کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

نسل جدید تقاضا از فردا در بازار مسکن

کدخبر:۲۳۷۸۹سه شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۸:۴۷۲۶۳۰ بازدید

با پرداخت سری اول وام صندوق پس‌انداز مسکن «یکم» از فردا، نسل جدید تقاضای مسکن - خانه‌اولی ها – به‌صورت قطعی و بدون تاخیر وارد بازار ...

با پرداخت سری اول وام صندوق پس‌انداز مسکن «یکم» از فردا، نسل جدید تقاضای مسکن - خانه‌اولی ها – به‌صورت قطعی و بدون تاخیر وارد بازار معاملات ملک می‌شود. افرادی که پارسال همین موقع -زمان تاسیس صندوق یکم- اقدام به افتتاح حساب کرده بودند، در تهران، شهرهای بزرگ و شهرهای کوچک با احتساب اصل سپرده یکساله، به ترتیب وام‌های 120، 90 و 60 میلیون تومانی دریافت می‌کنند. «شرایط تسهیلات یکم» و «ساختار اقتصادی خانه‌اولی‌ها»، معاملات ملک را در آستانه تابستان از بابت بروز رونق آرام، تدریجی و در عین حال غیرتورمی، تضمین می‌کند.

به گزارش ایران جیب به نقل از دنیای اقتصاد، تاکنون نزدیک 50 هزار زوج فاقد مسکن در صندوق «یکم» ثبت‌نام کرده‌اند. به این ترتیب از فردا طی هر ماه، 4 هزار متقاضی در کل کشور به جمع سایر خریداران مسکن اضافه می‌شوند. در تهران این گروه می‌تواند رشد 8 درصدی معاملات مسکن را رقم بزند. دریافت‌کنندگان وام «یکم»، متقاضیان مصرفی، موثر و مصمم برای خرید مسکن هستند که حساسیت بالا نسبت به تغییرات صعودی قیمت دارند؛ اما رفتارشان در نوسانات قیمتی کم‌اثر است. از طرفی، چون به اصل سپرده‌های صندوق یکم، سود تعلق نمی‌گیرد، با سر رسیدن موعد دریافت وام‌ها، سپرده‌گذاران بلافاصله برای دریافت آن و خرید آپارتمان اقدام خواهند کرد. پیش‌نشانه‌های «رونق خرید با وام یکم» را دلالان ملک احساس کرده‌اند.

 

سه ضلع تحول تابستانی در بازار ملک

بازار معاملات مسکن شهر تهران و سایر شهرهای کشور از فردا به‌واسطه شروع پرداخت سری اول تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن «یکم»، با نسل تازه تقاضای خرید، رونق بیشتری می‌گیرد. از روز چهارشنبه 19 خرداد، در شعب سراسری بانک عامل بخش مسکن پرداخت سه سطح وام 80، 60 و 40 میلیون تومانی خرید واحد مسکونی صرفا به کسانی که طی یکسال اخیر در صندوق «یکم» سپرده‌گذاری کرده بودند، آغاز می‌شود. این تسهیلات به ترتیب در «تهران»، «مراکز استان و شهرهای بزرگ» و «شهرهای کوچک» فقط به آن دسته از اعضای صندوق یکم که دوره یکساله سپرده‌گذاری‌شان سر رسیده است، تعلق می‌گیرد. این وام‌ها با نرخ سود 31 درصد با احتساب اصل سپرده به ترتیب قدرت خرید 021 میلیونی، 09 میلیونی و 06 میلیون تومانی ایجاد می‌کند. سال گذشته درست در همین فصل و همین روز کار ثبت نام از متقاضیان وام‌های صندوق «یکم» که به «تسهیلات نیازمند پس‌انداز یکساله» معروف است، استارت خورد. اکنون موعد دریافت تسهیلات «یکم» برای گروه اول سپرده‌گذاران در این صندوق، فرا رسیده است.

بررسی های تحلیلی «دنیای اقتصاد» با استناد به اطلاعات آماری دریافتی از بانک مسکن، نشان می‌دهد: نسل جدید تقاضای مسکن که «خانه اولی» نام دارند و تحت تاثیر راه اندازی صندوق «یکم»، در جامعه کل متقاضیان مسکن، شکل گرفته و سازمان‌دهی شده اند، از فردا با حجمی مشخص و قابل محاسبه، به نوبت وارد بازار املاک مسکونی خواهند شد و معاملات تابستانی را از سه وجه متحول می‌کنند. طبق آخرین گزارش رسمی بانک عامل بخش مسکن، طی مدت 11 ماه فعالیت صندوق پس‌انداز مسکن «یکم» یعنی از 19 خرداد سال گذشته به‌عنوان زمان راه‌اندازی صندوق تا 18 اردیبهشت امسال، در مجموع 46 هزار و 196 نفر در سراسر شهرهای کشور اقدام به سپرده‌گذاری و ثبت نام در این صندوق کردند. برآوردهای روزهای اخیر مسوولان بانک مسکن حاکی است، جامعه سپرده‌گذاران صندوق «یکم» در اولین سالگرد تاسیس این صندوق مرز 50 هزار نفر را رد کرده است.به این ترتیب از فردا طی هر ماه، به‌طور متوسط 4 هزار «متقاضی قطعی» به جمع خریداران مسکن اضافه می‌شوند و باعث رشد معاملات خواهند شد.

حدود 25 درصد از جامعه سپرده‌گذاران صندوق «یکم» را ساکنان شهر تهران تشکیل می دهند که البته این نسبت شباهت حداکثری به سهم پایتخت از کل معاملات کشوری خرید مسکن دارد. بر این اساس، می‌توان گفت: همزمان با شروع معاملات تابستانی در بازار مسکن تهران، ماهانه حدود 1000 متقاضی جدید ناشی از پرداخت تسهیلات یکم، به حجم فعلی معاملات خرید مسکن در پایتخت افزوده می‌شود که در این صورت، با توجه به اینکه سال گذشته، حدود 12 تا 13 هزار معامله خرید مسکن در این کلان شهر انجام شد، پیش‌بینی می‌شود حجم خرید و فروش آپارتمان در تهران با رشد 8 درصدی نسبت به سال گذشته مواجه شود. بررسی های «دنیای اقتصاد» از تحولاتی که در پی ورود تسهیلات صندوق «یکم» به بازار ملک، رخ خواهد داد، حاکی است: «خانه اولی» ها به‌عنوان نسل جدید تقاضای مسکن دارای پنج ویژگی اقتصادی متفاوت از سایر متقاضیان هستند که حضور قطعی آنها در معاملات تابستانی، باعث ایجاد رونق «تدریجی، پیوسته و غیرتورمی» در بازار ملک خواهد شد.

این نسل از متقاضیان مسکن، جزو تقاضای «موثر» و «مصرفی» به حساب می آید که در عین حال، «خریدار قطعی» نیز محسوب می‌شود. از طرفی، «خانه اولی»‌های مجهز به وام خرید مسکن «یکم»، فوق العاده به هر نوع افزایش قیمت «حساس» هستند. بنابراین مجموع این 4 خصوصیت، ویژگی پنجم را برای این نسل به‌وجود آورده که همان «کم اثر بودن رفتار خانه اولی ها بر نوسانات قیمت» است.

 

سه عامل تضمین کننده رونق معاملات مسکن

به گزارش «دنیای اقتصاد»، آنچه باعث می‌شود آثار پرداخت تسهیلات صندوق یکم، به‌صورت تدریجی اما «سریالی و پیوسته»، در معاملات مسکن منعکس شود، رعایت زمان‌بندی پرداخت تسهیلات براساس تقویم ثبت نام سپرده‌گذاران است. به عبارت دیگر، تفاوت اساسی تسهیلات صندوق یکم با تسهیلات اوراق خرید مسکن در آن است که وام اوراق بدون محدودیت زمانی و سقف تعداد نفرات، بر حسب مراجعه نامحدود متقاضیان به فرابورس یا شعب بانک مسکن، به متقاضیان پرداخت می‌شود که این موضوع در مواقعی می تواند به هجوم تقاضا به بازار خرید مسکن و به‌هم خوردن تعادل نسبی عرضه و تقاضا و در نتیجه تحریک قیمت ها منجر شود.

اما گروهی که از فردا با دریافت تسهیلات صندوق یکم، عازم بازار خرید مسکن خواهند شد، تعدادشان در روز و ماه، مشخص و غیرقابل افزایش است ضمن آنکه کارنامه سپرده گذاری افراد در یکسال گذشته نشان می دهد این تعداد تقاضا هر چند در رشد تک رقمی معاملات خرید مسکن تاثیرگذار هستند اما در خارج کردن بازار از آرامش کنونی یا ایجاد هیجان مقطعی، نمی توانند نقش بازی کنند.

با این حال، پرداخت تسهیلات «یکم»، افزایش حجم خرید و فروش آپارتمان هم در تهران و هم در سایر شهرها را تضمین می‌کند. این اتفاق –رونق معاملات- از سه منظر قابل پیش‌بینی است. اول آنکه، سقف ریالی تسهیلات صندوق «یکم» تا حدی که بتواند محرک خریدهای مصرفی شود، مناسب است و «سهم قابل توجهی از قدرت خرید» خانه اولی‌ها را پوشش می‌دهد. طبق آخرین آمار مربوط به میانگین قیمت مسکن در مراکز 31 استان کشور، در حال حاضر تسهیلات صندوق «یکم» در کل شهرهای کشور به‌طور متوسط 53 درصد هزینه خرید یک آپارتمان 60 مترمربعی و 64 درصد قیمت آپارتمان 50 متری را پوشش می‌دهد. در تهران نیز قدرت وام 80 میلیونی که 021 میلیون تومان دراختیار وام‌گیرنده قرار می‌دهد معادل 60 درصد قیمت واحدهای 50 متری است. غالب «خانه اولی»‌ها در انتخاب متراژ، به دنبال واحدهای کوچک متراژ حداکثر 60 متری هستند. دلیل دوم که شاید از اولی مهم‌تر است، به «سود صفر» سپرده‌های صندوق یکم مربوط می‌شود.

سپرده‌گذاران صندوق یکم به محض موعد پرداخت تسهیلات‌شان از طرف بانک مسکن، برای خرید آپارتمان اقدام خواهند کرد، چون که به اصل مبلغ سپرده که معادل نصف مبلغ وام است، طی مدت یک سال پس‌انداز، هیچ سودی تعلق نگرفته است و از زمانی که وام افراد در این صندوق آماده پرداخت می‌شود تا لحظه دریافت وام نیز هیچ سودی به اصل سپرده و مبلغ وام تعلق نخواهد گرفت (درست برعکس تسهیلات اوراق که دارندگان اوراق تا مادامی که آن را به وام تبدیل نکنند از سود بانکی و قیمت فروش امتیاز آن برخوردار خواهند شد). عامل سوم که رونق معاملات در پی شروع پرداخت سری اول وام‌های یکم را تضمین می‌کند، «آرامش فعلی قیمت مسکن» و عبور بازار ملک از نوسانات کاهشی و افزایشی سال‌های گذشته است. در حال حاضر هر دو سمت عرضه و تقاضای مسکن، نسبت به اینکه اوضاع کنونی بازار ملک در مقایسه با گذشته و آینده میان‌مدت مناسب‌تر است، اطلاع کافی دارند.

مجموعه این عوامل سه‌گانه باعث خواهد شد پرداخت تسهیلات «یکم» از فردا، همزمان، به ورود قاطعانه خانه‌اولی‌ها به بازار خرید مسکن منتهی شود.تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» در مناطق مختلف تهران حاکی است: طی چند روز گذشته از خرداد ماه، پیش‌نشانه‌های ورود خانه اولی‌ها به بازار مسکن، از جانب دلالان ملک مشاهده شده است، به‌طوری که نوع مراجعه‌ها و جست‌وجوی متقاضیان مشخص می‌کند دسته ای از تقاضای فعلی، کسانی هستند که در روزهای آینده وام صندوق «یکم» به دست‌شان می‌رسد. این گروه برای استفاده سریع از تسهیلات، زودتر از موعد پرداخت وام‌ها، به دنبال واحد مسکونی مورد نظر خود هستند.

 

دگرگونی مثبت بازار از سه ناحیه

با ورود «خانه اولی»‌ها به بازار معاملات مسکن، سه تحول مثبت اتفاق می‌افتد. از یکسو، رونق غیرتورمی و ادامه‌دار نصیب بازار می‌شود و از سوی دیگر، این رونق همزمان با پایتخت، در همه مناطق شهری کشور ایجاد خواهد شد. تحول سوم نیز تحت تاثیر قرار گرفتن رکود معاملاتی ماه رمضان است. همه ساله در ماه مبارک رمضان، حجم معاملات خرید مسکن با کاهش محسوس روبه‌رو می‌شود اما پیش‌بینی می‌شود طی یک ماه آینده، فعل و انفعالات بازار ملک ناشی از پرداخت تسهیلات «یکم»، باعث حفظ روند رو به رشد معاملات مسکن و هدایت بازار از فاز پیش‌رونق ماه‌های اخیر به فاز رونق شود.

 

جذب 1000 میلیارد تومان نقدینگی

صندوق پس‌انداز مسکن «یکم» طی یک سال اخیر علاوه بر اینکه باعث شد زوج‌های فاقد مسکن (خانه اولی‌ها) به برنامه‌ریزی اقتصادی برای تجهیز توان مالی خود بابت خرید آپارتمان رو بیاورند، یک عایدی دیگر برای بخش مسکن و کل اقتصاد نیز داشت. این صندوق باعث جذب نزدیک به هزار میلیارد تومان نقدینگی از محل پس‌انداز ثبت‌نام‌کننده‌ها در بانک عامل بخش مسکن شد. طی 11 ماه اول فعالیت صندوق یکم، رقمی معادل 782 میلیارد تومان سپرده‌گذاری انجام گرفت که برآورد می‌شود این حجم سپرده تا روز گذشته (یکساله شدن فعالیت صندوق) به حدود هزار میلیارد تومان رسیده باشد. این جذب نقدینگی در کنترل نسبی تورم، تامین منابع وام‌دهی بانک‌ها و همچنین کنترل قیمت مسکن موثر است.
 

zxg4nmgk19zpq4bjmrym.jpg


از آنجا که بانک مسکن تسهیلات خرید را تا سقف 80 درصد از قیمت یک واحد پرداخت می کند، در نتیجه چنانچه وام‌های صندوق پس‌انداز مسکن یکم بیش از 80 درصد قیمت واحد مسکونی مورد نظر خریدار را پوشش دهد، سقف وام قابل پرداخت، کاهش خواهد یافت. این در حالی است که در برخی شهرها خریداران مسکن حتی خانه اولی ها معمولا به دنبال آپارتمان‌های متراژ بالا در حدود 100 مترمربع هستند.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

مستاجر: 1395/3/1808:34:38،
70
150
انفجار در راهه خدا رحم کنه
بابک: 1395/3/1809:20:39،
111
64
ای بابا تو هنوز خونه رو نفروختی بابا جون؟
دِ آخه انقدر اومدی اینجا نوشتی خدا رحم کنه خدا رحم کنه که تبدیل شدی به جوکر سایت!
ببین آدرس مِلکت رو بده بیام یه کارشناسی کنم شاید خودم راضی شدم پیش از موعد60 درصد زیر قیمت ازت وردارم
در ضمن نکن اینکارو با خودت فکر سلامتیت باش میزنه بلائی سرت می آد و میری گیر این روپوش سفیدهای دلال می اوفتدی که واسه پایین بالا کردن یه دل و قلوه باید آلونکت رو دو دستی بزنی پشت قبالشون
در ضمن
همیشه یادت باشه که:
مسکن تا بعد از سال 1410 شمسی مرُد و گور به گور شد
بازرس: 1395/3/1809:34:34،
85
45
نه پسرم کل کشور 46 هزار نفر اسم نوشتن

تهران 1360 نفر هستند این بنظرت انفجاره

نه گلم
کارشناس: 1395/3/1809:37:53،
60
116
گرانی مسکن کلیدخورد
محسن: 1395/3/1809:48:51،
81
48
توو ملک داری خیلی هم دوس داری گرون بشه ولی خبری نیس. فقط منفجر شد برو کنار خورده های آجرو سنگ بهت برخورد نکنه
مسعود: 1395/3/1809:53:51،
81
52
خدا به شما رحم کنه دلال محترم البته در قیامت
شراره: 1395/3/1810:06:18،
63
48
مسکن در کما، یه خونه 400 میلیونی معادل 120هزار دلار=1 خونه 80 متری در پاریس!!!!
شایان: 1395/3/1811:10:29،
48
53
الان کارمندای دولت که تک حقوق ها دوتا خونه و دو حقوقه ها 5 تا خونه دارن بدبخت ما مشاغل ازادیم تا زمانی که کسب کار مشاغل ازاد رونق نگیره اونم در بلند مدت خبری از رونق مسکن نیست
مهدی: 1395/3/1811:21:57،
43
52
شاید چند روز قیمت ها سفت شود ، اما پس از اتمام این تعداد خریدار ، مجددا شاهد افت بیشتر قیمت مسکن هستیم .
پاسخ: 1395/3/1811:35:11،
46
41
با این وامها مناطق جنوب شهر تازه اونم 60 الی 70 متر میخرند پس تکلیف خانه های مرکز و شمالشهر و 120 متر به بالا چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟/
رونق مسکن سال 97: 1395/3/1812:27:07،
56
39
وام 80 میلیونی با سودش 160 میلیون می شه و در این دوره زمان کسی که این کار را بکنه باید به عقلش شک کرد
کارشناس: 1395/3/1812:29:02،
52
42
در یکسال آتی بشدت قیمت خونه کلنگی و زمین پایین می آید و به تبع آن سال بعد آپارتمان افت می کنه
تهران = پاریس!!!: 1395/3/1813:00:44،
37
60
اینایی که قیمت خونه رو با پاریس و نیویورک و لندن مقایسه میکنن: خب برید همونجا زندگی کنید حتما در توان خودتون میبینید که از عهده هزینه زندگی در پاریس برمیاید که با اونجا مقایسه میکنید.........

تو همین تهران هزینه زندگی و مخارج پایین شهر و بالاشهر زمین تا آسمون فرق داره اونوقت شما با پاریس مقایسه میکنید!!!!!!!
وحید یوسفی: 1395/3/1813:50:02،
45
42
تا قدرت خرید مردم افزایش پیدا نکنه خبری از رونق نیست.
این وامها به صورت مقطعی گره گشاست ولی در دراز مدت تاثیری توو رونق نداره
باید قدرت خرید مردم بره و بالا و قیمتها تعدیل بشه تا رونق شکل بگیره
22 میلیون نفر: 1395/3/1808:40:56،
87
63
خب مگه آدم بیماره که بره وام بگیره خونه ای رو بخره که روز به روز قیمتش پایین هم میاد و صاحب اول و آخرش خودتی؟!
خب مثلا کسی که 100 میلیون پول داره و با وام میخواد خونه بخره کافیه 60 میلیون بده یه خونه رهن کنه 40 میلیون هم بذاره 22 درصد ( صندوق های سرمایه گذاری بانکهای معتبر بدون ریسک سود دهی ) ماهی 730 هزار تومان هم سودش رو میگیره!
مسکن امروز بی ارزش ترین چیز در این مملکته و اگر هنوز قیمت داره این قیمت کاملا کاذبه زمانیکه بخواید بفروشید میبینید که اصلا خریداری نیست!
ایرانی: 1395/3/1809:03:21،
76
46
مسکنو آدم می خره که بره توش بشینه راحت زندگیشو بکنه نه اینکه هرسال موقع تمدید تنش بلرزه چی می شه امسال، اسباب کشیو چی کار کنم، مدرسه بچم چی می شه ... .
چرا همه چیو با دید تجاری و کاسبی نیگاه می کنی آخه برادر من!
یه نفر: 1395/3/1809:16:05،
64
67
خب شما همین جوری فکر کردی که الان واسه صد ملیون پول هزار تا نقشه می کشی !!!
ملک تنها سرمایه گذاری باارزش در کل دنیاست
22 میلیون نفر: 1395/3/1812:35:57،
43
46
جناب ایرانی گذشت اون زمانی که مستاجر باید سرسال بلند میشد و یا کرایه رو زیاد میکرد الان وضع مسکن به حدی اوضاعش خرابه که صاحب خونه منت مستاجر رو میکشه.
دوست خود من جایی رو رهن کرده بود که سه سال پشت سر هم نشست به مبلغ 74 میلیون تومان امسال با راهنمایی من به صاحب خونه گفت یا 70 میلیون میکنی یعنی 4 میلیون پس میدی یا بلند میشم و به راحتی 3 میلیون گرفت و با 71 همون خونه پارسالی رو رهن کرد.
جناب یه نفر این فکر کاملا اشتباهه ملک دیگه تو ایران و یکسری کشورهای دیگه اصلا سرمایه نیست، من اتفاقا وضعم خیلی خوبه چون نه تنها برای 100 میلیون نقشه میکشم بلکه برای صدتا تک تومانی هم نقشه میکشم خسیس هم نیستم خوب هم خرج میکنم اما میدونم چطور یه قرونم رو بکنم دو زار.
خریدار آپارتمان اصفهان تا200م: 1395/3/1808:46:20،
82
40
سلام بعید میدونم این بازار تکون بخوره کسی از قیمتش پائین نمیاد این وام ها هم بدرد کسی میخوره که بتونه قسط بده با حقوق 1200 کی میشه وام گرفت
سلام: 1395/3/1808:49:47،
74
38
سلام صبح بخير
اين عروس و داماد کجا کار پيدا کردند که مي تونند اين وام هارو تسويه کنند ...پدرم با 30 سال کار هنوز نتونسته وام خودش رو تسويه کنه
یوسف: 1395/3/1808:56:27،
77
43
به نظرتون هزارتا معامله ی اضافی در ماه در تهران، رونق میاره؟ مطمئنا که نمیاره!
الکی بازار گرمی نکنید. مردم قدرت خرید ندارند
حمید: 1395/3/1809:55:20،
46
38
کسی بخواد وام بگیره نمیره یکسال پول بخوابونه تو حساب بانک مسکن تازه اگه پولی داشته باشه !!!
میره اوراق میخره از وامش استفاده میکنه ضمنا مشکل مبلغ وام نیست مشکل عدم توانایی باز پرداخت اقساط وامه
وگرنه اگه تهران و چند تا شهر بزرگ رو فاکتور بگیریم با وام میشه خونه خرید ولی آیا میشه اقساط رو پرداخت کرد ؟؟؟

این خبر هم جز بازار گرمی چیزی نیست
یه نفر: 1395/3/1810:05:43،
41
34
دقیقا مشکل گرفتن وام هست !!! چون با این وامها شما نمی تونی یه ملک درست و حسابی بگیری و صاحب اول و آخرش خودت هستی
اگر یه وام ۳۰۰ ملیونی با بهره مناسب بدن ... میشه یه ملک آینده دار گرفت که دولت هم نمی گذاره همچین اتفاقی بیفته
بی خانمان: 1395/3/1810:04:45،
52
42
ایرانجیب چه اصراری داری که بازار مسکن راه بیفته,مثل اینکه دلت واسه افزایش قیمتها تنگ شده,مردم اگه اگاه باشن و سمت خرید نرند قیمتها پایین میاد.
علی: 1395/3/1810:06:33،
43
40
این قیمتارو از کجا آوردین زاهدان الان مسکن مهر که خارج شهر هست رو میدن متری 1 تومان میانگین اینجا زیر 1.800 نیست
پيمان : 1395/3/1810:27:10،
53
40
اين خبر جز بازار گرمي بانك مسكن چيز ديگه اي نيست
مردم: 1395/3/1810:51:46،
47
39
با 80 ملیون وام در تهران با این قیمتهای نجومی، مسکن چه تغییری میتواند داشته باشد؟
نسل انقلاب: 1395/3/1812:16:54،
46
36
با این اوضاع خونه اولی ها که هیچ 90 درصد مردم باید به فکر همون خونه اخریشون باشند.
ناشناس: 1395/3/1813:36:16،
40
43
من اصلا دلم نمی خواد مستاجر باشم حالا هر چی بخواد بشه. صمننا کسی یه خونه رو بیشتر از سه سال به کسی اجاره نمیده چون واسه مسناجر حقی بوجود میاد . بازار مسکن هم الان در بهترین شرایط هست. دلال ها دیگه رفتن و مصرف کننده با حق انتخاب خوبی داره در آرامش خرید میکنه. قیمتا هم تو محله های بالا شهر پایین اومده چون واقعا نجومی بالا بود. تو محله های متوسط و پایین تکون نخورده
من: 1395/3/1818:44:44،
37
40
1 - اون قانون قبل از انقلاب بود, الان 50 سال هم به یک نفر اجاره بدی حقی ایجاد نمیشه, قانون عوض شده.
2- یا خواب نما شدی یا مارو گرفتی برادر من. مناطق متوسط غرب و شرق تهران ملک خوب زیر متری 4 - 5 نیست. شما بگو با چه کاری طرف 200 تا آورده داشته باشه و 100 تا هم وام بگیره.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما