کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

درآمد متصدیان پمپ بنزین ; از حدس تا واقعیت !

کدخبر:۲۴۰۲۶یکشنبه، ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۱:۴۰۵۱۸۳ بازدید

برخی از شغل‌ها با وجود آنکه در نگاه اول شغل ساده‌ای به نظر می‌آید اما همراه با فشارهای بسیاری است که به نظر برخی افراد دریافت انعام این ...
درآمد متصدیان پمپ بنزین ; از حدس تا واقعیت !

برخی از شغل‌ها با وجود آنکه در نگاه اول شغل ساده‌ای به نظر می‌آید اما همراه با فشارهای بسیاری است که به نظر برخی افراد دریافت انعام این فشارها را از بین می‌برد و برخی دیگر بر این عقیده‌اند که انعام‌های دریافتی هزینه‌های خانوار را جوابگو نیست.

به گزارش ایران جیب به نقل از میزان، به قول قدیمی‌ها نداشتن یک کالا یک مشکل داشتن آن هزار مشکل، این ضرب‌المثل را در دنیای امروز می‌توان برای هر کالا و وسیله مصرفی به کار برد که خودرو نیز از این قاعده مستثنا نیست، نداشتن وسیله نقلیه تنها یک درد است، اما داشتن آن تنها یک درد نیست، زیرا هزینه‌های جانبی بسیاری دارد و اولین هشدار که با چراغ‌قرمز به سراغ راننده می‌آید چراغ پمپ‌بنزین است.

پمپ‌بنزین رفتن خانم و آقا نمی‌شناسد اما در بیشتر مواقع خانم‌ها علاقه‌ای به پمپ‌بنزین رفتن ندارند و در شرایط حساس فرآیند سوخت‌گیری را تمام و کمال به متصدیان جایگاه سوخت می‌سپارند متصدیانی که به گفته خودشان حقوق آن‌ها با توجه به قانون کار محاسبه می‌شود.

اکثر جایگاه‌های سوخت به ویژه جایگاه‌های سوخت بنزین در طول شبانه‌روز فعال هستند و متصدیان آن در 3 شیفت 8 ساعته به کار می‌پردازند، متصدیان با توجه به نظر و قوانینی که رئیس جایگاه در نظر گرفته است می‌توانند در یک شیفت تا سه شیفت کار کنند، اما در اکثر جایگاه‌ها متصدیان جایگاه‌ها تنها در یک شیفت کار می‌کنند زیرا توان کار طاقت فرسایی در بیش از یک شیفت برای تمام متصدیان وجود ندارد.

محمد 34 ساله که در جایگاه سوخت بنزینی در منطقه شرق تهران مشغول به فعالیت است، به میزان، گفت: هر شیفت بعد از ثبت مقدار بنزین خروجی از نازل‌ها آغاز می‌شود که بین هر شیفت حدود 30 دقیقه زمان استراحت و تغییر متصدیان لحاظ شده است.

متصدیان بنابر نظر صاحب جایگاه می‌توانند در 24 ساعت دو شیفت فعالیت داشته باشند اما به دلیل آنکه شغل بسیار سختی است کمتر کسی در دو شیفت فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: برای هر شیفت حقوق تعیین شده وزارت کار پرداخت می‌شود که در برخی موارد و اعیاد صاحب جایگاه مبلغی به متصدیان جایگاه پرداخت می‌کند.

محمد در پاسخ به این سؤال که در یک شیفت حدوداً چند ماشین را سوخت‌گیری می‌کند، گفت: در یک شیفت حدود 30 تا 50 ماشین به جایگاه مراجعه می‌کنند که سوخت‌گیری آن‌ها را من انجام می‌دهم و هر ماشین 500 تا 2000 تومان به عنوان انعام پرداخت می‌کنند که در یک شیفت درآمدی در حدود 35 تا 65 هزار تومان را به همراه دارد.

همچنین سیاوش که همواره نازل بنزین در دستش است، به میزان، گفت: در این جایگاه سوخت متصدی پمپ سوخت موتور هستم و یک نازل برای موتورهایی در نظر گرفته شده است که کارت سوخت به همراه ندارند.

وی در واکنش به این گفته که انعامی برای سوخت‌رسانی به موتورهای بدون کارت سوخت دریافت می‌کند، بیان کرد: سوخت‌رسانی به موتورهای بدون کارت سوخت با توجه به آنکه نازل همواره در دست خودم است، انعامی برای من به همراه ندارد و در معدود دفعات برخی افراد انعامی به مبلغ 1000 تا 2000 تومان پرداخت می‌کنند که شاید در پایان روز مجموع انعام به 15 هزار تا 35 هزار تومان برسد.

سیاوش در پاسخ به این سؤال که آیا افرادی که با کارت‌بانکی هزینه سوخت خود را پرداخت می‌کنند انعامی به متصدیان جایگاه پرداخت می‌کنند، گفت: پرداخت انعام هیچ ارتباطی با شیوه پرداخت هزینه سوخت ندارد و این موضوع به کرم مراجعه کنندگان مرتبط است.

وی تاکید کرد: به طور مثال فردی که بخواهد انعام پرداخت کند، در زمانی که هزینه سوخت خود را کارت‌پول پرداخت می‌کند مبلغی افزون بر هزینه سوخت به عنوان مبلغ نهایی در دستگاه کارت‌خوان وارد می‌کند.

نعمت‌الله – 52 ساله که در جایگاه سوختی در منطقه جنوب تهران مشغول به فعالیت است، از خستگی بسیار و به واسطه شغل سخت خود و شرایط روزه‌داری آن‌چنان رمقی برای روی پا ایستادن نداشت در رابطه با شغل خود به میزان، گفت: این شغل همراه با بیمه است اما همچون دیگر شغل‌ها در چند سال اخیر مد شده است بعد از یک مدت آزمایشی بیمه برای متصدی رد شود.

این متصدی میان‌سال که زندگی را متفاوت‌تر از جوان‌ها دیده بر این باور است که انعام‌های دریافتی، کمک حال هزینه‌های زندگی بوده و اگر انعام نبود حقوق ثابت تصدی‌گری جایگاه سوخت زخم‌های اقتصادی خانوار را درمان نمی‌کرد.

نعمت‌الله تاکید دارد که شاید انعام‌های دریافتی در یک روز مبلغ قابل توجهی باشد اما هزینه‌های زندگی آن‌قدر بیشتر است که این انعام‌ها سرنوشت پس‌انداز به خود نخواهد گرفت و از سوی دیگر این کار آن‌قدر فشار عصبی و بدنی بالایی دارد که بخشی از درآمد ماهیانه را باید به دوا و درمان اختصاص داد.

اما با تمام این شرایط یک دختر خانم جوان که حدوداً 23 سال سن دارد و برای سوخت‌گیری به جایگاه سوخت خیابان میرزای شیرازی آمده است در پاسخ به این سؤال که آیا متصدیان جایگاه سوخت درآمد مالی مناسبی دارند، گفت: با توجه به دریافت انعام متصدیان جایگاه درآمد مناسبی دارند زیرا حقوق ثابتی از جایگاه سوخت نیز دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد متصدیان جایگاه‌های سوخت ماهیانه یک میلیون و 800 هزار تومان تا 2 میلیون تومان درامد دارند که این درآمد مناسبی است و جوابگوی هزینه خانوار را می‌دهد.

این خانم جوان در واکنش به این گفته که این متصدیان همگی مستأجر هستند و هزینه‌های زندگی در جامعه شهری امروز کشور بسیار بالا است، همچنان بر عقیده خود پافشاری دارد. اما در سوی دیگر مرد میان‌سالی که به جایگاه سوخت آمده بود بر این باور است که درآمد 2 میلیونی متصدیان جایگاه سوخت با توجه به هزینه‌های خانوار و اجاره خانه‌های بالا، درآمد بالایی محسوب نمی‌شود.

با این تفاسیر به نظر می‌رسد هر فردی با نگاه به زندگی شخصی خود درآمد دیگر افراد را بررسی می‌کند و نمی‌توان یک نظر کلی و جامع برای درآمد متصدیان جایگاه‌های سوخت داشت.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

کوکی: 1395/3/2308:32:47،
107
44
خخخخخخخ
یارو حداقل انعامش اندازه حقوق روزانه من هستش.
فا فا: 1395/3/2310:57:39،
97
39
شما هم برو پمپ بنرین کار کن
اتفاقا حقوقشان کم است چون بخار بنزین سمی و سرطانزاست و همیشه در معرضش هستند
عبدالله: 1395/3/2315:11:04،
51
37
این که میگم خدا وکیلیه باز.
رفته بودیم ترکیه . تو هتلش . حالا یه هتل معمولی بود

یه بنده خدایی اونجا نظافت میکرد اتاق ما هم تمیز کرد و تحویل که داد
اومدیم 20 لیر بهش انعام بدیم !
قبول نکرد حالا من که ترکی حالیم نشد ولی رفیقم گفت
داره میگه من کارم اینه و به خاطرش پول گرفتم. اضافه نمیخوام :|
میثم: 1395/3/2321:01:44،
44
36
شغل خوبی نیست . کرگرهاش متاسفانه همیشه در معرض بخارهای بنزین هستن که باعث بیماری های مختلف میشه .
رضا : 1395/3/2308:36:53،
77
30
من رفیقم تازگی استخدام شده و برا یک شیفت برجی1800میگیره و خودش میگه بااینکه به کسی نمیگم انعام بده ولی حداقل روزی 30تومن انعام میگیرم.یعنی این آقای مجرد برخلاف فکری که مردم میکنند که اپراتورپمپ بنزین کاریست که از نظراجتماعی مناسب نیس ولی حدود2500تا3میلیون درامد دارند و با دمش گردو میشکونه از وقتی رفته چون نه کار هست و باشه هم درامد اداره کاری700تومن که یعنی هیچ.
لولو: 1395/3/2310:15:52،
82
27
می خوام ببینم این یارو وقتی در اثرگازهای بنزین توی پمپ بنزین سرطان گرفت باز هم با دمش گردو میشکنه یانه!!!!!!
میثم: 1395/3/2321:03:56،
41
32
شاید درآمدش بالا باشه اما قرارگرفتن در معرض بخار بنزین سرطان میاره . عقل حکم میکنه که سلامتی بر هر چیزی مقدم تره .
مهندس: 1395/3/2309:09:42،
67
40
انعام !!! کی کو کجا من ندیدم والا شاید تو شیفت هر کس یکی دونفر شما رفتید شمال یه جایگاهو بررسی کردید که انقدر انعام میگیرن در روز !!! خارج نیس ؟ ایرانه؟ مطمینی ؟!
بعد حقوق چقدر !!! 2 میلیون اون شاید تو تهران باشه
والا تو استان های دیگه ما که دیدم و پرسیدیم طبق قانون کار از 800 تومن میدن تا نهایت 1200 اعیادم هیچی نمیدن جز عیدی سالانه خشکه خشک...
نویسنده عزیز جایگاه میرزا شیرازی یکم پایین تهران نیست ؟
می خوای برو یه جایگاه تو قلهکی الیه ای جایی بپرس
شاهین: 1395/3/2309:25:56،
69
44
گرفتن انعام و شیرینی و پول چایی و .... همه یک نوع رشوه و در حالت دیگه گداپروری هست
کسی که در هر شغلی درحال فعالیت هست یا اون شغل رو قبول داره یا اگه نداره کار نکنه
یعنی چی انعام؟ وظیفه فرد مشخص شده.
البته از طرف هرکسی که در پستی هم شاغله باید اخلاق حرفه ای داشته باشه و کار ارباب رجوع رو به بهترین شکل انجام بده
این فرق ایران با کشوری مثل ژاپن هست
اونا دین ندارند ولی وجدان دارند
ما دین داریم ولی وجدان کاری نداریم
دلارام: 1395/3/2322:19:47،
31
32
مردا که انعام نمیدن
تو پروتوکل شغلی این اقایون نوشته برای افراد باید بنزین بزنن؟
اگر نوشته و من خبر ندارم ک هیچ
اما من بابت این انعام میدم ک از ماشین خارج نمیشم و ایشون برام بنزین میزنه
آرش: 1395/3/2403:56:06،
37
32
خوب خارج شووووو
اتفاقا شما اشنباه بزرگی میکنی
از نظر ایمنی وقتی وارد پمپ بنزین میشین باید کمربند ایمنی باز شه و حد الامکان موقع سوخت گیری بیرون از ماشین باشین و یا اگه داخل ماشین هستین حتما باید در خودرو باید باز باشه
البته درسته که بنزین زدن مسئول پمپ جزو وظایف هست ولی دادن انعام کم هم ایرادی نداره
حسن: 1395/3/2310:00:25،
54
47
مسلما حقوقشون ماهی 1500 به اندازه ماهی 200 تومان میلیون نیست ، البته اگه انعام هم ماهی 300 هزار تومان باشه باز به اندازه زیر میزی های چند صد میلیونی نیست .
کافیست نیم ساعت در پمپ بنزین بمانید بوی بنزین و دود ماشین کلافه کننده هست و این شغل جزو شغلهای پر خطره
رضا: 1395/3/2312:34:14،
63
34
پمپ بنزین میرداماد و شریعتی ایستگاه مینا رفتید هواستون شش دانگ به شماره اندازها باشه. وقتی موتوری ها بنزین میزنند آنها رو صفر نمی کنند و دنباله آن رو که حدود 10 لیتر است رو برای شما می زنه و کلک های دیگه هم انجام میدن که حواستون رو جمع کنید و مکمل ها هم قلابی است استفاده نکنید.خلاصه در کشور گل و بلبل همیشه باید حواستون جمع باشه.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار