کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
iRest
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

انتقاد معاون طیب‌نیا از مالیات پزشکان

کدخبر:۲۳۸۰۳سه شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۷:۴۳۲۹۷ بازدید

رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: براساس برآوردهای مختلف سالانه بین 13 تا 30 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور اتفاق می افتد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: براساس برآوردهای مختلف سالانه بین 13 تا 30 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور اتفاق می افتد.

سیدکامل تقوی نژاد در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: با توجه به اینکه حدود ۳۰ درصد از اقتصاد کشور از پرداخت مالیات معاف و تولید ناخالص ملی حدود ۹۰۰ میلیارد تومان است، جمع درآمد مالیاتی کشور ۹۰ هزار میلیارد تومان می شود.  

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه تلاش می کنیم حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان امسال درآمد مالیاتی کسب شود، افزود: اولویت های سازمان امور مالیاتی کشور عدالت مالیاتی و افزایش اعتماد میان دولت و مردم است اما مسئله فرار مالیاتی پدیده ای ناشناخته است که برای مقابله با آن باید شناسایی شود.

وی گفت: به جز کارمندان که دریافتی آنان شفاف است در بقیه موارد فرار مالیاتی وجود دارد. حدود ۴۰ درصد از درآمدهای سازمان امور مالیاتی از محل مالیات بر شرکتها است. تخمین زده می شود که مالیات پزشکان ۷۰۰ میلیارد تومان در سال باشد اما اکنون این قشر ۱۵۰ میلیارد تومان مالیات می پردازند.  

تقوی نژاد افزود: اصناف نیز ۸۰۰ میلیارد تومان در سال مالیات پرداخت می کنند اما در سال گذشته و در بخش بازرگانی از یک مؤدی به دلیل فرار مالیاتی ۶۳۰ میلیارد تومان مالیات گرفته شد.  

وی گفت: پایگاه اطلاعات جامع این سازمان تا بهمن امسال راه اندازی می شود و کسانی که اطلاعات دقیقی از درآمد خود نمی دهند یا در پرداخت مالیات کوتاهی می کنند ضامن و مجرم هستند.

تقوی نژاد با انتقاد از اطاله دادرسی به پرونده های فرار مالیاتی در هیئت حل اختلاف افزود: تضمین می کنم که این زمان را به نصف کاهش دهم. سال گذشته پنج هزار پرونده در شورای عالی مالیاتی تشکیل شد.  

رئیس کل سازمان امور مالیاتی افزود: مشکلی برای دریافت اطلاعات از بانک مرکزی نداریم اما کاری به بانک های عامل نخواهیم داشت. وی ۹۵ درصد کارکنان سازمان امور مالیاتی کشور را انسان هایی شریف و پاک دانست.

بلیط هواپیماتور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما