور میانه شروع میشه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار